fjïOvot yeneest NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 8 DECEMBER 1925 DAG-AGENDA. Sassenheim. Woensdag 9 Dec. 's av. zeven uur, Gebouw „Concordia." O'penb. Verg. voor alle belijders der P. G. tot oprichting eener Prof. Zie kenverpleging. Donderdag 10 Dec. 'sav. acht uur. Geref. Kerk. Hooigr 2e Winterlezing door Dr. de Hartog van Amsterdam. Zoeterwoade. Donderdag 10 Dec. des avonds zeven uur Patronaatsgebouw, Schenkelweg. Verg der Coöp. Boeren leenbank. Koudekerk. Vrijdag 11 Dec. 's av. half acht. Geref. Kerk. Lezing door Mej. H. S. S. Kuiper van Den Haag voor de Geref. Meisjes Ver. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Dec. a.s waar genomen door de apotheken van de h.h. D. J. v. Driesum, Mare 76. telef 406 en W. Pelle, K. Rapenburg 12, tel 594. stemmen en als te veel drukte wordt gemaakt, moet met royement niet ge wacht worden. Tgenover communisten de democra tische regelen onzer organisatie vol gen, is een dwaasheid die door ons niet moet worden begaan. Uit de Textielindustrie. Namens de besturen der Fabrikan- ten-Vereeniging te Enschedé, der ■TwentschGeldersche Fabrikanten vereniging en van den Bond van Tex tielondernemingen in en buiten Twen te, is een brief gericht aan de Lande lijke Federatie van Textielarbeiders te Enschedé, aan de textielarbeidersor ganisatie „De Eendracht" te Amster dam en aan de organisatie „St. Lam- bertus" en „Unitas" te Utrecht, waarin ing. 1 Jan. e.a. de volgende regeling wordt voorgesteld: le. Het aantal werkuren per jaar wordt vastgesteld op 2650; de indee ling hiervan wordt in nader met u te plegen overleg bepaald. 2e. Daartegenover wordt met een verhooging van alle stuk- en uurloo- nen met 25 pet. ingevoerd en drie va- cantiedagen, echter zonder behoud van loon, verleend, dit laatste met dien verstande, dat de vacantie als regel door het volle personeel van elke fa briek gelijktijdig genoten wordt. 3e. De sub le en 2e vermelde rege ling zal gelden voor den tijd van drie jaren, ingaande 2 Januari 1926 en ein digende 31 December 1928. Na expira tie van dit tijdvak wordt zij telkens voor den duur vari één jaar verlengd, behoudens schriftelijke opzegging, die met inachtneming van een termijn van minstens een half jaar moet ge schieden. 4e. Het hierboven sub l.o. t.m. 3e vermelde zal alleen gelden indien en zoolang het mogelijk zal zijn, met het volle personeel overeenkomstig de voorgestelde regeling te werken. Mocht dit te ©eniger tijd, om welke reden dan ook, niet meer het geval zijn, dan ver valt de geheele regeling en worden de thans geldende arbeidsvoorwaarden opnieuw van kracht. Naar aanleiding van de opmerkin gen der werknemersorganisaties, be treffende de controle van den arbei der over zijn loon, zullen de besturen als werkgeversorganisatie hun leden adviseeren, het daarheen te leiden, dat iedere arbeider, voorzooverre het te gendeel thans nog ergens het geval mocht zijn, in staat gesteld worde, zijn stiikloon te kennen. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. Het Grieksch-Bulgaarsch grensgeschil. In de eerste zitting van den Raad van den Volkenbond werd gisteren het rapport behandeld van de commissie van enquête inzake het Grieksch-Bul gaarsch geschil. Kalfof verklaarde namens Bulgarije, dat het rapport der commissie; aan welke hij hulde bracht, volkomen het Bulgaarsch standpunt bevestigt. Bul garije eischte 52 millioen, de 'commissie kende in totaal 30 millioen toe, hetgeen Bulgarije onvoldoende vindt. Bulgarije is overtuigd, dat de door de commissie voorgestelde maatrege len, om een herhaling van dergelijke incidenten te voorkomen, daartoe wel geschikt zijn, maar de toestand in den Balkan zal eerst zeker zijn als de ont wapening werkelijkheid is geworden. Rentis bracht namens Griekenland