Meisjes NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 10 OCTOBER 1925 r A. J. v. Gilst een adres in- .komen w.arin deze waarborg vraagt an tegen den huiaigen huurprijs van i400 te kannen blijven wonen. Daar- !>ij beroept de adressant zich op een enmaal gedane toezegging. Den heer v. Zonneveld is niets kend van zulk een. toezegging. Weth. V.' a r n a a r herinnert aan de omstandigheden waaronder de woning indertijd is verhuurd. Daarbij is inder daad nooit een toezegging gedaan be treffende den prijs. Slechts de alge- meene sitrAti© was oorzaak dat niet toen reeds een andere bestemming aan het huis werd gegeven, zooals de gemeente aanvankelijk voornemens was. Spr. zou er wel voor gevoelen de heer v. Gilst een langeren ont- ruimingstermijn te geven.. De heer Speelman meent dat de waarde van het huis te laag ge schat is. Het zou bij een openbare verkooping meer opbrengen. Spr. is ook voor een langen terwijn van ont ruiming. De heer Verkley wil het huis hee- lemaal niet verkocpën in verhand met de plannen* voor een nieuw raadhuis. De heer v. R ij n wiV weten of. den heer v. Gilst vroeger iets is toegezegd zooals hjj beweert. De Voorzitter ontkent, dat de heer v. Gilst meent, het huis altijd te mogen blnven bewonen. Hij vraagt trou wens slechts in het algemeen om een .goede woning tegen denaelfden prijs. De heer v. d. Geest meent, dat ge tracht moet worden meer geld te krij gen |oor het huis, wanneer dit mo gelijk is. De heer Bar. v. Heemstra zegt de positieve bewijzen te hebben van een overeenkomst indertijd tusschen de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente de eigenaresse van den grond en de gemeente getroffen, en waarbjj uit drukkelijk bepaald werd, dat de grond alleen zou mogen worden gebruikt voor de stichting van een school." Laai; de' gemeente zich daaraan houden en den grond werfr voor een billijken prijs, ■waarmede zij zelf accoord Kan gaan, aan de vorige eigenaresse teruggeven. De heer v. Breda pleit op billijk- 'heidsgronden voor het afstaan van het huis voor een gewonen prijs. Pe ge- prüs is heuseh hoog. De heer Verkley trekt het door hem gesprokene in, omdat blijkt, dat de raad bij de behandeling van de vo rige begrooting heeft besloten tot den verkoop van het huis. De neer v. Zonneveld pleit voor ?en ge vraagden verkoop, ingevolgd de kennelnke bedoeling van den raad. Met de onderwijsbelangen moet ook gere kend worden. De heer Speelman wil eerst den termijn van ontruiming vaststellen en dan ia ter tot eventueelen verkoop over gaan. Wat de onderwijsbelangen be treft, moet iedere school maar voor Kichzelf zorgen. 3 Als het een O. li School gold, aldus spr., zou de heer v. Zonneveld ook zoo rêdeneeren. De heer v. Zonneveld zegt een voudig te willen rekenen met een vroe ger uitgesproken bedoeling van den raad en den thans geraamden verkoop prijs. Er is geen sprake van inconse- kwentie. De heer v. Breda merkt tegenover den heer Speelman op, dat B. en W. reeds vroeger het schoolbestuur in over weging hebben gegeven dit huis er bij te koopen en toen onderling een taxa tieprijs vaststelden, die van den thans bepaalden slechts weinig verschilde, zooals de Voorzitter straks heeft mede gedeeld, Weth. W arnaar zou een ontrui- mingsdatum van i Jan. 1927 zeer bil lijk vinden. Met een beetje goeden wil kan men in Sassenheim best in ander half jaar een woning vinden. Dat de betreffende gebouwen bijeen behooren is duidelijk genoeg. Als de heer Speelman als particulier moest oordeelen zou hip dat ook zeggen. Weth. Bader sluit zich hierbij aan. B. en W. hebben de zaak zoo neutraal mogelijk behandeld. Spr. durft de wo ning voor dezen prijs best te geven. De heer v. d. Geest voelde aanvan kelijk meer voor publieken verkoop, maar m|it het oog op de servituten kan spr. een onderhandschen verkoop