(fmaesl NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 14 JANUARI 192^ voor zoover ze niet tijdig konden ge borgen worden ,door het water zijn vernield, terwijl wat nog over was thans bevriest. Er komt bij dat in hun tuinen, waar het water het langst bleef staan, een dikke ijskorst den grond bedekt. In de huizen is het overal hetzelfde beeld. Wanhopig tracht men er den boel te redderen en het erf te bevrij den van hetgeen er met de rivier is Aangevoerd. De Hoven zijn een beeld van ellende. Lang zal het duren alvo rens er de sporen van den hoogen vloed zijn verdwenen. Men hoopt dat eindelijk een goede waterkeering de Hovenbewoners tegen hooge vloeden zal komen beschermen Het Maasgebied. De Maas is thans weer in haar ge wone bedding terug; slechts eenige uiterwaarden staan nog gedeeltelijk onder water. De bewoners, die hun overstroomde huizen ontvluchtten en er nu weer terugkeeren, worden moedeloos bij het aanschouwen van de vernieling, welke er is aangericht. Meubels, huisraad en kleeren zijn ofwel door de door het water stuk geslagen vensters gaan drijven of liggen verward en vervuild dooreen. De gedorschte en ongedorsch te granen en het ingekuilde veevoeder hebben zooveel geleden, dat zij on bruikbaar zijn. De verkeerswegen zien er zeer geha vend uit; hier en daar zijn er zelfs groote gaten in geslagen, zoodat het nog geruimen tijd zal vorderen, eer ze weer in een behoorlijken toestand gebracht kunnen zijn. Ook aan de ak kergewassen is, zooals nu re$ds op de bloot gekomen landerijen kan worden geconstateerd, enorme schade aange bracht. Zeer vele met rogge, tarwe, .gerst en andere gewassen bezaaide perceelen waren bedekt met een dikke vette sliklaag, welke door de nu heer- schende vorst tot een harde korst is geworden. Deze gewassen, die bij een gunstiger weersgesteldheid nog ge deeltelijk zouden gered zijn, zullen door déze vorstperiode zooveel te lij den krijgen, dat ze wel als voor goed verloren kunnen beschouwd worden. Bij nader onderzoek is op meerdere plaatsen gebleken, dat vele woningen zooveel geleden hebben, dat ze niet meer bewoonbaar zijn; verscheidene moeten zelfs tot den grond afgebroken worden. Gebracht wordt overal de nat te huizen met cokes in open haarden tiroog te stoken. Uit Gorinchem. Do Merwede blijft mi flink vallen. De stand was heden reeds gedaald tot 2 90 M. plus NjAP. De scheepvaart op de Linge, door de haven en op de Keulsche vaart is weer geheel gere geld. In 'de Linge is het water zoover gedaald, dat op de constructiewerk plaatsen van de Vries Robbé «Sr, Co. als mede op de glucosefaibriek weer ge werkt kan worden. Uit Grave. Te Grave, waar het water sterk ge vallen is, zit men in de war over da strenge vorst. Ten eerste is graven dan ondoenlijk en verder mag men bevroren grond niet verwerken, daar de grond dan geen homogene massa wordt en steeds erg poreus blijft GEMENGD NIEUWS. Het CzaarPeterhuisje. Dat het Czaar Peterhuis'e te Zaandam nog steeds tot de aantrekkelijkheden van de streek behoort, moge blijken uit het feit, dat in het afgeloopen jaar dit door 18769 personen werd" bezocht. Een tram op het trottoir. gistermiddag is cp den hoek Kruisstraat -Kruiskade te Rotterdam een motor wagen van lijn 15 uit de rails geloopen. •be wagen, die het daar ter plaatse zeer Smalle trottoir oprolde, liep tegen den muur van het café van den heer Reese op. Een 17-jarig meisje, dat zich op het itrottoir bevond, raakte tusschen den tramwagen en den muur. Zij kreeg zoo- idanige verwondingen, dat zij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De muur is gedeeltelik vernield, V erdrojnk en. Toen de melk venter B. O. te Oldemarkt gisteren aan zijn woning melk kwam afhalen, vond hij, anders dan gewoonlijk, geen melk bussen voor de deur gereedstaan. Hij stapte naar binnen, doch kon zijn vrouw nergens ontwaren. Ha eenig zoeken vond men haar