Tabletten NIEUWE'LErDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 7 NOVEMBER 1925 STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Dé Staatsbegrooting. De heer Marcfcant (V.D.) zet zijn gis- luren afgebroken rede voort. Spr. oefent er:tiek op de instelling der In dische ieerstoelen te Utrecht. De Re geering had in plaats van te treden in onderhandelingen met werkgevers beter gedaan de. Le.idsche opleiding uit te breiden. De Regeering begunstigt de materieele belangenpolitiek van de on dernemers. Hii richt ?ich naar de be langen van den Ondernemersraad, waardoor dit lichaam als 't ware tot een Staatsinstelling wordt verheven. Qnder een christelijke regeering doet Nederland stappen terug in de richting van het legime der Oost-Indische Com pagnie. Spr. behandelt vervolgens de socia le wetgeving. Deze regeering ziet niet den voomitgang in Jhet bedrijfsleven. Ook in het ontwapeningsvraagstuk stelt spr. de regiering in gebreke. Spr. ziet in den uitslag der stembus een veroordeeiing van het beleid-Co- lijn; de stembus kan zich hoogstens voor een coalitie regeering hebben uit gesproken. Spr. wijst op den achteruit gang in stemman van de anti-revolu tionairen, een gavolg niet alleen van de wijziging der Kieswet, maar een af keuring van de veiligsiellingspolitiek van minister Colijn. Ook wijst spr. op den omzwaai «n ie Katholieke pers na de verkiezingen ten aanzien van een kabinet-Colijn Het is de vraag of dit in overeenstemming is met den wil der kiezers. Het parlementaire stelsel eischt harmonie tusscben hun uit spraak en het te volgen regeeringsbe- leid, en dus bad de heer Colijn geen opdracht tot kabinetsformatie mogen aanvaarden. Spr. critiseerde verder de houding der anti-revolutionairen; vóór de ver kiezingen streden ze tegen rood en Ro me, en nu gaan ze met Rome samen. En met de chiistelijk-historischen is het zeker niet minder erg; zij moesten rr= Kersten en Lingbeek zaten onder hun duiven wel in anti-papisme te gen hen rpbied?n vóór de stembus. Intusschen, het is gelukt; de 54 is behaald, en de coalitie heeft een zui ver materialistisch karakter verkregen In de oritiek op het beleid-Colijn ligt reeds een beter beleid uitgeteekend. Het recntsgevoel van het volk worde ontzien; de regeering buige zich voor het gezag van bet recht; de volkskracht worde versterkt; bij de belastingen worde .gestreefd naar verlichting van druk voor de kleinen en groóte gezin nen; de Regeering boude zich vrij van de economiscU-maclitbebbenden. Er worde bezuinigd vooral bij de militai re departementen; 't den ambtenaren aangedane onrecht worde zooveel mo gelijk hersteld. Een en ander zou ove rigens geenerlei christelijke grondsla gen van ons volksleven behoeven aan te tasten. Echter, men is bang voor het verbreken der coalitie; is bevreesd voor een verticale scheiding in de coalitie partijen. Den vrijzinnig-democraten heeft het- staan; blijft de rechterzijde zich daar- zelfde perspectief steeds voor oogen ge- tegen verzetten, dan moet dit leiden tot den ondergang van het parlemen taire stelsel in Nederland. Zij, die al leen streven voor versterking hunner materieele positie, werken daartoe mede. De heer Braat (P.B.), den uitslag der verkiezingen besprekend, vraagt zich af of de S D.A P. niet gegroeid is door roof op de kleine partijen .Spr. behan delt de landbouwpassage in de Troom rede. Den toestand daarvan ziet spr. niet zoo gunstig als daarvan in de Me morie van Antwoord is geschreven. De toekomst moet zeer donker worden in gezien. Spr. critiseert bet melkbesluit en wijst op de velerlei lasten, den land bouw opgelegd. Spr. dringt aan op ^cimindering van het aantal ambtenaren in hert alge meen. Hij geeft de regeering ia overweging, op de salarissen er. pensi .