NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 22 JANUARI 1926 lieid behoudt om alle regeeringsvoor- stellen op haar eigen waarde te be- oordeelcn, spreekt intusschen vajizelf. Het belang van -het land eischt drin gend een oplossing van de crisis en in rechts-parlementairen, ook in ka tholieken kring, hoopt men, dat de po ging van dr. De Visser spoedig met succes zal worden bekroond. De groo te moeilijkheid ligt blijkbaar in het vinden van personen, die geschikt en bereid zijn, een portefeuille in een rechtsgetint extra-parlementair Kabi net te aanvaarden. DE VERONGELUKTE VLIEGERS. Alle hoop opgegeven. Omtrent de verongelukte vliegers is helaas nog niets bekend Alle naspo ringen bleven tot nu toe zonder re sultaat. In een der loodsen van het vlieg kamp te Soesterberg had gistermor gen een aangrijpende plechtigheid plaats. De commandant der luchtvaart afdeeling, overste J. H. Hardenberg, had het personeel van het vliegkamp bijeengeroepen, ten einde de gevallen kameraden te herdenken In treffende bewoordingen, welke diepen indruk op officieren en manschappen maakten, wees de commandant op het feit, dat deze jeugdige en veelbelovende onder officieren bij het betrachten van hun moeilijken plicht gevallen waren. De commandant beschouwde den adelaar die met uitgestrekte vleugels prijkt op de gedenknaald, welke in 1923 ter eere van omgekomen vliegers op Soes terberg werd opgericht, als het mooi ste symbool, welke de hulde van het vliegkamppersoneel uitbeeldt voor de vermiste kameraden Indien na eenige dagen blijkt, dat de onderofficieren Hartjésveld en Vos inderdaad hun laatste rustplaats in zee hebben gevonden, dan zal de com mandant van het esquadrille, waaron der de omgekomen vliegers hebben ge vlogen, mét een toestel naar zee wor den uitgezonden, ten einde op de plaats, waar men vermoedt, dat de Fokker in de golven is verdwenen, *n krans te werpen. Een eersteeken. Bij Kon. Besl. van 20 Jan. is inge steld een eereteeken ter erkenning van. uitstekende daden, bij den jongsten watersnood verricht- Blijkens den considerans tot dit Kon. Besl. is dit eereteeken ingesteld. .willende aan hen, die bij gelegen heid van den jongsten watersnood door ijver, moed, beleid en zelfopoffe ring het meest hebben uitgemunt, een blijk van onze goedkeuring en tevre denheid verleenen." Dit eereteeken bestaat uit: le. in een medaille in zilver of in brons, houdende aan de voorzijde het borstbeeld van wijlen onzen beminden Vader, met het omschrift: - „Willem III, Koning der Ned. G#H.V.L. en aan: de keerzijde met het omschrift: „Wa tersnood van 1926'' een oranje- en lau riertak, van onder met elkander door een lint verbonden, omvattende een' perkament, waarboven de Koninklijke Kroon en voorzien van het opschrift; „de Koningin aan 2. in een barret in zilver of in brons voorstellende een eikentak omslingerd door een lint, waarop de woorden? „Watersnood van 1926" zijn gegra veerd. De medaille wordt door de Krooiï; verleend aan hen, die zich bij den jongsten watersnood bijzonder hebben, onderscheiden, om aan een oranjelint op de linkerborst te worden gedragen# De barret wordt toegekend aan hen* die reeds vroeger met de medailles, ingesteld bij de Kon. B. van 31 Maart 1855, 24 Maart 1861 en 5 April 1876 en van 6 Maart 1916, of met de barret, ingesteld, bij de drie laatstvermelde besluiten, zijn begiftigd en zich op nieuw bij den jongsten watersnood hebben onderscheiden; zij zal gedra gen worden op de linkerborst door middel van een oranjelint boven de vroeger bij Koninklijk besluit verleen de medaille en nevens de vroeger bij K. B. toegekend barret. De barret en het .lint mogen "niet zonder de medaille worden gedragen. DAG-AGENDA. Rijnsburg. Vrijdag 22 Jan. 