NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 23 DECEMBER 1925 DAG-AGENDA. Woensdag, 23 Dec., 's av. half acht: Rijnsburg. Lezing met lichtbeelden door den heer L. Penning, uitg. van Chr. Com. v. Winter], Vrijdag 25 Dec., 's morgens G, 's mid dags drie en 's avonds half acht uur: „Graanbeurs", Kerstfeestviering van wege het „Leger des Heils", Langebrug. Vrijdag 25 Dec., 's morgens 6 uur Jeruël, Middelstegracht 3. Wijdings- dienst met zang. Versch. sprekers. •s Morgens tien en 's avonds zeven uur Kerstfeestviering. 's Middags drie uur feestmaaltijd voor armen. Zaterdag 26 Dec., 's morgens 10 uur. 's middags drie uur en 's avonds zeven uur Jeruël Middelstegracht 3, Samenk. Dinsdag 29 Dec.(, 's avonds acht uur. Nutsgebouw Verg. A.-R. Kiesver. ter be spreking politieken toestand. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen: van Maandag 21 tot en met Vrijdag 25 Dec. (len Kerstdag) a.s. door de apotheken van de «h.h. G. H. Blanken Koogewoerd 171, teief. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, 'telef. 807; op Zaterdag 26 Dec. (2en Kerstdag) door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. op Zondag 27 Dec.'door de apothe ken van de h.h. G. F. Reyst, Steenstr. 35, telef. 136 en A. P. Douk, Doezastr. 3-1. telef. 1313. men, in de Eerste Kamer nog zou kun n. n ontmoeten. Een vergadering zooals bij de Chr. Ifistoi'i.schen van de fracties uit Eer ste en Tweede Kamer, heeft bij ons niet plaats gehad, terwijl deze tot op het oogenblik niet in het voornemen iig't. Hei is geen gewoonte, dat de frac tie ie .Iers der Eerste Kamer door de Kroon worden gehoord en zoolang dat niet het geval is, kunnen uiteraard de leden zich ook niet rechtstreeks met de crisis bemoeien. Als een meening van vele rechtsche EersV Kamerleden vermelden we nog, dat, zoo het mocht komen tot ein andere constellatie dan een zuiver rechtsch Kabinet, hetzij dan parlemcn tair- of zakenkabinet, dit huns inziens niet zou kunnen zonder dat de kie zers daarover zouden gehoord zijn. Groen en Kuyper. In „Bouwen en Bewaren" ,het or gaan van den Geref. Meisjeshond, schrijft mej. H. S. S. Kuyper den lei draad A.-R. beginselen. In haar jong- sten leidraad over Dr. A. Kuyper tref fen wij de volgende mededeeling aan: Groen en Kuyper hebben elkander gekende en veel samen gesproken, veel gecorrespondeerd. Die hoogst belang rijke briefwisseling is bewaard geble ven, en er zijn plannen binnenkort uit te geven. „Patrimonium". Van het weekblad van „Patrimo nium" is ter gelegenheid van het ko mende Kerstfeest een speciaal Kerst nummer van evangeliseerende strek- .king verschenen. Het nummer opent met een artikel van den hoofdredac teur, het Tweede Kamerlid C. Smeenlc, getiteld „De Kerstklokken luiden". Dr. K. Dijk van 's-Gravenhage mediteert ver^)lgens naar aanleiding van Lu- kas 2 14c over „In menschen een wel behagen". Dr. J. G. Geelkerken van Am sterdam-Zuid schrijft over „De sociale beteekenis van het Kerstfeest". De heer W. J. Bossenbroek geeft een artikel over „Kerstfeest en klassen strijd", terwijl de Amsterdamsche straatprediker, N. Baas over „Van God gezonden" handelt en een artikel schrijft over „Het geloof in de onsterfe lijkheid": „Ook een Kerstverhaal" is de titel van het artikel van den bekenden middernachtzendeling J. N. v. Munster van Arnhem. Met een artikel „Vrede op aarde" besluit de heer J. Hermans. Enkele mooie kerstliederen wisselen het geheel af. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. De Voorzitter opent ie 2.05 uur de vergadering. Spr. deelt mede, dat Bericht van verhindering is ingekomen van de heeren Arntz en De Gijselaar, de laatste wegens treurige familie-om standigheden. Spr. deelt voorts mede, dat morgen ii^ openbare vergadering zullen worden behandeld de wetsont werpen welke dan in staat van wijzen zijn. Een stem: En de Bipscoopwet? De Voorzitter antwoordt, dat het niet in de bedoeling is het bioscoop- ontwerp nog met het demissionaire ka binet te behandelen De Kamer gaat in de afdeelingen en de vergadering wordt verdaagd lot hedenochtend elf uur. