NIEUWE LEI DSC HE COURANT VAN DINSDAG 5 JANUARI 1926 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Huldiging gemeenteontvanger. Nadat de heer v. d. Meer, die zijn 25- jarige ambtsvervulling herdacht in den Gemeenteraad' was binnengeleid, werd hij door den Burgemeester als volgt toegesproken: Hooggeachte Jubilaris! Het bijeenzijn van den raad dezer gemeente op dezen dag en dit uur doet aanstonds denken, dat er vandaag' iets bijzonders aan de hand is. En inder daad is dat ook zoo. Wat beteekent dan wel deze bijeen komst op den tweeden dag van het pas begonnen jaar? Niets anders dan dat de leden van den Raad, als verte genwoordigers van de ingezetenen dér gemeente Alkemade, met hun Voorzit ter, Secretaris en Ambtenaren, blijde willen herdenken den dag waarop gij voor 25 jaren het ambt aanvaarddet van Ontvanger dezer gemeente, Het was immers gisteren 25 jaren geleden dat gij in gemeentedienst tradt, dat aan Uwe handen de gelden der ge- meent e werden toevertrouwd. De eer ste dag des jaars leende zich minder goed tot herdenking van dit jubilé. van daar ook, dat wij zoo kort mogelijk daarna zijn bijeengekomen om U te hüldigen. Wanneer ik het gemeente-archief raadpleeg dan staat in de notulen van de Raadsvergadering van 22 November 1900 te lezen, dat voor de vacante be trekking van gemeente-ontvanger zich 21 ^sollicitanten hadden aangemeld, en dat na gehouden stemming benoemd werd de heer J. van der Meer In den daarop volgende raadsvergadering van 27 December 1900 werd gij als ontvan ger beëedigd. om op 1 Januari 1901 uw functie te aanvaarden. Waren er bij de aanvaarding van uw ambt slechts 490 belastingplichtigen, met. een opbrengst aan belasting van f3125, in den loop van die 26 jaren zien wij een stijging tot 1500 belasting plichtigen met een opbrengst aan be lasting van f117.000, zoodat uw werk in den loop der jaren belangrijk werd uitgebreid. Ik acht het onnoodig thans .hier een verdere uiteenzetting te geven van de omvangrijkheid van uw werkkring, hoe die ook oenam. Gij hebt steeds uw taak met de meeste nauwgezetheid vervuld, nimmer was het u teveel iets in uwe betrekking te doen. Gij zijt ai- tijd een eenvoudig man gebleven, met een onkreukbaar,eerlijk karakter. Op dit laatste wil ik vooral den nadruk leggen. Met genoegen mogen wij dan terug zien op den dag, dat de toenmalige Raad u benoemde tot ontvanger. Wij rekenen het ons tot een duren plicht u op dezen dag onze hartelijke geluk- wenschen aan te bieden, niet alleen voor ons zelve, maar ook namens alle ingezetenen dezer gemeente. Naast een hartelijk proficiat op den dag van uw zilveren ambtsjubilé hoort ook een woord van dank, hooggeachte ontvanger, namens de leden van de7i Raad, ja, namens alle ingezetenen van de gemeente onzen dank voor al het geen gij in die 25 jaren in het belang der gemeente hebt verricht. Geve God. U nog tal van jaren gezondheid en krachten om met een jeugdig vuur be zield de u opgedragen taak naar be- hoorten te blijven vervullen, tot heil van uzelf, uwe familie en de gemeente Alkemade. Ook u, juffrouw van der Meer, bied ik onze hartelijke gelukwenschen aan Zoo menigmaal werd uw man voor ambtelijke bezigheden geroepen na den vastgestelden kantoortijd. Geheel onverplicht gaf uw man dan zijn tijd waardoor de huiselijke gezelligheid