NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 23 NOVEMBEïTl923 Moet ook kan niet anders! Je bent niet in Victoria hotel, niet in de „Pays Bas" of „Vieux Doelen", maar in een gevangenis, en sleutels behooren nu eenmaal bij de misdaad en bii de boete. Klik klak knerpend, kreu nend, knarsend, knarrendI. Het slot draait om. Daarbinnen stom Staat een vrouw, Zij 'heeft berouw. •{Wiat zij eens deed, Is haar leed. Klik klak het slot, Hoe zwaar haar lot. t De deur gaat toe. Z' is 't denken moe. In 'sboozen macht Haar zonden bracht. Ze denkt aan huis. Der kind'ren thuis. Klik klak het slot, Hoe zwaar haar lot. Ik heb allerlei vragen mogen stel len aan den Directeur, een prettig humaan mensch, wars van sentimenta lit^it, toch vaderlijk gezind tegenover de gevallenen en met een hart vol medelijden. Ik vind het zoo goed, dat de Pers niet geweerd wordt binnen die dikke muren. Te lang is er gedacht en ge- Êraat alsof ze geheimen te bewaren adden en alsof gerechtigheid niet hand aan hand kon gaan met verbe teren en opvoeden en aanleeren. Gelukkig dat die gedachte ons iri ide laatste jaren zooveel nader aan 't hart gehecht is. Gelukkig, dat op het laatste Lon- densche congres van reclasseering en berechting die gedachte alles over- heerschend was! Sommige vrouwen zijn aan 't dwei len, de voorgeschreven gevangemis- kleedij hebben ze aan, een wit mas ker voor 't gelaat. Achter twee gaten kijken de oog en nieuwsgierig naar elk vreemd gezicht. De dagen zijn weinig gekleurd en elke verandering brengt vertier. In de luchtkooi, van boven met kip pengaas voorzien, stap ik op en neer, neen en weer, Ze hebben mij er a/en in gelateQ, en ik loop een paar pas- isen vooruit en een paar terug, vijf. schreden (heen en vijf stappen naar 't beginpuntArme stakkerds, als de lentegeuren zweven door de lucht, en ergens een vogel trillert, en eaan verdwaald liedje van de straat af naar binnen danst, als een jolig zonne straaltje naar binnen glipt Et zijn er, die al jaren en jaren 'daar hebben geloopen, vijf passen heen en vijf terug, vijf neen en vijf terug... jWat onwezenlijk gaat dan alles schij nen. Hoe veraf de dag van de daad die zekere dag. Ben je het ooit zelf wel geweest of was het soms een booze nachtmerrie? Er worden ook wel kindjes geboren in de ge vangenis. Niemand behoeft bang te zijn of de kleine wel goed verzorgd wordt, want 't kindje heeft zoo'n snoe zig wiegje, en moeder heeft alles en alles, veel meer dan thuis, vol op hebben ze 't, moeder en kindje. Maar geen water van de zee wischt het ooit af, dat in de registers van geboorte en sterfte kindjes geboorte plaats Wordt vermeld als zijnde de strafgevangenis, daar en daar. Je mag tegenwoordig wel epns een jprentbrieikaa'rtje hebben in je cel, maar' „tegen den tinnen theekroes het portret van m'n moeder, en dat ,van m'n zoon en nog een van m'n dochter met de kinders, en een met de kleinkinders". „M'n man staat er niet bij". Mis schien heeft „m'n man" het er wel naar gemaakt Ik mag mee met de bezoekdame. Ze doet dit werk al twintig jaar. Wat imooi werk, denk ik al* maar door, teï- wijl ik achter haar aanloop, wat heeft ze den slag te pakken, Wat brengt ze iets hoopvols, iets bevrijdends mee uit de buitenwereld. „Hoe gaat 't, m'n kind?" Als ik in de gevangenis zat, zou ik God danken voor 't bezoek van een mensch met een barmhartig gezicht en „vriendelijke moederoogen. die tegen me zei: „Zoo, rnjn kind„M'n kind' zit zenuwachtig druk te vrouwen, al maar te rekken en te vouwen. Niemand, die tegen je praat, tus- schen die vier muren, den heelen dag, niemand behalve de bezoekster. „Ik werk maar hard," zegt m'n •kind, dan vergeet ik het daar buiten." Er zijn in de Nederlandsche vrou wengevangenis maar zestig vrouwen. Ik ben trotsch op dit kleine getal. Maar zestig, van al die duizenden vrouwen in Nederland. Ik ben blij, dat die zestig het goed hebben. Aan de hygiëne wordt niet tekort* gedaan, de voedselvoorziening is toe reikend en de adjunct-directrice, die me zoo vriendelijk te woord stond en van alles vertelde, de indeeling van den dag en de lessen, de voordrachten, die zij bijwonen en het handwerk dat ze in haar vrijen tijd mogen doen tracht het lot der armen niet erger te maken dan het al is. Ik zie ook de straf cel met de harde brits. Ze is gelukkig haast nooit be woond. Natuurlijk blijft er veel te wenschen over. Ik vindt b.v. dat je een muts op je hoofd moet dragen omdat je gestolen hebt, gewoonweg belachelijk en het gevangenispakje van het ouder- uetsche harae goed en het zotte sjaal tje.een dwaas overblijfsel uit oude ïjden. En de lompe klompen zijn vroed ,als je den stal uitmest of in 't land de koeien melkt, maar niet als ie Stil zit, of vijf a acht personen een bfilf uur lang ijsbeert. Maar als ik terugspoor, droom ik toch van andere dingênWaarom .'t eenmaal niet kunnen komen, 4111 geheel ander systeem, ergens ver Ar en van alles vandaan? wel zon en wel lucht, wel stoere, krachtige arbeid die den blos op ie wangen brengt en je energie staalt, wel straf en vrïj'heidsberoo- ving, maar zonder de nuctelooze opslui ting en de afmattende eenzaamheid. Ik droom van een huis ik droom van een hei een onafzienbare hei en aan den zoom van die hei eeni rood dak, en onder dat roode dak menschen van 't zelfde hout gesneden als mijn bezoekdame, die zei van M'n kind". Laai'elke vrouw, die God be waarde voor misdaad en zonde, bid den voor hare zusters die zijn 'in 'het; land van 'berouw en boete.Laat ze haar zusters gedenken als haar vroolijke jong'e lach weerklinkt door haar huis, als ze luistert naar bet lied in haar hart. "Laat ze denken aan wat de sleutels zingen, dag inj dag uit, jaar in jaar uit. Het slot draait om. Daarbinnen stom i Staat een vrouw, 1 Zij' heeft berouw. \- Wat zij eens deed, v 'f Js haar leed. Klik klak het slot, Hoe zwaar haar lot. GEMENGDNIEUWS. Afschuw elijke mishande ling. De Weensche „Reichspost" maakt melding van een geval van af schuwelijke mishandeling van een echtpaar door een Roemeenschen gen darm. De misdaad had plaats te Udvarhely. Iemand had het echtpaar beschuldigd, een wagenkleed te zijnen nadeele ver duisterd te hebben. De gendarm liet het echtpaar bij zich komen en toen de echtelieden hem bij hoog en bij laag verzekerden, dat ze van de heele zaak niets afwisten, dwong bij een Zigeunerjongen onder het toedienen van oorvijgen te zeggen, dat hij van den diefstal door het echt paar getuige was geweest. Toen hing de gendarm de vrouw met de haren aan een balk van den zolder zijner woning op en sloeg haar onbarm hartig met een touw en met de vuist, tot zij het bewustzijn vërloor. Daarna ging bij den man te lijf en schopte dezen zoodanig tegen gezicht, borst en onderlijf, dat hij eveneens be wusteloos raakte. Toen het echtpaar weer bij kwam en nog steeds een bekentenis weigerde