«enen Ier ambtenaren n~g veel sterker te bezui nigen. De airbionarm zijn nooit te be vredigen De beer Al'.wda wenschte voor «Ie arbeiders medezeggenschap in do be drijven; de arbeiders ten plattelande verlangen dat echter niet; dat willen alleen de arbeiders in de fabrieken, die daartoe worden opgeruid. De arbeiders ten plattelande willen vermindering van belasting, inkrimping der ambte narij. In navolging van anderen wil spr. ook een verklaring afleggen. De heer Duys (S.D.A.P*): Dit is een groot poiitiek. moment. De heer Beaat weDScht geen hooge uitgaven voor militaire doeleinden, geen dure belastingen. Spr. zal ten op zichte van dit Kabinet een afwachten de houding aannemen. Spr. heeft veel hóoren zeggen over derr wil der kiezers, maar als men daarop wil letten, dan sf^rde recht gedaan, ten koste van de 'fcTnbtenarij. Da heer Van den Tempel (S.D.A.P.) we"S"ht te spreken over welvaartspo- lftifck. De werkloozen moeten geholpen worden door verzekering en dan con stateert spr. dat de werkloosheid hier te lande niet meer als tijdelijk ver schijnsel moet worden beschouwd. Spr. wijst daarbij op de verminderde gele genheid tot emigratie. Er moet ge streefd worden naar een blijvende werkverruiming in ons land, naar uit breiding van het bedrijfsleven ter be scherming ook van het levenspeil der arbeiders mede in tijden van ongunsti ge conjunctuur. Spr. geeft verschillende te onderne men werken, ontginning, kanalisatie, aan. Er is een wetsontwerp tot ver snelling van de Zuiderzeewerken, we hebben de Twentsche kanaalplannen; de waterverbinding van Amsterdam naar het Zuideu zal verbeterd worden. Over het algemeen echter talmt de re geering te lang. En tusschen bet aan kondigen van plannen en het uitvoe ren er van kunnen zoo tal van jaren verloren gaan. Met dezelfde kracht, als op ander gebied vertoond, worde bet uitvoeren van groote werken doorgezet Naast de grootere werken is er ook nog zooveel anders voor den Staat te doen, op bet gebied van ontginning, ontwate ring. De heer Colijn (minister van Finan ciën: De ontwatering staat in de Me morie van Antwoord. De heer Van den Tempel zegt, dat er een grooi verschil Is tusschen het zet ten van dit woerd in de Memorie van Antwoord en het uitvoeren er van. Er is ook nog zooveel te doen inzake be roepskeuze enz. Spr. verwijst naar de rapporten van N.V.V. en Werkloos- heidsraad ter werkverruiming. Spr. be pleit de instelling van een prijzencom- missie, ter onderzoek o.m. van het ver loop der prijzen; dusdanige commis sie zou een permanent karakter bekoo- ren te hebbea. Het is hier geen machts kwestie doch alleen een van goede or ganisatie. Een nepaaïd bureau organiseere de regeeringsbemoeiingen in zake werk verruiming. Dit bepleitende, wil spr. uitdrukkelijk doen uitkomen dat hier in geenerlei verwijt ligt uitgesproken jegens de hoogere ambtenaren, tot dus ver met dergelijke werkzaamheden belast. Doch deze moeten niet behan deld worden in de regeeringsbureaux; bet niet-ambtelijk element moet er in worden gebracht. Voor de algemeene beschouwingen werden voorigezct, kwamen eenige verschillende conclusies betreffende adressen aan de orde. De conclusie aaagaande een onrecht, dat in den tijd der crisisliquidatie den Alkmaarscken ex-kruidenier Wentink schijnt te zijn aangedaan, deed een mo tie-Oud ontstaan, waarin den Minister wordt verzoent, billijkheidshalve als nog een togemoetKöming te overwe gen, hetgeen Minister Colijn ook wel wilde. De stemmen staakten echter zoodat er Dinsdag zal moeten worden overgestemd. Anders ging liet met de zaak van de veevoederfabriek te Goes. Want minis ter Colijn moe&t getuigen, dat hij niet begreep hoe Minister Van IJsselstein den eenen dag den Staat als niet en twee dagen iater als wel belangheb bende kon hebben voorgesteld. Hij moest dat nog nader zien op te helde ren en vroeg dus om voorloopig uitstel, aan welk verzoek natuurlijk werd vol daan. De Voorzit+er verdaagt te 5.25 uur de vergadering tot Dinsdag 1 uur. WAAR