NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 20 JANUARI 1926 i WjbLDE BLAD. WHÏ OE BLIOBf ZEGGEN. Was het wel tactisch? Wij lezen in „De Rotterdammer": Het staat als een paal boven water, dat in de crisisjaren liet salaris dei- lagere ambtenaren, naar verhou ding, veel meer gestegen is dan dat der hoogere categoriën. Nochtans juichten we het Kamer votum indertijd toe, waarin de Kamer uitsprak, dat thans het psychologisch oogenblik nog niet gekomen is, om op herstel der verbroken verhoudingen aan te sturen. Om gelijke reden achten wij liet thans niet bizonder tactisch, dat bij Kon. Besluit het ministerssalaris met 1000.is verhoogd. We kunnen niet inzien, dat hier periculum in mora was, zoodat het geen maand uitstel meer lijden kon. Heel huiselijk uitgedrukt, zijn we van meening, dat de leden van het demissionaire kabinet het wel met het tot heden genoten sal. zullen uithou den. En nu reeds te zorgen voor de op volgers, was ook niet zoo dringend noodig. Pas zijn enkele plooien in het Bezol digingsbesluit gladgestreken en groot is de ontevredenheid. Klacht op klacht komt u tegen, dat de lagere ambtenaren in diepe plooien beklemd bleven. We kunnen dit bevestigen, noch te gen spreken. Maar de Regeering ïhoet ook met zielkundige factoren rekenen en had daarom het laatste besluit nog wel even kunnen verschuiven. De zaak zelf, het zij ten overvloede opgemerkt, vindt bij ons geen woord van critiek. Integendeel, de honoreering van mi nisters bleef in ons land steeds aan den lagen en schrielen kant. En met het indexcijfer gerekend, zijn de sala rissen er sinds 1914 nogmaals op ach teruitgegaan. WTat ongewenscht is, al strekt het de dienaars der Kroon tot eere. We keuren dus volstrekt niet af, wat thans gebeurde; de verhooging is in wezen onbeduidend doch juist daar om vragen we: was het wel tactisch? Dia watersnood. Uit een beschouwing in „Oude Pa den:" 'tWas geen grillig toeval, dat juist in de getroffen streken de vloed kwam opzetten om veel schoons te verderven 'twas Gods onbegrepen Raad. 'tWas ook geen ijzeren noodlot, waardoor onze landgenooten opge schrikt werden en waardoor men zich lijdelijk moest laten verpletteren, maar 'twas Hooger bestel, dat wij niet kun nen doorgronden. God is altoos vrijmachtig. Wie is Zijn raadsman geweest? Wij kunnen slechts in Zijn welbeha gen rusten en geloovig vertrouwen, dat alle dingen medewerken ten goede dengenen, die God liefhebben en naar Zijn voornemen geroepen zijn. Wij hebben niet te doen met een har telooze natuur, maar met een vader lijk God, die niet slaat om te plagen, maar opdat wij Zijner heiligheid deel achtig mogen worden. De menschen slaan ons van zich af. God slaat ons naar zich toe. Hij leert ons door Zijne kastijdingen in alle dingen ootmoedig van Hem af te hangen. En als wij Hem vergeten hebben, roept Hij ons door Zijne roede tot Zich terug. Geestelijke winst uit tijdelijk verlies." KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Viertal. Te Oosterhesselen: F. E.# Gerritzen te Franeker, J_ F. Homan te Rolde, E. van Ruytenberg te Oostburg en J. P. Scholte te Schoondijke. Beroepen. Te Kutten (toez.): D. Tromp te Lemele. Bedankt. Voor Hoornaar: W. L. Mulder, te Enter. GEREF. KERKEN. T w e e t a 1. Te Haarlem: Dr. J. Hoek, te Soest; en J W. Siertsema, te Zeist. Beroepen. Te Zevenbergen: J. P. C. ten Brink, cand. te Apeldoorn; Te Nieuwerkerk (Z.), G. J. Pontier, te Heerlen. SevastlQiBBi Intrede, Afscheid. Ds. G. Gans nam Zondag afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Ouderkerk a. d. IJsel. Tekst Jeremia 17 16. Ds. Joh. Jansen heeft Zondag af scheid genomen van de Geref. Kerk te IJmuiden. Tekst Col. 123a. Dr. J.