dag-agenda. buitenland. uitdë"qmgêving~. NIEUWE LEIDSCHE De avond- nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van: Maandag 21 tot en met Zondag 27 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. D. van Driesum, Mare 76, tel. 406 en VV. Pelle, K. Rapen burg 12, tel. 594. koeld, 100 K.g. f95, paardenvleesch, yersch of gekoeld, 100 K.g. f 50. Gedurende de maand October 1925 zal mitsdien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten be dragen 10 pet. van de hiervoor ver meide waarden. Betaling van belasting op de post kantoren. In de „Maasbode" werd medege deeld, dat het voornemen bestaat de gelegenheid te geven, om belasting te voldoen op de postkantoren. Naar aanleiding niervan, zegt het Hdb 1.,'hebben we informaties inge wonnen en vernamen, we daarbij, dat inderdaad wellicht reeds met ingang van 1 Januari a.s. op verschillende groote en kleine kantoren der pos terijen in het land en op enkele be paalde bijkantoren in de groote ste den belasting 'betaald zal kunnen wor den. Dergelijke betalingen zullen wor den aangenomen op de wijze van be talingen per giro, dus zonder dat men kwitanties ontvangt op de betrekke lijke aanslagbiljetten. De postambte naren zullen enkel door middel van een doordruk een bewijs afgeven van de bedragen, die men betaald heeft, met vermelding van de belastingja ren, soort van belastingen en kohier artikelen, waarop men de gestorte sommen wil laten afschrijven. De post administratie draagt dan zorg, dat men op de ontvang-kantoren van deze betalingen verwittigd wordt. De bedoeling van deze maatregel is het aantal belastingsgelegenheaén te vergrooten. Tot in de kleinste plaat sen toch vindt met hulpkantoren der posterijen. Vermoedelijk zuilen daar tegenover verschillende kleine bela« ting-ontvangerskantoren kunnen wor den opgeheven en tot één groot kan toor vereenigd of aan een bestaand grooter kantoor toegevoegd worden. Naast uitbreiding der betaalgelegen- heden verwacht men dus een bespa ring op de uitgaven. Als deze maatregel ingang vindt bij het publiek, en daaraan valt nauwe lijks te twijfelen, dan zullen de beta lingen aan de belasting-kantoren in aantal belangrijk afnemen en zal men daar r.uimer gelegenheid vinden om de bepalingen der Invorderingswet vlugger en beter tot haar recht te doen komen. DE VOLKENBONDSVERGADERING De economische conferentie. Gisteren heeft de. Nederlandsche gedelegeerde jhr. Loudon in de As semblee een redevoering gehouden, in verband met het voorstel van den Franschen gedelegeerde Loucheur tot bijeenroeping eener internationale eco nomische conferentie. Met Loucheur is ook Loudon van {meening, dat de economische strijd tusschen de volken de meest veel vuldig voorkomende oorzaak van den oorlog is. Door de Economische anar chie wordt de algemeene veiligheid bedreigd. De wereld wordt eigenlijk te klein en de onderlinge afhankelijkheid der verschillende staten in economisch op- zicht te groot. Orp die reden kunnen ■de staten niet langer nalaten, zich on derling Te verstaan, ten einde bedoeld gevaar uit te schakelen. Daarom verdient het plan voor een internationale economische conferen tie de volle aandacht van den Volken bond. Deze economische conferenties zul len evenals arbeids- en verkeerscon- ferenties, periodiek gehouden moeten worden, indien men wil, dat het Fran- sche voorstel ten volle tot zijn recht komt Spreker betoogde ten slotte, dat het noodzakelijk is, dat alle landen - ter, wereld worden uitgbnoodigd en dat het dwaasheid zou zijn, het econo misch .herstel van Europa te behan delen zonder deelneming van Duitsch- land aan de besprekingen. Loudon prees zich ten slotte geluk kig te kunnen verklaren, dat Neder land volgaarne het. Fransche voorstel steunt. Daarop werden het- rapport en de resolutie onder applaus aer vergade ring aangenomen. HET VEILIGHEIDSPACT. Da uitnoodiging aangenomen. De Duitsche kabinetsraad is gister morgen om elf uur onder voorzitter schap van