■C Voor liet koude jaar getijde in voorraad: Flanellen Dames-Combinations. Flanellen Dames-Nachtponnen, NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 25 NOVEMBER 1925 DAG-AGENDA. 20—28 Nov. Winkelweek van de Ver. „Centrum Belang", N. Rijn—Visch- markt—Botermarkte^Breestr.— Maars- manssteeg. SassenKeim. Woensdag 25 Nov. 's av. acht uur. Geref. Kerk. Uitvoering van Gewijde Muziek. Donderdag, 26 Nov. 's av. acht uur: Stadsgehoorzaal: Concert Gemengd Koor „Sursum Corda". Vrijdag 27 Nov. 'sav. acht uur, „Je- ruël Groenesteeg 16. Lezing het licht beelden. Vrijdag 27 Nov. 'snam. half vijf, Openb. Leeszaal en Bibl. Breestr. 27. Alg.. Ledenverg. dezer Leeszaal. Vrijdag 27 Nov., 's av. kwart over acht uur, Hotel „In den Vergulden Turk" (Bovenzaal)Ledenverg. van den L. Kunstkring „Voor allen". Vrijdag 27 Nov. 's av. acht uur. Nut9- zaal. Lezing voor den Ned. Chr. Vrou wenbond door den heer Volk van Rot terdam. Onderwerp: „Gevaren op zede lijk gebied, die jonge menschen bedrei- gen". Maandag 30 Nov. 's av. acht uur in „Prediker" Janvossensteeg. Feestavond L Chr. Oranje Ver. Woensdag 2 Dec. Filmvoorstelling over Indië, in de Stadsgehoorzaal. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met ZonYlag 29 Nov. a.s. waar genomen door de apotheken van de h.h. G. F. Reyst, Steenstr. 35, telef. 136 en A. J. Douk, Doezastraat 31, tele foon 1313. •die reeds vóór het sluiten van de con ventie van Locarno hangende waren. Er is dus geen sprake van, zeide hij, de Wielingen-quaestie aan arbitrage te onderwerpen. De heer Vandervelde verklaarde nog. dat in den laatsten tijd besprekingen hadden plaats gevonden o.a. betreffen de de uitbaggering van de Schelde- vaargeulen. De Minister verwachtte, dat nog wel eenige tijd zal verlöopen, voordat het tractaat geratificeerd zou worden, in verband met de regeeringscrisis in Ne derland en de noodzakelijkheid om elk misverstand weg te nemen. Invoerrecht op vleesch. De commissie van deskundigen voor de vaststelling van de prijscourant ter berekening van het invoerrecht op versch of gekoeld vleesch heeft in hare vergadering van 23 Nov. bedoelde prijs courant vastgesteld als volgt: Rund en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 K.g. f 95, paardenvleesch, versch of ge koeld, 100 Kg. f45. Gedurende de maand Dec. zal mits dien het invoerrecht van de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen 10 pet. van de hiervoor vermelde waarden Van der Hoop vraagt ontslag. Naar „Voorwaarts" verneemt, heeft de heer J. A. N. J. Thomassen a Thues- sink van der Hoop, de bekende vlieger van de K.L.M. die vorig jaar den tocht naar Indië maakte, met ingang van 1 Januari 1926 ontslag gevraagd als pi loot bij genoemde maatschappij. De reden van dit ontslag zou gelegen zijn in teleurstelling, die Van der Hpop na zijn terugkeer uit Indië bij de K.L. M. heeft -ondervonden. De hooge hoed in eere hersteld. De hooge hoed is gerehabiliteerd. Met „democratische" eer is hij ge kroond. Een goed jaar geleden, in September 1924. was hij contrabande voor het zelf bewuste proletariaat. Toen toch, bij de opening van de Coenhaven, door de Koningin, heeren werden verzocht te komen in wandel- costuum ,,met hoogen hoed" diende 't socialistisch dagblad „Het Volk" een hartgrondig protest in. Dat was dwang van boven af, on duldbaar voor fiere magistraten, die zoo in de uitoefening hunner taak wer den belemmerd In ons nummer van 12 September 1924 waagden wij het dat protest af te wijzen, schrijft de „Rotterdammer." Ook onder een hoogen hoed kan zeer wel schuilen een schrander proleta risch brein zoo meenden wij destijds te mogen concludeeren. Schitterend zijn wij door der dingen loop in het gelijk gesteld. De voorzitters van de verschillende kamerfracties werden door" de Konin gin naar Het Loo ter consult geroepen. Photografische opnamen hebben ons in staat gesteld te bezichtigen de dracht, waarin zij zich hebben gesto ken. Dr. Nolen9 met slappen vilten hoed. Mr Heemskerk met.slappen vil ten hoed. Mi*. Albarda de vertrouwensman der S.D.A.P. met statigen hoogen hoed. Is schitterender eerherstel denkbaar? RECLAME. lYOOi in Wit en Gekleurd. 