NIEUWE LEIDSCVTE COURANT VAN DINSDAG 8 SEPTEMBER 192$ Dag-Agenda. 4—13 Sept. Musis Sacrum, Vaandel- tentoonstel ling. Dinsdag 8 Sept. 'sav. acht uur Je- ruël, Groenesteeg 16. Bijbelbespreking Dinsdag 8 Sept. 's av. 8 uur, Pieters kerk. Kerkconcert. Woensdag 9 Sept. 's av. 8 uur Jeruël Middelstegr. 3. Samenk. Spr. de heer Snoecks van Haarlem. Woensdag 9 Sept. 's av. acht uur. Hoogl. Kerk: „Het Locale Com. van de Unie ,.Een school m. d. Bijbel." Spr. Ds. F J. Jansen Schoonhoven, Herv. Pred. te Oegstgeest, en Ds. H. J Kouwenhoven, Geref. Pred. Leider*. 1129 September, Stadsgehoorzaal. „L.AW.E.T." Zaterdag 12 Sept. 'sav. 8 uur Jeruël Middelstegr. 3. Samenk. Spr. de heer J. Verweij van Zwolle. Lichtbeelden. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apothekers wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 September a.s. waargenomen door de apotheken van de h.h. A, J. Donk, Doezastraat 31, tel 1313 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 186. ningin inlichtingen van den dijkgraaf mr. D. van Wielderen baron Rengers In het hdtel de Zwaan te Hollum werd de thee gebruikt em het voorloopig bestuur van het waterschap in wor ding voor Buren en Nes voorgesteld, terwijl de muziek buiten speelde en de saamgekomén bevolking meezong Overal was er opgewekte belangstel ling en werd de vorste1 ïjke familie met blijdschap ontvangen Omstreeks half zeven was de Ko ninklijke familie terug in het .Water staatshuis, na een tocht, die de vor stin gelegenheid gaf een ju/sten in druk te krijgen van dit eiland en zijn bewoners en van de omstandigheden, waaronder zij leven, dikwijls ook wat de verbinding met den vasten wal be treft afhankelijk van de grillen van de elementen. De dag werd besloten mei een vuur werk, waarbij Prins Hendrik met ge volg, evenals de geheels bevolking van Ameland aanwezig was. Hedenmorgen werd opnieuw een tocht over Het eiland gemaakt, waarna ongeveer te 1 uur het eiland veria ten werd en de „Waddenzee" dehoogc bezoekers weer naar den vasten wal bracht. Nederland en België. Tijdens de middagzitting van de Volkenbondsvergadering werd giste ren opgemerkt, dat Jhr. van Karne- beek de Nederlandsche minister van Buitenlandsche Zaken, zich geruimen tijd en zeer hartelijk onderhield met minister Vandervelde, zijn Belgischen ambtgenoot. Men neemt aan, dat de ministers el kander nogmaals zullen ontmoeten voor het vertrek van den heer Vander velde. Vermoedelijk zijn verschillende vraag stukken. rakende de Nederlandsch-Bel gische betrekkingen ter sprake ge bracht. De Posttarieven. Ongetwijfeld, zegt de M a a s b. heeft vooral de zakenwereld met belangstel ling kennis genomen van de verras sing, ons zoo pas door den directeur- generaal der P. en T. bereid. Na de herhaalde maar vergeefsche pogingen hij den vorigen minister van waterstaat ondernomen, ten einde in de hpoge posttarieven eenige wijziging in benedenwaartsche richting te krij gen, valt het dubbel te waardeeren. dat zoo spoedig reeds sinds het optre den .van een nieuwen dignitaris een verandering in de tarieven-politiek wordt aangedurfd. Dat niettemin daarbij ook nu de voorzichtigheid niet du het oog wordt verloren, verdient alleszins te werden toegejuicht. Blijkbaar is deze tariefs verlaging, welke in liooüüzaak de bui tenlandsche porti regardeert, als een soort proefneming bedoeld. Voor een vermindering der tariefschalcu over de geheele lijn, speciaal ook voor bin- neniarrlsch verkeer, schrok men ken nelijk nog terug. Maar het ligt voor Je hand, dat op dezen eersten stap een tweede volgen moet. Wij zouden an ders de anomalie beleven, dta we voor eenzelfde porto met de Oost of Surina- ne konden correspondeeren als we voor onze correspondentie met onzë naaste buurgemeenten moeten betalen Zoo^at we verwachten mogen, dat valt deze proefneming niet tegen