er onder lijden moest. Gij hebt- daar im mer in berust, overtuigd als gij waart, dat daardoor het algemeen belang ge diend werd. Ontvang daarvoor onzen dank. De Raad heeft ook gemeend zijr. dankbaarheid te moeten toonen, door u, hooggeachte ontvanger een stoffe lijk bewijs aan te bieden. Gij ziet hier voor u staan een eikenhouten tafel met 4 stoelen en 2 fauteuils. Wil dit cadeau van ons aanvaarden, als bewijs onzer erkentelijkheid voor de vele goede diensten aan de gemeente bewezen. Wij vertrouwen dat dit cadeau u wei- kom zal zijn en in uwe woning een geschikte plaats zal vinden. Wanneer gij dan na gedanen arbeid rust wilt gunnen aan uw vermoeide ledematen, maakt dan gebruik van een dezer ge makkelijke stoelen en denk dan nog eens aan de vertegenwoordigers dezer gemeente, die u dit vol dankbaarheid jegens u aanbieden. Leve Onze Ontvanger! (applaus.) De gemeente-ontvanger dankte den voorzitter als volgt: „Ik ben ten zeerste getroffep, Burge meester voor de woorden zooeven door U gesproken en het valt mij niet mede om te zeggen wat mij op het hart ligt. Ik vraag mij zelvè af, maakt de Bur gemeester het nu niet een beetje "te erg om mij zoo erg op te hemelen, want hetgeen ik in al die 2" >n ge daan heb, was toch zeker niets au j ?rs dan mijn plicht. Dat deze 'WP goed mo gelijk vervulde plichten doof u in zul ke schoone woorden en .door zulk een prachtig cadeau worden erkend, treft mij ten zeerste en ik ben hiervoor ook namens mijn ëcEtgeiioote hartelijk dankbaar. Tevens, mijnheer de voorzitter, zou ik u bij deze gelegetiheid willen bedan ken voor de goede verstandhouding en prettige samenwerking welke erYLltijd tusschen ons heeft bestaan en 'ook de gemeente-secretaris en al het personeel ter secretarie dank ik hartelijk voor dezelfde samenwerking Tevens dank ik allen hartelijk voor de schitte rende attentie mij gisteren ten huize bewezen. Burgemeester, Wethouders en leden van den Raad, wees er van overtuigd, dat ik den tijd, die mij nog rest om mijn functie te mogen waarnemen, zal trachten te besteden met nog meer ijver en plichtsbesef, en dat ik daarna nog vele jaren zal terugdenken aan den 2en Januari, welke voor mij en mijn echtgenoot© is geworden een on vergetelijke dag. Ik hoop, aldus spr., dat de leden van den Raad met zijn Voorzitter hiervan nog vele jaren ge tuige moge zijn (Applaus). Hierna had overhandiging en bezich tiging van het geschenk plaats. Met eere mag gezegd worden, dat de Raad der gemeente Alkemade zijn ambtena ren naar waarde weet te schatten en te waardeeren. Vele familieleden van den jubilaris woonden deze buitenge wone plechtigheid bij. De leden, secre taris en politiepersoneel werden hier na door den jubilaris op vorstelijke wijze onthaald, waarna de Voorzitter de vergadering na een woord van dank sloot. RIJNSfeURO. -1- De heer G. van Mourik, onderwrj zer aan de Julianaschool alhier, is in gelijke betrekking benoemd te 's Gra- venhage. De melkprijs is alhier ook met een cent per liter verlaagd. Zü kost thans 17 cent. De verscheidenheid der getrokken tulpen gr&eit met den dag aan. En alle soorten blijken zich in dit seizoen zeer goed te laten trekken. De prijzen, die op heden betaald worden, overtreffen de verwachtingen en zijn zeer goed. Scarlet due gaat tot f 5,70, Witte Due van f4, tot f 4,40, Thomas Moore van f 10,60 11,20, Tournesol geel f9,9010,20, Le Matalas f 8,809,80, Mom Tresor £>7,207,So, Due de Berlin f5,706 per 100. Bij de verpachting van het haven geld was ©enigst inschrijver de Heer Wolthaus met f 225 alhier, Lisse. Donderdagavond wapperde de drie kleur van het H. B. G.