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN Voor het Kantongerecht had zich to verantwoorden P. G. te Ter Aar, terzake dat hij een ongeijkte maat in rijn bezit had. Bekl. zeid Jat hij deze niet gebruikt?. Eiscih f 3 feubs. 3 ilagen. Uitspraak conform den eisch. G. A. W. te Alphen a. d. Rijn had goederen van den landstormer W. K. in gebruik genomen. Bekl. verklaar de van zijn vriend de broodzak te heb ben geleend voor een reisje. De amb tenaar achtte bewezen, gehoord de in formaties, dat een vrijwillige landstor mer militair is en verzocht daarom een geldboete vain f 3 feubs. 3 dagen, waar na de kantonrechter hem conform den eisch veroordeelde. E. J. R. te Alpien a. d. Rijn, was geverbaliseerd terzake dat hij een auto, waarvan de bestuurder hem door signalen te kennen had gegeven, te wil len passeeren, hiertoe niet de gelegen heid had gegeven door voortdurend met zig-zagbeweging te blijven rijden. Bekl. was niet verschenen. De ambtenaar van het O. M. verzocht een geldboete van f 10 subs. 5 dagen. UitspnUuM f 8 subs. 8 dagen. J. W. te Koudekerk had aldaar zekere V. op baldadige wijze van zijn fiets getrokken, waardoor zijn horloge op den grond viel en werd vernield, terwijl ongeveer 40 eieren in een mand eveneens waardeloos werden. Get. V. vertelde de geheele situatie, als denke lijke oorzaak opgevende, dat hjj schuld had bij bekl. Bekl. bevestigde dit, doch ontkende het horloge stukgedrokkein te hebben. De kantonrechter veroordeelde bekl. tot een geldboete van f 5 subs. 5 dagen. H. A. C. W. te Alphen a. d. Rijjn, had op particulieren grond ge loop en, terwijl door een hord was aangegeven, dat de toegang verboden was. De kan tonrechter veroordeelde bekl. tot f 5 subs. 5 dagen. W. v. d. S. te W'Oubrugge; was geverbaliseerd wegens het visschen in water la&n v. d, B. to-abehooreinde, zon der schriftelijke, vergunning. Get. J. v. d. B. verklaarde het bedoelde vischwa- ter zelf gepacht te hebben en het dan natuurlijk niet te laten uit visschen. Eisch f 10 subs. 10 dagen. Uitspraak f 8 subs. 8 dagen. A. v. S. te Alp-hen a. d. Rjjn, had als bestuurder van een auto zonder signaal te geven, achteruitgereden. Get. G. K., die juist kwam aanrijden was er op ta.igegaan, op de treeplank ge stapt en bad het gas afgesloten, daar het zaakje anders verkeerd had afge- loopen. Bekl, was niet geheel nuchter. De ambtenaar eisofttöt f25 of 25 dagen Vonnis f 20 of 20 dagen. J. K. te Boskoop had op heiGoud- sche rijpad met een vierwielig motor rijtuig met zoodanige snelheid gereden, dat het verkeer hierdoor in gevaar werd gebracht. De kantonrechter veroordeel- .ne bekl. toi, f 15, subs. 10 dagen. C. G. G. te' Koudekerk stond terecht, dat hij vleesch in voorraad had, dat ondeugdelijk voor de consumptie was. Bekl. was niet aanwezig. De keu ringsveearts K. deelde mede dat het .vleesch wel gestempeld was, maar hét was te oud, verschillende deelen zelfs in staat van ontbinding. Uitspraak f25, subs. 25 dagen. W. A. V. te Alphen a. d. Rijn, had als bestuurder van een auto in het Noordeinde te Aarlanderveen een tilbury aangereden, waardoor, beide in zittenden er uit werden geslingerd. De ambtenaar van het O. M. eisebts -voor dit feit een geldboete van f 100 subs. 40 dagen met ontzegging van het rij bewijs voor den tijd vau 6 maanden. De kantonrechter veroordeelde bekl. tot f 60 subs. 60 dagen en ontzegging van rijbewijs gedurende 3 maanden. H. B. te Alp hen a. d. Rgin, had gejaagd op een terrein waar hij geen vergunning had. Bekl. ontkende die; op het Tand, waar hij geen vergunning had, had hij het geweer ontladen. Het O. M. 