Mijnhardls Zenuwcellen NIEUWE LEÏDSCHE COURANT VAN MAANDAG 26 OCTOBER 1925 DAG-AGENDA. Dinsdag 27 Octobor, Sassenheim. Jaarvergadering AR. Kiesvereeniging in „Concordia/' Aanvang 7.30 uur. Dinsdag 27 Oei 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal (kleine saai) Beetho ven-avond. Sassenheim. Woensdag 28 Oct. 'sav. acht um* Geref. Kerk. Uitvoering van gewijde muziek, H. M. Keuning (or gel), Cor Henken van Amsterdam (tenor). Woensdag 28 Oei 'sav. acht uur. Jeruël" Middelstegr. 3. Bunyan-avond met lichtbeelden en zang. Vrijdag 30 Oct 'sav. acht uur „Pre diker" Janvossenst. Prop. Verg. v. d. L. Chr. Besturenbond. Spr. Ds. J. G. W. Goedhart Herv. Pred. J. B. Grotenhuis, Voorz. CBB. Dagelijks: Stedelijk Museum „de La kenhal": expositie van de Leidsche kunstkring „De Sphinx." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 October tot en met Zondag 1 Novem ber a.s. waargenomen door de apohe- ken van de h.h D. J. v Driesum, Mare 76, telefoon 406 en W Pelle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594. sche studentenschaakclub en genoodig den een eimultaanséance geven in „In den Vergulden Turk" alhier. Het bestuur van de medische fa culteit der Leidsche studenten heeft zich voor den academischen cursus 1925-1926 als volgt samengesteld: W. F Noordhoek Hegt, praeses; mej. A. M. G. Matveld, ab actis; K. A. Kreyns, quaestor; P. J. Kooreman, assessor I; M. C. Boon van Ochsée, assessor II; P. Wildervanck de Blécourt, assessor III en J. L. 'Wilkens, assessor IV. Op den hoek van de Hoogewoerd en de Kraaierstraat had Zondagmor gen een aanrijding plaats tusschen de tram en een luxe-auto. De bestuurder van de auto W. N. T. alhier, wilde voor de tram passeeren. de tram kon niet meer stoppen, zoodat de auto aangereden en ernstig bescha digd werd Een 50-jarige dame reed met een rijwiel langs de Haarlemmertrek vaart en werd bij d. spoorwegovergang door een auto aangereden. Zij brak haar pols en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. Zaterdag geraakte de rijwielhan- laar v. H. nabij de Kwaakbrug in brand door benzine. In zeer ernstigen toe stand is de man naar het Academisch ziekenhuis gebracht en aldaar gisteren overleden. BINNENLAND. MOORD UIT FANAÏISME IN ATJE3. Een Kapitein met een rent jong gedood. Vrijdagmorgen zijn in Sigli (Atjeh) de kapiteins J F. v. d. Sluys Veer en L. van Rekum, zoomede sergeant Mark overvallen door een met een rentjong gewapenden Atjeher. Kapitein v. d. Sluys Veer is aan de bekomen verwondingen overleden. Kapitein van Rekum, die eerst dien morgen te Sigli arriveerde, 1 overneming van het détachement, werd ernstig gewond. Sergeant Marx werd eveneens zeer ernstig gewond. De iden titeit van den Atjeschen aanvaller, die werd doodgeschoten is nog niet vast gesteld. (Kapitein J. F. v. d. Sluys Veer werd 17 April 1883 geboren en. in 1915 tot ka pitein benoemd. Red.). êen nader Aneta-bericht geeft nog de volgende bijzonderheden: Kapitein Van der Sluys Veer was in gezelschap van zijn echtgenoote en kinderen en vergezeld door den pas aangekomen plaatselijken commandant, kapitein L van Rekum en den lsten luitenant F. H. Sarabert op een wandeling door het voorplantsoen der militaire cantine, toen hij onverhoeds werd aangevallen Kapitein Van der Sluys Veer werd in de linkerlong doodelijk gewond. Lui tenant Sarabert legde den moordenaar met een enkel karabijnschot neer. De moordenaar was een volgeling van de z.g. Salih-leer. Vermoedelijk heeft men hier dus te doen gehad met een. geval van godsdienstfanatisme. De toestand van kapitein Van Rekum is bevredigend. De behandelende genees heer hoopt op volledig herstel. Ser geant Marx bleek slechts licht gewond te zijn. De „Zuid-Hollander." De Zuidhollander, het Christ. Hist, weekblad voor de provincie Zuid-Hol land en naaste omgeving heeft een nieuwen hoofdredacteur gekregen: Ds. Voorsteegh, te Katwijk aan Zee, die ?.al worden bijgestaan door een aantal medewerkers, n.l. de heeren J. A. Bak- ïr.