NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 12 JANUARI 1926 TWEEDE BLAD» ii in TiTifnl BINNENLAND. Waardeerend oordeel. Dat minister Colijn de inflatie van 'tgeld heeft voorkomen en de gaaf-, ItéM van den gulden gered, begint men ook in niet-geestverwante krin gen steeds meer te waardeeren, In het weekblad „De Amsterdam mer" (de Groene) een vooruitstre vend liberaal orgaan, maakt de heer de Clercq, aan het eind van een over zicht over het inflatiegevaar, dat ons land en volk 'dreigde, de volgende opmerking: „Aan de hand van het bovenstaan de zien we dus, dat met het optreden van Colijn de vrees voor een daling van den gulden verdwenen is, omdat deze er als Minister van Financiën direct in geslaagd is de begrooting yoor het jaar 1025 sluitend te maken. En nu ten overvloede ook de begroo ting voor 1026 geen! te kont meer ver toont, ma^ aangennomen worden, dat elk gevaar voor 'n daling van den gulden voorloopig verdwenen is. Ze ker, we weten wel, dat deze sluitende begro/oting verkregen is ten koste van enke/J.e kunstgrepen in den vorm van speciale boekingen, maar wat betee- kerven de hierdoor weggewerkte en- hele millioenen tegenover de honder don millioenen guldens, die het te kort op de staatsbegrooting zonder 'n fcraohtig ingrijpen thans zeker nog had bedragen?" Verbetering van ems Kiesstelsel. Onder leiding van den Voorzitter, den heer C. E. van Koetsveld, werd te 's-Gravenhage de Algemeene Vergade ring gehoud/en van de Nederlandsche Vereeniging tot Verbetering van Kies stelsel. In zijn openingswoord zeide de voor zitter eva. dat met deze vergadering het eerste tijdperk in den arbeid der Vereeniging, het tijdperk van studie wordtt afgesloten. Het tijdperk van studie heeft drie en een half jaar ge duurd. Heeft die studie te lang ge duurd? Wie dat beweert, verliest twee dingen uit bet oog; ten eerste, dat de door te werken stof zeer rijk en het op te lossen vraagstuk zeer ingewikkeld 'was. Ten tweede, dat men met een Vereeniging, welker leden over heel 't land verspreid wonen, nooit heel vlug kan werken, maar vooral niet, als men alle leden de gelegenheid wil geven aan bet werk mede te doen, of althans den gang der werkzaamheden 'nauwkeurig te volgen, door grooten- deels schriftelijke be handeling der za ken, zooals wij dat deden door 8 groo- te zendingen studiemateriaal aan al onze leden. Wie met deze dingen re kening houdt, zal veeleer moeten er kennen dat wij betrekkelijk snel heb ben gewerkt." De tijd dringt tot een beslissing. Niet slechts de, studietijd van drie en een half jaar, die werkelijk lang hoeg is, mai'Ar ook deze moeilijke tijd, waarin het. parlementaire stelsel als het ware is vastgeloopen. Wij zien alom de teekenen van wat ik zou wil len noei/jen „parlements-moeheid." Al lereerst buiten onze grenzen, waar het Fascisme in Spanje en Italië zegevier de ep. in tal van andere landen op duikt Ik vrees er geen oogenblik voor dat dit Fascisme in ons land oof t eenigen beduidenden invloed zal kr/.jgen. Maar al openbaart zich de p9 rlements-moeheid bij ons niet in 'd ezen vorm, zij is toch ook hier. Het Ppar 1 emeirtaire stelsel heeft op menig Pont teleurgesteld en door steeds bree der schare wordt het beschouwd met een gevoel, waarvoor het woord „weer zin" wellicht niet te kras is. Spr. besloot: Veel grooter dan me nigeen denkt is de invloed dien de vorm van het kiesstelsel uitoefent op het politieke leven van een volk. Ik vertrouw, dat het in den vorm dien wij het in ons ontwerp hebben gege ven, een heilzamen invloed op dat le ven zal oefenen. Vooral 'daarom hoop ik van harte, dat deze vergadering aan dit ontwerp hare goedkeuring zal hechten. Na lezing der notulen en be handeling der ingekomen stukken kwam in bespreking het door het Be stuur voorgestelde, in den vorm van een wetsontwerp uitgewerkte Stelsel met bijbehooren'de