verdronken in een ach ter het huis gelegen trekgat liggen. Melk ver valsching. Een land (bouwer te Stolwijk, die door hem afge leverde melk met 48 pet slootwater had vervalscht, hoorde gistermorgen voor het kantongerecht te Delft f 1500 boete subsidiair zes maanden hechte nis tegen zich eischen. De kantonrech ter veroordeelde hem tot f 500 boete subs, een maand hechtenis. Wegens dezelfde delicten, waarbij de toegevoegde hoeveelheid water varieer de van 3 tot 20 pet, werden nog vier landbouwers, een winkelier en een melk sljjter veroordeeld tot geldboeten van f 200 tot f 500 subs, twee tot drie we ken ti echtenis. Vliegtocht. De twee Norai, die een poging ondernemen om in (ten winter naar Spitsbergen te vliegen, zijn gisteren weer opgestegen (zij hadden een paar honderd K. M. benoorden Os lo wegens een sneeuwstorm mua 1 lan den), maar zjjn na anderhalf uur, toen BÜ pntdekten een verkeerden koers te hebben gevolgd, te Lesje aan de rivier Rauma weer gedaald. Winkelbrand. Gisternacht om halftwee werd brand ontdekt in den sigarenwinkel aan de Schalkburgerstraat te 's Gravenhage. Toen de eerste brandspuit arriveerde was de winkel reeds geheel uitgebrand. Het vuur werd met twee stralen op de waterleiding gebluscht. De eigenaar van den winkel, die het perceel niet bewoont, was gisteravond naar huis gegaan, doch had de onder- klep ,van de kachel laten openstaan. Er moet toen een vonk uit de kachel ge vallen zijn, welke op een kleedje viel. De winkel is geheel uitgebrand; het daar achter gelegen woonvertrek gedeeltelijk. De schade wordt grootendeels door ver zekering gedekt. Kwartjesvinders. Een Roe- meensch koopman uit Boekarest heeft bij de politie aangifte gedaan, dat kwart j es vinders hem in den trein van Gouda naar Den Haag bij 'het kaarten f 50 hebben afhanaig gemaakt Bee iien afgeraden. Heden morgen werd den spoorwegarbeider L. te Hengelo bij het rangeeren beide bee- nen afgereden. Knoop ingeslikt. Het drieja rig (kind van den heer Z. te Valthei slikte een knoop in. Het kind is onmiddellijk naar het ziekenhuis te Assen vervoerd. Vreemde vischplaats. Bjj het overstroomen van een dijkje in de Hoven te Zutphen is met het IJsselwater een snoek van ruimi 5 pond in de gelag- kamen van een- café aldaar terecht ge komen. De plaats, waar deze snoek ge vangen werd, was wel' buitengewoon, evenals het wapen, waarmee hij werd gedood, namelijk een rijwielpomp. Zeldzaam verschil nsel. Te Napels is deze week een zeldzaam na tuurverschijnsel waargenomen. Terwijl de uitbarsting van den Ve suvius nog voortduurde en de lava lang Zaam naar beneden bleef stroomen, viel er een hevige sneeuwbui, die den rand van den krater in een half uur met een witte laag bedekte. In het witte sneeuwveld teekende de lavastroom zich duidelijk ai en was met een gewonen veldkijker vanuit de stad te zien. Een woesteling. Een vreed zaam wandelaar passeerde Maandag avond met zijn vrouw aan den arm de Brinklaan te Bussum. Hij raakte in een opstootje verward en had het ongeluk tegen den elleboog van een vechters baas op te loopen. Diens woede keerde zich tot den wandelaar, dien hij met een geweluigen vuistslag neervelde. De getroffene moest per brancard naar de Majellastichting worden overgebracht. Arme kleine. Door de onacht zaamheid barer pleegouders is te Keu len een tweejarig meisje door fretten op vréeselijke wijze toegetakeld. Het kind sliep in een kamer, waarin zich een kooimet verscheidene fretten bevond. De diertjes zijn des nachts uit nun gevangenis kunnen ontsnappen en hebben de slapende klsine aa ig vaTen. Het arme wicht vertoonde dertig won den a-an het gezicht en over het heel1© lijfje zag het er verschrikkelijk uit. •Eerst in de vroege morgenuren hoor den de pleegouders het smartelijk ge schrei der kleine. Na. aanlegging van noodverbanden werd het zwaargewonde kind in hope lcozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Do 0 del ijk ongeval. Op de textielfabriek der firma Gerhard Jan- nink en Zoon, aan den Cromhoffsbleek- weg te Enschedé is gisteravond een doo delijk ongeval gebeurd. De 14-jarige wevershuip G. Grijzen, geraakte onder vallende balen katoen. Hjrj is spoedig daarop aan de gevolgen overleden. Weer een mijnongeluk. De 22-jarige hulpbouwer H. Kals is Dinsdag avond in de staatsman Wilhelmina te Terwinselen, door een groeten vallenden steen geraakt en vrijwel onmiddellijk gedood. Hij was ongehuwd. De „Nijverheid I". Het rijks betonningsvaartuig dat te Enkhuizen is stationneerd, heeft een nader onder zoek ingesteld naar de stoomboot Nij verheid I, die op 25 November in het Schokker vaarwater met 5 opvarenden is vergaan. Het wrak lag op ongeveer 3.20 M. diepte, maar is reeds ver in den zeebodem gezakt. Bü Oostelijkep of Zui deljjkan wind ligt het wrak voor de scheepvaart, zoowel als voor de vi3- scherrp zeer gevaarlijk, temeer, omdat liet 1.80 onder water zit. Gisteren zou getracht worden die Nil verheid I te lichten. Van Harderwijk uit trekken de experts op een platie zolderschuit met motor; een ander ge zelschap volgde met eeai botter. De lich ter met de bok werd er heen .gesleept door een sleepboot, maar door holle zee was het vrij laat geworden v voordat deze het wrak bereikt had,, dat eenigs zins schuin op zjj ligt. Weersomstan digheden en de holle zee maakten het voor <]en duiker onmogeljjk af te dalen zoodat emn de poging, om de boot te lichten, voor dien dag jnpest Omgeven. V andaag zullen de pogingen hervat wor den. Verstekelingen. Te Vlis_ singen zijn een fooi, een Spanjaard en een Duitscher, die als verstekeL ling aan boord waren van pesseeren. de schepen, aangehouden en over de grens gebracht. Een oplichte r. Een paar maanden geleden deed een koopman in meubelen bij de politie te Amster dam aangifte, dat nij was opgelicht voor 114oO. Iemand, die in den oor logstijd een beetje aan „kettinghand. 1" had gedaan, was naar hem toegeko men en had hem voorgespiegeld, co'f 111 meubelen go- de zaken tJ kunnen doen. De meubelmaker schonk den cx_keitinghande:aar zijn vertrouwen en gat hem eenige voorschotten om za ken te kunnen doeh.. Zij liepen op RECLAME. tvirdaihandzn Wmkewweim schnaie bififim-luwe huid. tot een bedrag van ongeveer f 1400. Maar de „compagnon kocht er geen meuDelen voor, aocii geDruiktc- net geld voor eigen plezier., liians is üe „compagnon' die ai het geld er heéit doorgeDrachi, gearresteerd. Radio in ziekenhuizen. Hei plan, door de „Daily. News op touw gezet, om de Londensche ziekenhuizen te voorzien van ontvangstations voor draadiooze telefonie, is een groot suc ces gebleken. Lord Kuntsford, de directeur van het Londensche ziekenhuis, heeft gis teren een complete installatie voor net ziekenhuis aanvaard, waarbij niet min der dan 821 koptelefonen zijn voor de patiënten, benevens een aantal tele foons voor de geneesheeren en ver pleegsters en verder luidsprekers voor de kinderen. Kuntsford betuigde namens het be stuur van het ziekenhuis zijn warm. sten dank voor dit belangrijke ge schenk aan de patiënten. Do ode lijk ongeval. De heer A. jte Zutphen had Zaterdag het on geluk, in zijn woning van de trap te vallen en terecht te komen op een ka_ meiftoffer, die onder bij' de trap stond. De steel drong hem een eina in den rug en brak toen af.. Na een hevig lijden, is de heer A. thans in het zie kenhuis overleden. MINISTER COLIJN OVER DEN W1ATERSN OOD. Een persvertegenwoordiger heeft op 2 Januari met den minister-president, den heer Colijn, tijdens diens bezoek aan het watersnoodgebied, een onder houd gehad over den omvang van de ramp. Uit hetgeen daarover toen ge schreven werd, heeft men allerwegen den indruk gekregen, dat de minister den toestand „zoo erg niet" vond. Scherpe commentaren zijn reeds in heel veel bladen geleverd.. Het „Hbld." is den minister gaan vragen, wat hij precies had gezegd. De heer Colijn vertelde aan het blad, dat hijzelf tot op heden het relaas van het korte onderhoud nog niet had gelezen. Hij herinnerde er intusschen aan, dat hij den persvertegenloordiger sprak op 2 Januari, toen nog maar weinige (lij ken hot begeven hadden. En de cou rant, waarin het onderhoud was ver meld, ter hand nemend zeide hij: leest u het zelf ook maar eens n$." 