NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 7 OCTOBER 1925 uitsluitend bedoeld voor practische doel •einden om liet zo aken en vergelijken fvan bijbelteksten te vergemakkelijken. Op meerdere „plaatsen dient de te genwoordige verzenindeeling dan ook herzien te worden. I)at men hiertoe niet overgaat, vindt zijn verklaring in het prachtisehe bezwaar, dat dan alle bestaande bijbelexemplaren afgedankt wouden moeten worden enieder zich zou te voorzien hebben van een nieu we uitgave met - nieuwe indeeling van "verzen en ook van hoofdstukken. UIT ONZE INDIEN. De aanstaande bestuurswisseling. Met het oog op de te verwachten aanstaande vervanging van mr. Fock als gouverneur-generaal schreef het „Bat/Nbl." dat men zich den loop van zaken aldus denkt: dat de opvolger van den heer Fock reeds in Februari in Indië zou zijn, zoodat hij ongeveer drie maanden tijd zou hebben voor 'n rustigen voorbereidenden arbeid. „In verband met het voorgaande zou erop gerekend moeten worden, dat de overneming van het bestuur over deze gewesten plaats zal moeten hebben in een zitting van den Volksraad, over eenkomstig de bedoeling v. de staats- herziening. Weliswaar beeft de minis ter toegestemd in uitstel der invoe ring ten aanzien van de' uitbreiding van den Volksraad en de instelling van hét College van Gedeputeerden, maar dit laatste impliceert niet, dat nu ook de geheele wet een jaar zou blijven rusten. Tusschen Buitenzorg en het Plein is dan ook reeds overleg gaande om mogelijk te maken de in werking-treding der staatsherziening in begin 1926 met uitzpndemg van de Volksraadsuitbreiding c.a. „Men zou dus, komen de plannen tot uitvoering, gedurende eenigentijd twee gouverneurs-generaal hebben: een functionneerende en een benoem de. Hiertegen bestaat wettelijk gener lei bezwaar; immers iédere gouver neur-generaal- wordt benoemd met in gang van bet tijdstip, waarop bij het bestuur uit handen van zijn voorgan ger overneemt. „Men zal dus alleen moeten zoeken naar een vorm om den niet-function- neerenden, doch zich op zijn taak voorbereidenden landvoogd in het be staande verbanld een passende plaats te geven. „Het vorenstaande is als gezegd nog slechts een plan. Maar op den achter grond van dit plan staat het voorne men om in verband met de moeilijk heden, welke men op vorenbeschreven .wijze zal trachten te ondervangen, de benoeming van nieuwe landvoogden niet meer in het voorjaar, doch in het najaar te doen plaats vinden en op zoodanig tijdstip te doen ingaan, dat de nieuwe regeerders reeds in de eer ste door hen in te dienen begrooting blijk kunnen geven van hun regee- ringsinzichten." UIT DE OMGEVING. Gemeenteraad. HAZERSWOUDE. Vergadering van gistermorgen, on der leiding van den burgemeester, den heer J. v. d. Meulen. - Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de zitting met ambtsgebed, waarna de notulen wor den gelézen en vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een mededeeling van Ged. Staten, dat bij K. B. aan de gemeente het recht van tolheffing op den gemeeneweg is ver leend, volgens het nieuwe tarief. Ver der een verzoek van de gewestelijke Landstormcommissie om subsidie. Zal bij 4© begrooting worden behandeld. Op de concépt-begrootinig is er reeds een bedrag van f 25 voor uitgetrokken. De plaatselijke afdeelirig van de Holl Mij. v. Landbouw vraagt gebruik te mogen maken van een lokaal der O. L. school voor