's avonds half acht Zaal J. J. Verbree. Dr. M. II. v. d. Valk, van Rotterdam over „Het leven na den dood". Vrijdag 22 Jan., s av. 8 u. Winterl. door Dr. Callenbach van Rotterdam over „Guido Gezelle". Woensdag 27 Jan., 's avonds acht u. Volkshuis, Apothekersdijk 33. Lezing door Dr. Verhagen van Solo, over „Ons Zendingsterrein Solo', toegel. met lan taarnplaatjes. De avond-, nacht- en Zondags dienst der Apotheken wordt van Maan dag 18 tot en met Zaterdag 24 Janu ari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telefoon 552. dien. zulks, gelijk in het onderhavige geval, bovendien nog kan ch vermoe. delijk ook zal leiden tot nieuwe en naar hun meening even ongemotiveer de uitgaven. Immers wordt tot den aanleg van centrale verwarming in de genoemde scholen overgegaan, dan zul Jen, zeer waarschijnlijk, de reeds of ficieus aangekondigd.- plannen van an dere besturen tot vervanging van ka chelverwarming door cenua.e verwar ming in hunne bestaande scnolenvoort' gang hebben en zal de gemeente er wellicht niet aan kunnen ontkomen, om voor de openbare scholen voor lager en uitgebreid onderwijs om nog niet te spreken van andere ge meentelijke gebouwen gedjke kosten te maken. Het is bekend, dat de con sequenties alsdan een uitgaaf van 2 a. 2.5 ton zullen vorderen. Hierbij komt nog, dat, indien alle gemeentelijke scholen centraal wor den verwarmd, de exploitatiekosten, ,(voor verwarming/' voor hei openbaar onderwijs belangrijk zullen stijgen. Dat dit werkelijk het geval zal zijn, kan blijken uit de gegevens volgens welke centrale verwarming zeker 2 maal zoo duur is als*kachelverwarming. Volle digheidshalve brengen .B en ,W. in herinnering, dat het Schoolbestuur daarentegen in z'n be.rekke.rjke aanvra ge het volgende vermeldt:'„Deze ver andering van de inrichting wordt noo- <dig geacht in verband met een regel matige verwarming der lokalen Een gevolg daarvan zal zijn: bezuiniging en voordeel voor de gemeente, aan gezien de centrale verwarming door gas zal geschieden. Alle in aanbouw zijnde scholen worden evenzoo ver warmd, waardoor ons schoolbestuur een der grootste afnemers zijn zal van het in ae gemeente overtollige gas''. Zelfs al neemt men aan, dat het (Schoolbestuur geen rekening houdt met de rente van de voor den aan leg der centrale verwarming benoo- digde gelden, is het gezien de bo venbedoelde giegeyens nog ten eenén anale onbegrijpelijk, hoe men kan zeg gen, dat een gevolg van het aanleg gen van centrale verwarming in be staande schoolgebouwen kan zijn be zuiniging en voordeel1 voor de ge1. jmeemte. B.'en iWj. wezen er reeds op, dat de Iconsequenties van deze zaak tot een iuitgaat van 2 a 2y» ton kunnen leiden en bovendien tengevolge hebben ver. jhooging van de exploitatiekosten van jhet openbaar onderwijs. Maar hier mede us men er nog niet. Gelijk bekend jis, moet de gemeente het gemiddeldé jkostenbedrag per kind van het open haar onderwijs uitkeeren aan het bijL (zonder onderwijs. Verhooging van ae exploitatiekosten van het openbaar on derwijs g,aat derhalve gepaard met ver- hqoging van de vergoeding aan he^ bijzonder onderwijs. Waar nu open baar en bijzonder onderwijs vrijwel een gelijk aantal leerlingen tellen, zouden jaus de meerdere exploitatiekosten prac 'tisch verdubbeld worden. Hoeveel die meerdere kosten zullen bedragen, is moeilijk met volkomen juistheid te be_ .jpal'en. B\. en Wl- me enen echter, dat men die meerdere uitgaaf, voor open baar en bijzonder onderwijs gezamen lijk, wel op f20.000 mag ramen. Uit voering. van de plannen van het School .bestuur kan derhalve voor de gemeente een hoogere uitgaaf van f30.000 per jaar peteekenen pCt. van f 200.001» -f- flO.OUO duurdere exploitatie voor ide verwarming van de gemeentelijke scholen -f flO.OOO hoogere vergoe ding aan het7bijzonder onderwijs..' Met het bovenstaande meenen B. en {W. voldoende te hebben aangetoond, "dat het gemeentebelang zich tegen dé verwezenlijking van de genoemde plan trien verzet. Thans komende tot de beantwoor ding van de vraag, of nog een poging kan worden gedaan om de uitvoering van die plannen te voorkomen, geven 'B. en !Wi. in overweging