'achtte'het ten,laste voldoende bewezen en eischte f 10 of 10 dagen met ver beurdverklaring van het gi weer. De kan tonrechter veroordeelde bekl. tot f8 of 8 dagen met verbeurdverklaring jachtgeweer. G. K. te Alphen a. d. Rijn, was op 16 October als getuige voor het kantongerecht gedagvaard en niet verschenen. Bekl. verklaarde, dien dag onmogelijk weg te kunnen \vegen3 rijks inspectie op e en bouwwerk, dat hij te Bussum uitvoerde. Hij had dit per brief kaart geschreven. Vonnis f 4 subs. 4 dagen. C. L. v. D. te A lp hen a. d. Rijn, had van een gestorven schaap geen aangifte gedaan ter gemeente-secretarie en het laten vervoeren naar S. De amb tenaar van het O. M. eischtfcl«f 25 subs. 25 -Jagen. Uitspraak, f 20 of 20 dagen. 'W. Th. M. te A1 p li e 11 a. d. Rijn, had het schaap vervoerd, waarvoor hij nu terecht stond. Bekl. verklaarde hier- 'v?,n onkundig te zijn geweest. Von nis f 8 clubs. 8 dagen. UIT JDE OMGEVING, RIJN Sic URG. Vergadering van den raad dezer ge meente op Dinsdagmiddag 3 uur. Voorzitter: de heer J. L. BosschieL ter, burgemeester. Aanwezig: alle leden, behalve de heer K. van Delft. Dé voorzitter opent de verga dering met ambtsgebed e:i ieest de notulen der vorige twee vergaderin gen, die na enkele opmerkingen van den heer v. d. Gugten betreffende ét n aanvulling over restitutie van b:!as ting aan zr. Vreeswijk aan 'de Ver. „Ziekenhulp", worden goedgekeurd. Daarna doet de voorzitter mededeet- ling, van do ingekomen stukken, w.o. leenige missiven van Gedeputeerdéii, behelzende goedkeuring van. genomen raadsbesluiten, ook een betreffende restitutie van f57.01, zijnde teveel be taalde bijdrage, aan den Keurings dienst over 1923; een schrijven van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie, dat als bijdrage m de huur van den kantoorhouder van het nieuwe Postkantoor per jaar f250 aan de gemeente zal worden uitgekeerd. Ingekomen is voorts eön adres van de W.inkelvereeniging „Vooruit" waar in de winkeliers in verband met den overlast dien zij van de schoolkinj. deren ondervinden, verzoeken om po litiemaatregelen, t erwijl zij tevens voor stellen, dat de kinderen van 8.30 tot 9 en van. 1 tot half 2. op de schooL speelplaats worden verzameld. B. en W, achten dat er geen reden bestaat in verband met bovenstaand verzoek de politieverordening te wij zigen, omdat die reeds voorziet in •maatregelen tegen overlast der kin deren. De heer J. Schone veld hoopt, dat de betreffende bepalingen der po litieverordeningen wat strenger zullen gehandhaafd worden, want ae winke liers ondervinden, vooral in het cen trum van het dorp, veel hinder van de schoolkinderen. De heer Brussee gelooft, dat 't wel wat overdreven is, wat de winke. liers van den overlast dien zij onder vinden meedeelen. De heer S. Schoneveld, weth., hoewel van oordeel, dat er inderdaad afkeurenswaardige dingen gebeuren, waarschuwt tegen een al te kras op treden der gemeente dat tot gebeurté- nissen als in een naburige gemeente zou kunnen leiden. Spr. acht daarom het meest juiste standpunt in dezen, de politieverordening zooals zij ..thans is, te laten bestaan en geen wijzigingen daarin aan te brengen. Overeenkomstig het voorstel vanB. en W. wordt besloten en alzoo het adres van de winkeliersvereeniging voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt nu een adres van de kerkeraden der Ned. Herv. Gem., 'Geref. Kerk 011 Chr. Geref. Gem., waarin aangedrongen wordt op politie maatregelen tegen het vloeken en voor het handhaven der openbare er- baarheid. Dit adres is van Mei '23; aan het eerste deel van het verzoek is voldaan het tweede deel is aangehouden, doch B. en W'. gel00ven niet dat er aan leiding bestaat gelijk het adres wil, het samenzitten van menschen van beiderlei kunne op de bermen te ver bieden. De heer S. Schoneve ld, weth'., gelooft dat een dergelijk verbod te veel ingrijpen zou in de vrijheid der (menschen. De heer K r a 11 is het met dit mo tief nie'; eens. In de weteld moeten nu eenmaal d*e goeden altijd met de kwaden lijden. De lieer SSchonevedd licht de zaak nog nader