9 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 23 OCTOBER 1925 .'77 benoemd'de lieer J. Berkenkamp. .die 27 Dec. 1880 ontslag vroeg. In zijn plaats werd benoemd d.d. Febr. '81 de heer C. Wassenaar, die in 1905 voor ^een herbenoeming bedankte en 20 Juli jd.a.v. vervangen werd door den lieer )Jac.. Haasnoot. Na diens overlijden in Uiet voorjaar van 1916 werd op 23 Juni 1916 de opengevallen plaats ingenomen idoor zijn zoon P. Haasnoot. De heer J. Guyt bleef commissaris tot aan zijn i dood in Dec. 1895 en werd op 7 Mei '96 vervangen door den heer M. J. Ge- jSink, thans nog in functie als afd. se- cretaris^De heer D. W. Gesink bleek mede in het bestuur tot aan z'n dood In 1887 en werd in Dec. d.a.v. opge volgd door den heer W. Roodhuizen. |die op zijn beurt, 22 Juli 1908 werd .vervangen door het nog tegenwoordig zijnde lid A. Korpelshoek. De heerNic. Haasnoot overleed 9 Dec. 1885 en werd (24 Dec. d.a.v. .vervangen door den 'heer H. J. Bokhorst. Bij periodieke af- i treding einde 1921 bedankte deze voor jeen herbenoeming en werd hij vervan gen door den heer Nic. Haasnoot Jcz. 'De heer P. Kraay legde zijn functie [neer 26 Jan. 1893. Zijn opvolger, de (lieer P. Wassenaar bleef in bestuur tot einde 1919, zijnde aan de beurt van aftreding. Zijn plaats werd te voren 4 Dec. '19 vervuld door de benoeming ;van zijn' zoon A. Wassenaar Pz. De heer W. Schippers werd 6 April (1880 eervol ontslagen. In diens-plaats werd 23 Juli d.a.v. benoemd, de heer 'D. Varkevisser, die in 1898 overleed. 16 Maart 1899 volgde de benoeming van Jac. v. d. Gugten Jz. Deze werd jn 1919 door den Raad niet herkozen. In deze vacature werd 20 Juli voor- izien-doqr de benoeming van den heer f'A'. v. Prooien. Door vertrek uit de ge- [meente vroeg en verkreeg deze eer- Vol ontslag Dec. '24. Op 24 April 1925 :Werd. deze plaats weer bezet door de ^benoeming van den heer D. v. Riessen. 'De heer FL Visser werd wegens ver trek reeds in 1876 vervangen door den heer v. d. Ley, die mede door vertrek op 25'Febr. '79 vervangen werd door den heer F. v. Dixhoorn, die op 9 Mei 781 om gelijke rede vervangen werd i door den heer K. Haasnoot. Deze laat ste bleef geiuiimen tijd aan de Spaar bank verbonden. Gezondheidsredenen pnoopten hem einde Dec. 1920 zich niet (herkiesbaar te stellen, Hij weid ver vangen door den boer D. L. de Best Dz. Commissarissen Katwijk-Zee. De yheer K. Boorsma zag zich genoodzaakt jwegens zijn benoeming tot hoofd der iücstijds opgerichte Normaalschool 24 |Mei '8? ontslag te vragen. De heer D. l'Zwnr. werd zijn "opvolger, die op ;t. 24 Jan. 1901 zijn functie over wioeg aan zijn schoonzoon, de heer B. van Du^n Jzn. De heer W. Dubbeldam i.werd in-1893 niet herbenoemd. Zijn op volger was de heer M. Haasnoot Pz Einde '98 werd door dezen .ontslag ge- [vraagd. Tot opvolger werd 16 Maart -'99 benoemd D. W. Ouwehand. Aange steld met ingang van 1 Jan. 1924 als isecr. boekhouder werd in de openge vallen plaats van commissaris voor dien door de benoeming van den heer j^. Dubbeldam Kz. 10 Jan. '24. De heer [D. v. Duivenboden bleef aan de Spaar- jjbank verbonden tot het voorjaar van |1902. Zwakke gezondheid was oorzaak (yan aanvrage tot ontslag. Tot opvolger fwerd benoemd 29 Jan. 1902 de heer £M. Ouwehand. In 1918 verliet deze on- [ze gemeente. In de vacature werd be- Lnoemld de heer Abr. Ouwehand Dz. De ,'heer D. Haasnoot verkreeg om dezelf de reden als de heer