Memorie van Toe lichting. De vergadering besloot een stemmig het ontwerp ongewijzigd te aanvaarden en voor dit verbeterde stelsel van E. V. de algemeene propa ganda met spoed in te zetten. Het ont werp zal daartoe in een oplaag van 1000 exemplaren worden gedrukt en onmiddellijk worden toegezonden aan de leden der Eerste en Tweede Ka mer, de Pers en aan de Besturen der. Politieke Partijen. Ook zijn voor belanghebbenden bij den Seceretaris der Vereeniging, den heer A. K. Hardenberg, Ede (G.) exem plaren van dit ontwerp te bekomen Bovendien zal voor de verdere propa ganda een toelichtende brochure ver vaardigd worden, waarin op populaire wijze het verbeterde stelsel zal wor den uiteengezet. De nachttrein uit Parijs. Van 15 Mei af zal de nachttrein van Parijs naar Nederland in plaats van om 10.50 's avonds, om 12.15 's nachts vertrekken. Ondanks het latere ver trekuur uit Parijs, blijven de uren van aankomst te Rotterdam, 's-Gravenha- ge en Amsterdam ongewijzigd. Kindertoeslag-regelingen. Blijkens de laatste verschenen afle vering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek, heeft genoemd bureau een onderzoek ingesteld, naar het voorkomen van kin dertoeslagregelingen voor het perso neel in dienst van het rijk, de pro vincies en de gemeenten met 20,000 en meer inwoners. Een dergelijke regeling blijkt te be staan voor het Rijkspersoneel in zeven van de elf provincies (Gelderland, Overijsel, Drente, Noord-Brabant, Lifn- burg, Zuid-Holland, Utrecht) en in 22 van de 45 gemeenten met minstens 20.000 inwoners. Zonder het rijks- en onderwijzend personeel waaromtrent geerï aantallen bekend zijn, vallen een kleine 13000 personen in overheidsre gelingen, in dien zin, dat zij eventu eel voor kindertoeslag in aanmerking komen. De N. G. R .V. in 1925. Het orgaan van de Ned. Chr. Reis- vereen. bevat het jaarverslag over 1925, waaraan wij ontleenen, dat de N. C. R. V. thans 22 afd. met 6002 leden telt. Niet minder dan 2070 leden namen in het afgeloopen verslagjaar aan de reizen der N. C. R. V. deel. Uitgeschreven werden in 1925 89 rei zen, waarvan er echter 27 niet voor doorvoering in aanmerking kwamen. Te weinig deelnemers was hiervan meestal de reden. Tegenover de 27 niet uitgevoerde plannen staan 62, die zijn uitgevoerd en geslaagd. Het totaal aantal reisdagen bedroeg 17281, 'de gemiddelde duur van iedere reis was 8.4 dag. De reis naar Montreux sloeg het record met 412 deelnemers De N. C. R. V. deed nog meer; zij huurde in het liefelijke Iselt'wald een „Zomerhuis" 'dat op één week na, ge regeld was bezet. Het Excursie-programma voor 1926 bevat niet minder dan 55 reisplannen. De ontvangsten, het vorig jaar in totaal bedragende f 13,198.55 en voor dit jaar geraamd op f 17.131.65, bedroe gen ine. saldo vorig jaar f22.224.55 voornamelijk door de sterke toename van het aantal leden en deelnemers aan "de reizen. De totale uitgaven lie pen op tot f20,742,90; in welk bedrag reserveeringen -tot- een bedrag van f 1386.34 zijn inbegrepen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Bussum, G. Bolke- stein te Apeldoorn. Bedankt: Voor. Assen, H. N. Ys- brandy te Heerenveen. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Oldeboorü, ,Zuidwol de (Dr.), Rcttevalle en Waardhuizen, B. Bouma, cand. te Koudum. (Fr.). SevosttgisïB, Intrede, Afscheid. Ds. G. Tichelaar te Leiderdc^p hoopt Zondag 18 April a.s. intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Gro ningen, na bevestigd te zijn door zijn broeder Ds. P. A.