-Uebouw ter ge legenheid van de opening der achtste na tionale Pluimveetsntoonstelling, waaar ruim 700 exemplaren de moeite waard zjjn te bezichtigen. Het belooft dan ook een succes te worden voor bestuur en vereeniging. Het bouwen van een winkelhuis met bovenwoning voon rekening van den heer F. Zwetsloot is ondershands opgedragen aan de Firma Joh. v. Vel- zen alhier. Den heer G. kwam met zijn mo torfiets cp de Loosterweg te Vallen, waardoor de motor defect raakte en G. (die zijn been bezeerde, een paar dagen te bed moet blijven. Katwijk. Tot hoofdagent van politie is be noemd, de heer Ruwhof, tot heden a- gent van politie alhier. De heer Ruw hof bezit diploma piet aanteekening. De heer J. A. Gesink heeft ontslag genomen als magazaijnme;ster derKat- wijksche Eurgerwacht. Nu het jaar teneinde is, wordt meerdere malen de vraag gesteld, wat is 1925 geweest voor den tuinbouw. En dan kunnen we daarop onmiddel lijk -antwoorden dat de uitkomsten, van den tuinbouw in het algemeen, zeer goed zün geweest. Natuurlijk zijn er enkele onder de tuinders die toevallig alleen die product-u teelden die geen gewenschte en redelijke uitkomsten ga ven. Dergelijke gevallen zal men altrjd, zelfs in vette jaren, blijven houden. E vengoed dat er gevallen zijn, dat ie mand van. producten die best loomemd waren, toevallig veel verbouwden. Met de vroege aardappelenteelt, een der hoofdproducten,' liep het nogal goed. De late aardappelen daarentegen gaven slechte uitkomsten. Het zomerproduct. de bospeen, was goed gevraagd, en bracht steeds bevredigende prijzen op. Bloemkool, ook een der voornaaamste producten, was, behoudens slechts en kele dagen dat de prjjs naar beneden liep, altijd ig;oed gevraagd en bracht dan ook beste prijzen op. Zelden gaf dit artikel zoo'n lconende, beste winst gevende prijs. En ook zelden handhaaf den de prijs zich zoolang waardoor men gedurende het geheel© seizoen méér dan tevreden was. Met de bewaarkool^ gele en roode, liep IE et slechter. Hierover valt dan ook. in het geheel niet te roemen. De winst als er nog van winst gesproken mag worden( is steeds zeer matig ge weest. De vorst van begin December kwam bovendien nog de noodige scha de brengen. Ook met de andere winterproducten als rapen, 'spruiten, enz., liep het niet best. Alleen uien brachten redelijke prij zen op, welke zich steeds handhaaf den. Wat zal 1926 brengen? De productiekosten verminderden nog niets, zullen eender nog hooger worden. Be tol'nrjev 1 van Duitschland zijn ook vcci li tuinbouw ongunstiger gewor den. i#0: tiiii wtisch behoeft men nog niet te zijn. integendeel. Laten we hopen, ev-n als, 1925 ook het nieuwe jaar 1926 m l Gojs zegén moge zijn een jaar, d voor den tuinbouwers e-11 bestaan zal geven. LEIMUIDEN. Dezer dagen vierdede Jonge- lings-Vereeniging op Gerc-f. Grondslag „Jachin" haar 35ste jaarfeest. De jongelingen hadden er dit jaar bijzonder veel werk van gemaakt. De avond werd geopend door den Eere-Voorzitter Ds. .Ripgnalda met ga