Kiespijn Sanapirin i NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1925 j DAG-AGENDA, r 413 Sept Musis Sacrum, Vaandel- r tentoonstelling. P Zondag 13 Sopt. morg. 10 en '9 mid- dags drie uur Jeruël, Middelstegr. 3. Sam enk Spr. de heer J. Verwey van Zwolle, 's Av. zeven uur de heer v. d. Horst. Zangkoor. Zondag 13 Sdpt. 's av half zeven Je ruël, Groenesteeg 18 Evangeliepredi king. Dingdag 15 Sept. 's av. acht uur Je ruël, Groenesteeg 16. Bij'belbespreking. 11—20 September, Stadsgehoorzaal. „L.A.W.E.T." Zaterdag 12 Sopt. 'sav. 8 uur Jeruël Middelstegr. 3. Samenk. Spr. de heer J. Verweij van Zwolle. Lichtbeelden. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waar genomen door Dr. Varekamp, Gever straat 82, Tel. 1916. A s. Zondag 13 Sept. 1925 zal de dienst 'der Huisartsen worden waargenomen door Dr. Horst, Kist en v. Benthuisen. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag tot en met Zondag 20 September a.s. waar genomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, telefoon 435 verkiezingen. Reden tot dankbaarheid geeft de uitslag voor de Christelijk- Historisehen zeker Eindelijk feliciteerde spr. Z.Exc. met de hooge benoeming, na nog gewezen 'r te hebben op het heerlijke feit, dat God het aldus had willen leiden, dat Mr. Schokking lichamelijk geheel her stelde. De aanwezigen zongen nu de zegen bede van Ps. 134:3 (gewijzigd) waarna Z.Exc. een" bloemstuk werd aangebo- f den. Z.Exc. nu het woord verkrijgend, dankte allen, die warme blijken van belangstelling hadden gegeven tijdens zijn ziekte en ook later bij de benoe ming tot minister. Spreker wilde niet analyseren, maar hij ziet er een ze gen des Heeren in, zooveel medelevén te ondervinden. Merken wij verder uit sprekers rede nog op, dat er accent op gelegd werd, dat de relaties, die bestonden vóór de ministerbenoeming, ook nu zouden blij ven bestaan en er zoo ook 'n band zou blijven, daar spr. zulks voor regeering en volk van de grootste beteekenis 'achtte. De predikanten Ds. Riemens en Ds. Joh. W. Groot Enzerink spraken nu alsnog een hartelijk woord, waarna Ds Boissevain voorging in dankgebed. Mej. v. d. Reydèn had op verdienste lijke wijze eenige soli ten gehoore ge bracht, terwijl gedienstige dames de aanwezigen op koffie, limonade en koek hadden getracteerd. Een der leden had op schitterende wijze de zaal met bloemen gedecoreerd. Vrije Universiteit. Woensdag, 9 September, kwam de Ring „Leiden" bijeen, om de belangen der Vrije Universiteit te bespreken. Een definitief bestuur, werd gekozen met Ds. A. M. Boeijinga van Sassen- heim als voorzitter en J. M. de Koning Jzn. van Leiden als Secretaris. Besloten werd tot het voeren van een krachtige actie, om het bedrag der contributies op t? voeren. Getracht zal worden in iedere plaats van den Ring een comité van bijv. drie personen te vormen en al deze comité's samen te roepen in een vergadering op 23 Sept. a.s. des avonds te 7 uur te Lelden. De bedoeling is dergelijke vergade ringen twee maal 's jaars te houden. Gereformeerd Schoolverband. Het District van het Geref. School verband werd opgericht den i4den Mei 1924. In die vergadering werd het re glement vastgesteld en tevens besloten in October een' gewone en een buitenge w;one vergadering te houden in Sassen heim. Aangesloten zijn" een vijftal scholen: Hillegom, Katwijk aan den Rijn, Lisse, Noord wijk aan Zee en Sassenheim. Het bestuur bestaat uit de volgende heeren: J. C. Wirtz Cz., voorzitter; iW. van Veen, secretaris; H. Veldhuizen van Zanten, Penningmeester, H. de Boer, en J. Mijndërs. Het bestuur stelt 7zich nu voor den- i4den October a.s. een vergadering te Sassenheim te beleggen. In de buitengewone vergadering denkt de heer J. C. Wirtz te spreken over: „Dr. 