MAAGFIJN Mifnhardt's SALMIAK- NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 11 NOVEMBER DAG-AGENDA. Woensdag 11 Nov. 'sav. half acht Stadsgehoorzaal. Hildebrandavond. Woensdag 11 Nov. 'sav. acht uur. Volkshuis, Apothekersdijk, Verg. der Nooit meer oorlog-Federatie. Sassenheim. Wbensdag 11 Nov. 's av. zeven uur Herv. Kerk, 2e Winterlezing. Spr. Ds. J. C. Brussaard van Bloemen- daal. Sassenheim. Donderdag 12 Nov. 's av zeven uur Fröbelschool-Kerklaan Openb. Verg. der Staatk. Geref. Partij. Spr. de heer Timmerman van Lisse. Onderwerp: „De doodstraf" Vrijdag 13 November 'sav. zeven u. Gymn. lokaal Pieterskerkgracht 7. Ohderl. wedstrijden „D.O.S." Maandag 16 Nov. 's midd. half vijf Nutsgebouw (Kamer 10). Alg. Verg. v. L. Mij. van Weldadigheid. Vrijdag 20 Nov. 's av. negen uur. Ho tel „In den Vergulden Turk." Algem. Verg. van de L. IJsclub. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Nov. a.s. waar genomen door de apotheken van de h.h. G H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De SphinXc" als een element van zwakte heeft ge voeld. Dit is, aldus spr. de waarheid. Wat de onderhandelingen met Duitsch land over de invoertarieven aangaat over den stand dezer onderhandelin gen kan de minister thans geen mede- deelingen doen, dat zou onverstandig Zijn Zij geven echter grond tot niet al te ongunstige verwachtingen. De besprekingen over de voorkeur- vormen een onderdeel van de onder handelingen te Berlijn. Deze kwestie van de voorkeurtarieven is thans uit een phase van sukkelen in qen defi nitieve phase van overleg getreden. BUITENLAND. PAINLEVE.S FINANCIEELE VOORSTELLEN. Dreigende regeeringscrisis. De meeningsverschillen tusschen Painlevé en de financieele Kamercom missie hebben gisteren in den loop van den dag een zoodanigen omvang aan genomen, dat men den indruk krijgt, dat de crisis niet kan uitblijven. In de ochtendzitting der commissie werd de Bepaling van het regeerings- voorstel, die op alle effecten een belas ting legt van vijftien procent, over veer tien jaar verdeeld, met slechts vijf stemmen tegenover 23 onthoudingen aangenomen. In de middagzittöng leed de regee ring nog een ernstiger échec. Het voor stel in.l. tot belasting der Fransche staatsrente, in strijd met de bij de uit gifte gedane toezegging, dat deze ook van toekomstige belastingen zou zijn vrijgesteld, werd verworpen met 18 Stemmen tegen 6 en 7 onthoudingen. Aangezien de verwerping in de re- geeringsvoorstellen een gat van 1409 mills oen maakt, werden de beraadsla gingen voorloopig gestaakt en vroeg Malvy, de president der commissie, 'n Dnderhoud met Painlevé aan, om over het "verdere verloop te beraden. Hierna werd een ministerraad ge- óoudlen. In de wandelgangen der Kamer werd reeds, algemeen de verwachting uitge sproken, dat het Kabinet zou aftreden. Eesa deel'der oppositie wil-het ont werp niet in de commissie verstikt zien en wenscht openbare 'behandeling opdat alle parijen hun aansprakelijk heid afbakenen. Niemand ziet welke politieke com öinatie de huidige met meer succes kan 'vervangen. Daarom neemt de aan drang toe om een commissie van des kundigen de financieele quaestie te la ten opknappen. HIST VERDRAG VAN LOCARNO. De goedkeuring door den Rijksdag. Naar van Duitsch-nationale zijde verluidt, vermoedt men in parlemen taire kringen, dat de regeering over weegt, op 1 December de definitieve Dndertèekening van de verdragen van Locairno te Londen op grond van arti kel 45 van de grondwet bij machtiging /an den rijkspresident te laten geschie den. Achteraf moet dan op grond van Hetzelfde artikel de goedkeuring hier van van den Rijksdag