NIEÜWETEIÜSÜHl COURANT VAN DINSDAG 1 DTCEMHEWT§?S i w/EEDE BLAD. WIIT DE BLHDEN ZEGGEM. De kabinetscrisis. Naar aanleiding van het besluit 'der R. 'K. Kamerfractie om niet met de vrijz. dem. en de soc. dem. samen te werken, schrijft het Handelsblad (lib.) o.m.: In de eerste plaats is van beteeke- nis, dat het besluit der fractie met al- gemeene stemmen werd genomen. Het verlangen van den democratischen vleugel der R. K. partij om samen te werken met de sociaal-democraten, is dus blijkbaar veel minder sterk, dan sommigen der laatsten meenden. An ders .kon het besluit, waarin deze sa menwerking „zeer ongewenscht ge acht" wordt genoemd, piet unaniem zijn genomen. De heeren Stenhuis en Van der Klieft en de leiders van som mige „moderne" vakvereenigingen heb ben er ongetwijfeld niet toe bijgedra gen om dit verlangen der Roomsche democraten te versterken. Inmiddels, definitief verworpen is de samenwerking met de S.D.A.P. niet door de Roomsch-katholieke fracttiie. Indien straks zal blijken, dat op an dere wijze een regeering niet te vor men zal zijn, dan kunnen de Roomsch- kahtolieken op hun besluit terugko men. Maar dan zullen heel wat andere mogelijkheden onverwezenlijkbaar moeten zijn gebleken. Na dan verschillende mogelijkheden te hebben opgesomd, vervolgt 'tblad: De R K. staatspartij heeft gisteren den Christelijk Historischen nog eens gelegenheid geboden het hoofd te bui gen. Het klinkt niet waarschijnlijk, dat zij dit zullen cloen. Het boetekleed mo ge den man niet ontsieren, men trekt het zeer ongaarne aan. Een „protestantscke coalitie" a la Lingbeek komt natuurlijk niet in dis cussie Wel zou in aanmerking kun nen komen de mogelijkheid eener Roomsch-katholieke-antirevolutionaire minderheidsregeering. Ook de kansen daarvan mag men o.ir wel niet over schatten. Een deel der R K. pers heeft reeds doen uitkomen, dat Col ij n van een dergelijke regeering stellig niet de leider zou kunnen worden. Of de anti revolutionairen het thans kunnen wa gen zich als de veel zwakkere partij aan Roomsche leiding toe te vertrou wen. mag men evenzeer betwijfelen. Dus stijgt door het besluit der R katholieke fractie van heden., of men dat ongewenscht acht of niet, de kans van een kabinet, dat niet of althans •in den gewonen zin des woords niet .parlementair" is. De Maasbode (R.K.) merkt op,dat de heer Marchant allicht niet ver wacht zal hebben, dat de R. K fracJe met zoo groote eenstemmigheid een af-< wijzend antwoord zou opstellen. Dikwijls, zegt het blad krijgt men den indruk, alsof buitenstaanders de eenheid der Katholieke partij weinig begrijpen en de realiteit en de kracht, die het hoogere beginsel voor ons heeft, miskennen. Van pogingen om de klove tusschen twee groepen onzer partij zoover uit te diepen, dat deze splitst, belooft men zich een te gemakkelijk succes. Onze wensch om het Christendom, dat in heel onze volkshistorie leeft, als be schavingsmacht te behouden, bepaalt onze eenheid. Enonze houding. Uit de nadere motiveering van de afwijzing blijkt dan ook overduidelijk, dat dit de reden is, waarom een hono- reeren van mr. Marchants chèque en meer nog een samengaan met uiterst rood niet wordt gewenscht. Tevens vertolkt het genoemde begin sel altijd nog wat bij het zoeken naar bondgenootschappen ons het sterkst beweegt. Zeker, denkbaar zou wezen dat in geen bondgenootschap ons beginsel vei lig kon worden ondergebracht. Alsdan FEUILLETON. Het geheim van Colde Feil. 107) Zijt ge volkomen overtuigd van haar onschuld, nu ge zijn bekentenis hebt gehoord?" „Volkomen" antwoordde zij ernstig, „de onschuld van Hester Blair staat bij mij onomstootelijk vast." Hij voelde het als een diep