NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 22 DECEMBER 1925 fc* DAG-AGENDA. y Dinsdag 22 Dec. 's av. kwart over acht „In den Vergulden Turk." Jaarl. Alg. Leden Verg. der Drie Oct. Ver Woensdag, 23 Dec., 's av. half acht: Rijnshurg. Lezing met lichtbeelden door den heer L. Penning, uitg. van Chr. Com. v. 'Winter 1. Vrijdag 25 Dec., 's morgens 6, 's mid dags drie en 's avonds half acht uur: „Graanbeurs", Kerstfeestviering van wege het „Leger des Heils", Langebrug. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen: van Maandag 21 tot en met Vrijdag 25 Dec. (len Kerstdag) a.s. door de apotheken van de h.h. G. H. Blanken Hoogewoerd 171, telef. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807; op Zaterdag 26 Dec. (2en Kerstdag) door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. op Zondag 27 Dec. door de apothe ken van de h.h. G. F. Reyst, Steenstr. 35, telef. 136 en A. P. Donk, Doezastr. 31. telef. 1313. 1, Is het den minister bekend, Jat de Commissie van bijslag, uit of door het Nationaal Steuncomité ingesteld, de volgende mededeeling heeft doen bekend maken: „De Commissie van bijslag op rente •der Rijksverzekeringsbank, brengt ter kennis van bijslag genietenden, dat van af 1 Maart 1926 alle uitkeeringen van bijslag op de ongevallenrente worden stopgezet"? 2. Is de minister bereid, waar het toekennen van bedoelde bijslagen is uitgegaan van de Regeering en de middelen waaruit zij betaald worden, bij de opheffing van het Nationaal Steuncomité overgegaan in bezit van het Rijk, de noodige maatregelen te nemen, dat die bijslagen ook na 1 Maart 1926 onafgebroken worden door betaald? Tarwe uit Indië. Zaterdag is de J. P. Coen uit Indië te Amsterdam aangekomen met aan boord een tweede zending tarwe, be stemd voor de Meelfabriek „Holland". i - BUITENLAND. DE ICöSSOELKWESTIE. De Lagerhuisdebatten. Gisteren heeft de Britsche premier Baldwin in het Lagerhuis het besluit van den Volkènbondsraad inzake de Mossoelkwestie verdedigd. De arbeiderspartij, die scherp gekant is tegen de houding der regeering in deze kwestie, bevond zich in een moei lijk parket, daar de door de regeering voorgestelde resolutie inhield dat het Huis instemt met de beslissing van den Raad van den Volkenbond en met de houding der Britsche regeering ten aanzien van deze beslissing. Indien dus de Labour-fractie, zooals zij aanvankelijk voornemens was, te gen de motie der regeering zou hebben gestemd, dan zou zij daardoor ook par tij hebben gekozen tegen den Volken bond, hetgeen moest worden vermeden. Baldwin deelde mede, dat het nieu we verdrag nopens de grensregeling van Irak en Mossoel na het Kerstreces zal worden voorgelegd aan het parle ment, hetwelk dit verdrag dan zal heb ben aan te nemen of te verwerpen. Daarop verklaarde Clynes namens de Labour Partij dat zijn fractie als pro test tegen den vorm van de motie der regeering zich geheel van het debat zou onthouden ep de zitting zou verlaten. Toen Baldwin later opstond om het regeeringsvoorstel in te dienen, zeide hij, het van ovèrwegend belang te be schouwen, dat het Huis heden reeds een besluit zou nemen over de groote lijnen van het vraagstuk. Het vraag stuk, zeide hij, is van zulk een belang, dat naar zijn meening en die van de regeering, onverwijld een besluit moet worden genomen. Daarom stelde hij voor, over te gaan tot de behandeling van het regeeringsvoorstel. Daarop stonden Clynes en de andere leden van de arbeiderspartij op en ver lieten het Huis. VERKLARINGEN VAN TSJITSJERIN. De besprekingen te Parijs. Tsjitsjerin, de Russische volkscom missaris van buitenlandsche zaken, heeft te Berlijn de journalisten ontvan gen en hun het een en ander meege deeld over zijn besprekingen te Parijs met Briand en andere Fransche politi ci. Hij verklaarde over zijn