Zenuw I NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 2 OCTOBER 1925 DAG-AGËNDA. Süüdag 4 Oei 'sav. half zeven Je- rüël Groenesteeg 16. Evangeliepred. Dinsdag 6 Oct. 's av. acht uur „Je- ruël" Groenesteeg 16. Bijbelbespreking. Woensdag 7 Oct. 's midd. drie uur „Jeruël" Groenesteeg 16. Zang- en ver- telmiddag voor kinderen van 8 jaar. Vrijdag 9 Oct. 's av. acht uur. Stads- gehoorz. (Groote zaal). Leidsche kunst kring'voor Allen: Beethovenavond. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. D. Timmermans, Tel. 390. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot, en met Zondag 11 October waar genomen door de apotheek van den lieer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, te lefoon 552. Zondag 4 October nemen waar' de apoth. v d h.h. P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807 en G. H. Blanken, Kpogewcerd 171, telefoon 502. Up ons bureau ligt een verzegelde enveloppe d;e het numm_r b^va. waarop de geiukk.ge v.nüe'.(sier/zijn (.haar; cadeau kan afna'en iadien he. (gevonden Mjec eveneen. die nummer draagt. Mefi doe z'n best maar eens mo.gzii Wij vernemen dat oon de fa. .Wijn tjes morgen bij den reclame-optocht biljetten zal (doen uitstrooien, terwijl de fa. -B. de Koning een juod._um- reclame zat verspreiden. Men leze de betreffende medèdee- lingen. Leidsche Reddingsbrigade. Zooals reeds eerder door ons ver meld werd, is de Leidsche Reddings brigade opgeheven, en heeft de Leid sche Zwemclub, die uit den aard der zaak wel voor het doel der L.R.Br, voelde, het beheer over de reddings materialen overgenomen Twee harer besturusleden, de heeren A. J. v. d. Lijke. Oude Singel 14, te!. 889 en W. F. v. d. Reijden. Nieuwe Rijn 42, tel. 484, hebben zich speciaal met deze taak belast. Hoewel de commissaris van politie alle medewerking heeft toegezegd, blijft het natuurlijk mogelijk, dat ee- nige ongerechtigheid aan het reddings materiaal aan het oog der controlee- rende politieagenten ontsnapt. Ieder die aan de materialen een of ander gebrek meente op te merken zal dus goed doen, dit direct ter kennis van een der bovengenoemde heeren te brengen, aldus medewerkend 'dat de reddingsmiddelen ten allen tijde aan hun doel kunnen beantwoorden. Gistermiddag is op den Maresingel een ongeluk gebeurd, dat voor de voo- veelste maal het gevaarlijke heeft la ten zien van achter rijdende voertui gen vandaan te loopen. De 9jarige Arie R., wilde achter op een passeerenden auto klimmen. Toen hij niet slaagde, wilde hij er achter vandaan loopen, zonder zich eerst op de hoogte te stellen van de veiligheid. Het gevolg was dat de knaap terecht kwam onder den vrachtauto van den heer v. d. B., die op dit oogenblik juist voorrbij reed. Met kneuzingen aan beide beenen werd hij opgenomen en voorloopig naar het slachthuis gebracht, waar Dr. D. een onderzoek instelde en de eerste hulp verleende. Gistermiddag is weer eens een wagen, ditmaal een me. vle.sch gela den handwagen, van den slager V., uit de Maarsmanssteeg bij het ainjden van de Yischbrug terecht gekomen in de etalage van Vroom Drees- man. Ditmaal waren pratende dames, die zich heel knus om een kindervva- en hadden gegroepeerd oorzaak dat e wagenbestuurder een koers moest nemen die met zijn oorspronkelijke route niet overeen kwam. LWie volgt? Vanmorgen heeft een koe die hier ter veemarkt was aangevoerd, het op haar zenuwen gekregen, het geen haar tot dusdunisje wederspan- nigheden leidde dat de betreffende begeleider geen kans zag haar mees ter te blijven. Via Korc Rapenburg en'Noordein de begon zij een ontvluchtingstocht, die echter reeds, spoedig in een wei land onder Voorschoten roemloos ein digde. Den geschikte candidate voor den reclame-optocht. BINNENLAND. Koninklijk bezoek aan Ncord-Brabant. Naar de ,,'s-Hert. Crt." verneemt, Is het zoo goed als zeker, dat H. M. de T'oningin, vergezeld van H. K. H. Prin- Juvana liet volgende -jaar een of- ^eel bezoek zal brengen aan de pro- uicie Noord-Brabant. H. M. de Koningin-Moeder. H. M. de Koningin-Moeder vertrekt 5 October van Soestdijk naar het Loo; /andaar keert zij naar de residentie :erug. De nienwe bezuinigingscommissie. Bij Koninklijk besluit van 29 Sep- mber 1925 no. 32 zijn benoemd tot den der bezuinigingscommissie de :eren; F. H. Fentener van Vlissingen', in dustrieel, te Utrecht; ir. J. A. Kalff, lid der directie van de Nederlandsche Spoorwegen; prof. L. A. van Royen, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool; prol. ir.^Is. P, Vooys, hoogleeraar aan de Technisohe Hoogeschool; en is benoemd tot lid en algemeen secretaris de heer rhr. dr. W. M. Wes terman, directeur van de Bijbank der Rotterdamsche Bankvereeniging, en is, .met .toekenning van gelijktij dig eervol ontslag aan de ambtenaren, aan de Bezuinigingscommissie toega- voègd of daarbij' in dienst, met ingang van 1 October 1925 benoemd tot secre taris der. cömhifssie de heer mr ;L. Rijken, 's-Grdvénhage. Be weeldebelasting. Naar de M a a s b. verneemt, zou de Regeering er,van hebben afgezien de Weeldebelasting nog in-1926 in te voe ren. Deze wet-zaL bij. aanneming door de Kamersj eeTst *in- 1927 in werking treden. Jhr. E.: W. E Bicker f De burgejneëster .van de gemeente Diemen, jhr: E. W, -E. .Bicker, Is hier gistermiddag overleden. Jhr. Bicker was 49 jaar öüd'. De heer Bicker-werd in 1899 secre taris en in 1903 burgemeester van Die- men, waar' hij'"fce'èr gezien was, zoo dat zijn overlijden in deze gemeente grooten indruk heeft gemaakt. Geen vliegterrein te Delft? De Kamer van Kóóphandel te Rot terdam ontving van B. en W. dier ge meente het verzoek," om te adviseeren over de vraag, óf het 'raadzaam is, ter hoogte van Delft een vliegterrein aan te leggen, dat zoowel voor Den Haag als voor Rotterdam dienen zou, en waartegenover het vliegveld aan de Waalhaven zou worden opgeheven. Naar de meening der Kamer zijn er in de gegeven 'omstandigheden ver schillende overwegingen, die er toe leiden, om het prijsgeven van 't vlieg veld Waalhaven voor een vliegveld van Delft, met alle klem te ontraden. Ze voert oa. in haar adres aan, dat in verband met' dé hooge vlucht die het vliegverkeer in enkele jaren tijds reeds genomen heeft, onmogelijk reeds thans beslist kan worden over een zoo in grijpende verandering. Ze meent bo vendien, dat met betrekkelijk geringe kosten zeer goed voor Den Haag een goede verbinding met Waalhaven kan worden verkregen. Overwerk in de Metaalindustrie. De Alg. Nederl. Metaalbewerkersb. heeft aan den Directeur-Generaal van den Arbeid een schrijven gericht, waar in hij verklaart vast te houden aan de door den directeur-generaal hij schrij ven, van 4 Mei j 1. gedane belofte om de overwerk-vergunningen per 1 Oc tober te beperken tot 51 uur per week, en te zullen prptesteeren tegen elke overwerkvergunning die verder gaat dan dit maximum. 1 Juweliers conferentie,. Te Amsterdam zal op 15 Februari 1926 een internationale samenkomst van juweliers,- goud- en zilversmeden -worden gehouden. Hiertoe zullen worden uitgenoodigd de navolgende landen: België, Frank rijk, Engeland,. Denemarken, Noorwe gen. en Zweden, Duitscklahd, Zwitser land, Oostenrijk, Tsjecho-Slovakije, Italië, Hongarije en Spanje. Tot het houden van deze conferen tie werd besloten op een bijeenkomst te Berlijn, waaraan deelnamen verte gen wc cidigers uit die vakgroepen, af komstig uit Duitschland, Denemdrken, Oostenrijk en Nederland. De Bond van Edelmetaal Vereeni- gingen (B.E V. nam hiervoor het ini tiatief. Deze zal daarom de voorberei dende maatregelen voor dit congres treffen. Het secretariaat werd opgedra gen, aan .de .