verwijt hij die maar al te bereid was geweest om in haar schuld te gelooven. Monica Grey verkeerde in tweestrijd 'Wat zou zij doen? Zij had zelf tegen Lady Arden gezegd, dat zij geduldig moest wachten; dat God zelf op Zijn tijd haar onschuld aan het licht zou brengen. Nu had die stem gesproken. Wat zou zij doen? Deze man en vrouw hadden elkaar innig lief; alleen een vreeselijk misverstand had hen geschei den. Hij had tegen haar gezegdAls je mij brengen kunt de bewijzen van jo onschuld, dan zou ik jo misschien kunnen vergeven." Het stond nu in haar macht om zulks te doen. Man en vrouw hadden elkhnder*lief maar stonden verder van elkaar af zou de opportuniteit aan het woord komen. Maar zoover, dat een verbond met de uiterste linkerzijde de eenigé uitkomst zoude zijn, zijn wij gelukkig nog niet. Als realiteit doet zich aan ons voor de geestelijke eenheid der geheele rech terzijde en als politiek verschijnsel van' den eersten rang staat daar het trou we verbond van de Anti-revolutionaire partij met 'de onze. Het Katholieke antwoord heeft' on getwijfeld den Christelijk-historischen iets te zeggen. Mochten andere combinaties blijken onmogelijk te zijn, dan kan nog een maal, vóór dat wij ons storten in het geen de heer Snoeck Henkemans noemt de dictatuur en mr. Marchant de opheffing van het parlementair-con stitutioneel stelsel, een poging worden gewaagd tenzij men nog naar den stroohalm der zakenkabinetten wil grijpen of in de hoogst eigenaardige vondst van „Het Centrum" een cen trumskabinet, nog iets zou zien al lereerst in de richting van een kabinet, dat aan een coalitiekabinet zeer ver want zoude zijn. Intusschen verhelen wij ons niet, dat die .oplossing nog moeilijk zou wezen. Ons Katholieke volk zal weten te waardeerenj dat in een tijdsgewricht, waarin fouten duur betaald worden, de fractie als gesloten eenheid op treedt. Zooals, dat mogen "wij met vreugde constateeren, te voren de Ka tholieke pers een schoone eenheid ge toond heeft. KERK EN SCHOOL. NED. HERV,. KERK. Beroepen: Te Vuren en Dalem, cand. D. B. Hagenaar te Utrecht. Te Haskeirhorne, Cand. A. Dekker te Mid delburg. Bedankt: Voor Vreeswijk, S. C. van Wijngaarden te Linschoten. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Groningen, M. Uytenkoudt te Coevorden. Te Eatavia, J. v. Herksen te Hillcgom. Bedankt: Voor Kollum, J. Gille- baard, te-Noord-Scharwoude. Voor Ab coude, J. A. Schep te Dronrijp. Ds. E. van den Beïg f Ds. E. van den Berg, Ned.'Herv. pre dikant te Sittard is Zpndag .plotseling .overleden. De predikant bracht een bezoek aan •een zieke. Op den rijksweg onder Sit-; Larclwerd hij ploselmg ongesteld, hij zakte ineen en overleed kort daarop. Ds. van den Berg, die 52 jaar oud was, weird in 1901 in Utrecht candidaat om cp 19 Jan. 1902 zijn intrede te doen te Tricht. In 1910 ging hij naar Jour© om 6 Dec. 1914 tot zijn dienst werk te worden ingeleid bij de Ned. Herv. Gemeente te Sittard-Éutterade- Geleen. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Het afscheid van Ds. P. B e ij e r va.11 •de Ned. Herv. Gern. te Foudgum zal 10 Jan. a.s. plaats hebben; zijn intrede te Overschild 17 Jan. d.a.v. Bevestiger is D3. A. W. de Vries te Schiidwolae. De heer N. v. d. Zijpp, proponent bij de A. D. S. te Workum, hoopt Zon dag 3 Jan. 1926 zijn intrede te doen ter Zij lelijk (Gr.), na in denzellden dimst bevestigd te zijn door Ds. D. Attema van Zaandam. De zaak-Geelkerken. Naar het Hbld. verneemt, zal op Woensdag 9 dezer weder een vergade ring der Classis-Anute. dam der Geref. Kerken worden gehouden. O.ai. zal daar weer een klacht van anderen aard dan de vorige tegen Dr. Geelkerken worden behandeld, een