toe. De toestand is thans niet van dien aard, dat het noodig zou zijn 111 de vrijheid op een dergelijke wijze in te grijpen. De heer Jonker vindc na d? me dedeëling van B. en IW! dat de toe stand nog niet zoo is, dat een dergeL lijk mgiiji>en noodzakelijk zou zijn, vol lè vrijmoedigheid om te stemmen «mor afwijzing vau het verzoekder Ker keiaden. De heer J. Sc li one veld is het met d.en vorigen spreker, en ook met demededeeling van B. en \V. niet eens. Wie hebben 't mis, de kerkera den 0 B. en W., spr. geltoofc de laat- steii. in ilezen winteitijd komt de naiuur ons te hulp; wanneer het zomerdag was, zou het gemakkelijk zijn ons te w; rv.v sseu van do wr„, :vi::icl vau het geen de kerkeraden als motiveering van hun verzoek meedeelen. De heer v. d# Gugten begrijpt de moeilijkheid van de zaak; in haar algemeenheid zou een - bepaling om aan alle menschen van beiderlei kun. ne dit zitten .te verbieden niet juist zijn; b.v. als je met je vrouw aan 't wandelen ben en je zou even gaan zitten en er - zou een politieagent ko men om je weg te jagen De voorzitter zou het 't bespa vinden in verband met de> moeilijkheid der zaak. dat de leden van den raad die zich bezwaard gevoelen over de door de Kerkeraden aangeduide mis standen, zeiven eens met een voorstel bij den raad kwamen. "De heer S. Schoneveld, weth., wijst nog eens op de moeilijkheid van een vei ordening te maken, die ook practisch uitvoerbaar is. Sp 1stelt voor, afwijzend op het ver zoek te beschikken doch meteen daar aan toe te voegen, dat t.z.t. deze zaak nog eens nader onder de oogen zal word:-, gezien. Aldus wordt beslcen. Aan de orde komt een. voorstel tot meerder aankoop grond langs de Zandtlaan, alsmede mededeelingen o. ver -siroqkeh grond langs den Oegst geesterweg. Nadat de raad 1 uur in .geheime ver gadering is 'geweest, wordt besloten aan Baron van Wassenaar van Cat wijk een strook grond van 6 M. br. en 370 M. lang aan te koopen tegen den prijs van 1.25 per Mo. B. en W. worden gemachtigd, met de tram:, maatschappij te onderhandelen betref fende dit stuk grond. Vervolgens wordt de instructie van den gemeenteontvanger vastgesteld. Ten slotte worden B. en. Wi. gemadh tigd tot de verpachting van het haven geld. di? jaarlijks, en van het gewas en visschetij, die om de 5 jaar plaats heeft. De heer Brussee zou het haven geld willen afschaffen; de lieer S. .Schoneveld. weth., vindt het niet juist mol eeiv dergelijke opmerking te komen nu de begrooting pas bcnan deld is en goedgekeurd. De lieer v. d. Gugten vindt dat havengeld een onbillijke belasting, men denke b.v. aan het feit da,t op 'de wegen ieder mag rijden en rossen. De vo_órzi11er zegt nadere over weging van deze zaak toe-. De heer de Haan stemde tegen de verpachting van het gewas. Bij de rondvraag wijst de heer v. d. Gugten op eenige duistere plek ken in de gemeente, althans na. half elf. Kunnen eenige lantaarns, b.v. in' de Brouwerstraat niet nog wat door branden Te half 7 sluit de voorzitter de ver gadering. HAZERSWOUDE Vergadering van Dinsdag 22 Decern ber des voorin. te 10 uur. Voorzitter, de burgemeester de heer J. y. d. Meulen. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent dei vergadering met ambtsgebed. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die na een opmerking van den heer D. Bui tenhuis worden goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen stukken: Missive van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat de rekening, dienst 1923 is vastgesteld. Missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring besluit tot het verlengen van den termijn voor onbewoonbaar- verklaarde woningen, maar gaarne in lichtingen verlangende, in welk opzicht pogingen worden aangewend tot ver andering in den toestand. Missive van Ged. Staten, waarin voor komt balans van het keuringbedrnf voor waren, met -de mededeeling, dat door de gemeente een bedrag van f 59,01 is te veel betaald, wat in mindering zal worden gebracht. Vervolgens is ingekomen een mis sive van den Minister van 0., K. en W., dat volgens art. 250 L.O.