zaqg, gebed en een kernachtig .voor woord. Daarna kwamen de verslagen van Secretaris en Penningmeester. De Secretaris deelde mede „dat het- ledental IfTer Vereeniging tamelijk voor uit is gegaan het laatste jaar 'en den Penningmeester deed ons hooren, dat de Vereeniging ook op financieel' ge bied er niet sledht bij staat. Na dien wisselden inleidingen, voor drachten en samenspraken, elkaar af. Het Eijbelsch onderwerp „De Wijzen uit het Oosten en de Kinaermoord", en het Maatschappelijk onderwerp „Het loon van den arbeider",- strekten beid© de Vereeniging tot eer. Voorts spraken nog afgevaardigden namens den Kerkeraad, Ring, Meisjes- en Knapeiivereenigimg. I11 de pauze werd getracteerd op cho colade en koek, welke werden rond gediend door een tiental meisjes. Na de pauze werd een tableau op gevoerd getiteld „Ons dageRjksch brood. I117 deelen werd het uitgevoerd, n.l. •ploegen, eggen, zaaien, de wasdom, maaien, dorschen, en daarna tafelen. De geh'eele landbouw nog lil ouüerwet- scben stijl en door zang begeleid. Schitterend in één woord. Daarna is gecollecteerd voor de on kosten van den avond, welke collecte opbracht f 25^- Het feest werd besloten door een mooi en dankend woord van den voorzitter der Vereeniging en dankgebed door den afgevaardigde van den Kerkeraad, De avond mag schitterend geslaagd heeten en aan belangstelling ontbrak het de J.-V. niet, want ondanks het stormachtige weer was de zaal vol. Allen gingen tevreden huiswaarts, want allen hadden genoten. KATWIJK AAN DEN RMN. In de gebouwen der Katwijksche Kalk-Zandsteenfabriek zijn door den storm eenige ruiten ingewaaid. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Cor- nelis Adrïanus Maria, zoon van F. H. Homan en S. J. van Winsen. OndertrouwdArend van Duijn, 23 jaar en Pietje Cornelia, Maria Dannijs, 21 jaar. Gevestigd T. van Beelen en gezin, van Heem strastraat 25, van Voerhout. Mej. A. H. de Ridder, Zandslootkade 8, van Leiden. Mej. J. A, Bekebrede, Teijlin- gerlaan 45, v^n Hazerswoude. A. Ha,- gema-n-geb. van Delft, Weltevreden 1, van Leiden. L. H. Bisschops, Kastan- jelaan 11, van Leiden. L. J. Bisschops Charbonlaan 7, van Leiden. Mej. H. J. Wienk, Hoofdstraat 30a, van Boxmeer. Vertrokken: Mej. J. Loppersum, van Hoofdstraat 104, naar -Hoogezand. Mej. A. Schuk, van Hoofdstraat 43, naar Leiden. Mej.' A. Uyttenbogaard, van Kerklaan 8a, naar 's Gravenhage. Th. Boekei en ge zin, van Teijlingerlaan 3, naar Helder. N. van Egmond en gezin, van Nieuwe Haven 17, naar Lisse. Mej. H. Corvei van Hoofdstraat 30a, naar Zevenaar. De loop der bevolking over 1925 dezer gemeente is als volgt: Op 1 Januari 1925 was de stand 2091 m. en 2083 vr., totlaal 4174 personen. Gedurende "het jaar zijn geboren: 75 m. en 74 vr., totaal 149 personen. Gevestigd 132 m. en 156 vt., totaal 288 personen. Overleden: 18 m. en 19 vr., totaal 37 personen. Vertrokken 99 m. en 140 vr., totaal 245 perkonen. Vermeerdering alzoo 09 m. en 65 vr. totaal 155 personen. De bevolking bedroeg dus op 31 D§c. 1925 2181 m. en 2148 vr., of in totaal 4329 personen. Land- en Tuinbouw. Alles op zijn tijd. Daar weet een boer van mee te pra ten. 