steunen. De heer Verkley kan ook het voor- stel-Warnaar steunen, dat hierna met algemeene stemmen wordt aangenomen wat den termijn van ontruiming betreft. Wat den verkoop betreft, 3efinieert de heer Warnaar desgevraagd zijn voor stel nog zoodanig, dat hij het perceel acht te eindigen op het speeJterreintje Spr. is er niet voor, onnoodig de, zii het twijfelachtige, rechten der gemeen te op den toegang tot het daar staande „gemak" prijs te geven. De heer Baron v. Heemstra zegt dat blijkens de oude stukken de kerk- voorgdij eigenaresse was van de bedde kerkpleinen. Maar daarover zal wel nooit strijd ontstaan. De heer Speelman vraagt, wat dt raad zou doen, als iemand f 9000 bood Er is iemand bij spr. geweest. De voorzitter: en bood die f9000 De heer Speelman: neen maar als er eens iemand kwam. Spr. wil dit punt verdagen. De heer Bar. v. Heemstra geeft in overweging niet uitsluitend op de ■geldkwestie te letten. Weth. Warnaar onderschrijft dit. Spr. zou htet gebouw alleen voor het onderwijs bestemd willen zien, gelet op de historie die eraan verhonden is. Het voorstel Speelman om den ver koop uit te stellen, wordt niet onder steund en dus niet behandeld, maar overeenkomstig het voorstel Warnaar wordt besloten het huis voor f 7800 e verkoopen. Tegen de heer Speelman Hierna was aan de orde het ontslag :i afscheid van den heer C. S. Six- iaBaronvanHeemstra,te wiens •tb de raadzaal heden met bloemen 1.5 versierd. Do Voorzitter wenscht het schei dende raadslid van harte geluk met zijn eervolle benoeming tot Kamerheer en particulier secretaris van H. M. de Koningin-Moeder, die ook voor Sas senheim een eer is, en dankt hem voor de vriendelijkheid, om tot deze verga dering met zijn afscheid te willen wach ten. De heer v. Heemstra, hierna het woord nemend, zegt steeds gaarne zijn plicht als raadslid te hebben gedaan idaarbij rekening brrictr' persoonlijke overtuiging, steeds trach tend zakelijk te blijven en lettendei op het algemeen belang, Of spr. daarin geslaagd is, staat anderen ter beoor deeling, en hij hoopt, dat de gemeente zich onder Gods zegen verder mag ont wikkelen, zelfs niet in de eerste plaats in materieel opzicht. Nog even wil spri terugkomen op een punt, «bat bijzonder zijn belang stelling had, n.L een zuinig beheer van de gemeentefinanciën, al wil spr. daar mee niet zeggen, dat hij niet zeer veel waardeering heeft voor de wijze, waar op B. en w. in de voorbije periode aan de gemeentezaken leiding gaven. Spr. stelt voor straks afscheidde ne men met een dropk op het welzijn der gemeente Sassenheim. (applaus). De Voorzitter bracht hierna in hartelijke woorden dank gj hulde aan den heer Heemstra. Gij hebt, aldus spr., uw plaats als raadslid ingenomen op leen ^:er eervolle wijze, die bij .ons steeds in herinnering zal blijven. Uw optreden was nooit hard of persoon lek en droeg steeds het kenmerk van tact en groote kunde. Wat het laatste betreft, kwamen uw kwaliteiten ook uit als lid-rapporteur van verschillen de commissiën, wier verslagen nog wel leens te pas zullen komen. Met den raad van den heer v. Heemstra zal zeker rekening worden gehouden. Spr. besluit dan met hem nogmaals te felici- tieeren en den wemsch uit te spreken, dat het hem ook in zijn nieuwen werk kring zal welgaan. (Instemming). Bi) de rondvraag drong de heer Speel man aan op een verbodsbepaling voor het stationneeren van auto's voor het Bruine Paard. Zal in overweging wor den genomen, evenals ten aanzien van verscldllen.de andere gedeelten van het dorp. Nadat nog gesproken was over be strating van het tegelpad bij de Oud© Post, werd de officieele zitting geslo ten en nam 'de raad in comité af scheid van den heer v. Heemstra, waar hij verschillende personen het woord voerden. Gisteravond vergaderde de plaat selijke afd. van „Patrimonium" onder leiding