president Hindenburg bij eengekomen, ten einde officieel te be slissen over de aanneming van de .uit noodiging der geallieerden tot de pactsconferentie. Aan dezen kabinetsraad werd. door alle leden der rijksregeering deelge nomen Besloten werd, dat aan de op 5 October a.s. aanvangende pactsconfe rentie als Duitsche onderhandelaars de rijkskanselier, dr. Luther, en de minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Stresemann, zullen deelnemen. De volmachten der beide gedele geerden zijn niet beperkt. Slechts richtlijnen voor de te voeren onder handelingen zijn in den kabinetsraad vastgesteld. Deze richtlijnen zijn in overeenstemming met de'Duitsche no ta van 20 Juli en de daarna-afgelegde' regeringsverklaringen, be reftende de pactspoiitiék. Het aantal Joden ter wereld. In eën in de „Univers Israélite" ver schenen statistiek wordt gezegd, dat het aantal Joden in de geheele wereld op ongeveer 14.830,000 wordt geschat, d.i. ruim 1 pet. der wereldbevolking. De volgende cijfers worden voor de verschillende landen afzonderlijk ge geven: In Polen wonen 2.829.456 Joden; in geheel Rusland 5.253.324 Joden, waar van 2.626.667 in Europeesch Rusland; de Oekraine 1.772.479 Joden; in Roe menië 834.344 Joden; in Duitschland 575.000 Joden; in Hongarije 473.310 Jóden; in Tsjecko-Slovakije 354.342; in Groot-Brittannië 286.000; in Oosten rijk 300.000; in Frankrijk 150.000; in de Vereenigde Staten 3.600.000 en in Bel gië 12.000. Het totaal in Europa zou 9232.576 bedragen of 2.1 pet. van de geheele Europeesche bevolking. Nieuwe concessies. Naar de Dni meldt, heeft Trotski bij de ontvangst van een delegatie uit par ticuliere handel- en nijverheidskrin gen verklaard, dat het in het voorne men ligt de belastingen voor particu lieren te verlagen. I}e desbetreffende bepalingen kunnen tegen het $inde van dit jaar worden tegemoetgezien. Ook de buren voor magazijn- en win kelruimte, die thans zeer hoog zijn, zullen voor den particulieren handel worden verlaagd. Hetzelfde blad maakt melding van epn door het volkscommissariaat van huitenlandschen handel bij den raad g\'an arbeid en verdediging ingediend voorstel om aan particuiliere onderne mers het recht te verleenen in het bui tenland export-kantoren te vestigen, lot nu toe had naast de sovjet-regee ring alleen de coöperatie hiertoe het recht, Het Russische miliiairisme. De Soviet-regeering heeft dezer da gen de tekst van de- wet op den mili tairen dienstplicht gepubliceerd. Volgens deze wet zijn alle burgers van 19 tot 40 jaar dienstplichtig. Er wordt een gerneng systeem inge voerd, en wel een staand- en een mi litie-leger. Van hun 19de tot hun 20- ste jaar krijgen de dienstplichtigem een vóóropleiding. De werkelijks dienst vangt aan met het 21ste levens jaar en duurt 5 jaar, waarvan 2 tot 4 jaar actief al naar gelang van het wa pen, waarbij men is ingedeeld. Tot de eerste reserve bahooren de manschappen tot hun 32ste levensjaar en tot de tweede tot hun ,40ste. Perkonen, die niet op eenigerlsi wij ze arbeid Yerrichten en dus niet kies gerechtigd zijn, zullen niet bij de weer macht worden ingedeeld, maar in zoo genaamde arbeia-bataljons, waarvan in vredestijd slechts een klein contin gent wordt opgeroepen, terwijl de ove rigen een verdedigingsbelasting heb ben te betalen. Vrouwen dienon in tijd van vrede alleen, op grond van vrijwillige aanmel' ding, terwijl zij in tijd van oorlog voor bijzondere diensten gullen worden ge bruikt. Vrijstelling van het dragen van wa penen op grond van religieuze over tuiging is mogelijk. In voorkomende fevallen zal de Rechtbank hebben te eslissen. Europa als concurrent van Amerika. De uit Europa te New York terug gekeerde directeur van het bureau voor binnen- en buitenlandsche han del, Julius Klein, verklaarde, dat de 'Europeesche concurrenten van Ame rika een intensieve campagne op de wereldmarkten en in het bijzonder in ,Zuid-Amerika voorbereiden.» De Iheer Klein drukte zijn verbazing uit over