NIEUWE'LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 11 JANUARI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 12 Januari. Leiden. 56ste Openbare Jaarvergadering van de Jon gelingsver. op G. G. „Obadja", Nutsge- bouw 8 uur. Sassenheim. Dinsdag 12 Jan. 's avonds 7.30 uur. „Bruine Paard". Lezing door Dr. v. d. Valk, over „De Slang in bet Pradijs". Woensdag 13 Jan. 's avonds acht uur Nutsgebouw, Steenschuur. Gezellige bijeenkomst v. d. L. Chr. Oranjever. Donderdag 14 Jan. 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal. Zangersavond van Chr. Gem. Zangver. Vrijdag 15 Jan., s avonds acht uur. Stadsgehoorzaal 4e Concert v.d. Kunst kring „Voor allen". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Januari a.s. waar genomen door de apotheek van den heer J. de Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. critisch. Menige juffrouw uit de lago- re klassen klaagt er over, als ze nog eens met haar vroegere aardige leer lingen in aanraking komt, dat ze zoo veranderd zijn. En ze zijn ook veran derd, maar deze verandering is geen achteruitgang, maar een flinke stap vooruit. Dat komt vooral uit bij het spel. 't Nuchtere komt in plaats van de phantasie. De stoel kan niet meer dienen voor paard, en de hoepel niet voor fiets. Er is distantie gekomen tus- schen subject en object. Tegelijk ont waakt de honger naar feitenkennis. De leerling van de middelklassen vraagt naar de namen van de dingen, men- schen, plaatsen en naar feiten. Daar om is dit de tijd om te beginnen met het gfeschiedenisonderwijs, al is het dan ook een eerste kennismaking. Ieder weet, dat namen vaak onthou den worden door allerlei toevallighe den. Toch zijn zulke oppervlakkighe den en niets-zeggende kenmerken practisch bruikbaar. Dit doet ons de groote waarde van anecdotes beseffen. Door die anecdotes heeft ons volk zijn geschiedenis onthouden. De meeste menschen weten van Hugo de Groot niet anders, dan dat hij in een boe kenkist ontvluchtte, op zichzelf geen belangrijk historisch feit. Doordat men echter reeds iets van hem weet, is de kans grooter, dat men zich ook voor zijn wereldhistorische beteekenis gaat interesseeren. Cartesius, Spinoza, Voe- tius, Lodenstein, toch ook mannen van historische beteekenis, zijn veel min der bekend dan Hugo de Groot. Zouden ook deze grooten niet popu lair te maken zijn, als ze dergelijke anecdotes van hen wisten te vertellen? 't Is echter jammer, dat velen bij deze eerste kennismaking blijven staan Ieder onderwijzer moet op zijn wijze aan detailstudie doen. Door details wor den de historische personen menschen als wij, die voor ons leven. Van groote beteekenis is ook, dat we de geschiedenis projecteeren op de kaart. Ook typeerende teekeningen zijn van veel nut. Spr. had daarvan enkele voorbeelden op het bord gezet. De actieve verwer king mag niet beperkt blijven tot het van buiten leeren van jaartallen en schema's, gewoonlijk niet veel meer dan een rammelend karkas. Daarbij zijn ze niet actief. In de schriften, die spr. had meegebracht, waren uitin gen van werkelijke activiteit te zien. Voor de 13-jarige Breggie is er geen spanning meer in 't verhaal. Ze weet er alles van, hoe 't afliep, waar 't was en wanneer! Ze is echter iets kwijt geraakt. Ze is verder van de kern der geschiedenis dan Mimi, die huilt in haar bedje omdat ze bang is voor de leeuwen,waar opa van vertelde. Haar moet de geschiedenis worden verteld tegen een anderen achtergrond, waar door ze merkt, dat ze heel veel nog niet wist. Dan zal de historie haar weer gaan toespreken, en voor haar 'de waarde krijgen die ze heeft voor Opa, die na afloop der vertelling blijft zitten nadenken, starend in het vuur. Voor hem heeft