besprekin gen volkomen tevreden te zijn. Men is overeengekomen dadelijk na de aankomst van den nieuwen Russi- schen gezant te Parijs, in het begin van Januari, officieele onderhandelingen tusschen beide landen aan te knoopen Er zullen drie commissies ingesteld worden, een juridische, een oecnnomi- sche en een politieke. In zijn onderhoud met Briand is ge bleken, dat er geen aanzienlijke ge schillen tusschen Frankrijk en de sovjet-unie bestaan. De verhouding tot Engeland. Tsjitsjerin sprak ook over de betrek kingen tusschen Rusland en Engeland en zei, dat hij niets van een voorgeno men ontmoeting met Chamberlain af wist. Hij wist zelfs niet of de Engel- sche regeering onderhandelingen met de Russische zou willen aanknoopen. Voor Rusland is de toestand nog al tijd hetzelfde. Het kan geen nieuwe voorstellen doen, zoolang het niet weet, wat de huidige Engelsche regeering voornemens is aan te vangen met de ontwerp-verdragen, die indertijd door MacDonald en Rakowski zijn opgesteld. Overigens hebben Rakowski, Litwinof en ook hijzelf te Berlijn in gesprekken met den Engel, gezant te yerstaan ge geven, dat de Russische regeering met de Engelsche vriendschappelijke be trekkingen wenscht aan te knoopen. Sneeuwstormen in Schotland en Engeland. Schotland en vele deelen van Enge land hebben gedurende het week-end van zware sneeuwstormen te lijden gehad. Op vele punten is het verkeer onmogelijk. Bij de spoorwegen, telefoon en telegraaf was groote vertraging. Stormen woedden aan de Oostkust van Groot-Brittannië en op de Iersche Zee. Herhaaldelijk werd een beroep ge daan op de diensten der reddingsboo ten. Hevige koude in Spanje. Volgens berichten uit Spanje heersch daar een hevige koude; verscheidene personen zijn er reeds het slachtoffer van geworden. Ten gevolge van den sneeuwval heeft de post uit het buitenland Zondag Ma drid niet bereikt. KORTE BERICHTEN In de Zweedsche textiel-industrie dreigt tegen begin van het volgende jaar een uitsluiting, waarbij clan onge veer 29.000 arbeiders betrokken zullen zijn. Het aantal pelgrims, dat geduren de het Heilig Jaar naar Rome is geko men, wordt op meer clan een millioen geschat. Hiervan zijn 400.000 pelgrims uit Duitschland. Na het debat over de regeeringspo- litiek in Syrië heeft de Fransche Ka mer een motie van vertrouwen in de regeering aangenomen. Minister Stresemann heeft giste ren ter eere van Tsjitsjerin een dejeu ner gegeven, waaraan o.a. de Pruisi sche minister-president dr. Gessier en de Duitsche ambassadeur te Moskou graaf Brochdorff-Rantzau aanzaten. De Fransche minister van finan ciën Doumer is voornemens om ter ver betering van den financieelen toestand hoofdzakelijk zijn toevlucht te nemen tot indirecte belastingen. Land- en Tuinbouw. Alg. vereen, voor Bloembollencultuur. In Haarlem werd gisteren de al- gemeene vergadering gehouden van e Algem. Vereenïging voor Bloem bollencultuur. De voorzitter, de heer E. H. Kreiage, opende de vergadering met een rede waarin hij er op wees, dat het afgeloopen jaar naast een gun stige, ook zeer wrange herinneringen achter zal laten. Om met den uitvoer te beginnen: liet exportquantum bereikte de onge wone hoogte van 30 millicen "Kilo, nadat het in 1924 tot 26 niillioen Kilo gestegen was, en daarmede het hoog ste uitvoercijfer van de vorige peri ode (1915 /had ingehaald, na de> inzin king cfle in T91B op hare grootste diepte gedaald was. In die 30 millioen Kilo zit vermoe delijk: een belangrijke hoeveelheid plantgoed van Narcissen, die den nor malen uitvoer verhoogde; maar ook de export naar Centraal Europa nam snel toe, terwijl de uitvoer naar 'de overige landen vrijwef stationhair bleef. Daar de statistiek een hoogere eenheids waarde aannam, kwam de waarde voor de statistiek op rond 45 millioen gulden, (legen 30 millioen in 1924J en ofschoon derhalve de verge lijking der gewichtscijfers een Betrouw baarder inzicht in de handelsbeweging geven, is ^op zichzelf 'het waarde cijfer voor 192 C5 niet onwaarschijnlijk. Ieder wenscht natuurlijk bestendi ging van dezen toestand en voorko ming van achteruitgang. 