-.r, te Menaldum, H. van Boeijen, te orburg, dr. J. van Bruggen, te Dor- ifrecht, J. M. Krijger Jr. te 's-Graven- vage, en prof. mr, F. de Vries te Rot- Oneerlijke concurrentie? Het Tweede Kamerlid, de heer Staal man heeft den minister van Water staat de volgendes chriftelijke vragen gesteld: „Kan de minister goedkeuren, dat door postambtenaren té 's-Gravenhagc tabaksartikelen worden verkocht, voor namelijk onder het postpersoneel, en dan nog wel beneden den banderolle- prijs, waardoor alzoo een ergeniswek- kende concurrentie wordt aangedaan aan de sigarenwinkeliers? Meent ook niet de minister, dat zulk:| het dienstbelang niet ten goede komt, veeleer schaadt? Is de minister bereid, dan maatrege len te treffen, die aan dergelijke han delingen een einde maken? Onze handel met Polen. Blijkens een bekendmaking in het Poolsche Staatsblad van 8 October j.l. zijn van 15 October af een aantal in voerverboden van kracht geworden en gebracht op de lijst van invoerverbo den, waarop hoofdzakelijk luxe-goede ren vermeld stonden. Deze \grboden dragen een ander karakter dan die, welke aanvankelijk ten opzichte van Duitschland werden uitgevaardigd en later tot alle andere landen werden uitgebreid (zie de lijst afgedrukt in de Handelsberichten No. 962 d.d. 20 Aug. j.l.) Voor laatstbedoelde goederen heeft de Poolsche regeering zich bereid ver klaard invoervergunningen voor Ne- derlandsche artikelen, met de meest mogelijke welwillendheid te willen ver leenen. Voor de goederen, welke thans op de lijst der invoerverboden voor luxe goederen zijn geplaatst, zullen de ze invoervergunningen vermoedelijk veel moeilijker te verkrijgen zijn. Ten slotte kan hierbij nog worden aange- teekend, dat voor de goederen, op laatstbedoelde lijst vermeld, bij in voer behalve de invoerrechten, een Ma- nipulationsgebühr geheven wordt van 0.4 pet. van de waarde der goederen. Ontslag. Aan de steerimakers op de steenfa briek d$r firma Jurgens te Bingerder. is ontslag aangezegd. Een groot aan tal arbeiders komt hier dcor zonder werk. Da staking bij de fa. Wilton. In de Zaterdag in het Verkooplokaal te Rotterdam gehouden vergadering van den Modernen Bond van Metaal bewerkers is het voorstel van het be stuur om den arbeid te hervatten aan genomen en werd besloten Maandag morgen aan het werk te gaan. De firma had Wilton medegedeeld, dat werkwilligen, die uiterlijk Maan dag het werk zouden hervatten, de 2* uur minder werk in de week toch zou worden uitbetaald. Alle overige punten van meenings- verschil zullen weer voor de commis sie van overleg worden overgebracht. RECLAME. Zenuwsti üend - Zenuwsterkend Glazen Buisje 75ct. Bij Apolh.en Drogisten BUITENLAND. PRANKRIJX's POLITIEKE TOE STAND. Painlevé contra. Caillaux Wanneer men de beide redevoerin gen, namelijk die, welke Painlevé Za terdag te Parijs en die welke Cail laux gisteren te Chateau.du-Loir gè houden heeft, naast elkaar legt, wordt het 'duidelijk, daf er nog slecnts zeer weinig kans bestaat, da: ecu ministe rieel e crisis vandaag zal kunnen ver meden worden. Painlevé bracht allereerst hulde aan. het te Locarno verrichte werk en sprak de hoop uit. dat Europa thans weder een stap dichter tot den per manenten vrede zal zijn gekomen. Ver. volgens huldigde - hij Pétain en zijn mannen voor de door hen in Marokkot behaalde successen. Hierna kwam Painlevé tot de bin. nenlandsche politiek en met