geneesi^n veftfmaii dejiidd JL D1C C 'mm DERDE BLAD •IETS OVER KERSTFEESTVIERING. De instelling van het Kerstfeest dag- teekent uit de vierde eeuw. Men ging hiertoe over, niet zoozeer omdat men 'behoefte gevoelde, om de geboorte van den Heiland in die dagen in 't bijzon der te herdenken, dan wel omdat men aan de onuitroeibare heidensche fees ten een andere beteekenis wildé héch ten. Als eind December de zon overwin naar bleek over d?. duisternis, als na den kortsten dag het zonlicht triom feerde, dan werd met groote vreugde jen uitgelatenheid, maar ook met los bandigheid, door onze Germaanscbe voorouders het aan Wpdan gewijde Joelfeest gevierd". Daaraan verbond imen de gedachte, dat er eens een tijd «ou aanbreken, dat alle smart, ellende len ongerechtigheid in vreugde zou ver- Jceeren. Het lengen der dagen was aanleiding, dat die hoop: in aller hart (herleefde, waardoor de feestvreugde verhoogd werd en zelfs in een uitgie ting van allerlei ongerechtigheid over ging. Als zinnebeeld van den straks jweerkeerendeii zomer werd de altijd groene denneboom rondgedragen en in den besneeuwden grond voor de deuren der huizen gezet. Daar de kerk geen kans zag, deze (heidensche volkszonden uit te roeien, iwerd het Kerstfeest ingevoerd, om aan de verschillende gebruiken een anderen grondslag te geven. De boomvereering, waarin het ge bruik van den Kerstboom zijn oor sprong vindt, is zeer algemeen. In [Egypte heieft men een 33 eeuwen oudé teekening gevonden, waarop een hei lige boom is voorgesteld; ook Th En- gelsch Indië bestond reeds lang ge leden de gewoonte omstreeks 25 De- oeimber boomen te fllummeeren. In Duitschland wordt in de 16de eeuw voor het eerst melding gemaakt van de toepassing van 'Kerstboomen, om elkaar geschenken ïe geven. Eerst in T737 wordt in Zitlau (Saksen^ gewag J gemaakt van verlichting van den boom. Langzamerhand verbreidde, het gebruik zich ook over andere landen. De oorsprong van het aanbrengen vaneen Kerstkribbe in Roomschsiker ken en het kindeken, wiegen ligt in de Middeleeuwen, doordat namelijk Eranciscus van Assisi in 1223 een stal van Bethlehem in da kerk bracht. Erg plechtig ging het daarbij niet altijd toe tataar thans sterft dit gebruik langzamer hand uit. Het spreekt vanzelf, dat na de Kerk hervorming van Protestantsche zijde verzet ontstond tegen deze misbrui ken, .'en dat in ons land de meeste (predikanten zelfs het volk vermaan den, het Kerstfeest, als van heiden ss chen oorsprong, geheel of te schaffen, (velen waren daan7an echter niet ge diend, „ijverig- zijnde omdesHoeren Woord te hooren". Langzamerhand kwam men er dan ook -van terug, zoodat reeds in 'teind van rde 16de ■eeuw 'het Kerstféés't algemeen gevierd werd ter gedachtenis aan d? geboorte van Jezus, den Zoon van "God. La ter kwam er nog wel tegenstand, van (Voetius en zijn leerlingen op grond van Gal. 4 10 en 11, maar dit duur de slechts korten tijd. Tegenwoordig worden de Kerstda gen meer en meer beschouwd afs een paar gezellige, vroolijke dagen, waarop men elkaar geschenken zendt en feest maaltijden houdt. Hoe treurig is het, dat zoo vaak aan de uitwendige din gen zooveel aandacht genschonken [wordt, al geeft men er dan ook meest- lal een godsdienstig tintje aan. Deed taien niet beter, meer rekening te 'hou- laen met dat Heilige, dat Tn een stal geboren werd, maar Gods Zoon ge- tnoemd zou worden En dat niet alleen gedurende de Kerstdagen, (waarvan (SmSners Gods Woord ons niets ver- Imeldte, mjaar het gansche jaar door? 