-wet over den dienst 1922 en 1923 een extra te gemoetkoming in-de kosten voor L. 0. is verstrekt, doch geen termen gevon den zijn aan het verzoek over 1924 ,te voldoen. Al deze stukken worden voor kennisg aangenomen. Voorts is nog ingekomen een adres van de heeren Kooman en "Kaashoek met verzoek tot het aanbrengen van een los- en opslagplaats met de noodige bestrating bij de Middelwegbrug, gren zende aan het eigendom van den heer Verschie, wegens den onhoudbaren toe stand aldaar bij de bietencampagne. De voorz. zegt, dat deze zaak breedvoerig op de voorlaatste vergadering is be sproken, me£ h!et resultaat, dat door B. en W. vergunning kon worden ver leend. bij de/ bietencampagne aan de aanvrage tot gebruikmaken van die plaats te voldoen. Daar nu echter al spoedig bleek, dat het vervoer vanaf de gelegenheid op den Gemeeneweg niet kon plaats hebben, werd door B. en W. vergunning verleend tijdens de bieten campagne weer geregeld gebruik te mogen maken van de gelegenheid aan de Middelwegbrug. Na gehouden be spreking werd besloten de zaak te ren- .voyeeren naar B. en W. Aan de orde ykomt de benoeming van een tolgaarder yvoor 1926. De voorzitter deieit mede dat de tegenwoordige functionaris, de heer P. Plomp is bezocht en zich be reid verklaarde tegen een weekloon v. f 30 plus 5 pet. der totale inkomsten van oen tol, de bediening op zich te nemen. B. en ,W. stellen voor hiertoe over te _gaan op de gestelde condities onder verplichting, dat door hem ge regeld maandstaten zullen worden in geleverd. Aldus besloten. Hierop heeft uitloting plaats van 13 lobligatiën ad f 500 ten behoeve van gedane leening. Qetrokke% worden de nummers 61, 29. 13, >4, 53, 4, 3', 25, 34, 62, 26 42 en 11. Vervolgens wordt het suppletoir ko hier hondenbelasting vastgesteld tot 'n bedrag van f 25,50. Goedgevonden wordt af- en oversohrij ving begrooting 1925 tot een gezamen lijk bedrag van f 7i9,óoVa. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. zich inzake verbetering jm de pas sage aan den gevaarlijken hoek aan den Gemeeneweg in verbinding hebben ge steld met den A. N. W. B. om advies. De Bond acht het plaatsen van borden aldaar een geheel vruchteloos werk. Bij de bespreking over deze zaak werd het wenschelijk geacht voor de auto bussen een standplaats aan te wijzen, en het verplaatsen van den telefoonpaal ter verkrijging van meerdere ruimte in dat gedeelte noodig en gewenscht. Na breedvoerige bespre kjng werd ba sloten .dit punt te renvoyeeren naar B. en W. v Bij de gehouden ro.ndvraag vestigt de heer P. A. van Dam de aandacht van B. en W. op de lantaarn bij de Kippen- brug aan den Rijndijk, die' voor ver lichting in dat gedeelte werd uitgescha keld, maar wegens aanbouw van wo ningen nu noodig weer zou moeten branden. De heer P. F. Veelenturf zegt deze zaak in onderzoek te hebben gehad en door veranderde omstandigheden daar ter plaatse ook wel gewenscht acht daaraan tegemoet te komen. De heer C. Pat tin informeert naar de resultaten van het onderzoekin zake den schilder aan den Rtjndijk, die tot heden was uitgesloten bij gemeente werken. De heer r. F. Veeientjur f zegt hieromtrent nog geen bericht te hebben ontvangen, maar meent te mo geit constateeren, dat deze zaak voor 1926 wel 111 orde komt. Mevr. v. d. Meulen vraagt of er ook controle van gemeentewege wordt geoefend op het aantal passagiers in de autobussen, daar deze soms meer passagiers bevatten dan voor eigen vei ligheid wenschelijk is. De Voorzitter zegt den veldwachter opdracht te hebben gegeven nauwkeu rig toe te zien. Niemand der leden meer het woord Radio-Programma. Wat er vanavond te hooien is. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5-35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berljjn, 505 M.). .Verschillende- lezingen. 