MTEUWE UEIDSCHE "COURANT VAN WOENSDAG 18 NOVEMBER 1925 doch zeer veelvuldig en wellicht meer intensief gevoerd. In warongs en wa- ronkies, in de kampongs, bij elke fees telijkheid, in één woord, waar maar eenige menschen bij' elkaar gevonden worden, wordt propaganda gevoerd voor het communisme. Op vakvereenigingsgebied zitten zij ook niet stil. Op Buitenzorg en ook te Batavia maken zij van de onder de sadokoetsiers bestaande ontstemming gebruik om te ageeren en bonden te stichten, stakingen uit te roepen, enz. De arbeiders bij het batikbedrijf in de omstrekeöwan Batavia, zooals" op Ta- nan Abang, Karet en Paal Merah, staan reeds onder hun invloed en de vereenigingen zijn bepaald communis- nisch aangelegd, waartegenover ook terecht door de tauwke's een tegen- ver eeniging werd opgericht. In eiken tak van bedrijf trachten de communisten hun stempel te druk ken, zelfs geven zir de hoop niet op, om toch nog een baboes en djongos- bond in elkaar te stampen. Polygamie. Volgens een opgave van het statis tisch kantoor, leven op Java ongeveer .lOO.UOb inlandsche mannen in poly- famie, terwijl ruim 7 millioen genoeg ebben aan één echtgenoote. In de buitengewesten i.s die verhouding ge middeld 130. In de Lampongs 1 11. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. Vergadering van den raad dezer ge- mecrite óp Maandag 's namiddags 7 u. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer J. van den Berg. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed, waarna de Secretaris de notulen voorleest welke onvëran- dert worden goedgekeurd. Mededeelingen. Ingek. van H.H. Ged. Staten goedgekeurde af- en overschrijvingen en gewijzigde politie verordening. De begrootingen van het Burgerl. Armbestuur en het Burgerlijk Arm huis worden voor het jaar 1926 goedge keurd; de eerste in Ontvang 303.73 en in Uitgaaf 300.batig saldo 3.73 en de laatste in Ontvang 5585.en in Uitgaaf 5580.batig saldo 5. De Begrooting van het Waterleiding bedrijf wordt goedgekeurd in Ontvang en Uitgaaf tot een bedrag van 6400. Vervolgens is aan de orde, de Be grooting van den gemeentedienst 1926. De Voorzitter stelt voor,waar de com missie uit den Raad de geheele Begroo- ting nauwkeurig heeft nagegaan en de beide Wethouders dezelve op hun duimpje kennen, bet geheel alleen wat de hoofdstukken betreft te doorloopen, en gelegenheid te geven tt>t aanmer king, wanneer daartoe aanleiding be staat. De heer Van Egmond dankt ook mede namens de overige commissiele den, den Secretaris voor de verstrekte toelichting bij het onderzoek. Bij de post „Straatverlichting" merkt de heer Van Egmond op,^lat de com missie in haar geheel voor meer ver lichting is. De Voorzitter zegt dat reeds de zaak in onderzoek is en op dien weg. zoo mogelijk met den wensch der com missie zal rekening worden gehouden. Bij den post „Onderhoud wegen enz." acht de commissie wegverbetering zeer wenschelijk en zou teneinde tot alge- heele verbetering te geraken het ge- wenscht achten jaarlijks een deel te bestraten. De Voorzitter deelt mede dat het plan is de voetpaden en goten eenigs- zins te verbeteren en verder in de Be grooting komt een post voor om een gedeelte weg te bestraten. De heer R e ij n e v e 1 d verklaart zich tegen bestrating en meent dat bij tijdig onderhoud, de weg best in orde is, gelijk het dit jaar gebleken is. Bij de post „Onderhoud Begraaf plaats", meent de commissie dat die post verlaagd kan worden en van 200 gebracht kan worden op 100. Na toe lichting van den Voorzitter blijft die post gehandhaafd. Bij de post „Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen", brengt de V o o r z i t- t e r de wenschelijkheid ter Sprake, dat de gemeente bij het a.s. Zangconcours, dat in onze gemeente staat gehouden te worden, e*en medaille ter beschik king moet stellen, en daarvoor 25.