'Zou er wel veel veranderd zijn se dert den tijd, dat onze Heiland op (aarde rondwandelde, goeddoende? Er iwas voor Hem geen plaats in dei her berg; de Zoon des menschen. had ook ïiiet, waar Hij het hoofd kon. neer leggen. Hiï werd gesmaad en gehoond geslagen en te midden van boosdoe ners aan 'c kruis genageld. En hoe- velen van hen, die thans aan de Kerst- feestviering deelnemen, zouden als Je zus nu op aarde .kwam, Hem -even zeer verwerpen en het „Weg met Hem'" doen hooren. iGode zij dank zal dit geroep op (aarde nimmer meer weerklinken. De ongeloovige menschheid zal Hem niet (weerzien, voordat Hij komt op de wol ken. Dan zal alle oog Hem zien en al Ie geslachten der aarde zullen over Hem rou/v bedrijven. (Openb'. 1:7' {Gelukkig;, dat zij, die Hem als "hun (Verlosse.r hebben aangenomen, Zijn komst met verlangen kunnen tege moet zien en uitroepen: „Amen; kom, iHepre Jezus." Hföerlfjk is het ook, dat wij thans Je zus z-ién, gekroond met heerlijkheid en eer. jHebr. 2 9. 'Hij gaat net kruis nvet meer tegemoet, noch ook is Zijn Tioord met doornen gekroond want Hij werd uit de dooden opgewekt door 'de heerlijkheid des Vaders, en Heeft Zicfi voor altffd gezet aan de rech terhand Gods. Brief uit Sassenheim xxrx. Amioe, Je zult wel gelezen hebben van de actie, die in het afgeloopen jaar hier is gevoerd voor de Zending der Geref. Kerken, «m wat extra geld hfi elkaar NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 24 DECEMBER 1925 RECLAME En je 3ult je ongetwijfeld met mij in het behaalde resultaat nebben verblijd. Waar uit de gewone inkomsten reeds mfer dan de verplichte bijdrage voor ggsgaciheim kon worden afgedragen, bracht deze actio nog een extra f iSoo op% Er werd in enkele bladen over dit werk geschreven, alsof dit een heele nieuwigheid was, maar hierin vergiste men zich wel ©enigszins. Zooals ie reeds meermalen in onze „vieuwe beidsche Courant,, hebt kun nen lezen, beijvert de vereen. Zendings steun in natura" zich reeds sedert eeni ge jaren, om op ongeveer dezelfde ma nier de inkomsten van de samenwerken de Zendingscorporaties te versterken. Y\ geloof ik, dat het bloemboll'envak zich bijzonder goed voor deze manier van werken leent. En daarom deed het mri groot genoegen, toen ik dezer dagen vernam, dat de Zendingscommissie der Geref. Kerk van plan is, om op den in geslagen weg voort tegaan. Men wil ook voor dei volgende jaren trachten van alle menschen, die bloembollen len wat bolleln^van de een of andere soort los te krijgen. Deze gaven zullen dan gedeeltelijk worden verkocht, en gedeeltelijk voor de Zending worden docrgeteeld, om op deze manier de zen ding ook zoo veel mogelijk, van het te genwoordig zoo goed rendeerende bloem bollenbedrijf te doen profiteeren. Zooals ik reeds opmerkte, geloof ik, dat het Bloembollenvak in dit opzicht rijke mogelijkheden biedt. Men geeft nu eenmaal gemakkelijker bollen dan geld. Er wordt tegenwoordig veel ge vraagd, en daarom kan het wel eens gezwaarlijk zijn, als er om extra bij dragen van eenige beteekenis wordt aangeklopt. Maar wié, die een partij bollen teelt, zal het voelen, als hij van een bepaalde partij nu eens een mud of een half mud, of, waar het meer waardevolle artikelen betreft, enkele regels aan de Zending afstaat? Op deze wijze kunnen ook de minst kapitaal krachtigen medewerken, en men heeft spoedig een belangrijke som bijeen. En vooral, waar er vaiï ons eigen Zen dingsfcerrein steeds weer zulke heerlijke berichten binnenkomen, zoodat er on getwijfeld gezegd kan worden, dat de velden wit zijn om te oogsten, zal toch ieder graag meewerken, om dezen heer lijken arbeid mogeljjk te maken. Wat zou er trouwens op allerlei ter rein veel tot stand kunnen komen amice als alle menschen, die zich Christenen noemden, er eens werkelijk behoefte aan gevoelden, om uit de werken hun ge loof te toonen. Hieraan moest ik onwillekeurig den ken ,toen ik dezer dagen hoorde, van het groote aantal kleedingstukken, dat ook dit jaar weer door onze Meisjes- vereen. '„Dorcas" voor de armen en behoeftigen is vervaardigd. Tot mijn groote spijt hoorde ik, dat deze: vereehiging bijnauitsluitend uit dienstmeisjes