- W. Oberman nam Zondag afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Leeuwarden. Hebr. 12 1 en 2a. Cand J. Maaskant deed Zondag zijn intrede bij de Geref. Kerk te Ech ten (Fr.) Tekst Jesaja 40 1 en 2. Cand H. V e r s 1 u ys deed Zondag zijn intrede bij de Geref. Kerk te Klun- dert. Tekst Rom. 1 11 en 12. Ds. J. v. d. S 1 ui s, overgekomen uit Dirkshorn, deed Zondag zijn intrede bij de Geref. Kerk te Onstwedde. Tekst 1 Cor. 2:2. A. v. d. Pol. f In den ouderdom van bijna 73 jaren is te Nijkerk overleden de heer A. v. d.' Pol, rustend hoofd der Chr. School te Doornspijk. Ds. A. M. Berkhoff. Naar Zondag j.l. in de samenkomst der Chr. Geref. Gemeente te Amster dam is medegedeeld, gaat de gezond heidstoestand van Ds. A. M. Berkhoff weer iets vooruit. Generale Synode Geref. Kerken. Aan de leden der Generale Synode is het agendum dezer vergadering toe- gezonden.Hieruit blijkt, dat eenige tien tallen stukken ter tafel zullen worden gebracht. Allereerst zijn door de com missie ter voorbereiding der synode ontvangen: I. 13 bescheiden van de particuliere synode van Noord-Holland; 2 een memorie van toelichting; 3. een memorie van de classis met niet minder dan 28 bijlagen; een me morie van dezelfde vergadering met betrekking tot den kerkeraad van Am sterdam-Zuid met 7 bijlagen; 4. een bijlage van de classicale com missie; 5. een bijlage van de deputaten, die de classis in baar zwarigheden moeten bijstaan; 6. een missive van de classis Amster dam, meldende, dat door haar ds. Tom en ds. Knoppers ter beschikking der gen. synode worden gesteld om deage- wenscht inlichtingen te verstrekken; 7. een brief van de part. synode van Zuid-Holland (Z.) met het verzoek de zaak niet om formeele redenen terug te zenden naar mindere vergaderingen; 8. een brief van den kerkeraad van Leeuwarden met het verzoek de zaak op grond van art. 30 K. O. niet ontvan kelijk te verklaren; 9. protest «tegen de handelingen van de particuliere synode van Noord-Hol land van eenige ouderlingen uit Zand- voort, met 1 bijlage; 10. een brochure van mr. A. C. G. van Proosdij, getiteld: Recht in de zaak- Geelkerken; II. verklaring van 1151 belijdende le den van dr. Geelkerken's gemeente, waarin wordt uitgesproken tegenover de vele geruchten, die op welke wijze dan ook in den lande in omloop zijn gebracht omtrent de rechtzinnigheid van hun herder en leeraar, dat zij ge durende al den tijd, dat ze het groMe voorrecht hadden dr.J.G. Geelk ken te mogen bezitten, met stijgende belang stelling zijn prediking van het zuivere Evangelie der genade Gods in Christus Jezus hebben gevolgd, en daaronder zegen genoten voor verstand en hart. Nooit hebben ze eenige uitlatingen van hem geboord, die ook maar voor li< t geringste aanleiding heeft gegeven om hem te verdenken van Jn te gaan te gen de 3 Formulieren van Eenigheid. Integendeel, de rijke bediening des Woords, die immer getuigenis aflegt van nauwgezette studie der Heilige Schrift is voor menigeen tot blijvende zegen geworden door opbouwing in bet geloof naar onze rijke belijdenis. Mitsdien is hun de nood opgelc-gd zich tot de Synode te wenden om te protesteeren tegen elke poging om dr. J. G. Geelkerken te beschuldigen van ontrouw aan Gods Woord en de Geipf. belijdenis. Met 55 bijlagen. 12. verklaring van vele honderden Gereformeerden buiten Amsterdam- Zuid, waarin wordt uitgesproken, dat zij deelen het standpunt van dr. Geel kerken, gelijk dit blijkt uit diens gepu bliceerde geschriften, n.l. een onver zwakt vasthouden aan de Heilige Schrift als het Woord Gods en de 3 Formulieren van Eenigheid der Geref. Kerken, doch daarnaast ook de uit komsten der geloovige wetenschap dienstbaar te maken aan een dieper en iuister inzicht in de Heilige Schrift. Met 54 bijlagen; 13. een verklaring van belijdende le den, waari" ook zij verklaren het standpunt van dr. G. te deelen en waar in zij verklaren, dat elke poging om een bepaalde, zij het ook gangbare exe gese van eenig Schriftgedeelte in casu Gen. 2 en 3 op te dringen aan, of als maatstaf van rechtzinnigheid te bezigen voor een ander, die met deze exegese niet van harte kan instemmen, als in striM met de belijdenis moet worden afgewezen. Met 11 bijlagen. 