hulde aan de commissie en sprak ver volgens over de Bulgaarsche oogmer ken inzake een economischen uitweg aan de Aegeïsche zee; hij voegde er bij, dat Bulgarije een corridor eischt der halve een deel van het Grieksche ge bied. Hij herinnerde daarbij aan het verzet van Bulgarije tegen de besluiten der conferentie van ambassadeurs nopens de ontwapening. Rentis zeide, dat de toestand in Grie kenland zeker wantrouwen deed ont staan. Griekenland handhaaft zijn eisch nopens een schadeloosstelling van 50 millioen drachmen en behoudt zich voor aan het Permanente Hof te 's-Gravenhage een interperetatie te vragen over het feit, dat de commissie van enquête de Grieksche regeering niet heeft gehoord alvoren een besluit te nemen ten aanzien der aan Bulgarije toegestane schadeloosstelling. De raad benoemde daarop een com missie bestaande uit Chamberlain, Hij- mans en Isjiï. DE DUITSCHE KABINETSCRISIS. Naar een groote coalitie. Gisteren heeft president Hindenburg de leiders der verschillende Rijksdag fracties (met uitzondering der commu nisten en völkischen) ontvangen en in afzonderlijke besprekingen met hen over den politieken toestand en over den politieken toestand en over de vor ming eener nieuwe regeering beraad slaagd. Tegenover bijna alle leiders heeft de president uiting gegeven aan zijn drin genden wensch, dat juist met het oog op den moeilijken binnenlandschen toestand en in het bijzonder in verband met den in dezen winter te verwach ten economischen noodtoestand er naar zal worden gestreefd, een zoo groot mogelijke en stabiele meerder heid in den Rijksdag te verkrijgen. De ze meerderdheid kan volgens hem slechts de groote coalitie zijn. Op de vertegenwoordigers der soci aal-democraten deed Hindenburg het dringend beroep tot deze meerderheid toe te treden en actief in de regeering mede te werken. De sociaal-democratische leiders hebben verklaard, dat hunnerzijds geen principieele bezwaren bestaan tegen een regeering, gevormd op de basis eener groote coalitie. Zij hebben echter de aandacht van den president er op gevestigd, dat de houding der Duitsche Volkspartij ten opzichte eener groote coalitie nog niet geheel duidelijk is. Tenslotte werd er door hen nog op ge wezen, dat het laatste woord indezen bij de sociaal-democratische Rijksdag fractie ligt, die Woensdag a.s. bijeen komt en de voorwaarden voor een re- geeringsprogram zal opstellen. Hindenburg heeft verzocht, hem de ze voorwaarden nog Woensdag schrif telijk te doen toekomen, hetgeen na tuurlijk door de sociaal-democratische leiders is toegezegd. De vertegenwoordigers van het Cen trum drongen bij den president met groote beslistheid aan op de vorming eener groote coalitie. Bij deze gelegen heid hebben zij tevens verklaard, dat het Centrum er geen prijs op stelt, dat tot Rijkskanselier een Centrum-man zal worden benoemd. De leiders der Duitsche Volkspartij verklaarden zich in principe bereid met de andere partijen overleg te ple gen ten aanzien van de vorming eener groote coalitie. In verband met een en ander is de Rijksdagfractie der Duit sche Volkspartij tegen Donderdag a.s. bijeengeroepen. HET FASCISME IN FRANKRIJK. Een pleidooi voor invoering van de gondfranc. Het hoofdartikel van de Nouveau Siècle, dat sinds gister een dagblad is geworden, na het weekblad van de fascistische partij te zijn geweest, zegt o.a dat deze hervorming dient tot het vormen van een coalitie van Fran- schen van alle partijen om van den staat de noodzakelijke oplossing van het financieele vraagstuk te verkrij gen en gaat dan voort: Wij staan voor een faillissement, want de inflatie is een frauduleus bankroet. De frank zal hoe langer hoe snelier dalen. De frank is op die ver schrikkelijke helling, waarop de mark totaal verdwenen is. De middelen tot