6840 BUITENLAND. DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Briand weigert de opdracht. Briand heeft de opdracht tot kabi netsformatie geweigerd. Hij deelde Doumergue mede, dat hij niet de medewerking heeft kunnen ver krijgen, waarop hij gehoopt had om 'n ministerie te wormen op een breeden grondslag van republikeinsche een dracht. welke alle linkerpartijen zou insluiten. Dientengevolge meende bij zich niet met de vorming van het Ka binet te kunnen belasten. 0 Boomer kabinetsformateur. Gistermiddag 4 uur 20 ontbood de president Doumer op liet Elysée en be lastte dezen met de kabinetsvorming Hij vroeg 24 uur bedenktijd. Bij het verlaten van het Elysée heeft Doumer verklaard, dat hij bij het aan vaarden van de opdracht zelf naast het minister-presidentschap het departe ment van financiën zou nemen Briand heeft zich hereiti verklaard buitenland sche zaken te behouden. Gisteravond zou hij zijn financieele plan uitwerken, dat hij tegelijk met de regeeringsverklaring zou indienen, zoo hij er in slaagt een kabinet te vormen. Hij zal waarschijnlijk een ministerie vormen uit de radicalen, de radicale linkerzijde en een of twee groepen, die nog meer naar rechts staan, daar hij de socialistische voorwaarden niet kan aanvaarden. Deze sluiten zicih zelf op die wijze uit. Zou Doumer niet slagen, dan zou 'n kabinet Herriot-Blum mogelijk zijn. HET VERDRAG VAN LOCARNO. De Rijêstiagdebaiten. De Duitsche rijksdag heeft na een debat, dat bijna 11 uur heeft geduurd, het wetsontwerp over het verdrag van Locarno in eerste lezing afgehandeld.. Het wetsontwerp is naar de commissie voor buitenlandsche zaken gezonden. De behandeling in tweede lezing heeft Donderdag, die in derde lezing Vrijdag plaats. Gisterochtend 10 uur begon de zit ting. Het verloop was zeer gunstig, In het begin was het huis goed vol, maar weldra liep het leeg en kon men nau welijks eenige belangstelling voor de debatten opmerken. Zulks is licht te verklaren, want ofschoon de sprekers van den hun toegemeten tijd tot de laatste minuut gebruik maakten, wis ten zij heelemaal geen nieuwe gezichts punten te openen. Graaf Westarp (IJuitsch-Nationaal) dreunde op eentonigewijze een lange litanie van redenen op, waarom het verdrag voor hem onaannnemelijk is en verzekerde tevens, dat de geheele fractie aaneengesloten tegen zal stem men. Hij wilde voorts, dat de toetre ding tot den volkenbond hij afzonder lijke wet geregeld zal worden, terwijl de fractie ten slotte nog een motie van wantrouwenindiende, welke echter zoodanig opgesteld is, dat de socialis ten er moeilijk hun stem aan kunnen verleen en. Fehrenbach las namens het centrum een verklaring voor, waarbij de partij zich voor het verdrag uitspreekt, ech ter met het uitdrukkelijk voorbehoud, dat de onderteekening ervan geen ver nieuwde onderteekening van het ver drag van Versailles beteekent. Terwijl de communist Theelman voor geheel leege banken stond te oree ren. kwam er eenig leven in de brou werij, veroorzaakt door het binnenruk ken van Clara Zetkin, een communis tische woordvoerster, die twee jaar lang in Rusland was vastgehouden en juist was teruggekeerd. De dame werd met een bouquet roode anjelieren op 'passende wijze vereerd. j(n den loop van den dag hield de economische partij haar fractieziting. Zij besloot voor het verdrag, maar te gen Duitschlands toetreding tot den volkenbond te stemmen. Daar deze bei de dingen echter een onverbreekbaar geheel vormen, meent bet „Berl. Tage- bl." dat de partij bij eindstemming zich aan de zijde van de oppositie zal be vinden. Mocht zulks het geval zijn, dan is het twijfelachtig, of er een twee derde meerderheid behaald zal worden. Van beteekenis is dit echter niet, daar nu is uitgemaakt, dat een eenvoudige meerderheid voldoende is om het wets voorstel aangenomen te krijgen. De communisten zijn nog van plan van hun recht gebruik te maken om een tusschentijd van twee maanden te eischen tusschen 'de aanneming en de in kracht treding. Mochten zij hun zin krijgen, dan kan de rijksraad ech ter tusschenbeide komen door de wet Voor dringend te verklaren en wordt zij daarmede dadelijk van kracht. De onderteekening der verdragen. De Britscbe