's Morgens dit, 's middags dat, en 's a\onds nog weer anders. In den zo mer hooibouw,*in den nazomer en den herfst de slooteq schoonmaken, als 't vriezend weer is, het hout bewerken, in het voorjaar „toemaken" enz. enz. Dat wil niet zeggen, dat er in het na jaar niets wordt toegemaakt en in den zomer geen houtje gehakt, maar dan kan men toch niet zeggen, dat het er zoo „de tijd van is. Bij de boeren die tevens of uitsluitend bouwland hebben, gaat het nog veel meer alles op zijn tijd Daar is de zaaitijd, de wiedtijd, de korenbouw, en de bietentijd enz. Hij vooral weet bij ervaring, dat als iets niet op zijn tijd wordt gedaan, hij het zich zelf heeft te wijten als er van zijn gewas weinig of niets terecht komt. Maar.het zal niet in me opkomen te pogen de boeren den weg te wijzen, hoe ze in hun bedrijf met tijden en om standigheden hebben rekening te hou den. Op één ding echter acht ik me ver plicht te wijzen, omdat de ervaring me leerde, dat dit wel eens werd vergeten le doen op de juiste tijd. Hef is: De aangifte als lid van een vereeniging voor meikcontrole. Het is namelijk in de eerste helft van Januari de allergeschikste tijd om eehs met een der bestuursleden van zoo'n vereeniging te spreken over aanslui ting. Zoo in deze maand en in de vpl- gende kalven de meeste fokkoeien, en dan is het de goede tijd om te begin nen met de controle. Men «kan zich voorstellen,, dat een boer zegt: „Moet ik daar dan zelf werk van maken? Komen ze dan niet daar over eens met me praten?Mis schien wel; maar misschien ook niet. 'n Controlevereeniging is geen graan- of koekenhandel, waarvan de vertegen woordiger U gaat bezoeken in de hoop wat te verkoopen en zelf wat provisie op te strijken. Het is maar gewoon een vereeniging van veehouders die een zelfde doel beoogen,- en uit hun midden een bestuur kiest. Die bestuursleden hebben in den regel al heel wat meer voor de vereeniging te doen dan me nigeen vermoedt, en als ze er dan ook nog op uit moeten om nieuwe leden te werven, dan is het wel wat veel ge vergd. Trouwens, het is toch voor een vee houder niet zeer vereerend wanneer een collega hem moet bezoeken om van hem gecaan te krijgen iets wat zijn eigen belang hém al reeds lang had moeten dringen te doen. „Dus aange ven" zegt ge, maar hij wien? Dat hangt er van af waar U woont. Het is altijd het meest practisch aan te sluiten bij de vereeniging die het dicht in de buurt is. Mogelijk kent U wel den melkcontro- leur, of anders een van de bestuurs leden; als ge daar uw voornemen te kennen gééft dan komen ze graag eens met U praten. Zijt ge doordrongen van het nut van controle, maar weet ge niet den weg om tot aansluiting ie geraken, iedereen weet al sinds lang, dat ondergeteeken- de gaarne U helpt. Verder kan men zich schriftelijk wenden ot den heer J. G. Tukker Rijksveeeelt-consulent, Aza leasraat 10, Den Haag. Hij zit den tweeden Dinsdag van el ke maand te Bodegraven, den tweeden Donderdag e Alphen, en den tweeden Vrijdag te Leiden. J. W. BAKKER. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting staan op de rol 33 zaken en voor niet-openbaar 3 A. M., te Rijns burg, is ten laste gelegd zich opgehoudeh te hebben in de duinen te Katwijk, daar op verboden grond te hebben geloopen en konijnen gedolven. De marechaussee Boerveld als getuige gehoord, heeft beklaagde ontmoet met konijnen en een schop voor het uitgraven gebruikt. Hetzelfde kan de opzichter der L. D.