bestaat. De pogingen, die reeds meermalen zijn aangewend om de meisjes uit de meer gegoede krin gen er van te overtuigen, dat ook zij hier een taak hebben te vervullen, sehrj nen niet het minste resultaat te hebben. Er is blijkbaar tijd te- vindein voor aller lei dingen, maar niet om aan den be hoeftigen broeder of zuster barmhar tigheid te doen. Het deed me dan ook echt goed, toen ik hoorde, dat er gelukkig ook in Sas senheim nog heel wat meisjes worden gevonden, die, al zijn ze niet zoo rijk met aardsche goederen bedeeld, en al kunnen ze in geld allicht maar weinig geven, behoefte gevoelen om op deze manier van haar Christelijke liefde blijk te geven, en iets voer anderen te doen. Hier zien we ook al weer, dat er dik wijls heel wat kan worden gedaan, ook al kan man geen geld geven. Deze mei3 jes geven haar tijd en haar arbeid, en de kleedingstukken ,die zoo in een jaar worden gemaakt, vertegenwoordigen een aardige som gelds. En het zal voorzeker een groote vol doening voor ze zijn, dat ze zoo het middel mogen zijn, om wat blijdschap en zonneschijn te brengen in heal wat gezinnen, waar juist de blijdschap en de zonneschijn niet zoo heel overvloe dig zijn. Het mooie van deze zaak is voor mij bovenal, amice, dat hier spontaan ge geven en gearbeid wordt. Men wordt er niet toe verplicht, en wacht niet ;erst een bezoek af waar de steun zoo'11 beetje wordt opgevorderd. En dat is toch eerst het rechte ge ven, als het gaat zonder «enigen drang van buiten. In dit opzicht geloof ik, dat we al len nog heel wat bekort schieten, en hieraan meest ik onwillekeurig denken, toen er den laatsten Zondag in de Ger. Kerk werd gecollecteerd voor den nood in Drenthe. Met dankbaarheid mag worden ge constateerd, dat er in Sassenheim veel wordt gegeven. En men geeft met ple zier. Een ieder, die hier wel' eens voor het een of andere doel op pad is ge weest, zal aan dat werk de meest aan gename herinneringen hebben. De re sultaten zijn meermalen verre boven verwachting. Daarom had ik hooge verwachtingen van de collectie, die voor Drenthe zou worden gehouden. Het behoeft toch niet te worden betoogd, dat we hier lsveri in een gouden tjjd, en als we dan onze ♦welvaart stellen tegenover de groote kommer en ellende, waarin onze arme broeders in Drenthe hun dagen slijten, moest het ons allen wat week om het hart worden. Met het gevolg, dat de hand voor zoo'n collecte eens extra diep in den zak ging. Toen ik echter deze week eema een van onze diakenen polste; was ik te leurgesteld. De collecte bevatte heel wat zilver, de minder gegoeden hadden das blijkbaar hun plicht over het algemeen gevoeld. Maar de groote giften vielen m\j tegen. Ik schrjjf hierover, amice, omdat hier iets niet in orde is. Een ieder, die wr,t geregeld zijn krant leest, weet hoe groot •ae nood in Drenthe is, en dat de-plaat selijke diaconieën bijlange na niet in staat zijn, om in de noodzakelijke be hoeften'van de menschen te voorzien. Ik maak me sterk, dat, indien een paar .ijverige broeders of zusters voor dit doel eens met een ljjst waren rond gegaan, een bedrag van f 1000 allicht wel was bereikt. De stomme collectezak kan ons niet, voordat se onze gave in ontvangst neemt., herinneren aan de groote* zegeningen, die God geeft, en wijzen op onzen plicht, maar dat moest toch ook niet altijd noodig zjjn. Juist dat spontane geven, zonder dat iemand weet wét we geven, is zoo mooi en zoo heerlijk. Ik hoop dan ook, dat er onder dege nen, die> dit briefje l'ezen, misschien een enkele is, die hier nog eens over na wil denken. Wij staan gereed Kerstfeest te vieren, en gedenken de komst van Hem, Die steeds met barmhartigheid was bewo gen en Zich vol liefde gaf aan armen en ellendigen. Laat die liefde zich ook in ons weerspiegelen. Echte liefde uit zich, moet zich uiten in daden. En hier is een kostelijke