TWEEDE BLAD. DE WATERSNOOD. DE TOESTAND IN HET OVER- STROOMDE GEBIED. Uit tal van plaatsen komen bemoe digende berichten. Uit een overzicht dal „De Courant" geeft van den toestand in de over stroomde gebieden blijkt dat bijna overal een aanmerkelijke verbetering is ingetreden. Door den vrij sterken val van de rivieren zijn thans weer heel wat wo ningen vrij van waiter. Aan bedoeld overzicht is het vol gende ontleend: Te Boxm eer, waar liet water vrij regelmatig valt, is de bebouwde kom geheel vrij van water gekomen. Voor het varen met booten is niet voldoen de water meer aanwezig. De bewo ners zijn, voorzoover zij gevlucht wa- ren, bijna allen weder teruggekeerd. Ook bet vee, dat voor een groot ge deelte naar 'de terreinen van de ex portslagerij van de Firma Lion was gebracht, wordt meer en meer weder naar de stallen teruggevoerd. Te Beugen is de dorpsstraat we der vrij van waiter en ook wederom electrisch verlicht Van do geheele streek aan dezen kant van de Maas is ide ramp bier wel het ergst ge weest. Er was onder de bewoners niemand, die op een overstrooming gerekend had; om die reden was het later ook niet mogelijk veel in veilig heid te brengen. Hier is ook meer vee verdronken, dan in eenig andere plaats in deze sitreek. Vooral veel koeien en paarden zijn omgekomen. De bewoners hopen over enkele da gen hun haardsteden weer te kunnen opzoeken. In he<t aangrenzende Oef f e 11 is de overstrooming minder verderfbren- gen;d geweest, omdat hier nog veel vee in veiligheid kon worden gebracht Hier is zoo goed als geen vee ver dronken. Alleen is een zeer groot aan tal kippen het slachtoffer geworden. De bewoners zijn bijna allen op hun eigen boerderijen gebleven en zijn per boot van de noodige levensmiddelen voorzien. In de eerste dagen van do ramp was geen enkele straat vrij van water en was elke communicatie to taal onmogelijk. Thans is een groot ge Üeelte van den provincialen weg weer vrij en zijn de meeste boerenhoeven met waterlaarzen weder te bereiken. Met het dichten der gaten, die een breedte bereikten van 35 en 75 Meter, wordt een aanvang gemaakt. Onder Oef-feit ressorteert ook het spoor we gviaduct van de lijn Nijmegen Venlo. De verwoesting is hier volko men. Het viaduct is geheel verdwenen en bovendien zijn er diepe gaten ge- Blagen. Het herstel zal hier veel tijd en veel geld kosten. Te C Ti y k is men flink met bet her stel begonnen. Nog staan honderden woningen in het water. De provinciale weg en de Zuiderweg zijn wederom droogvoets begaanbaar. Ook In de bui tenwijken Vianen en Ewinkel is de toe stand aanmerkelijk verbeterd. De matrozen zijn hedenmorgen we derom vertrokken. Thans kan men zien, hoe grondig tal van boerderijen bedorven zijn door de groote boeveel heden zand en grint, die er op gewor pen zijn. In Mook is men bezig met een stoompomp den polder leeg te pompen De burgemeester verzkerde, dat hij dacht in een dag of drie van het wa ter bevrijd te zijn. Wel staan hier nog een 20-tal woningen ip het water. In het dorpje Cat wijk, dat aan den anderen kant van de rivier ligt, zijn twee groote doorbraken in den dlik ter breedte van ongeveer 50 M. Het geheele dorp staat nog diep on der water. In de katholieke kerk Staat het water tot aan de onderste trappen van het altaar. Thans is ook Hier echter flinke val ingetreden. Van twee boerderijen in het dorp Haps zijn de gevels ingestort. De bevolking dezer streek lijdt eco nomisch door de ramp geweldig. Niet minder dan 1000 wagons aardappelen zijn verloren gegaan. Niet te schatten hoeveelheden voederbieten en andere veldvruchten zijn verloren gegaan. Uit D a 1 f s o n wordt gemeld, dat de pontonniers den ringdijk hebben vol tooid, waardoor aan de overstrooming van het dorp en de lagere landen aan het Zwarte Water een eind is geko men. De afsluiting is nog wel niet sterk, maar er wordt steeds aan ge werkt c,m