-'Tichelaar te Beilen. Ds. J. L. Piers on, te Groningen hoopt Zondag 25 April afscheid te ne men van de Ned. Herv, gemeente te Groningen. Ds. Pierson, die eervol eme ritaat ver-kreeg, hoopt zich te Bilthoven te vestigen. Ds. Joh. IJzerman te Wons hoopt Zondag 21 Februari a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente te Wons en Zondag 28 Fiebr. d.a.v. zijn intrede te doen te Heemskerk, na be vestigd te zijn door Dr. G. Smit van Makkum. Ds. J. C. Koningsberger, ge komen uit Blokzijl, benoemd predikant evangelist van de Vereeniging voor Ned. Herv. Wijkbelangen benoorden "het IJ, werd gistermorgen tot zijn dienstwerk ingeleid in de Bethleheniskerk op het Zwanenplein te Amsterdam door Ds. J. T. Stam, Ned. Herv. pred. te Rot terdam, de vroegere voorganger Ds. Stam sprak over deze woorden uit Jes. 40: De stem des roependen in de woes- tijn. Na de predicatie werd Gezang 215 vers 4 gezongen. Des avonds deed Ds. Koningsberger intrede, sprekende over Matth. 5:3. Gebruikelijke toespraken volgden. Zilveren Ambtsjubilea. Ds. L. v. Loon, te Scherpenzeel, (Utr.), herdenkt D. V. op 27 Januari zijn zilveren ambtsjubileum als Geref. predikant. Hij diende achtereenvolgens de ker ken van Zegwaard, Koudek-rke, Aarlan- d er veen en Scherpenzeel. La-atstgenoem de gemeente sedert October 23. Morgen zal het 25 jaar geleden zpjn, dat Ds. H. v. Eisen, Ned. Herv. pred. te Oosternïjkefk, te Gaastmeer in den 'dienst des Woords werd beves- ti#. Kerk en porto. In ,,De Bazuin" schrijft Ds. Schil der: „Er zijn veel kerken, die de ge woonte volgen, aan kerkeraden van kerken, waarheen een lid met attes tatie vertrokken is, van het vertrek en de aangiftevan eenattestatie kennis te geven per briefkaart. Zoo'n brief kaart kost evenwel 7V2 cent en de tijden zijn duur. Dies besloot de classis Arn hem, te verzoeken aan de Part. Synode van Gelderland, dat deze weer de Ge nerale synode zou vragen, op te dragen aan de deputaten tot correspondentie met de hooge overheid, aan gezeide hooge overheid de eerbiedige smeek bede te richten, de onkosten voor elk vertrekkend lid te verminderen met de jsomma van 5 centen, zegge f 0,05. Want gezeide deputaten voor de hoo ge overheid en de lage porte moeten een portoTjerckeiiing aanvragen ten be drage van 2 centen. Edoch, drukwerk kost altijd toch weer iets en wie van de hooge postoverheid geen briefkaarten betrekt, die moet dè formulieren zelf betalen; meestentijds kosten deze een halve cent, bedragende' alzoo de netto bezuiniging per lid 5 centen. Ik weet niet, welk lot dit voorstel wedervaren zal Mocht het worden aangenomen, dan ben ik blij, dat de redactie- van zulk een op te stellen petitionement niet aan mij opgedragen is. 't Lijkt me voor den secretaris g^en hapje. Maar 1926 is een duur jaar, „daar niet' van". Geestelijke verzorg militairen. Van meerdere zijden is in verband met de behandeling in den Volksraad van de geestelijke verzorging in het Indische leger gewezen op de onge remdheid vain de uitzending van twee geestelijken uit Holland, om een vraag stuk Je fcestudeeren in Indië, dat zich hier in zoo geheel anderen vorm aan dient dan in Nederland. Terwijl een grcot aantal der christelijke militairen Inlanders zijn, kenden dj be3tudeerders geen woord Mateisch om op de hoogte 'te kernen van dien kant van het vraag stuk. Ock de bekende Pa van der Steur schreef in het Alg. Prot. Blad over het vraagstuk. Hij schreef er o.a. van: „Nu krijgt ineens deize of gene de be- vlieging óm voor de geestelijke belan gen cp te komen. Het eerste waar men dan mede be gint is, dac men twee geestelijke heer en naar lnldië stuurt, die h.er komen om alles eens te regelen en a:s men zoo den indruk nagaat, welke men krijgt over verschillende uitiatuigen dier hee- ren, dan zou men zeggen: „Er is nooit wat voqr het geestelijk welzijn van Leger -en Vloot gedaan'. Edoch, dat is niet zoo. Meer dan 40 jaar geieden woonde te Bata-via Ds. Schuur mans, die zeer vtel deed voor ■de militairen en matrozen, met grooten zegen werkte en indertijd woonden in Nederland gezinnen, die goede en ge lukkige gezinnen waren gewonden door den arbeid van Ds. Schuurmans 111 in dië, onder meer onder de gevangenen. Toen Ds. van Oost er zee op At joh was, werkte zijn zuster met rijken zegen on der de soldaten. vvTat h-erc oroeder Haag in Batavia niet met warmte en toewij ding- gewerkt onder dé miLtairén. Toen ik in 1890 en 1891 in Har u er wijk evan geliseerde, stuurde ik ger -g-Ü elke maand heele hcopen ciiristeiïjKê lectuur aan Ds. Bolwijn, vcor leger -.1 vloot t.