gelegenheid voor een goede daad. Ik twijfel niet ,of onze diakenen zullen gaarne nagiften in ontvangst nemen. Sassenheim, 22 Dec. SASSEMER. UIT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. Woensdagmiddag vergaderde de ge meenteraad, onder leiding van burge meester van Dobben de Bruyn. Afwe zig was de heer Burggraaf, met ken nisgeving. Van Mej. v. d. P.v. H. was een adres ingekomen waarin zij vroeg om ook voor haar vierde kind een we- kelijkschen toeslag ad f 2.50 per week? te mogen ontvangen. (De vader ver blijft in de strafgevangenis te Leeu warden.) Werd ter afdoening gesteld in handen van B. en W. Een zevental bewoners van het gedeelte Nieuwer- brug verzocht per adres een kosten vergoeding voor het vervoer per auto bus van hun, schoolgaande kinderen. Op advies. van B. en W. werd daarop afwijzend beschikt, omdat het o.m. een viertal gegoede lanfbouwers be treft, die zelf wel kunnen betalen. Den "heer Visscher, leeraar aan de Ambachtsschool werd. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend. De heer Vis scher had meer salaris willen hebben doch B. en W. konden een voorstel in dien geest niet indienen, daar de raad nog onlangs op een dergelijk verzoek afwijzend beschikte. Daarna kwamen de voorloopige plan nen voor de stichting van. een slacht huis in bespreking. Ter tafel was een volledig plan voor den bouw zoowel als voor de exploitatie. Dit was geba seerd op een financieelen opzet van f 60.000 voor 'den bouw en f 20.000 voor de exploitatie, n.l. 10.500 in ontvang sten en f9.000 in uitgaven. Het eenige dat nog buiten dit plan viel, was een te stichten loods vcor de exportverzen ding. Hiervoor kan nog geen plaats worden aangewezen in verband met plannert van de spoorwegdirectie tot verandering van het emplacement. De heer B. Batelaan stelde eenige vragen met betrekking tot de gepro-* jecteerde ruimten, den grondprijs, en de vooruitzichten van de exportreke- ning. Hij werd door den voórzitter be vredigd. Wat de exploitatierekening be treft bleek uit de toelichting voldoen de dat 'de ramingen zeer voorzichtig waren genomen. De heer Beven vroeg, in verband met mogelijke medewer king van de gemeente Zwammerdcm of de plaats van 'de stichting goed ge kozen was en of B. en W. daarover de meening van belanghebbenden hadden gevraagd. Volgens den voor zitter waren geen bezwaren tegen het plan ingekomen. Trouwens, dit kan altijd nog volgens c*e Hinderwet, wan neer het plan bij Ged. Staten is in gediend. In antwoord dp een vraag van den heer v. d. Marei werd namens de slachthuiscommissie medegedeeld, dat een voldoende ruimte was geprojec teerd voor de exportslachterij. De ca paciteit van *10.000 kalveren waarop thans gerekend wordt kan gerust stij gen tot 25.000 zonder dat daarvoor de goeden gang van zaken in het bedrijf gevaar loopt. Naar aanleiding van de gevoerde be spreking werd 'de commissie machti ging verleend om met de voorbereiding, door te gaan. Wat de belooning van de markt meesters betreft, werd in verband met een ingekomen verzoek om verhoo ging bestoten daarop gunstig te be schikken. Het salaris van 'den markt meester Beklcer werd yan f3 op f 4 gebracht; dat van den assistent-marlet meester Bekker van f 2 op f 3. )De marktknechts verdienen ook 3). Bij de benoeming v/r. gemeen,e-ge- neesheeren veer de a menpractijk, werd gediscusseerd ovér ;ja mogelijke vrije artsenkeuze. B. en W. hadden den raad een viertal mogelijkheden voorgelegd, over twee waarvan de raad zich uitsprak. De heer Beyen wensch- te de vrije artsenkeuze beperken tot de artsen die in Bodegraven wonen; de heer B, Batelaan tot de dokters die hier geregeld hun practijk uitoefenen. Ook al wonen zij over de grens dor gemeente. De laatste wilde met ari sen afrekenen aan het einde des jaars om dan het beschikbare bedrag naar het aantal der