deze'zoo stevig mogelijk te maken. De brug over de Vecht is met 'balken en zware planken ver sterkt en daarover rijden nu groote last.auto's met puin van den Water- sta at, dat in het gat wordt gestort om di t te vullen. Uit Roer mo n d wordt gemeld, 'dat de tramdiensten van de lijn Roer mondDeurne en RoermondItte- voort tot Panheel en van de lijn Roer mond—1Roosteren tot Echt van de Lim burgsche tramwegmaatschappij weder hervat zijn. Venlo is totaal vrij van water. NIEUWE Door krachtige maatregelen van direc teuren van Electrische Centrale en Gasfabriek is de levering van stroom voor licht en kracht en gas normaal. Omtrent de IJ s s e 1 d o o r b raak wordt nog gemeld: Hoewel de sluizen bij Oosterwolde zoo krachtig mogelijk spuien op de Zuiderzee, kunnen zij toch het water dat door de doorbraak komt, niet af voeren, zoodat de vloed geleidelijk die per het land indringt. In de omgeving van Elburg staat het water voor de stad. Ook is het wa ter tot Kampen doorgedrongen Gister heeft de burgemeester van Zalk en Veecaten, de heer P. van Vleuten, per roeiboot een onderzoek ingesteld op alle boerderijen, welke door het water geïsoleerd zijn, en die door de bewoners niet verlaten zijn. Waar dit wenschelijk was is een roei boot te hunner beschikking gesteld. De gezondheidstoestand. De Inspecteur van de Volksgezond heid te 's-Hertogenbo'sch heeft aan 'n correspondent verklaard, dat de ge zondheidstoestand in het overstroom de gebied bij een ingesteld onderzoek zeer mee was gevallen. Men moet speciaal echter de uiterste voorzichtigheid in acht nemen, wan neer de overstroomde gebieden lang zamerhand weer droog komen. Voor al met het drinkwater moet men alle voorzichtigheid betrachten. De bevolking wordt daarom door de verschillende gezondheidscommissies aanbevolen uitsluitend gekookt water te gebruiken. Ook aan de militairen en de verschillende personen, die in het overstroomde gebied hulp verlee- nen, wordt er op gewezen, dat zij in geen geval etenswaren, die in 't wa ter hebben gelegen, moeten gebrui ken, voor deze gekookt zijn. Geadviseerd wordt: le. De water putten leeg te pompen of leeg te put ten; zoo mogelijk schoon te maken, zoodat het verontreinigde putwater wordt verwijderd en zoo lang dit niet is gebeurd, het drinkwater voor het gebruik te koken. 2e. De huizen goéd te luchten en te verwarmen. 3e De cadavers van huisdieren, of vee terstond te begraven en aan de politie mededeeling te doen. indien men weet, dat in de huurt dieren ge storven zijn. De kelders en localiteiten, waar wa ter was ingedrongen, schoon te ma ken zoo mogelijk te ontsmetten met 5 pct^ creoline-oplossing of 3 pet. lysol - oplossing, en de muren te kalken. Bij de vluchtelingen. H. M. de Koningin heeft Zaterdag nog tal van vluchtelingen bezocht en zich in verschillende plaatsen van de hulpactie op de hoogte gesteld. Omtrent het bezoek te 's-Hertogen- bosch geeft een der verslaggevers de volgende bijzonderheden: „Een aardig tooneeltje was, dat drie generaties: grootmoeder, moeder en kind aan H M. werden voorgesteld. Opoe zat heele maal weg in een hoek je, breed uit, maar toen ze van -bur gemeester Van Lanschot hoorde, dat de Koningin daar was, kwam ze op het groepje aanschommelen, draaide de Koningin bij den arm om, tenein de haar nu eens goed aan te zien en gretig vertelde ze van de eerste ellen dige dagen. Opbeurend sprak toen de Koningin deze generatie toe. Juist was H. M. weer naar een an der lokaal, toen in een paar tooneel- tjes de echte ellende van den toe stand geschilderd werd. Als je zoo in de omgeving van de Koningin een dergelijken tocht volgt, gaat alles meestal, omdat het zoo hetzelfde is, zoo vlak aan je voorbij. De menschen houden zich toch ook in, zijn eigenlijk even hun verdriet vergeten, wanneer ze het voor hen bijna ongelooflijke be leven, daar met de echte Koningin te mogen praten. Ma^r