v. Duivenboden eervol ontslag op 2 Maart 1911. Zijn plaats werd ingenomen door den te- 'genwoordigen voorzitter, den heer H. J. Schoonenberg. De heer D. Ouwehand IDz. werd reeds 20 Febr. 1884 om ge zondheidsredenen van zijn functie ont heven en de heer Willemse in zijn plaats benoemd. Wegens hooge leeftijd tstelde deze zich op 1 Jan. 1916 niet her- Fkiesbaar. Hij werd opgevolgd door den [heer G. de Best J.Azn. De heer D. v d {Plas in 1905 nog herbenoemd, overleed jin 1906, werd 2Ï Jan. 1907 vervangen door dea tegenwoordigen afd. secr. C. I Haasnoot Dz. Ten slotte rest nog van Let corps commissarissen A. v. Rijn. 'Mede van den aanvang aan de Spaar bank verbonden, werd hij na het ver trek van den heer Boorsma 24 Mei '83. tot voorzitter van Commissarissen ge kozen, welke functie tot zijn uittreden door hem werd vervuld. Mede wegens hooge leeftijd werd hem, d.d. 12 April 1915 alzoo na een tijdsduur van bijna 40 jaar, eervol ontslag verleend. In zijn plaats werd, d.d. 2 Juni d.a.v. be noemd de heer Joh. Verloop Az. Tot besluit nog een enkel woord ge. wijd aan de personen met de admini stratie belast of daarbij betrokken. Zoo <als reeds vermeld, was de heer Crom- melin als secr. boekhouder aangewe zen. Naast den heer Cfommelin werd. 16 Febr. 1878 de heer J. Varkevisser. destijds ambtenaar ter secretarie, als bezoldigd klerk aangesteld. Bij 't ver trek van den heer Crommelin naar Lei den. in den zomer van 1884, verving hij dezen, als secr. boekhouder, welke functie *ioor hem werd waargenomen tot begin 1914, ofschoon deze betrek king door hem slechts waarnemend aanvaard, was hij, gedurende 39 jaar, tot groote tevredenheid van h.h. com missarissen werkzaam, zocd.it bij be mededeeling in de vergadering d.d. 19 Sept. 1913 van ontslagaanvraag, hem verzocht werd hierop terug te komen. De heer V. bleef echter zijn verzoek handhaven. Ter vervulling 'dezer vaca ture werd door den Raad in zijn ver gadering d.d. 5 Mei '14, de heer G. B. Werther als boekhouder benoemd. De heer W. heeft deze betrekking vervuld tot 1 Jan. 1924, tegen welken datum door hem wegens drukke werkzaam heden ontslag was aangevraagd. Hij werd vervangen door den tegenwoor digen titularis. Als bode werd aange steld 19 Maart 1880 de heer J. Kobus. In Juli '84 overleden werd tot plaats vervanger in Aug. van dat jaar aan gesteld de heer B. v. Velthoven, aan wien, na een diensttijd van 40 jaar vo rig jaar eervol ontslag werd verleend Tot zijn opvolger werd benoemd en hiertoe bereid gevonden de heer W. Lagemaat, bode ter secretarie. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad Vergadering van Donderdagavond, onder voorzitterschap van den burge- ftieester, Dr. H. J. Lovink. Aanwezig alle leden. Na opemmg met ambtsgebed worden «e enige ingekomen stukken bekendge maakt en eenige in de vorige verga dering gestelde vragen beantwoord. Naar aanleiding .yan een vraag van den heer De Wolf is besloten een lan taarn op het Jaagpad langs de Gouwe bjj de s poorbrug te laten voortbranden, voorloopig tot 12 ftur 's nachts. Op een vraag van den heer Bergs- hoef over werken op Zondag .aan de landbouwhuishoudschool, wordt mede gedeeld, dat op Zondag 23 Augustus" de tschilder inderdaad arbeid heeft la ten verrichten teneinde op tijd vol- Igehs contract klaar te komen. Hij was r/aarschuwd, dat het niet mocht, maar en Wl hebben er niets van gemerkt. De heier De Wfoilf zegt, dat de op zichters