behandelde patiënten onder hen te verdeelen. B. en W. gevoelen er het meest voor de keuze uit te breiden tot alle hier praciiseerendo geneesheeren, en voor f 100 per jaar aan Dr. v. Bruggen, als der: or cisten, doodschouwing en vacci natie op te dragen, plus f 50 voor eventueele medische adviezen. De be taling zou het college* 't liefst rege len deer eenvoudig voor de betrokk-: o personen de fondsgelden te betalen. .Zij zouden dan -vrij hun busdokter kunnen kiezen. We+h. P. Bate laan en de heer Hor tens jus verdedigen beperking tot -le twee ter plaatse gevestigde artsen, om dat zij alleen bijdragen in de lasten der gemeente. ■Het voorstel va:: B. e W. (volledige vrije artsenkeuze wordt met 8 tegen 2 .stemmen verworpen. Het andere voorstel van het College (betaling door bekostiging der fun !s- geider; met inbegrip van de medhvj- non' kr^eg evenveel stemmen voor air. tegen zoo.lat de wijze van betel mg later zal moeten worden geregeld Het voorstel om Dr. v. Bruggen een bepaald gedeelte van de gemeentelijke practijk op te dragen, werd z. h. st. aangenomen. Vervolgens werd besloten tot aan vulling van de politieverordening met een bepaling waardoor aansluiting aan het gemeentelijk riool verplicht wor.lt gesteld. Balans en Schalen van de Kaasmarkt zullen in 1926 weer worden bediend door den heer T. Couperus Tot leden van de financieele com missie werden herbenoemd de heerén I-Iortensius, B, Batelaan en Lcliveld. De heeren C. B. Batelaan en Beyen werden herbenoemd tot ledop van de commissie voor de Lichtbedrijven. Het nieuwe uitbreidingsplan der ge meente bleek te moeten worden gewij zigd in verband met een opmerking- van den inspecteur der Volksgezond heid, cn wel met betrekking tot de ge* projecteerde woningblokken ten noor den van den nieuwen verkeersweg. Be sloten word dit gedeelte voorloopig uit het plan weg te nemen en dat an ders te ontwerpen. Het plan zal dan voorloopig kunnen worden goedge keurd. Ten behoeven van het Lichtbedrijf zal een aantal controlemeters worden aa-ngoschaf, teneinde den maximal.m toevoer gelijktijdig te kunnen opne-. men cp verschillende grenspunten in de gemeente. Waarschijnlijk zal dit eenig voerdeel'geven Voor de benoeming van een direc teur voor de Ambachtsschool werden voorgedragen dc heeren P. J Koerts. te Gouda, D. v. d. Neut, idem, en P. C. Maas te Leiden. Benoemd werd met op 1 na alge- mee .10 stemmen de heer Koerts (1 stom. werd uitgebracht op den heer Krccn 'die aanbevelen was door den heer Kei f kens). Vcor de Vervulling der vacature Visscher werd door B en W. aanbevo len do heer H. Schoo alhier.' De heer Beyen had lifever het sala ris van den heer Visscher verhoogd, gezien om hem te behouden. De voor zitter eveneens, maar volgens hem had 'de heer Visscher wel even kunnen af wachten of het salaris nog zou worden verhoogd. Om de reeds genoemde re den konden B. en W. in die richting niets voorstellen. Hierna werd benoemd 'de heer Koerts Op den heer Visscher waren 2 stem men uitgebracht. Bij de rondvraag kreeg de heer B Batelaan toezegging dat op de Kaas markt zoo noodig de sneeuw spoedig zal worden opgeruimd. In verband met een vraag van den heer Boer gaf de voorzitter de slachthuiscommissie ir« overweging plannen te maken voor een klein-veemarkt. De heer Hortensius vroeg een an deren naam voor het verlengde ge- ge'deelte van de Willemsstraat dat haaks omloopt. Hierop werd echter niet verder in gegaan. ALKEMAD3. In de gistermiddag gehouden raads vergadering waren de heeren dr. v. Dooren en Rotteveel en v. d. Geest af wezig. Besloten werd de straatverlichting in Roelofarendsveen met 8 lantaarns uit te breiden waarvan 5 uit ander ge- WEEKAGENDA. 29 December. Vergadering van de Antirevolutionaire Kies vereenig ing _t- Leiden. Spreker de heer H. de Wilde van 's Gravenhage. 