het houclop van een landbouwwintercursus. Een dergelijk verzoek is ingekomen van de plaatse! commissie voor het houden van een landbouw-huishoudcursus. Besloten wordt, onder de gebruike lijke voorwaarden, in overleg met het hoofd der School, aan beide aanvragen te voldoen De begrooting voor het waterleiding bedrijf voor 1926 wordt vastgesteld met een eindcijfer van inkomsten en uitgaven van f12.740. Wat de gemeentebegroting betreft, begint die dit jaar met een beduidend lager batig saldo dan verleden jaar. Bedroeg dit toen ruim f 18000, thans is het slechts ruim f 6000. Evenwel mee non B. en W. dat 'de belastingverhoo- ging niet noodig zal zijn. Zelfs kan 'n verlaging van opcenten op de vermo gensbelasting worden voorgesteld. Gaarne hadden B. en W. een verla ging tot op de helft in overweging ge geven, maar gelet op de den algemee- nen toestand zal men genoegen moe ten nemen met een verlaging van 1/4 Ook de inkomstenbelasting zal niet behoeven te worden verhoogd. Over 't algemeen viel in dit jaar een vooruit gang waar te nemen in de belastbare inkomens. De begrooting wordt dan vasteesteld met een eindcijfer van f 123.256.07 a5n beide zijden en met een bedrag van f 3720.985 voor onvoorziene uitgaven, en een eindcijfer, wat 'den kapitaals- dienst aangaat, van f3955.26. Voor den kapitaalsdienst van het wa terleidingbedrijf wordt een bedrag van f 1118.11 uitgetrokken. Tot leden van de commissie voor de begrooting worden benoem'd de heeren Heyker, Noordam en D. Buitenhuis. Vervolgens, komt de nieuwe instruc tie voor den gemeente-opzichter in be handeling, diè met eenige wijzigingen wordt vastgesteld. Tevens keurt de. raad eenige aj- en overschrijvingen op de begrooting voor 1925 goed tot een totaal bedrag van f407.06. Hieronder is een bedrag van f 100 voor aanvplling van de uitrus- ting der brandweerlieden. Ten slotte komt. in behandeling een voorstel van B. en W. inzake het ge meentelijk beheer van den tol bp den Gemeeneweg. Tijdens de voorbereiding van dit punt is van den tegenwoordigen pach ter, .den heer Tijhuis een verzoek in gekomen om - da tolheffing voor 1926 te mogen inhuren voor een bedrag van f5600, op het; nieuwe tarief (f3000 meer dan voorheen). In weerwil van dit schrijven stellen B. en W. voor, den tol in eigen beheer ten nemen om eens te kunnen nagaan hoeveel de tol eigenlijk opbrengt. Uit 'een voorloopige bespreking met den tegenwoordigen pachter bleek, dat de ze eventueel wel geneigd zou zijn om in dienst van de gemeente voor de tol heffing te zorgen. Of hij dan in dienst van de gemeente meer dan 8 üur per dag zal mogen werken? vraagt mevr. v. d. Meulen, waarop weth. Velenturf opmerkt, dat "de betreffende wetsbepaling niet geldt ten opzichte van bruggen en tollen. Daarbij is het werk reeds verdeeld over twee personen. Nadat de heer de Jong nog aange- raden heeft vooral goed te letten op de controle, wordt het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. De benoeming van den tolgaarder zal in een volgende vergadering wor den geregeld. Bij de rondvraag geeft de heer Brug man in overweging om de heggen langs den Gemeeneweg te snoeien ter vergemakkelijking van het verkeer. Hieraan zal worden voldaan. De vergadering wordt hierna geslo ten. GEMENGD NIEUWS.. Duur bad. Mevr. Jessie Dona hue, een dochter van wijlen den ba zaarkoning en torenhuisbouwer Wool- worth, een van de rijkste' vrouwen van de