worden verkre gen. Vain Duitsch-nationale zijde wijst Het s'iotprotocol slechts kan geschieden men er nu op, dat de goedkeuring van met 2/3 der stemmen van den Rijksdag en w€il omdat door toetreding van Duits chland tot den Volkenbond de be voegdheden van den Rijksdag op het gebied van oorlogsverklaring worden oeperkt en men dus heeft te doen met ;en wet, die de constitutie verandert Indien de opvatting omtrent de noodzakelijkheid van 2/3 der stemmen wordt aanvaard, zou de oppositie van Duitsch-naionalen, völkischen en com munisten dus het verdrag ten val kun nen brengen. DE OPSTAND IN SYRïë. Damascus wederom bedreigd. Uit Jeruzalem wordt aan de „Bri- tisch United Press" gemeld, dat de op standelingen Damascus aan de noord en de zuidzijde insluiten. De Franschen versterken de stad. die door steeds grootere groepen der burgerbevolking wordt verlaten. In al lerijl worden zooveel mogelijk verster kingen aangevoerd, in afwachting van een beleg. Afdeelingen der Bakri's hebben Za- bagani, ten noorden van Damascus, bezet, terwijl andere benden onder ge neraal Hayati terrein winnen en Goe- ta, ten zuiden vai^ Damascus, bereik ten. Deze troepen van generaal Hay ati zijn de benden, die door het Fran sche bombardement van 4 November werden verdreven. D3 Belgische Kamers weer bijeen. Na drie maanden vacantié hebben de Belgische Kamer en Senaat gisteren hun werkzaamheden heiwat De Kamer heeft den socialist Brunet als voorzit ter herkozen, die er in zijn toespraak op wees, dat in deze zitting de finan cieele - kwestié en de huitenlandsche politiek pp den voorgrond zullen staan. De liberale interpellatie over de be noemingen van minister Huysmans aan de hoogeschool te Gent is bepaald op 1 December. De minister van .financiën kondigde de spoedige indiening aan van zijn fi nancieele wetten, welker aanneming geen uitstel lijden kan. De liberalen hebben hiertegen geprotesteerd en ge zegd, dat zij niet van plan zijn al deze financieele kwesties in den looppas er door te jagen. Voorts heeft de voorzitter meege deeld, dat Vandervelde Dinsdag een mededeeling over de huitenlandsche politiek zal doen. Uit een daarop ge volgde gedachtenwisseling is reeds ge bleken, dat op die mee deeling een uit voerig debat zal volgen. De Kamer is daarop tot Dinsdag uit eengegaan. De begrooting is dus nog niet inge diend, hoewel de wet voorschrijft, dat zulks voor 31 October moet geschieden, Er is zelfs nog geen enkel cijfer, zelfs maar globaal, bekend. De Senaat herkoos den katholiek Kindt de Roodenbeke tot voorzitter. Dit lichaam is tot over veertien dagen verdaagd. Een Italiaan over Mussolini, Er wordt hier te lande zeer ver schillend en over 't algemeen in af keurenden zin, over Mussolini geoor deeld. Daarom is het wel interessant, ook eens het oordeel van een Italiaan over den duce en het fascisme te verne- men. Voor de vereeniging „Dante Ali- ghieri" te Groningen heeft Prof. Dr. G. di Casamichela een lezing gehou den, waarin hij, nog onder den ver- schen indruk van een reis naar zijn vaderland, le bellezze d'Italia (de schoonheden Van Italië^ teekende. Sprekende over de beteekenis van Milaan als centrum van modern Ita- liaansch leven, wilde spr. ook iets zeggen over een man en een beweging over Benito Mussolini en het fascis- me. Een goede week geleden heeft heel Italië den 28sten October gevierd als derden jaardag van: la marcia su Ro ma, die een einde maakte aan de wanorde van na den oorlog en het gevaar N van bolsjewisme keerde. Er zijn in den vreemde vele on juiste opvattingen over. den huidigen toestand van Italië. Daartegen wil spr., in het goed vertrouwen, dat