„Association - des Orfèvres. Suisses" te Bern. Men zal overgaan tot het stichten van een Int. Bond van Juweliers, wel ke beoogt de gelegenheid te bieden tot een gedachtenwisseling omtrent onder werpen, welke bet juweliersbedrijf in ternationaal wil regelen. Als voornaamste punten der agenda komen voor: de internationale propa ganda voor goud en zilver en bijoute rieën, weeldebelastingen, de waarborg op goud en zilver, het leerlingwezen en het vraagstuk der paarlen. BUITENLAND. HET CONGRES DER BR1TSCHE ARBEIDERSPARTIJ. Vasthouden aan het protocol. De Labour-conferende te Liverpool behandelde gisteren eerst een zeër uit voerige resolutie van het partijbestuur voorges.e'd door Robert Will ams, den voormaligen leider van de transport werkers. Deze resolutie brengt hulde aan de verrichtingen van de vorige Labour- regeering, verklaarde dat de partij vasthoudt aan de beginselen van ar bitrage-protocols als de eenige prac- tische basis voor vrede en algemeene ontwapening, steunt het houden van een desbe.reftende conferentie, ënzér- klaart dat Engeland het initiatief moet nemen voor een overeenkomst tus- RECLAME. tabletten Mijnhard! Zenuwstillend—zenuwsterkend. Buisje 75 ct. schen verschillende landen, tor gelijk- tijdigeafschaffmg van de bewapening. De resolüiië proteteert varder krach tig tegen 'het voorgênonien veilig- heidspact, wijl 'dat feitelijk een be perkte alliantie 'beteekenten niet op de arbitragébeginselen van het proto col van'Genève'is gebaseerd, alsmede tegen geheime diplomatieke verbinte nissen en tegen de verlenging van het mandaat over Irak. Na verder te hebben' aangedrongen op vernieu wing van de onderhandelingen met Sovjet-Rusland,'spreekt de resolutie haar sympathie' Uit niet de socialis tische vakbewegingen van Bulgarije, Hongarije, ftaiië,. Roemenië en Span je*' Tegen het Dawesplan. - Bij het debat. :bi*acht de voorzitter van de mijnwerkefsvereeniging, Smith, het Dawes-pian ter -sprake en zeide, dat. de- mijnwerkers het Dawes-plan beter dan iemand anaers begrijpen; het verwondert hen niet, dat Duitsch land dat plan boven het verdrag van .Versailles verkoos; De mijnwerkers nebben de ervaring dat hét plan;de'internationale bewe ging der mijnwerkers .tracht te doo- den. Hij hoopt daarom, dat de par lementaire Labour-party een onder zoek naar de werkingen van het Da wes-plan op de mijnindustrie zal in stellen. 7; -• De SchoLsche communist Galacher vond, dat het Dawes-plan is uitger dacht door bankiers, om de arbeiders in ketenen te knellen. Lloyd George en zijn aanhang van groote financiers zijn voor het schema verantwoorde lijk. Mac Donald, die hierop het woord' verkreeg, verklaarde zich tegen het voorgenomen veiligheidspact en kon digde aan, dat ~de socialistische inter nationale, zocdra de bijzonderheden van het pact bekend zijn, een confe rentie zal beleggen om de houding van de internationale arbeidersbewe ging tegenover het pact vast te stel len. Mac Donald deelde verder de mee ning van Smith omtrent de werking van het Dawes-plan, maar ontkende, dat de Labour-re^eering zich daarop beroemde. Het plan ontstond in een tijd, dat men niet alleen voor groote financieele problemen, maar ook voor politieke problemen was gesteld. De commissie van Hers.el Was een politiek lichaam, dat haar economi sche macht gebruikte om politieke denkbeelden te verwezenlijken, ge'oa- sserd op het verdrag van Versailles. Daaraan wilde dë Labour-regeering een eind maken en om tevens do bezetting van het Roergebied op te heffen, is het Dawes-plan ontstaan. De Duitsche spc.