- Soerabaja. Ik vind in deze beweging e_m heele boel dikdoenerij. Dominees en pastoors in '(fen rang van kolonel met zulke trac- tementen, daarmede zal men noch de soldaten van het leger, noch de matro zen van de vloot winnen. Ik geloof zelfs dat men er eer kwaad dan goed mee doet. Voor hen ware beter eenvoudige mannen met een bescheiden L?enspo- sitie, maar met een hapt vol liefde en warmte, die in eenvoudige taal, vooral met verbasen, meer tot hen kwamen. Heeft de regeering zooveel geld be schikbaar voor ae geest, lij ke verzorging van leger en vloot, iaat zp dan de ziel verzorgers wat geM geven voor goede lectuur. Laat zijnde regsering, ons vrij dom van port geven om de eenzame militairen op verre posten goede lectuur te zenoen, elk naar zijn geloof, hetzij protestantsch of roomsch". Een Protestanische vroegmis. Zoo noemde Ds. N. Padt, voorbeen Ned. Herv. pred. te Oosterzee (Fr.), de laatste jaren leider in de jeugdbewe ging, een samenkomst die hij op den vroegen Kerstmorgen in „den Zand- voortschen kring" organiseerde. In de plaats van dogmatische pree- ken en liet afgesleten traditioneele ge doe moest op andere wijze ontroering, levenswaarheid, verheffing en geeste lijke kracht bereikt worden. Daarom kwam men niet op den roerigen dag, maar 's morgens te half zeven bijeen. De lcerstboomen „brandden vroom en plechtig". De menschen waren ver langend naar iets van Eeuwigheid, naar iets van God. Het Kerstevangelie werd met alle Simpelheid voorgelezen. Violen, alt, fluit, orgel en piano de den een deel van Bach's „Weihnachts- oratorium" hooren. Daarna werden verzen van Vondel gedeclameerd. Zoo leidde de predikant zijn „vroeg mis". 't Kan inderdaa£ heel artistiek ge weest zijn. Of 't ook aanbidding Gods en geloofs- bevestiging is geweest, mag een ande re vraag heeten. We vreezen, dat stemmingsgod s- dienst heel oppervlakkig en vluchtig is Vereen, van Chr. onderwijzers. De algemeene vergadering van de vereeniging van Chr. Onderwijzers enz., zal, naar we vernemen, Dinsdag 25 en Woensdag 26 Mei a.s. te Utrecht gehouden worden. -Als referenten zullen optreden de heeren dr. J. C. v. d. Does te Amster dam, met het onderwerp: „Het ge schiedenisonderwijs en de Vredesge- dachte" en dr. M. J. A. de Vrijer, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, met het onderwerp: „De Christ, onderwij zer en de jeugd na de „schooljaren", terwijl mogelijk een onderwerp van be- AAN HET ZOEKLICHT. Leiden, 12 Januari 1926 Zelfs verklaarde vijanden van het koningschap kunnen niet nalaten hun ne bewondering uit te spreken over de wijze waarop H. M. de Koningin bij den jongsten watersnood is opgetreden. De „oproerige krabbelaar" in „Het Volk" is er een oogenblik stil van. „Het is, schrijft hij, ontzaglijk koud in de boot, zelfs voor mijn ijsberenna- tuur. Alle respekt voor de koningin, die dat vier dagen heeft volgehouden en voor wier kloekheid hier de be wondering algemeen is. Inderdaad: Alle respect voor de Ko ningin, voor wier kloekheid de bewon dering algemeen is. I|aar optreden steekt scherp af bij dat van sommige volksvertegenwoor digers, die als er wat te protesxeeren valt en te demonstreeren altijd haan tje de voorste zijn, maar die bij ram pen als deze, liever achter hun bureau zitten om te critiseeren, dan zelf de handen uit de mouwen te steken. OBSERVATOR spreking zal uitmaken de vraag „Wel ke wijzigingen dient de L. O. wet '1920 te ondergaan uit paedagogisch oog punt?" Het" hoofdbestuur heeft