's Ministers oordeel over den toestand in het land van M^as en Waal luidde, volgens het dagbladrelaas, als vólgt: Het land zal belaas moeten volloo- pen. Hij acht dit zeer droevig, doch is van meening, dat, indien zich geen nieuwe complicaties voordoen, de schade toch niet zoo ernstig zal zijn als die van Borculo. Daar ging het om totale vernieling van huizen en bezit. Hier zal het slechts gaan om, beschadiging van dit bezit en eenig verlies aan vee. Indien het wat meeloopt met het weer, zoo hoopte hij, dat over eenige goede weken of een maand een goed deel van het land toch wel weer droog zal loopen. Er zal dan water schade zijn aan huizen, wegen, meu bilair, maar een totale vernieling is het niet. Het land zelf zal door de ach tergelaten slip een zeer goede bemes ting hebben ontvangen. Men zal de schade te boven kunnen komen. De menschen, zei hij, zullen daarbij na tuurlijk krachtig moeten worden ge steund. De toestand, besloot hij, is droevig, zelfs ernstig, maar ik acht hem niet van dien aard, tenzij zich nieuwe com plicaties voordoen, dat het een nati onale ramp zal worden. Minister Colijn meende, dal zijn ge dachten van 2 Januari inderdaad goed zijn weergegeven. „Ik heb echter, zoo als u ziet, heelemaal niet gezegd, dat de toestand zoo erg niet was. Maar al had ik dat gezegd, dan zou mén dat nog niet als maatstaf mogen ne men voor den toestand van thans. Want het uitdrukkelijk voorbehoud, dat ik 2 Jan. maakte, dat „geen nieu we complicaties zich zouden "voordoen' is niet vervuld. Nadien zijn steeds meer zwakke punten in dijken be zweken, En dientengevolge is de ma- terieele schade belangrijk grooter 'ge worden. Er zal heel veel geld noodig zijn om de schade te dekken." „Zou er kans op zijn, dat de staat ook financieele hulp verleende?" „Op die vraag kan ik, bij den tegen- woordigen stand van zaken' geen ant woord geven "zeide de heer Colijn. Het blad roerde ook de vraag aan, of in de autonomie der waterschappen niet voor een deel de oorzaak was ge legen, in indirecten zin natuurlijk van de ramp. Minister Colijn wilde die wang niet heelemaal ontkennend be an t woorden. Maar de autonomie onzer waterschappen is eeuwenoud. Zij om vat niet alleen het beheer der dijken, maar ook zooveel- zaken van onderge schikt belang, van ons standpunt be zien; van groot belang, van het stand punt der polderbewoners bezien. Het zal dus niet gemakkelijk zijn aan die autonomie te raken. Maar al zou zij kunnen worden opgeheven, dan zou toch zooveel thans onbetaalde arbeid van rijkswege moeten geschieden, dus betaald moeten worden en duur wor den, dat een groot stuk volkskracht •zou worden vernietigd. Dat is oneco nomisch en onverstandig Dit alles echter daargelaten, de eeuwenoude autonomie onzer waterschappen kan men niet zoo maar, onder den indruk van een calamiteit als deze, gaan op heffen. Daarover moet lang gedacht worden, opdat het vraagstuk in zijn verschillende aspecten geheel kan be zien worden. Een andere vraag is, zeide de mi nister verder, of, met behoud van de autonomie der waterschappen toch niet iets kan worden gedaan om der gelijke calamiteiten in de toekomst te voorkomen. De z,org voor de groote dijken langs de rivieren, die nu be hoort aan tal van opzichzelf staande waterschappen, zou bijvoorbeeld kun nen worden opgedragen aan een groo ter, daarboven staand lichaam. Maar dat is een vraag, die door het Depar tement van Waterstaat, de