V. St., is dezer dagen in het Plaza-hotel te New York bestolen ter wijl zij een bad nam. Na het bad miste zij haar juweel-kist waarin zich de. beroemde collectie liefsieraden, be kend als „the .Woolworth jewels", be vonden. De waarde dier juweelen wordt ge schat op 1.000.000 ..dollar. Er is een paarlsnoer bij van 500.000 dollar en een tweede paarl-collier van 250.0U0 dollar, verder diamanten oorbellen, ringen etc. De moord'op m r. Wi ij s m a n. Kort geleden is gemeld, dat in hét huisv. bevaring te Haarlem, een man is opgesloten, tiie beschuldigd is van oplichting van een motorfiets in 1921'. Bij zijn aanhouding verklaarde deze man, in het" vreemdelingenlegioen in •Afrika te "zijn geweest en daar te hebben kennis gemaakt met een an~ deren Nederlander, die uitlatingen ge daan had,'waaruit zou kunnen blijken, dat hij iets wist van den moord op mr. Wijsman, op Oudejaarsavond 1921 in den trein tusschen Haarlem en Den Haag gepleegd. Kort na de aanhouding is gemeld, dat bij onderzoek was komen vast te staan, dat de man had gefanta seerd. Dit is, naar thans uit Haarlem be richt wordt, te sterk uitgedrukt. De Haagsche recherché zet het onder zoek voort. De man is opnieuw ge hoord. Men hecht echter weinig waar de aan zijn mededeelingen. Met ze kerheid valt echter nog niet te zeg- fen, dat hij onwaarheid heeft gespro en. De aangehoudene houdt vol., dat zijn verklaringen juist zijn. D rank in beslag genomen. Zesenvijftig personen zijn gearresteerd en duizenden kisten drank in beslag genomen bij een raid, die te Phila delphia plaats vond. De waarde van deze partij is een half millioen dollar. D e brandstichtingen. Te Berlijn zijn alweer drie branden ge sticht. De bovenverdieping van een groot woonhuis in het Noorden werd geheel vernietigd. Bij het blusschen werden twee brandweermannen ge wond. Geschenk vopr den keizer. Eenigen tijd geleden kwam aan het 'Anhalter Bahnhof te Berlijn een kist aan die geadresserd was aan den „Obersten Kriegshernn Kaiser Wil helm I". De kist werd heel voorzich tig geopend, daar men vreesde, dat zij een helsche machine bevatte. Tol algemeene verbazing vond men er een taart in, dieniet eens vergiftigd Dleek te zijn en aan .een weeshuis werd geschonken. De politie heeft de zaak onderzocht en nu is gebleken, dat de kist ver zonden was door een dame uit Salz burg, die aan hoogmoedswaanzin lijdt. Priester vermoord. Vier onverlaten hebben te Valencia^ een priester gedood die uit een rijtuig stapte om een bedrag van 100Ü pe seta's af te dragen. De daders ver wondden den koetsier ernstig. De aan vallers zijn gearresteerd. Aanslag o p een s p o o r 1 ij n. .Gistermorgen is ïn de buurt van Ber lijn een aanslag op e:n spoorweg ontdekt. Twee wachters, clie toevallig de lijn passeerden, merkten, dat schroeven van de rails losgedraaid waren. Bij' hun aankomst 'vluchtte een per soon, zoodat het klaarblijkelijk de be doeling is geweest, de rails op te breken. De directie, der spoorwegen heeft een belooning van iOOÜ mark voor de ontdekking van de daders uitge loofd. Een aardappeloorlog. Een nieuwe grossier m aardappelen te Amersfoort leverde zijn aardappelen aan particulieren voor denzelfden prijs die door de groentenhandelaren be taald moest worden. Een ander gros sier, die tot nu toe hoofdzakelijk aan de kleinhandelaren leverde voor 4 of 4V21 cent per K.G., levert nu ook Voor dienzelfden prijs aan particulieren. Het gevolg