'Wat Ameri ka Dflreti, is op dit oogenblik nog niet bekend, welke beslissing teil aan- zmu v,:t:i n:t invoerverbod van Narcis sen a-w.iU'.iC' zaï worden genomen. Sraar er is een anaere iactor, cue min stens evenzeer ais ere beslissing van A- merika, de mogelijkheid van hei be houd van het groote uitvoercijler be- heerscht. In dit verband werd gewezen op de verplichting die op de kweekers rust om te zorgen dat alleen gezonde bol Ion van goede kwaliteit worden uit gevoerd. Daarna 'kwam spr. tot hei e:g"en- gebouwprobleem. Voor onze vereenïging was dai afge daan na de verwerping door uwe ver gadering in September van are des betreffende voorstellen, en ik zou er clan oa.',. u'i eerbied voor uwe bes is- sing, geen woorcl aan hebben grwjd, indien niet een mededeeling van cTen Bond van Bloembolleniiaiïdelaren aan onze vert-eniging de zaak opnieuw aan cle orde haci gesteld. Uit die merfecleeüng blijkt, dat de Bond- den ernstigen wil heeft de tol" standkoming van een centraal gebouw te Hillegom t e. bevorderen, en daar voor een financiëelen basis te vinden, waarop de voltooiing van ciit pfan kan worden gebouwd. Wij achten? het een gelukkig verschijnsel dal de Bond, ondanks de in onze vorige vergadering gevallen besluiten prijs blijkt te stellen op overleg; en samenwerking mee onze vereenïging, en ik oen overtuigci, crat uwe vergadering deze houding op hoo gen prijs stelt. Want, wat er ook gebëu re, net vak moge 6ehoed worden voor de totstandkoming van een beurs, inge steld door en beheerd door exporteurs alleen ot cloor kweekers alleen. De beurs behoort, als tot 'cfusver, het do mein te zijn en te blijven van de Alge meen e> Yereeniging, 'welker beheer trou wens nooit tot gegronde klachten of aanmerkingen aanleiding heeft gege ven. De vereeniging zal zich thans ernstig hebben af te vragen, of, indien de tot standkoming van een centraal gebouw- te Hillegom financieel bereikbaar is, in het nieuwe G/tadium, waarin de zaak thans verkeert, terwijl vaststaat, dat vestiging elders, en speciaal te Haar lem, financieel niet te verwezenlijken is, het waarachtig algemeen^ vakbelang niet medebrengt, da mogelijkheid en wenschelijkheii van vestiging te Hil legom althans ernstig te overwegen, ik mag niet vooruitloopen op uwe beslis sing, die natuurlijk niet in deze ver gadering kan vallen, maar ik moge er nog op wijzen, dat er op het oogenblik geen keus is tusschen Hillegom of Haar lem; de beslissing zal eventueel gaan om Hillegom ofniets. Er zijn er onder u, die meehen, dat beschikbaarstelling van het Bronge bouw te Haarlem kans op een goede op lossing zcu bieden; cn zij in 't bijzon der sullen de poging van de Haarlem sche Wethouders, de heeren Shngen- berg en Bruch hebben gewaardeerd, om een besluit van den gemeenteraad in die richting uit, te lokken. Finan cieel zou die oplossing indien zii inderdaad mogelijk zou zijn alleen denkbaar zijn, wanne, r h,t Brcngebouw met het omringend t Trein geheel om niet werd afgestaan, met de bevoegd heid tot bebouwing van een gedeelte van den tuin zonder bezwarende be palingen. Het voorst: 1 der wethouders nat veel minder verre strekking had, werd evenwel verworpen. Het schijnt onder deze omstandigheden niet zeer waarschijnlijk, dat van de zijde van het Haarlemscho gemeentebestuur andere voorstellen te wachten zijn. Tot voorzitter werd hierna met al- gemeene stemmen herkozen de heer E. ld. Kreiage. Deze deelde mede, reeds gedacht te hebben zichzélven niet meer herkiesbaar te stellen, dat