L NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 13 OCTOBER 1925 TWEEDE BLAD. 'TUMifti Wflï DE BLADEN ZEGGEN. De bioscoopwet. Het is een goede daad onzer Chris telijke Regeering, zegt de Heraut, dat zij opnieuw een ernstige poging wil wagen om het bioscoopkwaad, dat steeds meer een oorzaak van bederf inzonderheid voor de jeugd blijkt te zijn, te beteugelen. En we hopen van harte," dat het haaik gelukken mag de bezwaren, die tegeiyde door haar vroe ger ingediende wetsontwerpen werden ingebracht, niet alleen van de Linker zijde maar ook van Rechts, zoo te on dervangen, dat het scheepke thans in de veilige haven der Staatscourant binnenkomen zal. Al geeft de scherpe polemiek in de liberale pers tegen dit wetsontwerp gevoerd, weinig hoop, dat heel de Kamer haar goedkeuring aan dit wetsontwerp hechten zal, van de Christelijke partijen mag toch ver wacht worden, dat zij aan de Regee ring haar steun niet zullen onthouden Over de vraag, in hoeverre al de door de Regeering voorgestelde maatrege len juist zijn, hebben we ons hier niet uit te laten. Dat raakt den politieken kant van het vraagstuk. Maar wel zal ieder Christen het er over eens zijn, dat hier van Regeeringszijde moest worden ingegrepen, ten einde den ver derf elijken invloed van den bioscoop te stuiten. Met te zeggen, dat de Staat niet als zedemeester heeft op te treden, is men van dit vraagstuk niet af. Want nog daargelaten in hoeverre dit zeg gen in dien algemeenen zin genomen juist is of niet; heeft de Overheid wel degelijk de roeping om het opkomend geslacht te beschermen tegen datgene, wat voor de jeugd een zeer ernstig ge vaar is gebleken -te zijn. Niet dat we den bioscoop daarom op zich zeilf-als iets zondigs zouden willen veroordeel en, of zouden willen, dat de Overheid alle bioscoopvoorstel lingen verbood. De bioscoop is een zeer vernuftige uitvinding van den imen- schelijken geest en kan zelfs zeer goe de diensten bewijzen voor het onder wijs, of om ons aanschouwelijke voor stellingen te geven, hetzij dan uit het rijk der natuur, hetzij uit de geschie denis. En het zondige misbruik dat de wereld van den bioscoop heeft ge maakt. heft het goede gebruik niet op. Maar wel stemmen we toe, dat dit zon dige misbruik een zoo ergerlijk karakr ter kan aannemen en zulk een' gevaar kan opleveren voor de ohtwikkelng van ons volk, dat de Overheid ingrij pen moet om het kwaad tegen te gaan. Waarom zou de Regeering wel maat regelen mogen nemen tegen den ver koop van opium, cocaine, morphine en andere middelen, waardoor de licha melijke gezondheid van ons volk be dreigd wordt, maar niet tegen het geen nog erger kwaad veroorzaakt, omdaj het de geestelijke gezondheid aantast? Het teekent, dat de groote bioscoop ondernemingen dreigen, wanneer dit wetsontwerp aangenomen wordt, dat alle bioscopen zullen gesloten worden, omdat er dan geen films meer te krij gen zijn. Een oorzaak van rouw zou ons dit niet wezen. Liever geen bios coop, dan een bioscoop, die alleen be staan kan, omdat daardoor de laagste hartstochten van den mensch worden geprikkeld. Bef hand in eigen boezem. De heer Schaper schreef in „het Volk" over de ellende en de genoegens van den winter. „De seizoen-werkloosheid zal weer grooter worden, de werkdagen in de bouwvakken krimpen weer in en de verdiensten worden geringer. Voor -moeder-de-vrouw worden de zorgen grooter en de beslommeringen zwaar- FEUILLETON. Het geheim van Colde Feil. 65) Plotseling''hield Alice stil,-juist-toen zij het fijne Sèvres kopje aan haar lip pen zou zetten. „Wat is dat?" vroeg zij, toen 't zwak ke geluid van een opkomende wind werd gehoord en bet alledaagsche ge laat van de huishoudster werd bleek. „Wat is dat?" herhaalde zij, „wat een vreemd geluid. Is Tiet de wind of de zee?