net was de Koningin weg, of een oud mannetje en een oud vrouw tje drongen zich tusschen de nog na pratende vrouwen en kinderen naar voren. Het vrouwtje zocht de lokalen af naar d'r dochter en d'r kleinkind en ze schreide van geluk, toen ze ze daar vond. Met' alle geweld wou ze hebben, dat beiden weer meegingen ergens bij familie, waar er bedden genoeg konden worden klaar gemaakt. De dames van het comité schikten het zoo, obk om plaats te maken voor anderen, dat ze inderdaad dadelijk konden vertrekken. Overgelukkig wa ren ze alle drie. Het oude mannetje zocht ook fami lie, Jton ze niet vinden, maar werd aangeklampt door een stokoud moe dertje met een zielig klein kindje op den arm. Die was van hetzelfde dorp en vroeg nu waar haar twee dochters waren, waarvan een de moeder was van de kleine Het mannetje wist het echter niet en toen begon het oudj9 toch zóó te schreien, dat even heel fel liet wreede van al deze ellende ons aanraakte. Eigenlijk, het moedertje behoefde niet zoo ongerust te wezen, want er was geen enkel bericht over ongelukken maar och ze zat toch zóó in angst! De Koningin werd door de vluchte COURANT VAN MAANDAG lingen, die naar de poort der kazerne waren geloopen hartelijk toegejuicht en nagewuifd. Zij bezocht nog eenige noodveestallen en reed daarna naar den koninklijken trein, die 1 uur naar Tilburg zou vertrekken. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Workum, C. J. Schweitzer te Maassluis. Bedankt: Voor Haarlem L. J. van Leeuwen te Hilversum; Voor Haar lem W. A. Hoek, te Amsterdam; voor Oosterwolde (Gld.) J. Kraay te Stap horst. CHR. GEREF. KERK. Bedankt Voor Harderwijk S. J. de Bruin te Veenendaal. Beroepbaar. De heer Bouma, Theol. cand., te Koudum (Fr.) zal, van nu af, gaarne een eventueel beroep uit de Geref. Kerken in overweging nemen. Ds. T. Jongbloed, f Op 56-jarigen leeftijd is te Hoboken (Noord-Amerika) overleden Ds. Tjeerd Jongbloed, predikant bij de Chr. Geref. Kerk aldaar. Hij was uit Leeuwarden afkomstig, studeerde aan de Theol. School te Kampen, werd predikant te Edmonton (Canada) en latèr directeur van het Emigratiehuis te Hobóken, in welke functie hij velen Hollanders ge wichtige diensten bewezen, heeft. Sinds een paar jaar was hij weer predikant. Ds. J. v. d. Spek. Gisteren herdacht J)s. J. v. d. Spek, Ned. Herv. predikant te Schoonhoven, den dag waarop hij voor 40 jaar te St. Anthoniepolder in het predikambt be vestigd werd. W. G. Schroder, f In den ouderdom van 74 jaar is te Amersfoort overleden de beer W. G. Schroder, rustend hoofd der Chr. School te IJselstein. Voor dien was liij werkzaam bij het Chr. onderwijs te Ooster-Nijkerk (Fr.) en Wilnis. N. Felis. f Zaterdagmorgen is te Heerenveen plotseling overledep de heer N. Felix, oud-schoolopziener in het arrondisse ment Lemmer. Predikanten met bijbaantjes. De Engelsche geestelijken hebben niet zulk bijzonder, schitterende inko mens. Vandaar, dat zij naar bijbaantjes zoeken. In den laatsten tijd mee ff het bij werk der Engelsche geestelijken sterk zijn toegenomen. De „Dail. Tel." vertelt, dat de Rev. William Binck, de rector van de Aller heiligenkerk in Manchester het zeer ver heeft gebracht in het ontwerpien van speelgoed. Hij verdiende daarmee een flink bedrag, maar weigerde toch zich geheel daaraan te wijden, toen een fir ma hem 8oo pnd st .per jaar bood. Rev. J. B. White uit North Devon wilde het werk van zijn parochianen goed kennen en nam deel in den ar beid van tal van beroepen. Ten slotte werd hii zulk een ervaren meubelmaker dat hij verschalende, door hemzelf ge maakte kasten kon verkoopen. Tal van geestelijken hebben in den laatsten tijd hun kerk geschilderd en versierd. Rev. T. Walkon van de St. Andries kerk in Lambeth schilderde onlangs zelfs de buitendeuren van zijn kerk. Een groot aantal dorpsgeestelijken houdt zich bezig met varkensfoKken, hoenderteelt en tuinbouw om hun inko men te vergrooten. 