-dem. drongen er bij hun regeering op aan, het toe te passen. Mac Donald herhaalde ver volgens zijn bekende meening om trent het verdrag van Versailles, het welk hij een. afschuwelijke oplossing noemde; 'even onrechtvaardig als de oorlog zelf. Als het Dawes-plan be hoorlijk wordt-uitgevoerd, zal dit een stap zijn naar. de, bevrijding van de arbeidersklasse. De motie werd daarop aangenomen. Socialisatie der banken. Vervolgens werd een resolutie aan genomen, ten gunste van socialisatie der banken en voor de oprichting van coöperatieve en gemeentelijke banken, ten einde te verkrijgen dat de beschikbare credietmiddelen wor den aangewend, uitsluitend voor het algemeen weizijn en niet voor bedrij ven, die geen sociaal nut hebben, en verder om in het algemeen het be reiken van een sociaiistischen staat te vergemakkelijken. Webb, noemde de resolutie een po ging tot een opbouwende politiek. De banken hebben "groote routen, zooals de aanwending van cred.etmiddelem voor verkeerde doeleinden, waardoor de booms.en^de-«rkes-ontstaan. Webb verklaarde zich verder tegen inflatie- •tendenzen. - DE CONFERENTIE TE LOCARNO. De delegaties. De F r a n s c h e delegatie welke aan de Conferentie te Locarno deel zal nemen is samengesteld uit de heeren Briand, Berthelot, Léger, Fromageot en Massigli. De Engelsche delegatie is sa mengesteld als volgt: Austen Cham berlain, Sir Cecil Hurst, Lampson, Selby en Bennett. De Duitsche delegatie ter con ferentie bestaat uit Luther, Strese- mann, Schubert, Kiep en Kempner. De Itaiiaansche delegatie ter conferentie bestaat uit de heeren Avez zana, Torretta en Grandi. Het staat vast, dat Mussolini de slotdebatten van de conferentie te Lo carno persoonlijk zal bijwonen. De beteekenis der conferentie. De bijeenkomst van ministers van de Westersche mogendheden te Lo carno om het veiligheidswaarborgtrac- taat te omschrijven en in zijn vorm te gieten, wekt te Londen veel belang stelling. Men erkent dat öp weg naar Locarno niet gemakkelijk, is geweest en men enkel geleidelijk en voorzichtig erheen op is geschoten. Voorzichtigheid is meer dan- ooit noodig, nu een defini tieve stap gedaan moet worden bui ten de atmosfeer die de betrekkingen tusschen de geallieerden en Duitsch land in de laatste jaren kenmerkte. De mogendheden zijn op het punt el kaar op voet van gelijkheid te ontmoe ten om de veiligheid die bezet gebied en gewapende argwaan totdusver moes ten verschaffen, te vervangen uuor welwillendheid en vredelievende be odelingen. De Westminster Gazette noemt het doel van de conferentie niéts minder dan bijlegging van den twist in het hart van Europa, die den vrede eeu wen lang gestoord heeft en hem on getwijfeld weer zal storen, indien hij onbeslecht overgaat aan een volgend geslacht van Düitscfiers .en Franschen. Het Engelsche huisvestingsvraagstuk. Uit een door Sir Kingsley Wood, par lementair secretaris van het ministe rie van volks3», zondhed, gedane mede- de elng blijkt,, dat thans sedert de schaarschte acuut werd, 490.000 nieu we huizen gebouwd zijn, met en zon der subsidie; en .dat er nog 70.000 in aanbouw zijïu Gewagende van de zeer aanmerke lijke vermeerdering van het aantal huizen door bouwers zonder subsidie, zeide spr. dat in de afgeloopen twee- en een balf jaar ongeveer 160.000 on- gesubisideerde huizen zijn voltooid. Het tempo van vooruitgang was be ter dan het in vele jaren geweest was, en spr. dacht dat men nu het keer punt had bereikt. KORTE BERICHTEN. Te Peking heeft een nota-wis'se- ling^ plaats gehad tusschen het diplo matieke corps eri de Chineesche re- geering^om de', kwestie te regelen, welke uit het Shanghai-incident van 30 Mei zijn voortgekomen. Het voorschot van de Banque' de France aan den staat is met onge veer anderhalf milliard francs toege nomen, .terwijl de biljettencirculatie, bijna één milliard francs is uitgezet. De Duitsche. pers publiceert ar tikelen, waarin zij Rusland ten aan zien van het veiligheidspact