de oeconomische vorderingen welke Italië maakt, welk land een der krachtigste concurrenten van Amei rika zaj. worden. f Hij wees er verder op, dat Duitsche en Engelsche firma's Spanje als tus- schenstation gebruiken, om met Zuid- Amerika tot zaken te komen. De Duit- schers hebben talrijke Spaansche maat schappijen opgericht, die door Amet- rikaansche handelskringen scherp in; het oog moeten worden gehouden. De bevolking van. Frankrijk. De „Chicago Tribune" geeft een aantal cijfers over het tweede kwar taal van 1925, genomen uit de offi- cieele statistieken betreffende dën loop der huwelijken, echtscheidingen, ge boorten en sterfgevallen in Frankrijk. In het tweede kwartaal van 1925 dan, zijn 101120 huwelijken gesloten, dat is 2437 meer dan in dezelfde periode van 1924. Het aantal echt scheidingen is 500 minder dan in 1924, namelijk 5265.. .Wat het aantal geboorten betreft, dit was in het genoemde kwartaal <198728, hetgeen een stijging van 8413 beteekent in vergelijking met de over eenkomstige periode van 1924. Tot zoover zijn'de statistieken voor uFrankrijks bevolking gunstig te noe- men. Het sterftecijfer brengt evenww een donkerder kleur op het schilderij. In 'het tweede kwartaal van dit jaar stierven in Frankrijk 175655 persQ- nen, dat is 13034 meer dan in. het zelfde tijdsbestek van 1924. Het geboortecijfer overtreft dus het sterftecijfer met 23073, wat echter 7619, minder is dan in 1924. KORTE BERICHTEN. Coolidge heeft verklaard, dat de V. S. alleen aan een ontwapeningscon ferentie van den volkenbond Hum en deelnemen, als de regcoring daartoe machtiging van het congres krijgt Er wordt een spoedig einde ver wacht y-an de zeelicdenstaking in Au stralië. Een crediet van 11.700.000 goud- frank is #cgestaan voor een nieuwe vergaderzaal voor den Volkenbond. I11 een douanekantoor te Warschau zijn groote verduisteringen ontdekt. Er is een onderzoek ingesteld. Er zon den staat voor een .millioen zloty, schade berokkend zijn. In de militaire haven van Lenin grad zijn 124 personen gearresteerd wegens het zich toeëigenen van staats goederen tot een waarde van 2 millioen roebel Volgens een telegram uit Dantzig zijn gedelegeerden vandaar naar War schau vertrokken tot voortzetting van de destijds onderbroken onderhandelin gen over de consulaire betrekkingen tusschen beide landen. De „Popoio d'Italia" verneemt uit Athene, Üat de monarchistische 'bewe ging zich snel in Griekenland uitbreidt. Men is van meening, dat een monar chie Griekenland sterker tegenover het buitenland zal maken. Dr. van Gijn zal aftreden als ad viseur der .Oostenrijksche Nationale Bank. RECLAME. ivafti Wanneer U een DEKEN noodig hebt. Kom eens kijken naar onze groote sorteering, U zult dan tevens zien, dat de prijzen lager zijn dan bij anderen. Bovendien weet U dat PIE C K uitsluitend degelijk goed verkoopt. WASSENAAR. De Nieuwe Kerk in 't Park „De Kievit." Onder zeer veel belangstelling en in tegenwoordigheid van Ex. Oud-Mi nister ,De Visser, en verschillende pre dikanten uit genabuurde plaatsen, heeft gisteravond de plechtige ingebruikne ming plaats gevonden van het nieuwe tweede kerkgebouw van de Ned. Herv. Ge-meent? alnier, dat, zocals men weet, in het park „Da Kievit", in de onmid dellijke nabijheid van de tramhalte van dien naam is -verrezen. De plechtigheid stond onder leiding van den plaatselijken predikant, Ds. JW. D 11 s ze 1 in a n 11. Begeleid door het prachtige, in mo dernen stijl gehouden kerkorgel, _ean geschenk van dei bouwmaatschappij,rde Kievit", dat voor deze gelegenheid werd bespeeld door den bekenden organist Koopmans uit Den Haag, zong de talrijk opgekomen 'gemeente bij den aanvang Psalm 122: i, waarna Ds. Dönszelmann de Apostolische geloofsbelijdenis en ver volgens Ps. 122, onberijuids voorlas. 'Nadat gezongen was Ps. 84: 1 en 2 heette Ds. D.