■pr 1 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 7 NOVEMBER 1925 Aan het einde der Week De verwachting, dat we deze week weer een nieuwe ministercrisis in Frankrijk zouden beleven, is niet uit gekomen. De regeering Painlevé schijnt voor- loopig te willen aanblijven, ondanks het feit dat zij slechts een meerderheid kreeg door 'tzich van stemming ont houden der socialisten. In eigenlijken zin heeft Painlevé geen meerderheid en vermoedelijk kan men dus slechts spreken van een uit stel van executie. Ai blijft natuurlijk de mogelijkheid dat hij zijn parlementaire positie op den duur kan versterken, daar de so cialisten die niet tot de regeering wil len toetreden, toch wel zullen steunen een voorstel tot een heffing op het ka pitaal. Painlevé heeft zelf den moei- Jijksten en gevaarlijksten post bezet, n.l. dien van financiën en zal zich nu er uit moeten redden. In welken vorm hij die heffing op het kapitaal wil doen, is nog niet dui delijk Van belang is wel dat in de socia listische partij groote oneenigheid is over de te volgen politiek, terwijl te vens eenige leden van de Centrum partij hen steunen. Eén moeilijkheid voor de socialisti sche partij is, dat zij feitelijk overtuigd is dat Marokko niet losgelaten mag worden, en zij er toch niet aan mee Willen werken om het te behouden, uit vrees voor stemmenverlies. Te Berlijn gaat het door op de oude bekende manier. Eiken dag komen er berichten over besprekingen en partij- besluiten, die elkaar vaak volkomen tegenspreken. De kern van de zaak is, dat men eerst eens wil afwachten wat er zal geschieden ten aanzien van de z.g. nevenkwesties uit het verdrag van Locarno, n.l. of de bezetting van de zóne van Keulen opgeheven zal wor den, en of de kosten en de druk van de bezetting in het overige deel van Rijnland verminderd zullen worden. [Weliswaar houdt de ontruiming geen formeel verband met de conferentie en is zij slechts afhankelijk van de na koming der ontwapeningsbepalingen van het verdrag van Versailles, maar de Duitsch nationalen vinden, dat voor een concessie van hun kant, ook wat van geallieerde zijde behoort te ko men. Zij meenen ook dat door 't drei gen te mislukken van de resultaten van Locarno, er een sterken druk op de Franschen uitgeoefend wordt en doen alsof hun uittreden uit de regee ring, eigenlijk voor die regeering heel gunstig bedpeld is. Maar het kon wel eens te laat zijn, {want nu ze eenmaal uit de regeering Zijn,, zal het niet ontbreken aan po gingen om de oude coalitie van Wei- mar weer in 't leven te roepen. 't Is de vraag of de Soc. Democraten Wel met de Volkspartij (van Strese- mann) willen samenwerken, daar de ze hen indertijd niet heel fair behan deld heeft. Ook een paleisrevolutie hebben We in deze week beleefd. In Per- zië had men reeds lang genoeg van den oppersten heerscher, die altijd in Pa rijs of Z.-Frankrijk rondboemelde en heeft de eerste minister Riza Khaji zichzelf tot staatshoofd geproclameerd Deze oud-staljongen heeft dus een schitterende carrière gemaakt. Uit het grijs verleden. SYMBOLISCHE BETEEKEHISSEN. Het iiiëroglyphenschrift, wilde het aan zijn doel beantwoorden, moest .Leidsche Penkrassen. Amice, Dezer dagen had ik iemand op be- fcoek, die zich beklaagde over de hooge belastingen hier in Leiden. Nu is dat niets bijzonders, want wie klaagt nu niet over den zwaren belastingdruk, waaronder heel veel gezinnen niet wei nig gebukt gaan. Toch trok wat mij verteld werd mijn aandacht, omdat nu zoo heel duidelijk bleek, dat wij in ver gelijking met andere plaatsen hier toch wel heel erg door den fiscus worden geplukt. Mijn bezoeker had n.l. twee belas tingbiljetten een van Leiden en een van Den Haag. Hij had in beide plaatsen gewoond en was