14. een klacht van broeder A. van Kooten, ouderling, betreffende de zui verheid in de leer, in verband met le zingen over het boek Job, van dr. Geelkerken. Met 13 bijlagen. 15. bezwaarschrift van broeder H. Kremer, tegen de artikelen over de be kende studenten-tooneelkwestie van dr. Geelkerken in de Overtoomsche Kerkbode. 16. bezwaarschrift van broeder van der Schaar inzake een recensie van dr. Geelkerken in de Overtoomsche Kerk bode van het door de studenten der V. U. opgevoerde tooneelstuk Saul en David van Querido, 2 bijlagen. 17. bezwaarschrift van broeder van der Schaar tegen den inhoud van een recensie van dr. Geelkerken in boven genoemd blad, van het boek: Was ons hart niet brandende in ons van dr. Oberman met 1 bijlage; IS. bezwaarschrift van broeder van der Schaar tegen den persarbeid, wel ken dr. Geelkerken heeft geleverd in de Overtoomsche Kerkbode, met 3 bijla gen; 19. een voor dr. G. gunstig verzoek schrift van dr. J. P. de Gaay Fortman, mi*. A. Goote, dr. C. J. Honig, A. Jonk man, dr. Rijk Kramer, dr. W. 'J. A. Schouten'en dr H. R. Woltjer; 20. een verklaring van den heer H. A. Höweler namens 60 studenten der Vrije Universiteit; 21. een bezwaarschrift tegen de 'Wijze van optreden der kerkelijke colleges tegen dr. Geelkerken van 9 predikan ten binnen de classis Haarlem; 22. een verzoek van den heer A. J. C.; 23. een verzoek van den heer B. II.; 24. verzoek van de classis Dordrecht de zaak van den evangelisatiearbeid in Brussel tot een punt van beslissing te brengen; 25. verzoek van broeder H. Botter- weg en 15 anderen, allen belijdende leden van de Geref. kerk van Utrecht om kennis te nemen van de bezwaivn die zij hebben tegen hun kerkeraaa en tegen den arbeid der door de Gen. Sy node in de zaak-ds. Goudappel benoem de deputaten, met 31 bijlagen; 26. een adres van broeder G. C. Kerk hof, voörloopig in drukproef toegezon den, waarin hij bezwaar maakt tegeu de wijze waarop de kerkeraad van Amsterdam-Zuid deze gemeente re geert; 27. verklaring van den kerkeraad van Tienhoven (U.) waarin meegedeeld wordt dat de kerkeraad de houding van dr. Geelkerken billijkt en ook diens „preekcoupure" geheel voor zijn reke ning neemt. Het agendum vermeldt nog, dat Maandag 25 dezer om 7 uur te Assen een bidstond zal worden gehouden, waarbij dr. J. C. de Moor van Utrecht voorgaat. Na afloop zal er voor de le den der Synode gelegenheid zijn, el kander te ontmoeten. Dinsdag 26 Januari zal de Synode om 10 uur in de Zuidersingelkerk door ds. H. W. Laman namens de roepende kerk van Assen, geopend worden. De zaak-Geelkerken. De kerkeraad der Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid heeft, naar gemeld wordt, een commissie benoemd, be staande uit de kerkeraadsleden prof. dr. R. H. Woltjer, A. Waafs, J. K. van Loon, G. Koster en H. v. Luin, om indien ncodig, de Generale Synode te Assen van voorlichting te dienen. Gisteravond heeft deze commissie ver gaderd om haar gedragslijn te bepalen, daar daaromtrent verschil van inzicht bestond. Aan de eene zijde werd de meening gehuldigd, dat de commissie eerst ban naar Assen zou gaan, wan neer Dr. Geelkerken door de - Synode zou worden geciteerd of wanneer hem door de Synode zou worden verzocht in haar vergadering of in een vergade ring van een ev. te benoemen commissie te verschijnen. Anderzijds was men ech ter van 'meening, dat het gewenscht zou zijn, dat de commissie van den aanvang af de behandeling der zaak door de Synode zou bijwonen. Naar gemeld wordt, heefc de commis sie in haar gisteravond gehouden ver gadering besioten van den aanvang af ue