thans tot de medewerking te besluiten, doch zij zul len bij de gevraagde goedkeuring van de definitieve plannen nogmaals be. zwaar maken, waartoe de opvatting van Ged. Staten h. i. ruimte laat. Gymnastiekvereniging Jahn. In de groote zaal van de Stadsge hoorzaal hield de Chr. Gymn. Vereen. Jahn gisteravond haar 7en Turnavond Een gezellig strijkje hield voor het begin van de oefeningen met opge wekte muziek de stemming er in en geduldig wachtten we op de komende dingen. Plotseling klinkt van achter uit de zaal een hevig tromgeroffel en met triomphftntelijk vaandelzwaaien be- RECLAME. IER VERZEKERING VAN BEHGSRlüKE SFUSVEHÏEfiiNG gebruikt men een half theelepeltje Gebismu- reerd Magnesium in een beetje vuiler na eiken maaltijd. Gebismureerd Magnesium verhindert de opeenhooping van schadelijke gassen in de maag en verzekert daarom volmaakte assimi latie van Uw voedsel. Bijna alle maagaandoe ningen; zooals dyspepsie, indigestie, zuur in de maag, oprispingen, enz., enz., zijn te wijten aan, of worden vergezeld door, een overmaat van acidileit. Gebismureerd Magnesium neutrali seert de overmaat onmiddellijk en verzekert zoodoende gezonde en normale spijsvertering. Gebismureerd Magnesium Dépot, Jacob Maris- plein. 23, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bijREYST KRAK. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gij het echte Gebismureerd Magnesium'krijgt. treedt de vaandeldrager, met z'n lijf wacht het podium, terwijl daarna alle turners en turnsters in twee lange rij en naar voren komen. In alle afmetin gen, van heel kleine peuters tot for- sche jonge mannen, alle in dezelfde turnkleeding. 't Was een alleraardigst gezicht en 't publiek was dan ook ver rast. De voorzitter der vereeniging trad naar voren en hield, na in gebed voor gegaan 'te zijn, de openingsspeech. Hij heette alle aanwezigen van harte wel kom en wenschte hen een gezelligen avond toe. Hij wekte hen op de pres taties van Jahn goed te volgen en zoo zij daardoor voldaan waren, zich toch vooral hetzij als lid, hetzij als dona teur of begunstiger op te geven. Daarna werd met de afwerking van het programma begonnen. De vrije oefeningen voor heeren en jongens werd aardig afgewerkt, voor- al de ouderen waren keurig in stijl en lijn Daarna werd tegelijkertijd aan het paard gewerkt' door de oudere le den van Jahn en aan 2 bruggen door de derde afdeeling van jongens en meisjes. Keurige en correcte paardsprongen werden te zien gegeven, vooral de voorwerker van deze groep was uit muntend. De brug bracht in 't begin de lachspieren wel eens in werking, er waren bij de meisjes wel eens kleu ters die zoo'n brug wat al te hoog von- eii en 't valt ook niet mee voor zoo'n groote zaal te turnen. Toch was 't aar dig en werden de oefeningen over het algemeen kranig uitgevoerd. Bijzonder leuk was de hardloopwed strijd tussc&en de kleinste groepen jongens en meisjes onderling. Onder heide groepen blonk een klein vlug gertje uit, die dan ook met recht, met een stuk chocolade beloond werden. Een klein kereltje liep telkens mis, en kracht daardoor de aanwezigen in eon grappige stemming Dit nummer was voor 'tpubliek'wel'een van de aar digste. Onder de vlotte leiding van den heer Verschoor hielden vervolgens eenige groepen meisjes (III en IV) stok- en vrije .oefeningen, die ook wel in den smaak vielen. Door de oudere turners werden daar na brugoefeningen onder leiding v*u den heer Zilverentant gehouden, die zelf de oefeningen eerst uitvoerde, en waarbij men gelegenheid had zijn kranige prestaties te bewonderen. Maar sommige van zijn leerlingen gaven hem heel weinig toe! Prachtige hoogstanden werden te zien gegeven en moeilijk duikzwaaien zonder over matige inspanning uitgevoerd. Ap plaus beloonde hen! Daarna lieten voor de pauze de klei ne jongens nog eens hun lenigheid be wonderen. In de pauze deelde de voorzitter me de, dat'gecollecteerd zou worden voor de slachtoffers van