tweede blad. WflT BE BLfiSEN ZEGGEN. feuilleton. Het geheim van Colde Feil. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1925 Prof. Bouman. De „Rotterdammer" toont zich wei nig ingenomen met de benoeming van Prof. Bouman tot lioogleergar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en schrijft: Het verlies, hier/nee aan de Vrije Universiteit berokkend, is groot. Twee keer, dicht op elkaar, werd onze Universiteit door benoeming aan de Rijksacademie van eminente leer krachten beroofd. Eerst ging Prof. Buytendijk naar Groningen, thans schijnt Prof. Bou man vrijheid te vinden naar Utrecht te trekken. Baar ligt in deze gang van zaken 'n pijnlijke tragiek. De tragiek, dat hetgeen aan de Vrije Universiteit is opgebouwd met ontzag lijke offers, goeddeels wordt afgebro ken door degenen die haar het naast stonden. De twee hoogleeraren, die de medi sche faculteit telde, verlaten hun post, aan wier inrichting zoo veel ten kos te was gelegd. De Minister van Onderwijs in ons Christelijk Kabinet meent aan de me dische faculteit der Vrije Universiteit haar ooilam te moeten ontnemen. Wel zeer sterk moet bij hem de over tuiging geleefd hebben, dat het Rijks belang geen andere beslissing dan de ze vorderde. Voor medische, wis- en natuurkun dige faculteit moeten wij weer van den grond af beginnen. Het valt zwaar en stemt in meer dan één opzicht bitter! Niettemin voortvaren! De posterijen. De Post, zegt de Star.daard, biedt thans uitnemende cijfers. De in komsten werden niet hoöger geraamd, maar de krachtige bezuiniging had tengevolge, dat de uitgaven ruim 5.3. millioen lager konden geraamrl Het gevolg was, dat de begrooting thans sluit met een bedrag van 7.1 millioen als uitkeering aan 's Rijks middelen van de becijferde winst. Deze goede gang van zaken is het gevolg van vereenvoudiging en ver sobering van den dienst, bezuiniging op uitgaven voor gebouwen enz. Met een al te royale wijze van doen, die tot aanmerkelijke tekorten leidde, is gebroken. En nu kan men ook aan stonds denken aan de zoo noodige ver laging van tarieven. Reeds .werd.ten aanziet, van de buiten lands che brie ven een por to-verlaging ingevoerd. In overweging zijn nog andereverbe teringen die voor het sociale leven van bete eken is zijn. Dit gaat den goeden kant op Wij ho pen, dat het resultaat der overweging niet te lang moge uitblijven en. dat ook de algemeene financieele toestand een goede verlaging der porto's zal veroor loven. Jammer, dat het spoorwegbedrijf nog met een tekort worstelt. Want ook ,daar behoorde men zoo spoedig mo gelijk tot een verlaging van de tarie ven te kunnen komen', wat voor het economisch leven van grooz belang zoude zijn. De sportwoede. De rector van de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam heeft bij do overdracht van het rectoraat met ernst gewaarschuwd tegen de sportwoede van onzen tijd. „Ik moet bekennen ~oo zeide hij, dat mij de sportwoede van heden wil voorkomen als een psychische epide-, mie, als een degeneratieverschijnsel;' en de plaats, die tegenwoordig aan de &port door onze groote dagbladen in geruimd tvordt, lijkt mij een onbe- 51). i Zij vergat haar schuwheid; zij keek naar zijn gelaat en verbaasde zich er over, hoe nobel het was van -uitdruk king. Zij kon zich niet herinneren ooit zulk een gelaat te hebben gezien, be halve dat van Sint Sebastiaan. Bij zichzelf zei ze, dat ze er zoo graag naar keek, omdat 'het zoo regel matig was gevormd en zulke edele trekken had. Welk een uitdrukking, lag er in die donkere oogen en om 'die scherpe, omlijnde donkere wenk brauwen Het was het ge'laat van een man, die veel had gereisd gebruind en een weinig verweerd. Heeft u veel gereisd, juffrouw Kent? vroeg hij. ;,Neen", antwoordde .zij, „het is ai- tijd een vurige begeerte van mijn hart geweest, doch die niet in vervulling ia gegaan". ..Slechts weinige van onze vurige l artewenschen worden vervuld", zei iiij, en voor de eerste maal merkte -i» lice op, dat er een zekere zwaarmoe digheid over liem lag. Plotseling werd een der palmtakken hborlijke concessie aan de sportmani- akken.