is, aat het publiek goed- koope aardappelen eet en dat de roentenhanclelaren ze niet meer ver- oopen. Twee huzaren verdwenen. Op 27 September zijn twee milicien huzaren in Amersfoort in garnizoen, na een familiebezoek te Arnhem te zamen op één rijwiel op weg gegaan naar Amersfoort teneinde in hun gar nizoen terug te keeren. Zij zijn daar niet aangekomen en men heeft se dert Hun vertrek uit Arnhem niets; van id® beide militairen vernomen. Na sporingen van militaire politie, mare chaussee en van de politie te Am- hem hebben tot dusver geen resul taat opgeleverd. Ongeval. Bij het spelen is te Heerle (N.-Br.) een dochtertje van ,L. de Kok aldaar met het aangezicht in het prikkeldraad gevallen, tengevolge waarvan -een der oogen zoo: ernstig verminkt werd, dat de kleine dit oog nu zal moeten missen. Duidelijk. De „Kampioen" verhaalt een vermakelijk geval. Iemand had aan de redactie gé schreven, waarom de A.N.W.B:. niet een waarschuwingsbord had geplaatst in een gevaarlijke bocht in een zand weg aan den duinzoom te Bloemen- daal. Iemand van het bestuur ging eens ter plaatse kijken én wat vond hij Dat een of ander kwiekeling, 'n slagersjongen misschien, den Bond al vóór was geweest en op eigen houtje een keurig geschilderd bordje aan een boom had bevestigd met het opschrift: Rotbocht. A.N.WlBI tOnder de draajmolen. Te Bern,mei is bij gelegenheid der kermis de draaimolen gedeeltelijk ingestort. De heer Rutgers en twee zijner kin deren raakten onder den molen. Eén kind werd zóó gevaarlijk verwond, dat het niet buiten levensgevaar verkeert. Moederliefde. In Olmiitz (Duitschland) raakte een arbeiders vrouw, terwijl zij bezigheden verricht te, waarbij zij' spiritus gebruikte, in brand. Onmiddellijk was zij' geheel in vlammen gehuld. -Om haar vier kleine kinderen, die zich in dezelfde kamer bevonden, niet in gevaar te brengen, sprong zij uit het venster van haar op de derde étage igielegen woning. Zij was ter stond dood. Een gruwel ij ke/dood. Eer gisterenavond reed de heer André Co quille, de zoon van een notaris uit Lusigny met zijn verloofde, de 18- jarige Simone Demaisons, per motor fiets met sidecar naar Troves, waai de verloving der jongelieden met een fees'tmaal zou worden gevierd. Onder weg stiet de sidecar tegen een boeren wagen aan en de motor kantelde. Het benzine-reservoir kreeg een groot gat, waaruit aanstonds dichte vlammen op stegen. De jonge man kon nog bij tijds ontkomen, doch het meisje, dat gekwetst was, vermocht zich niet in veiligheid te brengén en verbrandde voor de oogen van haar wanhopigen minnaar. Noodlottige ontploffing. In de celstoffenfabriek Ragnit te Tilsit ontplofte de ketel van een kleine werklocomotief. Deelen der locomo tief -sloegen door den muur van een febouw, waardoor 5 man gedood en 1, deels zwaar, gewond werden. (Volgens een later bericht is het aantal doodèn.tengevolge van de ern stige ontploffing in de fabriek tot zes gestegen. De slachtoffers zijn ten deele vreeselijk verminkt. Drie arbeiders werden zwaar, 16 licht gewond. Motorongeluk. Bij1 de moi- torrennen in het nieuwe stadion te Boedapest, waaraan' de Hollander Vermeer deelnam, had een ernstig on geval plaats. De Duitscher Rommel reed met zijn motor in het publiek Verscheidene personen werden ernstig gewond. M ij n o n g e 1 u k. In de mijn 'Eammersdorf bij Aken is door het ontijdig springen van dynamiet een mijnwerker onmiddellijk