7. Januari. Uitvoering door Con Amore" van „Saul", door G. F. Hao. del. 13 Januari. Openb. verg. Chr. .Geref. Jongelhigsvereenig ing. 21 Januari. Openb. verg. Chr.Be sturenbond Leiden. Spr. de heer G. Post. 22 Januari. 3e Chr. Winter lezing Leiden. Spr. Dr. Callenbach. 3 Februari. Openb. verg. Chr. Ge ref. Jongelingsvereeniging. 18 Februari. Openb. verg. Chr. Besturenbond. Spr. Ds. K. Schilder. 26 Februari. 4e Chr. Winterlering Leiden. Spr. Ds. Voorsteegh. 21 Januari. Uitvoerirjg gymnast vereen. „Jahn" in de Staosgehoorzaa*. 28 Januari, Leiden. Vergadering in de Hooigracht kerk, ten bat:- van de J. P. Adolphstichting. Sprekers de h e- ren M. Germans en N. Baas. 13 Maart. Herdenking 15-jarig be staan Chr. Besturenbond Leiden. 17 Maa r t. 5e Chr. Winterlezing L i- den. Spr. Dr. B. Wielenga van Amster dam. 18 Maart. Openb. verg. van den Geref. Bond. RECLAME. ffffffyg Ti 1 hlrlli Zenuw 75 Hoofdpijn 60 Maag 75 et. Laxeer 60 ct. Staal- 90 ct. Rheumatiek- 75 ct. Keelpijn- 60 ct. Hoest j60 Kiespijn 60 ct. Griep Influenza 75 ct. Nier i Blaas 1 gld. Galsteen 1.50 Wormtabl. 80 Ci. Bloedzuiverende 75 ct Eetlustopwekkende "riet. Koorts 60 Verkoudheids 60 ct. Pijnstillende 75 ct. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten.*Elke ver- pakking voorzien van naam Mijnnardt. Let hierop dceitc van do gemeente zullen gero- quireerd en tevens tot uitbreiding van het kabelnet vanaf de Fransche brue. Kosten 1600. Drie aanvragers zulVn met elkaar 350 bijdragen. De heer Bassauw heeft zich teruggetrokken. Iedere "verdere aansluiting zal den aan vragers 50 kosten. In de plaats van den weleerw. lieer E. Mashot werd de nieuwe kapelaan de weleerw. heer Th. v. d. Lugt benoemd tot lid der comm. t. wering v. school verzuim. De heer de Vette werd in de plaats van de heer Juffermans benoemd tot lid van het Burg. Armbestuur, nadat hij ha,d medegedeeld, dat de eerst voor- gedragene, de heer v. d. Poel er niet veel voor gevoelde. De heer S. Strijk werd benoemd tot lid der schattingscommissie in de plaats van den heer Juffermans, die vertrokken is. Tot lid der comm. v. toezicht op het L. O. werden benoemd P. de Jeu, J. v. d. Meer (N. Zoon) en G. Schuilen- burg. Besloten werd den heer A. Rooden- burg op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als brugophaler te Oude-We- tering. (De heer R. vroeg meer salaris). In zijn plaats werd benoemd de heer N. Berbiers te Oude Wetering. De raad betuigde zijn instemming meteen adres van de inwoners van den Veenderpolder onder de gemeente Woubrugge, houdende verzoek om van gemeentewege de noodige stappen te 'doen ten einde een spoedige annexa tie met de gemeente Alkemade te be werkstelligen. Een voorstel van B. en W. om aan den volontair ter secretarie, den heer Th. Castelein over het jaar 1925 een gratificatie te geven ad 75, werd goed gekeurd. In verband met de aanschaffing van de motorbrandspuit vroegen'B. en W. aan den Raad machtiging om over te gaan tot reorganisatie van de Brand weer, hetgeen werd toegestaan onder voorbehoud, dat de op verschillende plaatsen gestatiomieerde spuiten niet zullen worden opgeruimd eer zij of haar bergplaatsen onbrukbaar rijn ge worden. SASSENHEIM. Dinsdagavond vergaderde de Chr. Leitterkundigc Kring, onder leiding fan haar voorzitter den heer A. Fran cken. De'heer Jac. van Wijk idde in „Van Liefde's Leed", van H. S. S. iKuyper, die in korte trekken de in houd van dit boek behanelde. Een uitgeb oide bespreking volgde waaraan zoo goed als alle aanwezi gen deelnamen. De vergadering had een zeer ge zellig verloop, en het was reeds half elf toen de voorzitter de vergadering sloot. Predikbeur en Chr. Geref. Ge meente ie Kerstlag v.m. 10 en 11.m. 5 uur. 2e Kerstdag v.nt 10 uur. Zon dag v.m. 10 en n.m. p uur Ds. W*. F. v.- d,mKodde van Driebergen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 9