B. en W. verkeerd hebben in gelicht. Dè heer de Regt wist er wel izetker van af. Hij heeft zelfs voor den Zaterdagmiddag, zoowel als voor den Zondag 100 pet. toeslag op het loon toe- igezegd. De Voorzitter- zegt naar aan leiding van deze mededeeling de noo dig© maatregelen te zullen nemen. De opzichter heeft Maandagmorgen gezien dat er 's Zondags was gewerkt, maar de architect heeft het niet overgebracht Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot intrek king van het raadsbesluit d.d. 29 Juli 1925, tot heit aangaan van geldleenin- gen en tot het vaststelden van twee nieuwe besluiten dienaangaande^ - Aangenomen. 2. Voorstel van B. tein Wi. om het woonhuis aan de Bruggestraat no. 6 te verhuren aan B. G. Bahlmann. Be heer v. 't Riet wil een bepaling maken, waardoor de' gemeente steeds de beschikking zal hebben over het ge bouw, dat toch voor een speciaal doel is aangekocht. B. en W., aldus de Voorzitter, hebben gemeend dat de gemeente hét Igeblouw de eerste twee jaar zeker nog niet noodig .zal hebben. Echter zal de gedachte van den heer v. 't Riet na der worden overwogen. Naar aanleiding van een andere .vraag van denzelfden spreker over 't innen van de huur, zegt de ^Voorzitter, dat dit wel in Orde zal komen. We hebben wel gevaarlijker huurders. 3. Voorstel van B. en W. tot het rooien en verkoopen van enkele) hoo rnen, staande in de Hpoftstraat. Aangenomen. 1 4. voorstel van B. en Wl.. tot het aangaan van eien overeenkomst met het Rijk inzake ruiling yan grond. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan do .Wilhelmiiiastraat aan de firma W. van der Bjjl q.q. Aangenomen.' 6. Voorstel van B. en W. tot aan koop van strooken grond aan de Hooft straat van de heeren M. C. Piek, J. W. Figee en andere eigenaren. Een der gegadigden, de heer W. den Hertog, heeft zich teruggetrokken. Aangenomen. 7. Voorstel van B. en ,Wi. tot onbe- twoonbaarverklaring van het perceel Hoofdstraat no. 89. Aangenomen. 8. Voorstel van B. teil Wl. tot het geven van een naam aan een nieuwe straat. (Grotiusstraatj. De (h'ieer Den 'Hertog voelt er meer voor, de straat, den Hollandschien naam van Hugo de Grootstraat-te ge wen. Met 2 stemmen tegen aangenomen. 9. Verzoek van de Gewestelijke Land etormcommissie Zuid-Holland West om over 1926 een subsidie uit de gemeente kas te mogen ontvangen, met voorstel -van B. en W. B. en W. hebben hieromtrent geen voorstel gedaan. De heer Kokx pleit voor h§t ver- leenen van het subsidie, en doet een Toorstel in dien geest. In antwoord op een vraag van den heer de Wolf, deelt de Voorzitter mede, dat hem van een voornemen om den landstorm op tel heffen, niets bekend is. Met 2 stemmen tegen wordt het voor stel Kokx verworpen. Voor, de heeren Leliveld en de voorsteller. 10. Goedkeuring van de rekening over 1924 van het algemeen Armbestuur. De heer den Hertog zegt, dat ter nogal aanmerkingen zijn gemaakt op de rekening vanwege eenige abui zen, niet zoozeer door de raadscom missie' als zoodanig, maar toch wel door raadsleden. De v oorzitter zegt, dat met zach ie:i drang op verbetering zal worden j 11. Bc.ioeming van een vakonderwij zeres voor de Nuttige Handwerken. Voorgedragen worden: Mej. G. Soe- teman en mej. T. J. Dillo. Met op een na alge mee ne stemmen wordt dei eerst voorgèdragene benoemd. Rondvraag. 