'Maarten Luther als opvoeder". Het bestuur hoopt, dat nog voor dien datum vele scholen zullen toetreden tot het district. Wanneer allen mede arbeiden, kan het Distriot Leiden tot bloei komen. Vakavondschool. Evenals vorige jaren zal 1 October 'a.s. de Vakavondschool voor volwas senen, verbonden aan de Ambachts school te Leiden, aanvangen. Blijkens de advertentie in dit blad, is de aangifte voor deze cursus ge opend op 28, 29 en 30 September tel kens tusschen 7 en 9 uur bij den Di recteur der school. Drie Piano-avonden Rie Batenburg. Onze stadgenoote Rie Batenburg is voornemens in het a.s. seizoen drie pia no-avonden te geven. De eerste ^al zijn een Beethoven-avond, de tweede een jGhopin-avonct, de derde een avond waarop werken van Fransche meesters zullen uitgevoerd worden. Men kan zich abonneeren voor drie avonden voor f 2. Voor de leden van de veree- niging „Kunst voor Allen" is de prijs gesteld op f 1.50, alles verhoogd met stedel. belasting. De inteekening is opengesteld bij de firma Eggers, Bo termarkt 14. Congres voor Ongevallengeneesknnde. Gisterenmiddag heeft 'cn groep deel- deelnemers aan het vierde Internationaal Congres voor Ongevallengeneeskunde en 'Beroepsziekten hier een bezoek gebracht Het gezelschap Idwam met een der Vol- hardingsbooten, na een tocht over de meren, aan de Haven, waar 'twerd ont vangen door den burgemeester, Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar. Dr. M. D. Horst, directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst was tevens ter begroeting aanwezig. Van de Haven begaven de deelnemers zich in autobussen naar het Academie gebouw ,aan het Rapenburg en vandaar naar het Rijksmuseum van Oudheden, waar de Egyptische afdeeling werd be zichtigd. Na een bezoek aan de Pieterskerk werd het gezelschap ten stadhuize ontvangen door het gemeentebestuur, waarbij de bur gemeester in het Engelsch de volgende trede hield: Dames en Heeren, Het is mij een eer en groot genoegen, mede namens den gemeenteraad, derge lijke geleerde bezoekers welkom te mogen heeten. De meesten Uwer zijn, denk ik, wel meer of minder goed bekend met de naam van deze pude stad en weten van 't belangrijk aandeel dat zij* had in de geschiedenis van ons land door de be roemde beschrijving die Motley gaf van het beleg van Leiden. Reeds in de middeleeuwen was Leiden een industriestad, bekend pm de lakten- fabricage. Wij zullen straks 't genoegen hebben u de Lakenhal te laten zien, waar voe ger het laken werd gekeurd en verkocht, en die nu in een museum .veranderd is. Oude schilderijen zullen u de gelegen--- heid geven 'öm een lakenhandel te zTen zooals die in vroeger dageii was en het zal u interesseeren, dat de lakenhandel hier nog steeds een belangrijk bedrijf is. In vroegere dagen bestond de onge vallengeneeskunde nog niet. Het aantal ongelukken was waarschijn lijk! laag, in verband met dè veel eenvou diger machinerieën, die toen in gebruik' waren. Het doet mij genoegen u te kunnen zeggen, dat dit nog steeds laag js, wat voor een groot deel aan uw werk, de ontwikkeling der ongevallen-geneeskunde te danken is. De fabriekten in deze stad zouden u een goede gelegenheid geiven om de toe passing van de beginselen der omgevallen- voorzorg tie bestudeeren, maar ik be grijp, dat na' het vele werk, dat reeds is gedaan, u er de vporkeur aan zoudt ge ven iets van de stad te zien en ïni ver band