regeering beeft voorge steld, dat de verdragen van Locarno, met het oog op het overlijden van Ko ningin Alexandra, door de gezanten in plaats van door de leden der verschil lende regeeringen op 1 December te Londen onderteekend zullen worden. De persvrijheid in Italië. Het is bekend, dat Mussolini en zijn fascistische vrienden niet zoo heel veel met de persvrijheid op hebben. Ze hou den niet van al die potkijkerij. Zoo publiceerde de fascistische Im- pero" gisteren een hoofdartikel van de hand van haren directeur Carli, dat voornamelijk tegen de Fransche jour nalisten is gericht en dat nu niet be paald collegiaal gesteld is. In dit artikel wordt b.v. de corres pondent van de „Peuple" een „geraffi neerd zwijn" genoemd en „een eunuch, die een pak rammel verdient, die met voeten behoort te worden gatreden en uit het al te gastvrije Italië behoort te worden gezet." Aan het slot van het artikel wordt dan voorgesteld, alle ongewenschte correspondenten zoo spoedig mogelijk over de grens te zetten. Ook is volgens het artikel noodzake lijk, dat voor eiken naar Italië komen de correspondent afzonderlijk overeen komstig de ook in den diplomatieken dienst gebiuikelijke handelwijze tevo ren de goedkeuring der Italiaansche regeering wordt gevraagd. KORTE BERICHTEN. De Fransche socialisten hebben een motie aangenomen, waarin zij zich bereid verklaren om hetzij alleen, het zij in samenwerking met de radicalen een ministerie te vormen. Te Moekden zou een opstand te-- gen Tsang-Tso-lin uitgebroken zijn. De twee overgebleven leden van de afbakening van de Iersclie grens hebben een voor McNeil compromittee- rende verklaring afgelegd. In Ierland dreigt een politieke cri sis, in verband met bet conflict in de Ierscke grensregelingscommissie. Laidoner heeft een voorloopig rap port aan den volkenbondssecretaris doen toekomen, betreffende zijn bevin dingen aan de voorloopige grens tus schen Turkije en Irak. De nieuwe minister van Joego slavië, Stefan RacUtsj, heeft een rede gehouden, welke een sebprpe repliek bevat op Mussolini's jongste kamer rede. Te Londen zou bevestiging zijn ontvangen van de inneming van Me dina door de Wahabieten. De beslissing van het Int. Hof in zake Mosoel is slecht 'door de Turk- scbe pers ontvangen. UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente op Dinsdagavond half acht. Voorzitter de heer E. Vernède, bur gemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en geeft daarna het woord aan den wnd. Secretaris to^ het voorlezen van de notulen, der vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. Do Voorzitter doet mededeeling van eenige ingekomen stukken, zijnde mis siven van Ged. Staten, behelzende goed keuring van genomen raadsbesluiten'; voor kennisgeving'aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat naar aanleiding van door de heeren Eraggaar en Limburg gestelde vragen, door hem aan de raadsleden inlichtingen zijn ver strekt, betreffende loon en arbeiasvoor waarden van den hulpfitter, zulks, na dat de gas- en watermeester was ge hoord. De heer Brag gaar is niet geheel voldaan. Hij had nog een tweetal vra^ gen beantwoord willen zienwanneer de hulpfitter op zijn maximum komt en wanneer hij zijn vaste aanstelling ont vangt. De Voor zit ter zal deze vragen in het college van B. en \V. ter sprake brengen. Betreffende de door den Ijper Mens in de vorige vergadering gestelde vraag of de huurccmmissie nog noodig is, deelt de V oor zit tor mede, door 'n schrijven dezer commissie van het nut van net voortbestaan ervan overtuigd te znn. De heer Mens vindt geen reden op ueze zaak nader terug te komen, de post is gevoteerd. Een tweetal comptabiliteitsbesluiten worden vervolgens goedgekeurd. Ook 'worden nog een tweetal verzoeken om ontheffing behandeld, het eene wordt afgewezen, het andere toegestaan. De Landstorm commissie van den Bijz Vrjjw. Landstorm, die zich tot den ge meenteraad had gewend om subsidie, ontvangt op haar verzoek een afwijzen de beschikking. Het betrelt hier, zo?als "e Voorzit t r uiteenzet, taeen gemee ;t :.el?ng, doch een landelijk bel. n*. zulks In tegenstel ling met de biv /we Ji., die dan eek door de gemeen.e gesubsidieerd wor'.U. De heer Taal bepleit voor de land-- istormccm. 