— wenscht uit te trekken. De heer R e ij n e v e 1 d verklaart zich er tegen en acht dit geheel over bodig, terwijl de heer C o r t s er sterk vóór blijkt, omdat het steeds een ge woonte is, en wij niet achter kunnen blijven bij anderen, en dezelve toege dacht wil zien aan die Ver., welke het hoogst aantal punten haalt. Het be drag wordt toegestaan, zonder voor waarde. De heer Reyneveld verklaart er zich tegen. Bij de post „Arbeidsbemiddeling" in formeert de heer De Jong of die 400.— aan het Rijk wordt betaald en dlaarna aan de verschillende organi saties wordt uitgekeerd, waarop de Voorzitter bevestigend antwoord. Ge- wenscht zou het wezen, dat bij werk loosheid, ook aan ongeorganiseerden ecnige steun werd verleend. In 't bijzonder komt nu te:' sprake, do bestrating. Wanneer er toe werd overgegaan vanaf de Bruggestraat tot den heer A. Zuidwijk en vanaf den heer A. van Heijningen tot de brug bij den heer G. van der Bijl, zouden de kosten volgens den gemeente-opzichter bedragen 3000. De beiden Wethouders verklaren er zich tegen, zoodat na breedvoerige be spreking waaraan alle leden deelne men, de zaak voorloopig nog op uitvoe ring zal wachten. Bij de post „Keuringsdienst", komt het slachthuis ter sprake, de commis sie meende, dat de verstrekte vergoe ding aan het schoonhouden verbonden te hoog was, hetwelk evenwel na toe lichting van den Voorzitter slechts met 25 per jaar kan verminderd worden, waartoe werd besloten. Tenslotte wordt de Begrooting 1926 voorloopig vastgesteld. In ontvang op 39261.106 en in Uitgaaf tot een gelijk bedrag. Enkele af- en overschrijvingen vin den plaats en enkele formeele wijzi gingen in de pensioengrondslagen van eenige gemeente-ambtenaren. De politie-verordening aangaande de maximum-snelheid van auto's en mo toren wordt in overeenstemming ge bracht met de desbetreffende borden langs den weg. De Voorzitter deelt nog mede, dat het adres voor een derde bestelling, door vele gemeentenaren is getee- kend, evenwel dat niet allen serieus zijn en velen geen belang daarbij heb ben, zoodat bij B. en W. bezwaar be staat, daarvoor een bedrag van 200. per jaar uit de gemeente-kas te betalen De heer Van Egmond informeer de of dié bestelling ook voor verant woording van de posterijen geschiedt, waarop bevestigend wordt geantwoord. De beer Oppelaar vindt ook het bedrag hoog, maar vindt een tweetal bestellingen per dag, ook voor een ge meente als de onze, een unicum. Wel licht zijn er nog die er wel wat voor over hebben. De Voorzitter meent, dienaan gaande op voorstellen te moeten wach ten. Bij de gebruikelijke rondvraag merkt de heer De Jongop, dat een belang rijke post van Uitgaaf bij de behande ling der Begrooting is gepasseerd, zon der daaraan aandacht te wijden, n.l. de aanschaffing van een motor-brand spuit, die zal toch 3500.kosten min 1000.van particuliere zijde toege zegd. De Voorzitter zegt, dat hier sprake kan zijn van: mosterd na den maaltijd"; het hoofdstuk is wel dege lijk genoemd en de heeren lieten de zaak rusten. Bij de bespreking bleek de heer Reijneveld een geducht tegenstan der, niet alleen de aanschaffing, maar het onderhoud en de wekolij&sche be proeving zal veel kosten en dat terwijl de oude spuit nog vrij goed is, en de brandkranen toch ook hunne diensten kunnen bewijzen. De Voorzitter zag de zaak niet zoo donker in, maar daarover zal later nog nader worden gesproken. De heer Van Egmond herinnert, dat bij de bestrating van de Lager- waardscheweg rekening wordt gehou den met de hoogte van den weg als wa- terkeering. De heer Reijneveld merkt op, dat dan eerst die hoogte wel nader mag vastgesteld worden, hetwelk de heer Van Egmond als, Voorzitter van de Hondsdijksche polder, toezegt. Hierna wordt de vergadering geslo ten. ZOETERWOUDE. In zijn gistermorgen gehouden ver gadering neefc de raad besloten tot opheffing van de