ook een fiksche verlaging der binnen- landsche porti eerlang volgen zal. Het wegenvraagstuk Het Propagandacomité voor Wiegen verbetering „P. C. W." is dezer dagen in audiëntie ontvangen door Z. Exc. den Minister van Waterstaat, ter be spreking van het wegenvraagstuk, het welk, zooals bij het onderhoud duide lijk bleek, de volle aandacht van den Minister heeft. Het „P. C. W." hoopt binnenkort in de gelegenheid te zijn., omtrent deze vruchtbare en bevredigende besprekin gen nadere mededéelingen te kunnen doen. Het contract in het Boekdrukkers- bedrijf. Het „U. D." verneemt over de ver gadering* van werkgevers in het boek- drukkersbedrijf, leden van de Federa tie der werkgeversorganisatie, giste ren te Utrecht gehouden, dat.zij werd bezocht door pl.m. 80 personen en ge presideerd werd door den heer A. Stok Directeur der Z.-Holl. Boek- en Han delsdrukkerij te 's-Gravenhage. De vergadering besloot tot het instel len eener actie tegen het bindend ta rief, tot welk doel men zich zal wen den tot het H.B. van den Ned. Bond van Boekdrukkerijen te Amsterdam. Als eerste stap dezer actie werd een commissie van 5 leden benoemd, die zich te dezer zake met voornoemd H. B. zal verstaan. Een tweede vergade ring zal dan worden gehouden op Donderdag 10 September, wederom te Utrecht, om mededeeling te doen van de inmiddels plaats gehad hebbende conferentie met het H.B., waarna men de actie verder zal ontwikkelen. Eerste Kamerleden. De heeren ir. Ch. C. Cramer en R. Stenhuis hebben bedankt als lid van de Eerste Kamer in verband met hun benoeming tot lid van de Tweede Kapier. A.s. Donderdag 10 Sept. des namid dags 5 uur zal in een lokaal van het gemeentehuis te 's-Gravenhage, door het Centraal stembureau een openbare zitting worden gehouden voor de benoe ming van twee nieuwe leden der Eerste Kamer. Arbeiders voor de Mijnstreek. De Armenraad voor Heerlen en om streken heeft aan de gemeentebesturen en burgerlijke armbesturen buiten de provincie Limburg een schrijven gericht, waarin hij verklaart, dat het ten zeerste valt -te ontraden dat arbeiders op goed geluk naar de Mijnstreek komen, al thans wanneer zij niet voldoende mid delen hebben, om gedurende een drie tal weken in hun onderhoud te voor zien, of het noodige geld om de terug reis te bekostigen. Gehuwden moeten bovendien kun nen beschikken over minstens f30, ten einde zich een woning te kunnen ver schaffen. Deze personen doen voor zichtig met verloopig hun gezin niet mede te brengen en dit pas te laten overkomen nadat zij werk en een wo ning hebben gevonden. Het Scheidsgerecht bij de Ned. Spoor wegen. Naar gemeld wordt heeft oud-minister dr. J. Th. de Visser, zich bereid ver klaard, om in de plaats van den heer De Geer, het voorzitterschap te aan vaarden van het scheidsgerecht bij de Ned. Spoorwegen.- Evenwel heeft de heer De Visser te kennen gegeven, het op prijs te stellen, indien de vergade ringen van het scheidsgerecht in Den Haag zullen worden gehouden. Be A.R. en C. H. Kamerlracties. Oud-minister Heemskerk, die bij de jongste Tweede Kamerverkiezingen tot lid van het parlement is gekozen, zal, naar de Telegr. verneemt, optreden als voorzitter van de anti-revolutionaire Tweede Kamerfractie in de plaats van den tot minister benoemden mr. V. H. Rutgers. In de plaats van mr. Schokking is nog geen voorzitter van de Chr. Hist. Kamerfractie aangewezenals waar nemend Voorzitter treedt op de heer Snoeck Henkemans. Spoorwegpersoneel. In den loop dezer maand zal nog de conferentie plaats vinden tusschen de directie der Nederlandsche Spoor wegen en de vertegenwoordigers der vakbonden over het advies van den loonraad, het advies van de combinatie Nederlandsche Vereeniging, St. Raphael en P. C. B., en het advies van den Centralen Bond inzake den standplaats aftrek en de met 1 Januari a.s. in te voeren