redding zijn: het goud-salaris voor loontrekkenden en ambtenaren, de goud-prijzen voor han del en nijverheid en goud-rente voor de spaarders. Het oogenblik is aange komen om u aan te sluiten bij allen, die Frankrijk hebben gered met de wapens of die het eiken dag redden door hun werk buiten de onmachtige politici of constitutie. DE VERDRIJVING DER CHRIS TENEN UIT MOSOEL. De ellendige toestand der vluchte lingen. In het Lagerhuis is den staatssecre taris van koloniën gevraagd of de re geering bericht heeft ontvangen, dat verscheidene duizenden christen vluch telingen, na het doorstaan van ernstige ontberingen en 'plagen er onlangs in geslaagd zijn over de grens van Irak te komen, waarin zij in een staat van volkomen ontreddering verkeeren. Ormsby Gore, de onderstaatssecre taris van koloniën, antwoordde, dat sir Austen Chamberlain berichten be reikt hebben over deporatie op groote schaal door de Turken van christenen, onmiddellijk ten Noorden van devoor- loopige grenslijn van Irak. Nadat hij zich overtuigd had, dat de verhalen van de overlevende vluchte lingen in Irak in hoofdzaak juist wa ren, heeft Chamberlain de zaak onmid dellijk ter kennis gebracht van den Raad van den Volkenbond en een bui tengewone bijeenkomst van den Raad verzocht om de zaak te behandelen. Ten gevolge van 'die bijeenkomst en van de .onder eede bevestigde verkla ringen van ooggetuigen, die hij den Raad had kunnen overleggen, is be sloten een speciale Volkenbondscom missie uit te zenden tot het instellen van een onderzoek ter plaatse. Deze commissie heeft sindsdien eenige we ken in de grensstrook vertoefd en moet telegrafisch verslag hebben uit gebracht, dat de Volkenbond binnen kort zal publiceeren. De vluchtelingen zijn thans ten ge tale van 3000 opgehoopt aan de grens nabij Mosoel. De regeering van Irak doet zooveel als haar beperkte midde len haar toelaten om hen te steunen, doch als er niet snel voldoende hulp opdaagt, zullen velen weinig hoop koesteren den winter door te komen. Op nadere vragen zei Ormsby Gore nog, dat de Engelsche regeering doet wat zij kan, doch er zou een aanvul ling op de begrooting noodig zijn als zij nog meer wilde doen. De regeering is zich ten volle bewust in welk een toestand deze ongelukkigen verkeeren en zal al het mogelijke doen om hun voortbestaan te verzekeren. KORTE BERICHTEN. Tsitsjerin heeft geen onderhoud te Londen aangevraagd. De Russische zangeres Joerjews- kaja heeft in Zwitserland zelfmoord gepleegd. In Zwitserland heeft het volksre ferendum de opneming van de sociale verzekering in de grondwet goedge keurd. Het geschil tusschen Egypte en Italië over de grensoasis van Jerabub is voorgoed geregeld. Chamberlain zal van Genève uit een reis naar Italië en Egypte doen. De Britsche regeering stelt voor de reeds gevoteerde subsidie van tien millioen pond sterling voor de steen koolnijverheid met 9 millioen pond te verhoogen. Chamberlain en Briand zouden het volgend^ jaar gezamenlijk in aan merking komen voor den Nobelvrede- prijs. Tsjang-Tso-lin heeft een neder laag geleden en wil zich thans in het particuliere leven terugtrekken. RECLAME. i. 'jinhkhamdjin WmiefitX>eéeit iïêmeeilteifaad Leiden. Avondvergadering. De voorzitter heropent de ver gadering en geeft het woord aan den. neer Knuttel. De neer Knuttel (Comm.; vindt het belangrijkste van deze algemeen© beschouwingen het totaal gebrek ^an publieke belangstelling. Nu kan men da zaaK van twee kan ten beschouwen. Men kan zeggen: het is betrekkelijk verstandig van de ar beiders, dat zij van dit achtbaar col lege niets verwachten, doch aan den anderen kant is het te betreuren, dat de arbeiders zich zoo weinig aan de publieke zaak laten gelegen liggen; er zou in deze dagen een volksbewe ging moeten zijn om aan de-gestelde