** „De wind, mevrouw" antwoordde de huishoudster, „die klinkt soms zoo vreemd door de groote dennenboomen en maakt wonderlijke echo's. Alice zette het kopje weer op het zilver blad. „Ik zou niet hebben gedacht, dat er dezen avond een stoirm zou zijn" zei zij „de zon scheen zoo\ helder en warm. i 1 „Er is geen storm mevrouw" zei de huishoudster, „het i9 niets dan de echo van den wind tusschen de dennen boomen." Maar Lady Arden wiïde dat niet ge- looven. Zij stond op en\.ging naar het raam. Zij trok de rijke,kanten gordij nen op zij en keek naar buiten op het '^terras. Het gouden zonlicht lag over der; de kunst om rond te komen zal moeilijker worden, de Stemming wan hopiger. De arme rilt straks weer van koude en ontbering en gevoelt in driedubbele mate de nadeelen van de armoede in onze harde maatschappij! Maar ook: de bals en komedies der rijkdn naderen. De winter is voor hen de tijd van de genoegens. In de helver lichte balzalen zal de half-ontkleede dame uit de „hoogere" kringen rond zwieren met 'n kavalier" op de maat der moderne, rammelende dansmu ziek. Het „seizoen" komt, de vreugde van den winter is in aantocht Deze kontrasten zullen echter ook weer den strijdlust der proletariërs ver hoogen. Nieuwe rechtmatige verbitte ring zal opvlammen in menig liart, en de bereidheid, om aan den grooten strijd onzer dagen deel te nemen, zal vermeerderen. Dat is onze winst van den winter, al zijn ze niet onze eerste strijders, die komen opdagen tengevolge van win- torleed en wintersmart." „Patrimonium" voegt hierbij: De „genoegens der helverlichte bal zalen" worden door ons stellig meer afgekeurd dan door sociaal-democra ten, die aan dergelijke „genoegens" herhaaldelijk zelf deelnemen. Telkens weer worden door sociaal-democrati sche organisaties bals gegeven. „Het Volk" zelf organiseert voorts tooneel- voorsteljingen! In hetzelfde nummer waarin de heer Schaper feitelijk aan spoort tot „rechtmatige verbittering" worden die tooneelvoorstellingen aan gekondigd. Er is ongetwijfeld' in onze maatschap pij, en vooral in de groote steden, een schrijnende tegenstelling tusschen ge not en ellende. Veel te veel geld. wordt uitgegeven voor café-bezoek, voor dan sen, bioscopen schouwburgen. Maar 't overgroote deel van dit veelal econo misch onnut besteedde gel<£ komt niet van het relatief kleine aantal rijken. Deze vullen niet meer de café's bios copen, danszalen en schouwburgen. Helaas worden deze inrichtingen ook al meer bezocht door arbeiders en mid denstanders. De verkwisting der rijken verdient in hooge mate afkeuring. Maar de heer Schaper weet zeer wel, dat in ons land slechts 1.8 pet. der belas tingbetalers over f 10.000 of meer in komen beschikt. Nog geen 2 pet. Hun weelde-uitingen, hoezeer ook voor een deel afkeurenswaard, hebben op het economisch leven, althans direct, wei nig invloed'. De indirecte invloed is grooter, omdat hun „genietingen" an deren tot navolging prikkelen. Wil men.evenwél iets goeds ten ba te van de gemeenschap bereiken, dan moet men tegen de verkwisting 'in eiken kring opkomen. Dan moet men ook tegen de improductieve uitgaven van de volksmassa de stem verheffen. Maar dat doet men in de sociaal-de mocratische kringen niet.. Zelfs voor de beteugeling van het bioscoopkwaad zal men wel niet op hun steun kunne)) rekenen. Men schrijft liever demagogische ar tikelen! KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Be rob pen: Te Niëuwpoont a. d. Lek, W. L. Mulder te Enter. Bedankt: Voor Sloten, O. S. Jel- lema te St. Anna Parochie. .Voor Kort- gene, J. H. Schuurmans-Stëkhoven te Spijkernisse. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Varsseveld, W. H. v. d. .Vegt te Drachtster-Compagnie. Te Sleeuwijk, J. Oosterveen te Wilms. Bedankt: Voor Bierum, J. C. de Kr u ij ter te Hasselt. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Aalsmeer, I>. Dries sen te 's Gravenzande. de hooge, groene bodmen, waarvan de bladeren slap en roerloos neerhingen. „Het is een kalme avond zei de gra vin verwonderd. Weer verhief zich ^ie wind zuchtend en klagend, alsof een gevangen ziel verlangde verlost te worden.. Scherp en aandachtig keek Lady Ar den naar de groene bladeren, toen keerde zij zich naar de oude huishoud ster met een uitdrukking van verba zing op haar schoon gelaat. „Dat is het wonderlijkste dat ik ooit gezien heb in mijn leven. Men hoort het geluid van-den wind het is of er zich een storm verheft en toch beweegt er geen blad aan^de hoornen." Het gelaat van de oude huisheftd- ster was doodsbleek geworden van angst, maar zij was eerlijk en trouw; haar mevrouw zou uit haar mond niets hooren van dien onheilaanbren- genden win'd. Daarop schoon als een koningin in haar witte zijde en diamanten, ging de gravin van Arden met haar man dineeren. En gedurende al dien tijd dacht zij niet eenmaal aan het geheim van Colde Fell. m HOOFSTUK XXXIV. In den Oostelijken vleugel. Alice was als meesteres van 't groo te landgoed geïnstalleerd. De eerste GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Rotterdam, G. H. Kersten te Ier%eke. Voor Meliskerke, M. Hofman te Krabbendijke. Voor Bors- sele, A. .Verhagen te Middelburg. VER. .VAN YRIJZ. HERVORMDEN. Drietal: Te Leiden (vac.-Ds. van der Wissel), K. H. Boersema te Ooster hc-sselen, J. A. R. Teriet te Sneek en D. Mulder te Westwoud. Ds. H. Jansaui. A.s. Donderdagmiddag oni 4.39 u. zal Ds. H. Jansen, leger en vlootpre- idikant in algemeenen dienst, die juist voor een jaar met een regeringsop dracht naar Indië vertrok, weer in de Residentie arriveer en. Gistermorgen zijn zijn huisgenooten naar Parijs vertrokken, om Ds. Janssen, die Zaterdag te Marseille is aangekomen aldaar te begroeten. Ds. Janssen zal Donderdag bij zijn komst in Den Haag op het station der Holl. Spoor werden begroet door de deputaties van den Ned. Mil. Tehuizen en van den Chr. Bond van Marineper soneel beneden den rang-van officier. In het tegenover het station gele gen hotel „Terminus" zullen deze de putaties ontvangen worden. Geref. Kerk Den Haag „Oost." De kerkeraad der Gercf. Kerk van 's Gravenhage-Oost heeft besloten tot het beroepen van een vierden predi kant. V? Geref. Kerk te Apeldoorn. Daar het kerkgebouw van de $ereL Kerk te Apeldoorn te klein blijkt om alle bezoekers te ontvangen, zullen aan de gemeente binnen korten tijd plannen worden voorgelegd voor den bouw eener derde kerk. Tegelijkertijd zal de moge lijkheid onder de oogen worden gezien om over te gaan tot het beroepen van een derden predikant. Schenkingen. Wijlen mej. H. Nolke heeft aan de diaconie der Nederd. Herv. gemeente te Amsterdam f4000, vrij van rechten en keften vermaakt. Wijlen mevrouw de wed. des Bouvrie- Verloop heeft vermaakt aan de Nederd. Herv. Weeshuis te Amsterdam' f 5000, aan het Gude mannen-, vrouwen- en be ste delingenhuis der Nederd. Herv. Gem. aldaar f 4000, beide bedragen met de bepaling, dat jaarlijks aan ae verpleeg den een extra maaltijd zal worden ver strekt, en aan de Nederd. Herv. diaconie te Amsterdam f 1000. De in April te Utrecht overleden mevrouw wed. Willet, geb. Rijnberk, heeft aan de Ned. Herv. Klerk; 'te Zoel mond en de diaconie aldaar elk 1000 gulden gelegateerd, vrij van successie rechten. Wijlen Ds. C. B. Oorthuys. Aan een vervolgartikel van Dr. van Gheel Gildemeester over wijlen Ds. Oort huys in de ,,'s Gravenh. Kerkbode" is het volgende ontleend: Toen Ds. Oorthuys in 1893 onze stad verliet, had hij niet anders gedacht, dan voortaan 111 Katwijk aan Zee te zullen tlqven, maar „de Heere had het anders beschikt"; in 1897 nam hij het beroep aan naar Rotterdam, waar hij