„ allen hartelijk welkom., "in het bijzonder de Ijewoners van ,jde Kievit". Welk een heerlijke ure is het thans nu we idt prachtige heiligdom mogen wijden, nadat we geidurenldei 7 a 8 jatren gebruik mochten maken van de Chr. school aan den Zijdeweg. In (h<et bijzonder richt spr. zich tot Z. Ex. Dr. J. Th. de Visser, Dr. A. Troelstra, en de predikanten Tichel man, Rutgers, Nauta en Hermanides van de gemeenten te Den Haag, Sche- veningen, Katwijk aan Zei? en Valken burg, die meermalen hielpen in den dienst des Woords; verder tot de kerk meesters. Deze avond is de kroon op hun werk; een. goed wq^k. Namens den Kerkeraad dankt spr. hen voor al hun moeite en ook voor hun persoonlijk geschenk: den kansel bijbel'. Het beste dat zij konden geven.. Hartelijk dankt spr. allen die groote of kleinere bijdragen afstonden; in het bijzonder de maatschappij „de Kievit", voor haar prachtige creschenken: de grond waarop de kerk staat, en het fraaie kerkorgel. Verder allen,w.o. zeer jeugdige personen soms, die zich heb ben ingespannen bij het collecteeren. Zij zijn er eveftwel nog niet. Er is meer noodig, want straks moet hier ook een •eigen herder en leer aar luimen. Spr. dankt vervolgens den architect, den heer H. P. Mutters voor zijn zeer fraai ontwerp en den aannemer, den heer Voormolen uit Rotterdanj. voor de (afwerking, om zich dan ten slotte te richten tot den voor 'teerst in functie fiijnden koster den heer Bos, en de or ganisten, die zich hebben beschikbaar gesteld. Wij zijn hier gekomen, aldus spr., om - te bewonderen de pracht die zich in dit nieuwe heiligdom, in» de hoofd lijnen als in de fjnere details open baart. Maar in bijzonderen zin toch wel 0111 het te wijden aan zijn heerlijke be stemming; een huis der aanbidding. In een bezielde toespraak spr. dan achtereenvolgens op de beteekenis van dit kerkgebouw, als zijnde een Beth el, niet een hol gedenkteeken. ter eere, van den oneindige alleen, maar veelmeer het Huis van den Hemelschen Vader daar Hij Zijn kinderen verkwik king bereidt op den dikwijls onbegre pen weg door dit leven.. - Een Huis d^r aanbidding waar wij ons verlustigen in de volvoering van Gods Heerlijken raad. Een Bethlehem, een broodhuis, waar geestelijke spijze wordt geboden. Een Bethesda, waar d? geestelijk kranken hoe velen zijn er niet in onzo dagen genezing vinden voor liet ontwrichte zieleléven in Gods genade die er verkondigd zal worden als in Christus geopenbaard. Een liefelijk te huis, waar de nabijheid Gods zal worden gesmaakt. Na het gemeenschappelijk zingen van Gez. 2 1, betrad Z.Ex. Dr. J. Th', de Vis ser den kansel. Hoewel geen officieel lichaam ver tegenwoordigende, heeft spr. niet ge aarzeld hier op te treden, daar hij ais oud-lid der Wassenaarscne p meent y nog met haar meeleeft, en zeil „aan den lijve" de noodzakelijkheid heelt gevoeld van een tv*eede kerkgebouw, nog niet zoozeer voor de gemeente zeil1, dan wel om te dienen als een zendingspost tus schen de duizenden die hier komen ge nieten van de schoonheid der natuur, en daarbij de schoonheid van het Evan gelie dreigen te vergeten. God geve, dat hier de honger van me nig hart gestild en de dorst van menige ziel worde gelescht. Sinds onze Ileilinü tegen de Saniari- taansche aan de JacobsOron, ziende op de ondergeschikt geworden beteekenis van de plaats der aanbidding het be kende wpord sprak: God is een Geest, en die Hem aanbidden, moeten Hem aan bidden in Geest en Waarheid"is het karakter der Godshuizen veel ver anderd. Evenwel niet in dien zin, dat haar beteekenis zou zijn verminderd. Inte gendeel, die is door K* karakter der Christelijke samenkomst n verdiept,, ver heerlrjkt en verhoogd. Want al behoeven wij God niet op een bepaalde plaats te zoeken, en zoekc juist Hij ons, overal, zoo heef: het Hem toch behaagd, om, zooals op Sinaï en op den Pinksterdag blijkt, Zijn open baring te verbinden 'niet aan d:n enke ling, maar aan het volk, aan de gemeen schap, de vergadering d;:r geloovigen. Na hierop in een schoon rede nader te zijn ingegaan, wënsc^ spr. de Ge meente hartelijk geluk met dit kerkge bouw, met