eischen kracht bij: te zetten. Spr. komt vervolgens tot het in zonderheid door den heer Zuidema gezegde, inzake de hoogs belastingen en de vlucht uit Leiden van de ka pitaalkrachtigen. Bij dit laatste gaf de S.D.A.P. uiting aan een gevoel van verontwaardiging; toch moet men niet over het hoofd zien, dat dit ge heel in overeenstemming is met de huidige maatschappij, die den mensch dwingt steeds het eerst zijn eigen be lang in het oog te vallen. Een der oorzaken van die hooge belastingen is de grensregeling, die het mogelijk maakt, dat de bezitters een stad met overwegende arbeiders bevolking ontvluchten, hetgeen meteen een rem bëteskent voor de totstandko ming van sociale hervormingen, al wil spr. er direct bijvoegen, dat voor lis-a het financieele niet den doorslag geeft- het gaat er niet om, hoeveel geld er beschikbaar is, maar om de vraag: welke dingen eischen de arbeiders en welke dingen moeten ze hebben? Naast de hooge belastingen is een ander© reden, waaröm men Leiden niet als woonstad verkiest, dat men het niet als een aangenaam verblijf beschouwt en dit komt doordat men ?r weinig voor over heeft, de stad aan trekkelijk te maken. Spr. komt ver volgens tot de werkloosheid en wijst er op. dat het industrieel res^-rve'eger, dat zijn de werl:!co?en d:e hupk-rm naar een betrekking, groote- is ge worden, zulks geheel ovor-en'-omsbg de voorspellingen van Marx en Enrrfls Bij de weiicl^o"e~-zorp" wordt me" d:t feit niet gerekend en dit komt o -"la* <le arbeiders zich zelf niet laten gel den. Sp-i. handhaaft zijn eischen van een ültkeering van het volle loon aan de werkloozen en productieve werk verschaffing Inzake den woningbouw merkt spr. op, dat er behoefte is ahn goedkoope woningen, waarvan de huren in over eenstemming zijn met de tegenwoor dige loonen van zeer v'eel arbeiders alsmede dat er goede woningen noo dig zijn ter vervanging van vele min derwaardige die thans in gebruik zijn. Spr. komt vervolgens tot het onder wijs; hij begrijpt niet waarom Lier in Nederland niet mogelijk is een een- heidsschool, zooaTs in Italië en in Frankrijk. De voorzitter acht het onder wijs in die landen toch niet zoo goed, omdat er meer analphabeten zijn dan hier De heer Knuttel wijt dit laatste aan het feit, dat er in deze landen geen leerplicht zou zijn en dat de scholen voor de kinderen der olatte— landbewoners niet te bereiken zijn. De ontwikkeling is in de beide genoem de landen g rooter dan hier; er wordt meer gelezen. Spr. ziet inzake het onderwijs één lichtpunt, n.l. dat het aantal leerlin gen der openbare scholen toenemen de is en dat der bijzondere afnemen de; dit' acht hij' voor de mentaliteit der Leidsche bevolking iets bemoe digends. len slotte komt spr. tot de door hem en andere ïeuen .ngedieude voor stellen ten getale van 39. Spr. ziet in die groote hoeveelheid voorstellen van de S.D.A.P. een nei ging tot mederegeeren; al die voorge stelde kleine maatregelen van een trot toir en een brug e.d. zijn een indringen in de huishouding der gemeente, waar van de consequentie zou.zijn de aan vaarding van een wethouaerszetel. Naar aanleiding van een interruptie van den lieer Dubbeldemap, dat de heer Knuttel wel veel bereikt heeft (ironisch!) merkt de heer Knuttel op aan het adres der S.D.A.P.: U be reikt, dat u bij de arbeiders de il lusie wekt, alsof er hier wel wat voor de arbeiders te bereiken zou zijn. Spr. besluit met te wijzen op twee feiten van het laatste jaar, waarin hij duidelijk den val van net kapitalisme ziet aangekondigdde waarheid om trent Rusland begint door te dringen tïn de gebeurtenissen in China, die van veel meer wezenlijk belang zij'n dan de afschaffing der monarchie in Duitschland. Mevr. v. It al lie: en de 'Leidsche begrooting! De heer K n u t te 1 is dit laatste geheel met Mevr. van Itallie eens: de Leidsche begrooting verzinkt daarbij heelemaal in het niet. De (heer Baart (S.D.A.P./ voert een pleidooi voor zijn voorstel inzake een personeelreserve van gemeenté- werklièden. B. en W. zijn te dezer zake tekort geschoten, en het is ge- wenscht, zoo spoedig mogelijk tot het stichten van een dergelijke personeel reserve voor te gaan. De heer Wilbrink (C.