't Verhaal gaat, dat de Eerw. Stewart Bernays in Finch- ley onlangs met landarbeid bezig was en daarbij heel oude kleeren droeg, toen een vrouw uit een naburig dorp voorbijkwam en blnkbaar vond, dat hij erg flink werkte. Zij vroeg hem ten minste, of hij bij haar in dienst wilde komen voor een goed loon en extra bier geld". Zij schrok heel erg, toen de tuinman zich hekend maakte. De bisschop van Croydon heeft on langs verhaald van een geestelijke, die zijn inkomen trachtte te vermeerderen door de kiezen van zijn gemeentele den te behandelen. 3 t Er is nagegaan welke baantjes en kele predikanten na 't verlaten van hun ambt [a/iannamen. Men vindt bij 't lijst je de volgende beroepen. Sclioolmees ter, winkelier, journalist, matroos, kok en taxi-chauffeur. wordt nog apart bij verbeid, dat Rev. William Ashburner in 1915 dienst nam bij het leger en na zijn terugkeer van het front niet meer naar zijn vroe ger ambt terugkeerde, maar een taxi kocht en thans nog chauffeur is in Bristol. BINNENLAND. Uitkeering uit de werkloozenkassen. De minister van Arbeid beeft aan diverse gemeentebesturen, die daar voor in aanmerking komen, doen we ten, dat de arbeiders, leden van de werkloozenkassen, in de overstroomde gebieden, beschouwd kunnen worden als onvrijwillig door werkloosheid te zijn getroffen en als zoodanig voor een uitkeering in aanmerking komen. Een Nederlandsche Ondernemersraad? Volgens „Het Volk" is oud-minister Posthuma bezig, een Nederlandschen Ondernemersraad te stichten, in na volging van den Indiscben Onderne mersraad. Het Postpersoneel. De delegatie uit de Postale Commis sie van Overleg is Zaterd. door den mi nister van Waterstaat ontvangen. Zij bepleitte in bet bijzonder de belangen der laagst bezoldigde groepen van personeel. De delegatie kreeg, naar 11 JANUARI 1926 aan het Corr. Bur. gemeld wordt, den indruk, dat voor bet oogenblik voor deze groepen weinig of geen verbete ring te bereiken valt. De stemplicht. Door den heer Kersten zijn aan den minister van Justitie de volgende vra gen gesteld: Kan Uw Excellentie mededeelen, of liet bericht waarheid bevat, dat van uit Apeldoorn «per vrachtauto vrouwen, wonende te Udel, door Rijks- en ge meentepolitie uit haar woningen zijn gehaald, omdat zij niet voldeden aan opgelegden stemplicht, dien zij in strijd achtten met de roeping, der vrouw in Gods Woord gewezen? Indien dit bericht waarheid bevat, is Uw Excellentie "bereid dergelijke ver volging te doen beëindigen? Onderwijzers L. O. Door den heer Suring zijn aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de volgende vragen gesteld: I. Is het den minister bekend, dat bij de laatste wijziging en aanvulling van 9 December 1925 (Staatsblad no. 467) van het bezoldigingsbesluit Burgerlij ke Rijksambtenaren, ingevolge art. 34 van dat besluit, op de onderwijzers be doeld in de artt. 30, 89, vijfde lid, en 196, eerste en tweede lid, der Lager- opderwijswet 1920, wèl van toepassing is verklaard art. 26, eerste lid, onder A doch niet art. 26, zevende lid, van het besluit, waardoor voor bijna alle on derwijzers met ingang van 1 Januar 1926 een diensttijd is moeten worden vastgesteld; welke minder is dan die, welke zonder de wijziging van art. 26 voor de berekening van hun bezoldi ging in aanmerking komen? 