NIEUWE LEIDSCKE COURANT VAN DINSDAG 22 SEPTEMBER 1925 DAGAGENDA. Dinsdag 22 September 's av acht uur „Jeruël" Groeiiesteeg 16. Bijbelbespr. De avond- nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van: Maandag 21 tot en n*et Zondag 27 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. D. J. van Driesum, Mare 76, tel. 406 en Wt Pelle, K. Rapen burg 12, tel. 594. leenen. Een beidrag van nog geen week salaris, al9 door de Regeering aange boden, werd onvoldoende geacbt. De mededeeling van het door de Regee ring beschikbaar gestelde bedrag, wek te zeer groote ontstemming. Na breedvoerige discussie werd be sloten, in de Woensdag a.s. te houden Centrale Commissie-vergadering de Regeering voor te stellen, aan het Rijkspersoneel te verstrekken een uit- keering ineens van 5 pet. van 't jaar salaris met een minimum van f100. Zoodra bekend zal zijn, welke hou ding de Regeering zal aannemen, te genover deze voorstellen, zal de Cen trale opnieuw in vergadering bijeen komen. Een bespreking met de R. K. Kamer fractie zal worden aangevraagd. Vergoeding van reis- en verblijfkosten. Artikel 5 van het Kon besluit van 15 April 1919 (Staatsblad no. 1781 is als volgt gewijzigd: De Voorzitter, de leden en de secre taris van den Verzekeringsraad, be nevens de voorzitetrs van de Raden van Arbeid ontvangen voor dienstrei zen buiten de woonplaats vergoeding ^an reis- en verblijfkosten naar de tweede klasse, de leden van de Raden van Arbeidt, zoomede de leden van een door een Raad ingestelde commissie .en de in artikel 24 der Radenwet be- 'doeMe commissarissen, naar de derde klasse van het tarief, vastgesteld bij het Reisbesluit 1916, waarvan de he- palingen op' deze personen overeen komstige toepassing zullen vinden. Dit besluit is Vrijdag in werking ge treden. Werkloozensteun te Haarlem. B. en W. stellen den Raad voor, met 1 Jan. 1926 de commissie tot steunver lening aan werkloozen, die is inge steld bij besluit van 1 3Dec. 1922, op te beffen, en gedurende 1926 recht streeks van gemeentewege aan uitge trokken werkloozen bij gebleken be hoefte steun te verleenen, zoodanig, clat de som van het aantal dagen waar op uitkeering uit een kas is ontvan gen en het aantal dagen, dat steun wordt verleend, ten hoogste 90 be draagt. Briefkaarten van 12s cent. De directeur-generaal der P. en T. maakt bekend, dat voor zooveel bij bet publiek briefkaarten met zegelaf- Üruk van 12® cent voorhanden zijn, welke niet vóór 1 Oct. a.s. worden op gebruikt, aan den directeur van het betrokken postkantoor kan worden verzocht om tegen het tijdstip, waarop de tariefverlaging in werking treedt, een bedrag van 2® cent per exemplaai* terug te ontvangen. De indiening van deze verzoeken behoort met overleg ging van kaarten uiterlijk 30 Sept. a.s plaats te vinden VeTeen. voor Bloembollencultuur. Naar gemeld wordt, heeft de groote meerderheid van de afdeelingen der Algemeene Vereeniging voor Bloem' hollencultuur, men zegt 9/10 van het aantal, zich op haar vergadering uit gesproken voor vestiging van den ze tel van Bloembollencultuur in Spaar en Hout te Haarlem. A. S. Groenf Te Haarlem is Zaterdagavond op jarigen, leeftijd over leiden de heer A. S. Groen, directeur der Nationale St.- visscherij en van den vischhandel fa. wed. S I. Groen te IJmuiden. De overledene was een der pioniers in het visscherijbedrijf, die o.a. den grondslag heeft gelegd voor de mo derne verhoudingen in dit bedrijf. Hij was de eerste ree der van stoomtraw lers in ons land en' wist door zijn werkkracht de firma op te werken tot groote vermaardheid. De heer Groen was voor den oorlog langen tijd vice-consul van België te IJmuiden. De nieuwe minister van koloniën Gistermiddag is per staatsspoortrein van 5 uur 43 te 's-Gravenhage aange komen de heer Ch. J. I. M. Weiter, lid (van den Raad van Ned.