name de financieele situatie. Na de 'beide stellingen, te weten die van de vóór. en die van de tegen standers eener heffing op het kapi taal te hebben uiteengezet, welke beide stellingen in de laatste zitting van den ministerraad tot een vrij "heftige* botsing aanleiding hgbben gegeven, had Painlevé zijn rede geëindigd met het uitspreken van den wensch, dat het mogelijk zou zijn, tot een accoord te komen: door de werkelijkheid on. der oogen te zien, en niet langer aan programmystiek vast te houden. Hierop heeft Caillaux gisteren zijn antwoord gegeven, dcor zich nog be. slister dan te Nice, tegen de, fiscale concepties van het cartel uit te spre. ken, zooals deze in de motie van Nice tot uiting zijn gekomen. Onder deze omstandigheden kan men verwachten, dat de breuk tus schen Caillaux en meerderen zijnei collega's vandaag een feit en daar. mee de crisis acuut zal wordenl. Het scherpst tegenover Caillaux. staan de ministers De Monzie, Dura, 'four en Antériau, terwijl Caillaux tot dusver voornamelijk werd gesteund door Pierre Laval en André Hsssq. In een nieuwe combinatie zouden deze geen zitting krijgen, evenmin a's Chau met. Tot nu toe heeft Painlevé ge tracht, de tegenstellingen te verzach. tefi. In zijn antwoord heeft Caillaux ver klaard. dat zijn werk op finantieel gebied niet de inflatie heeft veroor. zaakt. Van een kapitaalheffing ver. wacht hij slechts een échec. Na helastinffmogelijkheden te heb. ben uiteengezet, zeide hij' ten slotte: „Niet in eenige maanden kan men; de wanorde herstellen, die anderen; in jaren hebben aangericht. Finantieel herstel is niet met een tooverstaf tot stand te bréngen. Ik denk niet aan mijzelve. Ik zal gelukkig zijn, wanneer ik mij1 uitsluitend en geheel kan wijden aan mijn werkzaamheden in den Se naat. Ik verwacht een nieuwe door. nenkroon op mijn reeds bloedend hoofd, doch dat doet er niet toe". HET VEILIGHEIDSPACT. De Duiisch-nationale ministers nemen ontslag. De Duitsch-nationale Rijksdagfrac tie heeft in haar gisteren gehouden vergadering het besluit van het partij: bestuur tegen de verdragen van Lo carno goedgekeurd, alsmede het be. sluit der Rijksministers Schiele, Neu. haus en Von Schlieben, om nog den zelfden dag hun ontslagaanvrage in te dienen. Zaterdagavond hebben de 3Duitsch nationale ministers den Rijkskanselier hun ontslag aangeboden.. Nadat minister Schiele zich uit de fractievergadering had verwijderd, ont stond er een opgewonden discussie tus schen het partijbestuur en de vertegen woordigers der gematigde richting, die het besluit van Vrijdag overijld achtten Voor de partij zou "het volgens hen beter zijn geweest, wanneer men eerst de terugwerkingen van het verdrag van Locarno had afgewacht. HET DREIGEND CONFLICT OP DEN BALKAN. De Volkenbonasvergadcring. Hedenmiddag 5 uur zal in het Mi nisterie van Buitenlandsche Zaken te Parijs de.zitting van den Volkenbondt- raaa gehouden worden. Men verwacht, dat de raad ten spoe digste een onderzoek zal instellen,, om vast te stellen, wie de schuld heeft, voor het uitbreken van dezen oorlog en niemand vreest, dat de volken bond niet in staat zal zijn, verder vij andelijkheden te voorkomen. De Grieksche regeering heeft in be ginsel besloten de uitnoodiging van de conferentie te aanvaarden en droeg den Griekschen gezant te Parijs op haar te vertegenwoordigen. Zij zal te vens een militairen gedelegeerde naar Parijs zenden. De Parijsche „Excelsior" schrijft, (laten'wé hopenvniet optimistisch^, dat een Grieksch Buigaarsche oorlog Vrij dag voorkomen werd in drie uur en twintig minuten. Dit was de tijd, wel ken de volkenbondssecretaris Drum.