1 .1 De heer den Hertog bespreekt •dei stopzetting vap. het yerkeer in de iHooftstraat. Die| Voorzit ter zegt, dat inder- idaad het verkelar is stopgezet, maar het ligt in de bedoeling van B. en W. lom faciliteiten te verleenen. Het gaat er alleen 0111, de allerzwaarste voertui gen, zooals verhuiswageais enz. voor- •toopig te weren om verzakking te voor komen. Wanneer de rioleering klaar is, zal del beperking weer worden opge heven. De heer Bergs hoef zegt, dat zwa re auto's van de Leerhoeve zijn door gelaten, en lichtere auto's teruggewe zen zjjn. De «Voorzitter zal dit onder hoeken. De heer v. 't Riet vraagt antwoord K>p eeji reeds lang geleden door hem gestelde vraag jnzake de eleetriciteits- voorzieming van Aar lander veisn. De Voorzitter zegt, dat het on- Idierzioek hierover nog niet is afgeloo- fpen. (gelachJ. 1 Dei neer Bergshoef vraagt nog of litet mogelijk is om zonder veel kosten teen lantaarn te doen plaatsen aan de „Nieuwe Sloot"., De Voorzitter zegt toe, dit in B. en - W. te zullen overwegen, waar na de vergadering gesloten wordt. Brief uit Sassenheim XV. Amice, Er wordt in onze dagen nog al eens gesproken en geschreven over den mid denstand. En als ik zoo lees wat op die ver schillende vergaderingen van midden standers veelal wordt besproken, ge voel ik wel eenige zelfbeschuldiging. En ik geloof dat er velen met mij zijn, die zich lang niet altijd voldoende indenken, de nuttige functie die de middenstand in -.onze maatschappij ver.vult. En evenmin de groote moei lijkheden waarmede deze stand heeft te worstelen. Nu gevtn de middenstanders in de grootere steden vooral de laatste ja ren wel bjijk, dat men zich door dit gebrek aan meeleven of sympathie, hoe men 't ook noemen wil, volstrekt niet laat ontmoedigen. Men arbeidt 4jverig verder en laat bijna geen gelegenheid ongebruikt, om door allerlei reclame de aandacht op zijn zaken te vestigen, en deze op die manier steeds verder uit te breiden. Ik denk hier tf.v. aan de LAWET, die kort geleden weèr duizenden men- schen trok, en waar zoo kostelijk werd te zien gegeven, wat de Leidsche win kelstand kan présteeren. Ik heb toeh echter ook eens aan on ze dorpsmiddenstanders moeten den ken, en mocht tot de conclusie komen, dat deze menschen toch over 't alge meen nog in een heel wat ongunstiger positie verkeeren, dan hun collega's in de stad. In de eerste plaats'biedt het winkel bedrijf. in een dorp met zijn betrek kelijk klein aantal inwoners, nooit de zelfde mogelijkheden als in de stad. Maar er is nog iets anders iHet is nu eenmaal een feit, dat heel wat menschen steeds in de meening schijnen te verkeeren, dat men voor alles en nog wat aH'eeri in de stad te recht kan. Zonder zich ook mabr een oogenblik de moeite te willen getroosten, om te zien of het benoodigde artikel in het eigen dorp te, krijgen is, trekt men stadwaarts. En al kan niet worden ontkend, dat het noodig kan zijn dat men voor som mige inkoopen een stadsmagazijn op zoekt, het is ongetwijfeld niet juist als men steeds maar weer de eigen dorpsgenooten passeert. Wij moeten nooit vergeten, dat we die menschen noodig hebben. Een dorp zonder winkels zou geen erg aanlokkelijke woonplaats zijn. Maar dat niet alleen. De winkeliers hebben hun lasten op te brengen. Niet alleen dat zij evenals wij allen, aan de verschillende belastingen moeten helpen dragen, maar ook verder zien we ze graag Voor ..vol" aan. Ik doel nu in 't bijzonder op onze christelijke winkeliers. Als er geld noo dig is voor Kerk, School, Zending