-Indië, die zoo als men weet de opdracht had gekre gen, zich naar Nederland te begeven met bestemming om door de Konin gin te worden benoemd tot minister van koloniën in het nieuw gevormde kabinet-Col ijn. Te zijner begroeting waren, behalve mevr. Weiter en ver/dere gezins- en familieleden, tot weJkelaatsten ook behoorde generaal 'Burger, oud-com mandant van het veldleger, op het per ron aanwezig de voorzitter van den ministerraad, tevens minister van fi nanciën en van koloniën a.i.. de heer H Colijn. de secretaris-generaal van het departement, van koloniën, mr. M S. Koster, en de heer Th. van Voort- huysen, administrateur, hoofd van het kabinet van den minister van koloniën en chef van de afd. binnenlandsch be stuur van het departement. Na de eerste begroeting door de fa milieleden verwelkomde minister Co- lijn den toekomstigen minister, waar na de heer Weiter de overige herren van het departement de hand drukte en zich naar de gereedstaande auto be gaf, niet echter dan na bezweken te zijn voor den aandrang van vele pers fotografen om voor hen te poseeren. B. Richters Bzn. f Gisteren, in de vroegen irïorgen te Rotterdam overleden, de heer 'B. Rich ters Bzn, lid van den Gemeenteraad. In 1909 voor de eerste maal gekozen als afgevaardigde van het oude district TV", behoorde de heer Richters tot de jroep der meer vooraanstaande Raads leden. De gemeentefinancie n leverden het terrein, waarop hij zich speciaal' bewoog en waaraan hg bij voorkeur zjjn serieuze beschouwingen wijdde. Het heengaan van dezen bekwamen en iiverigen man beteeken^ voor den Raad een betreurenswaardig verlies. De A R.. raadsfractie, die nog pas 'zoozeer verzwakt was, toen haar lia Heu kels tot het ambt van Gedeputeerden werd geroepen, werd thans andermaal {zwaar getroffen. Geboren den 24sten November 1873, koos de overledene aanvankelijk de on derwijzersloopbaan, om later over te gaan tot het accountantsberoep. Hij bewoog zich veel op Christelijk vereenigingsgebied, alsmede in het Ge reformeerde kerkelijk leven. De heer Richters was commissaris van het dag blad „De Rotterdammer". Een ernstige hartaandosning, die hem op 10 Sept. i.l. trof, toen hi] te Oude water, door hard te loopen een autobus trachtte in te halen, deed hem ten grave dalen. Tengevolge van het overlijden van den heer B. Richters Bzn, is een nieuwe •A. R vacatu.re ontstaan in den Raad. Er zal thans moeten worden voorzien in twee open gevallen plaatsen: voor den 'eer Heukels komt volgens de lijst Kr. Verhoeven, tandarts te Rotterdam aan de beurt en voor w^len dhr. Richters de heer J. de Bruin, secr, van den Chr. Besturenbond. Mocht een van deze beiden bedan ken, dan volgt de heer A. Prins te Hoek van Holland. Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Gemeld wordt, dat Woensdag 23 Sep tember a.s., des ochtends te 11.06 uur H.M. de Koningin aan het C. S. te Amsterdam zal aankomen, ter bezich tiging van den kruiser ,,Java". H. M. wordt hoogstwaarschijnlijk ver gezeld door Prinses Juliana en zal zich rechtstreeks begeven naar den voor- maligen West-Indischen steiger (steiger Pj aan de De Ruyterkade, van waar een eigen motorboot van de Koninklijke Marine haar zal brengen naar Hr. Ms. kruiser. Deze ligt dan aan de boeien gemeerd voor den steiger van de Holland-Ame- rika-lijn. Om 1.03 uur vertrekken de Koningin ■en Prinses Juliana daarna naar het Loo alwaar zij te 3 uur n.m. zullem aanko men. BUITENLAND. DE VGLKENBONBSVERGADERING Twee Nederlandsche voorstellen aan genomen. De Volkenbondsvergadering heeft gisteren in haar ochtendbijeenkomst: een motie aangenomen,- waarin zij haar ingenomenheid uitspreekt met het practisch nut van de organisatie ,van den Volkenbond in zake hygiëne; tevens een motie, waarin de regee ringen gewezen worden op het nut van een conferentie in 1926 nopens de paspoorten. Het rapport over het financieel