klacht, die echter reeds eerder is in gediend bp den. kerkeraad van de Kerk van Amst rdam-Zuid en aldaar dan ook reeds eenige malen is besproken. Zij bet:eft een uitlating, eenige jaren geleden, die Dr. Geelkerken zou ge daan hebben bij een lezing over het boek Job, en is ingediend door een ouderling van de Kerk van Amsterdam Zuid. Dei Part. Synode der Geref. Ker ken van Friesland-Zuid zal gehouden worden op 6 Jan. te Sneek. dan twee menschen, die elkaar nooit gezien hadden. Zij waren thans onder één dak hij was hier in de spreek kamer, zijn vrouw was bezig in de kinderzaal, het kon zijn, dat aij nooit weer onder één dak zouden verkee- ren. Kon zij er aan twijfelen, dat als Lord Arden nog eenmaal blikte in dat geliefde gelaat, hij het niet zou moe ten kussen en in dien kus alles ver geven? Wat zou zij doen? Zou zij plotseling tegen hem zeggen: „Uw vrouw is hier. Lord Arden ,ik weet de heele geschie denis, zij heeft het mij zelf verteld?" Zou zij dat zeggen, en wat zo,u er dan gebeuren? Zij besefte plotseling, dat. naar den mensch gesproken, het lot van deze twee menschen in haar han den lag. Monica Grey deed wat zij al tijd in tijden van twijfel en moeite deed zij bad met heel haar hart. Toen kreeg zij een plotselinge inge ving zij zou het aan God overlaten. Ik heb u verteld" zei zij langzaam, „al de bijzonderheden, die ik mij her inner. Zuster Teresa, die er ook bij te genwoordig was, weet er nog meer van Zal ik haar bij u zenden?" .,Als u zoo vriendelijk wilt zijn" ant- Dc Part. Synode der Geref. Kerken van Overijsel .is saamgcroepen tegen 12 December in de Zuiderkerk te Zwolle De Kerkeraad der .Geref. Kerk van Utrecht heeft haar Particuliere Sy node van Utrecht in buitengewone ver gadering bijeengeroepen op Woensdag 9 December a.s. Kerkbouw. tDe nieuwe Gerei. Kérk in Ooster beek zal .Woensdag .9 December in ge bruik genomen worden. Zendingsbeproevingen. De Zending van de Geref. Kerken op Scemba zoo meldt de Rotterd. heeft met veel tegenslagen te kampen. Zoo is thans Br. D. H. krijger met zijn gezin op de terugreis naar net va derland. daar de toestand van ,zgn iechtgenoote een spoed ver lof ejpchte. Mevr'. Krjjger werd door een gevaar lijke ziekte aangetast, die terugkeer naar Holland wegens operatie hoogst waar schijnlijk noodig maakte. Eerst werd toen hulp gezocht op Java. Vandaar ging mevr. Krijger weer terug naar Soemba. Zij was toen in een meewarigen toestand, waarin echter nog weer opklaring kwam. Thans is echter de familie Krijger op de terugreis, waardoor allerlei moei lijkheden ontstaan, temeer, waar zuster H. Clevering, die in den medischen dienst werkzaam is, in haar krachten cóó gebroken is, dat zij spoedig de terugreis naar het vaderland zal moe ten aanvangen. Godsdienstonderwijzers. Door het Ned. Herv. classicaal be stuur van Amsterdam, is de acte van godsdienstonderwijzer uitgereikt aan de heeren J. H. C. Mellenberg, A. v. d. Kaay, B. Kamies, H, W. Hofmeester, yen F. A. J. Baars. Gemeenteraad Leiden, (Vervolg. 13. Staat van af- en overschrijvingen op de begrooting voor 1924 van het College van Vrouwen-Kraammoeders. Goedgekeurd. 14. Rekening over 1924 van dat Col lege. De heer O 0 s t d am zou gaarne wé ten of er voor de stereotiep terugkee- rendo uitgaven van f36 voor Meiibol- len éen historische ondergrond aan te wijzen valt. Mevr. Italië: daar zitten we hier toch niet voor. Weth. Sanders zegt, dat het hier inderdaade en oud gebruik betreft vol gens hetwelk er op Kerstmis Mei- of Tuitbollen aan de kinderen worden uitgedeeld. De heer Oostdam is voldaan. 15. Begrooting voor 1926 van dat Col lege. Goedgekeurd. 