den watersnood, welke collecte meer dan f 34 opbracht. Na de pauze bracht de eerste groep turners, weer onder leiding van den heer Zilverentant de toeschouwers in verbazing door hun durf en kracht, door oefeningen aan het hooge rek. We zullen verder niet afzonderlijk elke oefening hespreken, maar nog wel even 't strijkje vermelden, dat met pittige melodieën den op- en afmarsch van de verschillende groepen bege leidde. De geheele avond verliep vlot, de toestellen waren vlug opgesteld en weggehaald en we behoefden niet lang te wachten tusschen de nummers. De avond werd op gebruikelijke wij ze gesloten. De heeren Verschoor en Zilveren tant hebben groot succes met hun werk behaald! Watersnood-comité. Bij het Watersnoodcomité zijn de volgende giften ingekomen: S. P. f 25; Dr. G. A. J. H. f 25; H. A. S. f 20; B. J. de L. f 10; S. d. V. f 10; H. W. B. f 10; N. N. N. f 10; A. v. B. f 10; J. B. Jzn. f 10; Mr. E. R. f 7,50; K. B. f 7,50; N. N. f 5: Mr. P. G. K. f 5; C. v. W. f 2,50; familie H. f 40; Mej. A. C. E. H. f 2,50; Mij. de Faam f 10; J. W. W. f 2,50; Mevr. M. C. T.—H. f 5; Mevr. S. te L. f 10; Weduwe C. J. L. f 1; door schipper Floor v. H. uit Utrecht f 5. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Lei den. postgironummer 57471. Inschrijving dienstplicht. De aandacht van de mannelijke in gezetenen dezer gemeente, die geboren zijn in 1907 en zich nog niet voor in schrijving voor den dienstplicht heb ben aangegeven, wordt gevestigd op een in dit blad voorkomende openbare kennisgeving van den Burgemeestc-r, waarbij zij worden gewaarschuwd de aangifte alsnog vóór of op 31 Januari a.s. te doen ter Gemeente-secretarie, afdeeling Militaire Zaken, Breestraat 119, hoek Wolsteeg, alhier. Christelijke Middenstaaidsvereemging. De Leidsche afdeeling van den Clir. Middenstandsbond heeft gisteravond in het Nutsgebouw haar jaarvergade ring gehouden. Op de agenda stond be halve eenige huishoudelijke zaken ook een lezing van den heer L. Attema, di recteur van het Chr. Middenstandsbuiv te Hilversum, over: „de gevolgen van d epolitieke crisis voor de sociale wetgeving. De voorzitter, de lieer J. v. d. S t e e n verwelkomde de aanwezigen in het bij zonder den heer Attema, memoreerde verder in het kort de voornaamste ge beurtenissen van het voorbijgaande jaar en de plannen voor de komende periode. De Secretaris, de heer M. Z i e g e - laar bracht, na de notulen en eenige ingekomen stukken te hebben voorge lezen, het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat in het afgeloopen jaar heel wat gebeurde. Er werden twee lezingen gehouden, door Ds. W. Vunderink en door den lieer Attema. Verder werden zes gewo ne en zes be^uursvergaderingen ge houden. De Vereeniging lieeft thans een ver tegenwoordiger in de Kamer van Koophandel, in de Comm. voor sociale zaken 'en in het Middenstandsbureau, dat zich belast met het innen van las tige vorderingen. Wat het persoonlijk medeleven van de leden aangaat werd de hoop uitge sproken, dat daarin spoedig de noodige verbetering zal komen. Uit het verslag van den penning meester, den hr. K .Wielenga bleek dat er een klein batig saldo is. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heeren Roodenburg en v. Weeren, die de gegevens voor het fin heheer accoord bevonden en op wier advies dit onder dank aan den functi onaris werd goedgekeurd. Bij de verkiezing van bestuursleden werden de aftredende heeren J. v. d. Steen, J. Zandbergen en M. Ziegelaar met op 1 na alg. stemmen herkozen. De voorzitter deed vervolgens nog eenige mededeelingen betreffende de Jaarvergadering van den Chr. Midden standsbond, die hier waarschijnlijk in het begin van Juni zal worden gehou den. De heer Attema, het woord verkrij gende, betuigde zijn hartel ijken dank voor de aangename verwelkoming en voor de goede wenschen van den voor zitter.' Hij sprak >zijn blijdschap uit juist in deze vergadering tegenwoor dig te mogen z*jn, nu