- mond noodig had. om de maatregelen te treffen voor een buitengewone zit ting van den volkenbondsraad. De eerste telefonische oproep tus schen Genève en Parijs had plaats om 10 uur en kort voor 1 uur waren alle maatregelen getroffen en waren telegrammen gezonden naar Sofia en Athene, waarin de resp. regeeringen van de maatregelen werden in kennis gesteld. EEN CYCLOON IN DE PERZISCHE GOLF. 733 dacden. Uit Bushire (PerziëJ wordt gemeld, dat in de Golf van Perzië de gewel digste cycloon-storm heeft gewoed, sinds menschenheugenis. Meer dan duizend menschenlevens zijn 'er te be treuren, terwijl talrijke schepen zijn gezonken. De Bahrein.eilanden vormden het centrum van het gebied, waar de cy. .cloon woedde en zijn het ergst geteis terd. -- Nadere berichten over den cycloon melden, dat deze gepaard ging met een ardbeving en een vloedgolf. Ver moedelijk zijn 7000 menschen om het leven gekomen, daar bijna de geheele parelvisschersvloot omgeslagen is en' meer dan 200 vaartuigen zijn gezon ken. KORTE BERICHTEN Minister Stresemann is van zijn verkiezingsreis in Baden te Berlijn te ruggekeerd en president Hindenburg heeft zijn voorgenomen re's naar Han mover laten varen, in verband met de houding der Duitsch.nationalen tegen de verdragen van Locarno. De gezantenraad zal deze week, vermoedelijk Dinsdag of Woensdag, vergaderen om het Duitsche antwoord over de ontwapening te onderzoeken. De AmerikaansChe staatssecre taris Hughes heeft de overeenkomsten van Locarno, het vruchtbaarste stre ven naar internat onalen vrede sedert de tragedie van den wereldoorlog' genoemd. Sedert 14 dagen staken de ar. beiders van de textielindustrie in N.. Bohemen. Thans hebben de industri. eelen besloten het geheele personéél uit te sluiten. Het Poolsche sejm heeft een door de radicale boerenpartij' tegen den premier Grahski ingediende mode van wantrouwen met 182 tegen 153 stemmen verworpen. Te Parijs zal een Hongaarsch consulaat worden opgericht, dat zich het lot der ongeveer 50.000 Hongaar. sche arbeiders, die in de laaste 5 ja ren naar Frankrijk geëmigreerd zijn, zal aantrekken. In Tsjechische kringen neemt men aan, dat de tegenwoordige meer derheidscoalitie der socialisten en bur gerlijke partijen zich vriiwel onveran. derd bij de a.s. verkiezingen zal hand haven. De Kardinaal-Staatssecretaris Gaspafri zal een verbod voor de ge zamenlijke Italiaansche geestelijkheid inclusief de kardinalen, afkondigen om zonder voorafgaande raadpleging der pauselijke staatssecretarie met de Ita liaansche regeering te onderhandelen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Bero epen: te Schipluiden, J. J. i Vries te Buren. Aangenomen: Naar Suawoudeen Tietjerk (Fr.), G. Lans te .Ouderkerk aan den Ussel. e d a n k tVoor den Bommel (toez.) H. Japchen te Ede. Voor Lollum en Waaxens (Fr.), O. S. Jellema te St. Anna Parochie (Fr.). Voor Molkwerum, C. D. Bouds, cand. te Capelle a. d. Ussel. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Vcor Benthuizen, M. Kof man te Krabfcendijke. CHR. GEREF. IIZRII. Beroe p en: Te Haarlem (edepred. pi.), A. H. Hilbers te Enschedé. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. W. M o e n e is voornemens 15 Nov. afscheid te nemen van de Gerei. Kerk van Oostburg en 29 Nov. intrede fce doen te De Lier. Cand. W. J. Smidt te Uithuizen hoopt Zondag 29 Nov. zijn intrede te doen bij de Gerei. Kerk van Dwinge- ioo, na bevestigd te zijn door Prof. Dr. H. Bouwman, van Kampen. De ik eer R. J._ de Boer. theol. cand. te Zwartsluis, is op zijn verzoek ontheven van de aanname'van het be roep als predikant der Geref. Kerk te Wierden. Ds. J, B. de Hoog. Plet Frov. Kerkbestuur van Zuid-Kol land heeft aan Ds. J. D. de Hoog, pre dikant te Sicionshaven en