- Er bestaat een al te groote neiging om- gedurende den zoogenaamtlen rusttijd, die voor ontspanning gebruikt dient te worden, de spieren maximaal in te spannen tot het leveren van een zoo groot mogelijke hoeveelheid (impro- ductieven) arbeid. Dit komt mij des te bedenkelijker voor, omdat hierbij in betrekkelijk kor ten tijd, ook van de hartspier en het daarmee samenhangende vaatstelsel veel meer arbeid geëischt wordt, dan ooit gedurende een langen, nuttig be steden werkdag. Het heeft mij dan ook geenszins verwonderd, bij de een of andere dezer wedstrijden offers te zien vallen, en ook 'dit jaar weer als medi cus een der jongelieden te hulp te mo gen snellen, die tegen de eischen van een wedstrijd niet opgewassen bleek. 'Wisten de sportaanbidders maar, wel ke de gevolgen voor den lateren leef tijd zijn! Als chirurg ben ik steeds bang een sportman te moeten operee- ren: het sporthart verdraagt de nar cose bijzonder slecht, zooals het ook tegenover infectieziekten weinig weer stand heeft." De waarschuwing van dezen ver maarden chirurg krijgt te grooler be- teekenis, wanneet* men weet, dat deze hoogJeeraar een warm voorstander is van lichamelijke oefening, en 'n voor treffelijk bergbeklimmer. KERK en school. ned. herv. kerk. Beroepen: Te Kortgene, J. H. Schuurmans Stekhoven te Sprjkcnisse. Te Waarder, D. Th. Keek te Gardereh. geref. kerken. Beroepen: Te Gaast, J. Maaskant cand. te Rijsoord. chr. geref. Beroepen: Te Ylaardingen, J. de Bruin te Maassluis. Te Aalsmeer, D. •Driessen te 's Grav^zande. G-eref. gemeenten. Bedankt: Voor Elderveeh, L. Boo ne te^ St. Philipsland. Een der sterksten. „Aangaande de dagen onzer jaren, daarin zijn 70 jaar, of all wij zeer sterk zijn 80 jaar". Dan moet, zegt de „Ned." wel tQt de allersterkste 11 behooren wie, gezond van geest en lichaam, den nagen tig jarigen ouderdom bereikt. Dit groote voorrecht zal op 30 Sept. te beurt vallen aan Ds. C. van Koets veld, em. 'pred. tè 's Qravenhage. 'Ds. Van Koetsveld, die achtereen volgens de Ned. Herv. Gemeenten te Üsseloo, Brusichem, Zevenhuizen (Z. H.) Oostkapelle, Zwartsluis, Oosterhout, Halfweg en Gces heeft gediend, was ook bekend als schrijver van kinderver halen, gedichten en novellen, en zag zijn verdiensten erkend door toekenning der Orde van Granje-Nassau. Ds. L. Baas. Naar „De Wekker" meldt, is Ds. L. Baas, Chr. Geref. Pred. te De Teuge, die tot herstel zijner zeer geschokte gezondheid een drietal maanden te Nocrdwijk aan Zee vertoefde, j.jf. Zon dag. weer voor het eerst voor zijn ge meente opgetreden. Geen studis-toelagen. De directeuren van alle Kweekscho len, zoowel openbare als bijzondere, heb ben, volgens het „Hbld.",van den Mi nister van Onderwijs bericht ontvangen, dat voor den cursus, welke nu aange vangen is, geen toelagen van Rijkswege zullen worÜen venvenu. Dit geldt niet voor de toelagen, welke reeds in het vorige cursusjaar zirjn toegekend, als mede niet van die, welke zijn cf worden toegekend ingevolge de cpneffing van zulke inrichtingen en verwijzing der kweekeüngen naar andere. Een' en au der op gronden van bezuiniging cn om dat-blijkens den toeloop van adspira.nt?n de studie voor onderwijzer geen aan re, diging behoeft. De onder wijzer sacte. Een bijvoegsel van de ,,St. Crt" gee-? dsn uitslag van hei: dit jaar gehouden 'examen voor de onderwijzersacte. op zij gebogen en madame's vriende lijk gelaat verscheen tusschen de bla deren. „Een aardig hoekje", zeide