daarmede is het programma opge steld. T)e Leidsche Universiteit, waar wij zeer trotsch op zijn, is over de geheele wereld bekend. Een volledig uitgeruste medische staf is voprtdurend bezig een jongere gene ratie van medici pp te leiden. Jrioewel or geen speciale leerstoel is voor de ongevallenvoorzorgleer, wordt er toch groote belangstelling aan dit .belang rijk' onderdeel geschonken. Het zal u interesseeren, dat de leer stoel in heelkunde, nu door Prof. Zaaier bezet, reeds van het einde der zestiende eeuw dateert, toen hij gesticht werd door Petrus Pavius, in 't Hollandsch Peter Paauw. Zoo beeft reeds gedurende drie eeuwen Leiden zijn aandeel in de ontwikkeling der heelkunde; en de arbeidsongeval lentherapie is een van de jongste [vruchten aan den ouden boom. De Leidsche flesch, die u nog wel uit -uw schooljaren zult kennen, is alleen van wetenschappelijk' belang. Maar men moet niet vergeten ,dat zij een groot aandeel had in de ontwikkeling van de electro- physica en dat onze beroemde electro- physioloog, Prof. Einthoven, een voor ganger had in den p,uden Prof. Mussohen broek'. Het zo.u gemakkelijk zijn u Jatig te on derhouden over dergelijke onderwerpen, .Want deze stad is vól historische her- mneringen, maar ik weet, dat uw tijd kort is en er is nog veel voor u te zien. Daarom zal ik eindigen met het uitspre ken van de hoop, dat uw kort bezoek hier moge bijdragen tot het welslagen van het congres en dat gij een vriende lijke herinnering aan Leiden naar uw verschillende woonplaatsen moogt mede- nemen. •Nadat de burgemeester nameji de deel nemers aan het Congres door Prof. Baart de la Faille in hartelijke bewoordingen was bedankt voor de hun bereide ont vangst werden in de Lakenhal eenige ververschingen gebruikt, waarna het ge zelschap met den 'trein van 5.33 uur ver trok. Gisteravond kwart over 11 is op den Haagweg tusschen de Haagsche Schouw en de Maaldrift, een tamelijk eriistig auto-ongeluk gebeurd. Een Fordje, dat uit de richting van Den Haag kwam, reed op een langs den weg liggende ton, waarin materi eel voor de reparatie van den weg ge borgen was. De auto viel door 'den scliók onderst boven met de wielen in de lucht en de chauffeur en de inzittende kwamen beiden onder den wagen terecht. RECLAME. Een pot Kloosterbalsem in huis isc een groot gemak Het is zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt. Akker's Kloosterbalsem Zal de pijn stillen en U snel genezen. Akker' s Kloosterbalsem Is door zijn bijzondere eigenschappen onover troffen bij ontvellingen, schrammen, brandbla ren, puistenj wbn*den, zweren, insectenbeten, wintervoeten. Ook' bij spierverrekkingen, spit, spierpijnen, rheumatiek. Per groote pot van 20 gram Zij bleken niet ernstig gewond; van den een was een arm gekneusd, terwijl de ander wel meer gewond scheen te zijn. Beiden werden ter observatie naar het ziekenhuis alhier vervoerd. Bij de introductie van de 6 pet obligatiën Kon. Nedeii. Fabriek v. Wol len Dekens v.h. J. C. Zaalberg Zoon werd vooT zoodanig bedrag ingeschre ven, dat sleclhts de kleinere aanmeldin gen ten volle konden worden toegewe zen, terwijl op de grootere een belang rijke reductie moest plaats vinden. BINNENLAND. SLUITING STATEN-GENERAAL. Hedenmiddag te 2.45 uur werd de zitting der Staten-Generaal in eenver- eenigde vergadering van de beide Ka mers door den Minister van Binnen- landsche Zaken in naam der Koningin geopend. De vergadering werd gepresideerd door den heer J. J. G. baron van Vorost tot Voorst, voorzitter van de Eerste Kamer. De voorzitter deed