7.05 (München,. 485 M.). Concert. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 6.(Hilversum, 1050 M.l. Concert. H.D.O.-orkest. 6.20 (Parijs, Eiffe!:;ron, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7-20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lc^i.;~en. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe'- richt, weerbericht. 7.40 (Hilversum, 1050 M.). Lezing door den heer J. Pelser. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.l Concert. 7.50 (Munster, 410 M.) Concert of lezing. 7-5° (Zürich, 515 M.). doneert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7-5° (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voordracht. 7-5° (Parijs, Eiffeitoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8,10 -NSF. Christelijk© Radio. Voor programma zie hieronder. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. „A Christmas Carol", orkest, koor zang, cello, voordracht. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. ,,A Christmas Carol", orkest, koor zang, cello, voordracht. S.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on- 8 50 (Parijs, 1750 M.). Concert, derbroken aoor nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Ned. Chr- Radio Ver. Wüdingsavond, te geven door did Chr. Gem. zangvereeniging „Nieuwe Kerk" te Utrecht onder directie vain den heer D. Steen Jr. Spreker: Prof. Dr. A. M. Brouwer te Zeist. Hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit te Utrecht.. verlangende, sluit de voorzitter de ver gadering. KATWIJK. De gemeenteraad vergaderde heden morgen onder leiding van den burge- meest, den heer J. H. de Waal Male fijt. Aanwezig alle leden. Eien vacature. Na de vergadering geopend en het ambtsgebed uitgesproken te hebberig deed de voorzitter mededeeling vap eeni ge ingekomejn stukken. Hieronder was een schrijven van de afd. Katwijk v. d. Ned. Bond van Chr. fabrieks- en transportarbeiders, waarin met verw^zing, naar hetgeen de gemeen teraden van Vlaardingen en Den Haag reeds deden, aShdacht werd gevraagd voor de kwestie van het „doodvisscbin der Noordzee. Besloten weird B. en W. Op te dra- gen dezei kwestie in studie te nemen en naar aanleiding daarvan in de volgen de vergadering voorstellen te doen. De behandeling van de verordening die de keurloonen regelt, zal worden uitgesteld, totdat Ged. Staten -een door het gemeentebestuur ingediende vraag zullen hebben beantwoord betreffende de verhouding van de keurl'oonen te Katwijk tot die, welke te Rijnsburg worden geheven. De gemeente zal f 173 terug ontvan gen als verleden jaar te veel betaald voor den keuringsdienst. Eenige onderwijsverslagen worden voor kennisgeving aangenomen. Twee commissieleden hebben bedankt n.l - pastoor Maas, lid der Comm. v. h. M. O. en de heer W. v. Duin, lid van de comm. v. h. L. O. Laatstgenoemde commissie heeft een voordracht opge maakt voor de vervulling harer vaca ture, waarop als no. 1 voorkomt de heer C. W. v. d. Eem, oud-gezagvoer der der Rott. Llöyd te Katwpk aan e'l)e Erectie van de Kalkzandsteenfa briek te Katwijk aan den Rjjn heeft medegedeeld, dat zij niet bereid 13 om den ambtenaar, die belast is met het innen der havengelden op_ haar faDrieks terrein toe te laten, teneinde de schip pers te bezoeken, die daar lossen. Het terrein is gedurende dere werktijd van het personeel gesloten, ön een speciale portier is voor het bedrijf niet noodig, aldus de toelichting. In verband hiermede, stellen B, en W. voor, een boot aan te' schaffen, teneinde den ambtenaar in staat te stellen dei schepen, van de waterzijde af te bereiken. De kosten zullen f 15° bedragen. Aldus besloten. (De heer Wouda gaf nog in overwe ging, de boot te voorzien van een aan- hangmotor om de politie een goed fi guur te laten maken. Een commissie, bestaande uit de hee ren C .v. Tongeren. H- Parlevliet en

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2