zij, maar tot mijn spijt moet ik u storing bren gen. Juffrouw Kent zou u mij het groote genoegen willen doen om en kele van uw mooie Engelsche balla des voor ons te zingen?" Voor Alice tijd gejhad had om te antwoorden, sloeg de kluk op de schoorsteenmantel tien uur en haar hart begon luid te bonzen. Zes jaar geleden had men haar op dit oogenblik in hechtenis genomen, beschuldigd van een zware misdaad. O, als deze dag van droeve herinne* ring maar voorbij was! Madame De- greep de uitdrukking op haar gelaat verkeerd. „U behoeft niet bang te zijn", zei zij, „uw gezang zal algemeen bijval vinden". Lord Arden stond met een buiging op en bood haar zijn arm. „Sta mij toe, juffrouw Kent, u naar de vleugel te geleiden", zei hij. „Ik kan niet zeggen, hoeveel genoegen het mij zal doen, om weer eens die oude, Engelsche balladen te hooren zingen". En plotseling scheen de zanglust in haar hart op te wellen en Iedere snaar van haar ziel te doen trillen. Daaruit blijkt, dat in totaal geëxami neerd zijn 894 mannelijke candidaten, van wie 6 zich terugtrokken, 435 zijn afgewezen en 453 zijn toegelaten"vrou welijke candidaten respt. 971, 3, 365, 603, zocdat het algemeen totaal is 1865 candidaten, 9 teruggetrokken, 800 af gewezen en 1056 geslaagd. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Vergader frig van Donderdagmor gen. Voorzitter de Burgemeester, de h. J. M. E. Kwint. Aanwezig alle leden. Na lezing en vaststelling van del notulen der vorige vergadering, wor den eenige ingekomen stukken be kend gemaakt. Van Gedep. Staten is bericht ingekomen van goedkeuring van verschillende raadsbesluiten. In de kosten van een keurings dienst voor waren zal Koudekerk over, 1926 hebben bij te dragen 1237.69. Van Zoeterwoude is een verzoek ingekomen om adhaesie te betuigen van haar adres inzake afschaffing1 van den zomertijd. B. en \Y. hebben 'gemeena in deze geen bepaald advies adres. De zaak is lang en breed in te moeten uitbrengen. De voorzitter toont zich niet enthousiast voor het in de volksvertegenwoordiging bespro ken en er is door de regeering, gelijk zij de laatste jaren gewoonlijk doet, met de betrokken lichamen genoeg overleg gepleegd. Op verzoek van de heeren v. Eg- tmond en v. d. Berg* wordt toch een 'steimming gehouden, waarbij met 6 tegen 1 stem, die van den heer Op- pelaar wordt besloten om het ver zoek van Zoeterwoude in te willigen, De voorzitter deelt verder mede dat de directie der Posterijen afwij zend heeft_ beschikt op het verzoek om voor Koudekerk een derde post bestelling in te voeren, daar een op gemaakte statistiek heeft uitgewezen aat in deze gemeente niet zooveel ge correspondeerd wordt, dat een derde bestelling noodig moet worden geacht. Het is wel vreemd, dat aan de over zijde, aan den Rijndijk wel een tierde bestelling plaats heeft, doch het niet waarschijnlijkis, dat daar meer brie ven komen dan hier in het dorp. De heer O p p e 1 a a r vindt het ook vreemd. Intusschen hebben de fabri kanten vreeselijk veel hinder van de zen toestand. De voorzitter kan nog mede- deelen dat blijkens inlichtingen van het postpersoneel de de informaties van de Statistiek telkens op minder gelukkige momenten zijn ingewonnen. De postdirectie wijst erop, dat de be: langhe'bbenden tegen geringe kosten gebruik kunnen maken van het bus recht, in. a. iv. dat zij de post kun nen afhalen. Besloten wordt, nogmaals een po ging te wagen, waaroij ook de fa brikanten zullen medewerken door de indiening van een adres en het ver strekken van gegevens.' Vervolgens heeft aanbieding plaats van de gemeenterekc-ning over 1924. De ontvangsten bedroegen 52.976.82, de uitgaven f 52.834.90, het batig saldo 1141.92, wat de gewone reke ning betreft. De kapitaalsrekening sluit met een nadeelig s;aldo van 