BLEEF DAT GELD? Onder den dubbelen titel: „Hoe staat het met onz§ belastingadmini stratie? Bewaar uw voldane belas tingbiljetten", neemt de „Residentie bode" het navolgende schrijven van een lezeres op. „Eenige dagen geleden kreeg ik per deurwaarder een dwangbevel thuis voor een bedrag van honderd gulden, dat ik nog moest betalen voor de personeele belasting over het dienst jaar 1923. Ik deelde den deurwaar der mede, zeker te weten, dat ik dit bedrag betaald had, daar het de der de termijn was, dien ik op dit biljet had betaald. Ik kon echter niet zoo spoedig mijn biljet vinden en het ex ploit ging door. Ik ging daarop naar 't kantoor waar ik betaald had, maar men ontkende daar pertinent iets ont vangen te hebben. De boeken wer den gehaald en mij werd aangetoond dat noch op dien dag, noch op een anderen datum de nog ontbrekende honderd gulden door mij: waren be taald. Zeker van mijn zaak, heb ik toen mijn geheele huis 'onderste boven ge haald en gelukkig vond ik mijn biljet waarop duidelijk de kwiteering ge meld stond van mijn honderd gulden, precies op den datum door 'mij opge geven. Ik ben daarop weer naar de directie van het belastingkantoor ge gaan en deze moest nu erkennen, dat ik werkelijk mijn belastingplichten had voldaan. Mijh vraag is nu, hoe is het mo gelijk, dat die honderd gulden van mij; niet in de boeken der belastingadmi nistratie zijn verantwoord en" wel op mijn biljet Een indruk, dat onze be lastingadministratie in orde is, krijgt men door deze gebeurtenissen juist niet. Daarbij komt, dat ik niet de eenige ben wien dezer dagen zoo iets overkomt. Sprekende met bekenden, over ..wat mil overkomen was* bleek RECLAME. Zenuw 75 Hoofdpijn 60 Maag 75 ct. Laxeer 60 ct. Staal- 90 ct. Rheumatiek- 75 ct. Keelpijn- 60 ct. Hoest 60 Kiespijn 60 ct. Griep Influenza 75 ct. Nier&Blaas 1 gld. Galsteen 1.50 Wormtabl. 80 ct. Bloedzuiverende 75 ct. Eetlustopwekkende 75 ct, Koorts 60 Verkoudheids 60 ct. Pijnstillende 75 ct. .Elke verpakking voorzien van naam Mijnhardt I Verkrijgbaar bij.Apoth. en Drogisten 9 mij, dat herhaaldelijk dwangbevelen worden uitgebracht voor. betalingen, die lang verricht zijn en één mijner kennissen heeft werkelijk tweemaal moeten betalen, wijl hij zijn biljet niet kon terugvinden. 'Tot in hoogste in stantie heeft hij' recht gezocht, omdat uit zijn eigen boeken duidelijk bleek dat hij betaald had, maar niets hielp, hij moest, wanneer hij' zijn biljet niet kon vertoonen, opnieuw betalen. Een waarschuwing voor ieder om zijn belastingbiljet, ook al is de be lasting betaald, goed te bewaren. Het wil ons echter voorkomen zoo teekent „Het Centrum" hier bij! aan dat hiermede de zaak niet uit kan zijn. Een ernstig onderzoek dient te wor den ingesteld. Immerser is "betaald, *doch piet geboekt. Dat kan gebeuren. Vergissen ,en vergeten is menschelijk. Maarer was betaald. Het geld was dus in kas. Die kas werd natuurlijk 's middags Opgemaakt, en men bevond, dat er honderd gulden teveel in was. Had men toen onderzocht, dat had men de fout al moeten bemerken. In elk geval had men, met 'toog op lat ere reclame's, als het betaalde, niet geboekte bedrag zou opgeeischt wor den, op den bewusten datum in de boeken moeten aanteekenen, dat eén nog niet terecht te brengen bedrag van flOO.— dien dag betaald, of te weinig terugbetaald wae. Blijkbaar is ook dit niet geschied. iWjat men echter zou willen weten: hoe worden deze ontvangen, maar niet geboekte bedragen, afgerekend, en met wie? GEMENGD NIEUWS. Schipmetbieten gekanteld De aak „Voorwaarts",geladen met 170.000 kg. suikerbieten, is op weg naar de fabriek te Halfweg aan den Benne- broekerweg te Bennebroek met den kop in den wal geloopen. Pogingen om het schip los te krijgen mislukten. Door den sterken wind dreef de aak met den achtersteven naar den ande ren oever en raakte daar eveneens vast. Door den schok