Bizrt, tegen 1 Januari eervol ontslag uit zijn fcedie ning als predikant- bij de Ned. Herv. Kerk verleend. De zaak-Geelkerken. De heeren Prof. Woiljer, Van Loon cn Naats zullen als afgevaardigden der Geref. Kerk van Amsterdam in het be gin dezer week zich naar Kampen be geven om liet reeds vermeld© onderhoud te hebben met Ide hoogleeraren der Theologische school. Kerk en pers. De Kerkerend der Gerei.Kerk te "Winterswijk heeft besloten, bij het huis bezoek aan de gemeenteleden een spé ciaal onderzoek in te stellen naar het geen in de huisgezinnen word: gelezen en er op aan ce "dringen, zoowel de or ooi e ais de kleine Christelijke pers fe steunen. De T'heoL school der GG. „De Saamhinder", correspondentie blad der Geref. Gemeenten in Neder land, spreekt het gerucht, dat de The ologische school der G. G. te Goes komen zou, tegen. Met niemand wordt, noch is onder handeld over gebouw of grond te Goes. UIT DE OMGEVING SGÏÏTERWOÜDE. Intrede Ds. J.H. Mulder. De Ned. Herv. Gemeente alhier g noot gisteren het voorrecht om reed3 korteii tijd nadat Ds. Hondere hier de herdersstaf neerlegde weer eén éigen herder en leeraar te mogen ontvan gen, en wel in cand J. II. Mulder, uit 's-Gravenhage. Deze werd onder veel belangstelling in d. morgendienst tot zijn ambtswerk ingeleid door D r. P o s thumbs Mey- es uit 's-Gravenhage waarbij deze tot tekst had Zach. 4:6 (2e gsd.), terwijl na de bevestiging Ds. Mulder Ps. 134 werd toegezongen. De3 middags om twee uur werd d middagdie nst 'gehouden waarin Ds. Mui der intrede deed, weder onder véél bé- langstelling. O.a. werden opgemerkt de ringpredikanten Israël uit Koudekerk en Tichelaar van Leiderdorp, terwijl ook aanwezig was prof. A. Eekhof uit Leiden. Ds. Mulder behandelde in zijn intr- woord „de ware Godsaanbidding" naar aanleiding van Joh. 4:23, een fragment uit d e bespreking tusschen Jezus en de Samaritaansche vrouw, waarbij spr. be handelde: de mensch zoekt God; God zoekt jden mensch en: de spanning die er ligt in het woord van Jezus: „de ure komt en is nu" ten aanzien van den tijd, waarin de Godsaanbidding onder de nieuwe bedeeling in vervulling gaat. Het aanbidden in Geest en in Waar heid, aldus spr., is een voor ons bijna onbereikbaar ideaal, waar wij voortdu rend door de nooden van tijden en kerk worden in beslag genomen. En ioch, wis uit water en geest niet is wedergeboren, kan het Koninkrijk Gods niet binnen gaan. Geest ©11 Waarheid, wij ♦vinden ze_ver eienigd in den persoon van Christus. Hij zelf is de Weg, de Waarheid en het Leven. De natuurlijke mensch kan God niet vinden, want hij bedenkt- niet de din gen die des Geestes zijn. Maar de mensch behoeft het ook niet alleen te vinden God zoekt immers den mensch, en geeft hem het vermoaen om af te. sprin- Radio-Programma. Wat cr vanavond tc hooren is. 5.— NSF. Kinder uurtje door Ant. van Dijk. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.20 (Berlijn, 503 M.) Concert. 6.— (Rome, 425 M.) Concept. 6.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, e.iz. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 6.45 NSF. Halfuurtje voor de huis vrouw. 7.15 NSF. Een praatje over radio. 7.20 Londen en Daventry. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuws tijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 N. S. F. Politiebericht, weer bericht. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.v NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau Va3 Dias. 8.10 NSF. H.D.O.-concert, afgebro ken door Ivlr. A. W. Kamp, voordracht^ kunstenaar. 8.20 Londen en Daventry. Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder-: broken door nieuws. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert, S.