1465.79. De heeren v. Egmond, van den Berg en de Jong werden aangewezen om de Commissie te vormen die de rekening zal hebben ha te z'ien. Met 'betrekking tot hst leggen van een paardenpad in de Lagewaarcl, deelde de voorzitter liierne mede, dat bestek en voorwaarden voor de aan besteding van dit werk gereed liggen en dat deze spoedig zal plaats heb ben. Waarschijnlijk is dan nog vÖór den winter het pad klaar. Vervolgens werden vier obligaties uitgeloot van de geldlsening bij den Postspaarbank. Uitgeloot werdén de imipümers 7-3, 54, 4 en 53. De raad 'hechttte vervolgens zijn goedkeuring aan een wijziging van ao overeenkomst met de Lichtfabrieken te Leiden, voor de levering van gas. Deze overeenkomst dateert van T9I1 -1 bepaalt o.m. dat Koudekerk al- ieen van Leiden het benoodigde gas mag betrekken. Waar deze overeen- HOOFDSTUK XVIII. Een gelukkige avond. In madame's salon, waar deze gas ten menigmaal bijeen w^ren, werd al tijd met beleefde aandacht naar de muziek geluisterd. Op het zien van de schoone Engelsche, naar de piano ge leid door den graaf, was de belang stelling dadelijk gewekt. De meesten kenden haar wel, al hadden zij nooit begrepen, waarom zij zich altijd in afzondering had gehouden. „.Juffrouw Kent," mompelde de eene staatsman Legen den ander. „Juffrouw Kent!" fluisterden anderen, die haar in het Bois de Boulogne meermalen hadden bewonderd Alice Kent had niet een bijzondere mooie zangstem. Er was geen wonder volle klank in te beluisteren en even min klom haar stem tot haast onbe reikbare hoogte. Maar zij had een stem, 'die- men aanduidt met „sym: pathiek", een stem die ontroerde. Zij zou met het geluid van haar stem geen concertzaal hebben kunnen vul len, maar in een salon klonk zij voi en diep met zware, melancholische tenen. Ieder woord van het lied was duidelijk verstaanbaar. Het eerste vers, dat zij zong. was een oud Engelsch liedje, waarvan het refrein luidde: „Het had kunnen zijn". (komst in 1941 afloopt en het (nieuwe contract voor de levering van elec- ttriciteit eveneens voor 40 jaren geldt, geldt, werd het gewenscht geacht, den geldigheidsduur met 14 jaren te ver lengen, zoodat beide nu gelijk eindi gen -Mét het leggen van den kabel zal op 5 Oct. a.s. een aanvang gemaakt worden. In November kan waarschijn lijk de stroomlevering aanvangen. Er zal vanwege de Lichtfabrieken propa- anda worden gemaakt van het ge- ruik van electricity, ook voor land bouwdoeleinden- Zoo zal er o.a. een tentoonstelling met demonstraties ge houden worden met daaraan verbon den filmavonden. Bij $e rondvraag drong de heer v. d. Berg, aan op het snoeien van boomen, waar deze juist voor de j straatlantaarns staan. De heer v. E g- •mond vroeg pogingen" in het werk te stellen, desnoods in samenwerking met andere gemeenten-afneemstërs van 4e Leidsche Lichtfabrieken om verlaging te krijgen van den meter- huur, die indertijd met oorlogstoeslag verhoogd, doch sindsdien nog niets, verlaagd is. Zal ernstig aan gewerkt worden. Nadat de heer v. Egmond den voor zitter nog had bedankt voor zijn ge- lukwenschen aan het begin der ver gadering geuit in verband met, zijn benoeming tot lidt der Prov. Staten en hi; er den wensch aan toegevoegd had dat hij ook op die plaats nog voor Koudekerk tot nut zou kunnen zijn, werd de vergadering gesloten. NOORDWIJK. De Raad dezer Gemeente komt Vrij dag a.s. 's avonds 7V3 uur in open bare vergadering bijeen. Te behandelen punten: 1. Ingeko men stukken en mededeelingen. 2. a. Aanbieding gemeente-begrooting en 'bedrijfsbegreoting 1926/ b. Aanbie ding gemeente-rekening en b'edrijts- rekeningen 1924. 3. voorwaarden waar op aan de bewaarscholen subsidie zal worden verleend. 3a. Benoeming Gom missie onderzoek begrooting rekening. 1924. 