nog acht tien jaren ijverig gewerkt heeft. Den eden Mei nam hij .afscheid van Katwijk aan Zee met den tekst uit Petr. 11 o en 11, en werd den 9den Mei in Rotterdam bevestigd door Ds. Metz. Oorthuys had een begrijpelijk opzien gehad tegen het uur der intrede. „On der het gebed" echter werd hij „al meer en meer gesterkt". Hij zag van den kansel in de groote Kerk rond; het was een aangrijpend gezicht, dia groote opgedrongen schare. „Wat was ik te midden van hen? Ik gevoelde mij zoo nietig, zoo zwak, zoo onwaardig, om thans voor de eerste maal hier de boodschap van mijn Hemelschen Zen der uit te spreken.'Er was gezongen. Er werd gelezen. Er werd gobeiden. Toen noemde ik mijn tekst. Het was mij, als viel elke belemmering weg. Ik sprak, geheel vrijgemaakt, gedreven door den Heiligen Geest." Ziedaar Oorthuys, op eenvoudige wij ze zijn kanselarbeid schilderende. Hij moest staan „geheel vrijgemaakt", zoo wel van zijn schets als van zijn hoor ders, en contact voelen met zijn He melschen Zender, „gedreven door den Heiligen Geest". Dien indruk hebben velen van zijn talrqke hoorders altijd van hem gehad, en daarom luisterden dagen na haar thuiskomst bad zij zich bezig gehouden met de regeling van haar nieuwe taak. Lange besprekingen met juffrouw Streworth had zij gehou den en zich van alles op de hoogte la ten brengen. Zij genoot van het na tuurschoon, dat de omgeving bood en telkens deed zij nieuwe ontdekkingen en vond zij andere aardige plekjes uit. Op zekeren morgen zat Alice met den graaf aan het ontbijt. De zon scheen helder en de ramen van de eet kamer stonden wijd open. Een frissche morgenlucht stroomde binnen en bracht met zich mee den geur der den nen, vermengd met de opwekkende zeelucht. Het zonlicht wierp zijn stra len over de ontbijttafel, waarop het ou de gedreven zilver blonk en het fijne porcelein tusschen de kleurige bloe men prijkte. Met een ernstig, kalm-ge- lukkig gelaat zat de graaf tegenover zijn vrouw, die zelf thee schonk in de hooge, slanke kopjes. Zij droeg haar gewone ochten'dkleeding, een dun, wit japonnetje van den uitersten eenvoud. Ik heb nooit een buitengoed gezien, dat zoo alle voordeelen van land en zee bezit .als Arden Towers" zei Alice. „Ik geloof niet, dat er een plaats is, die met Arden Towers kan worden vergeleken" antwoordde de graaf trotsch. „Leo" Zei Alice weer, ik ben hier zij zoo trouw en zoo gaarne naar zijn .prediking. Vervolging in Roemenië. De Roemenen, dus meldt de Hong. Heraut, gaan in hun plan om de Hon gaarsche Kerken in Transsylvanië te vernietigen, nog steeds voort. Als voorbeeld publiceeren wq uit de protocollen van de Geref. Classis Hu- nayd de volgende gegevens: In het jaar 1924 hebben de Roemenen in deze classis vier Christelijke scholen en een Geref. gymnasium gesloten. Van de Geref. Kerken te Algyógy, Krisztyor, Hatszeg, Fehévar, Nagyró- polt, Körösbanya, Marossolymos, Ma- rosnémeti hebben zij de kerkelijke grond bezitten, tuin, landbouwgrond, enz. ont- npmen. Te Algyógy hebben zq de klokken van den Geref. toren weggenomen en in den toren v?> de Grieksch-Orientalische Roemeensche kerk overgebracht, enz. enz. En dit gaat in de andere Geref. classes ook zoo. Hongaarsche Geref. Studenten. Wij lezen in de Hongaarsche Heraut: De arbeid van de Geref. Studenten beweging gaat gezegend en prachtig voort. Einde Augustus hebben de le den een z.g. leiders-conferentie ge houden. die in alle opzichten als uit stekend geslaagd mag genoemd worden. Want de arbeid is nu uitgebreid, kreeg meerdere onder af deelingen, en gaat on der de leerlingen van midaelbure scho len (gymnasia, burger- en reaalscholen) kweekscholen, enz.) door en heeft een afzonderlijke naam gekregen, n.l. Pro Rege Chnsto-beweoing. De geheele arbeid is nu georganiseerd en hoopt het nieuwe