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert of le- zing. oi voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 NSF. Voortzetting van het con cert. K 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Plannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persoureau Yaz Dias. 10.20 Londen en Daventry. Tijdsein gen van Ken schijngrond' van zijn lo gisch E enken en een nieuwen levens wond te zoeken en te vinden in het' woord van Christus.. Hij brengt ons op den weg naar het Koninkrijk Gods. Dan gaat dar Koninkrijk voor ons bloeien en stralen en krijgt zelfs de wpreld, waar het alles als een kleed gaat verou den, nieuwen glans en nieuw aanzien;. Jezus heeft niet gezegd, dat het er niet toe doet, welken vorm men kiest, vcor zijn Godsaanbidding en welke plaats. Naar spr. meent, is er nog wel een kerk, die door haar traditie, en hetb verbond, dat God er mee gesloten heeft; aanspraak maakt op de liefde van ons' hart. Maar net is Jezus vooral te doen om de hoofdvraag: is er ware Godsaanbid ding? Want die zal er altijd blijven ge lijk ze er is geweest van de vroegste tijden ai, al kleedt zij zich gedurig in eon nieuw 'gewaad. Zijn wij, vraagt spr., allen kinderen Gods en vrijgemaakt door de waarheid?. Was het maar waar. De wapens en de vaandels van mijn Koning zouden dan zeker een voorspoediger tocht ma- kern Maar de spanning zit juist in het ver-, schil tusschen den. vorm en den geest Het stalen woord van Jezus gaat uit tegen de menschen, die aan witgepleis-, terde graven doen denken. Maar even' geed zijn er in dien tijd de ware aan bidders geweest. En zoo zal het blijven gaan. Terwijl op Gerizim de heidensche tempels ver rijzen, is God .bezig in een andere plaats' nieuwe Christelijke gemeenten te stich-1 ten. Spr. eindigt tenslotte met de per-' soonlijke vraag1 lot ieder hoorder of hij1 is wedergeboren en aanbidt in geest eai in waarheid. Gij allen, zoo besluit spr., meet ab een 1.©hernia medehelpen aan den opbouw der Kerkmuren. Hierna richtte spr. zich met een per? sc 0 nl ijk woord achtereenvolgend tot zijn bevestiger, Dr. Posthumus Meyes, dien hij dankte voor de zorgvuldige opleiding zijn krachiigen steun en ook voor zijn benende bevestiging; dan den consulent Ds. Tichelaar, den' burgemeester, die zelf verhinderd was_ aanwezig te zijn, en 'n vriendelijk schrijven had gezonden, de Kerkvoogden en net;:telen, den Ker beraad, hetnoofd der school, de verte-? geiiwooiaigers van Zondagsschool en j©i£g.d verse ui-gingen en. tn slotte tot spr.'s ouders. Namens het Haa&seh© Collegium Theo Logicum Forum en hst Leidsche Theolo gisch Studentengenootschap „Jahve- Nissa" sprak vervolgens de heer G. J. 3tree e'er, een studievriend van den bevestigde, dezen toe,' hem. dankend voor het vele, dat hij in den kring der studenten had mogen doen én hem ver der aanried zijn hoop cp Christus te blijven vestigen. Als praetor van den predikantsring „Alphen" en als consulent namens de gemeente en den Kerkeraad verwelkom de Ds. G. Tichelaar van Leiderdorp den nieuwen leeraar, eindigende met, den wensch dat hij steeds in liefde ea 'eendracht met de gemeente' zou mogen1 arbeiden en aldus'dé eenheid zou 1110' gen e var en, dien de band aan Chris tus geeft. Op spr.'s verzoek zong de gemeente Ds. Mulder hierna Ps. 121:4 toe. Voorts was in dezen dienst nog ge zongen Ps. 25:2, Ps. 138:1 en 3, Ge zang 50:2 «en 3 en Ps. 130:4. Op uitnoodiging van de Chr. Jong. Vereen. „Obaaja" hoopt D.V. Woens dag 2 October op te treden Ds. L. D. Poot van Amsterdam in de Ned. Herv, Kerk des avonds te 7 uur met het_onderwem:_ JGo.ds Albestuur"»

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2