-HJ begint met,' B. en W. hulde te brengen, zij zijd zeer actief geweest, voorzoover dit 'de financiën der gemeente in aan merking genomen mogelijk is. Spr. noemt in 'tbijzonder de nieuwe zwem inrichting en de wegenverbetering. Spr. bestrijdt vervolgens den heer van Eek, die vhn meening schijnt te zijn, ddl we* van de huidige maat schappij tot de socialistische gemeen schap zullen komen door het over gangsstadium van een soort van in- dustrieele maatschappij. De heer Knuttel: een Naamlooze Vennootschap. De heer Wilbrink ziet in dit licht de door de S.D.A.P. gedane voorstel len, waarvan vele misschien .wel wen- schelijk, maar zeker niet economisch nuttig zijn; dit laatste is ook niet aangetoond door de heeren van Eek en- van Stralen ^jj de verdediging dezer voorstellen. Aan den haar Baart zou spr. willen vragen of het zijn be doeling is, dat wie eenige maanden in dienst der gemeente geweest is, en wegens overcompleet <5f mindere ge schiktheid ontslagen, by de personeel reserve komt en dus te allen tijde voor een eventueele gemeentebetrekking hét eerst in aanmerking moet komen. Spr. zou dan geen voorstander van het voorstel-Baart zijn. De heer Oost dam (R.-K./ zal eenige aren lezen; de aren, die verle den jaar al vertrapt zijn. acht hij het oprapen niet meer waard. Het verheugt spr., dat tot den heer Verweij is doorgedrongen, dat de re sultaten van het onderwijs wel wat te wenschen overlaten. Het onderwijs lijkt tegenwoordig wel wat op een ouderwetschen infante- vist, aan wie van alles maar wordt op gehangen: zijn ransel, geweer, sabel, overjas, schop en houweel, met Wet gevolg, dat de man door zijn knieën zakt. "Zoo wordt er aan het onder wijs ook zooveel opgehangen, dat het er schade door leidt, Spr. noemt als voorbeeld de uitlegging der Beethoven muziek aan kinderen. Het verheugt spr., dat B. en W|. inzake het on derwijs niet met alle nieuwigheden maar direct meegaan. Inzake de iverkloozenzorg geert spr. als zijn opvmting te kennen, dat de overheid moet tegemoetkomen in zoo verre "'de individueel© inkomsten te kort schieten. De voorzitter begint zijn be antwoording van het gezegde met op te merken, dat er een groot onder scheid is tusschen hem en den heer Knuttel, die hier niet zit om wat te bereiken. Spr. is van meriting, dat we hier zitten om de belangen der gemeente thehartio-p.n. De heer Knut Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.j. Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.j. Lezingen. 5.35 (Londen, 365 M.j. Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 6.20 (Parijs, Eiffeltcren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.20 (Berljjn, 505 M.j. Verschillende lezingen. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.20 (Hamburg, 395 Al.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.j. Concert. 7.20 Alle Engelsche stat.0113. Tijdsein nieuws, toespraken, lc.L. -en. 7.30 (Hilversum, 1050 M.j. Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 Königswusterhauseu (1300 M.J Concert. y.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.j. Concert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.j. Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.j Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.j. Concert. 8.(Rome, 425 M.j. Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.10 (Hilversum, 1050 M.j. Uitzend- avond van den R. K. radio-omroep. Spreker: de heer C. C. Bender, ovar: „Het onbekende China". Het H.D.O.