de afdeelln- gen verzocht om allerwege plaatselij ke Comité's op te richten die hebben te ijveren voor de belangen van het Christ, onderwijs in Suriname. De Zwitsersche onderwijzer. Prof. Casimir schrijft uit Flims (Graubunden aan de Telegr: Het is mij niet bekend (misschien is het wel in 't geheel niet bekend) hoe veel onderwijzeressen en onderwijzers zonder betrekking rondloopen, maar ik denk, dat men bij de honderden moet tellen. Van eenigen maatregel om hen te helpen (door voorbereiding voor een ander vak, of door speciale cursussen, om ze voor Indië voor te bereiden), hoort men niet. Maar wel weet ik, dat er zéér veel geleden wordt en er veel zorg is. Kerkelijke en par ticuliere liefdadigheid heeft hier en daar moeten ingrijpen, om in den erg- sten nood te voorzien. Het is een meer dan Nederlandsch verschijnsel, en het grootste Kanton van Zwitserland, Graubunden, gaat onder hetzelfde lot gebukt. Er is men weet, dat de onderwijsregeling hoofdzakelijk Kantonnale zaak is hier een groote school te Ckür, die gymnasium, onze H. B. S., Handels school en Kweekschool omvat, op een gemeenschappelijken onderbouw voor verschillende richtingen, keuze van sommige vakken) is hier vanzelfspre kend aangenomen. Een convict dat 100 scholieren kan herbergen, is aan de school verbonden. Daarin wonen aller eerst de seminaristen (de a.s. onderwij zers) die een stipendium hebben. Want ook hier schijnen de a.s. onderwij zers het armst. Zij moeten na hun stu die, als ze in dienst zijn getreden, aan het afbetalen gaan. Voor dit jaar is de maatregel getroffen, om' de lui, die nog geen aanstelling hebben verkregen, uitstel te verleenen. En gemoedelijk raadt het onderwijsdepartement aan, om zich toch vooral, als men geen be trekking heeft, op te geven: misschien kan men eens iemand voor een tijde lijke of vaste werkzaamheid in aan merking brengen. Men ziet, er is wil om te helpen. Hierbij heeft men 't niet gelaten. Bij den oproep voor de aangifte van den nieuwen cursus heeft men er uitdruk kelijk op gewezen, dat het aantal der nu in opleiding zijnde adspirant-onder- wijzers al veel te groot is voor het aantel open plaatsen, die in de toe komst zijn te verwachten. En alleen zij, die zich bijzonder aangerokken ge voelen tot het onderwijsambt en er geschiktheid voor bezitten, moeten zich aanmelden. Hetzijn dezelfde vraagstukken, die men hier in ons land vindt, gevolg van de gemeenschappelijke beschaving en economische banden die West-Europa binden. Achter den onderwijzers-over vloed zit de economische dépressie. FEUILLETON. Kathlyn Barrington. 82) Hij gaf Forsyth eeai wenk voorzichtig to zijn eri fluisterde toen: „Straks ru moer rriaken. Dokter boeien stuk slaan, deur openen en vluchten" Voor de gevangene gelegenheid had nadere inlichtingen -te vragen was de man iwef3r verdwenen. Wie hij wa9 had Forsyth, al kwam de stem hem bekend voor, niet kun nen ontdekken. Maar hij begreep, dat hij met een vriend te doen had en rnet spanning wachtte hij af wat er verder gebeuren zou. Een half uur was misschien ver- loopen, toen Dr. Forsyth plotseling 'n geweldig rumoer hoorde. Wat er aan de hand was kon hij niet ontdekken, maar hij veronderstelde, dat zijn Chi- neesche vriend er de hand in haJd. In elk geval maakte hij nu van de ge legenheid gebruik om met een paar krachtige hamerslagen zijn boeien te 'verbreken en het slot van de deur te forceeren. Nog voor het rumoer verstomde was hij met dit werk gereed gekomen en au had hii 9lechts te wachten op een geschikte gelegenheid om naar boven te sluipen en overboord te springen. Het werd langzamerhand stiller op de boot en eindelijk besloot Forsyth een poging tot ontsnapping te wagen. Gemakkelijk was het zeker niet. Voorzoover hij na kon gaan, werd hij niet afzonderlijk bewaakt, maar wie kon zeggen of er niet ergens zoo'n sluipende