in beide plaatsen naar hetzelf de bescheiden inkomen, aangeslagen. Maar terwijl hij nu in Den Haag een bedrag v. 18 9c aan den gemeentelijke fiscus had te offeren werd hier van hem gevorderd een bijdrage van maar even 49.97, wolk bedrag daar het hier een aanslag van het vorig jaar betrof, om een goede vergelijking te maken, tot 44.98 teruggebraht zou moeten worden. Dat is geen klein verschil amice, en 't is dan ook geen wonder, dat hier over de hooge lasten steen en been geklaagd wordt. De groote vraag is maar hoe daarin Verandering te brengen. Wie de gemeentebegrooting bestu deert zal toch moeten toestemmen, dat wel misschien hier en daar een kleinig- niet slechts geschikt zijn om wezens of concrete voorwerpen, doch niet min der om absti&cte ideeën uil te drukken Doch hoe zou het dit laatste kunnen doen; afgetrokken denkbeelden kan men toch niet afbeelden? Daarvoor was noodig zoo zegt Champollion in zijn' Egyptische Spraakkunst dat men zijn toevlucht nam tot de uitvinding van een nieuwe soort teekens, door middel waarvan men die ideeën schilderde door af beeldingen van natuurlijke voorwer pen, die in nauwe of verwijderde ware of veronderstelde betrekking staan tot de ideeën, die men schriftelijk wil de weergeven. Dit zijn de symbolische teekens, of juister het zijn dezelfde teekens maar ze worden nu niet in eigenlijken doch in symbolisclieu zin gebruikt. Deze teekens met symbolische be- teekenis hadden ook reeds de aandacht getrokken van hen, die zich vóór Champollion met de hiëroglyphen had den bezig gehouden. Zoo is ons be waard gebleven een geschrift „Hiëro- glyphica" van zekeren Horapollon, die omstreeks 250 na Chr. leefde en waar in de verklaring gegeven wordt van 189 symbolische teekens. Men meende evenwel veór Champollion, dat het g e- h e e 1 e Egyptische schrift op symbo lische wijze moest verklaard worden, en dit was niet juist. De symbolische Li teekenis der hiëroglyphen is niet de eenige en ook niet de eerste. Wanneer Champollion de verschil lende methoden van het hiëroglyphi- sche symbolisme uiteenzet, bedient hij zich van de terminologie der -tropen of woordfiguren. Zoo onderschei.lt hij vier soorten van symbolische beteeke- nissen: le. door synecdoche, d. w. z. men schilderde een deel voor het geheel. Een koeienkop beteekende „koe"; een ganzenkop „gans"; twee armen waar van de één een schild en de ander een pijl vasthoudt „leger" of „gevecht". 2e. door metonymia, d.w.z. men schil derde de oorzaak voor het gevolg, het gevolg voor de oorzaak of het werktuig voor het voortgebrachte werk. Zoo drukte men „maanduit door de tee- kening van de wassende maan; „vuur" door een kolom rook, voortkomende uit een komfoor; de werking „zien" door de afbeelding van twee oogen; „dag" door hetzelfde teeken als „zon"; „nacht" door de teekens voor „hemel" en voor „ster" te combineeren. 3e. Men bediende zich van de meta- phora, d.w.z. men schilderde een voor werp, dat eenige werkelijke of veron derstelde overeenkomst had met het geen men wilde aanduiden. Zoo druk te men „voorrang" of „meerderheid" uit door de voorste gedeelten van een leeuw; „koning" door een soort van bij, omdat dit dier aan een koninklijk te- wind is onderworpen; een schrijver in den tempeldienst werd uitgebeeld door een jakhals, geplaatst op een voetstuk, omdat deze priesterlijke ambtenaar met dezelfde zorg als een waakhond over de heilige dingen moest waken. 4e. Tenslotte had men nog een ande re manier om bepaalde ideeën uit te drukken, en wel door de afbeelding van een of ander voorwerp, dat slechts in een zeer .verborgen of verwijderde betrekking stond tot die idee. Dit is uit den aard der ^aak een zeer vage me thode en het lezen heeft op die wijze veel van het oplossen van raadsels. Om het begrip „gerechtigheid" uit te drukken, teekende men de veer van een struisvogel, omdat naar men zeide al de veeren van «Jezen vogel beid kan bezuinigd worden, m^ar dat het heel moeilijk zal gaan een bezui niging aan te brengen, die een beetje in de papieren loopt. 