NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 30 NOVEMBER 1925 DAG-AGENDA. Maandag 30 Nov. 'sav. acht uur in „Prediker" Janvossensteeg. Feestavond L. Ghr. Oranje Ver. Rijnsbnrg. Dinsdag 1 Dec. 's av. ze ven uur. Chr. Geref. Kerk. Openb. Ver gadering der Chr. eref. Jongel. Vereen. „Timotheus" Spr Ds. H. Janssen, Leger en Vlootprédikant. Woensdag 2 Dec. Filmvoorstelling over Indië, in de Stadsgehoorzaal. Dagelijks: stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring ^De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Nov. tot en met Zondag 6 Dec. a.s ^vaargenomen door de apotheek van de firma H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, telefoon 435. Leidsche Ambachtsschool. Blijkens de advertentie in dit num mer zal aan de Ambachtsschool alhier een avond- of Zaterdagmiddag-cursus worden gehouden ter opleiding voor de examens voor landmachinist, ma chinist electrisch bedrijf, motordrijver en binnenvaart-machinist. Deze examens worden afgenomen onder toezicht van het Departement van Arbeid, Handel eh Nijverheid en van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Er kunnen drie diploma's verwor- ,wen worden en wel: Het voorloopig diploma (leerling machinist). Dit diploma wordt na examen uitgereikt aan hen, die nog niet in de machinekamer zijn werk zaam geweest, maar wel blijk hebben gegeven de kennis te bezitten, die noodig is om een goed machinist te worden. Het diploma A. (machinist-stoker klein-bedrijf). Dit diploma wordt na examen uitgereikt aan hen, die min stens twee jaar in een stoom-, motor- of electrisch bedrijf zijn werkzaam ge weest en blijk hebben gegeven de ken nis te bezitten, die noodig is om als zelfstandig machinist in een klein of als ondergeschikt machinist in een groot bedrijf werkzaam te zijn. Het diploma B (machinist grootbe drijf). Dit diploma wordt na examen uitgereikt aan hen, die minstens twee jaar als machinist bij een stoom-, motor- of electrisch landbedrijf zijn werkzaam geweest en blijk hebben gegeven de kennis te bezitten, die noodig is een grootbedrijf zelfstandig te leiden. Aangezien van een machinist niet verlangd kan worden, dat hij voldoen de bekend is met een stoom- zoowel als een moton- of electrisch bedrijf, worden van elk soort bedrijf afzonder lijke diploma's, uitgereikt. Hoewel geen enkel diploma of ak te een beslist bewijs is, dat de bezitter er van volkomen voor zijn taak bere kend is, zal toch één machinistendi ploma, uitgereikt door een onpartijdig en ter zake kundig lichaam, veel en veel grootere "waarde hebben dan welk getuigschrift door persoon of instel ling uitgereikt. Hierbij komt, dat elke machinist of aanstaande p^achinist door dezen cur sus zijn vakkennis zal onderhouden en vermeerderen en voor een doel studeert, dat voor hemzelf vruchten zal afwerpen. Wij raden dan ook een ieder aan over deze zaak eens licht te gaan op steken bij den directeur der Ambacht school, die gaarne bereid i^ alle ge- wenschte inlichtingen over dezen cur sus te verstrekken. identiteitskaarten. De Directeur van het Postkantoor, alhier verboekt ons plaatsing voor het volgende: De Directeur-Generaal der Poste rijen en telegrafie vestigt de aan dacht op de uitgifte van de bij het wereldpoptverdrag van Stockholm vastgestelde identiteitskaarten, wel ke hier te lande, bij aanvraag met bij gevoegde fotografie (afmetingen plm. 5 bij 6 £.M.), verkrijgbaar zijn door tusschefl.komst van alle Kantoren der Posterijen. De prijs bedraagt 0.40. De geldig heidsduur is vastgesteld op 3 jaar. Het gebruik van deze kaarten in bin nen- en buitenland wordt in het bij zonder aanbevolen. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: G. Stigter, jm. 29 j. en H. J. P. Overbeek, jd. 25 j; A. Hartings- veld,# jm. 22 j. en E. Klaverwijden, jd. 21 j; P. Schaft, jm. 28 j. en A. Flippo, jd. 26 j; J. J. Lares, jm. 34 j. en S. J. Stikkelorum, jd. 29 j; H. Vijlbrief, jm. 23 j. en C. Blansjaar, 19 j; D. Baart, jm. 21 j. en S. M. L. v. d. Hoek, jd. 21 j; F. v. d. Laken, en J. M. Sieval; J. Kuij- venhoven, jm. 20 j. en S. H. W. Pardon, jd.' 21 j. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in den loop der vorige week opge nomen 244 olwassen personen en 6 kinderen. Totaal 250 personen. Mej. M. C. Zaalberg, alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Handwerkschool te Saseenheim. RECLAME. 1Tb o C« is in vele ge vallen het gevolg van ver koudheid. ongenezen hoest of verwaarloosde ademha- llngs-stoornis. D.B.C. is het aange wezen middel voor een ieder, die lijdt aan hoest, kinkhoest, vastzittend slijm, keelpijn, catarrhe, heeschheld en be- teekent: Dennen Borst Cara mels, het gedurende^40 jaar door vele millioenen be proefde middel, dat door Doktoren het eenlge afdoende hoestmiddel wordt genoemd. 7000 attesten. Dfftnen Borst Caramels bestaan voor 50°/0 uit moutextract. beste suiker en'een extract van geneeskrachtige kruiden. Ze bevatten geen Menthol, Eucalyptus-olie of Salmiak, zijn aangenaam in 't gebruik, voedzaam en versterkend. De zwakste maag kan ze verdragen. Kinderen zijn er direct dol op. K 4 Pakje 40, doos 75 cents bij Apoth, en Drogisten, Let op het merk h3 Dennen' De gladheid heeft vanmorgen reed vroeg eenige slachtoffers geëischt Toen om 6 uur de 51-jarige timmer man de V. gebruik wiilde maken van de groote trap bij het station, kwam hij op 6 treden hoogte uit te glijden en viel hij, met het hoofd omlaag, naar heneden. Daar hij erg over hoofdpijn klaagde en men met reden vreesde voor een hersenschudding, werd 4e Eerste Hulp dienst gewaarschuwd, waarop Dr. K. den patient in zijn auto naar het Acad. Ziekenhuis bracht. Bij het geneeskun dig onderzoek, dat hier plaats vnnd, kon men echter geen verwondingen of inwendige afwijkingen constateeren V. werd echter zekerheidshalve nog even in observatie gehouden. De weduwe C. N. L. uit de van de Werffstraat had op de Oude Singel het ongeluk door de gladheid zoodanig te vallen, dat zij zich niet zelf verder kon begeven. Eenige voorbijgangers brach ten haar binnen in het brugwachters huisje aan de Marebrug, van waaruit geneeskundige hulp werd ontboden. Dr K. van den Eersten Hulpdienst consta teerde, dat-het reebteronderbeen was gebroken. Nadat het gebroken li chaamsdeel was gespalkt, werd de pa tiënte ter volledige behandeling in het Acad. Ziekenhuis opgenomen. Door de gladheid is gistermorgen op den Haagweg. ter hoogte van de villa ,Habis Perkara" een te den Haag thuisbehoorende en met bussen melk beladen vrachtauto bij het uitwijken voor een uit de andere richting ko mende collega geslipt en met 'n vaart van twintig kilometer tegen eenftoom opgereden. De kap van de auto werd dermate ontzet en beschadigd, dat aan verder gaan op eigen kracht niet kon worden .gedacht, zoodat assistentie in geroepen werd bij 't Motorhuis, welks personeel de beschadigde auto in de garage aan den Morschsingel bracht. De auto werd bestuurd door C. B die geen letsel hij het ongeval had he komen. Mej. J. BI. wonende Nieuwe Rijn, werd gisteren door eenige jongens op straat besnëeuwbald. Op zichzelf on der bepaalde omstandigheden een zeer aangename bezigheid, maar die in dit geval tot gevolg had, dat de dame tij dens de beschieting aan een der oogen door