van haren voorzitter, de heer A. Vogelaar. Als eenig punt stond op de agenda vermeld de verkoop van de „ratri- monium"-huizen. Dit punt werd zeer uitvoerig be sproken. Algemeen was men van mee- nmg dat er in deze zaak voor de vereeniging iliet veel toekomst zat. .Waar men ter oorzake van het be staan der algemeene Woningbouw- vereen. de steun van de'gemeente ook in de Joekomst zal moeten missen, zal er van verdere bouwplannen niet veel .komen. En de 6 huizen die de vereen, nu bezit, zijn niet van vol doende beteekenis om verder als Wo ningstichting de zaak te blijven ex- ploiteeren. De huizen zijn niet duur, waarom het Bestuur van meening is, dat zonder bezwaar koopers zullen worden gevonden. Bij eventueele verkoop zullen eerst de huurders en daarna de leden der eeniging de voorkeur genieten. Dinsdagavond a.s. vergadert de A'.-R. Prop. Club. De vergadering zal gehouden worden te half acht in „Concordia". De voorzitter zal een openingswoord spreken met als onderwerp „Moderne Kubenieten", terwijl de heer A. van der Lee zich bereid verklaarde een opwekkend woord te spreken. Wij weten dat er, toen de Uitslag der laatstgehouden kamerverkiezingen bekend werd, ook in Sassenheim ver schillende Anti-revolutionairen waren die zich zelf beschuldigden dat zij niet meer hadden gedaan om een be teren uitslag te verkrijgen. Er zijn toen verschillende goede voornemens opgevat. Laat men beginnen met die in daden om te zetten door deze eer ste Politieke vergadering van het sei zoen bij te wonen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gedurende de laatste dagen was de handel van alle groentensoorten traag. Wel was voor Dloemkool nog de meeste vraag, doch in verhouding der gemaakte-prijzen in vorige weken was deze ook thans laag, al zou men niet van lage prijzen gesproken heb ben, als deze niet zoo langen tijd ab normaal hoog was geweest. In het laatst der week kwam weer eenige opleving voor de bloemkool, wel voor namelijk omdat de aanvoer thans gaat verminderen. Vrijdag liep de perijs weer tot f 18.20. Aardappelen blijven goedkoop. Alleen voor extra kwali teit worden goede prijzen betaald. Be- waarkool en napeen blijven laag in prijs. Voor de teelders van alleen gro vere producten is de teelt niet loonend Aan den heer A. vanDuin, brandstoffenhandelaar te Katwijk aan Zee, is door B. en W. de levering van turf en vuurmakers opgedragen. Het gebeurt nog al eens dat door ondiepten in den Rijn grootere schepen vast raken en de vaart zoo doende eenigszins gestremd is. Zoo ook zat er gistermiddag weer een groote aak aan den grond die eerst gelicht is moeten worden om de reis te kunnen voortzetten. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollee. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur; Ds. Meijering. RECLAME. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 LISSE. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: G. Immerzeel' ©n J. C. Warmendam. Gehuwd: L. van der Woud© en J. W.« iVerduyn. O. Mienis en C. A. d© Jonge. Geboren: Margaretha Berendina, doch ter van B. Kuik en M. Nederveld. Cor nelia Johanna, dochter van C. van den Berg en C. Sohakenbos. Maria Gerar- tV, dochter van W. V. van Beek en C. Rutgrihk. Overleden: Petrus Wilhelmus Vrij- Iburg, echtg. van M. C. de Zwart, oud 74 jaar. Maria Cornelia de Zwart, wed. van P. W. Vrjjburg, oud 72 jaar. Cor nelia van Pari|s, oud 79 jaar. WOUBRUGGE. Nu de onderbouw van de brug over de Does gereed is, verkrijgt men een overzicht van het werk, dat bij de vorige houten bruggebouw vergele ken, wel eeuwen kan verduren. In een halve eeuw in 1872 werd ze voor twee maal worden vernieuwd, het eerst gebouwd moest de brug Het were kostte toen met den aan leg vian den weg f35170.50, waar van f 4685.32 voor aankoop van grond Deze weg is 4617 strekkende voeten