-waterleiding Hortensius verklaren, die nog zegt ge dreigd te zijn. Beklaagde heeft het feit gepleegd, omdat hij er nu eenmaal niet zooveel kwaad in ziet en hij anders zijn gezin (6 kinderen) zou moeten laten verhongeren. De Kantonrechter zegt dat beklaag de nog niet zoo kwaad is, doch hij zou graag zien, dat hij dat stroopen liet. Kan dan niemand je helpen? Beklaag de is geen lid van een kerk en dan laat men je in zoo'n christelijk dorp, christelijk doodgaan. Je moest toch eens naar mijnheer Roaschieter gaan, zegt de Kantonrechter, doch beklaagde gelooft niet, dat het veel zal helpen. Hij is eenmaal niet erg getapt op Rijnsburg De Ambtenaar meent die strooperij eens uit te moeten maken er. eischt f i0 of 10 dag. en 1' 25 of 25 iag Beklaaade zou met het oog op familieomstandig- maar direct willen gaan zitten; hij kan het toch niet betalen. De Kantonrechter zal nog zien, of hij vervroegd vonnis zal wijzen. P.J.D., bleeker te L e i d e n, heeft on geijkte gewichten voorhanden gehad, clie niet gebruikt werden, vertelde be- beklaagde. Eisch 7 maal f 0 50 boete. J.M v.d.B., schipper te Haarlem mermeer, heeft in de VVassenaar- sche vaart gestoomd, waarvoor f 3 of 3 dagen werd geëischt. Jac. B., koekbakker te Leiden had een gratis tramritje gedaan. Beklaag- de's vader was gekomen, omdat hij niets verzuimde, en hij vertelde, dat deze zoon, die nog nooit een verorde ning had overtreden; slechts 100 meter was 'meegetramd. Toen de Ambtenaar f 1 boete vroeg, wilde hij graag een waarschuwing, want de tijden zijn niet best. De Kantonrechter zal nog eens zien. Fr. v. H. en H.R.teLeiden hebben beiden, ieder voor zich zelf en voor eigen rekening in de Da Costastraat liedjes gezongen. De Kantonrechter in formeerde of men in die straat zoo muzikaal was. De Ambtenaar eischte tegen de eerste f 1, de laatste kwam er met een berisping af. De Kantonrechter deed terstond uitspraak; hij zond alle zonder straf weg, doch „niet ir^-v doen". De in de vorige week uitgestelde zaak van J. M., vertegenwoordiger te Rotterdam, die met onvoldoende licht zou gereden hebben met een auto, kwam weer voor. Beklaagd» is En- gelschman en werd als tolk bijgestaan door een Leeraar in den Engelsche taal aan de H. B. S., de heer Hopman. Be klaagde brengt naar voren, dat zijn licht niet uit was, doch zoo door mod der bespat. dat het 't nummerbord niet meer verlichtte. De Ambtenaar meende ,dat alles in orde moet zijn, doch wil met een en ahder rekening houden en eischte, nadat ook de ver balisant Jacobs, Rijksveldwachter, was gehoord f 2 of 2 dagen. M. H., den Haag, heeft te Leiden een standplaats ingenomen met een mo torrijtüig, zonder de motor af te-zetten. Eisch f 2 of 2 dagen. Een beschonken chauffeur- De Kantonrechter te Leiden heeft veroordeeld H. v. B., chauffeur te K a t- w ij k a. Z e e, die terecht stond ter zake van: „als bestuurder van een motorrij tuig, verkeerende in staat van dron kenschap, daarmede over een weg rij dende op zpodanige wijze, dat de vei ligheid van het verkeer op dien weg werd in gevaar gebracht", tot een hechtenisstraf van 14 dagen, met be paling dat de straf niet zal worden on dergaan, tenzij later anders mocht wor den gelast op grond dat de veroordeel de zich vóór 't einde van den proeftijd van twee jaar aan 'n strafbaar feit heeft schuldig gemaakt of gedurende