een projectiel van meer dan ge- wensebte vastigheid zoodanig werd ge raakt. dat zij de hulp van een. medi cus moest inroepen. Een 16-jarig «jongmensch, J. v. L. verkeerde gisteravond in een vroolijke stemming, deed in ieder geval „alsof" en ging op de Breestraat, ter hoogte van de Stadsgehoorzaal 'n dans uit voeren, vlak voor een naderende auto. Toen hij het z'n tijd achtte om zich te bergen, faalde echter zijn berekening, want hij struikelde over een tramrail en kwam languit op de straat te lig gen met het geVolg. dat de auto nog juist over zijn enkels heenging. De tamelijk bekoelde artist werd da delijk onderzocht, doch bleek er zeer goed te zijn afgekomen. Slschts toon den zijn lenige voeten eenige ontvel lingen, die in bet politiebureau liefde rijk werden verbonden. BUITENLAND. HET VERDRAG VAN LOCARNO. Het wetsontwerp door den Rijksdag aangenomen. Zaterdagmiddag heeft de Duitsche rijksraad ae Locarnosche volmachten wet in onderzoek genomen. Het resul taat daarvan ^was, dat de rijksraad besloot, zonder verdere opmerkingen van het wetsontwerp kennis te' nomen. Tegen dit besluit stemden Bisieren, •Mecklenburg Schwerin en een paar Pruisische provincies. Vervolgens is het ontwerp naar 'den rijkspresident gestuurd, die het be krachtigde. Hiermede is de baan naar Conaen geheel vnj'.i De onderteekening van het verdrag. Ter onüerteeüemng van net verdrag van Locarno, ter bespreking van de verdere stappen en maatregelen en ter voortzetting van de persoonlijke voeling met cfe vertegenwoordigers der andere Betrokken landen, zijn de rijkskanselier en de rijksminister1 van buitenlandsche zaken gisteren naar Londen vertrokken. Hun staatssecre tarissen Kempner en von Schubert, vergezellen hen. Het verdrag zal morgenochtend te 11 uur woraen. onderceekend in dei zaal van het departement van buiten land sche^ za'ken, waar vroeger het corps diplomatique werd ontvangen. De plechtigheid zal openbaar zijn. 's Middags zal de koning alle dele gaties op Buckingham Palace ontvan gen. 's Avonds gBeft Churchill in het Lancasterhouse een maaltijd, waartoe 80 personen zijn uitgenoodigd, o.w. de leden van het kabinet, Lloyd George, iMacDonald en aile leden van het corps diplomatique. Woensdag biedt Baidwin aan 40 ge noodigden een maaltijd aan. HET KABINET-BRIAND. De samenstelling van het kabinet. Briand heeft gistermiddag om 4 uur zijn kabinet aan den presidentd er re publiek voorgesteld. Het is samengesteld als volgt: Briand, ministerpresident en buiten landsche zaken; Chautemps, binnenlaadscbe zaken; Loucheur, financiën; Renoult, budget; Painlevé, oorlog; Leygues, marine; Deiadier, onderwijs; r De Monzie, openbare werken; Duranfour, arbeid; Jean Durand, landbouw; Vjncent, handel; Perrier, koloniën; Jourdain, pensioenen; Tot onder-staatssecretarissen zijn be noemd Lava, Paul Morel, Ossolat, Laurent Eynac, Danielou, Rameil, .Chauvin, en Benazet. Het kabinet telt 4 senatoren, n.l.: Renoult, de Monzie, Chauvin, en Per rier, allén leden van de democratische linksche groep in den senaat en 17 af gevaardigden, waarvan 1 links re publikein, Leygues, 6 links-radicalen yn.I. Loucheur, Vincent, Jourdain, Da nielou, Morel, en 'Eyriac, o radicaal- socialisten Chautemps, Daladier, T)u- rafour, Ossolat en Chauvin, 4 repu- blikeinsche socialisten Briand, Pain levé, Benazet en Levasseur, terwijl La- val bij geen enkele partij is aange sloten. De bladen zijn van oordeel, dat het kabinet in de kamer over een belang rijke meerderheid zal kunnen beschik ken. De regeeringsverklaring. Briand zal de regeeringsverklaring welke zeer kort zal zijn, na zijn terug keer