lang. Het Rijk en de Provincie droe gen saam f22000 bij', terwijl nu enkel van de Provincie voor deze brug sub sidie wordt ontvangen, zijnde f7000. Het is nu juist 30 jaren geleden dat deze brug geheel vernieuwd werd. Het zoontje van de wed. S. ge raakte met zijn vinger tusschen een machine aan de fabnek ,;Cere-" alhier waardoor hij een top van dien vin ger verloor. De kleine van den heer O. kreeg een kraal in het oor, die langs den gewonen weg nier Kon worden ver wijderd, zoodat tot een operatie moest worden overgegaan. HAZERSWOUDE. Predikbeurten Ned. Hery. Kerk. Voorm. 9.30 uur (H. Av.) en nam. 6.30 uur (DankzJ, Ds. Lunring. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Gispen. WASSENAAR. Predikbeurten. Ncd. Herv. Kerk. Dorp. Voorm. 10 en nam1. 6.30 uur, Ds. Donszelmann. Voorm. H. Av. en nam. Dankzegging. Kievitskerk nog niet bekend. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Heyden. NOORDWUEERHOUT. Predikbeurten. Ncd. Herv. "Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. P. Hofstede. WOUBïftjGGtE. Predikbeurten. ïfed. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 Voorbereiding II. Av. en nam. 6.30 uur, Ds. Joh. Kgne. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, preeklezen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Israël. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Haspers. ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor de Geref. Meisjesvereeniging alhieir trad in de Geref. Kerk op Ds. F. C. Meyster van Rotterdam, met het onderwerp: „Op het kruispunt der le venswegen". Ds. Schouten las een gedeelte uit Gods Woord voor en vroeg een zegen over deze samenkomst, waarna hij een woord van welkom sprak. Ds. Meyster" verkreeg nu het woord en gaf een keurige schets over de le venswegen, wees op de groote betee kenis van het kruispunt daarop, om tenslotte te wijzen op den eenig goe den levensweg. De rede bevatte tal van praktische wenken, in het bijzonder voor onze meisjes en werd met veel belangstel ling gevolgd. Op de gebruikelijke wij zo werd deze samenkomst door den spreker gesloten. KOUDEKERK. Maandag 12 October a.s., des avonds te 7 uur, noopt in de Geref. Kerk al hier op te treden den Earw. beer J. Dols, voorheen R. K. Zendeling in China. Mededeelingen zullen worden gedaan over zjjn voormalig zendingsveld, waar schijnlek nog verduidelijkt met licht beelden, en zpn overgaan tot het Pro testantisme. KATWIJK AAN 2EE. Zekere C. v. d. P. heeft bij d© po litie bekend gemaakt, dat een kat, die hem toebehoorde, door een jongen was afgemaakt. Het dier was doodgestoken. Hier is nog veel werk voor de Vereen tot Bescherming van Dieren. Haringafslag van 9 October. V. H. Noord 27,6026,60, V. Hj Zuid 26,6024,35, V. H. Zuid (Kuitziek) 24,8024,60. M. H. Noord 26,4524,9° M. H. Zuid 22,45, Makreel 2618 gfd. Indeze gemeente waren werkloos 2 visschers, 2 arbeiders, 3 kuipers en 1 timmerman, te zamen 8 personen. GEMENGD NIEUWS. Radio-preek. Naar gemeld wordt, zal de Geref. Kerk van Rotterdam mededoen aan n radio-uitzending van godsdienstoefenin gen. i_e eerste „radïo-dleoist" zal plaats hebben op Zondag 18 October a.s. en van de Bergsingeikerk uitgaan. De uitzenaing is het resultaat van een klein actief comité, dat met bekwamen spoed deze zaak ter hand genomen heeft In dit comité zitten o.a. Ds. J. A. Tazéiaar, Rotterdam en Ds. W. Bouw man, te Leiden. Bovengenoemde radio-dienst zal wor den geleid door Ds. Tazelaar. De predicatie gaat langs telefonische», weg naar Hilversum, vanwaar zij draad loos verder uitgezonden wordt. Scheepsramp. Het Grieksche stoomschip „Margarita", dat met een lading ma-is onderweg was naar Da kar is, naar men vreest, met man en muis vergaan tusschen Oost-Ionden en Port-Elisaoeth'. Om tien uur gisterochtend werd haar draadloos noodsein (S.O.Sj