af te leggen, bond de gendarm de handen van den man stevig aan elkaar en liet hem toezien, hoe de vrouw met het hoofd naar beneden opnieuw opgehan gen werd. Toen begaf de ongelukkige vrouw, wier oogen uit de kassen puilden door de folteringen, de kracht om langer te blijven ontkennen en in haar doods angst riep zij uit, dat zij den diefstal gepleegd had. De gendarm had zijn doel bereikt en wilde de twee „dieven" voor den strafrechter brengen. De vrouw moest echter onmiddellijk naa het ziekenhuis overgebracht wor den, waarheen ook de man, zoodra hij buiten levensgevaar was, vervoerd zou worden. De gruweldaad van den gendarm heeft wijd en zijd in den omtrek de grootste verontwaardiging en verbitte ring gwekt. Verduistering. Tegen den 29-jarigen boekhouder van de Woning bouwvereniging „Bennebroeks Bloei", te Bennbroek, werd gisteren voor de Haarlemsche rechtbank wegens ver duistering 1 jaar gev.straf geëischt met aftrek der prev. hechtenis. Schunnige films. Het Ge rechtshof te 's-Gravenhage heeft giste ren vernietigd het vonnis van de vier de Kamer der Amsterdamsche Recht bank, waarbij een stoffeerder veroor deeld werd tot drie maanden gevange nisstraf, wegens het verspreiden en ter verspreiding in voorraad hebben van strooken van films, met afbeeldingen, aanstootelijk voor de eerbaarheid. Op nieuw rechtdoende, verklaarde het Hof den beklaagde op andere gronden schuldig en veroordeelde hem tot één maand gevangenisstraf. O p iu m-s mokkel. De recht bank te Avesnes in Frankrijk heeft een 27-jarige Amsterdamsche vrouw, die in den sneltrein AmsterdamParijs betrapt Was op het binnensmokkelen van een kilo opium, veroordeeld tot 3 maanden gevangenistraf en 3000 francs boete. Het achterhaalde opium werd verbeurd verklaard. Electrische stethophoon. De Nederlandsche prof. Wenckebach van de universiteit te Weenen, heeft een nieuw toestel gedemonstreerd voor het onderzoek van hart en longen. Het is een elctrische stetophoon waarmee de fijnste harttonen en long- tonen gemakkelijk hoorbaar gemaakt worden voor een auditorium van wel zeshonderd menschen. Watervlegtuig veronge lukt. Een watervliegtuig van de Italiaansche marine is, blijkbaar door verkeerde manoevres, in het Lago Mag' giore gevallen. Van de zes personen is er een ver dronken, de anderen werden min of meer ernstig gewond. Misdadigplan. Te Leipzich is de politie een complot van rechts-radi- cale jongelui, om de synagoge op te blazen, op het spoor gekomen. Het plan zou reeds op den „Reichs- kriegertag" zijn uitgevoerd, doch toen hebben de samenzweerders er van af gezien, omdat zij niet tijdig paspoorten naar het buitenland hadden kunnen bemachtigen. Grootebrand. Te Blanken burg ten Noorden van Berlijn is de groote lederfabriek van Potthof und Kayser tot den grond toe afgebrand. Hst vuur greep zoo snel om zich heen, dat binnen een uur het geheele complex gebouwen een vuurzee was. Aan verscheidene omliggende gemeen ten, zelfs aan Bérlijn werd om assisten tie gevraagd. Het blusschingswerk was zeer moeilijk, daar de brandweer we gens de sterke dampen en de ontzetten de hitte niet van zeer nabij den brand kon bestrijden. Persoonlijke ongevallen zijn geluk kig niet te betreuren. De oorzaak van den brand is nog niet vastgesteld. UIT DE ROODE HEILSTAAT. Dat het er in den Russischen heil staat op het gebied van de zedelijke normen niet zoo heel rooskleurig voor stond, was min of