of' wat dan ook, dan wordt er al zoo gauw gezegd: ,.Die of die heeft ook een goe de zaak, die kan ook wel zooveel bij dragen." Over 't algemeen kan worden ge zegd, dat we de menschen wei weten te vinden als w ij ze noodig hebben, maar dat wel eens licht wordt verge ten, dat zij omgekeerd ook ons noo dig hebben. Als dat niet zoo was. zou bet b.v niet mogelijk zijn, dat een paar onbe kende mensehen, ik zou haast zeggen „opgrijpers" in één enkelen dag enkele duizenden sigaren in een dorp als Sas senheim plaatsen En dan bovendien nog slechte sigaren voor een boogen prijs. Ik hoop dan ook, amice, dat degenen die dit briefje lezen, voor zoover ze zich aan deze fout schuldig maken, in 't vervolg steeds in de eerste plaats zullen denken aan ons eigen dorp, en onzen plaatselijken middenstand. En dan geloof ik, dat de winkeliers het voor een gedeelte ook zelf in de hand hebben om hierin verbetering't© brengen. In de eerste plaats door zoowel wat betreft prijs als kwaliteit te concurree- ren en te zorgen dat men zooveel mo gelijk voorradig heeft wat door 't pu bliek wordt gevraagd. Daar schijnt 'n enkelen keer ook nog wel een6 iets aan te mankeeren. Maar dan in de tweede plaats te zorgen dat hét publiek ook weet dat men voor allerlei dingen op het eigen dorp heel goed terecht kan. Daar hapert het dikwijls ook wel wat aan. Want reclame wordt er door de dorpswinkeliers bijzonder weinig ge maakt. alleen bij hooge uitzondering durft men zich eens de luxe van een enkele advertentie veroorloven. Van eenige systematische reclame is ge woonweg geen sprake. En ik ben er vast van overtuigd, dat dit ook een fout is. Ik zou zoo graag zien, amice, dat van 't geld dat hier wordt verdiend ook zooveel mogelijk in ons eigen dorp werd besteed, en als dit briefje ook maar iets in die richting mocht bij dragen. zou ik m'n moeite ruimschoots beloond achten. SASSEMER. Sassenheim, 22 Oct. 1925. GEMENGD NIEUWS. Geheimzinnige misdaad, 1 Zondagavond is op dèn openbaren weg te Schaarbeek bij Brussel de daar wo nende ionge Engelsche ingenieur ;Nor- man aoor een revolverschot gedoold gevonden. Hij' "had des avonds de echtelijke woning verlaten om voor het naar bed gaan nog een luchtje te schep pen. Men verdiept zich in gissingen ten aanzien van de redenenzelfmoord is uitgesloten, diefstal is blijkbaar niet de drijfveer geweest en aan wraakne ming wordt niet gedacht Premies voor brandstich ters. In het Tsjechische district Königstadt zijn merkwaardige ontdek kingen geda'an. Sinds Januari van dit jaar hebben in het district niet minder dan 62 branden gewoed. De verzekeringssommen doorbrand yerkerings-maatschappijen uitgekeerd bedragen verscheidene milliöenen kro nen. Het vermoeden, dat de brandein zijjn aangestoken, wordt bevestigd. Twintig personen zijn wegens brandstichting gearresteerd, doch nog een hondera- tal nieuwe arrestaties zijn te wachten.. Het blijkt, dat. er een brandstich- tersbende in optima forma gevormd was, die premies kreeg uitbetaald. Naar gelang van de grootte van het in brand te steken object en van de uit de keeren verzekeringssom ont vingen de brandstichters 1500 tot 6000 kronen premie. Verdronken. Gisteren werd door de echtelieden iW> B. in de Tan Steyensstraat te Helmond, hun 2V2- jarig kind vermist.. Na uren lang te vergeefs overal gezocht te hebben,' werd het eindelijk gisteravond kort bij' de woning verdronken uit een sloot 