gedoöd. Een andere arbeider werd levensgevaarlijk gewond. Lichtschip gezonken. In een zwaren mist is tegenover Grims by een Engelsche vrachtboot in de Humber in aanvaring gekomen met het midden-lichtschip, dat lek sloeg en zonk. De vier wachters aan boord konden zich tijdig redden. ZINDELIJKHEID. De beschaafde Europeaan uit de twintigste eeuw, dus lezen wij in het „Hdbld." kan zich moeilijk ver plaatsen in den tijd, toen het gebruik van zeep nog onbekend was. Want wij beschouwen de reiniging van ons lichaam, met behulp van water en ^eep als iets dat ten minste zoo noodzakelijk is als hetdagelijksche voedsel, dat wij tot ons nemen. Met een zekere dosis medelijden kij ken wij neer op de onbeschaafde vol ken, die hun hersens niet pijnigen met dergelijke vraagstukken en die volstrekt geen behoefte voelen aan de dagelijksche kuur, die wij ons li-, chaam, of een deel daarvan, laten ondergaan. En wij begrijpen niet, hoe er in onze dagen nog zooveel water vrees kan bestaan. Wie het meest berucht zijn om hun afkeer tegen al wat zindelijkheid heet, zijn de steppenvolken in sommige dee len van binn'én-Azië. De bewoners vap het geheimzinnige Tibet vermijden het angstvallig gedurende hun heele le ven, hun lichaam met een druppel water in aanraking te brengen. Enhet gaat hun, ondanks die overgroote onzindelijkheid, iiiet eens slecht. Hun corpus krijgt in den loop dei" jaren een Hikke laag vuil en vet, die een uitstekende beschut ting vormt tegen de koude, welke op de Tibetaansche hoogvlakte, bijna 4000 meter boven deri zeespiegel, niet te onderschatten is. De bewoners vaji dit „modderland" zijn er zelfs vast van overtuigd, dat al dat vuil tegen onge luk vrijwaart. Het moge ongelooflijk schijnen, maar toch is het een feit, dat hoogst beschaafde Europeanen, zoodra ze in Tibet waren ingeburgerd, zich volko men aanpasten aan deze landsgebrui ken. Op meer dan vermakelijke wijze vertelt .William Mac Govern, privaat docent aan de Londensche universiteit ini zijn boek: „Als koelie naar JLhassa", hoe hij "de Tibetaansche onzindelijk heid heeft leeren waardeeren. Deze Eftgelsche natuurvorscher had een half jaar »na zijn vertrek uit het vaderland, niet1 meer gebaad en ge durende twee maanden gezicht noch' handen gewasschen, alleen maar, om •niet als Europeaan herkend te wor den. .Toen Ihij eindelijk Lhasa be reikte en onderdak had gevonden bij een hooggeplaatst ambtenaar, wilde hij natuurlijk het verzuimde weer goed maken. Maar welk een onaangename verrassing wachtte hem na het bad! De ijle, scherpe lucht'van het hoog gebergte drong hem door merg en been, nu de beschuttende laag vuil verdwenen was. Zelfs zijn warme klee- ren konden hem niet voldoende be schermen. En de geleerde, beschaaf de Brit nam haastig de zindelijkheids- gebruiken van het 'volk uit Tibet over. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare behandeling staan op de rol 27 zaken en 1 zaak voor niet-openbare behandeling. C'. Rl. en C; v. Z., veehandelaren te Leiden, wordt ten laste gelegd, dat zij kalveren hebben doen vervoe ren naar de markt te Beiden, welke lijdend waren aan mond- en klauw zeer, wat getuige Fros, deskundige van den keuringsdienst, bevestigde. Eisch f3 of 3 dagen; Th. D. J. de H., melkverkooper te Leiden, is ten laste gelegd, karne melk voorhanden gehad te hebben, die te weinig vetvrije droge stof be vatte, en in den winkel een bus voor handen gehad