gedaante op de loer lag om hem bij de eerste poging om 't schip te verlaten neer te'slaan? En toch het moest gewaagd worden Voorzichtig opende Forsyth de deur en ging toen hij niemand zag de trap op naar het dek, waar hij op eenigen afstand een paar gedaanten onder scheidde. Het was duidelijk, dat hij bij het minste gerucht dat hij maakte ont dekt zou worden en daarom was er voor hem geen andere kans, dan op de plaats waar hij zich bevond over boord te springen en dan te trachten zwemmende den oever te bereiken. Forsyth was een- goed zwemmer, maar toch huiverde hij bij de gedach te, dat hij zonder zich ook maar ee- nigszins te orienteeren den sprong zou moeten wagen Maar er was geen keus. Wilde hij zelf ontsnappen en zou hij gelegenheid hebben iets voor juf frouw Barrington te doen dan mocht niet langer getalmd. Een oogenblik bleef hij nog staan om een stil gebed te zenden tot God en toen sprong hij zonder zich verder te bedenken te water. De mannen die den plons in het wa ter gehoord hadden kwamen onmid dellijk toesnellen, maar voorzoover Forsyth kon nagaan, had men niet dadelijk begrepen wat er gebeurd was Gedurende een paar minuten hield hij zich drijvende en toen zwom hij met een paar krachtige slagen naar het land, waar hij het spoedig op een loopen zette HOOFDSTUK XII 'Op onderzoek. Nadat hij nog eenigen tijd was door- geloopen draaide Forsyth zich om. Drukke, opgewonden stemmen klon ken van het schip en in den lichtglans van het water zag hij een bewegend voorwerp. Hij keek er strak naar. tot dat hij er duidelijk den vorm van een zwemmenden man in ontdekte. Ach ter de bladeren van de struiken bleef hij verborgen, den hamer in de hand Hij bleef doodstil staan. De zwemmer kwam aan wal, schudde het water van zich af en sprak tot zichzelf: „Nu vin den Dokter Forsyth!" Geen oogenblik aarzelde Forsyth. Aan de gebroken manier van spreken herkende hij terstond Ching den knecht van de sampan van de zen ding Hij wilde haast wel schreeuwen maar bedwong zich zelf zoo ver, dat hij zachtjes riep: „Ching, Ching!" „Dokter Forsyth, u mij roepen? U veilig?" „Ja" antwoordde Forsyth en liep naar Ching toe, die druk bezig was zijn kleeren uit te wringen. Alsof er niets bijzonders gebeurde, ging Ching kalm door. Hij wees alleen even met het hoofd naar de jonk en zei toen: Moeten vlug weggaan. Mannen mandarijn gauw komen. Zij ons vin den, dan En tegelijkertijd wees hij met een veelbeteekenend gebaar naar zijn keel. Zijn kleeren waren uitge wrongen. „Mannen komen" fluisterde hij, toen het geluid van stemmen en roeiriemen ,over het water klonk ,Zij kijken gaan beide kanten van rivier en zoeken u Hoog tijd wij gaan." Hij ging vooruit en drong tusschen de struiken door, op den voet gevolgd door Dr. Forsyth. Waar het struik gewas wat dunner werd, draaide Ching zich in eens om. „U hamer vinden, Dokter Forsyth?" „Ja, ik „Ik u toewerpen." „En ik was er heel blij mee" fluis terde Forsyth dankbaar. Ik heb hem bij me en ook den beitel; want de ringen van de boeien zitten nog om mijn beenen." Ching bukte zich en betastte de voe ten van den dokter. „Zoo" zei hij „Nu niets doen. Die Ghineezen hooren dan ,'Nu dat hindert niet. Ik heb er wei nig last van; ik ben alleen bang, dat ze tegen elkaar stooten en ons daar door verraden, t Is zoo stil, dat het minste geluid op grooten afstand ge hoord wordt." „U zakdoek hebben dokter?" „Ja, antwoordde de dokter en gaf hem aan Ching. Deze sneed hem in twee reepen en wond die om de rin gen. „Niets hooren nu" zei hij. „Wij vlug loopen." Dit laatste was makkelijker gezegd dan gedaan; want- ^an tijd tot tijd stootten ze zich tegen boomstronken of vielen ze half over stukken heen Eindelijk, na heel wat geklommen te hebben, stond Ching stil. „Hier wach ten" zei hij. (Wordt vervolod).

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5