Synode bij te wonen, echter indien zin, dat de leden afwisselend ter ver gadering der Synode aanwezig zuilen zijn. GEMENGD NIEUWS. Hongerige meeuwen. Ken gevolg van den aanhoudenden sneeuw val' langs de Engelsche kust is de ver scnijn.iig van noncLraauizendeii meeu wen, die op het land geen voedesei meer vulden, boven de schepen in liet Kanaal. De vissohers van Deal hebben ge rapporteerd, dat de vraatzuchtige vo gels bij honderden tegelijk op hun net ten afkomen en' er de kleine visGiijes uitpikkenn. Zij staan hier volkomen macnteloos tegenover., Ondergrondsche botsing. Te New \ork zijn twee ondergrond sche tremen in de ricining Mannattan bij de brug van Williamsbrug door den dichten mist op elkaar gebotst. Twee reizigers zijn gedood, en onge veer 50 gewond. Later wordt gemeld, dat de bot sing niet zoo ernstig is geweest als aanvankelijk werd gedacht. Er is nie mand gedood, maar er zijn, meent men, 34 gewonden van wie er 20 naar het hosp.taai zyn gebracht. 3b vrouwen vergiftigd. Naar u.t Lorn>tantinop-i wordt gemeid heefc zich in d^e stad een ontzettend drama afgespeeld. Abram Ley, een schatrijke utk, cLe volgens oude l'urk sche zeden er mee minaer cLn 36 vrou wen op na hield en hardnekkig wei gerde zien aan de wet tot atscnarfing der polygamie te onderwerpen, ver. vuide er de.droevige hoofdrol in. Onlangs was hem door de autori teiten, onder bedreiging met gevan genisstraf, aangezegd, zich naar de nieuwe zeden te schikken. .Liever dan dit te doen, besloot hij echter zichzelf en zijn 36 vrouwen van het leven te berooven. Hij richtte een groot feestmaal aan, waarop alle vrouwen in haar schoon ste kieedij en getooid met juweelen, verschenen. Aiiram Bey stelde zelf het menu sa men en mengde vergit in het eten. Den volgenden morgen vond men den rijken Turk en zijn ongelukkige slachtoffers dood m de kamers van zijn paleis. De ingevroren schepen. Zondag hebben drie vliegtuigen van het bombardementseskader te wjborg leeftocht gebracht aan de schepen, die ingevroren zijn in de Finsche golf. De vliegers telden in het geheel 16 schepen. Stake nde koks. De chefs van verschei dene hotels te Nizza moesten Zondag zelf keukenwerk verrichten, daar 800 leden van de koksvereeniging m staking waren gegaan. De koks eischen een 8-urigen werk dag, een dag vrij in de week en loo- nen gebaseerd op den hoogen levens standaard. Bij met inwilliging van ge noemde eischen zullen loOO koks de lange messen neerleggen. HoteLKasteel in brand. Uit Quebec (Canada; wordt gemeld: Een der schoonste gebouwen in Ca nada, het hotel Frontenac, is gedeel telijk door brand vernield. De oudste vleugel van het gebouw, het laatste overblijfsel van het oude kasteel Saint-Louis, waarin zich de zaai bevond, waar Wolfe en Mont calm hun [historisch onderhoud had den, is slechts een puinhoop. Er waren 300 personen in het ho tel, toen dit door het vuur werd aan getast. De schade wordt op 2 millioen dol lar geschat. Nader wordt nog gemeld, dat de brand een schade van bijna 5 miL •liocn gulden heeft aangericht. De brand brak op de vijfde verdieping uit en nam een snelle uitbreiding. Nadat de brandweer 10 uur lang met alle krachtsinspanning gewerkt had, was men het vuur meester. De brandweerlieden moeiten zich in veiligheid stellen, toen het koperen dak van het gebouw door de enorme hitte begon te smelten. Een aantal gasten waren intusschen naar eet- en slaapwagens van de Ca nadian Pacific Railway overgebracht Vier brandweerlieden werden ge wond. Er zijn geen menschenlevens te betreuren. Het Chateau Frontenac-hotel werd in 1893 gebouwd op de plaats, waar Fort St. Louis eens stond, dat in 1620 gebouwd en in 1824 door brand ver nield werd. Mislukte smokkelarij. Door de marechaussee van de brigade Roo sendaal werd op den weg van Nispen naar Roosendaal een auto aangehou den, die