de historie waarde verkregen voor zijn eigen leven, die in de school des levens tot wijsheid is ge worden. Een verbeterde radio-telefoon. De heer J. W. Hartmann, Diefst-eeg exposeert sedert eenige dagen de nieuw in den handel gebrachten „Te- 'lef unkon 3-2icj" radio-ontvanger, een in- en uitwendig veel verbeterd toe stel. Dat het uiterlijk goed verzorgd is, vormt niet zijn grootste verdienste. Deze ligt meer in de grootere storing vrijheid met handhaving van de ge- wensch}te geluidsterkte, die ermede kon verkregen worden. Een Hagenaar die het toestel probeerde kon getuigen dat hij dezen vrij eenvoudigen drie- lamps-ontvanger zoodanig kon instel len, dat hij zelfs van geen der beide beruchte havenzenders te Schevenin- gen meer storing ondervond, terwijl Daventry, Königswusterhausen en Hilversum 9terk hoorbaar werden ge maakt. Dat in weerwil van heit bescheiden aantal lampen de sterkte zoo groot is, dankt het toestel aan de instelling van de eerste lamp in reflex. Door de zeer nauwkeurige en practisehe moniee- ring kan de hoorbaarheid met uitzui vering der bijgeluiden tot het maxi mum worden verhoogd zonder vervo ming van het geluid Natuurlijk is voor zoo'n instelling bijzondere aan dacht noodig, maar bij eenige oefc ning gaat het zonder moeite. Ook op RECLAME. Voor Alien die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn MijnharriPs Laxeer- tabietten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth, en Drogisten. 1181 kleine antenne's. binnenshuis werkt het toestel uitstekend. iHet is voorzien van eenige laden, die elk een compleet spoelenstel be- vaitten, correspondeerend op een be paalde serie golflengten. Binnenkort zal een spoelenserie ver krijgbaar worden gesteld voor golf lengten van 100—250 M. De fijne monteering vermijdt het hinderlijk microfonisch effect, terwijl ook voor iden buurman het toestel geen last veroorzaakt, zelfs niet tijdens het „zoeken." door den z.g. aperiodisclien antennekring. Door het gebruik van een drukschakelaar is het mogelijk de weerstanden overanderd te laten, tot dat men hetzelfde station weer wil liooren. Een idruk op de knop en men heeft weer contact. De montage is overzichtelijk aange bracht, zoodat ook de minder inge wijde er spoedig uit wijs kan worden. Verdronken. De 83-jarige J. H., den O., was Za terdagavond een visite gaan maken bij kennissen, doch keerde 's avonds niet in zijn woning terug. •Zondagmorgen werd zijn Jijki ge vonden in de gracht bij de brug van de begraafplaats aan de Groenesteeg. Aan misdrijf wordt niet gedacht. Zaterdagavond omstreeks acht uur is op de Haarlemmerstraat een melkwagen van den heer v. d. Voort aangereden door de Haagsche tram, met het gevolg, dat de wagen werd beschadigd en een bus met 25 Liter melk leegliep. Zondagmorgen is brand ontstaan in een met ongebluschte kalk geladen schuit van den heer F. liggende bij de Zijlpoort. De brandweer was spoedig met de autospuit ter plaatse, dis echter niet behoefde in werking te worden ge steld; brandweermannen schepten de ziedende kalk in het water en doofden het brandende hout. Waarschijnlijk is de brand ontstaan doordat de schuit niet geheel water dicht was, waardoor het water bij de kalk kon komen, De commandant en de ondercom- dant van de brandweer waren aan wezig. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen 262 volwassen perso nen en 6 kinderen. Totaal 268. De m-elkslijter W. v.H B., van den Hooge Rijndijk stond Zaterdagavond met paard en wagen in dei Kraai er- straat, toen het gespan van achter aan gereden werd door een groentenwagen van den heër Dr. Het paard schrok en sloeg op hol in de richting van den Zoeterwoud- echen Singel. Eerst bij de Cronesteynkade gelukte het voorbijgangers het paard tot stil stand te brer.gen. Schade van beteekenis was er niet aangericht. BINNENLAND. DE KABIWETSCEISIS. Omtrent de vergaderingen van de Katholieke en A R. Kamerfracties ver neemt de Haagsche redacteur van 'de M a a s b. nader, dat daar behandeld is het compromis door dr. de Visser met de aftredende ministers bereikt, het welk hierop neerkomt, dat Jhr. van Nispen tot Sevenaer naar elders, hetzij naar Bern of Weenen zou worden over geplaatst en dan tevens bij den Heil. Stoel zou worden geaccrediteerd. Het algemeen gevoelen van de Ka tholieke Kamerfractie was, dat men zich onder de gegeven omstandighe den in deze regeling zou kunnen schikken. Intusschen dient opgemerkt, dat er wel eenige tegenstrijdigheid is te ont dekken tusschen het bericht, van „de Morgen" dat het ministerie-Colijn ais extra-parlementair of zakenkabinet zou terugkeeren en de vergaderingen der rechtsche Kamerfracties. Immers een extra parlementair of za kenkabinet steunt niet op bepaalde groepen in do Kamer, zoodat 'bij een oplossing in die richting overleg met de rechtsche Kamerfracties overbodig zou zijn geweest. Dat de rechtsche fracties toch over de oplossing der crisis hebben verga derd, wijst er dus op, dat er wel po gingen worden gedaan om tot een par lementair kabinet te komen. Zijn we dan ook goed ingelicht, dan worden er tusschen nu en a.s. Dins dag, wanneer, zooals gemeld, de Ka- thclieke fractie opnieuw zal vergade ren nog besprekingen gevoerd tus schen do leiders der drie rechtsche fracties der Tweede Kamer, den voor- t vrn don Ministerraad en den I" f inet Torma'eur, dr. de Visser, wel ke er misschien toe kunnen leiden, dat het ministerie-Colijn als parlemen tair kabinet terugkeert. De Reside ntieb ode weet nog het volgende te melden: Naar aanleiding van de Vrijdag ge houden fractievergaderingen verne men wij uil parlementaire kringen, dat inderdaad tusschen de aftre dende ministers een compromis is be reikt inzake het gezantschap en wel in dien zin, dat de gezant te Rome naar elders wordt overgeplaatst, maar tevens bij het Vaticaan geaccrediteerd blijft. Bij de Kathoieke Kamerfractie moeten tegen deze oplossing, waarbij het gezantschap bij het Vaticaan wei nig meer wordt dan een ornament, ernstige bezwaren zijn gerezen, waar bij Vrijdag geen overeenstemming kon worden bereikt. Deze bezwaren zullen te bevoegden plaatse ter kennis wor den gebracht en daarna zal de katho- lieeke Kamerfractie Dinsdag opnieuw vergaderen. Op onze vraag of op een spoedige oplossing van de crisis gerekend kon worden, antwoordde men ons, dat die mogelijkheid bestaat, maar zekerheid is daarvoor nog allerminst. Op onze vraag of het thans bereikte compromis niet dezelfde oposslng in houdt, welke eenige weken geleden door de vier katholieke ministers als in strijd met de waardigheid van den H. Stoel is afgewezen, moest men ons het antwoord schuldig blijven. De ka tholieke fractie althans is niet op de hoogde gesteld met de onderhandelin gen, die toen door den formateur met 'de katholieke ministers zijn gevoerd. De R.K. Tweede Kamerfractie zal a. s. Dinsdagmiddag 2 uur in het gebouw der Tweede Kamer een nadere verga dering houden in verband met de ka binetscrisis. Een beroep op de schatkist. De heer Braat, lid van 'de Tweede Kamer, heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vraag gesteld: Is de minister bereid, spoedig maat regelen te nemen om de door den jong- sten watersnood geteisterde personen en gemeenten aan de openbare liefda digheid te ontrukken, door hen uit 's rijks schatkist schadeloos te stel len? Salarieering Rijks H.B S. Door den heer Suring zijn aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de