kerkmis. Den heer Starrenburg werd een in terpellatie toegestaan over het loon dei- los-vaste werklieden dat hij gelijkge steld wilde zien met dat der vaste. Nadat het, niet mogelijk was geble ken hiervoor een geschikte formule te vinden, werd een uit den raad ge komen voorstel aangenomen om Het loon te brengen op f3.50 per dag. Den heer v. d. Ploeg te Koudekerk werd 300 vierk. M. van een op 400 vierk. M. verkaveld stuk bouwgrond verkocht voor f2000. Het restant zal 'hem worden gepresenteerd vcor f200. Een verzoek van Bik en Brede veld te Leiden om aanleg van een electri- citeitskabel in den Vrouwe weg werd afgewezen. Een zelfde verzoek van v. d. Akker werd aangehouden, terwijl dat van Harteveld en Goedberg naar B. en W. werd gerenvoyeerd om ad vies. Afgewezen werd een verzoek om i 50, subsidie voor den autobusondernemer v. d. Akker en eenzelfde verzoek, overi een gelijk bedrag gaande voor de land stormcommissie zuid-Holland-West. Bij de rondvraag werd besloten bijl de directie van de N.Z. H. T. M. aan] te dringen op het plaatsen van een wachthuisje bij de halte Lammebrug. In aansluiting op een desbetreffend,' adres van belanghebbenden zal de bur gemeester zelf gaan onderhandelen. In antwoord op een vraag van den heer de Graaft 'deelde de voorzitter mede, geen bevoegdheid te hebben, evenmin ais de andere Rijn-gemeenten om de wielerwedstrijden op Zondag te verbieden, daar deze zaak het Rijk aangaat. De heer Stadhouder bracht het ma ken van een centralegrind- en opr slagplaats en de aanschaffing van een Ford-vrachtauto ter sprake. LISSE. Maandag hield de Clir. Besturenbond alhier een Openbare vergadering op geluisterd door het Hillegomsch Gem. Dubbel kwartet, onder leiding van den heer Cor de Koning. Als spreker traden op de heeren G. Baas en J. Schipper, beiden van Am-, sterdam, waarna Ds. G. van Dijk Az. met een slotwoord den avond besloot. De voorzitter opende de vergadering met gebed, las vervolgens 2 Cor. 6 voor en deed in zijn voorwoord enkele me dedeelingen, uiteenzettend het doel der Vergadering en het werk van het Chr. Nationaal Vakverbond. Vervolgens riep hij de sprekers en de vergadering een hartelijk welkom toe en gaf daarna den heer G. Baas de gelegenheid het onderwerp: Moedig voorwaarts* te behandelen. Spr. zette eerst den toestand der vak- vereeniging tijdens den oorlog uiteen en behandelde daarna de inzinking. Doch we moeten nu weer vooruit, want we staan midden in de werkelijk heid, Zoo zachtjes aan gaat het naar de bedrijfsorganisatie, niet zooals de mo derne vakbeweging dat wil, maar vol gens het bestel Gods. Hierna gaf het Gemengd dubbel kwar tet een stokje ten beste. Daarna gaf de voorzitter het woord aah den heer Schipper als twesde Ispreker. Deze gaf een uiteenzetting met het oog op de propaganda. In 's Heeren kracht werkend moe ten we voorwaarts gaan. en zoowel de ongeorganiseerden als verkeerd geor- 'ganiseerden brengen tot de Christelijke vakbeweging. Nogmaals gaf het kwartet een zang stukje, waarna Ds. G. v. Djjk met een slotwoord en dankzegging eindigde. Het was een leerzame avond en veletn heb ben dan ook genoten. Een schrjjven van verhindering was binnen gekomen van Dr. Th. Ruijs Jr., iGeref. predikant. Woensdag 9 December a.s. spreekt Ds. G. R. Kuiper, Geref. pred. te Haar lem, voor de Geref. J. V. „Timotheus" aan den Heerenweg, over liet onder werp: „Drieerle'i Jeugd". GEMENGD NIEUWS. VLIEGONGELUK TE NIEUWEDIEF. Twee vliegers gedood. Het watervliegtuig der Marine !Wï. 57 is gistermiddag halt drie op den - Zuidwal, te Helder, ongeveer 4 K.M. van de haven, gevallen. Het toestel vloog in groepsverband met een ander vliegtuig. De W> 57 gleed at en sloeg met den kop op den bodem van den zeer ondiepan Zuidwal. 