'II. Is de minister bereid, dit waar schijnlijk niet bedoelde gevolg voor ge noemde onderwijzersop te heffen, door te bevorderen, dat art. 34 van het Bezoldigingsbesluit zóódanig 'wordt aangevuld, dat ook het zevende lid van ai*t. 26 op hen van toepassing wordt verklaard? Waarschuwend voorbeeld. Men meldt van bevoegde zijde het volgende geval, dat zich bij een der Raden van Arbeid heeft voorgedaan. Een verzekerde; oud 31 jaar, gehuwd en vader van eenige kinderen, trad in Maart 1925 uit den dienst van zijn werkgever en ging voor eigen rekening werken. Hij wenscht, hoewel ingelicht over de voordeelen, welke een ver plichte verzekering (rentekaart biedt zijn verzekering), die zeer gunstig stond, niet voor eigen rekening voort te zetten en verklaarde haar op 5 Nov. j.l. vervallen. Op 1 Dec. d.a.v. overleed hij. Aangezien de overledene op 1 Dec. 1925 tengevolge van die vervallenver klaring niet meer verplicht verzekerd was, bestaat er geen recht meer op weezenrente, c.q. weduwenrente. Had de overledene zijn verzekering niet vervallen verklaard, dan zouden de kinderen nog een geruim aantal jaren f 187.20 per jaar hebben kunnen genie ten, terwijl de weduwe t.z.t. ook nog recht op een weduwenrente zou heb ben kunnen verkrijgen. Onze gezant te Berlijn. Rijkspresident von Hindenburg zal vandaag baron Gevers naar aanlei ding van. diens twintig-jarig jubileum als gezant te Berlijn een feestmaal aan bieden, waaraan ook de rijkskanselier Rr. Luther, de minister van Buitenl. Zaken dr. Stresemann, de doyen van het corps diplomatique mgr. Pacelli, de Duitsche gezant te 's-Gravenbage Frei- herr von Lucius en eenige andere hee- ren zullen aanzitten. Gistermiddag boden baron en ba rones Gevers aan de Ne lerlandsche kolonie te Berlijn een thee aan. GEMENGD NIEUWS. Do ode lijk ongeval» Op de mijn Oranje Nassau I is de ^««beider R. van een steiger gevallen. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden. Overboord geslagen. Te Hoek van Holland werden bij' het af_ sleepen van de Harwiohboot, door de sleepboot „Hudson" de_ 42_jarige ma troos Wolfers en de 35-jarige matroos M. Roth, van de sleepboot, beidein wonende te Maassluis, door het vast loop-en van den tros overboord ge slingerd. Wolfers werd door de sleep boot „Valk'" opgepikt, doch vanRotn is niets meer gezien. De man laat een vrouw met twee kinderen achter. Poging tot roof. In den D- trein BerlijnKeulen heeft gisternacht een roofoverval plaats gehad. Nadat de trein het station Stendal was gepasseerd, drong een onbekende een afdeeling binnen, waar zich één reiziger bevond. Hij viel dezen aan. De aangevallene stelde zich teweer en er ontstond een worsteling, waarbij het den aanvaller gelukte naar bul ten te komen en te ontsnappen, door dien hij den arm van aen reiziger tusschen de deur klemde. Hoewel de trein onderzocht werd, kon men den aanvaller niet vinden. Kort voor Hannover, toen de trein zijn vaart minderde, sprong er echter een persoon uit den trein en wist^ te ontkomen, zoodat de aanvaller zich vermoedelijk ge ruimen tijd in den trein verborgen heeft gehouden. Watersnood-idylle. In ft overstroomde gebied. Een wijde wa terplas, waarboven hier en daar een boerderij, een boom, een kluitje hoog gelegen land uitsteekt. Een boer roeit in een schuitje mistroostig rond. Plots trekt een der liliput_eilanajes, niet groo ter dan de kale takken-kroon van den zich in dit hoopje aarde wortelenden boom, zijn aandacht. Hij hoort gerit sel, en ontdekteen haas, die, opu 1 r DE NOODKLOK KLEPT! De stormklok klept.... de dijk breekt door! Het water, reeds te lang bedwongen, Heeft 't menschenwerk terzij gedrongen En eischt weer op, wat 't eens verloor. Vol angst springt men uit krib of bedden en steekt het spaargeld in den zak, om daarna, op het rieten dak, met vrouw en kind het lijf te redden. De moeder grijpt haar weenend kind en troost het zelf nog angstig trillend van koude nachtlucht koortsig rillend, en tranen bigg'len langs 't gezicht. Het water klimt omboog in 't buis en breekt zich baan door schuur en stallen Het stort zich toornig tegen wallen en werpt ze neer met woest gedruisch. Het spoelt de meubels van de vloeren en werpt ze door de vensters uit; doch niet tevreden met dien buit, is 't monster verder reeds aan 't loeren. Een zieke, jaren reeds te bed? Naar 't dak! Het zal haar leeren loopen Al moet zij 't met den dood bekoopen, het water is hier heer en wet. Het