ter zake kundigen aan zijn zijde zullen staan, met alle kracht betuigen, dat hij1 in Benito Mussolini dén van God gezonden redder ziet, redder van zijn land en redder ook van Europa. Spr. legt deze bekentenis zoo open lijk af in de gerechtvaardigde over tuiging, dat zij in dezen kring belang stelling en warme genegenheid mag veronderstellen voor het herboren „Italië. De censuur in Sovjet-Rusland. Larin, die onlangs in de Prawda, met kennelijke ontevredenheid mededee ling deecï van eenige conclusies der commissie belast met de censuur over tooneelstukken, gaat thans voort raet te wijzen op de schromelijke overdri ving, waaraan de sovjet-eens uur zien bij herhaling schuldig maakt. Zoo komt het voor, datt in roman- en zelfs in dichtwerken overal waar het voorkomt het woord „God" ge schrapt wordt zelfs wanneer die een voudig als een verzuchting of een uit roep zonder verdere beteekenis wordt gebruikt. Speciaal ten opzichte van poëzie acht Larin dit een bedenkelijk? methode. Waar moet het heen, vraagt' hij, als wij in ngedichten uitdrukkingen als bijvoorbeeld ,Gods vogels in de vnje iucht" moeten gaan vervangen door „de lieve vogels in de vrije lucht" of iets van dien aard. Er is nog zoo iet? als een zekere spontaneïteit,van uiting, en bovendien zijn er zekere voorwaar den vap meaf, rijm en klank. RECLAME. is dikwijls het geyolg van overmatige aciditeit in de maag, welke gemakkelijk kan worden verdreven door Gebismureerd Magnesium. Een half theelepeltje na de maaltijden zal U binnen vijf minuten bevrijden van het zuur in de maag, aciditeit. opgeblazenheid, hoofdpijn, enz., enz., en zal Uw gezonde en normale spijsvertering verzekeren. Bevrediging wordt gewaarborgd of terugbetaling van het geld. Stelt U alleen met het echte Gebismureerd Magnesium tevreden. Gebismureerd Magnesium» Dépot, Jacob Maris- plein, 23, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o. a. bij: REYST KRAK. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gij het echte Gebismureerd Magnesium krijgt. Uitsluiting in de Duitsche metaal-industrie. De vereeniging van metaalfabrikan ten heeft besloten alle metaalarbeiders in de districten Mainz, Wiesbaden, Rheingau en omstreken van 16 dezer af uit te sluiten. Doofr dezen maatre gel \yorden ongeveer 15.000 arbeiders getroffen. Een samenzwering tegen het Directorium. Zooals thans bekend wordt, aldus een draadloos bericht, zijn omstreeks een week geleden te Madrid vele hoog geplaatste officieren gearresteerd on der verdenking een complot tegen het Directorium te hebben gesmeed. Het dalende geboortecijfer. Uit Londen wordt ons gemeld, dat het geboortecijfer voor Engeland en Wales over het derde kwartaal van dit jaar, met uitzondering van de oorlogs jaren, het laagste is sedert de instel ling van de geboortestatistiek in 1891. Het aantal geboorten bedroeg 4705 minder dan in dezelfde periode van het vorig jaar en 5031 minder dan in het tweede kwartaal van dit jaar. Het geboortecijfer .overtrof in het derde kwartaal van dit jaar bet sterf tecijfer met 86.816, tegenover 104.791, 98.812 en 98.493 in dezelfde periode resp. van 1922, '23-en '24. Dit dalende* geboortecijfer zal onge twijfeld wel verband houden met de zeer ongustigen economischen toe stand van Engeland. KORTE BERICHTEN. De Australische zeelieden heb ben de staking voor geëinqigd ver klaard en zullen vandaag den arbeid hervatten. Op het Zuid-Afrikaansch-Indisch congres hebben de Indiërs aan hun ontevredenheid uiting geven. Een bespreking van ministers der Duitsche landen heeft plaats ge had naar aanleiding van de ontwape ningsnota der Ambassadeursconfe rentie. De