1 De andere vliegmachine streek da- deljjk op het water neer voor het ver- leenen van hulp. Het bleek, dat de off icier-vlieger ',W|. A. van Mourik, ën de adspirant- waarnemer ,Van Dijk zwaar gewond waren. Volgens een later bericht is de of ficier-vlieger Van Mourik overleden: de waarnemer,Van Dijk is zwaar ge wond naar het Marine-hospitaal ge bracht. In den loop van den avond is hij ook bezweken.. Van Mourik was gehuwd; de waar nemer niet. Noodlanding. Gistermiddag ongeveer 3 uur moest een machine der K. L. M. wegens motordefect on der Reewijk een noodlanding maken. De machine kwam met den kop in, een nauw slootje terecht, de aviateur redde zich met een sprong en bleef, ongedeerd. De machine met haar staart omhoog had natuurlijk voor de inwoners veel belangstelling waarvan de meesten nog nimmer een vliegmachine van zoo nabij hadden gezien. Te half vijf stond het vliegtuig weder op de raderen, terwijl het gedurende den nacht door politie bewaakt is geworden. Schaking. Uit Epe (GldJ is gisteren gevankelijk te Winschoten binnengebracht de 25-jarige weduw naar A. J. L., kermisreiziger, wonende te Apeldoorn, die de minderjarige dochter van H. v. D. te Winschoten,, op 30 September j.l. tijdens de Win- schoterkermis had geschaakt en mee genomen naar Arnhem, Utrecht, Rot terdam, Den Haag tot te Epe de ar restatie volgde. Het meisje is aan de ouders teruggegeven. Onvoorzichtig. Te Schore zette een man een kruik met koffie op de kachel, op welken kruik een kurk zat. De kurk vloog op een ge geven oogenblik van de kruik; de man kreeg den warmen inhoud in het ge laat, waardoor hij vrij ernstige brand wonden bekwam. Aardbeving. De seismograaf te Staffordshire heeft een zeer sterke aardbeving geregistreerd. Men ge looft, dat de aardbeving plaats vond op de Salomon's eilanden. (Nieuw- Guineai. Hevige storm. In het Weste lijk deel van het Reuzengebergte is door een geweldigen storm een ont zaglijke verwoesting aangericht. Ge heele wouden zijn ontworteld. Hardhandig. Te Berlijn werd een inklimmer, dié des nachts in een op de eerste verdieping gelegen kamer van het hotel Kaïèerhot binnenge drongen was, door den daar wonenden directeur eener verzekeringsmaatschap pij, den Zwitser Hollinger, door het open venster op straat geworpen. Hij bleef zwaar gekwetst liggen en werd later door de politie per bran card naar het bureau vervoerd. De ,,.B Z. a. M." meldt nader, dat het hier een der beruchtste inbrekers betrof, een zekeren* Willy Kassner* 30 jaar oud, en stoker van beroep. Hij was een maand geleden uit de straf gevangenis te Luckau ontsnapt. Ver moedelijk zal de man het leven er wel niet afbrengen. Auto-ongeluk te 's-G ra ven- Ha ge. Maandagavond, reed een ïuxe auto, bestuurd door den eige naar, den heer v. d. E., in de Laan van Meerdervoort aldaar, ongeveer ter hoogte van de Zoutmanstraat. Van den kant van het gymnasium kwam de 79-jarige gepensionneerd brigadier-ma joor der Rijks veld wacht, H. R., die den weg wilde oversteken in de rich ting van de Zoutmanstraat. Op ge noemd uur is het in de omgeving van „Bronovo" zeer druk. Hij raakte dan ook de kluts kwijt en liep, tegen den auto van den heer v. d. E. op, welke over hem heen reed. Bloedend uit een diepe hoofdwond bleet de ongelukkige liggen. Op dit oogenblik kwam, toe vallig, de commissaris van politie, de heer Kramer, aanloopen. Hij stelde da delijk een onderzoek ter plaatse in. De heer Kramer constateerde, dat de bestuurder naar drank rook, en hij diende hem daarover een reprimande toe. R. werd door verplegend personeel van „Bronovo" bewusteloos naar bin nen gedragen, waar een hersenschud ding werd geconstateerd. Het slacht offer fs gistermorgen, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, overleden. Als tragische bijzonderheid kan wor den medegedeeld, dat de heer R. gis teren juist 79 jaar is gewordsn. Auto-ongeluk. Een automo biel der familie KruppVon Bohlen und Halbach" is tusschen Ahaus en Epe