volgende vragen gesteld: I. Is de minister niet van meening, dat. waar aan alle andere Rijksamb tenaren,' krachtens de bepalingen van art. 27 van het Koninklijk besluit van 9 December 1925 (Stbl. no. 467) over 1926 en de volgende jaren geen min der salaris wordt toegekend dan hun op 1 Januari 1926 zal toekomen vol gens het Bezoldigingsbesluit 1925, zoo als dat met betrekking tot hen op December 1925 luidt, de billijkheid meebrengt, ten aanzien van de leera ren aan de Rijkshoogerebui'gerscholen op gelijken voet te behandelen? H. Zoo ja, is het den minister be kend, dat door het weglaten In art. 27 van het Kon besluit van 9 Decem ber j.l. (Staatsblad no. 467) van den derden en vierden volzin van art. 27, eerste lidi, van het Bezoldigingsbe sluit 1925, zooals dat op 31 December 1925 luidt, aan genoemden eisch van billijkheid niet wordt voldaan? III. Is de minister bereid, maatrege len te bevorderen, waardoor aan de leeraren der Rijksihooogereburgerscho- len een behandeling op gelijken voet als de overige Rijksambtenaren als nog wordt verzekerd? Steenkool verzen ding en spoorweg- tarieven. Nog steeds worden de onderhande lingen tusschen de Ned. Spoorwegen en de mijndirecties (Vereeniging van particuliere mijnen) in zake den steenkolen-vei'voerprijs voortgezet. De ze hebben tot heden nog niet tot een resultaat geleid. In zake de convooi- zendingen wenscht men een eenheids prijs, d.w.z. dat de Ned. Spoorwegen een prijs van f2.15 per ton zullen be rekenen, indien een bepaald aantal te verzenden tonnen steenkool gegaran deerd wordt. De mijndirecties achten dezen prijs, waar het betreft de verzending van kolen van Limburg naar 'de Neder- landsche provinciën, aannemelijk. Zij wenschen echter ook dezen prijs voor convooizendingen naar de Belgische grens. Deze besprekingen hebben tot nog toe tot geen resultaat geleid. Men hoopt binnenkort een aanmerkelijke verlichting van de tariefsvoorwaarden te verkrijgen. BUITENLAND. DE VOORBEREIDING DER ONTWA PENINGSCONFERENTIE. De deelneming van Rusland. In officieele kriqgen te Bern neemt men thans aan, dat de Rqs$en toch nog zullen deelnemen aan de vergade. ringen van de commissie van voor bereiding voor 'de ontwapeningsconfe rentie, ook indien deze te Genève ge houden wordt. Na de uitdrukkelijke belofte van de Zwitsersche regeering, dat den- sovjet- gedelegeerden alle mogelijke maatre gelen ter bescherming van hun per soonlijke veiligheid zullen gewaarborgd zijn. schijnen de Russen niet langer in hun verzet tegen Genève te vol harden en dit des te minder omdat men in Volkenbondskringen scheen te zijn besloten, na den bn$t van Mot- 'ca aan den .Volkenbond, aan den Rus sischen wensch om de vergaderingen buiten Zwitsersch gebied te doen plaats vinden, niet toe te geven. De indruk in Engeland. De mededeeling, dat de Sovjet.re geering aan 'het secretariaat van den Volkenbond heeft laten weten dat zij' 'bereid is gedelegeerden te zendén naar de commissie tér voorbereiding van de' ontwapeningsconferentie wordt in En geland met gemengde gevoelens ont vangen. IWjelisWaar acht men het een stap in de goede richting dat de Russische regeering thans officieel aan een 'be spreking der andere mogendheden dee? neemt doch men vreest, dat Sovjet- Rusland slechts aan de besprekingen wenscht deel te nemen, omdat het daarin een goede gelegenheid voor pro paganrïa zïet. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. Het politieonderzoek te Boedapest. De poïïtie te Boedapest-heeft haar arbeid in zake de valsche munters ge staakt, daar zij' het geval volkomen opgehelderd acht en het thans aan het O.M. overlaat verder stappen te doen. Een officieel communiqué resumeert in groote trekken het verloop van het onderzoek tegen de makers der valsche bankbilejtten. Medegedeeld wordt o.a., dat Na. dossy onmiddellijk na de eerste me. dedeelingen van de N e*derlan 'dL sche autoriteiten verhoord is en 8at de minister van Binnenlandsche Za ken na dit verhoor bevolen heeft, dat Nadossy zich van iedere inmenging in dit onderzoek moest onthouden, het geen deze dan ook heeft gedaan. Op 8. Jan. verscheen Nadossy uit eigen beweging bij de politie en deed mededeelingen, die op het verdere on derzoek een beslissenden invloed had den. Op £i*ond van deze mededeeljni. gen volgden de arrestatie van prins Windischgraetz en huiszoekingen in diens paleis te Boedapest en net slot te Saros.Patak. Het plan voor de vervalsohing der Fransche bankbiljetten was, zoo zegt het communiqué, afkomstig van Win dischgraetz, die er ïn slaagde Nadossy voor zijn taak te winnen. Verder wordt medegedeeld, dat, met inbegrip der drie valsche munters, dia in Nederland zijd gearresteerd, en een gearresteerde te "Hamburg, zich in het geheei24 personen in hechtenis be vinden. Met het in omloop brengen der ver_ valschte bankbiljetten was de secre taris van 'Windischgraetz, Desiderius Raba, belast. Deze gaf jongelieden opi dracht, het geld in omloop te brengen, hoofdzakelijk in de Noordelijke Sta ten, maar ook in Italië. Honderdvijftig valsche duizend-francs bilejtten werden in een bank te Boe:, dapest gedeponeerd, als dekking voor een bedrag van 330 millioen Hom. gaarsche kronen en direct na het bin nenkomen der eerste onrustbarende be richten vernietigd. DE MOSSOELKWESTIE. Een Turksch compromis-voorstel. Naar de „Sunday Express" meldt, heeft de Turksche gezant te Londen bij' het deze week gehouden onderhoud niet den premier, Baldwin, medege deeld, dat Turkije genegen is, met En geland te onderhandelen over een mo dus vivendi of een voorloqpig ac_ coord, op voorwaarde, dat Engeland zich zal houden aan de drie volgen de punten: le. De betwiste zone zal geheel ont wapend worden voor den duur van be doelde overeenkomst. 2e. Aan den Turksc'hen handel wordt het recht van transito toegekend voor Bagdad en Basra. 3e. Engeland zal zich onthouden van anti-Turksche propaganda in het na bij© en Midden-Oosten. Het Turksche rijk wenscht een ge wapend conflict te vermijden. Volgens de „Sunday Express" zou Turkije op het standpunt blijven staan, aat de beslissing van den Volkenbonds raad van nut en geene waarde is, ter wijl dit land zich evenmin, in welk! opzicht dan ook, door deze beslissing gebonden acht. De handhaving van Turkije's recht op Mossoel is volgens de opvatting der Turksche regeermg ïn overeen- stemming~Tnet de interpretatie van het verdrag van Lausanne. Verder kan geen enkel financieel of v economisch voordeel aanvaard wor den. eventueel door Engeland als ver goeding voor het verlies van Mossoel aan te bieden. Daden van Mussolini. Men meldt uit Rome aan de „Msb": Mussolini de groote regeerder van Italië heeft, en dat is niet zoo alge meen bekend als zijn heerscherstalent^ ook een warm hart voor armen en ongelukkigen. Zonder daarom gevraagd te zijn, heeft Z. Excellentie in deze feest dagen aan verschillende katholieke lief dadige instellingen, door religieuzen bestuurd, groote kisten met maca., roni, de hevelingspijs der Italianen, biscuits en manden met wijn doen toe komen. Het mag ook wel vermeld worden dat, sinds Mussolini aan het bestuur is, bij plechtige heilige diensten in de kerken namens den staat, door de of ficieele persoonlijkheden, op zijn voor beeld, vanaf de Prefatie tot na de Nuttiging geknield, wordt, terwijl het vroeger gewoonte was rechtop heel den heiligen dienst bii te wonen. Radio-Programma. Wat er vanavond ie booren is. 5.NSF. Kinderuurtje door Ant. van Dijk. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.J Lezingen, enz. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berljjn, 505 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffeltcren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.15 NSF. Ben praatje over radio. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lezingen. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek, 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 Königswusterhausen (1300 M.) Concert. 7.50 (Munster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parjjs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.10 (Hilversum, 1050 M.). Concert, H.D.O.-orkest. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. Concert of voordracht. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.35. (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.45 (Hilversum, 1050 M.). Lezing van den heer J. de Meza over: „,Het leven der bijen". 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. I' :i' 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijfr- sein, weerbericht, nieuws, enz. KORTE BERICHTEN. Fing Joe Siang is tot speciaal com missaris der Chineesche regeering in het buitenland benoemd. De toestand van kardinaal MeC- cier wordt steeds zorgelijker. Men ver wacht thans het einde. Het aantal Berlijnsche werkloo'- zen is sinds verleden week van 16003Q tot 170.801) gestegen. Tusschen Duitschland en Oos tenrijk is een wederkeerig verdrag in zake de sociale verzekering, gesloten, hetwelk een volledige gelijkstelling van de onderdanen van beide staten te dien opzichte met zich medebrengt. Hindenburg heeft zijn 'bespre kingen tot oplossing van de Duitsche regeeringscrisis hervat. Kroonprins Leopold van België zal op 20 Januari a.s. van zijn Cong*. reis in de Belgische hoofdstad terug keeren. - De laatste volkstelling beeft uit gewezen, dat Zwitserland een zielen, tal van 3.880.320 heeft (in '1910: 3.753.293) Jmet 494.350 woonhuizen en 886.876 huishoudingen. De regeering van Lithauen be sloot, volgens een bericht uit Kownoj het aantal beambten met 10 pet. te verminderen. De Noorsche grondwetscommisl sie heeft het voorstel om de volks stemming in de grondwet op te ne men, verworpen, omdat daardoor het verantwoordelijkheidsgevoel van het parlement zou worden verzwakt. UIT DE OMGEVING' SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Fredai Johanna Kristina, dochter van W: v. Zonneveld en A. E. M. Gren. Neeltje, dochter van J. Braam en J. Verhoog. Overleden: Francisca Maria van deffl Horst, 5 weken, dochter van H. L, v. d. Horst en M. Hoogervorst. Ondertrouwd: Hendrikus BernarduS Schreuder, 28 jaar en Helena van _No- belen, 25 jaar. Bernardus BaJt, 27 jaar en Cornelia Mgrtina van der Eist, 27. VjtJV^SllgU. J. van Waveren, Florisschoutenstr. 28, van Haamstede. H. van 't Hart, Zuiderstraat 32, van Udenhout. Mej. E. Kruithof, Hoofdstraat 44, van War mond. Mej. A. Mens, Hoofdstraat 123 van Hazerswoude. A. van Dujin, van Heemstrastraat van Rijnsburg. Vertrokken: N. van Egmond en ge zin van Hoofdstraat 256 naar Alphen a.d. Rijn. Mej. H. W. C. Borsboom van Hoofdstraat 125 naar Voorburg. Mej. C. W. van Zoen, van Zuiderstraat 32 naar Leiden. G. J. Meulenbrugge -van Hoofdstraat 83 naar Nijmegen. BOSKOOP.. Woensdag 13 Januari n.m. 21/3 uur zal er in net gmynastieklokaal der openbare school gelegenheid zijn totkos telooze inenting. Het 8-jarig dochtertje van den heer R. alhier, geraakte al spelende in de rivier de Gouwe. Door toegescho ten hulp kon het kind spoedig gered worden. Voor het jaar 1925 zijn door Bur-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2