kantelde het vaartuig. Het gezin van den schipper kon met moeite ongedeerd aan den wal worden gebracht. De vaart is geheel gestremd. Gisteren werd getracht de bieten te lichten. Verzekering dekt de schade, behalve die van den inboedel van den schipper. Eenbab y-n ij 1 p a a r d. Artis te Amsterdam heeft een jonggeborene, n.l. een nijlpaardje. Het Genootschap is nu, sinds 1860, aan de derde gene ratie nijlpaarden toe. Toen dr. Wester man nog directeur was dus vele ja ren geleden arriveerde in den die rentuin het eerste nijlpaard. Dit bracht achtereenvolgens veertien jongeri ter wereld, waarvan men er slechts twee kon groot brengen. De practijk heeft geleerd, dat men nijlpaard-babies zeer lang bij de moeder moet laten. Van 1903 tot 1920 werden door bet wijfje, dat in 1899 in Artis kwam, elf jongen ter wereld gebracht, welke op twee na alle in het leven bleven. Al «deze dieren zijn tegen een mooien prijs verkocht. De moeder van de jong ste baby is thans zeven jaar oud. Het mannetje is uit Oost-Afrika afkomstig Het leeft nu voor eenigen tijd „geschei den", omdat hij ongemakkelijk en ja- lcersch is in dezen tijd. Verkeerde solidariteit. Gistermiddag, terwijl de rechter van instructie Antbeunis te Antwerpen in zijn kamer in het paleis van justitie een Noorsch matroos, Andersen, onder vroeg, die van diefstal beschuldigd wordt, werd plotseling de deur opem geworpen. Twee individuen kwamen binnen, de een een keukenmes zwaaiend en de an der een dolk. Zij liepen op den gevan gene toe en trachtten deze met zich mee naar den uitgang te trekken, maar dejtwee aanwezige gendarmes, wierpen zich op hen en slaagden er in, de indi viduen te overmeesteren, terwijl de rechter hun den terugweg afsneed. De twee vermetele indringers waren kameraden van den beklaagde en eveneens Noren. Men had hen reeds, kort voor het binnenleiden van Ander sen, in de gangen van het paleis zien rondloopen en het was hun plan hun vriend te bevrijden. Zij zijn alle drie gevangen genomen. Ernstige Gasvergiftiging. Naar uit Rome wordt gemeld, heeft aan boord van het naar.Amerika va rende stoomschip „Belvedere" een ern stig ongeluk plaat9 gehad. Zooals gewoonlijk was het schip met stikgas gedesinfecteerd. Twee arbeiders openden een luik om benedendeks af te dalen, doch vielen met een luiden kreet in het ruim. De leider der desinfecteeringswerk- r^amheden en een assistent wilden hen te hulp snellen, doch stortten ook om laag. Alle vier bleken door vergiftige gas sen bedwelmd te zijn. Zij konden slechts als lijken geborgen worden. ,U;it de P,oo.lstr-öek. .Te Li verpool, het plaatsje pip Nova Scotia, is dezer dagen een schip uit de Pool streek aangekomen met een lading pél- zen. Het schip, de Jean Revillo, had een afstand van 3000 mijl afgelegd en was in stfaat Hudson zwaar door stormweer geteisterd. Het merkwaar dige van het geval is, dat dit de eer ste maal is, dat een 'dergelijke scheéps- reis is ondernomen en met goed ge volg volbracht met een vaartuig, dat uitsluitend door Eskimo's was bemand. Het is gebleken dat de Eskimo een uitstekend zeeman is, ook op sche pen van groote afmeting. Ernstig auto-ongeluk. .Gis termiddag had op den straatweg UtrechtMaartensdijk een ernstig on geluk plaats. Een wielrijder, die in de richting .Utrecht, reed werd gegre pen door een auto, die zich in tegen overgestelde richting bewoog. De fiet ser werd door den auto zoo opge tild, dat hij eenige meters boven den auto uitvloog en een eind verder op den weg smakte. Hevig verwond werd hi) opgenomen. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar de klinieken te Utrecht vervoerd. Er werd geconsta teerd een gebroken arm, een gebrokén been en een schedelfractuur. Men vreest voor het leven van den jongen man. Aiïro In brand. Gisternacht ongeveer tegen vier uur is een vracht auto even voorbij de „Gooische Boef-' bi) Naarden in brand gevlogen. De chauffeur wist zich tijdig te redden. De wagen verbrandde geheel. Speelkaartenbelas ting. Te ,Hilvarenbeek zijn op een nacht dezer week door de rijksambtenaren 1080 spelen ongestempelde speelkaar ten in beslag genomen. Oud wrakstuk gevonden.. Bi) het baggeren in de buitenhaven te IJmuiden is gisteren een voorstuk van een houten zeilschip gevonden1, dat ongeveer V-fi meter onder een1 sohelplaag zat. De grond was daar ter plaatse zpö hard dat de baggermolen nog hioeite had om er door heen te komen. De heer Hudig, onderdirecteur van het Rijksmuseum, heeft op uitnoodi- ging van den hoofdingenieur Ringers ter plaatse een onderzoek ingesteld. Maar doordat er slechts een wak stuk zonder achterschip gewonden w^s niet kunnen vaststellen, ifit welkeo tijd het wrakstuk vermoedelijk dateert. Er wordt aangenomen', dat het min stens wel een eeuw oud zal zijn. Eigenaardig is, dat de plaats waar de resten van het schip gevonden werden, ongeveer 1200 pieter binnen de laagwaterlijn van thans ligt, waar uit opgemaakt kan worden, hoe onzje kust zich in den loop der jaren zee waarts heeft verplaatst. Onder een zandwagen. Gis termorgen is een zevenjarig jongetje te Doetinchem door een zandwagen overreden. De kleine was onmiddellijk dood. 'Auto-ongeluk. De wegen in de Haarlemmermeer, zijn thans ten ge volge yan den regen en het bieten rijden, zoo glad da,t zij; een gevaar opleveren voor auto- en motorrijders. Dit ondervond gistermiddag een vertegenwoordiger der firma Gebr. v. L\, te Amsterdam Diens auto slipte, geraakte in volle vaart in een grint- hoop en kwam daarop met de wie len omhoog in een sloot. De bestuur der geraakte onder water, doch kon zich ongedeerd uit zijn 'benarde po sitie bevrijden. Ons Babbelhoekje. i 3i=3S= ii -ajg TOCH EEN PRETTIGE VACANTIE. door Francina. K. HOOFDSTUK Een gewichtige berief. Den volgenden morgen werd Ber nard wakker met het gewoel, dat er iets (bijzonders was. Even daoht hij mf,. O ja, hij wist het al weer. Hij zou naar tante Jo schrijven, of Jan van Buren mocht komen in zjjn plaats. Nu hij het besluit eenmaal genomen had, voelde hij er ook geen spijt meer over. .Mug stond hij op en kleedde zich Opgewekt kwam hij beneden, wat vroe ger dan hij gewoon was. „Zoo", lachtei moeder, toen hij bin- tnfenkwam, „je hebt zeker haast om aan het schrijven te komen. Nu, als het ontbijt is afgeloopen, kun je het dadelijk aoen". „Ja, moeder", antwoordde Herman, „ik wil graag gaan schrijven, Maar, moe, hoort u eens, vindt u het goed, als ik aan tante Jo schrijf, dat ik liever niet kom?" Moeder zag hem in de uiterste ver bazing aan „Dat je liever niet komt?" herhaalde zjj. „Ja, moeder", ging Herman voort, 'k wil aan tante Jo vragen, of Jan van Buren mag komen in mijn plaats". Een groote vreugde vervulde moeders hart. Zij begreepwel, dat haar jon gen niet zoo gemakkelijk tot dit besluit was gekomen. Toch wilde ze ,hem nog eens op de proef stellen. „Maar Herman',', - zei ze, heb je wel igoed overwogen wat je wiltf Je had eoo'n verlangen om buiten te zij a en niet hier in de .groote stad te moeten blijven, en nu je dat gerust hebben kunt, wil je dat aan een ander af staan?" Herman werd niet aan het wankelen gebracht. Hij had immers dezelfde ge dachten ook gehad? „Ja moeder antwoordde hij, „ik heb er goed over gedacht. Gisteren den ge- heeTcn middag en gisterenavond ook .nog. Maar Jan is immers ziek moeder en hij kan niet beter worden, als hij> niet een poosje aan zee is. En ik ben gezond, kqkt u maar", en hij wees op (zijn roode wangen, „en hebt u wel ge- Zien, hoe vreeselijk wit Jan er uitzag? En moeder, mijnheer Fontein heeft gis teren verteld, dat, al zjjn wij niet rijk, wij toch wel iets voor anderen doen kunnen. Hij zei: al geven wij maar een beker koud water Hier hield Herman op en zag zijn moeder aan. Zij begreep hem. „Zei mijnheer, dat, al geven wij