opgevangen. Het radio-telegram behelsde verder, dat het schip niet meer aan het roer ge hoorzaamde en 20 graad slagzij had, terwql zware zeeën het vaartuig beuk ten. De „Edinburg Castle" stoomde in al lerijl naar de plek van de ramp, en voer daar rond. Zij zocht een cirkel af met 20 mijl straal om de plek van de schip breuk, doch vond gean spoor van ae „Margarita". Beschadigde oncTerzeeer. Een Russische onderzeeër, die, naar verluidt, beschadigd was, is gisteren in de Estlandsche territoriale wateren in de bocht van Reval, boven water gelkomien,. Aan den Estlandschen kustbewa- kingsdienst verklaarde de comman dant, d;at hij' zich voor den storm m veiligheid had willen stellen. Na twee uren is de onderzeeër in noordelijke richting onder water ver der gevaren. Een groote erfenis. Een te Duisburg wonende arbeider, die sinds tien jaar ten gevolge van rheu- matiek verlamd is, heeft bericht ge^ kregen, dat zijn broer in Ned.-lnaië gestorven is en hem zyn geheele ver mogen van 2^/2 miilioen gulden na gelaten heeft. Vliegongeluk. Te Wiborg is een legervliegtuig neergestort. Twee officieren en een onderofficier wer den gedood. Groote brand. De wijk Tan- nenberg van de stad Labiau is door een grooten brand voor het grootste deel vernield. Eerst 's morgens tegen 9 uur kon het vuur gebluscht wor den. Zestig families zijn dakloos. Hulpeloos achtergelaten* In een noodwoning in Rijnwijk te Arnhem woont bij een gezin in een 87-jarige blinde man. Zondag j.l. hoor den de buren den grijsaard, roepen en h>et bleek hun, dat hij zich aheen in het huisje bevond. Men vond den ouden man in vervuilden toestand ach tergelaten in een afgesleten vertrekje en eenig voedsel was bij hem neer gezet. De menschen, bij wie hij in woont, waren allen uitgegaan om de Westervoortsche kermis te bezoeken De blinde man werd per auto-bran card naar het Gemeenteziekenhuis overgebracht. Hij woonüe bij zijn getrouwde doch ter in. De man werd op meer dan ergerlijke wijze behancela. Het voed sel werd hem toegeworpen en nage noeg geen zorg aan hem oastesd. De stemming van de buren tegenover de dochter, haar man en een negentien- jarigen zoon, die te zamen f 70 in de week verdienen, is zeer vijande lijk. Het gezin v.orut voortaurend on- aer poiitiegeieide van en naar de wo ning gebracht. Typhus. Te Delden (Ov.) zijn drie gevallen van typhus waargeno men. .Een zuster in het r.-k. Zieken huis, die de lijders verpleegde is ook aangetast. STADSNIEUWS. Op "den hoek Breestraat-Papen- gracht had gisteravond omstreeks zes uur een aanrijding plaats tusschen 'n vrachtauto en een met .paard bespan nen wagen. Het paard werd niet ernstig ver wond aan de borst. De bestuurder van den wagen. J. H. zeide de signalen van den autobe stuurder niet te hebben gehoord^ Den 16-jarigen A. J. B. overkwam gistermiddag in de fabriek van de fa. Wouterlood een ernstig ongeval. Ter wijl hij bezig was met een ponsmachi ne om 'n blikken dekseltje van braam te ontdoen, geraakte hij met beide han den onder den ijzeren stamper, waar door hem van drie rechtervingers de toppen alsmede de top van zijn linker wijsvinger werden afgekneld. De jon gen werd ter behandeling gebracht naar het Sint-Elisabethsgesticht, na door fabriekspersoneel voorloopig te zijn verbonden. Een bewoner van den Haarlem merweg, v. W. heeft aangifte gedaan dat hij beetgenomen is door eenige zich noemende werkloozen, die hem sigaren verkochtten. Men liet hem een heerlijke sigaar opsteken, die zoozeer in den smaak viel dat een bestelling van 2 kistjes a f 7 volgde Bij ontvangst bleken de kistjes ongenietbaar „bocht" te bevatten. Het door de „werkloozen" opgegeven adres bleek bij onderzoek niet juist. ACADEMIE -NIEUWS. Diehl, den Haag; B. J. N. Vroom, Rot terdam; A. L. M. Dinkhuijsen, Den Haag; P. Tan Dijk, den Haag; B. A. Prinsen, Almelo; J. A. Tellinga, den Haag; A. J. Scheffers, Schiedam; J. C. van Heil, den Haag; G. J. Krans,'Lei den; W. K. Dicke, den Haag; P. H. Verspijck, den Haag; Ong Sian Gwan, Padang; F. A. Donkersloot, Overschie; F. W. Thorbecke, Leiden; S. P. Leeu- wout, den Haag. De heer Dicke verkreeg het praedi- caat cum iaude. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Indisch recht de heeren: P. van Hoeve en H. J. G. 'd Ancona; voor het staathuishoudkundig examen Indolo- gische studiën de heer W. J. Beek; en voor het doctoraal examen rech ten mej. C. C. L. van der Schilden Den Haag en de heer J. C. Metzlar, Nijmegen. Geslaagd voor het Taalkundig exa men voor Indologische Studiën de heer M. van den Brink, Amsterdam. TELEGRAMMEN. (Draadiooze dienst.) LOCARNO, 10 Oct. (V.Q.) Aan dë zittingen van de conferentie die he den zullen plaats vinden, wordt zeer veel waarde gehecht. Heden zal Stre- semann een verklaring afleggen in verband met art. 16 van het Volken- bonclspact. Gedurende de laatste 24, uur houden de Duitsche gedelegeer den Hun houding vaststellen en men is ervan overtuigd dat de mededeelin gen van Stresemann van grooten in vloed zullen zijn op het verloop der conferentie. Ondanks hei feit dat het heden de critieke dag schijnt te wor den, heerscht er een optimistische stemming en verwacht men dat het veiligheidspact tot stand zal komen. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 10 Oct. 1925. Veiling Ons Belang. Spinazie 1018, snijb. 2311, torn. A 18—19, C 11.80—12.80, CC f6, kroten 3.103.60,' spruiten 1.301.90, peulen 1112, druiven 78J82, postelein 1017, dubb. b. 2836, heerenb. 45 GO, uien 7.508.50, nero 2021 per 100 K.g Sla 1.20—3.10, kool 15—19.90, II 813, andijvie 802.10, roode kool 5 8.10, peen 8.10—12.90. selderij 1.10— 2.70, pieters. 501.^1, rapen 35. sa- voye kool 79.10, prei 1 602.90, gr. kool 2.40—4.50, radijs 2.10—3.20. knol selderij 79 per 100 stuks. Turfmarkt v. 510 Oct. 1925. Geen aanvoer. Prijs per 100 stuks 8850. LEIDEN, 10 Oct. 1925. Botermarkt, prima fabr. boter 2.602.65, prima boe- renboter 2.602.75. Aangev 69-8, 16-16 vaten, wegende 1575 K.g. Handel vlug. LEIDEN, 10 Oct. 1925. Eierenveiling. Aanv. 5430 stuks. Kipeieren ll-x-1280, eenden eieren 9.30—10.75 per 100 stuks Handel vlug. LEIDEN. 10 Oct. 1925. Veiling Hout markt. Bloemk. 1321, II 711, an dijvie 0.501 30, kroten 1.403, peen 711, salade 1.503.60, roode kool 4 9 gele kcol 712, broene kool 3.50 6, prei 1.202, selderij 1—1.60, alles per 100 st. Spruiten 1216, snijb. 16 32, heerenb. 1741, uien 5.40—6. pos telein 4—8, spinazie 3—13, torn A, B C en CC 4—18 per 100 K.g KATWIJK a. d. RIJN. Veiling van Eigenheimers p. 24 kg. f 0.80^-1.30, uien p. 100 kg. f 3.60—4.20, peen p. 100 kg. 3.805.90. meen p. 100 bos f 10—12.60, bloemkool I p. 100 f13.60 18.20, roode kool p. 100 f 45.60 gele kool p. 100 fo.609.20. Aanvoer 90 x 25 Kg. aardapp., 540 "kg. uien, 2800 bos peen, 19800 Dloem kool. LEIDEN, 9 October. Geslaagd voor het candidaatsexamen in de genees kunde mej. W. Martis, den Haag "en de heeren J. van Noort, Leiden; J. S. Bloos, Rotterdam; H. Castermans, Lei den; H. J. Harmsen, Arnhem; J. C. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 10 Oct. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 722.3 Maastr. Laagste Barometerst.: 725.0 Ingoe. Verwachting tot den avond v. 11 Oct. In het noorden matige westelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zelfde temperatuur. In 1 het .zuiden zwakke tot matige westelijke tot zuidelijke of zuidoostelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen, -wellicht nachtvorst, zelfde temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 unr^b aangegeven door den wijzer. LICHT OP VOOR FIETSSiBS Zaterdag 10 Oct.: 5.50 n.m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3