meer bekend. Voor al de oercel der" samenleving" werd en wordt ondermijnd, en dat we daar bij niet alleen met individueele geval len, maar terdege ook met officieel ge- sanctionnqerde opvattingen te doen hebben, bewijst wel de nieuwe Rus sische huwelijkswet, die gebaseerd is op het principe van volkomen vrijheid in de verhouding der echtgenooten. De absolute „vrijmaking der vrouw" is er natuurlijk de kern van: elke band is verdwenen. Men kan in Rusland zoowel monde ling als schriftelijk trouwen, en het gesloten huwelijk ten allen tijde ver breken; er is slechts een verzoek om echtscheiding voor noodig van „een der partijen." En voorts: Iedere vrouw1 van 16 en iedere man van 18 jaar kunnen in het huwelijk treden, zonder daartoe van iemand toe stemming te moeten vragen. Er be staat alleen één soort huwelijk, n.l. bet burgerlijk huwelijk. De huwenden kun nen den familienaam van den man of van de vrouw dragen of ieder zijn ei gen naam behouden; er wordt echter niet toegestaan een dubbelen naam te voeren. 'Wanneer een der echtgenooten van domicilie verandert, dan is de an dere niet verplicht hem (of haar) te volgen. En zoo voort. De trouw, vroeg Schil ler, is toch geen waan? UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. De gemeenteraad zal a.s. Vrijdag 27 November, des voormiddags 9.30 uur vergaderen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Adressen van de Sassenheimsche Bewaar-, Naai- en Breischool en R.K. ïFröbelschool tot bekoming van sub sidie. 3. Gedeeltelijke garantie voor uitbrei ding electrisch net aan den Menneweg. 4. Voorstel om terzake het water bedrijf, volgens art. 9 van de verorde ning, met 8e Haarlemsche Bankveree- nigmg, bijkantoor Lisse, met een reke ning courant-aan te gaan. 5. Voorstel om terzake het Grond- en Woningbedrijf, volgens art. 28 der Ver ordening, met de Coöperatieve Boeren leenbank te Sassenheim een rekening courant aan' te gaan. 6. Begrootingen met memorie van toe lichting, van de Gasvoorziening, diet Waterbedrijf en het Grond- en Woning bedrijf, alsmede van de Gemeente, dienst 1926. Voor de Chr. Geref. Gemeente alhier hoopt a.s. Donderdag des avonds te 7 uur op te treden Ds. Joh. Jansen van Leiden. Burgerlijke stand. Geboren: Johan na Catharina, dochter van W. F. van Klaveren en T. van der Spree. Agatha Gerarda, dochter van M. Beijk en E. Kcrtekaas. Martina, dochter van iC. Luijk en L. M. Bette. Overleden: Baxbera Hillenaar, 76 j. wed. van J. Hassing. Ondertrouwd: Pieter Kooger, 25 j. en Adriaant.je van Steensel, 22 jaar. Gehuwd: Arie Verhoog, 25 jaar en Willemina Bette, 24 jaar. Gevestigd: Mej. M. J. Kooijman, Jac. v. Eejjerenlaan 8, van SlieJrecht. G. Slegtkamp en gezin, Hoofdstraat 120 van Lisse. J. A. van den Berg, Hoek- straat 16, van Noordwijk. C. B. Spruijt geb. Rhijnsburger en gezin, Wasbee- Kerlaan 26, van Warmond. H. M. Hoo gervorst, Hoofdstraat 218, van Oegst- geest. Vetrokken: Mej. H. J. Overvliet, van Vaartkade 5a naar 's Gravenhage. A. Verhoog, van Vaartkade je naar Voorhout. W. J. Kooteo, van Florisschoutenstraat 9 maar Linschoten. M. J. Qualm, geb. Jansen, van Hoofdstraat 52 naar 'sGra venhage. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bevallen: A. Rodenburg, geb. den Har tog, zoon. II. EderVeen geb. Lieftink, zoon. C. M. Boedens geb. Groot, zoon. W. van der Leede geb. van der Meer, dochter. G. Spaan geb. van Delfi, zoon M. Spreij geb. Offers, dochter. M. C. van Schie geb. Mooijman, zoon. L. van Doorn geb. van Ofwegen, zoon. E. Ga lenkamp geb. Rotteveel, levenl. zoon. Gehuwd: W. J .Tuinman, jm. 27 jaar en W. van der Mik, jd. 27 jaar. Ingekomen van: Zwammerdam, C. Goebel en gezin, veehouder, Kortsteek- terweg 4a. Krommenie, H. Moolhuize.i en gezin, predikant, Dorpstraat 1109. Leiderdorp, H. van Stigt, IJzerwerker, Woubrugscheweg 36. Ter Aar, 'H. Schel lingerhout, schippersknecht, Steekter- weg 266. Hazerswoude, J. Voskuil, dienstbode, Steekterweg 178. Leiden, W. M. Klink en gezin, los arbeider, Raad huisstraat 49. Utrecht, G. Schaap, dienst 'bode, Veri. Aarkade 24. vLeiden, T. Verkerk, Toussaintstraat 26. Vertrokken naar: Rotterdam, Rid derstraat, G. Drongelmans en gezin, los arbeider. Leiden, Da Costastraat 6. M. van Vee 11. 's Gravenhage, Groot Her- toginnetlaan 60, G. C. Oostron?.' Schiedam Fabripjein 29e, J. Hart en gezin. Bank werker, 's Gravenhage, Loosduinsche weg 529. N. A. de Rijk, Zuid-Afrika, Kroonstad (Oranje VrjjstaatL P. D. van (Ier Bijl, graanhandelaar, 's Gravenhage, Obrechtstrast 4S2, R. Roodbergen. Lei dein, Oude Rijn 5, C. Kwant, dienstbode Leiden, Medusastraat 11, J. W. de Jong. Aalsmeer, J. W. Tourneur, bloe mist. Bussum, Fr. Mauritslaan 29, M. Polling, dienstbode. Boskoop, P. Bru- né, arbeider. WASSENAAR. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 25 November, des voor- 'ddags te 9.45 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Ontheffingen Bouwv.erbod. 3. Reclame schoolgeld. 4. Restitutie vergunningsrecht J. Schoonderveld. Vaststelling pensioengrondslag di verse gemeenteambtenaren. 6. Uitloting obligatiën geldleening. 7. Verhuur dokterswoning en huis aan de haven. Aankoop meerder terrein voor Openbare U.L.O.-school. 9. Verhooging jaarwedde gasfitter v. bezit van een diploma. 10. Benoeming leden commissie steun regeling. 11Benoeming leden Commissie van advies werkloosheidsverzekering. 12. Benoeming van leden Commissie van Toezicht Arbeidsbemiddeling. 13. Benoeming Lid Plaatselijke School oommissie. 14. Rekening en begrooting Burgerlijk Armbestuur. 15. Subsidie R. K. Huishoud- en In dustrieschool. 16. Wijziging begrooting 1925. 17. Geldleening. 18. Wjziging voorstel politieverorde ning. 19. Gemeentebegrooting 1926. 20. Vaststelling nieuwe Bouwverorde ning. 21. Uitbreiding, straatverlichting. VOORSCHOTEN. De Raad dezer gemeente zal verga deren op Din^ag 24 November a.s., des avonds te 8 uur. 'Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingetn. 2. Comptabiliteitsbesluiten. 3. Verzoeken om ontheffing inzake Hondenbelasting. 4. Beschikking op het verzoek der Landstormcommissie. 5. Vaststelling pensioengrondslagen v. gemeenteambtenaren. 6. Gratificatie aan politiebeambten. 7. Voorstel betreffende uitbreidings plan- 8. Wijziging besluit conversie geld leningen. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhel- mina, cc enter van J. Mens en G. Snel- derwaara. Geertruida, doch tra van H. J. L. v. d. Vlekkert en H. van Eg- mond. Cornelia Maria, dochter van W. L Vogels en G. IJsselt. Jacobus Cor- neiis zoon van J. Th. van Beek en C. J. de Klerk. Overleden: A. Chr. Vogels, 24 jaar, echtg, van J. Parlevliet. P. van der Ham 77 jaar. Ondertrouwd: IJ. Bakema en M. Gioeneveld. WOUBRUOOE. De Raad dezer gemeente zal verga deren op Donderdag 26 November, aes vcormiddags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken.' 4. Vaststelling raadsbesluit tot aan brenging van een rooilijn voor de „Groote Baan" en den Achterweg. 