uit de verslagen en uit .de gehouden stemmingen bleek, welk een uitstekende samenwerking £r was tusschen leden en bestuur, waarna hij de herkomen bestuursleden feliciteerde met deze herbenoeming, waarin inderdaad een blijk van groote waardeering is gegeven. Overgaande tot zijn onderwerp gaf spreker een overzicht van de stagnatie welke is ontstaan ten opzichte van de sociale wetgeving en van maatregelen tot oplossing van sociale vraagstuk ken in het algemeen. In "t kort gaf spreker een inzicht van den stand van zaken ten opzichte van: De herziening van de soc. verzeke ringswetten; de ziektewet; de collectie ve arb. overeenkomst; de bindend ver klaring van coll. arb. overeenkomsten; het onderzoek naar de werkwijze van het Rijksinkoopbureau; het cadeaux- stelsel als uitwas van een concurren- tiesysteem. Breeder beantwoordde spr. de vraag: in welk licht moeten onze sociale wet ten en pogingen om sociale vragen tot oplossing te breiigen, worden bezien. De Christ." Soc. gedachte werd daarbij op den voorgrond geplaatst en daarte genover gewezen, op het antwoord, dat van revolutionaire zijde op deze vra gen gegeven wordt. Spr. vond hierbij gelegenheid te wij zen op de roeping van den Christen- ondernemer in het algemeen en bij liet beantwoorden van bepaalde vragen over hedendaagsche problemen in het hij zon der. Met een beroep op het gebod van Christus: Hebt uw naaste lief als Uzel- ven en op het apostolisch woord: Draagt elkanders lasten en vervult al- zoo de wet van Christus, eindigde spr. zijn met groote aandacht gevolgde voordracht. Om des tijds wille moest discussie achterwege blijven. De voorzitter dankte clen spreker zeer hartelijk voor zijn «rede en gaf de. verzekering, dat daardoor nieuw licht was ontstoken over menig punt van sociale wetgeving en veel stof tot na denken voor dep Christ, middenstand te Leiden was verschaft. Woningbouw. Aan den Raad dezer Gemeente is het volgende adres verzonden: Ondergeteekenden K. Wassenaar, Voorzitter en A. J. Schoneveld, Secre taris, van de Woningbouwvereniging „Eensgezindheid" geven namens de Vereeniging met verschuldigden eer bied te kennen: dat zij vernomen hebbende, dat het in het voornemen ligt om het terrein, Kadastraal bekend te Leiden Sectie K No. 3974, 704, 2173, vroeger toebehooren do aan de erven van den heer P. J. van Hoeken, te bestemmen voor wo ningen, ter huisvesting van de bewo ners van onbewoonbaar verklaarde' woningen; dat, gelet op het feit, dat de Veree niging, onmiddellijk aansluitende aan het bovenvermelde terrein, daar reeds een groot complex woningen in exploi tatie heeft; van meening zijnde, dat de onmid dellijke nabijheid van eeir complex woningen, waarin- de vroegere bewo ners van onbewoonbaar verklaarde wo ningen worden gehuisvest, schadelijk zal zijn voor de verhuring van de wo ningen der Vereeniging; dat de Vereeniging van de vroegere eigenaars van het bovengenoemde ter rein een aanbod heeft ontvangen tot koop van dien grond; welk aanbod is doorgezonden naar het College v. Bur gemeester en Wethouders; als gevolg daarvan is door Uwen Raad in het jaar 1925 besloten tot aankoop van dien grond; dat de Vereeniging reeds eerder een verzoek heeft gericht tot het College van Burgemeester en Wethouders, om de grond toegewezen te krijgen tot al geheel e voltooiing van het woflingcom plex, wat de Vereeniging daar heeft; dat de Vereeniging hare medewer king heeft verleend bij aankoop van grond, waar de woningen behoorende tot het 2e Bouwplan zijn gebouwd, zelfs met prijsgeven van een gedeelte bouwterrein, teneinde een overeen komst van de Gemeente met den vroe- geren eigenaar tot stand te doen ko men; redenen, waarom zij Uwen Raad ver zoeken, den bovengenoemden grond.te bestemmen als bouwterrein voor de Woningbouw vereeniging „Eensgezind heid." A. R. Propagandaclub. Wij herinneren aan de vergadering van de A.R Propagandaclub, die he denavond wordt gehouden en waarin de