nieuwe loonregeling. Mr P. J. Troelstra. J.l. Donderdagavond is Mr. Troelstra naar „Het Volk" meldt, van Evian, waar hij van af 16 Juni verblijf heeft gehou den, naar Parijs vertrokken. Zijn doel is, 12 September vandaar naar huis te reizen. Zijn gezondheidstoestand heeft zich vooral de laatste weken verbeterd. Aan zijn deelneming aan de huldiging van 19 September behoeft, aldus meldt het blad, onvoorziene omstandigheden uitgezonderd, niet te worden getwijfeld. BUITENLAND. DE VOLKENBOND. Dandurand tot voorzitter gekozen De zesde" algemeene vergadering van den Volkenbond is gisteren door Painlevé geopend met-een rede waar in de vertegenwoordigers der vier en vijftig landen, die in Geneve bijeenzijn welkom werden geheeten en waarin gewezen werd op de groeiende autori teit van den Volkenbond. Painlevé. eindigde zijn rede met deze woorden: „Ik spreek de hoop en de stellige verwachting uit, dat deze Vol- kenbondsvergadering als richtsnoer zal nemen bij hare werkzaamheden: hopen, ondernemen en volhouden. Bij de gehouden presidentsverkic- zing werden 47 stemmen uitgebracht, waarvan de eerste Canadeesche gede legeerde, Dandurand, er 41 op zich vercenigde. Painlevé wenschte Dandurand geluk met zijn verkiezing. .,In uw persoon" zeide hij, ,i,s eer bewezen aan Canada." Dandurand hierop het woord ne mend, verklaarde, zijn benoeming ook 'aldus te beschouwen en bracht ver volgens hulde aan het door den Vol kenbond verrichte werk. Hierop keurde de vergadering :1e agenda goed en ging in de commissies, ten getale van zes. Oud-Minister Vivianif Gisteren is de beer René Viviani, de gewezen Fransche Minister overleden. Viviani, wiens rhetorische welspre kendheid in het parlement bekendheid heeft verworven, was bij het uitbreken van den oorlog voorzitter van den mi- I nisterraad Hij had toen reeds lang op gehouden de man van links te zijn als hoedanig hij in de politiek was begon nen. Bekend, is zijn woord omtrent de sterren des hemels gedoofd zouden worden. Toen de oorlog onvermijdelijk bleek, heeft Viviani nog tot op het' laatste toe alles gedaan om dien te vermijden en zijn maatregel om de Fransche troepen op tien kilometer afstands van de Duitsche grens verwijderd te hou den bewees, dat hij den oorlog niet wilde. Tijdens en na den oorlog heeft Vivi ani zijn land nog in verschillende fuuc ties gediend. Hij heeft Frankrijk op de conferentie te- 'Washington vertegen woordigd en ook in den Volkenbond, waar zijn welsprekendheid succes had, uit Frankrïjks naam het woord ge voerd. DS RAMP VAN DE SHENANDOAH De vermoedelijke oorzaak. De lijken van de veertien slachtof fers der ramp van de Shenandoah worden, of zijn reeds overgebracht, 'hetzij naar de woonplaats van nabe staanden, hetzij naar het Nationale kerkhof van Arlington bij Washing ton. De ramp heeft overal in de we reld aanleiding gegeven tot commen taren, terwijl het betuigingen van deel neming en medegevoel blijft stroomen. Vee' wordt ook gediscussieerd over de vrang of luchtschepen voor de Vereen Staten wol geschikt zijn. De m.peste overlevenden van de ramp zijn al weer te Lakehurst, waar zijhun dienst weer hebben hervat De omgekomen officieren en som mige andere slachtoffers worden met staatsie en op staatskosten begraven. Heinen, voormalig bestuurder van Duitsche Zeppelins, die als daviseur was opgetreden bij den bouw van de SHenandoah, heeft als zijn oordeel te kennen gegeven, dat de slachtof fers waren omgekomen doordien zij gepoogd hadden den zoo kostba-en heliumvoorraad te redden. De ramp- zou zijn veroorzaakt door de wegne ming van acht der achttien veilig heidskleppen. De niet-officieele verklaring is ech ter, dat de afscheuring door den storm van twee schuitjes, n.l. dat voor den radiodienst en dat voor de besturing, galen had gemaakt in het omhulsel van het luchtschip. Daardoor