't Gaat hier ook al net als bij het Rijk, dat er heel wat z.g. onaantast bare uitgaven zijn, waaraan niet of althans niet gemakkelijk getornd kan worden. De renten van geleende gelden moe ien worden betaald en het noodzake lijke onderhoud van gebouwen, brug gen, straten enz. kan ook niet achter wege blijven. En 't gaat ook niet aan om nieuwe werken als verbreeding van wegen enz. maar zonder meer stop te zetten. Een vraag van belang is het: of ook üe salarissen van ambtenaren en werk lieden tot de onaantastbare uitgaven moéten worden gerekend. Als ik zóo onzen Gemeenteraad observeer en re kening houd met wat indertijd bij zeer gematigde voorst-lien in deze richting gezegd en gedaan werd, dan geloof ik, dat de meerderheid van den Raad deze vraag toestemmend beantwoordt. Dat is voor het gemeentepersoneel wel heel prettig, maar waar de af stand tusschen de loonen in het parti culiere- en het overheidsbedrijf steeds g ooter wordt en het overheidsperso neel steeds meer :n een bevoorrechte positie wordt geplaatst ligt het voor oe hand, dat vele belastingbetalers daarover wel een beetje anders denken Uit het feir., dat in de concept-begroo ting van vermindering der salaris- u.tgaven niet gerept wordt, maak ik gelijk zijn; een takje van een palm boom duidde het „jaar" aan, omdat jnen van meening was, dat deze boom 12 takken per jaar kreeg, iedere maand één. Op een dergelijke wijze werden ook sommige groote getallen uitgedrukt. Etn lotusblad beteekende „duizend", een dikkop (larve van een kikvorsch) .honderd duizend", een man die met verbazing de handen ten hemel heft ,.millioen". Dit is verklaarbaar, indien men bedenkt, dat de Nijldelta wemelde van lotusbladen en kikvorschen, ter wijl een gebaar van verbazing wel zeer goed den indruk van een onmetelijke hoeveelheid weergeeft. Men zal begrijpen, dat het schrijven en vooral het lezen der hiëroglyphen er niet gemakkelijk op werd, nu al cfeze teekens behalve hun oorspronke lijke nog een of meer symbolische be- teekenissen hadden. Natuurlijk moes ten, zij dan ook op verschillende wijze gelézen worden, m.a.w. zij vertegen woordigden meer dan één klankwaarde Om een voorbeeld te noemen, het teeken voor „oog" moest in deze be- teekenis in het Egyptisch gelezen wor den „irt", doch beteekende het „zien", dan luidde het, „ma'a" Ook het omgekeerde kwam voor, n.l. dat verschillende teekens op dezelfde wijze gelezen moesten worden. Zoo was de klankwaarde van de teekens voor „ei" en „gans" beide „sa' Het gevolg van eenden ander was een zekere verwarring en aarzeling hij het schrijven en lezen, en dit deed de be hoefte gevoelen, in het schrift niet slechts de beteekenis maar ook de klankwaarde van het teeken uitdruk king te geven Op deze wijzo ontwik kelde zich het hiëroglyphenschrift van beeldschrift tot klankschrift. UIT DE OMGEVING, VOORSCHOTEN. Bljjkens Sterf no. 215 is opgericht do N.V. Zilverfakriek Voorschoten. Op richters zijn de heeren Pietar Kossen, chef de bureau te Amsterdam, als ge- Miachtigd© van den beer C. J. A. Be geer te Wassenaar, ii diens hoedanig heid van directeur-geoeraal van de N. V. Kon. Ned. Edejmeiaal Bedreven van .Kempen, Begeer en Vos te 'sGraven hage en Gerrit de: Boer, kantoorbedien do te Amsterdam als gemachtigde van den heer J. H. Th. O. Kettlitz. Het kapitaal der Vennootschap bét draagt f 125.000. OEGSTGEEgT. Da heer A. Boekkooi alhier is geklaagd voor het e^a-men Staathuis houdkunde en StaMstiek M. ,0. Predikbeurten. Nad. Herv. Kerk. Voorin. 