her stel van Oostenrijk werd aangenomen, evenals de Nederlandsche motie, be treffende het bijzondere juristen-co mité. Teil slotte werd een rapport aan genomen over het Britsche amende- tment op artikel 16 van het .Volken bondsverdrag, onder voorbehoud van ratificatie door de .leden van den Vol fcenbond. Na het succes van mr. Limburg gis termorgen in de voltallige bijeenkomst der Volkenbondsvergadering met zijn thans definitief aangenomeit voorstel inzake een hernieuwd onderzoek om trent eenigè door het Kortoe-incident opg-eworpeni vragen van internationaal recht, heeft gistermiddag ook pro£ Francóis een succes behaald, doordat de tweede commissie het Nederland sche, door hem verdedigde, voorstel aangenomen heeft, dat het hygiëni sche volkenbondscomité zal worden uitgenoodigd, zich bij de behandeling! van vraagstukken van kinderhygiëne te doen voorlichten door speciale des kundigen op dit gebied. Tegenstand van Australische zijd© uit formeel© gronden tegen dit voor stel veroorzaakte nog een lange dis cussie, waaruit het Nederlandsche voorstel niet zonder moeite zegevie rend te voorschijn kwam. De volgende Volkenbondsvergadering. Naar verluidt, zal de volkenbonds raad, gevolg gevend aan een reeds1 vroeger geuit en wensch der Spaan- sche regeering zijn eerstvolgende bij eenkomst van December te Madrid houden. Mr. Zimmerman. Naar de te Weenen verschijnende „Reichspost" verneemt, heeft mr. Zim merman na zijn terugkeer uit Genève zijn woning opgezegd. Naar men weet. behoeft mr. Zim merman in verband met de jongste resolutie van den Volkenbond over de beëindiging van de controle van 1 Januari 1926 af niet meer 111 LWiee- nen te wonen. DE STRIJD IN MAROKKO. Verraad in de baai van Alhucemas. Volgens Riffi, die onlangs van Ajdir te Tanger zijn aangekomen, schrijft Abd el Krim de geslaagde Spaansche landing bij Alhucemas toe aan verraad, gepleegd door invioed;- rijke Riffi en ook door een deel van Bioekoja-stam'men, tot welk gebied iM-oro Nueva, de plaats waar de lan ding plaats vond, behoort. Abd el Krim heeft zekere gezagheb bende personen gevangen genomeöi en strafte op zeer ernstige wijze da omliggendè Boekoja-dörpen; hij deel de aan. die stammen meae, dat zij bij het volgende gevecht tegen de Span jaarden in de voorste linies geplaatst zullen worden en dah vlak achter zichJ leden van Abd el Krim's eigen stam men krijgen, die opdracht hebben, de Boekoja's neer te schieten, als zij weigeren tegen de Spanjaarden te vechten. De zegslieden verklaren verder, dat het complot om de Spanjaarden te laten landen, verraden is door een Moorschen telefonist, die het hoofd kwartier van Abd el Krim opzettelijk verkeerd inlichtte omtrent de plaats, waar de Spanjaarden 9 September landden. De telefonist werd gevan gen genomen, maar op vrije voeten gesteld toen hij zijn medeplichtigen! verraadde. Verder wordt beweend, dat Abd el Krim zich niét over den toestand be zorgd maakt. Hij zou gezegd heb ben te wenschen, dat de Spanjaarden maar zooveel mogelijk oorlogsmate riaal aan land brengen, ornaat ditf hem later toch in handen valt." Abd el Krim gewond? Volgens de „New York Herald" zou Abd el Krim bij de verdediging! van Bihane door een kogel in een zijner beenen getroffen zijn. Hij zou naar Targuist zijn overge bracht, waar hij door twee Duitsche artsen wordt verpleegd. DE FRANSCHE SCHULDEN AAN AMERIKA. Volgens draadlooze berichten van het s.s. „Paris", waarop de Fransch© schuldenimissie zich naar de V. S<. heeft ingescheept, is Frankrijk bereidl in mindering van de hoofdsom de be taling zijner schulden aan de V. Si. reeds in 1926 met 'n flink bedrag aan te vangen. Dit bedrag zal dan in den loop der volgende twintig jaar' belangrijk worden verhoogd. Het bericht voegt er aan toe, dat het duidelijk is, dat het Fransche voorstel noch van de Duitsche beta lingen