na onderzoek bleek een pak cigar et tenpapier te bevatten en totaal' circa 260U boekjes, waarvoor invoer, recht ad f600 k 700 bad moeten wor den betaald. De vervoerder, zekere M. H., had den niets kwaads vermoeden den chauffeur opgedragen, hem van Esschen naar Roosendaal te rijden. De marechaussees moesten echter ook het vervoermiddel in beslag nemen, dat de chauffeur ten slotte voor 1500 gulden kon vrijmaken. Ongeval. Bij het uiteensprm- gen van een carbidwelapparaat, in een werkplaats van dfe Beetwortelsuiker, fabriek te Stampersgast, liep de werk man J. Th., uit Roosendaal ernstige brandwonden in het aangezicht op, zoodat hij per auto naar zijn woning te Roosendaal moest worden gebracht. Een unicum.. Den 19en Ja nuari zal te Warfhuizen een hoogst zeldzaam herdenkingsfeest piifafs"heb ben op buurtschappengebied. Het is dan n.l'. juist 100 jaar geleden, dat het beurt en havenschippersbedrijt door eenzelfde familie aldaar, is uitgeoefend Op dien datum van 1826 aanvaard de Jan Geerts Huizinga, de schipbeurt en huwde met A. J. 'de Jonge. Na bijna 60 jaar getrouwd te zijn geweest over leed hij, 89 jaar oud, en werd m de affaire opgevolgd door zijn zoon Jans Huizinga, Deze overleed in 1914, oud 81 jaar, na een huwelijk van 57 jaar. In 1895 had deze de zaak overge daan aan zijn zoon Jan Jans Huizinga. Jr. Deze overleed in 1917, waarna zijn weduwe de zaak dreef tot 1925 om haar toen over te doen aan haar zoon Jan Janus Huizinga. Ernstig ongeval. Te Utrecht is mej. C'. P., die uit de nog rijdende tram sprong, komen te vallen en daar bij aangereden door den aanhangwa gen. Met een dubbele beenbreuk werd zij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Zwer vers lot. Te Nieuwkoop is een zwerver K. C. genaamd, gebo ren te Franeker, door de kou bevan gen in een weiland gevonden en na eenige uren overleden. Een vliegtui g vermist. ,Van Soesterberg wordt aan het Pers. bureau V. D. gemeld, dat men zich ern stig ongerust maakt over het wegblijL ven van een Fokker.verkennersvlieg! tuig. Aan boord daarvan bevinden zich twee onderofficieren. Het vliegtuig was gistermiddag om twaalf uur opgestegen en 's avonds nog met teruggekeerd. Nader wordt gemeld, dat de ma chine gistermiddag op het genoem de uur van Schiphol was opgestegen voor een oefening langs de kust. In den loop van den middag is het vlieg tuig nog ter hoogte van Katwijk gesig naleerd, doch sindsdien is niets meer vernomen. Om vier uur had de machine in Soesterberg terug moeten zijn. FEUILLETON. Kathlyn Barrington. 39) „Ik zag haar gezicht" antwoordde de vrouw. He<t was het gezicht van een die aan iemand denkt. Uw gfczicht zag er zoo juist ook zoo uit en zij dacht aan iemand, dien ze lief heeft. Mijn oogen kunnen me in dat opzicht niet bedriegen „En ze ontdekken gauw iets" ant woordde Forsyth. Zeker van de sym pathie der v7.*ouw, vroeg hij: „Zegt u me eens: i's het huis van den man darijn moePiijk te bereiken?" „Er is efrn hooge muur omheen en er staan soldaten bij den ingang, maar achter is de muur niet zoo hoog en daar zijn ook geen soldaten." „Dank u' antwoordde Forsyth. „In ieder geval hebben we inlichtingen ontvangen. Ching, hoorde je, wat de vrouw zei? Li-Weng-Ho komt over morgen eerst in Pi Chow." „Hooren" antwoordde Ching „Dat .geeft ons een heelen flag en nacht om Miss Barrington to bevrij den." „Li-'Weng-Ko morgen misschien kr onen, ja. Liefde maken man haast." „Dat is een gevaar, waaraan ik niet gedacht heb" antwoordde Forsyth. „Het is heel goed mogelijk dat de man darijn den tijd van zijn komst ver vroegt, daarom moeten we zien vóór zonsopgang Pi Chow te bereiken. Ge lukt het ons, dan kunnen we op een gunstige gelegenheid wachten"' ,Wij komen voor zon opgaan" ant woordde Ching, „anders. Dr. Forsyth, wij wachten tot weer donker komen. Wij anders niet veilig zijn." Zij