heeft spr. echter niet uitgevoerd, om alle misver stand daaromtrent in verband met de Voorstellen inzaka een centraal gebouw te voorkomen. Ook meent hij, dat dei 'yereeniging thans een te moeilijke pe riode meemaakt om deze nu te ver laten. In de vacature J. v. d. Deure en J. Lefeber, die niet herkiesbaar waren werden gekozen de heeren P. Bakker Mzn te Enkhuizen en J. de Graaff te Leiden. Onder de mededeeiingen was een be richt van het hoofdbestuur, dat het meent aan zijn voornemen, om het voorstel', betreffende een bouwfonds, lopnieuw aan de orde te stellen, los van eenig voorstel1 betreffende de plaat-s van vestiging van een eigen gebouw, geen gevolg te moeten geven, zoodat het niet op de agenda der vergadering voorkomt. Het verslag van dé commissie, be noemd tot het nazien der rekening en verantwoording van de intern. Yoor- jaarsbloemententacnstelling 1925, sluit met een batig saldo van f 49,28. Het verslag werd goedgekeurd en aan den secretaris-penningmeester, den hr. Voors lof gebracht voor zfjn financieel beheer. Enkele voorstellen tot aanvulling van huishoudelijk reglement, en statuten, werden goedgekeurd. D e af deeling S a s s e 11 h e i m s telde voor het scheidsgerecht voor den bloem bodienhajidel te deen bestaart uit een voorzitter, twee plaatsvervangende voor zitters, minstens 72 -en hoogstens 90 leden, en'secretaris en een plaatsver vangend secretaris. De afdealing verklaarde zich te kun nen vere enigen met het voorstel van het hoofdbestuur om te lezen: ten min ste 24 en ten hoogste 36 leden. Aldus gewijzigd werd het voorstel- Sassenheim aangenomen. De afd. Hillegom stelde voor het hoo^ibestuur uit te noodigen te willen bevorderen, dat het bollenpellen uit de arbeidswet wordt gelicht. Het hoofdbestuur ontraadde aanne ming van dit voorstel om tactische re denen. Het werd verworpen met alleen de stemmen van de afdeelingen Hillegom en Castricum voor. Na artikelsgowijze behandeling der begroeting, werd deze vastgesteld met een eindbedrag van f 29.000. UIT DE OMGEVING. Rib I- b .ViTERING. Woensdagavond had in het café van den heer Zoetemelk een zeer belangrij ke vergadering plaats van stemge rechtigde ingelanden van den droog- gemaakten Veender- en Lijkerpolder. De voorzitter de heer J. P. Straathof opende de druk bezochte vergadering met een woord van welkom tot de aan wezigen, waarna hij het woord gaf aan den secretaris tot het voorlezen der no tulen, welke onveranderd werden vast gesteld. Hierna kwam aan de orde een voor stel van het bestuur om over te gaan tot het stichten eener hulpbemaling voor den polder volgens het systeem „Eriksson". Namens de heeren „Eriks son las de secretaris de voorwaarden dezer hulpbemaling voor, waaruit bleek, dat de stichtingskosten zullen bedragen 5500 plus 900 voor den molenmaker. In totaal dus 6400. Het onderhoud verdere jaarlijksche kosten werden geraamd als volgt: Aan Leiden voor bijdrage in de kosten van het leg gen der kabel plm. 350 M. 250 per jaar gedurende 30 jaren, aan stroom verbruik enz. 587.50 en aan rente en afschrijving geleend kapitaal 480 te zamen 1317.50, zoodat als er een hulpbemaling komt de omslag per H.A. 2.26 zal bedragen. De heer Eriksson lichtte de construc tie en het aanbrengen van den motor in de molen nog nader toe. De motor is er een met een capaciteit van 80 P.K., zcodat deze motor bij windstilte en hooge waterstand het water behoorlijk op peil kan houden. Hierna voerde het woord de heer Bis schop, de burgem. van Alkemade en de heer Verkley, welke laatste weinig voor hulpbemaling voelde en met een voorstel ter tafel kwam om deze zaak aan te houden tot de Mei-vergadering. De heer Verkley ging zelfs zoover, dat hij het niet meer dan billijk vond, dat de belanghebbenden, die te lijden heb ben van den hoogen waterstand in