Italiaansche delegatie te Washington is optimistisch. De verkiezingen voor de Portu- geesche Kamer hadden het volgend resultaat: Gekozen werden 85 leden, der republikeinsche coalitie, 25 na tionalisten en 38 onafhankelijk en. Het aantal werkloozen in Enge land is in de afgeloopen week-met 24.700 verminderde tot 1.207.700. Het cijfer is thans 20.000 lager dan verle den jaar. De Britscbe kanselier voor de schatkist, Winston Churchill, over weegt een commissie naar het vaste land te zenden ter bestudeering van de werking der weeldebelasting in Eu- ropeèsche landen, met het doel een, dergelijke belasting in Groot Brittan- nië in te voeren. De schrijver E. Ludwig heeft de onthulling gedaan, dat verleden jaar te .München het plan bestaan heeft, met eenvoudige meerderheid van den landdag kroonprins Rupprecht tot staatspresident te benoemen. Dit plan moet de goedkeuring hebben gehad van een rijksminister. Tusschen de Beiersche volkspar tij1 en het Centrum worden onderhande lingen gevoerd om tot samensmelting der beide partijen te komen. Volgens de laatste gegevens zijh. cle Belgische socialisten bij' de verkiezingen van j.l. Zondag, in ver- felijking 'met die van April, ruim 7.000 stemmen achteruitgegaan, ter wijl de Katholieken en liberalen resp!. 50.000 en 45.000 stemmen vooruitgin gen. De mummie van ToetankamJoW zal vandaag met Röntgenstralen wor den onderzocht. KERK EN SCHOOL. - NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Vreeswijk, S. C. v. Wijngaarden te Linschoten. Aangenomen: Naar RijsoorJ, E. C. W. J. Hoek te Vuren en Dalem'. Bedankt: Voor Oudewater, L. G. Eruijn te Oene (Gld.) Bevestiging, Intrede, Afscheid. Zondag j.l.' heeft de heer Th Schaap, Evangelist van Beerta, zjjn werk als Evangelist van Meerland, (daartoe aangesteld door den kerke- raad der Ned. Herv. gemeente te. Oost- wold) aanvaard. Dr. Krornsigt van Oostwold, sprak den heer Schaap op hartelijke wijze toe. Ds. I. G. Knottnerus hoopt Zondag 29 dezer afscheid te nemen van de Ned. i-Ierv. Gemeente te Brielle en Zondag den 6den December 1925 zjjn intrede -doen bij de Ned. Herv. ge. meente te Bepningen', na bevestigd te zijn door Ds. J. J. Greutzberg van, Hees. Het afscheid van Ds. J. A. R'ie- kel van de Chr. Geref. Gemeente te' (Maarssen, is bepaald op 29 November, en de intrede te Sliadreeht op 6 Decern- her d.a.v. Ds. J. Reesink van Aadten zal ais bevestiger optreden. Na door Ds. G. Molenaar van Oud Beyerland met een leerrede over Ezie- chiël 337 te zijn bevestigd, deed Zon dag Ds..K. Groen, gekomen'van Zwjjn 'drècht, zjjn intrede bjj de Geref. Gs- te te Baam. Z. Eerw. hhd tot tekst Thess. 24. Met een predicatie over 1 Cor. 1:18 en 19 heeft Zondag Ds. D. Los afscheid genomen van de Ned. Herv. (Gem. te Münsheerenlarid. Ds. Los, die naar Scherpenisse gaat, werd na te zijn toegesproken, Psalm 121:1 toegezongen. Gereformeerde Bisschoppen. De predikant, Dr. Kolfhaus uit Vlo- tho in Westfalen, een der bekendste leiders van de Geref. in Duitsdhland, teekent in de „Reformirte Kirohenzei- t-ung" ernstig verzet aan tegen het voor stel van verschillende provinciale sy noden, om aan de generaal-superinten- (denten den titel van „bisschop" toe te kennen, welke handelwijze hij .