uit Londen, dus W,oensdag, op stellen. Hij zal zijn ministerie Donderdag aan ae kamer voorstellen en deze vra gen Vrijdagmorgen de discussie over cle begrooting te hervatten. Loucheur zal zijn saneringsplannen in het begin der volgende week indie nen. Wat het optreden van Loucheur be treft, wijst de „Echo de Paris" er op, dat, hoewel Loucheur tegen de inflatie is, zijn eerste daad als minister onge twijfeld zal zijn inflatie te laten goed keuren, die op het oogenblik onvermij delijk is Loucheur is voorstander van een amortisatiekas, die hij nog krachtiger wil hebben dan volgens het plan Pain levé voorgesteld was. Hij wil aan het -ministerie van financiën en technische adviseerende commissie verbinden, 'be staande uit 12 leden, vertegenwoordi gers van de groote nijverheid^ 'den han del en financiën. ZWARE ORKAAN BOVEN ZUID-ITALIE. Sicilië en Calabrlë geteisterd. Zuid-Italië en Sicilië zijn de laat ste dagen door zwaar weer' geteisterd. Seaert twee dagen werden reeds onweer en storm gemeld, die in den nacht van Zaterdag op Zondag tot een cycloon zijn aangegroeid, vergezeld van hagelslag. De zee tusschen Sicilië en het vaste land van Italië tot aan de golf van iNapels werd door springvloeden zóó opgezweept, dat door de golven aan det kust alles werd "vernield, wat bin nen haar bereik kwam. De spoorweg- teiegraaf- en telefoonverbindingen wer den verbroken, zoodat eerst heden langs draadloozen weg eenig overzicht van de aiangerichte schade kon wor- den verkregen. Het ergst schijnt het bij Reggio idi 'Calabna gelegen Bagnara di Ca labria te hebben geleden. Alle ver bindingen zijn verbroken; de huizen zijn door den storm weggevaagd; hoo rnen werden ontworteldalle vensters vernield. In den nacht ging ook het electrisch licht uit. De bevolking, vluchtte in paniek uit de huizen, die dreigden te worden weggespoeld. De geheel© visschersvloot werd te gen de rotsen te pletter geslagen. iVelè huizen werden weggespoeld als leege kisten. In Pagli is. naar wordt gemeld, vrij wel de geheel© oogst vernield. Even eens komen ernst'ge br richten uu Mon teleone. Uit de klein-ese plaatsen tusschen de giooce centra ontbreken alle na dere berichten. Vastgesteld is, dat de zee op sommige punten 150 meter diep het land is binnengedrongen. Indien men bedenki, dat de geteisterde streek zeer dicht is bevolkt, moet men vnee- zen, dat een groot aantal menschen- levens is verloren gegaan. Ook Messina is 'opnieuw geteisterd. iNiemand ?n Veze stad kan zich een cycloon van zulk een kracht herin neren. Ook hier hebben de bouten ge bouwen bijzonder geleden. Talrijke menschen zijn door steenen en dak pannen gewond. De electrisch© gelei ding. werd verbroken, zoadat de stad in het donker ligt. Ook de kabelverbin ding met het vasteland is verbroken en het verkeer met Reggio is onmo gelijk. Ier wijl de kleinere schepen tij dig in tie verschillende havens beschutting hebben gezocht, bevond zich een aan tal transatlantische stoomschepen bijl het losbarsten van den cycloon nog op zee. De Amerikaansche boot „Pre sident «Serefiel" trachtte driemaal te vergeefs de haven van Napels binnen te loop en. Ernstige verliezen aan menschen- levens worden niet gemeld. In het Oostelijk deel van Sicilië, imoet yrijwel de geheele sinaasappel- oogst zijn vernield. KORTE BERICHTEN. Japan heeft troepen naar China gezonden om zijn onderdanen te be schermen. In Zweden zal een definitieve be slissing inzake het ontwaperiingsvraag stuk niet vóór de" herfstzitcing 1926 van de vergadering van den f volkenbond worden genomen. De president van Portugal heeft verklaard, dat hij op zeven