te hebben met veevoe der/ die geen opschrift bevatte van inhoud. Beklaagde is niet verschenen. Als etuigen worden gehoord Mej. Fuhri nethlage, deskundige, die verklaart dat het gehalte 6.37 was, terwijl dit 7 pet. moest zijn. Dr. van Eek be vestigt dit. Verdediger vraagt aan laatstge noemde get., of hierdoor de karne melk ondeugdelijk wordt, wat ge tuige beantwoordt met te zeggen, dat het dan als zoodanig wordt beschouwd. Verder worden gehoord de keurmees ters v. d. Broek en Immink. Deze hebben uit een bus'van den wagen gehaald een mengsel karnemelk, waar van de uitkomsten door de horige getuigen reeds zijn vermeld. Zij zijn in den winkel gekomen, waar een bus stond, dié", volgens beklaagde, vee voeder zou bevat hebben, doch waar voor op de bus geen enkel teeken was aangebracht, en die zou verkocht zijn als karnemelk. Wel hing er een bordje boven,i doch te hoog en te ver van de bus. Gehoord wordt hierna als getuige Geertruida Langeveld, die door een meisje melk heeft laten ha len, doch geen opdracht gaf van kar nemelk. Wat ze gekregen heeft was ook slechter dan karnemelk en tevens iets goedkooper. Getuige G. I. Zoet, werkzaam bij1 beklaagde, beeft de melk gegeven, doch niet gezegd, dat liet voor vee voeder te boek stond, omdat zij meen de dat -aan een klein meisje niet te behoeven te zeggen. De verdediger Mr. Nord Thomson vraagt of 'tniet meer voorkwam dat men karnemelk had aangeduid als veevoeder, wat getuige van Eek be vestigt. De Ambtenaar eischt voor het pri mair ten laste gelegde een geldboete van f 150 of 30 dagen hechtenis. Mr. Nord Thomson verdedigt wat betreft het primaire. Over het ken merk van veevoeder wil spr. niets ont kennen, doch het ten laste gelegde is spr. niet duidelijk geworden uit de getuigenverklaringen, eer hettegen deel. Spr. concludeert dan ook, dat ten eerste ieder wist *lat geen karne- •melk verkocht werd, want er werd minder voor betaald; ten tweede, dat| pleiters cliënt de. melk of wat het! was zelf niet heeft verkocht; en dèr- dens, het plaatje .veevoeder er wel terdege was al was het niet precies volgens de voorschriften aangebracht, zoodat, waar zijn cliënt toch aan een gering feit zich schuldig maakte, deze! met een zeer geringe boete dient ge straft te worden, en een abnormale eisch van f 150 in deze geen zin heefc. A. M., reiziger te Sassenheim, zou in den Floris Scoutenpolder, op het Kooigebied onder Warmond ge-! jaagd hebben op waterwild zonder acte of vergunning. Beklaagde be kende, doch was in gezelschap ge- weest van A. W. P. v. Niekerk te Sassenheim, die jachtacte had, en in zijn vaders jachtveld jaagde. Getuige Th. van Haastrecht Kooi man te Warmond heeft het schieten gehoord. Om te zien was het al te donker. Getuige kent beklaagde wel. Eisch 3' maal f 3 of 3 maal 3 da gen/met teruggave van het geweer, welke eisch den verdediger Mr. de iNiet aanleiding gaf er niet verder op in te gaan. H. L., landbouwer te Bodegra ven, heeft schapen aangevoerd op de Imarkt waarvan er rotkreupel waren, wat de deskundige Sperna Weiland geconstateerd heeft en hier komt be vestigen. Noch de landbouwer, noch de schip per W,. Kruyt hebben er iets van be merkt. Eisch f4 of 4 dagen. J. G. d',e W., bakker te 'Noord- wijk aan Zee, heeft te vroeg eea bediende aan het werk gehad, waar over beklaagde een heele geschiedenis vertelt, n.l. diat het haast niet anders kan op een badplaats. De Ambtenaar eischt 