die schoone kerkgebouw. De idee van het goede wordt' dikwijls be reikt via de idee van het schoone, heeft Plato gezegd. Het Christendom heeft de juistheid daarvan verstaan, teen het de kunst wijdde aan zijn Godsverheerlijking. En het komt spr. voor, dat ook 8e» ontwer pen van dit rijke interieur de waarheid daarvan heeft doorvoeld. Hem brengt spr. hartelijk dank, zich vleiend met de hoop, dat in dit kerkgebouw de» be teekenis van kunst en schoonheid voor het Christendom beter zal worden ver staan. Met waardeering gewaagt spr. van het pionierswerk van den heer Beelaerts van Blokland, president-kerkvoogd, die de grootste stuwkracht van dit werk is 'geweest en daarin de traditie van zijn geslacht waardig voortzet. Toch, zoo besluit spr., zal het heer lijker zijn, wanneer eens alle Gcdshni- .zen zullen kunnen worden afgebroken, omdat de geheele aarde' Gods Huis zal zijn geworden. Een stad zonder ^tempel, waarin allen van God geleerd zijn, wan neer inplaats van zonde en verdriet, al les zich zal vereenigen 111 den-jubel: Soli Deo Gloria. Mogen daarbij vele' stemmen zijn, al dus spr., die reeds hier, ook in dit be dehuis liet loflied leerden aanheffen. Het woord was vervolgens, nadat Ge zang 49 was gezongen, aan Ds. M a 11 s- veld van Amsterdam, die, geboren en opgevoed te Wassenaar, herinnerde aan den burgerlijken en kerKelijken toestand van voorheen en in een gevoelvol woord den wensch uitsprak, dat hier steeds voldaan zou worden aan de bede: „Wij wilden Jezus wel zien", wat den predi ker betreft en aan het zoeken van Gods tegenwoordigheid, en vrede in Christus wat de Gemeente aangaat. Is dit het ge val, dan zal het hier waarlik een huis Gods zijn. Dr. A. Troel'stra van Den. Haag, die dikwjjls voorging in de diensten 111 de Chr. School, herinnerde niet zonder weemoed aan de heerlijke samenkom sten daar. Aan het nauwe geestelijke contact, dat er bestond tusschen predi ker en hoorders. Spr. hoopte, dat. al verkeeren wij nu in een grootscher om geving, dat contact zal olijven en dat Kier weldra een geheel zelfstandige ge- meieaite za-1 ontstaan als ge-vol'g van den groei der gemeente. Ook namens het Prov. Kerkbestuur biedt spr. zijn hartelijke gelukwenschen aan. Lsden van de toekomstige gemeen te „Kievit", aldus spr., beschouwt uw taak alö pas begonnen en tracht steeds meer een lévende gemeente té worden, waarin God woont met Zijn Geest. Namens den ring .Voorburg sprak ten slotte Ds. B. Tichelman, van Sche- veningen. Na het overlijden van Ds. Kllomp indertijd deze' gemeente als con sulent hebbende gediend, kon ook deze spr. zich mede verblijden in deze tot voor kort nog niet mogelijk geachte uit breiding. Spr. hoopte, dat zich voortdu rend om deze» gemeente nieuwe ringen zouden vormen en dat allen eenmaal zul len behooren tot de breede schare om welke de engelen een ring zullen vor men bij het binnengaan van h.4<.iïe melsch Jeruzalem. Ds. Dönszelmann danktei hierna de verschillende sprekers, en eindigde, na dat gezongen was het laatste vers van Ps. 79, met dankgebed. KOUDEKERK. De burgemeester alhier brengtter kennis aan belanghebbenden, dat op Maandag 5 October a.s., zal worden aan gevangen met het leggen van den hoog spanningskabel voor 9e electriciteits- voorziening. Aan hen, die aan het electriciteits- net wenschen aan te sluiten, wordt in overweging gegeven- thans in hunne Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren ij. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zurich, 515 M Concert 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 6.— (Rome, 425 M.) Concert 6.20 (Frankfort,"470 M.) Lezingen, e n. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Dayentry.) Tijdsein u.i - Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing: 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschalende le zingen of concert.. 7.30 K Pb'.inebe.weerher:. ai. 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek; of lezingen. 