December zijn ontslag zal indienen. Volgens Stockholms Aftonbladet, zou de Nobelprijs voor den vrede dit jaar worden toegekend aan generaal Dawes, den vice-president van de Ver. Staten. De Italiaansche Kamer heeft de wet tot instelling van het ambt van teers te-minister-s taatssecretaris, alleen verantwoordelijk jegens den koning, aangenomen. Te Lissabon heeft het Zaterdag '20 uur achtereen geregend, waardoor de benedenstad geheel ondergeloopem is. Verscheidene huizen zijn ingestort gn de schade is belangrijk. Het Engelsche Ministerie van Handel heeft die schepen, die kun nen aantoonen, dat zij geen plaatsver vangers voor de stakende radio-tele- gratisten kunnen aanstellen, toege staan, de reis zonder telegrafist te doen. Te Peking is een demonstratie gehouden, waarbij de omwerping van de r egeering en de ontbinding der ta rief-conferentie geëischt wordt. UIT DE OMGEVING. OEGSi. tiELST. Een groot aantal ouders was met het bestuur van de school der Ned. Herv. Gemeente te samen gekomen in een der, daarvoor smaakvol ingerichte lo kalen dezer school aan de Endegees- ter Straatweg. Het goldt dezen keer het houden van een Ouderavond. Na het, zingen van Psalm 146 1, 3 en 8, ging Ds. T. J. Jansen Schoonhoven voor in gebed, en las Zijneerwaarde voor den 146sten Psalm. Als Voorzitter van het Schoolbe stuur, beet spr. namens dit bestuur allen hartlijk welkom. Een verblijdend en tevens een be moedigend verschijnsel is ook weer hedenavond te constateeren, door de zoo groote opkomst. Het blijkt meer, dat deze avonden niet alleen gewild zijn, doch ook dat de ouders belang stellen in onze school, waar hunne kinderen onderwijs ontvangen. Ko mende aan de toestanden van deze school memoreert"spr. het eigenlijk nog zoo kort geleden gevierde ope ningsfeest. Toch is dit al weer bijna één jaar geleden. De tijd vliegt snel. Dit bij na afgeloopen jaar, is voor onze school voorspoedig geweest. Wel hebben eeni ge donkere wolkjes aan den hemel ge staan, doch deze zijn wederom verdwe nen zonder groote sporen achter te la ten. Een groote droeve dag is ons ten deel gevallen. Met diepen weemoed ge denkt spr. het dezen zomer plaats ge had hebbend ongeval. Een onzer jeug dige leerlingen werd plotseling van "bns weggerukt. De 19e Juni is voor ons een nooit te vergeten dag geweest. Ge heel de school, personeel en gemeente was in diepen rouw gehuld. Een ande re slag trof onze school dit jaar door het vertrek van den heer Damstra, die aan een andere school benoemd werd. Als plaatsvervanger is benoemd de heer J. Brussee. Aan de on<|erwijzeres Mej. Schepper werd dezen zomer een ziekenverlof verleend. In haar plaats is gekomen Mej. Koffyberg. Thans staan wij wederom voor een moeilijk geval. Sedert kort is door Mej. J. M. Kooy ontslag gevraagd Hare toekomst zul len wij, en velen met ons, met vreugde tegemoet zien, doch onze school zal in haar een belangrijke kracht verlie zen. Zeer veel kinderen, doch ook de school waaraan zij 15® jaar verbonden was, zal haar noode moeten missen. Niet dan zeer moeilijk zal een dergelij ke kracht voor ons te vinden zijn. Wat nu de school zelve aangaat, de ze geniet steeds een toenemenden groei Langzaam maar zeker gaat het aantal leerlingen vooruit. In Maart j.l, be- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.NSF- Kindaruurtje door Ant. van Dijk. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.l. Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.l. Leziugen. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 6.(Hilversum, 1050 M.). Concert. 6.20 (Parijs, Eiffeltzren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 6.45 NSF. Halfuurtje voor de huis vrouw. 