schooljaar met 12 secretarissen te kunnen beginnen. Zq geeft ook een maandblad uit, Re formats Diakmozgalom („Gereformeer de Studentenbeweging") geheeten. Ontroerend oogenblik. Aan een beschouwing van Prof. Slo- temaker de Bruine over het wereldcon gres van Kerken te Stockholm, is het volgende ontleend: 't Meest ontroerende althans wat mij persoonlijk het meeste aangreep heb ik nu nog niet verteld. Toen de gansche kerk gevuld was en allen hun plaatsen hadden ingenomen alleen de middengang van de hoofd deur naar het altaar was vrrj toen schreed door dat middenpad een sta tige stoet naar het altaar. Dat is op zichzelf niets bijzonders. Iets dergelijks gebeurt bij ons, als een nieuwe dominee bevestigd wordt of in tree doet. Toch was het zeer bijzonder. Maar dat school in de samenstelling van den stoet. Niet tal van ambtsdragers uit één kerk gingen daar, doch zes en twintig mannen uit een aantal zeer verschillen de kerken. De Luthersche, de Gereformeerde, de Grieksch-orthodoxe, de Anglicaansche kerken- kerken uit Amerika en uit het. verre Oosten. Hun taal verschilt, hun confessie, hun kerkorde; hun invloed verschilt en hun historie. Maar hier. zijn ze één.. Zè ver richten samen den liturgischen dienst, staan voor één altaar, hooren daar te Izamen Joh. 17 aan. Er was onder hen ook een Chinees. En ook een Japanner. Ziet men dat voor zich? Internationale Zendingsmannen heb ben dat wel meer gezien. Ik had het nog nooit gezien: een Europeaan, een Amerikaan, een Oosterling, een Japan ner als Christenen en als leiders van Christus' Kerk op aarde in één stoet. 'k Wil het wel bekennen, toen werd ik koud van ontroering. Dót te zien, vlak bij, met eigen oogen, in vleesch en bloed: „Uit alle geslacht en taal en volk en natie Éénheid van Christus' Kerk. Godsdienstpropaganda per radio. De Theologische Faculteit der St. Lu- do vicus-Universiteit in St. Louis is be gonnen Roomsch. godsdienst-onderwijs per radio te verstrekken. De universiteit bezit op haar terrein een sterk uitz-end-station, dat iederen dag metereologische-, beurs- en offici- eele berichten uitzond. Dit station werd nu benut voor godsdienstige propagan da. 26 paters Jezuieten, die hun 4de studiejaar met goed. gevolg achter den rug hadden, kregen opdracht om een nu al eenigen tijd, maar ik heb het zoo druk gehad dat ik. niet eens 't heele huis ben door gewbest. Adèle weet er meer van dan ik, ik zou den weg niet weten in den oostelijken vleugel." „Hoe vreemd." zei hij. ,Ik wilde graag ieder hoekje en gaatje van het huis kennen. Ik begin het lief te krijgen en niet alleen om jou, en omdat het van jou is, maar omdat het zoo mooi en oud is. Ik wil met mijn hart in zijn historie inle ven." Hij keek blij verrast op. „Als je dezen morgen tijd hebt, A- lice" zei hij, „zal ik je het heele huis door brengen. Het zal je wel wat ver moeien het is een heele reis." „Laten we die ondernemen" ant woordde zij lachend. „Het zal grappig zijn om een onderzoekingstocht door je eigen huis te doen." „Je hebt geen idee" zei de graaf, „wat een vreemde, romantische oude plaats het is, 't bevat kamers, waaraan won derlijke, ook wel sombere geschiede nissen zijn verbonden. Ik wil je graag alles laten zien en we zullen een pret- tigen morgen hebben." Jaren daarna herinnerde hij zich nog, hoe zij met een vlugge, energieke beweging opstond en den stoel opzij schoof. Haar nieuwsgierigheid was op gewekt en zij was vol verlangeD om PAUL KRUGER. 