stroom de de— zwaarder dan helium zijnde lucht naar binnen; en het gevaarte werd zoo zwaar, dat het geraamte door brak. Dijkbreuken in Hahnover. Hevige Noordwesterstormen en aan houdende regenbuien hebben in de Elbe en de Alster een sterke stijging van den xwaièrs tand veroorzaakt- Bij Brobergen, een dorpje in dv provincie Hannover, is de Ostedijk doorgebroken, die eerst een paar jaar geeden was aangelegd. Slechts met de grootste moeite slaagde men erin, het vee te redden. Ook ifit Bremervoerde, eveneens een plaats in de provincie Hannover, aan de rivier de Stade, is de dijk doorgei- broken. Er dreigt een ramp, als het weer niet spoedig pmslaat. Petroleum in DuitschlancL De „B. Bi, C." verneemt dat twee boringen der Greiser-Wierké in Han nover in de nabijheid van Peine petro leum hebben opgeleverd. Reeds op een diepte van 200 M. werd petro leum aangetroffen, terwijl bij de bo ringen bij Nienhagenmeerendeels eerst op een diepte van 7 a 800 M. pe troleum wordt gevonden. De dagelijksche productie bedraagt thans bij de eëne boring 500 kg., bij- de tweede meer dan 2000 kg. De olie onderscheidt zich door een hoog benzine-gehalte en overtreft daardoor in kwaliteit alle tot dusverre in Duitsch land gevonden petroleum. Faillissementen in Duitschland. In Augustus werdén in Duitschland 721 faillissementen uitgesproken, d. i. G7 minder dan in Juli. Echter wer den 373 firma's onder Geschafts- aufsicht gesteld. Vooral in de textiel branche was het aantal faillissementen weder groot, nl. 135, legen 216 in Juli, terwijl het aantal textielfirma's dat onder Geschaftsaufsicht werd ge steld, 101 bedroeg tegen* 93 in de vo rige maandi De vaart door het Suez-kanaal. De vaart door het Suez-kanaal is in het loopende jaar opnieuw sterk toegenomen. In het eerste halfjaar van 1925 behaalde het verkeer een record met 14.127.000 ton, tegen 12.147LOOO ton in deaie.fden tijd van 1924 en 10.090.000 ton in 1913. Van de la dingen bestonden 8.655.000 (v. jaar 7.951.000) ton uit handelsgoederen; 3.757.000 (v. jaar 3.076.000; ton wa ren postzendingen. Hevigs koude in Engeland. In Engeland is het de laatste dagen buitengewoon koud en guur geweest. Om acht uur 's ochtends stond de thermometer op verschillende plaatsen op 40 graden Fahrenheit. In den loop van den dag rees het kwik niethoo- ger dan tot 5259 graden, 's Nachts had het gevroren. Zoo rapporteerde Shoeburyness als nachttemperatuur 31 graden, Andover 28 en Lympne zelfs 27 graden. Te Londen woei een bitter koude Noordenwind en over het heele Oosten van Schotland vielen 's och tends verscheidene sneeuw- en hagel buien. In de badplaatsen aan de Oost- en Noord-Oostkust leden de badgasten niet alleen koude, maar sloegen de golven tot 30 voet hoog over het strand Te Cleethorpes (Lincolnshire; spoel denallerlei kraampjes langs den-strand boulevard weg, zag men een piano op de baren dobberen en werden andere verwoestingen aangericht. Te Whitley Bay was het strand bezaaid met wrak hout van kraampjes en steigers voor stoombooten. Overal langs de kust to gen de bemoners orop uit, om vlot ge raakte strandstoelen op te visschen. KORTE BERICHTEN Vrijdag zijn te Kattowitz onder handelingen begonnen over de vast stelling van nieuwe loonen in de Opper- Silezische grootindustrie. De arbeiders eischen een loonsverhooging van 22 °/o voor alle groepen. De algemeene verkiezing voor het thans ontbonden Canadeesche par lement is op 29 October bepaald. Een jonge man heeft getracht met revolverschoten den gouverneur van de Bank van Athene te dooden. Toen hij gevat werd, schoot hij zich dood. De prins van Wales is Zondag avond te Santiago aangekomen. Hij reed door een dichte menigte naar het ge bouw waar hij verblijf zal houden. De Engelsche vlieger Alan Cobham is van plan, in November van Londen over de Middellandsche zee en Afrika