10 uur in Irene:, Ds. Jansen Schoonhoven (Zendingscolleete), Nairn 5 uur in Irene, Ds. Plooy uit Leiden. Geref. Kerk. (Behoboth-kapel) V.m. 10 en nam. 5.30 uur, Ds. K. Schilder. In de Kehoboth-kapel heeft gister avond da JongeJingsvereeniging op G- G. „De Heere is onze Banier" haar eerste jaarvergadering gehouden. Wanneer de belangstelling die voor deze vergadering werd getoond mag gelden als maatstaf, kan worden gecon stateerd, dat de vereentóng rich ge durende den korten tijd van haar bestaan in de gemeente reeds vele vrien den heeft gemaakt, want de belangstel ling, ook van oudere leden der per ren te, was vereerend groot. De avond, die een feestelijk karakter droeg, had een prettig verloop. Er was medewerking genoeg. Behalve, dat de leden der vereeniging gelf voor een paar leuke samenspraken hadden ge zorgd, traden ook verschillende afge vaardigden van de zustervereemigingen in Iden Ring Leiden, na rich van hun taak te heooen gekweten, op met bï- op, dat ook B. en W. van meening zijn, dat deze uitgaven veilig gesteld dienen te worden, zoodat hier dan ook geen kans op een bezuiniging van beteeke n-s aanwezig is. De eenige kans, die er dan nog over blijft om in de richting van belasting verlaging iets te doen, is dan ook, dat de inkomsten op een of andere wijze vermeerderd worden. En naar 't mij voorkomt, zal er op dat gebied atbans Iets gedaan kunnen worden, door de bedrijfspolitiek eenigs- zins te wijzigen. Wij hebben hier zoo ge weet in de e.edelijke Lichtfabrieken een bloeiend bedrijf, dat niet onbelangrijke baten in de gemeentelijke schatkist werpt. Er wordt bij die bedrijven niet alleen flink afgelost maar ook ongeveer 20 pet. afgeschreven Gaat dat zoo door dan zijn over enkele jaren de fabrieken en machines geheel afgeschreven en zijn ook de daarvoor gesloten leenin gen geheel afgelost. Mooier kan het al niet. De f abri .-ken zijn dan onbezwaard bet eigendom van het bedrijf, terwijl ze bovendien een veei hoogere waarde vertegenwoordigen dan de op de ba lans voorkomende Maar juist omdat de toeestand van deze bedrijven zoo gunstig is amice, vind ik het zoo onnoodig, dat nog steeds vrij groote bedragen gereser veerd worden. Er is bij deze fabrieken -t en reserve- en een vernieuwingsfonds, waarin als ik goed ben ingelicht reeds een kleine 2 millioen is gestort. We krijgen vdus dezen toestand, dat dragen van letterkundigen aard. Ech ter niet dan, nadat de voorzitter, de heer W. Anholts, in zijn openingswoord en voorts de secretaris en de penning meester, de vrienden Mechelse en Huls hof in hun onderscheidene speechen den nadruk hadden gelegd op net doel en de behoeften der vereeniging. Gelukkig bleek uit de verslagen, dat over het medeleven niet valt ta klagen Zoolang men in één jaar 50 boeken opdoet en dan nog .eten saldo over houden lean, zal het nog wel gaan. Als nu ook het ledental maar bljft groei en. De traditioneele Martha's, die deze J. V. al een heel göed hart schenkt toe te dragen, dienden van ververschingem terwijl mej. Lubach verdienstelijk pia nospel ten beste gaf. De laatste war den bij het eind© bloemen overhandigd. Tot slot sprak nog dte heer T. van Egmond, die ook namens den Geref. Kerkeraad reeds het woord had ge voerd nog. een propagandistisch slot woord waarin hi) de beteekenis van gezamenlijke beginselstudie in het licht stelde en krachtig opwekte tot het lidmaatschap ee-ner Geref. J. V. of (M- iV„ waarna hjj in dankgebed v-oop- 'ging- WASSENAAR. Prtedikbejurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Voorin. 10 en nam. 5.30 uur, Ds. Dönszelmann. Kievitskerk. voorm. 