heer Nielsen een inleiding houden zal. Een zeldzaam jubileum. Vandaag was het 65 jaar geleden, dat de heer J. van Leeuwen als bor stelmaker in dienst trad bij de firma G. J. Mizee, Haarlemmerstraat. Het la&t zich denken, dat dit feit niet onopgemerkt voorbijging. Zoowel de patroon als collega's en vrienden van den jubilaris deden het hunne om dezen dag voor den flinken werker tot een onvergetelijken te maken. Hij werd vanmorgen in tegenwoor digheid van het geheele personeel door den tegenwoordigen patroon waardee- rend toegesproken en ontving van de zen tevens een stoffelijk' bewijs van sympathie in den vorm van een be drag onder enveloppe. Van verschillen de zijden waren mooie bloemstukken ingekomen die de plaats van huldiging een feestelijk aanzien gaven. Ook kwamen er verschillende schrif telijke gelukwenschen binnen, w.o. een van den burgemeester, Jhr. de Gijse- laar. De feestdag werd verder door den jubilaris in den familiekring doorge- doorgebracht. Vermeld zij nog, dat den heer van Leeuwen reeds bij zijn gouden jubi leum de bronzen medaille, en nog op 31 Aug. j.l. de zilveren medaille, ver bonden aan de huisorde van Oranje nassau werd verleend. Gistermiddag had een 15-jarig jongmensch, le P., de onvoorzichtig heid om te trachten met een fiets aan de hand achter de hoornen om heen te loopen langs het water van de Heeren gracht. De jongen verloor zijn even wicht en kwam in het nog niet op tem peratuur gebrachte bad terecht. Hij was echter weer spoedig op den wal, en scheen er zonder letsel te zijn afge komen. Op de Haarlemmerstraat is gis termorgen de melkwagen van den heer v. d. P., aangereden door een vracht auto van den heer A. Een bus melk viel om, waardoor de inhoud verloren ging. De wagen bekwam geen schade. Tusschen een vrachtauto van den heer Sm., en een wagen van de N.Z.H. tram had gistermorgen op de Blauw- poortsbrug een aanrijding plaats, waarschijnlijk doordat de autobefetuur- der de wenk van den verkeersagent niet opvolgde. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Geen der bei de voertuigen bekwam schade van be- teekenis. Hedennacht om een uur is op den Zijlsingel mej. v. L., terwijl zij, vergezeld van iiaar man op weg naar huis was, door de gladheid ernstig ko men te vallen. De Eerste Hulpdienst werd gewaarschuwd, die de juffrouw overbracht naar het Acad. ziekenhuis. Gevreesd werd voor een enkelbreuk. BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Dr. do Visser en het gezantschap. In politieke kringen wordt algemeen aangenomen, schrijft „De Tijd" dat, indien dr. De Visser er in slaagt zijn opdracht te vervullen, het door hem gevormde extra-parlementair ka"hinet het gezantschap in eenigerlei vorm zal handhaven. Hiermede wordt de mogelijkheid ge schapen, dat ook katholieken in het kabinet zitting nemen. Dat de katho lieke Kamerfractie tegenover het extra parlementaire kabinet haar volle vrij- BUITENLAND. RUSLAND EN ZWITSERLAND. Een scheidsgerecht iVolgens een bericht uit Moskou, heeft Herbette, de Fransche gezant al daar, zich beschikbaar gesteld als be middelaar voor de oplossing van het tusschen de sovjet-unie en Zwitserland: bestaande conflict. De sovjet-regeering harerzijds heeft zich bereid verklaard, de kwestie aan een neutraal' scheidsgerecht te onder werpen. DE FINANCIEELE CRISIS IN FRANKRIJK. Briand als bemiddelaar. Briand heeft in de wandelgangen van de Fransche Kamer met verschil lende afgevaardigden gesproken, die van hun verlangen blijk gaven, een terrein van verzoening te vinden tus schen de meening van de regeerimj, en die van de commissie voor de fi nanciën, in het bijzonder wat betreft, de belasting, op de bemalingen, die door. Zaterdag 2 SJanuari, 's av. acht uur. Nutsgebouw, Steenschuur. De Heer Sadhoe Nelsonn van Madras (Br. Indïë) Dinsdag 26 Jan., 's avonds 8 uur. Chr. School Kagerstr. 1: Jaarverg. dei ,Ver. v. Chr. M. O.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2