-orkest en mej. Dinny B,o- gers, altzangeres, Hilversum. 1. Aria uit Alcina, Handel. 2. a. An, Hugo Folff. b. Wandernlied, Hugo Wolff. 3. a. Ich musz scheiden, Op. 21. b. Breit ueber mein Haupt, Op. 19, beiden van Strauss. 4. a. Profera Mama. b. Tant phis vieux, van Fr. Paolo Tosti. Het programma wordt aangevuld met mummers door het H.D.O.-orkest. 8.20 (Daventry, 1600 M.j. Concert ,en lezingen. 8.20 (Londen, 365 M.j. Concert en lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 M.j. Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.j. Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.j. Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.j. Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Parijs, 1750 M.j. Concert. 8.50 (Madrid, 392 M.j. Concert, 9.20 (Parus, 345 M.j. Concert. 10.— (Hilversum, 1050 M.j Uiteen- ding van persberichten enz. door liet persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd- sein, weerbericht, nieuws, enz. tel ziet geen band tusschen de.i raad en de gemeente, terwijl de gemeente raad roch gekozen is volgens het hooggeroemde, algemeen kiesrecht. Spr. geeft den heer Knuttel in over weging dat zijn Kamerclub dan voor grondwetsherziening en afschaffing v. et algemeen kiesrecht ijvert. De ireer van Eek heeft een rede gehouden, die in de Stadsgehoorzaal beter op zijn plaats zou zijn. De (heer van Eek: dan was u toch niet komen luisteren naar dst critiek op de begrooting. De voorzitter heeft geen cri tiek op de begrooting gehoord, dan alleen in zooverre als dat verschil lende dingen in het socialistische stel sel niet op hun plaats zijn. De heer van Eek wii alles maar door de overheid doen geschieden, maar verliest hierbij Uit het oog, 'dat Leiden niet te vergelijken is met een groote stad, b.v. Amstereuam, "dal '11 maat zoS' groot is. Ook wil men niet dat de gemeentebedrijven door amb tenaren als de tegenwoordige beheerd worden; maar wat wil men dan? Dat er in de begrooting "een pers- pectiei zit, heeft spr. al 16 jaar ge hoord; de groote kwestie zijn hier de hooge belastingen. Niet alle men- schen zijn zoo braai om desondanks in de stad blijven wonen: 999f100b van de menschen zijn anders en gaar. buiten de stad wonen, teneinde een paar honderd gulden belasting te be sparen: zoo ook vele ambtenaren. Spr. merkt nog op dat alleen de pensionneering der ambtenaren 44ö duizend gulden aan de gemeente kost. dat is 1/4 der inkomstenbelasting, ook de wefkloozenzorg kost een dergelijk bedrag. De motie-van Eek, inzake verleg ging der grens tusschen Leiden en1 lOegstgeest, is niet tactisch; de be slissing hieromtrent ligt bij Ged. St» ten. Het is beter na de onlangs plaats gehad hebben wijziging wier ni met een dergelijk voorstel te komen en dit in het openbaar te bespreken. Het ware beter voor een geheime verga dering geweest. Spr. geeft den heer van Eek in overweging, deze motie in te trekken; dit is wenschelijker daa een verwerping dier motie. Met betrekking tot cte motie-van Eek inzake octochten en muziek op Zondag, thans ten vierden malei nge- diend, merkt Spr. op, dat de uitvoe ring der Zondagsrust niet bij den raad doch bij het college van B. en AV. berust en deze motte is in strijd met genoemde, wet, hetgeen Spr. met den tekst dezer wet aantoont. Wat tie heer van Eek vraagt, is verboden, tenzij B. en W. vergunning geven, en deze ver gunning mogen B. en W. vo.gens de wet alleen maar geven, na atloop der godsdienstoefeningen, a'zoo na 's avonds 8 uur. Spit ontraadt aanne ming dezer motie. Betreffende de motie-van Eek in zake het liedjeszingen kan de raad een beslissing nemendoch Spr. ontraadt I

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2