10 uur Ds. Groot Enzerink uit Ledden. Geref. Kerk. Voorm. is ©n nam. 5 uur, Ds. V. d. Heyden. Dinsdagavond a.s. hteopt voor de afd. „Patrimonium" alhier op te tre den Ds. Dönsaelmann met het onder werp: „Is God." Door het plaatselijk comité te de zer plaatse, dat zich gevormd had om gelden in te zamelen voor het natio naal huldeblijk ter gelegenheid van 't 25-jarig huwelijksfeest van H. M. de Koningin heeft bijeengebracht de som van f 563,13. HAZERSWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. (Voorm. 9.30 uur (dankuur voar het Igewasj en 6.30 uur, Dr. Luuring. Geref. Kerk. Voorm. 9.3s en nam. 6.30 uur, Ds. Gispen. Woensdag 7 uur, Ds. Gispen. Dank uur voor het Gewas. De gehouden collecte langs de huizen tot net aanbieden van een Nat Huldeblijk bij gtelegenheid van het zil veren huwelijksfeest van H. M. de Ko ningin, heeft in onze gemeente opge bracht f 192,141/2. D© gemeenteraad heeft deze week voor het eerst vergaderd in de geres taureerde zaal van htet voormalig: café Roo denburg, dat, zooals men weet, in handen van de diaconie der Ned. Herv. Gemeente is overgegaan. Geconstateerd kon worden, dat dte zaal beduidend was opgeknapt. De nieuw beschilderd© .meubileerina maakte met het nieuwe wandbekle©dael leen aardig effect. Aan de restauratie van het beneden- fedeelte van hrf gebouw wofldt n,og and gewerkt. LEIDERDORP. Dinsdagavond 3 November vtei^aJdiör- de de afdeeling „Patrimonium" hier ter plaatse. Bedoeling van gtenoemde afdeeling. is, cm dezen winter op gewone wijze, om de 14 dagen des Dinsdagsavonds om 7.30 uur in het gebouw „Irene" te vergaderen, om te behandelen de vraag stukken van het sociale leven, in het licht van Gods Woord. Op da eerste vergadering betehfel» de de heer B. H. v, d. B„seh het pro en contra van „Patrimonium" op Lei derdorp, waaruit bleek, dat Patrimoni Um ook hier op zijn plaats is. om dat ook hier nog vele sociale misstan den gevonden worden, die niet zjjn naar den regel van Gods Woord., ZOETERWOUDE. Met ingang van 8 November atS. wordt alhier de postbestelling op Zon dag opgeheven, voorloopig met uit zondering van de bewoners aan den als in de toekomst belangrijke ver bouwingen noodig zijn of een gebeele verandering van het bedrijf gewenscht mocht blijken, het geld maar voor het grijpen is. Dat is natuurlijk erg prettig voor de belastingbetalers van dien tijd en wan neer we thans in de ruimte leefden zou ik daartegen ook niet bet minste bezwaar hebben, maar gezien het feit, dat de ingezetenen i.u veel te zwaar worden belast, komt het mij toch be ter voor, dat bedoelde stortingen wer den gestaakt en dat niet langer de te genwoordige belastingbetalers, geheel onnoodig betalen voor hen, die na hen zullen komen. Worden deze stortingen gestaakt amice, dan zal het allicht mogelijk zijn de belastingen met zeg 10 pet. te ver lagen, wat althans weer een kleine stap in de goede richting zou beteeke- nen. Men zou dezen weg natuurlijk niet mogen inslaan, indien de tarieven van gas electriciteit hier aan den hoogen kant waren. Dat is hier echtef niet het geval en daarom kan er zelfs van so cialistisch standpunt tegen uitkeerin- gen van deze bedrijven aan de gemeen te geen bezwaar worden gemaakt. De heer Wibaut de Amsterdamsche Wet houder heeft onlangs aan dit vraag stuk zelfs e engeheele voordracht ge wijd waarin hij de gewone socialisti sche opvatting dat het hier indirec te belastingen betreft bestreed en eventuesle uitkeeringen verdedigde. Ik weet niet amice, welke plannen WEEKAGENDA. .12 November. [Verg. „Patrimoni um'-' Leiden. Spr. de heer A. Boekkooi) .12 November. Jaarverg. Hulpver- een. van den Geref. Zend-Bond in „Pre diker". 19. November. Openbar© vergade ring Chr. Besturenbond Leiden. Spr. de heer K, Kruithof. 