deskundi gen van Rijk en Provincie zal worden overwogen. Over bescherming der huid tegen licht. Algemeen bekend is, dat blonde menschen met een weinig gepigmen- teerde huid spoedig last krijgen van huidveranderingen, in roodheid, bla ren en afschilveren bestaande, als ze in het felle zonlicht komen. Het zijn vooral de ultra-violette stralen, die daaraan schuldig zijn en daarom heeft men in de bergen meer last van dit verschijnsel, omdat het zonlicht daar rijker is aan ultraviolette stralen, dan in de vlakte. Van allerlei kanten heefrt men deze kwestie in dén laatsten tijd onderzocht, dit kon veel gemakkelijker gebeuren dan vroeger, omdat men in het kwik booglicht, de zoogenaamde hoogtezon, een gemakkelijk vervangmiddel had voor de directe zonnestralen die in onze streken langniet altijd voorhan den zijn en bovendien door den ver schillenden toestand van de atmos feer wel nooit dezelfde intensiteit hebben. In den laatsten tijd heeft men zich nu de vraag voorgelegd, hoe de huid verandert, als zij met ultraviolet licht bestraald wordt. Daarbij is gebleken, dat ze niet alleen meer pigment gaat bevatten wat ieder wel wist maar ook dikker en harder wordt, zoodat ze de lichtstralen minder goed door laat. Men heeft hierbij wel gesproken van eeltvorming en het proces vergeleken met de vereelte hand van den handar beider. Hoe kan men nu kunstmatig zich te gen het ultraviolet licht beschutten? Het is duidelijk, dat hiertoe twee wegen openstaan. Kunstmatig van te voren de huid minder doorlaatbaar maken voor het ultraviolette licht, en stoffen op de huid smeren, die 'het ultraviolet licht tegenhouden. Volgens de eerste methode werkt looizuur, in vaseline of in alcohol op gelost, dat de huid looit d.w.z. haar dikker en harder maakt. Duidelijk is, dat men de stof eenige dagen te voren moet aanwenden, wil men eenig ef fect hebben. Daarom lijkt de andere methode ge makkelijker: nj, om de huid in te sme ren met een stof, die het ultraviolette licht niet doorlaat. In de eerse plaats blijkt vaseline al zeer veel beschutting te geven, gelijk vroeger ook al eens vermeld werd. Maar in den laatsten tijd heeft men stoffen gevonden, die dit vermogen veel sterker bezitten. Vroeger kende men reeds het ae9cu- line, een stof, afkomstig uit de paarde- kastanje. Maar het best schijnt wel een andere verbinding e werken, die door Eder en Freund in Weenen het eerst is aangewend, het naphtholsulfozuur- natrium, dat eigenlijk alle ultraviolet licht reeds iri een heel dunne laag ab sorbeert. Een zalf, die deze stof bevat en an- tilux genoemd wordt, geeft volkomen beschutting tegen ultraviolette stralen. Freund heeft in een kortgeleden ver handeling proeven meegedeeld, waarin het looien van de huid, de vaseline cn de antilux met elkaar vergeleken wer den en waarbij het laatste verreweg het beste resultaat gaf. --i 1 r- imsrsssrmrrrs^ Land- en Tuinbouw. Indexcijfers van den landbouw. De directie van den Landbouw' geef! het volgende, bier verkorte overzicht van de indexcijfers van den landbouw over de maanden October, November en December 1925: Oct. Nov. Dec. Akkerb.prod. 117 123 132 Veeteeltproducten 163 161 161 Landb.product.150 150 153 Productiekosten 167 168 ll;0 Granen ondergingen eenige prijsstij ging, evenals peulvruchten en zaden. Een belangrijke verhooging was waar te nemen in de noteering van aardap pelen en vooral hierdoor was het in dexcijfer der akkerbouwproducten eenige procenten hooger dan in de maand November. Voor eieren en- vleesch was het in dexcijfer hooger. De aanmerkelijke da ling van den boterprijs had tengevolge dat het totaal indexcijfer der veeteelt producten onveranderd bleef. In December stegen de voederartike len wederom in prijs, terwijl de mest stoffen nagenoeg op hetzelfde peil bleven. Het geheel geeft voor de pro ductiekosten slechts een zeer geringe verhooging, maar