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.15 NSF. Hen praatje over radio. 7.20 (Hilversum, 1050 M.). Lezing v. Marie Sehmitz. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lc_l_;en. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 ilJ Concert. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M,). Concert. - 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voord-acht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het ^persbureau Vaz Dias. 8.15 (Hilversum, 1050 M.). Concert door het concertgebouwsextet. Piano, fluit, hobo, klarinet, waldhoorn, fagot. 8.20 (Daventrv, 1600 M.). Concert en lezingen. Orkest en Schoische pijpers. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. Orkest eii Schotsche pijpers. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. S.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. S.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) 'Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. droeg dit aantal 168. in Juni 174, in September 176 en thans 178. Vijf leerkrachten zijn nu aan de school verbonden, ilit getal mag vol gens de wet 4 zijn. Dus één kracht is door het schoolbestuur te salarieeren. Mocht het eenmaal zoover komen, dat het aantal leerlingen steeg tot 4 X 48, plus één dan zal dit voor het bestuur een groote verbetering brengen. Dit jaar is door het bestuur verschei dene keeren vergaderd. Steeds lieersch- te hier een prettige stemming. De hoop uitsprekende, dat ook op de belangstel ling van de ouders gerekend kan wor den, wijst spr. nog even op het zoo even voorgelezen Psalm 146. Onder leiding van den heer v. d. Meene, werd het verdere gedeelte van het programma aigewerkt. Op geestige wijze werd door 4 school meisjes een samenspraak gehouden, voorstellende „Een bezoek in een con fectiewinkel". Hierna werd door 5 jon gens een kapperszaak voorgesteld. Beide groepen werden met luid ap plaus beloqnd, hetgeen wel bewees hoe dit in den smaak viel. Het belangrijkste van den avond was een „Inleiding over handenarbeid", door Mej. Rollandet, Leerares te Lei den. Mej. R. vertelde ons op aangename en duidelijke wijze, welk nut het heeft voor onze kinderen om hun handenar beid te leeren. Hieruit bleek ons, dat met het leeren van handenarbeid de kinderen al van jongs af hand, hart en hoofd leeren ge bruiken op aangename en tevens nut tige wijze. Rekenen en aardrijkskunde, door middel van handenarbeid werd ons zeer duidelijk uiteengezet. Gevaar lijk achten de ouders, dat hun kinde ren met scherpe voorwerpen als mes en schaar omgaan, doch dit te gebruiken en het gevaar hiervan te kennen wordt hun, bij degelijk onderricht, geleerd. Hoe veel beter zoude het voor de kinde ren in 't algemeen zijn, wanneer han denarbeid werd geleerd in de plaats van het zoo moordend „huiswerk". Het leeren moet de meeste kinderen aange naam zijn. Hebben zij den geheeleri dag op de school het dagelijksch lezen, rekenen, taal en schrijven geleerd, des avonds bij hunne thuiskomst moeten veelal weer beginnen. Hierdoor wordt velen het leeren onaangenaam. Kunnen zij dan hiervoor in de plaats handen arbeid leeren, zoo zal hun dit veel aan genamer zijn, en wordt het schoolwerk tevens bijgehouden. Mej. R. vertelde ons een paar heel aardige voorbeelden van het nuttig en noodig zijnde handenarbeid. Na het gebruik van een heerlijk kop je koffie, waarvoor Mevr. v. d..Meeue had zorggedragen, werden wij in de ge legenheid gesteld in de lokalen het werk vande-kinderen te bekijken en

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2