5. Credietaanvrage ombouw band- brandspuiten in mot oibrandsp uiten. 6. Vaststelling kohier Verbeteringsbe lasting, dienst 1925. 6a. Vaststelling Algemeene Politiever ordening. 7. Vaststelling instructie Gemeente ontvanger. 8. Voorstel aanvaarding schenking v. Heinessen. 9. Vaststelling begroeting Gemeente Ijk Electriciteitsbedrjf. 10. Vaststelling begrooting Gemeen- teljk Waterleidingbedrijf. 11Vaststelling gemeentebegrooting, dienst 1926. De bovenbouw ten behoeve van de brug over de Does is gearriveerd, on middellijk is men overgegaan tot bet monteëren, opdat de passage zoo spoe dig moge-Ijk langs de gewone weg Kan geschieden, vooral ook voor de auto busdienst, welke met het overzetten,met een pont steeds vertraging ondervindt. Burgerljke stand. Geboren: Ma ria Theodora, dochter van P. N. Win ters en M. A. van der Meer. Maria Flora, dochter van G. J. V-erhj en J. M. van Tol. Loonardus Gerardus, zoon van J. W. van Tol en J. van der Meer. Overleden: Jannetje Verboon, echtg. van D. Wittebol, 43 jaar. Gehuwd: Gerrit Bezemer, jm. 30 j. on Maria Elom, jd. 31 jaar. LISSE. De- Raad dezer gemeente zal vergade ren op Dinsdag 24 November, des na middags te twee uur. 1. Aangehouden voorstel van B. en W. tot don bouw van een koetshuis mei dubbel woonhuis ten behoeve van Open bare Werken. 2. (Voorstel van B. en W. en de Grond commissie, om aan den heer P. J. van Hulst alhier een hoekje grond te ver- koopeui van het Haventerrein. 3. Voorstel van B. en W. en de Grondcommissie, om aan den heer W. van Maanen, alhier, een strookje grond te verkoopen van het perceel Lisse, kadastraal bekend in Sectie D n^. 2229 ten behoeve vanuitpad van zjn per ceel Heereweg nó. 139 naar den Hee- reweg. 4. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleening van f43.200 en het verleenen van een voorschot aan de woningvereeniging „Volksbelang" v. de in aanbouw zijnde 18 asbeiderswo ningen. 5. Comptabiliteitsbesluit. 6. Subsidieaanvragen voor 1926. Verzoek van de afdeeling Lisse der Algemeene Vereeuiging van Bloembol lencultuur, o-m een subsidie van f 25 ten bate van den door die afdeeling georganiseerden tuinbouwwintercursus. Verzoek van de R. K. Geitenfokver- eeniging „De Werkmanskoe", om een subsidie van 25 gulden. Verzoek van het bestuur der Kweek school voor Vroedvrouwen „te Heerlen, fom een subsidie van f 25, Verzoek van de IJsclub Lisse, om in den winter 1925'26 gedurende 25 werkdagen een werkkracht beschikbaar te stellen eventueel voor het onderhoud der ijsbanen in deze gemeente. 7. Vaststelling van de gemeentebegroo ting voor het dienstjaar 1926. 8. Ingekomen stukken en mededeelitv 41 €-11. Ds. C. v. d- Ven, Chr. Geref. pred. alhier heeft het beroep naar Arnhem aangenomen. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. A. Dijkstra, chauffeur, Goegerritsteeg 1. E. C. Kempers-van Smorenburg, Narmstraat 9. A. M. André de la Porte Nieuwe Rjn 29. J. H. C. van Beenen, Botermarkt 13. Mr. J. A. ,E, Buiskool, Zonneveldstraat 1. J. G. v. d. Steen, Haarlemmerstraat 200. E. C. van Leeu wen, dienstbode. Maredjk 52. M. Zwa nenburg, dienstbode, H. Rijndijk 160. L. 0. Oskamp, dienstbode, Oude Sin gel 248. J. G. Kerkhof, Maarsmans- steeg 13. I. H. C. van Harmeien, dienst bode, Oegstg.-l-jan 20. D. Pont, Oegstg.- laan 22a. J. Sf. C. Pont, Oegstg.