19 November. Opeub. verg. van den Geref. Bond. 20 November Propagandaverg. Chr. Besturenbond. Spr. de heeren Ruppert en Kannegieter. 26 November. Openb. verg. van den Geref. Boud. 30 November. Feestavond Leid sche Chr. Oranjevereeniging. iq December. .2© Chr. Winter- lering Leiden. Spr. Dr. A. M. deHartog. 16 December. Openb. verg. van den Geref. Bond. 1% DiOöember. (Verg. Hulpvereen. Geref. Zendingsbond. Spr. Ds. Bokma. 21' December. .Openb. verg. Chr, Besturenbond. Spr. Dr. K. J. Brou wer. 13 Januari. Opetib. verg. Chr. Geref. Jongelingsvereeniging. 21 Januari. Openb. verg. Chr.Be sturenbond Leiden. Spr. de heer G. Post. 22 Januari 3e Chr. Winterlering Ledden. Spr. Dr. Callenbach. 3 Februari. Openb. verg. Chr. Ge ref. Jongelingsvereeniging. 18 Februari. Openb. verg. Chr. Besturenbond. Spr. Ds. E. Schilder. 26 Februari. 4e Chr. Wiuterlezing Ledden. Spr. Ds. .Voorsteegh. 15 Maa rt. Herdenking 15-jarig be staan Chr. Besturenbond Leiden. 17 Maa rt. 5e Chr. Winterlezing Lei den. Spr. Dr. B. Wielenga van Amster dam. 18 Maart. Dpembi, verg. van den (Geref. Bond. Zoeterwoudschen weg tusschen den spoorwegovergang en het „nieuwe ka naal". Ten huipkantore wordt kosté- loos gelegenheid gegeven voor het al. halen van alle voorhanden stukken tus schen 8.46 en 9.16 uur v.m. (Voor de betrekking van (Hoofd der O. L.-School alhier hebben rich vier sollicitanten aangemeld. In verband daarmede is door (B, en 5®. een nieuwe oproeping gedaan. BOSKOOP. Omtrent onderstaande verloren voor werpen zijn aan het politiebureau in lichtingen te bekomen: 1 gasfittersstang, 1 zakmesje, 1' fiets- sleutel en 1 portemonnaie, inh'. eenige gaspenningen. Znnaa^ e November van. 9.30 en n.m. 6 u. /hoopt voo. confessioneele vereeniging in het gebouw „Salvaior" op te treden' Ds. D. Ozinga uit Pernis. Op de gehouden verkooping ten overstaan van notaris Houtzagers zijp de peroeelen van de -wed. H. Booij toe gewezen als volgt: Perceel 1, 2 en 3, kooper de heer Dorus van Gemerer voor f9195. De perceelen van den heer 'A. C. van ,Tol zijn opgehouden. Door eer sleept* j_m werd m 'de Gt>L«e nabij "den aanlegsteiger der Vol haringboot een zware Due Dalf aan gevaren, met gevolg dat deze geheel afknapte. Gedurende de maand October werd en het postkantoor alhier inge legd f 3029.52 en terugbetaald f 8886.96. Het laatste door het kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 4445. NOORD WIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur ds. W. W- van Haaften. onze Gemeenteraad hieromtrent heeft, maar wel spreek ik de hoop uit en- ik doe dat zeker namens zeer vele in gezetenen, dat ernstige pogingen zul len worden aangewend om aan den al te zwaren belastingdruk een einde te maken. 1 Het winterleven is nu begonnen en de vergadertijd is weer aangebroken. Uit onze weekagenda blijkt wel, dat we over gebrek aan vergaderingen niet behoeven te klagen. De vraag is echter wat voor praclische beteekenis al dat vergaderen nu zal hebben, en of we daarmee nu in de practijk pok wat verder komen. t Is natuurlijk moeilijk op die vraag oen afdoend antwoord te geven. Veel hangt daarbij af van de opkomst en v« 11 de onderwerpen die aan de orde worden gesteld. Met veel genoegen heb ik gezien, dat de eerste openbare vergadering van den Christelijken Besturenbond in elk opzicht goed geslaagd kan worden ge noemd. 't Was een mooie vergadering, zoowel door wat beide sprekers ten beste gaven als in verband met de op komst. Van harte hoop ik amice, dat dit een eersten stap op den goeden weg zal be- teekenen, dat de nog te houden verga- duringen niet minder goed zullen sla gen en dat onze Christelijke vakbewe ging meer dan voorheen de waardee ring zal ontvangen waarop zij recht toeft. VERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6