afhankelijk is, noch ook van de eventueele .aanvaarding der met Chu^ chill ten aanzien der Fransch-Britschei schulden getroffen overeenkomst. De staking te Bombay. Van ae 75 katoenfabrieken te 'Bouw bay zijii er nog slechts tien 111 berf drijf. Het aantal stakers bedraagt 126.000. Zij gedragen zich tot dusver! rustig. Vele duizenden keeren uit Bombay; naar hun dorpen terug, vanwaar zij' gerecruteerd werden. Pogingen tot bemiddeling worden niet gedaan en het wekt verbazing, dat er geen middelen bestaan, om] dergelijke geschillen vreedzaam op te| lossen. Men vreest, dat de stakers! zich ten slotte noodgedwongen moe ten onderwerpen aan een loonsver laging. KORTE BERICHTEN. Tseeho-Slowakië heeft1 Duitschland verzocht de onderhandelingen over een arbitrage-verdrag te beginnen. Amery vertrekt uit Genève naar Londen, naar men vermoedt om met Baldwin overleg te plegen in de quaes- tio-Mosoel. In China is de burgeroorlog tus- schen Tsang Tso Lin en Feng weer uitgebroken. De president van Bolivia is ge vlucht. De onderhandelingen tusschen de ■V. S. en Frankrijk over de schulden- regeling zullen Donderdag beginnen. Het Fransche telefoon- en te legraafpersoneel staakte gisteren van elf tot 1 uur in verband met een sala riskwestie. Het Duitsche rijkskabinet beraad slaagde gisteren over de uitnoodiging der geallieerden tot een ministersconfe rentie over de veiligheidskwestie. Een besluit werd nog niet genomen. Het Turksche ministerie van Bui- tenlandsche Zaken heeft den Turkschen Gedelegeerden te Genève opgedragen de tendentieuse berichten der Engelsche pers over de deportatie van Christenen in het Oosten tegen te spreken. Over de waterwegen, die in ons wa terrijk land van groot belang zijn en die van oudsher de bijzondere belang stelling hadden van de Overheid, heb ben we niet te klagen. Ons kanalennet geniet een wereldvermaardheid; onze wegen te land daarentegen zijn in bin nen en buitenland min of meer be rucht. De zorg daarvoor vordert bijzondere aandacht. Vooral voor de groote ver keerswegen. Ook daarop legt de Troon rede 'den nadruk. En-terecht. Er was helaas alle reden toe, dat een groote groep verschillende weggebruikers, propaganda moest gaan maken voor wegverbetering, teneinde liet besef te wekken en wakker te houden, dat de toestand van de meeste onzer groote verkeerswegen, onmiddellijke voor ziening eischt. Verbetering van de groote verkeers wegen is in 'de eerste plaats noodig: De belangrijke verkeersaderen, waarin de polsslag van het jachtende moder ne verkeer steeds onstuimiger klopt, zijn voor een groot gedeelte in een toestand geraakt, die juist tengevolge van het toegenomen en nog steeds toe nemende verkeer, onhoudbaar wordt. En dat in steeds sneller tempo, om- idat bij den aanleg, of de vernieuwing dier wegen niet voldoende rekening gehouden is met den aard, van het mo derne verkeer. De meeste wegen die onze steden onderling moesten ver binden, maar ze veeleer scheiden, of '•die de verbinding moeten vormen .met het buitenland, zijn in een deplorabe- len staat. Verbetering dier wegen is dingend noodig. De veiligheid eischt het omdat al leen op goede en breede wegen het verkeer veilig kan zijn. De belangen van handel en indus trie eischen het, omdat goede en voor het verkeer geschikte wegen, onmis baar zijn voor een gezonde ontwikke ling van het economisch leven. Dat de regeering zich den droeven en be schamend en staat dier groote verkeerswegen aantrekt; dat zij daar omtrent, zooals het in de Troonrede heet „voorzieningen in overweging ge nomen heeft", mag stemmen tot blijd schap en voldoening bij allen, die over tuigd zijn, dat met goede wegen al len gebaat zijn; dat de aanleg- ervan niet aan een betrekkelijk kleine groep belanghebbenden ten goede komt, maar aan de géheele gemeenschap. De welvaart van heel het land is er mee gemoeid. Daarom