„roma- niseerend" acht. Intusschen heeft de provinciale syno de van Pommeren met een kleine maar- derheid dezen titel aan haar generaal superintendent verleend (en den super intendent den titel van proost). De vijf kleine Geref. Kerken van Pommeren legden bij het begin der dis cussie de verklaring af, aat zp het aannemen van het voorstel als een bre ken der unie zouden moeten beschou- 3n. En ih< de Brandenburgsche (Pruisi sche) provinciale synode werd na veel discussie een voorstel aangenomen, om de generale synode te verzoeken, bii kerkelijke wet aan den generaal-super- intendent dan ambtstitel evangelisch bisschop te verleenen. RECLAME. tabletten. Rond Model. Bij Verkoudheid aan genaam en geneeskrachtig. Flacons 40 en 60 cent. Bij Apoth. en Drogisten, UIT DE OMGEVING. Gemeenteraad LEIMUIDEN. Aanwezig alle leden. Voorzitter de lieer Bakhuizen, burgemeester.' Secre taris' de heer Dimont. De voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed. De notulen van de vorige raadsvergadering worden door den secretaris gelezen en onverandrd Punt 2 der agenda: Ingekomen stuk ken. Ingekomen is het verslag van den keuringsdienst van waren te Leiden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens zijn ingekomen enkele mis siven van Gedep. Staten, inhoudende goedkeuring van genomen raadsbeslui ten. Door B. en W. is kasopname ge daan bij den gemeente-ontvanger; alle boeken en bescheiden werden in orde bevonden: In kas was f290.316, op de spaarbank stond een bedrag van ruim f 69 en bij de Vereen, van Nederland- sche gemeenten was bijna 18000 gld. belegd. De voorzitter doet vervolgens voor lezing van een schrijven van het O- ranje-comité, inhoudende een dankbe tuiging voor genoten subsidie. Voor kennisgeving aangenomen. Punt 3 der agenda: Aanbieding ont werp gemeente begrooting dienst 1926, tot een totaal bedrag van inkomsten en uitgaven van f 658.980,34. B. en W. kunnen met blijdschap verklaren, dat de belasting verlaagd kan worden;, gaarne wilden zij dat eerder gedaan hebben, maar onderscheidene noodza kelijke herstellingen maakten 'dit on mogelijk; nu is de tijd daarvoor aange broken. Voor commissie van onderzoek wor den benoemd de beeren Visser, de Rijk en Rietdijk. De rekening dienst 1924 sluit met een saldo van f 438. De commissie, be staande uit de beeren Heenk, de Rijk en Koot, adviseert deze rekening goed te keuren; met algemeene stem men wordt hiertoe besloten. Punt 5 der agenda: Voorstel B. en W. tot aflossing van f5000, welke ont vangen zijn door de overneming van den nieuwen weg. B. en W. stellen voor dit bedrag af te lossen van de lee ning, groot f 10.000, welke was aange gaan voor de herstelling van de schoei- ingswerken aan den Bilderdam en de losplaats aan het dorp. Conform het voorstel B. en W. wordt besloten. Punt 6 der agenda: Uitloting drie aandeelen van de Electriciteitsleening. Daarvoor dooi* den voorzitter gevraagd trekt de heer van Dam de nommers 33, 65 en 62. Punt 7 der agenda: Comptabiliteits- besluiten, waaronder een bedrag van f 110 voor het Hoofd der Openb. School den heer v. d. Broek als vergoödini voor gegeven herhalingsonderwijs. Vervolgens een bedrag aan Leiden volgens de Lager Onderwijswet tot een bedrag van respectievelijk f77,01 en f 97.95. Radio-Programma. iWat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (S^ktoirt, 470 M.) Lezingen, .enk 5.29 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5(20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje pang, lezing, muziek. 5.35 (Daventrj;, 1600 M.). Kinder- ipurtje, zang, lezing, muziek. 6.— (Hilversum, 1030 M.). Concert. 6.20 (Parjjs, Eiffeltoren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). yerschillende 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.20 (Hamburg, 393 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tjjdsein nieuws, toespraken, lezingen. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek. 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) Concert of voordracht. 