1825 10 October 1926. J De Ziener uit het Zuiden zag deü zaaier. Gebogen als een kind voor 's Hee- ren troon; Hij vroeg den regen van den grooten; Maaier, Om vrijheidsvrucht voor der woes- j. tijnen zoon. Nu zien wij fieren vredeboom ver rijzen; Hij zaaide 'tzaad in hitte en 'ii£ strijd; Mocht hij er in de verte reeds naaf wijzen. Het nageslacht ziet zich de vrucht bereid. Klein Voor zijn .God, groot in het volksbesturen; Teer als een lam, en machtig als een held. Die niet versaagde, als 's vijands oor logsvuren 's Lands grenzen hadden paal en I perk gesteld. Een David, sterk in 't leeuwen over winnen; Een Simson, worst'lend tegen w£-~ reldmacht^ Een Salomo in doorzicht en bezin nen, Steeds sterkte ?oeken'd uit Gods; heldenkracht. Zuid-Afrika mag haren Man geden ken. Maar wat van Dietschen stam leeft over de aard, Zal hem een wijle stille aandacht schenken; Den held, het Hollandsch hartq dubbel waard. De Ziener, uit het Zuiden zag den regen In 't ver verschiet, wat Kru<rer's hand vermoent. Hij kwam den Richter reeds met hulde tegen; Het volk van nu dankt om wat God het wrocht. J. P. VERGOUWEN. 10 Oct. 1925. cursus in de Roomsche religie uit te; werken en na goedkeuring door de ker kelijke autoriteiten voor de radio-instal latie uit te spreken. Iederen Zondag- middag wérden zoo plm. één uur belang.; rijke onderwerpen uit de Roomschs dog- matiek behandeld en daarna geantwoord: op ernstig bedoelde vragen naar aan-£ leiding van het den vorigen Zondag besprokene. Couranten van allerlei slag nemen' korte verslagen op en maakten zoo on willekeurig propaganda. Uit talrqke brieven bleek, dat men de radio-conferenties zeer op prqs steldej ook in niet-Roomsche kringen, waar door de leiding besloten heeft deze pro paganda voort te zetten._ Op dezelfde wijze arbeiden nu ook del Jezuieten in Chicago en Milwaukee. In. New York hebben nu ook de Paulaner- ipaters naast hun kerk een uitzendstation gebouwd, terwql plannen uitgewerkt worden om nog drie andere groote sta tions te bouwen. Maar niet alleen de Roomsche kerk doet aldus. In Duitschland laat het Evang. Presi- verband iederen Zondagmorgen religi- euse toespraken of voordrachten houden die eveneens zeer op prqs gesteld worden. Te veel sollicitanten. Het Chr. Schoolbl. „Onze Vacature" bericht Te Bergen (N. H.) bedraagt het aantal sollicitanten voor hoofd der te openen- Chr. school 69 en het aantal sollicitan-/ ten voor onderwijzers 123. Het bestuuri formeerde een drietal voor hoofd. Het aantal sollicitanten voor hoofd is dus;- iets kleiner dan we meldden en voor; onderwijzers veel grooter. Het aantal sollicitanten voor de be-, trekking van onderwijzer aan de Chr. - School te Ouderkerk a. d. IJssel be draagt 170. Voor een gedurende één jaar in de gemeente Onstwedde tqdelqk vacee-" rende betrekking van onderwqzer bq het Christelqk onderwijs waren 150 sol- licitanten. Voor de betrekking van onderwijze res aan de O. L. scnool te Hempens hebben zich 67 sollicitanten aangemeld. den tocht te beginnen. Met een zonni-Ji gen glimlach op het gelaat keek zij hem aan en nam zijn arm. „Kom dadelijk mee, Leo" zei hij. „Ik ben in 't geheel niet moe en verheug mij op dezen rondgang in ons huis."'. Zij vond het heerlijk. Het was bijna als een bezoek aan een oud stadje. Zij^ gingen door de verschillende kamers, die allen hun eigen geschiedenis had-f den. Eindelijk kwamen zij aan een. breède gang, helder verlicht door hoo ge ramen,"de vloer was bedekt met rood tapijt, dat zoo zacht en dik was,, dat geen voetstap er op kon worden 'gehoord. In de hoeken stonden witte beeldjes en kostbare bloemenbakken, die blijkbaar eens gevuld waren ge weest met een zee van bloemen Er lag een zeker cachet van rijkdom en weelde over deze gang, en toch scheen l ze weinig te worden gebruikt. Lady Arden keek vol verwondering rond. „Maar Leo" riep zij uit, „het is hier nog mooier dan in den oostelijken vleugel." „Het is hier een deel van het hüls, dat nooit wordt gebruikt" zei Lord Ar den en zij zag hoe er een schaduw gleed over zijn gelaat. „Waarom niet?" vroeg zij. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5