2 maal f 4 of 2 maal 2 dagen, wat beklaagde voor de eerste maal dat zoo iets gebeurt, wat erg vindt. De Ambtenaar zegt, dat, indien het dan zoo druk loopt, hij maar meer personeel nemen moet. Óp één adver tentie garandeert hij zeker 40 brie ven van werkloozen. Roelof te W., te Oegstgeest, heeft met een auto achteruit gere den en een lantaarn beschadigd. Bekl'. in niet verschenen. Gehoord wordt Johanna de Wit, die het gezien heeft waarna f 5 of 5 dagen wordt geëischt. H. v. B., visscher te Leiden, heeft gereden -zonder licht met een fiets' en daarbij stekken vervoerd. Het waren dobbers zegt beklaagde. 'Getuige Broksterman, veldwachter te Zoeterwoude, zegt dat het stekken zijn al zijn ze ook als dobbers te gebrui ken. Als deskundige wordt ae ma joor der Rijksveldwacht Tijstennan noord, die verklaart, dat als beklaag de beweert, dat het dobbers zijn, zon der ze in gebruik te ?ien, men dat kan aannemen, omdat de wet geen afmetingen aangeeft. Voor het eerste feit wordt geëischt f2 of 2 dagen, voor het 2e feit vrij spraak met terugg"ave van de 'dob bers of stekkn. L'. B., te Leiden, directeur der Leidsche broodfabriek, is 'ten laste ge legd, te vroeg versch brood te heb ben laten vervoeren. Bekl. verklaart strenge orders ge geven te hebben, niet vóór negen uur te vertrekken, waaraan getuige Hem mes, depothouder, zich niet heeft ge houden. De magazijnmeester Momberg en de adjunct-magazijnmeester Terhoek bevestigen wat beklaagde aanvoert; zij waarschuwen steeds voor te vroeg vertrek. De Ambtenaar ziet hier toch schuld bij beklaagde, die zich steeds aan ver- volgiug tracht te onttrekken, en de wet te ontduiken en eischt f 10 of 5 dagen. Op zoo'n eisch en insinuatie wenscht beklaagde niets te zeggen. N. K., winkelier te Leiden heeft zijn chauffeur auto laten rijden zon der dat de remmen van aat voer tuig goed werkten. Bekl. kon hier verklaring aange ven, doordat er onderweg iets los gelaten was. Nadat de chauffeur v. Heusden en v. Velzen, de voerman van het aan gereden voertuig- waren gehoord werü flO of 10 dagen geëischt. C. M. v. I., fabrikant te Valken burg, zou te lang hebben laten wer ken, waarvoor als getuige werden ge hoord de werklieden Korpershoek' en Zwart. Tegen den niet verschenen beklaag de werden 61 boeten van f 1 ge- eischt*of 61 maal 1 dag hechtenisf. L'. v. d. PI., voerman te Noord- wijk aan Zee, heeft aan het be kende kruispunt Zeeweg-Bronckhorst straat met een wagen gereden, links van den weg en daarbij en daardoor een aanrijding veroorzaakt welke aan etuige Alida GroenenwoudWaas- orp een schade gebracht heeft van f 14.10, welke eisch deze getuige in dient. Twee getuigen, die vlak achter be klaagde gereden hebben, verklaren eveneens de schuld aan beklaagde, die beweerde rechts gereden të héb ben. Eisch flO of 10 dagen. H. B., stalhouder te Leiden,heeft met een auto een fruitopslag aange reden, waardoor de getuige Swanen- burg f 40 schade heeft bekomen, waar voor hij ook een civiele eisch stelt. Gehoord worden de getuigen B. Eradus en Schelvis waarna f 15 ot 10 dagen wordt geëischt. M. H. H., te Leiolen, heeft door helt links rijden op de Haarlemmer straat een aanrijding veroorzaakt met een motorrijwiel van zekere Imthorn uit Hillegom. Getuigen Waterland en Berbee, hebben het gezien en vër- klaren ook dat de schuld bij beklaag de ligt. Eisch fö of '5 dagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6