'n zaal om te. vergaderen De Voorzitter zegt, dat een des-, betreffend verzoek aan den raad nog wel overwogen zou kunnen worden.. Vervolgens worden 'de pensioengrond slagen van eenige gemeenteambtenaren vastgesteld: een formeele kwestie. Ti]dens de ziekte van den heer C. v. d. Meurs is extra arbeid verricht door den heer S. v. d. Meer, chef- veldwachter en een tweetal politieagen ten, in verband hiermee wordt aan deze drie heeren een gratificatie van f 50, 25 en f 25 verleend. De Voor zitteir vraagt voorts mach liging tot f 3000 voor de- kosten van het uitbreidingsplan: verschillende leden v. den raad vragen, of het niet mogelijk is, het plan wat eenvoudiger uit te voe ren, zij vinden het bedrag wat hoog. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. een bespreking met den heier Verschoor hebben gehad en dat zij wel leiein indruk hebben gekregen van de veelomvattende werkzaamheden, aan dit plan verbonden, temeer, daar de ge meente Voorschoten geen staf van per soneel heeft om de teekeningen uit te voeren e.d. Bovendien, wanneer we een maal die> uitgaaf hebben gedaan, hebben we een goed plan. De raad kan zich na deze toelichtng fcrniee vereenigen. In het besluit tot conversie der geld- leeningen komt nog een clausule bij, dat de gemeente ten allen tijde, indien zij dat \vil, meer zal kunnen aflossen. Deze door Ged. Staten voorgestelde wij ziging wordt goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van den' heer Ir. Stokhuizen, inzake het electri- «iteitsfceirijf, waarin voorgesteld wordt de mogelijkheid te openen van den aan leg van huurleidingen, alsmede wie voor een zekeren' datum aansluiting op hst net vraagt,- een of meer gratis licht punten te geven. De Ni.eer B rag gaar juicht het ma ken van huurleidingen toe; over de voor waardin kan later gediscusseerd wor den. B. en W. stellen voor in beginsel te besluiten overeenkomstig het voorstri van den heer Stokhuizen en de nadere uitwerking aan het college va.n B. en W. over te laten. De Voorzitter deelt ook nog mede, dat de aanleg aan den Rijndijk zoo goed als verzekerd is, er zullen daar plm. 60 huizen aangesloten worden. De Raad gaat met het voorstel ac- coord. Bij de rondvraag merkt de heer Duy nis veld op, dat'op sommige plaatsen de weg veel te wenschen overlaat en bij regenweer gevaarlijk is. De Voior zit ter zal er nog eens de de aandacht op vestigen van den op zichter der provincie. De heer Mens heeft gezien, dat er werkzaamheden worden verricht aan de Oranjekade, is dat werk aanbesteed? De Voorzitter antwoordt, "dat dit werk is aanbesteed wat het arbeidsloon betreft en overigens in eigen beheer. Dit was voor de' gemeente de voordee- ligste manier. Ook vraagt de heer Mens of de grondprijs al bekend is, waarvoor de 'gemeente daar den grond wil verkoo- pen. £)e Voorzitter antwoordt, dat die prijs nog door den raad moet vastgesteld worden.' Die prijs kan niet a priori vast gesteld worden. De heer Taal vraagt of in heit ver nauwde gedeelte van de Wijngaarde- laan de mntaarn, die daar staat, niet bruikbaar gemaakt kan worden. De Voorzitter zal over die zaak spreken. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter te kwart over 9 de ver gadering. Gisteravond vierde de Meisjes ver eeniging op Geref. Grondslag alhier haar eerste lustrum. De feestavond werd gehouden in het mooie nieuwe gebouw voor Chr. Ba- langen van de Ned. Herv. Kerk, De presidente, mej. J. Alting, open? de met gebed en een met stille aan dacht aangehoord openingswoord. .Ver der nam Ds. Wiëlenga 'op verzoek de leiding over. De secretaresse bracht verslag uit over de vijf atgeloopen levensjaren der vereeniging. Ze werd opgericht op Woensdag 18 Nov. 1920, op ini tiatief van Ds. Alting met aanvan kelijk 18 leden. In October 1921 werd tot aansluiting aan den bond van M.V. op G. G. besloten. Het ledentdl va rieerde nogal. Het minimum was 12, maar thans telt de vereeniging 27 te- den. De jubileerende vereeniging werd toegesproken door afgevaardigden van tien.' kerke raad, van.de Jongel. vereen., van de kring Leiden van den Bond van Meisjesvereen. en