gerust poogt .te stellen. Volgens berichten uit Polen aan de bladen, zullen door de nieuwe Poolsche agrarische wet 30.000 Duit sche boerenfamilies getroffen en uit hun bestaan gestooten worden. In Brandenburg hebben 5000 ar beiders in de glasindustrie het werk neergelegd. De Senaat van Irak heeft Amery voor zijn houding te Genèvë bedankt. De Franschen hervatten den oor log in Syrië. Ajdir is in brand geschoten. UIT DE OMGEVING. SASS3NHEIM. Woehsdagavond hééft de< organist der .Geref. Kerk alhier de heer H. M. Keu- ning jijn belangwekkende rogelbespe- lingen hervat. Dat de belangstelling nog lang niet evenredig is aan het gehalte der programma's kan men betreuren; ferger is; dat dientengevolge dé a'tÖLve- zigen de meest gunstige klankverhou dingen van een prachtig oigel in een slecht bezette kerk moeten missen. Mo raal: meer belangstelling, daar worden allen beter van. Voor deze eerste orgelbespeling in het beginnend-seizoen had de heer Keu- ning overwegend Fransche muziek ge kozen. De klassieken waren alleen ver tegenwoordigd door Handel, van wiens bekende Koekoek- en Nachtegaalton- cert" de inleiding en het allegro werden gespeeld. Behoudens enkele onrustigheden kon men 'in deze voordracht, b(j alle waat- deering voor de imitatie-kunst van het moderne orgel, nog niet komen onder de begeestering, welke Beethoven van Ha del deed zeggen: Leer van hem met wei nige middelen groote effecten te weeg brengen. Van het drietal Fransche componis ten dat verder aan het woord was, Pierné, Sam. Rousseau en 'Wiflor staat Pierné verre bovenaan. Ofschoon geen gemakkelijk te verteren kost, heeft zijn Suite toch van begin tot eind ge boeid, dank zij ook de mooie klankcom binaties en de fjlflkbaar ifiet groote zorg en liefde voorbereide voordracht van den organist. In volle helderheid kwam de streng contrapuntiseh gezette Can- tilène uit, en het fugatisch inzettende Scherzando was een onafgebroken plei dooi voor fijngevoelige registratiekunst Widor de Parijsche componist, die o.a. les heeft gehad van Rossini en dat niet onder atoèlen of banken heeft ge stoken, was met een ïuü^ch en jeen Finale aan het woord. Nu, de marsch zal voor velen wel een rhythmisch vraag- teeken en misschien pok wel een uft den orgeltoon vallend nummer zijn ge weest; de Finale voldeed ons veel betel en zette den organist (componist en reproducent beidej in een mooi licht. De Berceuse van Rousseau, weinig ge bonden klinkend, kon met haar hard nekkig door eenzelfde tweetal noten ge souligneerde zetting minder boeien dan het met fraai klank-coloriet belichte Larghetto. Het iets te lange progranSna was als gewoonlijk voorzien van een eigen im provisatie van den heer Keuning, dit maal op Psalm 72:10. Waarom juist vers 10, is ons, om reeds vroeger ge melde redenen, duister gebleven. Maar wel heeft ongemeen bekoord de ditmaal zeer evenwichtige, naar in houd en kleur onafgebroken boeiende spelevaart over een hem volkomen ver trouwd water, waarbij met vaste hand het roer van de melodische hoofdlijn uit Ps. 72 omklemd bleef. Mooi werk, zóó te kunnen improviseeren. En de afwezigen hadden weer ongelijk. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren ic 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 6.— (Rome, 425 M.) Concert. 6.30 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, en 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 Nëi-\ Politiebericht, wcerberi- 1 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau Vas Dias. 7.15 NSF. Concert en lezing door Prof. Boeke uit Utrecht. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Bnossel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert .of le zing. of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Mam, 470 M.) Concert of' voordracht. 