4. Loon- en verlofregeling van de werklieden bij de Openlare wer ken in los-vast dienstverband. 5. Wij ziging kindertoeslagregeling in ver band met Pensioenwet. 6. Aanbie ding gemeenteverslag 1924. 7. Aan koop grond hoek MolenstraatZee straat. 8. Wijziging reglement Wees huis. 9. Salaris verhooging mej. Wijs man, klerk bij de gemeentebedrijven. 10. Opheffing instituut rooimeesters. 11. Wijziging begrooting 1S25. BOSKOOP. De volgende onbestelbare brieven zijn aan het postkantoor alhier terug te bekomen: Brouwersgracht '22, Amsterdam; Mej Habich, Schoten bij Haarlem en C-. v. d. Willik, Prinsengracht 20, Den Haag. Dinsdagavond heefr er in hotel „Klaassen" een lezing plaats gehad, welke lezing ten doel had, om alhier actie te voeren ter verkrijging van electriciteit. 1 Voor de vergadering die zeer goed bezocht was, trad als spreker op de heer André de la Porte, ingenieur te Eindhoven. Genoemde heer heeft op duidelijke en zakelijke wijze uiteengezet de voor deden alsmede het nut van electri- citeit, zoowel voor huis- als industrieel gebruik. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik ge maakt. Zondag 27 September, v.m. 9ya uur, en n.m. 6 uur, hoopt voo'r de confessioncele vereeniging in het ge bouw „Salvatori" op te treden Ds. Muller uit Gorinchem. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen. 2 portemönnaie's met inhoud, 1 kus sen, 2 zakken en X rozenkrans in etui. SASSENHEIM. De afdeeiing „Sas^enheim" van den Nederl. Christen-Vrouwenbond hield -.Woensdagavond hare eerste vergade ring van dit seizoen. Na een vrien delijk welkom van de preste, werd overgegaan tot lezing der notulen en het aoen van verschillende mededee lingen. Dank zij het ijverig werken Haar toehoorders luisterden onder volmaakte stilte en nadat zij geëin digd had, bleef deze nog een oogenblik onverbroken. En door heel de salon klonk nog in ieders hart de woorden: „Het had kunnen zijn". Lord Arden stond bij de piano, met zijn oogen gericht op het schoone ge laat van de zangeres. Het was zoo lief, zoo rein, zoo vol van de teederste gevoelens. „Ik heb nooit eerder zulk een ge laat gezien", zei hij bij zichzelf. Hij was er zich niet van bewust, dat zijn oogen nog altijd op haar waren ge richt. Hij wist niet, dat zij de hare met een onzichtbare macht tot zich trokken. En toen zij de laatste woor den zong: „Het had kunnen zijn", ont moetten hun oogen elkander. Eén oogenblik scheen het, dat hun harten elkaar verstonden, dat er iets was dat hen scheidde van tie anderen in de kamer. Toen zei Lord Arden: „Wilt u nog iets zingen? Mijn moe der had ook zulk een mooie stem en zij hield zooveel van die mooie oude ballade van „Barbera Allen". Wilt u die vcor mij zingen?" „Met genoegen", zei zij, maar haar lippen trilden even. Den laat9ten keer dat zij dit gezongen had, was geweest vcor kapitein Archie Douglas en hij van het bestuur, kon voor dezen win ter een. program worden saamgesteld waarvan werkelijk véél verwacht mag worden. Daar juiste datums en onder werpen nog niet geheel vastgesteld zijn, kon publicatie nog niet geschie den. - t Mej. Moolenaar—de Boer kreeg nu het woord tot het houden van een inleiding over „Onze Kleeding", een zeer nuttig en practisch onderwerp, vooral in dezen tijd. Zooals te begrij pen, volgde hierop een "gezellige bè- sp reking. Nog werden afgevaardigden geko zen, en plannen gemaakt voor de a.s. jaarvergadering van den Bond, waarna Mevr. L. Franckenvan Pa rijs in dankgebed voorging. Burgerlijke Stand. Gebo ren: Willem, z. v. L. van Bieren en S. A. Krieger. Philippina Hendrika, d.v. N. v. d. Kwaak en B. C. Bette. Carolina, d.v. L. de Bruijn ene H. J. M. van der Voorden. Marinus Wil lem, z.v. J. Spaargaren en C. Griek- spoor. Johanna, d.v. C. S. van Goe- verden en J. M. H. Bergman. Johan-, nes, z.v. J. Hogewoning en G. Vlet-, ter. Elisaioeth jozina, d.v. P'. Vis en C. Westerbeek. Overleden/Johannes v. d. Schrier, 53 j., echtg. van J. J. Schrier. Gevestigd: J. Klein, Hoofdstraat 65 van Haar-. 