monster bruist al loeiend voort; het spaart de armen noch de rijken en sleurt het vee langs hof en dijken, niet achtende wien het behoort. Het ondermijnt de hechtste steden en trekt de muren naar beneên. Het sleept het zaaisel met zich heen en let op tranen noch gebeden. Wèl hem, die op zijn droge plek, bij 't haardvuur, van de ramp kan lezen die niets van 't water heeft te vreezen, straks, liggend onder 't warme dek. Wèl hem, die thans met milde hand, een gift in geld en goed kan schenken... O menschen, wilt toch allen denken, aan hen daar., zonder huis of land.. „Hbld." jaagd door het steeds wassende wa ter, in dezen boom zijn redding zoekt. Het droevig aanschijn van den boer klaart op. Geen dag zoo zwart, of hij brengt lichtpunten. De landman, die niet weet, wat vegetariërs zijn, ziet den gebraden haas reeds bij zich op tafel.... Hij laat zijn roeiboot met den kop op de helling van het slikkige eilandje loopen, springt er uit, klimt in den 'boom, gnjpt naar den haas een fiksche, die hem niet ontsnappen zal.... Maar ziet. Daar springt de haas, in doodsangst in de boot. De boot glijdt door den schok de glibberige helling ai. En nog vóór dat de boer den boom uit is, dobbert de roeiboot met den nieuwen passagier buiten be reik over den wijden waterplas. Dik twee uur heeft ons boertje in jangst gezeten. Eerst in de slik, vervoL gens, toen het steeds wassend water het laatste restje land verdronk, in den boom. Net als de haas die hij ver schalken wou, maar die de rollen had weten te verwisselen. Ons boertje is ten slotte uit zijn eenzame en gevaarlijke positie bevrijd door buurtgenooten die hem misten. Hij" moet zich echter met beslistheid hebben voorgenomen, nooit meer op hazen vangst te gaan, vertelt „Het Volk'. D e „Nij v e r h e i d" -g e v o n d e n. Zaterdag hebben twee Elburger vis. schers, aie samen op spiering vischten, in hun netten opgehaald het lijk van den machinist Blauw, uit Rotterdam, machinist van de „Nijverheid I" van de N.V. van der _Schuyt's_ Stoomboot- reederij, die 25 Nov. 1925 op de Zui derzee is vergaan. Daar door de Ber gingsmaatschappij op het vinden van het wrak een premie gesteld was van f250.en het lijk sporen vertoonde van door de netten van den visscher- man te zijn losgescheurd, van het wrak ot uit de modder, zijn de visschers naar het wrak gaan zoeken. Het vermoeden toch was gewetugd, dat het wrak niet ver at zou liggen. Weldra bleven de netten dan ook ach ter het wrak haken. Het ligt in het Schokker vaarwater, op diep water, onder de z.g. „Val van ,Urk". Een schipper, die, vluchtend voor den storm, het vergaan van de „Nij verheid I" beweerde te hebben ge zien, beweerde dat het stoomschip in de richting van de „Ketel" voer. Daarom is door de stoombootree. derij, de visscherijinspectie en door de Bergingsmaatschappij steeds gezocht in en ten Z. van het Kamper vaarwater Waarom de „Nijverheid I" zoover Noordelijk heeft aangehouden, buiten zijn gewone route, is natuurlijk niet met zekerheid na te gaan. Misschien is wel gepoogd om zich achter Schokland in veiligheid te wil len brengen. Een der schippers is op het wrak blijven liggen. Thans wordt alleen nog vermist het lijk van kapitein Slot uit Zwolle. Ernstig tramongeluk. Gis teravond omstreeks kwart over zeven liepen de gebroeders L. M., oud 63 jaar en A. M.. oud 48 jaar, beiden wo nende te De Bilt in b 3schónken toe stand op den Biltschenweg nabij de buitenplaats Houderinge. Zij "liepen rechts van den weg, toen uit de r.ch_ ting Zeist een electrische tram kwam broeders voor de tram en voordat de aanrijden. Plotseling laveerden dege wagenbestuurder kon stoppen werden zij aangereden. De jongste der broers werd cloor den motorwagen op het tweede spoor van. de trambaan gewor pen en schoof daar een eind over den weg, waar hij' bleef liggen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5