16. Rekening over 1924 van de Ge zondheidscommissie. De heer O o s t 'd a m vraagt of het principieel wel juist is, dat deze commissie die geen eigen inkom sten beeft, contributie in rekening brengt voor een grooiere organisatie. Weth. Sanders antwoordt, dat het hier niet zoozeer gaat om dit lidmaat schap, dan wel om het abonnement op een vakkundig tijdschrift, dat spy. wel noodig acht. 17. Rekening, dienst 1924, van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. Goedgekeurd. 18. Voorstel tot opheffing van de ze kerheid gesteld ten behoeve van wijlen den heer G. H. Kokxhoorn en van den heer J. W. Lau, respect, als Gemeente ontvanger en Waarnemend Gemeente- Ontvanger. Goedgekeurd. 19. Voorstel tot verhuring van het huis „Zuiderzicht" met schuur en tuin, gelegen ten Zuiden van den Zoeter- woudschen Singel, aan Dr. D. Plooy. Goedgekeurd. 20. Voorstel tot oveVname in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van: a. de voor straat bestemde per- ceelen grond en water, bezuiden en be noorden den Rijnsburgerweg, Sectie P. Nis. 160, 169, 888, 890, 892, 987 en 949; b. de voor straat bestemde perceelen woordde hij. „Ik zal u waarschijnlijk nog wel zien voor u het huis uitgaat, Lord Arden" zei zij. „Ik zal zuster Teresa vragen naar u toe te gaan." Hij boog tot dank en Monica Grey haastte zich om heen te gaan. „Ik wil stilstaan, en mij afvragen, of zij het wel goed zal vinden" dacht Mo nica bij zichzelf. ,lk zal het aan God overlaten. Zij vond zuster Teresa met 'n kalm, rustig gelaat, druk bezig met ide kin deren. De eigenaardige blik van haar oogen en het trillen van haar stem,' zouden de directrice hebben kunnen verraden. „Zuster Teresa" zei zij, ,,wil je naar de spreekkamer gaan, daar is iemand, 'die je wenschte te spreken over bet hospitaal of liever over iemand, die daar geweest is." Zonder iets te vermoeden van wat haar wachtte, ging zij er heen en trad de spreekkamer binnen. Zoo stonden dan de echtgenooten weer tegenover elkander, als op dien laatsten avond na de ontsluiering van haar geheim Hij had baar het laatst gezien, ver grond aan- en nabij de Wasstraat, deel uitmakende van de perceelen Sectie M. Nis. 4257, 4259, 797, 4140 en 795. Goedgekeurd. 21. Voorstel tot overname in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van: a. de voor straat bestemde per ceelen grond en water, bezuiden en be noorden den Rijnsburgerweg, Sectie P. Nis. 160, 169, 888,890, 892, 987 en 949; b. de voor straat bestemde perceelen grond aan- en nabij de Wasstraat, deel uitmakende van de perceelen Sectie M. Nis. 4257, 4259, 797 4140 en 795. Goedgekeurd. 22. Voorstel: a. om een strook wa ter van den Ouden Rijn, groot plm. 15 M.2 niet meer voor den openbaren dienst bestemd te verklaren; b. om de sub a. bedoelde strook grond te ver- koopen aan J. Mechelse. Goedgekeurd. 23. Voorstel: a. om de strook grond, c'.eel uitmakende van het perceel Sec tie D. No. 1658 (Korèvaarstraat) niet meer voor den openbaren dienst be stemd te verklaren; b. om de sub a. be doelde strook grond te verkoopen aan de N.V. Leidsche Exploitatie Maat schappij voor Onroerende Goederen te Leiden. Goedgekeurd. 24. Voorstel om aan de N.V. Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroe rende Goederen toestemming te verlee- 'nen tot het overschrijden van de voor geschreven maximum-hoogte ten aan zien van den achtergevel van het op den hoek Korèvaarstraat—Barbar ast. te bouwen gebouw en ten aanzien van de borstwering van dat gebouw. Goedgekeurd. 25. Voorstel tot aanvaarding van de gevaar voor omwaaieen niet denkbeel- teerde Staten vergunning is verleend voor den aanleg en de exploitatie van een hoogspanningslijn ten behoeve van de electriciteitsvoorziening der ge meente Warmond. Goedgekeurd. 