9.0^5 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert.. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.NSF. Uitzending van persbe richten, enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 (Londen en Daventry}. Tijdsein van Greenwich, weerbericht, meuwstij din gen. (Niet van onzen gewonen correspon dent). Woendagavond werd door de Ver. Ned. Landkolonisatie en inwendige Zen ding aangekondigde lezing met lichtbeel den in „Concordia" gegeven. Jammer, dat deze ^vond juist samenviel met de oreglbespeling in de Geref. Kerk, waar door de belangstelling niet zoo groot was als ze had Kunnen zjjn. Zoowel wat te zien als te höoreji was, als het doel waarvoor deze avond was georganiseerd was een grootere belangstelling waardig geweest. Donderdagavond bracht ons Chr. Fanfare Corps „Crescendo" een sere nade aan onzen A.R. wethouder, den' heer W. Warnaar, die dezer dagen zijn 25-jarige Echtvereeniging mag berden ken. De voorz. der ver., de heer C. v. d. Heyden, deelde mede dat het niet de ge woonte was bij dergelijke gelegenheden serenades aan de ingezetenen te bren gen, biaar dat men in dit geval' een uit sondering had gemaakt, ter oorzake van her vele, dat door den heer Warnaar voor de gemeente was gedaan. In en kele hartelijke^ woorden dankte da heer Warnaar voor dit blijk van belangstel ling en sprak de beste wenschen uit voor den oloei van Crescendo". Een en ander trok .veel Belangstelling van het publiek. LEIMUIDEN. Na twee en veertig jaar trouwen dienst heeft onze plaatsgenoot, de 77- jarige H. van Harten op de meest eer volle wijze zijn ontslag gekregen als machinist van het electrische gemaal van den Vriesekoopschen polder. Het polderbestuur kwam j.l. Woens dagavond ten zijnen huize bijeen om hem te huldigen wegens de eminente wijze, waarop hij al die jaren zijn taak heeft vervuld. Ook burgemeester Bak huizen en Ds. Ringnalda verschenen torn den nog zoo krassen veteraan in den strijd tegen de watervloeden te com plimenteeren. Het was een ontroerend oogenblik coen de burgemeester hem, na een har telijke toespraak, namens H. M. de Ko ningin de bronzen eere medaille, ver- tonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau overhandigde en op de trouwe borst speldde. Diep onder den indruk voor de blnde verrassing, die deze Koninklijke onaer scheiding hem veroorzaakte, sprak de gedecoreerde enkelie woorden van dank en gaf hij voor de aanwezigen nog eens een demonstratie met de hoogst moder ne en> practische machine, waarmede hh" in de laatste achtjaar bijna 400.000 kilowatt heeft gemalen, en die nu voort aan bediend zal worden door zijn zoon den heer P. van Harten. Moge de oude van Harten nog lang genieten van een rustigem, wel ver dienden levensavond. LIS3E. Omtrent den nieuw benoemden hoog- 1 eeraar aan de Landbouwhogeschool te Wageningen schrijft men aan de N, Rott. Crt.: Dr. E. yan Slogteren, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de plan- teaiziektekunde aan de Landbouwhoge school te Wageningen, is een leerling van den bekenden noogleeraar Moll te Groningen. Nadat Dr. van Slogteren gedurende de mobilisatie als reserve officier het land had gediend, 11am hii zijn studie weer pp en promoveerde hij bjj Prof. Moll, wiens assistent hij jaren lang geweest was,_ op dissertatie over de physiologie uer huidmondjes. Benoemd tot phytopatholoog voor de bloembollenstreek en daar gestatióneerd als ambtenaar van het instituut, voor phytopathologie te Wageningen, maakte hjj zich verdienstelijk door een metho de uit te werken voor de bestrijding van het narcissen-aaltje, een voor onze cui» tuur nieuwen en zeer gevaarlijken vij and. Zijn studiën oveer deze en and:re bloembollenziekten, die in bet w^-k-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2