de kosten der hulpbemaling een bijdrage zouden geven, waartegen de heer Bont je zich met kracht verzette. De Voorzit ter stelde hierna voor tot stemming over te gaan. Besloten werd met 124 voor en 10 tegen tot machinale bèma- ling over te gaan en vervolgens werd met 119 voor en 15 stemmen tegen be sloten het systeem Eriksson toe te passen. In verband met dit besluit wercl over gegaan tot het sluiten van een geldleening ad 5400 er was nog 1000 in reserve, voor dekking van de ze kosten. De heer Eriksson dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en gaf de verzekering, dat hij voor prima werk zou zorg dragen. Bovendien zegde hij toe, dat wanneer binnen een jaar de motor niet aan haar verwachtingen voldeed, deze door hem wercl teruggenomen. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bevallen: A. van den Bosch geb. Burggraaf, d; C. van Egmond. geb. v. Leeuwen, d; A-. Hendriks, geb. van Gils, d; T. Affourtit geb. Graper, z; J. van Leijden, geb. van Es. z; G. Vreu- link geb. Janszen, Z. G, C. Haasnoot, geb. van der Loo, d; S. W. van den Bosch geb. Boer, d; A. Oskaüi geb, v Dam, z. Ingekomen van Cothen: F. N. Kni- rin, horlogemakersbed. Bruggestraat 7; Leiden, A. Zwaan, Hoorn 83; Reeu- wijk, G. O verdam, huishoudster, Nesse 8; Maartensdijk, C. Knopper, dienst bode, Kerkvaartsweg 47; Schoonhoven I. Batenburg, Hoornstraat 1; Rijnzater- woude, C. Staal, Hoorn 75; Leiden, A. Kramer, arbeider, Pr. Hendrikstraat; 170; Zwammerdam, E. Erdhoff, Wou- br.weg 40; Amsterdam, B. P. Tepas en gezin, schoenmaker, Steekterweg 270; Sassenheim, B. H. Kroon, Bloemistbed, v. Boetselaerstraat 51; Purmerend, R. van 't Hoff, winkelbed. Julianastraat 26; Bodegraven, G. de Vos, Kortsteek- terweg 59. Vertrokken naar Benschop: C. M. Bouwman, huishoudster; Zegveld. C. Starrenburg, veehouderskn.; Dfelft, 2 Molentjes kade, J. C. van Zijl, mon teur; 's-Gravenhage, Emmastraat 12. W v. d. Ende;Woerden, J. Uithol: Zwammerdam, T. J. Wijfje; Leiden, Haagweg 30, J. M. Domburg; 's-Gra venhage Jacob Kopstraat 31, A. Ruij- ter en gezin, aannemer Haarlemmer meer, Ringdijk, D. van Wijk. BOSKOOP. Burg. Stand. Geboren: Johanna (Wjlhelmina, dv. J. G. Taat en A. v. d. Neut. Ondertrouwd: M. v. d. Kraan en 'M. v. Egmond. Overleden: Aaltje v. d. Vlist, wëö. v. E. v. Willigen, 79 jaar; Martinus Frissel, 63 jaar BODEGRAVEN. Tot Kerkvoogden bn de Ned. Herv. Kerk zijn herbenoemd de heeren C. van Muiswinkel, en G. v. d. Stoel. OEGSTGEEST. De gemeenteraad vergadert Donder dag 24 December, des namiddags te 2 'uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Adres Jan van Noort, inzake ver goeding vervolgonderwijs. 3. Adres inzake bestrating de Kem- penaerstraat. 5. Vaststelling der vergoeding Art. 103 der L. 0. wet voor 1924. en de ver rekening voor de jaren 1922, i923> en I924« 6. Vaststelling pensioengrondslag A. Koot. 7. Verzoek en voorstel uitbreiding- buizen Warmonderweg. S. Vaststelling kohier vervolgonder wijs van Januari' en Februari 1926. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 jBremen, 300 AL). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 AI.). Lezingen. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 AL). Verschillende lezingen. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Aluziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 8.20 (Hamburg, 395 A'L). Concert. S.20 (Bremen, 330 AL). Concert. 8.20 (Hannover, 296 AL). Concert. 5.35 (Davcntry, 1000 Al.). Kinder- uurt.je, zang. lezing, muziek. 6.20 (Parijs, Eiffel2650 AL). Lezingen en orkestmuziek. 6.45 (Hilversum, 1050 AL». Engehche (les. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lc..L.;;em 7.30 (Hilversum, 1050 AL). Politiebe richt, weerbericht. 7.43 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.i Concert. £.50 (Alünster, 410 AI.