in Wiestfalen verongelukt. De chauffeur werd gedood. Mevr. Krupp kreeg een sleutel beenbreuk, ter wijl de heer Krupp enkele onbeteeke- kenende verwondingen opliep. Door onvoorzichtigheid. In een der Zuidelijke voorsteden van Londen was in een huis de gasleiding defect geraakt. De door de gasfa briek gezonden arbeiders namen niet de noodige voorzorgsmaatregelen in acht. Plotseling had dan ook een ex plosie pla.a,ts, waardoor de voorgevel instortte en 13 personen gewond wer den. Drie vrouwen. Voor de recht bank te Bradford stond heden een man terecht, beschuldigd van trigamie waarbij hij zich van de drie betrok ken vrouwen 1200 had weten los te krijgen. De bewuste man, die 48 jaar oud is, huwde in Juli 1920 een onderwij zeres, terwijl hij nog niet wettelijk ge scheiden was van de vrouw, met wie hij in 1907 een jaar huwelijksleven had. In Nov. 1920 sloot hij er nog een Huwelijk bij, nu met een nurse en in Februari '1922 een derde huwelijk. In 1913 verkreeg zijn wettige vrouw scheiding, zoodat hij nu nog driemaal, zij Het ook niet al te wettig,, is ge trouwd. Al te vertrouwelijk. Een (deftig heer ontbijt in de zaal vap het hotel en knoopt met den eigenaar een praatje aan. „Hoe gaan de zaken van 'tjaar?" „Ik ben zeer tevreden, de toevloed van vreemdelingen is zeer groot. En het drukste van het seizoen moet nog komen". „Komen er nog velen?" „Zeer velen, mijnheer, en u moet bedenken dat mijn hotel 't meest ge renommeerd is van heel de plaats. De meeste gasten stappen bij mij af.". „Zoo, dat verheugt me zeer, vriend. ;U zal dan ook wel willen toegeven, dat uw bezwaren tegen uw inkom stenbelasting over 1920 absoluut onge grond zijn". „Hoe zoo?" stottert de hotelier. „Om u te dienen. Ik bende in specteur van de belastingen". Land- en Tuinbouw. BOLLENINVOER IN DE V. S. Nog meer protesten. Op de bijeenkomst te Washington ter bespreking van do beperkende maatre gelen tegen don bolleninvoei' werden naar uit New-York aan de Telegr. geseind wordt, verschillende argumen ten ontwikkeld, onder heftige en luid ruchtige teekenm van goei- en afkeu ring. De vergaderzaal van het National Museum was dicht bezet. Door de op positie werd scherpe critiek geoefend op de houding van de Horticultural Board. De president van de Amerikaansche Garden Club, Pratt, zeide o.a.: De Amerikaansche amateurkweekers voelen allen de groote onrechtvaardig heid, welke voortvloeit uit de beper kende, maatregelen van de Kamers voor Tuinbouwaangelegenheden. De Ameri kanen zijn van de noodzakelijkheid er van niet overtuigd. Miss Harriet Harrison, die geduren de 35 jaar werkzaam is bij het Land- bouw-departement, vroeg vervolgens, waaTom Amerika niet een onderzoe kingsstation in Nederland heeft, ten einde de Hollandsche bollen te keuren. Waarom moeten de Hollandsche bollen zoo streng behandeld worden? Een vriendelijke houding tegenover Neder land is meer waard dan alle beperken de en protectionistische maatregelen. De Nederlandsche kweekers zijn de meest betrouwbare en de beste tuiniers van de geheele wereld. Alexander Vogelsang voorheen ad junct-secretaris van het ministerie van Landbouw, die vele tuiniers vertegen woordigde, zeide, dat er nog nooit een geval van ziekte of infectie geconsta teerd is, in het leven geroepen door bol len, die zich binnenshuis of buitens huis bevinden. Amerika heeft te vreezen voor re- pressaille-maatregelen van het buiten land, voor wat betreft Amerikaansche voedingsmiddelen, appels t.ardappelen enz. als het doorgaat met maatregelen tegen den invoer van Europeesche bol-' len. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting stonden op de rol 158 zaken, voor niet openbaar 10 zaken. TT. O. te Leiden heeft met een be spannen tweewielig voertuig gereden onder de gemeente Voorschoten op het rijwielpad, zonder 'dat zulks noo- dig was om uit te halen. Gehoord werd H. de Bie. opzichter bij Rijkswaterstaat, die den man hier: op heeft gewezen en had willen be- keurén. Hij kon van bekl. die niet is verschenen, diens naam niet opgege ven krijgen, waarop 'deze, op grondge bied van Oegstgeest gekomen, door den veldwachter Koot is ondervraagd, en proces-verbaal tegen hem opge maakt. Eisch f3 of 3 dagen. J. P. en v. d. W. te Noord wij k. beiden niet verschenen, hebben te Noordwijk op grond geloopen van den landbouwer A. Balkenende, zonder daarvoor verguning te hebben. Getuigel weet wel dat beklaagden er hebben geloopen en er geen verlof toe had gegeven, doch schade hebben ze hem niet berokkend er 'door. Eisch f3 of 3 dagen. A. de V. groentenkoopman te Lei den), heeft ongeijkte gewichten op zijn wagen gehad, wat gebeurd was zonder dat hij het wist. Eisch f3 of 3 dagen, met verbeurdverklaring van de gewichten. J. H. timmerman te Leiden, heeft 'in het v. d. Werfpark de grasperken beloopen. Er lagen zooveel bladen, dat zulks zonder erg gebeurd was. Eisch fl b. J. H. autobestuurder te Noordwjj k er hout, heeft te Noordwijk gere den zonder de 2 vereischte lichten aan zijn auto. Bekl. ontkent, waarom de verbalisanten zullen, gehoord worden, waarvoor de zaak 8 dagen aangehou den werd. A. C. H. bloemist te Zoete rwóhi- d e, heeft ongeijkte gewichten in zijn werkplaats gehad. Bekl. gebruikte ze nooit, ze lagen er voor oud roest, en uit zijn werkplaats wordt niet ver kocht. Eisch f CT.50 boete, met verbeurd verklaring der gewichten. J. v. D. en J. F. beide winkeliers te Leiden, hadden zich voor hetzelfde feit te verantwoorden. De eerste hoor de f 1 eischen, de laatste 50 ct. wat de kantonrechter op zonder straf wegzen den bepaalde. De gewichten werden verbeurd verklaard. L, K. v. d. V. kapper te Leiden, zou door de Donkersteeg gefietst zijn, wat bekl. ten eenenmale ontkende. Hij \vas bovendien nog onbeschoft aange sproken. Als hij het gedaan had zou hij niet gekomen zijn, want het ging niet om dien gulden of vijftig cent. Wie zegt u, dat de boete niet hooger zal zijn, vraagt de kantonrechter. De zaak werd aangehouden om agent no. 66 te hooren. J. K. rijwielhersteller te Koude kerk heeft in de Maarsmanssteeg ge reden, waarvoor f 1 of 1 dag geëischt werd. A. v. d. R. los werkman te Leiden zou op de Vischbrug gereden hebben toen zulks niet mocht. Bekl. beweerde, dat het op de Hoog straat was geweest. Daar zit de Vischbrug aan vast, en op de Hoogstraat mag het ook niet, zegt de kantonrechter. Het is echter zoo erg niet. en moge lijk gaat van de geëischte boete ad f 1 nog wat af. Karei B. te Leiden heeft dooreen verboden steeg gereden met een hand wagen, wat bekl. ontkende. Eisch fl of 1 dag. H. J. M. monteur te Noordwijk. is bekeurd voor zonder licht rijden on der Oegstgeest. Bekl. zeide dat het be slist onwaar was. Hij had een electri- sche lamp en reed zeer langzaam. Wat vlugger rijden dan, zegt de kan tonrechter. Eisch f2 of 2 dagen. J. H. H. brievenbesteller en P. H. te Leiden, hebben zonder vergunning gehengeld. Beklaagden hadden toen mondelinge vergunning, wat zij meenden dat vol doende was, doch nu hebben zij het op schrift. De eisch f2 of 2 dagen vonden zü wat hoog. J. B. G. aannemer te Voorburg, heeft in de Wolsteeg te Leiden iets ver richt, waarvoor hij zich had moeten afzonderen in daarvoor bestemde groe ne gebouwtjes Bekl. stond op de tram te wachten, dus was erg gehaast. Op Voorburg kij ken ze zoo nauw niet, vertelde bekl. en hij vond den eisch van f 1 nogal hoog. W. F. H. A. D. die met een orgel het publiek steeds opvroolijkb, was door anderen opgevroolijkt met wat bier en wel zoodanig, dat hij dronken is ge worden en in het politiebureau opge borgen. De kantonrechter raadde hem, als hij het niet verdragen kan, op +-° pas sen, Ei9ch f3 of 3 dagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6