door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen e Koninklijk besluit van 5 September 1925 no. 25, waarbij de Minister van Binnenlandsc-he Zaken en Landbouw wordt gemachtigd heden te drie uren des namiddags zich te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, teneinde in een Vereenigde Vergade ring der beide Kamers de zitting ra naam der Koningin te sluiten. Eenige oogenblikken later kwam "de Minister, voorafgegaan door de com missie de vergaderzaal binnen. De heer Jhr. Mr. de Geer, Minis ter van Binnenlandsche Zaken plaats te zich achter de Ministerstafel en las de sluitingsrede. De Minister werd door 'de Commis sie uitgeleid. Nadat de Commissie in de Vergaderzaal was teruggekeerd, sloot de Voorzitter de Vereenigde Ver gadering. Christelijke verzorging van Zenuw lijders. In het gebouw voor Kunsten en [Wetenschappen te Utrecht werd Don- iderdag onder presidium van Prof. .Vis- scher de 25e algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot Chr. [Verzorging van-Zenuwlijders. De morgenvergadering droleg een huishoudelijk karakter; des middags om 2 uur ving de feestelijke herden king aan van het zilveren jubileum der vereeniging. De voorzitter, Prof. Visscher, bracht hulde aan den pionier Prof. L. .Lin deboom, die door ongesteldheid ver hinderd was aanwezig te zijn. Linde- boom's initiatief riep de vereeniging in het leven. Spr. herdacht vervolgens Dr. S. RJ. Hermanides. den eersten geneesheer- directeur om vervolgens Dr. D. Scher mers, die voor een paar jaar om re denen van gezondheid moest heen gaan, maar thans weer aanwezig was, voor zijn arbeid in zeer hartelijke be woordingen te huldigen. Mej. Dr. Klomp met haar personeel ontving ver volgens woorden van dank, waarna spr. den secretaris, Ds. A. v. Andel, complimenteerde met het feit, dat hij 25 jaar als zoodanig mocht functionee- ren. De vereeniging heeft aan hem groote verplichtingen. Ds. A. van Andel hield daarop de gedachtenisrede. Spr. herinnerde er nu allereerst aan, dat de jubileerende vereeniging een wettige dochter is van de Vereeni ging tot Chr. Verzorging van Krank zinnigen, ofschoon de moeder slechts 15 jaren ouder is dan de dochter, hetgeen niet anders mag verklaard dan uit de geestelijke vruchtbaarheid der moeder vereeniging. Vervolgens, hoede arbeid der moedervereeniging te om vangrijk was om tot een bepaalde ver zorging van zenuwlijders te komen. Eindelijk, hoe het in 1900 kwam tot een afzonderlijke vereeniging voor de zenuwlijders. De grondslag der vereeniging werd de Heilige Schrift, naar de verkla ring der Geref. Belijdenisschriften. Beoogd werd niet „algemeene naas tenliefde" in vagen zin, maar „ver zorging van zenuwlijders naar het Wloorcl van God" (Art. 2 der Statutetn. Met de verzorging van zenuwlijjders werd allereerst gedoeld op de eere Gods; zij moest verricht worden in den naam van Christus, door Wien al leen het charisma der barmhartigheid js; zijr behoorde uit te werken den wel stand van de kranke zièl, en het kran ke lichaam beidé, ^Gereformeerd in den vollen, breeden, diepen zin moest de ar bead worden. In het Sanatorium werden vanaf de opening in 1903 tof 1 Januari 1925 verpleegd 3673 patiënten; hersteld ver trokken er .7.74, verbeterd 1559, niét verbeterd 1169, overleden 91 patiënten. Na 1 Januari 1925 waren doorgaans 8090 patiënten aanwezig. De vereeniging telt 10.000 leden en contribuanten. Na de herdenkingsrede kwamen de vertegenwoordigers van diverse corpo raties 'aan het woord om de jubilee* rende vereeniging te complimentbeiietti. De Haringvisscherij* Naar wij vernemen lig!? het