26. Voorstel tot wijziging der begroo ting, dienst 1925, in verband met de door particulieren gestorte bedragen ten behoeve van de kosten van straat- aanleg. Goedgekeurd. 27. Verordening, houdende wijzigiDg van de verordening van 8 Augustus '21 (Gemeenteblad No. 14), regelende de heffing van eene plaatselijke belasting voor het gebruik van openbare ge meentewerken en bezittingen te Lei den en voor diensten door de gemeente bewezen. De heer Wilbrink vraagt of de berekening het aantal standplaatsen of het aatal autobussen in rekeining wordt gebracht. Alleen het aantal standplaatsen, antwoordt de Voorzitter. Goedgekeurd. 28. Voorstel tot het doen rooien en verkoopen van hoornen. Over een desbetreffend verzoek van de koetsiersvereeniging over het rooien van hoornen op de Rijn- en Schiekade zal een afzonderlijk praead- vies verschijnen Goedgekeurd 29. Voorstel: a. tot het aangaan van een overeenkomst betreffende de leve ring van electriciteit aan de gemeente Voorschoten door de Stedelijke Elec- triciteitsfabriek te Leiden; b. tot het aangaan van een overeenkomst betref fende de levering van gas aan die ge meente door de Stedelijke Gasfabriek te Leiden. Goedgekeurd. 30. Voorstel: a. tot nadere vaststel ling van den prijs van het gas; b. tot vaststelling van de verordening, hou dende wijziging van de verordening van 17 December 1914 (Gemeenteblad No. 37), betreffende de levering van electriciteit door de Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit. De heer Zuidema heeft bezwaar tegen dit voorstel. Men kan in dit ge val n.l. niet zeggen, dat de prijs op zich zelf te hoog is, en dat de consumenten o?5billijk behandeld worden. nederd en geslagen, een beeld, van wan hoop en ellende, haar oogen rood van tranen, haar gelaat verwrongen van smart. Hij zag haar nu weer, in een schoon heid, verhevener dan ooit tevoren; haar gelaat was kalm en vriendelijk, ademend vrede en rust. Hij had baar het laatst gezien in een avondgewaad van blauw fluweel en hermelijn, ge heel gekreukt en bedorven,- terwijl de diamanten kroon van haar hoofd was gevallen. Hij zag haar nu in het een voudige, zwarte kleed der vredezusters het haar bedekt onder een groote, wit te kap. Hij kon nauwelijks zijn oogen gelooven, hij dacht voor een oogenblik dat hij zijn verstand moest hebben ver loren. Vol verbazing aanschouwde bij dat gelaat, en keek naar bet zwart© kleed en de fijne, blanke handen. Zij had haar oogen niejt opgeheven naar zijn gelaat en zóó stond hij haar voor één oogenblik aan te staren, te verbaasd om te spreken. Toen riep hii uit met een stem die scherp weerklonk door de kamer: „Hester! Ben jij het?" Bij den klank van zijn stem hief zij het hoofd op. „Ben jij het?" ging hij voort „Ben Je Het praeadvles noemt trouwens a:s eenig argument, dat de verlaging mo gelijk is. De afname is groot genoegd, Jus daarvoor behoeven ook de tarieven niet te worden verlaagd. Spr. geeft in overweging ook te reke nen met de financieel e positie der ge meente, wier begrooting alleen sluitend kon worden gemaakt door hec verme- nigvuldigdigingscijfer hier hoog te houden. Wanneer het nu mogelijk is, dat er iets gedaan kan worden o mdie lasten te verligten, zooals hier het gevai is. moeten we dan toch, hoewel er geen bijzondere redenen voor zijn, de tarie-. ven verlagen, of zou Let beter zijn, de ze bron van inkomsten onaangetast te laten, en de belasting te verlagen. O mde noodzakelijkheid van belas tingverlaging aan te toonen voert spr. mede de reclame aan, die andere ge meenten maken met hun lage belas ting, ten koste natuurlijk van gemeen ten als