dien tijd niet heeft nageleefd een der navolgende bijzondere voorwaarden: le. dat beklaagde zich binnen een maand na ingang van den proeftijd bij een geheelonthoudersvereniging zal aansluiten; 2e. dat beklaagde gedurende dien proeftijd bij zulk een vereeniging/ zal aangesloten blijven; 3e. dat beklaagde gedurende den proeftijd geen sterken drank zal ge bruiken. Het O. M. had tegen beklaagde ge ëischt eene hechtenisstraf van veertien dagen met ontzegging van de bevoegd heid om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van een jaar. Beklaagde had, in beschonken toe stand verkeerende, over den openbaren weg onder Noordwijkerhout met een door hem bestuurde vierwielige vracht auto, waarin eeq dronken passagier met groote snelheid en over den weg slingerende, gereden. S cheep s tij dingen. HOLLAND.AMERIKA LIJN. BINNENDIJK, van Galveston naar Rotterdam, 2 Jan. te New. Orleans. IJSSELDIJK, 3 Jan. van New. York te Rotterdam. BREEDIJK, 3 Jan. van Rotterdam te New York. DRECHTDIJK, .Vancouver naar Rot terdam, pass. 3 Jan. Lizard. KINDERDIJK, Vancouver naar Glas gow en Rotterdam, 3 Jan. 120 mijl Z.W. van Land's End. NEBRASKA, Vancouver naar Glas gow en Rotterdam, 3 Jan. 430 mijl W. van Val'entia. VEENDAÏ, van New York naar Rot terdam, 4 Jan. 320 mijl Wi van Valen- tia. VEENDAM, New York naar Rotten idam, 4 Jan. 320 mill vain Plymouth! STOOMV. MIJ. NEDERLAND. SEMBILAN, thuisreis, 2 Jan. vam Triest. BINTANG, thuisreis, 3 Jam. van Sar bang. GROOT lTUS, thuisreis, i Jam. te Am sterdam. PRINS DER NEDERLANDEN, thuis reis, 4 Jan. van Port Said. KANGEAN, 4 Jan. vain Rotterdam» naar Hamburg. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitreis, pass. 4 Jan. Suee. ROEPAT, thuisreis, 3 Jan. te Mal seille. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA, uitreis, ,1 Jan. te R. Ayres. WATERLAND-, 3 jam. van Antwerpen te Rotterdam. SALLAND, thuisreis, via Londen, fib 3 Jan. St. Vincent ZEELANDIA, thuisreis, pass. 3 Jan, Fern. Noronha. DRECHTERLAND, 2 Jam. .van Rot terdam te Hamburg. ZAANLAND, uitreis, pass. 3 jan.' Fern. Noronha. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SOEKABOEMI, uitreis, pass. 4 JjSEi Perim. TERNATE, uitreis, 4 Jam. van Ptemm, BANDOENG, 2 Jan. van Mormugtift te Avonmouth. 1 KEDOE, uitreis, 3 Jam. te Beiawa» MENADO, uitreis, pass. 3 Jan. Dwm TJERIMAI, uitreis, pass. 3 Jam. Gi braltar. RINDJANI, thuisreis, 4 Jan. van Tan1- ger. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. DIDO, 2 Jan. van Amsterdam naar Bordeaux. t AURORA, 2 Jan. van Lissabon te Faro. BACCHUS, 2 Jan. van Gavalla naar Salonika. CERUS, 2 Jan. van Piraeus naar Sa lonika. CLIO, Algiers naar Amsterdam, pass. 3 Jan. Gibraltar. EUTERPE, 2 Jan. van Dantzig naar Stettin. GANIMEDES,. 4 Jan. van Hambur# te Amsterdam. NEPTUNUS, 2 Jan. van Triest te Sebenico. NERO, van Amsterdam naar Dantdg pass. 2 Jan. Holtenau. ORESTUS, 3 Jan. van Samoe te Smyr na. PERSEUS, Kopenhagen naar Arnster dam, pass. 3 Jan. Brunsbutteli PLÜTO, Amsterdam naar Kopenhagem pass. 2 Jan. Holtenau. THESEUS, 2 Jan. van Alicante naar Barcelona. ULYSSES, 4 Jan. van Rotterdam n, Midd. Zee. VESTA, 2 Jan. van Genua te Napels. ZEUS, 3 Jan. van Oran te Patras. LOTTE, 3 Jan. van Constemtiaofflal naar Bourgas. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6