in de bedoeling een derde politievaartuig en wel het tegenwoordige stoomloodsvaar tuig no. 6 uit te rusten voor het toe zicht op de visscherij op de Noordzee, speciaal voor de haringvisscherij Het vaartuig zou dan onder commando komen van den luitenant ter zee le klasse J. J. A. van Stageren. RECLAME. Smoest Anc|a BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING Jhr. Loudon aan het woord. In de zitting van gistermiddag, heeft de Nederlandsche gedelegeerde Jhr. Loudon, het woord gevoerd, wijzende, op het groote succes dat de .Volken bondsraad heeft gehad bij: de vervul ling zijner steeds moeilijker worden de taak. Betreffende hét protocol van Genève zeide Loudon, dat hij reeds verleden jaar voor teleurstellingen heeft ge waarschuwd. Spreker sloot zich aan bijjde verklaringen van den Franschen minister van Buitenlandsche* Zaken, Painlevé, in diens openingsrede. „Het protocol rust si edits, het is [niet dood". Loudon acht het wenschelijk, het protocol thhns te laten rusten en op het oogenblik geen poginen aan te wenden, om hét om te vormen of te verbeteren. De aanvaarding van het protocol van Genève in zijin hüidigen vorm isi geen volstrekte noodzaak. De begin selen waarop het is gebaseerd, zijn on veranderd levendig gebleven en heb ben er beduidend toe bijgedragen, de Legeeringen te doordringen van den plicht, haar geschillen langs vreed- zamen weg te beslechten. Ook heeft het protocol de moreele (ontwapening helpen voorbereiden en het Zweedsche voorstel, betreffende de verplichte arbitrage, kan als een uit vloeisel daarvan worden beschouwd. Een Npderlandsch voorstel. Namens de Nederlandsche delegatie diende Loudon ten slotte bijj den Vol kenbond een ontwerp-resolutie in, waarbij aan den Volkenbondsraad ver zocht wordt, onverwijld over te gaan tot de voorbereiding van een alge meen program voor de vermindering en de beperking der bewapeningen. Tevens wordt verzocht met het oog op een bijeenroeping eener algemeene internationale conferentie, welke op daartoe geschikt tijdstip zou moeten (bijéénkomen, een bijzonder orgaan in te "stellen, dat zich met de uitwerking van een dergelijk program zal hébben bezig te houden. Loudon's rede werd langdurig toe gejuicht. DE FRANSCHE BANKBEDIENDEN- STAKING. Een overwinning der bank directies. De banks taking die nu bijna twee maanden heeft geduurd, is gister ge ëindigd. Vandaag zullen de nog sta kende employé's het werk hervatten, bij een der credietinstellingen echter eerst Maandag. Nu de bankdirecteuren de door de regeering aangeboden arbitrage heb ben geweigerd, bleef den stakers niets anders over. Enkele banken hebben een kleine salarisverhcoging toegestaan, maar-iot een minder bedrag dan de 100 francs per maand, welke door de geëmploy- eerden waren gevraagd, terwijl ook een zsker bedrag voor huisbrand aan de geëmployeerden zal worden uitge keerd, in de meeste gevallen 200 fr. De betaling van stakingsÜa'gén zal slechts plaats hebben in den .vorm van overuren. Door eenige bankdirecties zullen ver scheidene stakers niet teruggenomen Worden. De overwinning blijft dus Radio-Programma. Wat ar vanavond to hooren is. 5,ao (Berlijn, 505 M.j Concert. j 5,20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Cdjncert onder leiding van Fr. Lupgens. "f 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.<ao (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. I 7.20 (Londen en Daventry..) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. jjto (München, 485 M.) Concert of tering. 