Leiden, enz., waar een groote kapitaalsvlucht is te zien. Door de huidige tarieven te handha ven, zegt spr., zou de H.O. met 1/4 kun nen worden verlaagd, volgens een door hem gemaakte berekening. Mevr. v. 11 a 1i met 1/4 procent! De heer Zuidema: als u de reke ning der Gasfabriek van 1924 naziet zult u wel tot een andere conclusie komen. Spr. memoreert, dat ook de heer Wibaut, die van buisuit tegen stander van bedrijfswinst was, thans redenen heeft gevonden zijn standpunt te wijzigen en de winst der bedrijven gaarne aanvaard als een bron van in komsten voor de gemeente. (Rumoer bij de socialisten. Stemmen daar heb je Wibaut weer. Zakkenrol- lerspolitiek!) 1 De heer W i 1 m e r: Wibaut en Oostveen zijn twee kerels die niet deu gen bij jullie. De heer Zuidema kan het geen zakkenrollerspolitiek noemen wanneer men de minder gegoede belastingbe talers tegemoet komt door de belas tingbetaling gemakkelijker te maken en de belasting bij kleine beetjes tegelijk te innen, instede van bij groote bedragen tegelijk. De heer Wibaut heeft het verwijt van een ip- directe belasting voor te staan ver van zich geworpen zelfs het verwijt dat hij met bedrijfswinst een vermomde in directe belasting zou voorstaan. Naar spr.'s overtuiging is het in het belang der gemeente wanneer de op brengst der bedrijfswinst wordt aan gewend voor belastingverlaging. De heer v.Eck (S.D.A.P.) meent niet dat het nu de tijd is om op deze kwes tie in te gaan. Dat kan beter bij de be- gróoting worden behandeld. Spr. heeft nog noo;t gehoord, dat iemand opkwam tegen tariefsverlaging bij de gemeentebedrijven. Volgens spr. is er wel sprake van zakkenrollerspoli tiek wanneer men op een meer gelei delijke wijze belasting heft bij men schen die het niet hebben. De Voorzitter: .U moet meer op Uw woorden letten. De heer Zuidema heeft niet gesproken van meer belas tingheffing bij de gasverhruikers, maar van een gemakkelijker heffen van hetzelfde bedrag De heer v. E c k komt or tenslotte tegen op, dat de heer Zuidema weel de heer Wibaut tegen hem uitgespeeld heeft. De heer Zuidema: dien heb ik niet aangehaald als Soc.-democraat maar als Wethouder met veel ervaring. De heer Eikerbout (A.-R.) meeut dat de heer Zuidema de zaak maar half gesteld heeft. Spr. zou, wanneer die redeneering juist was, liever de winst nog even verheogen om geheel van de belasting te worden ontlieven. De heer Heemsker (R.-K.) vraagt nogmaals inlichtingen over de moge lijkheid van meterhuurverlaging. Weth. Sanders, repliceerend, wijst er in de eerste plaats op, dat B. en W. op verschillende manieren de lasten wenschen te verlagen, ook door verlaging dei tarieven. B. en W. mijn vrouw. Alice Hester Blair?" „Ja" antwoordde zij kalm, „die ben ik." „Heb je hier je toevlucht gezocht?" vroeg hij. „Ja" hier in deze haven der rust." „Heb je hier gewerkt als een zuster, sinds je mij verliet?" „Sinds je mij van je hebt weggezon den" zei zé zacht en het volgende 00- geblik lag hij geknield voor haar. „Ik ben het, die je nu'om vergeving moet vragen" riep hij. ,,Ik moet mij nu diep voor je buigen als de schuldige O, Alice, voor mij zul je altijd Alice blijven wil je mij vergeven?" „Je waart heel wreed tegen me" ant woordde zij, ,je wilde niet naar mii hooren. .Ik weet, dat ik buiten mijzelf was van woede, van smart, maar nu heb ik er voor moeten boeten. En de ge dachte aan alles wat jij hebt moeten lijden, benauwt mijn hart. Alice, lieve ling. ter wille van de liefde, die je mii eens hebt toegedragen, ter wille van mijn groote, sterke liefde voor jou. hoor naar mij en keer je niet van mij af. (Slot volgt).

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5