van de kna pen vereeniging. Een paar flink uitgewerkte inleidin gen, een van mej; A. Steeneveld over „Esther" en van mej. M. Zwijnen- burg over „Onwaarheid", gaven een zeer goeden indruk over het werk der vereeniging. Met twee pracht ge ta bleaux ,,de roeping de vrou^*" „het bondsinsigne" oogstte de vereeniging een zeldzaam succes. Afgewisseld door zang en voordrachten, had de avond een zeer geanimeerd verloop. Ds. Wielenga sloot na een harte lijke toespraak de vergadering. Vrijdagavond a.s. zal de A.R. Kies- vereen. „Nederl. en Oranje" vergade ren. De heer C. Kooy, zal een inleiding houden over. het onderwerp: „'Wat is een gave gulden?" Gezien het onderwerp en den inlei- "der is een groote opkomst te ver wachten. Burg. Stand. Geboren: Esther Anna dv. 1. B:rg ei M. M. van Velzen: 'r.ilinur Petrus, zv. F. d?n E'sen en A. Ê'al.cbcom,; Covnelis Otto, zv. en Petroriei'a Elizabeth, dv. W. van der Peel en A. G. N. de Vroomen: Leonar- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Leringen, enz. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover,1 395 M.). Lezingen. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 6.(Hilversum, 1050 M.). Concert. 6.20 (Parijs, Eiffeltoren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 7.05 (München, 485 II.). Concert., 7.20 (Hilversum, 1050 M.). Lezing v. Marie Schmitz. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, leri.i-en. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.) Concert. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.10 NSF. Christelijke Radio. Voor programma rie hieronder. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en leringen. 1 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert, 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. j 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Ned. Chi. Radio Ver. Sprekers: Ds. J. Gillebaard, Geref. predikant te Noord-Scharwoude. em Ds. Joh. T. van Petegem, Evang. predikant te Hilversum. Muzikaal gedeelte: Trio de Swarte uit Amsterdam. Viool, cello en piano. Zangkoor „Immanuël" 'uit Hilversum. Programma. 1. a. Lof zij Üen Heer. Melodie uit 1665. Voor zangkoor. b. Loof nu den Heere, mijne ziel. Melodie uit 1665. Voor zangkoor. c. ,De wereld zingt Gods lof. J« W. Franck. Voor zangkoor. 2. Trio no. 13. Haydn. Trio de Swarte. 3. Eerste ged. van de rede van Ds. J. Gillebaard over: „De toekomst der Religie". 4. ie deel vioolconcert a-dur, Mo zart. Viool en piano. 5. Tweede ged. van de rede van Ds. J. Gillebaard over: „De toekomst der Religie". 6. Keer weer. f Voor zangkoor. b. De kloppende Heiland. Voor zangkoor. c. Bljjf bn mü Heer. Voor zangkoor. 7.. Variations Symphdniquies. Cello en piano. 8. ie deel tno opus 50 van P. Tsctei- kowsky. Trio de Swarte. 9. Rede van Ds. J. J. v. Petegem over: „De toekomst der menschen". .10. a. Jezus, ga ons voor. Melodie uit 1698. Voor zangkoor. b. Jezus, ik ben de Uwe, M. Kulke. Voor zangkoor. c. God is en blijft getrouw, van J. S. Bach. Voor zangkoor. dus Jacobus, zv. J. L. van der Past en A. E. Zonneveld. Maria Cornelia dv. J. Tijssen en M. G. Koot. Ondertrouwd: Abraham van der Lin den, 42 jaar em Jannetje Leune, 26 j. Overleden: Johannes van den Akker 71 j. echtg. van- Adrians van der Nou- weland. LISSE. Gemeenteraad Ter aanvulling van het verslag van den gemeenteraad volge nog, dat de begrooting sloot met ee.11 bedrag van f 295.940,381/2 voor inkomsten en uit gaven. Onder de ingekomen stukken was 11 sohrijven van uen Minister, waarin het maximum aantal vergunningen voor Lis se bepaald wordt op 10. Verder deelde de Voorzitter mede, dat met den nieuwen directeur van het Gasbedrijf overleg zal worden gepleegd over een gemeentelijk badhuis. De beer V e r d u y n vroe», of betref fende het geneeskundig onderzoek van kinderen ook het advies was ingewon nen van de hoofdonderwijzeres, wat niet het geval geweest was. De heer So bels is het met den heer Verduyn eens, betreffende het genees kundig toezicht, maar zou bet verant woordelijkheidsgevoel der oud.rs niet willen uitschakelen. Voortdurend toe zicht lijkt spr. niet gewenseht. In som-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2