7.50 (Parjjs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.) Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.(Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 8.(Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.(Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.10 NSF. Christelijke Radio. .Voor programma zie hieronder. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. S.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 AI.). Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, pn- iderbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. S.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Paris, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen-1 ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Ned. Chr. Radio Ver. Als spreker hoopt op te treden Dr. J. Brinkman, Gereformeerd predikant te Haarlem. Onderwerp: „Eeuwig Leven". Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door den heer ,W. Meininger, Rotterdam prgel. Het programma zal per radio worden bekend gemaakt. B. en VV. stellen voor deze uitgaven uit den geüuldigen post „Onvoorzien" te betalen. Aldus besloten. Punt 8 der agenda: Opnieuw vast stelling van de hefïing van bruggelden in het dorp en aan den Bilderdam; met 1 April is de tijd der verpachting om. en moet opnieuw aan Gedeputeerden de heffing worden aangevraagd. B. en W. stellen den raad voor de zelfde rechten te blijven heffen; gaarne! zouden zij de heffing voor auto's wat verlaagd hebben, maar lettende op de groote uitgaven, die de bruggen gekost hebben, zijn zij daarvan teruggekomen. De heeren Rietdijk en Heenk vinden de beffing voor 'de vrachtauto's veel te hoog, omdat er menschen zijn die met een vrachtauto nog maar een schamel stuk brood verdienen, en er dagen zijn dat zij drie gulden aan tolgeld moeten betalen. Bijna alle leden namen aan de bespreking deel. Ten slotte wordt een voorstel om voor vrachtauto's abonne menten beschikbaar te stellen voor f 100 per jaar, met meerderheid van' stemmen aangenomen. Punt 9 der agenda; Opnieuw vast stelling der verordening hondenbelas ting. Gedeputeerden hebben deze ver ordening teruggezonden, omdat in de ze verordening niet genoegzaam is ge-! rekend met de bepalingen daaromtrent in de gemeentewet. B. en W. stellenj voor de verordening in dien zin te wij zigen, en voor trek- en waakhonden f 2 en voor pleizierhonden 15 belasting te' heffen. Aldus wordt besloten. Punt 10 der agenda; Verzoek van de R.K. Vereeniging Moederschapszorg te Heerlen, om subsidie. B. en W. zijn te gen bet verleenen van subsidies, en hoe nuttig deze Vereeniging ook mag zijn, voor deze gemeente wordt er het nut niet van ingezien; zij stellen daar om voor op dit adres afwijzend te be schikken. Aldus wordt besloten. Punt 11 der agenda: Adres van de A.R. Kiesvereeniging, verzoekende den Raad te besluiten tot algebeele winkel sluiting en verbod van venten langs de straat op den Zondag. De voorzitter zegt indertijd gehoord te hebben, dat- de A.R. Kiesvereeniging zich zou in verbinding stellen met de Qhr. Histo rische kiesvereen. om gezamenlijk dit adres in te dienen, maar nu blijkt dat de A.R. Kiesvereen. alleen is; het gaat toch niet aan voor den Raad om zoo; een kleine groep, dat wenscht een ver ordening in het leven te roepen, als de andere partijen daar niet voor zijn. De heer Rietdijk, het woord vra gende, licht dit adres toe, doet mede deeling van gevraagde adhaesiebetui- gingen, die niet ingekomen zijn, zegt vervolgens zich te beroepen op een ver zoek van de winkeliers, en van dea Bisschop was Haarlem, ja zelfs het vrii

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2