maar een beker koud water uit liefde tot Jezus, Hij dan niet versmaden zou?" Herman knikte. Moeder was tevreden gesteld. Zij be greep, dat, al had Herman dolgraag naar zele gegaan, hij nu dit genoegen af stond aan elen anderen jongen, die het veel meer noodig had, uit liefde tot Jezus. En daar kon zij zich immers al leen maar over verheugen? Juidt kwam vader binnen om te ont bijten. Toen men aan tafel zat vertelde moeder aan vader, wat Herman ge vraagd en welk besluit hij genomen had Vader hechtte er onmiddellijk zijn goedkeuring aan. „Goed zoo, m'n jongen", zeide hij, „leer maar vroeg iets voor anderen over te hebben. Je zult zien; hoeveel gelukkiger en rijker dat je leven' maakt". Toen het ontbijt was afgeloopen en vader weer naar de fabriek was, zei moeder: „Nu Herman, ga nu maar dadelijk Schrijven, des te vlugger hebben wij tante Jo's antwoord. Als de brief klaar is, kom er dan maar even mee bij mij, ik ga naar de keuken". Weldra zat Herman nu, met de hand Onder het hoofd voor het witte papier. Alleen een brief schrijven was toch moeilijker dan hij dacht Maar toen de eerste zin er eenmaal stond, ging het verder gemakkelijker. Met de open brief in da hand en een kleur van inspanning op het gelaat ging Heiman nar de keuken. Moeder was druk bezig, maar hield op toen Herman binnenkwam. Ts de brief af?" vroeg i maar eens zien". Ier las Lie ve tante Jo, 'k Ben heel ere blij mo' uw brief en ik mag van vader en moeder. 'kHad ook heel graag willen komen, maar. tante Jo, er is" een zieke jongen, die niet beter kan worden als hij niet eett poosje aan zee is. Hij heet Jan. Zijn moeder is arm. Nu wil ik vragen, mag Jan in mijn plaats komen, dan zal ik u heel erg dankbaar zijn. Ik ben toch niet ziek. Uw liefh'. heetje HERMAN. „Zoo is 't beet, Herman", zei moer der, toen ze den brief gelezen had. „Nul zal ik er ook nog een briefje bij doen voor tante Jo. Moeder ging naar binnen en schreef een brief vol. Ze vertelde aan tante Jo, van de van Buren's. 't Waren heel fatsoenlijke meti schen, maar hun kleine jongen was al zoo lang ziek geweeet en dat had ze achteruit doen gaan. Nu was Jan her stellend, maar moest op advies van den dokter tot volkomen genezing een tijdlang aan zee zijn. Er was geen spra ke tan, dab ze het konden betalen. En nu was Herman, die ook Jan van Buren had bezocht, op het idee gekomen waar over hij schreef. Tot slot ondersteunde moeder, het vee zoek van Herman. „Onze jongen is gezond", schreef ze „en hoewel net voor hem een genot zou Zijn, kan hij1 het toch missen. Maar, wij vinden het ook zoo heerlnk dat hij: een oog heeft voor den nood van an deren en daarvoor zijn eigen genoegen wil 'opofferen. Beide brieven werden nu in een en veloppe gedaan. Het adres en een poet zegel er op en klaar was het. „Breng ze nu maar vlug naar de post. Herman", zei moeder. Nu volgde een spannend wachten voor Herman. .Wat zou tante Jo wel schrijven? Toen de brief er nog lang niet zi)n kon, liep hij al telkens naar de brieven bus, maar kwam ook vaak met leege handen terug. Aan den avond van den {weeden dag, toen Herman al naar bed was gegaan; toen haalde vader- een brief uit de bus aan moeder geadresseerd. Haastig smeulde moeder hem open' tón begon te lezen. „Wel, wat schrijft tante Jo?" vroeg vader. „Hier, lees zelf maar", antwoordde moeder. Tanje Jo schreef, datv ate ze het er allen over eens waren, dat het beter was een armen jongen, die de zeelucht noodie had te sturen in Herman's riants zh het dan ook goed vond. „Als ik nog over een pbats mocht beschikken, dan zou ik zeggen, laat Herman toch ook maar komen, maar dat is niet zoo. Meld mij nu maar gauw wanneer het kind komt, dan kan ik er op rekenen". „Ja", zei moeder, ,/dat kan ik toch niet eerder dan morgen doen, want eerst moet ik nogjnert juffrouw van Buren spreken','.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7