zijn die achttien woorden, welke de Troonrede wijdt aan het mo derne verkeersprobleem, van zooveel beteekenis, omdat ze een erkenning inhouden, waarop met ongeduld ge wacht werd en een toezegging die iets goeds belooft. Alleen, men denke niet dat we er nu al zijn. Het is pas een begin. Maar dat. blijkens de Staatsbegroo- ting 1926, de regeering de middelen ten deele vinden wil uit een te stich ten wegenfonds, moet wel de instem ming hebben van de weggebruikers die in hun propaganda voor betere wegen sludtzegels helpen verspreiden met de leuze: ,.Laat er een wegen fonds komen, wat in dat fonds komt, kome er alleen uit ten bate van de wegen." Radio-Frogramma. ONZE GROOTE VERKEERSWEGEN Het „P. C. W.", Propaganda-comité voor Wegenverbetering schrijft, naar aanleiding aan de Troonrede en de Staatsbegrooting 1Ö?6, het volgende. „De zorg voor de groote verkeers wegen te land vordert bijzondere aan dacht. Ook hieromtrent zijn voorzie ningen in overweging genomen". Met deze korte, maar veelzeggend* verklaring in de Troonrede spreekt thans ook de regeering uit, wattal van bevoegden reeds vroeger met aan drang over het bij uitstek urgente vraagstuk der wegenverbetering heb ben gezegd en uit den treure hebben herhaald. Nadruk wordt gelegd op de verkeers wegen te land. UIT DE OMGEVING. Wat ex vanavond te hooren ftu. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert 5.20 (Brussel. 265 M.) Concert 6.— NSF. Concert, ondsr leading van F. Lupgens. 6— (Rome. 42; M.) Concert 6.30 (Frankfort. 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs fEiffeltoren, 2650 M.) Causer!?, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 N t - Politiebericht, weerbericht 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.NSF. Uitzending van de orgelbe speling door den he r J. Zwart in de Iferst. Evang. Luth. kirk te Amsterdam. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. S.50 (Miinster, 410 M.) Concert of le zing. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert of voordracht. I 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 175° M Concert. 9:20 (Hamburg, 395 M.) Concert, 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en DaventryJ Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. KATWIJK AAN ZEE. Burgerlijke stand. Geboren: Adriaan George, zoon van W. Keus en P. D. de Bruijn; Johanna' Hermina, dochter van A. B. Elfrink, en H. Th. M. Nitert. Agada dochter van D. van Duijn en A. Guijt, Jannetje, dochter van C. van den Oever en D. van Duijn. Willempje Wilhelmina, dochter van W. van der Plas en W. van der Plas. Mensje Cornelia, dochter van M. Berkheij en T. van As. Gerard Cor- ttielis zoon van A. de Vreugxl en C. 'Hoek. Ondertrouwd: T. Me ij vogel en N. van der Plas. Getrouwd: Joh. Körpelshoek'en E. Vlie jgienthart. A. Haasnoot en A. Schaap. Corn, van Beelen en E. van Veltho-ven. Overleden: Bastiaan Vooijs, oud 87 j., wedn. van B. de Best. Dirkje Lugtig- heid, 51 jaar, echtg. van Joh. v. d. Gugten. RIJNSBURG. De Rijnsburgsche Burgerwacht hield een schietwedstrijd georganiseerd door den Sergeant Kampwachter. Ge schoten werd op schijf Burgerwacht, telling 110. De uitkomsten waren Drachtig. De prijzen behaalden: H. 'M. Grimbergen met 94 punten, C. v. Klaveren met 90 p., P. van Kla veren met 88p., G. van Vliet 87 p. T. Heemskerk 86 p., L. van EgmondJ 86 p., C. van Delft 84 punten. Ge middeld behaalde iedere schutter dus 88 p. Gezien dat een serie liggend en een serie knielend geschoten wercl is dit een prachtige uitkomst. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Géboren: Johannes Eimericus, zoon van P. Dobbe en C. Koek Johannes Clemens Theodorus, zoon van H. S. van Ruiten en C. van Leeuwen. Jo hanna Cornelia, dochter van J. J. de Jong en E. M. van Oosten. Petrus Wil helmus, zoon van W. Kuipers en J. van Klink. Catharina Joanna Maria, dochter van N. van der Meer en M. M. B. Bak ker. Theodorus Adrianus, zoon van J. Th. Juffermans en A. M. Heemskerk. Gehuwd: Johannes Petrus van Es, jm. 24 jaar en Johanna Alida van Dijk, jd. 20 jaar. Ondertrouwd: Albertu» Esveldt, jm. 29 jaar en Adriana Cornelia van der Knijff, jd. 28 jaar. ROELOFARENDSVEEN. Vrijdag is op het Braasemermeer een met grond geladen schuit van het grond-, bedrijf in den Veenpolder gezonken. De lapvarenden konden zich op een der loop planken drijvende honden en werden door een tweetal baggerlui van hier Het ongeval ontstond, doordat de gol ven over het te zwaar geladen vaartuig heensloegen. Voor de Oranjefeesten, welke alhier op 23 en 24 September a.s. zullen wor den gehouden, is Zaterdag de feestgids verschenen. Gelijk het hier steeds de gewoonte is Igeweest, heeft het ijverige bestuur Juliana vereeniging" ook -dit jaar weer voor een uitgebreid programma zorg gedragen. Zoo zullen o.a. de traditioneele optocht en •de gondel vaart niet ontbreken. De optocht is getiteld „Van alles en nog wat", zoo dat we wel op een verscheiden heid van voorstellingen schijnen te mogen rekenen. Voorts zullen op Woensdag de onder linge wielerwedstrijden plaats hebben van de vereeniging „Het stalen ros", terwijl Donderdag de zeilwedstrijden voor bag gerpramen en zeilbooten, onder leiding van het bestuur van de zeil vereeniging zullen -worden gehouden. Ook de kinderspelen/ zoowel als de volksspelen, nemen een flinke plaats in het programma in. zoodat we met recht inrogen verwachten, -dat het er op de bei de dagen gezellig zal toegaan in de Veen. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Pieter, zoon van C. de Kwaasteniet en J. Braam. Ja- comina, dochter van A. Café en A. Dol. Georgius Ignatius, zoon van P. J. van der Klauw en Q. M. Borst. Jan, zoon van Th. G. Hoos en C. van Beek. Emma Engeü!- idiochter van A. Hamelink' en E. Vissoher. ,Lambertus, zoon van L. Berrevolets en A. C. Gömbee. Leentje, dochter van W. Kil- winger en J. Voogt. Levenlooze zOon van J. Visser en G. van Veen. Ondertrouwd: Cornelis Moolhuizen, 26 jaar en Grietje Goulooze, 20 jaar. Petrus Johannes Gijsbertus Borndsen, 26 jaar en Anna Catharina van Damme, 22 jaar. Getrouwd: Maurits Immink', 22 jaiar en Anna Cornelia Bronkhorst, 21 jaar; Fran- ciscus Antomius van Riet, 25 jaar en Jo hanna Maria Vermdj', 21 jaar. Overleden: Johannes Ruis, 60 jaar, geh. met Ai E. van Beek; Trijntje Margaretha Hopman, 17 jaar, ongeh.Te Leiden: Geertje Krijger, 16 jaar dv. D. J. G. Krijger en C. Drechsler. HAARLEMMERLIEDE. Burgerlijke stand. Geboren: Elodie, d, van Th. Vereecklen en E. Berkhout. Jar- codus Cornelis, zoon van J. A'. Zuidaim en A. van Nukoop. GetrouwdM. van Duin, 58 jaiar en M. Mulder, 54 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. H. Ouwersloot te Valkenburg, werk zaam bij den tuinder J. v. d. P., kwam door verschillende omstandigheden op een schuit met bloemkool in zoodanige positie, dat hem niets anders overbleef dan om van de schuit op den wal te sprin gen- hetgeen echter ook weer met derge lijke moeilijkheden gepaard ging, dat zulks niet goed gelukte. Hij kwam toen met z'n gezicht op de schoeiing der wal te val len, waardoor hij zich nogal bezeerde Dr. J. Hueting verleende hem genees kundige hulp. Na een zoo lange periode van hoo ge bloemkoolprijzen lijkt het wel eenigs- zins uitgesloten, dat de prijzen weer zoo spoedig naar het normale aan. Toch, wanner de vraag voor export even vermindert, blijkt, dat zulkswel gaat. Dit werd ook nu weer bewezen. Werd b.v. 1.1. Woensdag de prijzen nog tot f 37, thans liep ueze een veiling later terug naar hoogstens f2650. En de dooi- oprijs .va. nog aanmerkelijk la ger. Mag echter deze prijs zich nog maar handhaven. De^ewassen zijn over

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2