verhaastten hun tred. Tweemaal kwamen ze voorbij kleine dorpjes, maar ze liepen er omheen Van den top van een heuvel, dien ze beklimmen moesten, zag Forsyth in het licht van de reeds bijna ondergegane maan de scherpe lijnen van het dak van een pagoda. „Pi Chow!" zei hij onwillekeurig. „Ching, we komen er nog vóór de zon opgaat." Met het doel zoo vlak voor oogen snelden ze verder. De maan verdween hoe langer hoe meer en 't werd steeds donkerder. Eensklaps doemde een groote donkere vlek voor hen op Het was de muur der stad. Het was alles stil. Zelfs de schildwacht scheen in slaap. „Poort" fluisterde Ching, -„omheen loopen. Vrouw zeggen paleis buiten Pi Chow." „Ja" fluisterde Forsyth terug. „Wij niet vragen waar. Heel dom Wij loopen en zoeken." Uitgeput van vermoeidheid slopen ze nu langs den stadsmuur, maar over al zagen ze huizen en torentjes, die hen er op wezen, dat ze hun doel nog steeds niet bereikt hadden. Eindelijk hielden die op en kwamen ze op een open ruimte. Ching legde zijn hand op Forsyth's arm. „Mandarijns paleis?" fluisterde hij vragend. Dick Forsyth keek in de aangewezen richting en zag een paar lantaarns op eenigen afstand vóór hen. Alvorens te antwoorden, keek hij scherp toe en zei toen: „Ik denk van wel, Ching.' „Ching ook zeker Lichten aan de poorten van palels, waar mandarijn wonen. Wij gaan. Wij over muur krui pen en wachten daar, dan wij zien morgen Missie Barrington. Ziet u?" „Ja, hoe eerder wij over den muur en in den tuin zijn, des te beter." „Dan wij gaan." Zij gingen in de richting van de brandende lantaarns. Dichterbij geko men zagen ze voor de poort heel vreed zaam een slapenden schildwacht, ge kleed in de uniform van Li Weng Ho. Ze hadden dus juist geraden en er gens achter die groote poort had Kath lyn Barrington haar verblijf. „Wij gaan rond" fluisterde Ching „Niet soldaten achter. Klimmen over muur en kijken rond." Ze vonden alles juist, zooals de vrouw had gezegd. Achter het paleis was de muur wat lager. „Laat me even op je rug staar." zei Forsyth. „Ik wil even in den tuin rond zien.'" Forsyth klom langs Chings rug om hoog en was weldra op den muur. Achter de boomen in den tuin zag hij een donkerder schaduw, vermoedelijk het huis. Alles was stil Een minuut lang keek hij rond. Ineens fluisterde Ching: „Iemand komen, dokter. Liggen, vlug." Hij liet zich plat neervallen op den muur en hoorde Ching hard wegloo- pen. Een oogenblik later stoven twee mannen langs hem heen, zijn vluch tenden kameraad achterna. HOOFDSTUK XV. Stad en Tnin. 't Geluid van de voetstappen der sol daten was reeds lang verdoofd en nog steeds bleef Forsyth plat op den muur liggen Wat zou er gebeuren? Ching zou wel terugkomen, en zoo spoedig mogelijk. Maar zou dat nog vóór zons opgang zijn? Zoo niet, dan.. Hij licht te het hoofd op en keek in den tuin. Er schenen veel hoornen in t© staan en in zijn ooren klonk het gemurmel van water. Een mooi© gelegenheid dus om onopgemerkt het paleis te bespie den. Reeds dacht hij er over, omlaag te springen in den tuin, toen hij ie mand voorzichtig hoorde aankomen. Even daarna klonk d© stem van Ching „Vlug, dokter Forsyth, vóór mannen terugkomen. Ook dag komen." 't Laatste bleek waarheid te zijn; want in het Oosten werd de hemel lichter. Hij liet zich dus omlaag val len en Ching greep hem bij de hand „Dezen weg gaan. Wij heel vlug zijn." De dokter vroeg niet naar Chings plan. Hij bemerkte, dat ze zich van het paleis verwijderden en in 't open veld kwamen, maar zonder naar het doel van Ching te vragen, liep hij mee. „Daglicht bij stad 9lecht zijn voor uw gezondheid, Dr. Forsyth. Bekend making overal bekend zijn en China man u vangen wil voor belooning. Moet wegkruipen tot nacht." „Tot den nacht?" zei Forsyth op protesteerenden toon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5