'opgehaald, Diefstal van f2500. Enkele dagen geleden is op de Haarlemsche Bank te' Haarlem een diefstal gep- pleegd. Op een der afdeelingen werd een bundel bankpapier van f2500 ver mist. Onderzoek op het kantoor had geen resultaat. De politie heeft de zaak in handen. G r tr w e 1 ij k e d i e re n m i s K a n - deling. Gisternacht heeft "mer in de weide van S. te Wapenvelde, van vier koeien de uiers afgesneden. Men denkt, dat deze gruwelijke daad als een wraakneming moet worden be schouwd. Als verdacht van deze daad is ge arresteerd vróuw H., moeder van zes kinderen. Practische sport. Op 15 Maart, na den voetbalwedstrijd Bel gië-Nederland,' bespraken een machi nist uit Eindhoven en een Belg jóp dó Melkmarkt te Antwerpen den uitslag. De "Nederlander wond zjcli dermate op, dat hij' den Belg met een mes in een arm stak. In verband daarmee is de Eindhovenaar thans veroordeeld tot een boete van 150 francs. In 4e tuchtschool geleerd. Gisteren deed de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam uitspraak in de zaak tegen een monteur, die op 7 September een inbraak pleegde ineen perceel aan de Heerengracht en daar tal van juweelen had ontvreemd. Bekl. had het vak geleerd.op de tuchtschool, waar hij een jaar lang klassikaal onderricht genoten had in het slotenmaken. De rechtbank veroordeelde bekl. tot _1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Een.red ding op den oceaan. De Amerijsaansche mailboot „Presi dent Harding" die gisteravond te New York aankwam, wgs midden op den woesten Oceaan geslaagd in de red ding van 27 officieren en manschap pen van een Italiaansche vrachtboot, die Maandagavond per radio nood seinen had uitgezonden. De Araeri- kaansche boot kwam den volgenden morgen bij de vrachtboot, maar kon tengevolge van de hooge olven, on danks het uitgieten van olie, urenlang niet langszij het Italiaansche schip komen. De redding gelukte ten slotte met veel moeite. Historische sigaretten. Een paard voor een sigaret is een zonderlinge ruil. Maar toch heeft in den Zuid-Afrikaanschen veldtocht een Engelsche soldaat een paard, dat mij buiten weten van zijn superieuren had buitgemaakt, afgestaan voor een si garet van anderhalve oent waarde. En hij was nog in zijn schik met dén koop. Men moet echter in aanmerking nemen, dat Tommy in geen weken .tabak had geproefd. In den Fransch-Duitschen. oerlog, betaalde een officier de som van 12 gulden voor 10 sigaretten. Zijn kleine voorraad tabak was allang opgeteerd. Hij zag een man een sigaret uit het pakje halen en kreeg toen zulk een lust tot rooken, dat het hem dat geld waard was. In dienzelfden veldtocht werd een pakje van 50 sigaretten door een Franscheh luitenant aan een an deren officier verkocht voor den on- geloofelijk hopgen prijs van 1000 fr. (circa f 500), maar de schrijver die het mededeelt, staat niet voor de waar, heid in van de bewering, dat de kop per het pakje weer verkocht voor bij na het dubbele van die som. Misschien is de hoogste prijs, welke ooit voor een sigaret werd betaald, f 3000. Die sigaret was afkomstig uit de reistasch van Napoleon III en werd als curiositeit verkocht op een veiling* welker opbrengst bestemd was voor noodlijdenden door den Fransch- Duitschen oorlog. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor openbare behandeling komen 26 zaken op de rol voor, voor niet openbare behandeling 5 zaken. G. V., timmerman te Leiden ijs',.' volgens het verbaal nalatig geweest om voor een bijl hem aan het werk zijnden persoon, zegels te plakken1. Bekl. was volgens zijn verklaring wel genegen voor den tijd dat de persoon bij' hem werkzaam geweest is, te plak ken, doch de R. v. A. eischte langef tijdperk. Getuige Goslinga beweert dat bekl. op de aamnaningen niet is ingegaan1- - Hij had hierover kunnen komen spte-, ken. Bekl. zegt bij den R. v. A. ge weest te zijn en toen is gezegd, dat jhtet in orde was O. van Leeuwen, dp bedoelde knecht bevestigt dat hij' niet achtereenvolgens bij "dezen .patroon heeft gewerkt. Eisdhl 7, boeten van f 10 met vrijspraak van' het overige ten laste gelegde. De Kantonrechter raadt aan het nog spoedig in orde te brengen, dan kan het nog wel losloopen. C. van I., Hf. J. van ,S. en A'. F. te Ueiden, zouden een handels onderneming gehad hebben zonder té zijn ingeschreven bij de- Kamer van Koophandel. Bekl. beweren ieder af zonderlijk in loondienst op te treden Voor een assurantiekantoor. Zij wer ken ieder voor zich, doch ook wel eens samen, daar zij allerlei verzeke ringen afsluiten. Mr. Knibbe als getuige verschenten, beweert dat deze lieden een soort as surantie-associatie hebben, en dienen ingeschreven te worden, waartoe hij hun reeds meermalen heeft aange maand. Beklaagden verklaren, daar tegen heel geen bezwaren te hebben- De Kantonrechter raadt aan de zaak in ordp te laten maken. De Ambte-» naar eischt tegen ieder der beklaag den f10 boete. Nic. de M1., Student te Leiden, is beklaagd zich aan baldadigheid te hebben schuldig gemaakt en daarbij,, bij het weggaan van de tram, een ruit gebroken te hebben. Uit het getuigen verhoor blijkt dat bekl. te Katwijk eerst op straat en daarna in de tram het publiek toesprak en daarvoor een ruit wilde open dóen die toen brak. Bekl. beweerde dat hij "de ruit niet gebroken had. Ook de getuige k décharge J. J. Tienstra, student te Leiden, „die ook de blommetjes had helpen buiten zet ten" zei de Kantonrechter, beweer de dat 'van breken geen sprake was. Ook waren ziiT in geen geval 'dron ken. Eisch T3 of o dagen.# iWaarom hebt u ook niet direct, de schade vergoed vraagt dó Kan tonrechter. Bekl. is ook aan het kan toor geweest om al vast 'de helft t© betalen, docli ,toen kon men hem niet ren ook die centen op. helpen, en een paar dagen later wa- C. de K. te O egstgeest heeft over een verboden brug gereden bij, den rentenier Van Delft, die als ge tuige werd gehoord. Tegen den met verschenen bekl. werd f3 of dagen geëischt. W. .W. Koopman te Leiden, is ten laste gelega het koopen van boek jes van een jongen, wat hij niet aan- geteekend heeft in het register. Het betrof hier detectiveromans, die met geld toe ingeruild worden, en als (de lezers uitscheiden, worden teruggeno men. Dus geen koopen, meende oekl. Een aantal nieuwe Doekjes, evqneens aangeboden, waren door hem gewei- gera te koopen. Get. en verbalisant de Boter waren er echter achterge komen, dat ook de oude boekjes 'ge stolen waren op de markt. Eisch f lb of 5 dagen hechtenis. JGr. te Leiden niet verschenen, hetzelfde feit gepleegd en tegen dezen werd ook f 10 of 5 dagen ge- eischt. N. L., koopman de L'eiden, die op een voetpad te Leiden gefietst had hoorde f 1 of 1 dag hechtenis tegen zich eischen. J. K., koopman de L'eiden, had een hond zonder muilkorf gespanneil voor een wagen. Eisch f3 boete.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6