-laan 22a. A. G. M. Veen, dienstbode, Stati onsweg 37. J. A. Hupkens. muziekon derwijzer, Apoth.-dijk 37. C. van Ros sen, dienstbode. Plantage 24. Wed. j. v. d. Wal-v. Zomeren, Vollersgr. 32. D. Mooy, Mandenmakerssteeg 8a. J. F. M. Evers, Zjlsingel 44. J. Lodder, Hooi gracht 34a. P. Korenhof, fabrieksarb., Bankastraat 18. I. P. Leenhouts, J. v. Goyenkade 10. J. W. Hartevelt, hulp in de huihs., J. v. Houtkade 5. G. Kam| huisen, Rapenburg 45. L. D. Pels-Rij- eken, J. v. Goyenkade 1. W. A. v.f d. Sluis, Stadhouderslaan 24. A. S. Schel fer, 1.1. mach. N. S„ Heerenstr. 28. C. A. Bogemanh, Haarl.str. 85a. N. Mar celis en Jam., L. Ljsbethsteeg 2. M. S.i Wyckerheld-Bisdom, 0. Singel 20. J. J. Zandbergen, veedrnver, Volmoleingr. 22. M. P. Ansink-v. d. Hulst, Breestr. I2ia. M. Schroder, buffetjuffr., Sta tionsplein 4. M. H. Klant, magazjnchef Utr. Jaagpad na. A. Kateren en gez., bouwk. opz., Drie Octoberstraat 39a. J. H. Hekewerth, Rapenburg 78. J7.A. C. Platteel, Heercngraeht 39. E. Mashot, Priester, Heerensingel 3. W. VeenStra, Steenstraat 6a. F. J. Bjleveld, Aalmarkt iS. G. Nauta, Clarensteeg 17. H. Bun- nig en fam'., colporteur, Levendaal 50. J. A. Fenckens, Drie Octoberstraat 3a. H. P. M. Keuls-Teeuwisse, Breestragt 20, M. v. Wijk, dienstbode, Zoeterw. weg 13. A. E. Jagel, huish., Heeren singel 3. J. Bosman, Rjnsb.weg c2. P. C. F. K. Textor, Breestraat 145. L. A. v. Schaaldenburg, Noordeinde 32, P. A. Verhust, Weesp, Spobrstraai 7. Joh. v. Leeuwen, Njmegen, Kol. Re serve. Mej. C. M. Jansen, Amsterdam, Pius-Gest., Kerkstr. M. Smazen, Lin schoten, wed. J. v. As, B 37. Mej. P. Waasdorp, Voorschoten, Scnoolstr. 42. L. PI. Crockett, Solt-Lake Citv, Noord- Amerika. Th. M. v. d. Velde, Wassenaar Schoolstraat 2. Wed. C. A. Kres-de Groot, Den Bosch, Koningsweg 7. Mej. Jf. C. v. d. Ploeg, Den Haag, N. Park- lean 105. A. L. M. Cornelissen, Blerik, Wieënstr. 4. M. F. M. Hofman, Den Haag, v. Diemenstraat 160. J. Ph. v. Erk, Blaricum, Torenlaan. A. Ph. Bun- nik, Wassenaar, Langstraat 54. G. J. Salemink, geb. Bloemmk, Arnhem, Gei tenkamp 41. G. Rjkee, Alblasserdain E; 250. L. J. Beukers, Rotterdam, .Ru benstraat 48a. M. J. Friedeman, Hazers woude, H. Rijnljk 91. P. A'. v. d.-Reep Voorburg, Laan van N. O. Indië 33. Abr. Mooten, Zeist, Molenweg .19. Mej. A. M. v. d. Rjcke, Ginneken, Gesticht Moederheil. Mej. A. A. Frieeema, Den Haag, Koningskade 5. P. J. A. Ding jan, Oude Wetering, bleekerj Bergman, Mej .H. Smaling, Kockengen, bj N. Smaling. Mej. J. v. d. Plas, Katwjk, Scheveningsche straat 1. H. Verwayer, Leiderdorp, Doeslaan 15. Th. A. Duin, Alkmaar, Verdi'onkenoord 44. Wed. Klejn-Keijzer, Amsterdam, KI. Katten- burgerstraat 130. Mej. A. Seijmour, Den Haag, Leuvenschestr. 35.'Mej. M. J. Mechelse, Rockanje, A 197. Mej. M. M. Kolthoff, Noorden, R. K. Pastorie, Mej. C. Lamens, Den Haag, Gem. Zie kenhuis Z. W. J. Roelofs, Delft, Visch- steeg 3b. G. R. Topper, Overveen, Zij! weg ,33. Mej. A-. A .Poortenaar, Kam jpen, Singel 1. Mej. M. J. Chr. Wage mans, Zalt-Bommel, Boschstraat 78. A, J. de Kier, Dordrecht. Wolwenershave-a 2S. G. v. Raajj, Heese bij Hanune De Pif tflung 2. B. du Mortier. Leiderdorp, Zijlweg 8, bjj Stouten. Wed. J. de Witte- Ahesa, Westdorpe (Z.), bij J. Doorne- bos. Mej. T. Verkerk, Alphen aan dei Rjjn, Toussaintstraat 26. B. H. L. v. d. Tuin, i. L .iik. Willebr. College.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6