7,jo (Bedijn, 505 VersehiUeaóc k- ringen pf concert. VI| 7.30 N: Politiebericht, weerbericht 7.45 Alle gtatóc^ns. Muziek of leringen. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.), Conoert, pnd^r-^ broken door nieuws. 8.50 (Bellijn, 505 M.) Cocce*t Concert. ril 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Conoert ofle- ang. UI 1 iift 1 8.50 (of 8.35) (Zürich, 545 M.). Concert of voordracht. 8.50 (Frankfort a. 4 Main, 470 M.) Concert of voordracht. 1 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M-> Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Conoert. 9.20 (Rome, 425 M.) Conoert. 10.20 (Londen en Daventry). .Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin- ipver die geheele linie aan de werk gevers, hetgeen zeker den bjédrijjfeh vrede niet zal bevorderen. DE STRIJD IN MAROKKO. Uit Parijs kwamen de laatste dagen berichten over Marokko, die den in druk gaven dat de beslissing spoedig komen zou. De Spanjaarden déden een landing op 'teiland Alhucemas, en een krachtig Fran sch offensief maakt Het de Riffs lastig. Maar als altijd zijn de Spaansche bondgenooten niet erg voor- zichtig. Zij zijn door onhandige opera ties zoo in 'tnauw gebracht, dat zij de Franschen hebben moeten verzoeken hun offensief zooveel mogelijk te ver sterken, opdat de druk op de Spaan sche stellingen minder worde. De Riffs zijn wel taai! KORTE BERICHTEN. De verzending der uitnoodigingen tot de conferentie der ministers van Buitenlandsche Zaken is in afwach ting van Mussolini's bericht uitgesteld. Chamberlain vertrekt heden uit Genève naar Londen. Lord Robert Ce cil blijft aan het hoofd kier Britsche delegatie. Lyautey zal in Marokko samen werken met Pétain onder leiding van laatstgenoemde. De premier Lang van Nieuw Z. Wales zal 'de stakende zeelieden als politieke gevangenen behandelen. De afdeeling Elberfeld der cen trumspartij heeft verklaard zich ach ter Wirth te stellen. Qhina stelt voor 26 October te Peking een conferentie te houden over het herstel van China's onafhankelijk" heid op douane-gebied. Volgens de arbitrale uitspraak in zake de looneischen der Duitsche spoor wegmannen zal de thans bestaande re geling worden gehandhaafd. In verband met de ontevreden heid van het Duitsche spoorwegperso neel over de uitspraak betreffende de loonen wordt de kans op een spoor wegstaking grooter geacht. RECLAME. en ai nen 1 tandpijn en aangezichtspijn verdrijft men het beste met Buisje 75 ct. (Mijnhardt] UIT DE OMGEVING. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kei k. Dorp. Voorm. 10 en nam. 2.30 uur, Ds. Donszelmann. Nairn, bediening H. Doop. School Zijdeweg, Voorm. ro uur, Ds. te Winkel van 's Gravenhage. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 ufr, Ds. Dwarshuis van Avereest. HAZERSWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, Ds, Luu- ring. Geref. Keikf. Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, de Eew. heer Allaajrt, cand. te KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. iVoorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollee. Geref. Koik. Voorm. 9.30 en nam, 6 uur Ds. Meijerilng.v ZOETERWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 imr, de Eerw. Heer h. L. de Witt, te Noord wijk! aan Zee. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Volorm. 10 uur, Ds. O. H. Beekenkan van Leiden; nam. 6.30 uur, de Ecr.v heer R. R. Poethuma uit 's Gravenhag'.- Geref. Kerkt Voorin. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. T. H. Woud^ria. Bediening H. AvaMtaJYü «1 A^ygc^ .jüajito^gjcg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2