8.10 NSF. Concert met voordrachten van Charivarius. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart. 445 M Concert 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder- broken door nieuws. 8.50 (of 8.35(Zürich, 515 M.J Concert 8^0 (Berlijn, 505 M.) Concert- Concert. 8.50 (plni.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg-, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert of le zing. of oordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concer. y.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en DaventryJ Tijdsein van Greenwich, weerbe-:cht, nieuwstijdin gen. perceelea. een leiding te doen aanleggen opdat u> instaiieurs regelmatig aan hun opdracht kunnen voldoen. De leiding-en mogen uitsluitend wor den aangelegd door installcurs, _die door de gemeente Leiden erkend zijn. Inlichtingen'cmt:ent verschillende ta rieven worden verstreiht dool de ins tal- Lurs en ter secretarie. Vanwege het openbaar Ministerie bij het Kantongerecht Aiphen, zijn twee kiezers alhier opgeroepen, die op 1 Juli j.l., zonder opgaaf van wettige reden, niet aan hun verplichtingen hebben vol daan. Bij de gemeentepolitie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden kinderschoen. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Voorin. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. Israël. Geref. I erk. Voorm. 10 en nam. 7 uur, Ds. Haspers. Vanwege het genootschap voor Lanakotonisatie werd Dinsdagavond op de bovenzaal van café de Bruin voor een go edge vulde zaai 'een welgeslaagde film avond gegeven. Acht i eenvolgens kreeg men het ge- vange nisleven n het werk der'koio- ïiialisaiV op het doek te zien, hetgeen v en goeden indruk gaf van den nuttigen arbeid door deze instelling verricht. De Minister van Oorlog heeft aan Joh. van Harskamp alhier'en aan Arie Borst, die inmiddels naar Leiderdorp :s vertrokkenr vrijstelling verleend van d n dienstplicht wegens kostwinner schap HAZERSWOUDE. Burg. Stannd. Bevallen: K. Fase, geb. Mourits, zoon; E. M. van Vliet, geb. Lelieveld, zoon; A. M. Ommering, geb. van der^Lco, dochter; Overleden: C. Binnendijk, wedr. van A. M. Keizers, oud 76 jaar; G. v. d. Zwaan, oud 2 jaar. Gehuwd: A. v. Staveren, 25 jaar en W. Vos, 24 jaar; R. Westdorp, 24 jaar en T. van Zanten, 25 jaar. RIJNSBURO. In ons blad van Donderdag kwam een bericht voor omtrent gepleegde fraude bij de Veilingvereen. „Flora" alhier, dal echter niet van onzen gewonen corres pondent afkomstig was. Het blijkt, dat de betrouwbare bron, waaruit aat afkomstig neette t| zijn, niet geheel onverdacht is, want bij .het bestuur van „Flora" is omtrent deze fraude niets bekend. De tentoonstellingscommissie yan de» Veilingsver een. „Flora" alhier, heeft de datum van de te houden tentoonstel ling' bepaald op 2, 3 en 4 Februari a.s. Tevens is besloten ook een prijsvraag uit te schrijven voor een inzending tul pen, dubbele of enkele, voor inzending van zes kistjes. De heer P Heemskerk alhier be haalde op de Dalilia's-teiitoonstelling te Rotterdam met zijn inzending Kalebas^ sen en Dahlia's twee gouden en een ver guld zilveren medaille', de heer C. Vi- anen alhier een groote gouden medeaille en de firma Vianen en van Delft een kleine gouden medaille. KATWIJK AAN ZEE. Haringafslag van 24 September 1925. Volle haring1 (Zuid) 38.50—36.95. Maatje haring (Zuid) 31.50—29.65. IJle haring 26.50—25.95. Makreel ha ring 3531. Aan het politiebureau zijn inlich tingen te bkeomen over 2 portemon- naies. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, en nam. 2.30 uur, ds. van Haaften. Nam Bed. H. Doop. NOORDWIJK. Bij het alhier gevestigde corns pondentschap voor arbeidsbemiddeling zijn'deze week als werkzoekenden in geschreven 4 personen, nl. 1 broodbak ker, 1 timmerman, 1 stucadoor en e^n kantoorbediende. NOORDWIJK AAN ZEE. ^Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur ds. fVerenenle»„ voorbereiding Heijig

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2