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 AI.). Concert 0* voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 AL). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of Voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 AL). Concert. 8.(Rome, 425 AL). Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.10 (Hilversum, 1050 AI.). Uitzend- avond van den R. K. radio-omroep. Spreker: Pater B; LI. Molkenbcer O.P, Lector aan de Universiteit bei Nijmegen. Onderwerp: „Kerstmis met Vond 1". Alevr. H. Sala zingt: Cara Selva, Hein del. Et incarnatus est, Mozart. Aria der Gravin uit Figaro's Hochzeit, AIo- zart. L'Enfant prodique, Debussy. Friih lingsstimme, J. Strauss. Het H.D.O.-or kest, Evert Haak, piano. 8.20^ (Daventry, 1600 AI.). Concert en lezingen. Hansel a;nd Gretel. 8.20 (Londen, 365 AL). Concert en lezingen. Hansel and Gretel. 8.35 (Brussel, 265 AL). Concert, on- S.50 (Parns, 1750 M.). Concert, derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 AL). Concert. 9.20 (Parns, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 AL) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche. stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. 9. Comptabiliteit. 10. Voorstel tot wijziging stemdis- tricten. 11. Benoeming leden Commissie ad vies Werkloosheidsverzekering. KATWIJK AAN ZEE. In verband met de Kerstdagen mogen de winkels Donderdagavond tot 11 'uur voor het publiek geo.epnd blijven. Gistermiddag te 2.45' uur, daalde, alhier benoorden het Rijnlandsch Uit wateringskanaal een Engelsch. Vliegtuig. Het vliegtuig, op reis van Amster dam „Schiphol" naar Keulen, was waar schijnlijk door den mist den koers kwijt feraakt, waardoor de benzine aanmer- elijk was verminderd met bovenge noemd gevolg. Het vliegtuig was genaamd G. EB IX van de Imperial Airways L.t.d. te L011 den, had drie motoren en bood plaats voor twaalf personen. De bestuurder was de heer R. H. M. Intasch. Het ge vaarte lag gisteravond bij hoog water bijna geheel in zee, en wordt door de politie bewaakt. Een en ander had een enorme be langstelling. De bemanning is onder gebracht in het Badhotel. Wij vernemen, dat bij gunstig weer het vliegtuig hedenmorgen zou opstij gen. HAZERSWOUDE Daartoe uitgenoodigd door het Lo- ciaal Comité der Uinie a,Eien School met den Reijbl", trad in de Geref. Kerk op N. G. Veldhoen van Alphen aan den. Rijn, tot het houden van een Unierede'. Z.Eerw. wees in zijn inleidend woord op de ernstige gevaren die dreigen voor onze Christelijke scholen, nu gelijkstel ling voor de 'wet, wat de financiën be treft, is verkregen. Wees daarbij op de noodzakelijkheid tot b T houden van ouderavonden en het laten optreden van Unie-sprekers tot versterking van den band tusschen school en gezin, en tot bevordering van de liefde voor onze Chr. scholen. Daarop bepaalde Z. Eer waarde zijn gehoor naar aanleiding van Zaeharia 8:5 bijEen rijke belofte de3 Heeren, wees vervolgens op een hooge en heilige roeping, om tenslotte aan te toonen, hoe daaruit welt een bron van kracht. Moge, onder den zegen des Hee ren, deze leerzame en bezielende rede, die met onverdeelde aandacht door da aanwezigen werd gevolgd, rijke vruch ten dragen voor de opvoeding onzer kinderen, overeenkomstig Gods Woord. Door de Chr. Meisjesvereeniging der Ned. Herv. Kerk „Lydia" werden gedurende het afgeloppen jaar 75 klee dingstukken vervaardigd, die bij de a.s. Kerstfeest viering der Zondagschool aan de kinderen der meest behoeftige ouders- zullen worden uitgereikt. Onze plaatsgenoot L. de Boer be haalde te Boskoop na drie-jarige han delscursus het diploma met lof. Burgerlijke stand. Bevallen: A. v der Haven, gebv Sikma, dochter. C. A. Roe denburg, geb. van der Aleij, zoon.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2