1 emmermeer. Mej. H. J. O vervliet, Vaartkade 5a, van Oegstgeest. W. Kruijt en gezin, Kerkelaan 22 van! Lisse. Vertrokken: Mej. C. H. M. Four van Hoofd straat 119 naar Apeldoorn. Mej. H. Welling van Kerkelaan 8 naar Pij-, nacker. ZOETERWOUDE. Bij Kon. Besluit van 5 Sepi. 19-5 vernietigd de afwijzende beschikking v. het gemeentebestuur alhier cp he.; ver zoek van de N. V. draadvlechterij Esal- eha. tót het in werking ^tellen van een circa 25 P.K. ruw oliemotor en naar daarvoor voorwaardelijk vergunning v-r leend. Het mond- c-n kliuwz.er on .'er h t vee breidt sterk uit. Er sterven er nog al aan. Door het gemeentebestuur is de gelegenheid openg steld tot kostelcoza inenting. Zitting doorvoor zal wrden. gehcuden op het dorp in do .openoarj school en a. d. Rijndijk in café „ik leer nog". Op den Hoog:n Rijndijk had eer- gisteumiddag eon aanrijding; plaats vr.n een motorrijwiel en e:n wielrijder. Do wielrijder, de 47-jarige Gr. uit Lei derdorp, wilde zonder vooraf een toe ken te geven, de Brugstraat inrijden, en. werd gegrepen door een achter hem aan komenden motorrijder. Boide.i k.vanroa te vallen. Gr. bleef bewusteloos liggen en de meterrijder bekwam alle n veel materieele schade aan zijn motorrijwiel. Dr. Persant Snoep van Leiderdorp, die spoedig t:r plaatse was, verleende hulp. Het bleek, dat de toestand van Gr. nogal mee viel. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Aiida, d. van A. Jansen en M. Persoon. Aagtje, dochter van A. van Hulzen en A. Hor dijk. Hendrik Johannes, zoon van W. F! de Leeuw en J. M. de Krijger. Sletje dochter van G. Roubos en L. Bakker. Adrianus Corneiis, zoon van A. v. d. Putie (overlj en I. J. Heemskerk. Teu- na, dochter van C. de Moor en M. Ta- tes. Getrouwd: Aarnout Pietar Feelaus, 26 jaar en Gerarda Fortunata Anna Walgraeve, 18 jaar. LISSE. Burg. Stand. Geboren: Elly Johanna dv. V. M. Driehuizen en S. M. L. Speelman; Cornells Jan Gerrit, zv. J. P. Segers en Th. G. Eggink; Comeli3 zv. C. Horstman en H. Baartse; Jacobus zv. J. Th. M. Lampe en J. Th. Kapitejjn; Theodorus Martinus, zv. P. v. d. Lan3 en M. Bartels. Martinus Gerardus, zv. M. Rornijn en M. J. v. Stijn. Overleden: Anna Langëïaan, weduwe van J. Slootbeek, 73 jaren. Ondertrouwd: N. J. v. Beelen en G. Wijsman; L. v. d. Woude en J. W.^ Verduin. GehuwdH. Meeuwissen en J. v. Ger- ven. had lachend tegen haar gezegd, dat onder gelijke omstandigheden zij even wreed zou zijn als de schoone Bar bera en zij herinnerde zich, hoe haar man haar verder heel den avond Bar bera Allen had genoemd. Dat waren droevige en sombere her-i inneringen, die haar oogen met tra-N nen vulden, doch zij zong het lied, j zooals het nooit tevoren door haar ge- zongen was en Lord Arden zei op zach ten toon tot haar: „U heeft de herinne ring aan mijn moeder levendig ge maakt. Ik zie haar zoo duidelijk voor mij, als ik in jaren niet heb gedaan. Toe wilt u er nog eens een zingen", smeekte hij. Hij genoot er zoo van; hij had op zijn reizen genoeg Fran- sche en Italiaansche liedjes gehoord, maar deze oude balladen, die hem zijn moeder weer voor den geest rie pen, hadden een buitengewone beko ring voor hem. „Kent u die mooie woorden van Shakespeare, die, naar ik meen. dooi Dr. Arne op muziek zijn gezet? Zij beginnen: „Waal, waai gerust, gij win ter wind". „Ja", zei zij. „ik ken ze wel. Ik zal, ze voor u zingen", en de heerlijkste muziek golfde door de kamer „Waai, waai gerust, ge wintorwind, Gij zijt nog niet zoo slecht gezind Als een ondankbaar menschenhart.*

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5