dit cijfer is toch rog altijd belangrijk hooger dan dat der landbouwproducten. Planten voor Denemarken. De inspecteur, hoofd van den plan- tenkundigen Dienst, deelt aan belang hebbenden mede, dat van 1 Januari j.l. af, alle planten, bij invoer in Dene marken, voorzien moeten zijn van een certificaat, waarin verklaard wordt, dat de kweekplaats der planten vrij is van besmetting met aardappelwrat- ziekte en dat deze ziekte ook in een omtrek van minstens 10 K.M. in de laatste tien jaar niet is waargenomen. Door onduidelijkheid der betreffende voorschriften kan nog niet met zeker heid medegedeeld worden welke groe pen van planten onder deze bepalingen vallen. Zeker gelden zij voor planten met kluit, vermoedelijk echter, ook voor alle planten met wortels (boomen, struiken, vaste planten groenten met wortels) misschien ook voor bloembol len. Hieromtrent is nadere toelichting gevraagd. Ten einde moeilijkheden bij den in voer te voorkomen, verdient het wel licht aanbeveling, voorloopig alle plan- tenzendingen van het voorgeschreven certificaat vergezeld te doen gaan. Voor de zendingen, die voor de afgifte van deze verklaringen in aanmerking komen, kunnen deze aangevraagd worden, bij de op verschillende plaat sen werkzaam gestelde ambtenaren van den Plantenziektenkundigen Dienst. INGEZONDEN. (Bulten verantwoordelijkheid der P.edacU«J Spoedige hulp is dubbele hulp. Het Bestuur van de Afd. Leiden" van de Nederla dsche Vereemging van Huisvrouwen, is met het Hoofdbestuur van het „Roode Kruis" in overleg ge treden, op welke wijze daadwerkelijke spoedige hulp verleend Van worden aan de slachtoffers van dan watersnood. Hoog noodig bleken vooral Kindep- pnder- en -bovenklieeding, alsmede kou sen en schoenen. Het bestuur doet nu een beroep zoo wel op de leden der vereaniging als op andere ingezetenen van Leioan en Oro- streken, om den inhoud van kleeran- em linnenkast eens na te zien, of er iets voor de arme stakkers te missen is. Goederen zullen gaarne in ontvangst genomen worden door de dames: O. F. SCHOTS-NUEBOER, Oude Singel 144, Présidente. U 0. STUURMAN-v. GULDEN, Mare6ingel 20, Vioe-Pree. J. O. S. v. dTBERG-HOOGEWERF®! Rapenburg 87, Secretaresse. D. W. DUYSTER-BORN, Nieuwe Rijn 18, 2de Seer. G L. E. JORJSSEN-VERSTEEG, H. Rijndijk n, Panninm.esaa. A. H. BOSMAN-v. d. SLUIS, h. Oegstgeeeterlaan 31. S cheeps tij dingen. HOLLAND-AMERIKA DUN. ROTTERDAM, 12 Jan. van Rotterdam naar New York was 13 Jan. in aea. VOLENDAM, 12 Jan. van Rotterdam naar New York. DINTELDIJK, van Vancouver naar Rotterdam, 12 Jan. te Portland (Ore) CARDIGANSHIRE, van Vanoouver naar Rotterdam, 12 Jan. te Londen. NEBRASKA, van Vanoouver naar Rotterdam, 12 Jan. van Liverpool LOCHMONAR, 10 Jan. van Rotter dam te San Franciaco. SILARUS, van Antwerpen naar Van couver, 10 Jan. van .wan Francisoo. STOOMV. HIJ. NEDERLAND. BINTANG, thuisreis, pass. 12 Jan, Aden. J. P. COEN, uitreis. 12 Ian. w®, Algiers. KRAKATAU, uitreis, 11 Jan. 30 m$l van Niton. SIMALOER, thuisreis, pass. 12 Jan. Perim. SEMBILAN, thuisreis, pass. jl Jen. Gibraltar. ENGGANO, thuisreis, 13 Jan. te G®. mua. KON. HOLLANDSOHE LLOYD. MERAK, uitreis, pass. 12 Jan. Fer nando Noronha. ORANIA, thuisreis, 12 Jan. van Rio Janeiro. ZEELANDIA, thuisreis, 12 Jan. van Lissabon. GAASTERLAND, 11 Jan. van Santos te B. Ayres. SALLAND, thuisreis, 13 Jan. van Havre. DRECHTERLAND, 13 Jan. van Am sterdam naar Z. Amerika, via Antwer pen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR, uitreis, 13 Jan. van Suez. GORON'i'ALO, uitreis, arr. 13 Jan. te Antwerpen. SLAMAT, 13 Jan. van Rotterdam n. Batavia en was nam. 'in see. HOLLAND-AFRIK A-LIJN. RANDFONTEIN, uitreis, 12 Jan. van "ar es Balaam naar Lindi. YOBA, uitreis, 13 Jan. te Antwerpen, PALEMBANG, thuisreis, pass. 9 Jan. SPRINGFONTEIN, uitreis, 13 Jan. te Port Said.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6