naar Kaapstad heen en terug te vliegen. i— Uit Middlesbrough wordt gemeld, dat de prijs voor Cleveland ruwijzer verder is gedaald met 6 d. tot 68 sh. Dit is de laagste prijs, sedert 10 jaar voorgekomen. Gemeld wordt, dat Spanje voor nemens is in verband met het groote offensief van Abd-el-Krim 15.000 man versterkingen naar Marokko te zenden. Volgens een draadloos bericht zijn wegens inbreuken op de openbare orde de laatste maand meer dan 100 onge- wenschte vreemdelingen uit Frankrijk gezet. UIT DE OMGEVING. RIJNSBURO. De prijs van de melk is alhier niet één cent per liter verhoogd; Wij verwijzen gegadigden naar de in -dit nummer voorkomende advertentie om trent het opruimen van de vuilnisbelt al 'hier. Daar deze belt aan het water is gelegen •kan vervoer gemakkelijk per schip plaats hebben. De veilingsvereeniging „Flora" al hier zal omstreeks half Februari a.s. weer een tentoonstelling van bolgewassen or- Iganiseeren. Vorige tentoonstellingen wezen reeds uit, dat dit aan de vereeniging wèl is toevertrouwd, zoodat ook thans wel weer op een drukke deelname zal mogen wor den gerekend. HAZERSWOUDE De collecte alhier langs de huizen der ingezetenen, gehouden voor de ge trof fe^- nen door de ontzettende ramp op io Aug. j.l. heeft opgebracht op het dorp f929,20 en aan den Rijndijk f 719,18, zoodat dooi den burgemeester de som van f 1648,38 aa;n het Nationaal Steuncomité „Storm ramp" kon worden gezonden. Burgerlijke stand. Bevallen: L. D. van Rooijen, geb. Groenewegmege, zoon. H. \%n der Togt, geb. Hoeboer, zoon. Overleden: Th. Vlasveld, echtg. van M. van Vliet, 66 jaar. Ondertrouwd: A. van Staveren en Wil- mina Vos. B. Westdorp en T. van Zanten. Gehuwd: A. van Diggelen, 31 jaar dn M. Oppelaar, 28 jaar. In onze gemeente komt onder het vee van enkele veehouders het mond- en klauwzeer voor. Bij voldoende deelname zal het be stuur van de Holl. Maatsch. van Land bouw, ofed. Hazerswoude, Koudekerk en (omstreken, weder een landbpuwcursus daar houden voor jongelingen van 16 jaar en ouder uit Hazerswoude en omstreken. Aanmelding hiertoe kan geschieden voor 12 Sept. e.k'. bij den heer At v. d. Lelie. De dienstbode van den landbouwer de L. geraakte, doordat zij door de stoep izakte, te water. De heer J. v. W., die in de nabijheid was, mocht het genoegen smaken het meisje weer b'ehouden op het droge te brengen, en alzoo van een wissen dood ;e.redde% Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel. 265 M.) Concert 5.30 NSF (Hilversum, 1050 M.) Conc r. onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Éiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.20 (München, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 NSF. Politiebericht. weerh?rirl:r 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.10 NSF. Christelijke Radio-omroep. Zie programma hieronder. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, *445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (plói.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert of ie- zing. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert 9.20 f Hamburg, 39; M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbe-'cht, nieuwstijdin- Nedérl. Christ. Radio-vereeciging Hedeilavond te ongeveer acht uur zal door middel van den zender der NSF te Hilversum, golflengte 1050 M„ het volgende programma worden uitg* zonden. Als spr. hoopt de WelEd. Heer KI. 'Sybranda, evangelise te Eibergen met het onderwerp: „De Toren van Siloam en de torens van Borculo". Voorts de heer Arie Post, letterkundige te scheveningen, declamatie, met het vol gende programma: 1. De verloren zoon, van Geerten Gos- saert. 2. De Antichrist, van Willem de Mérode. 3. Moeder, van W. G. v. d. Hulst. 4. De dreiging uit „Terwe", van René de Crercq. 5. De breuk, eveneens uit „Terwe", van René de Clercq. 6. Hoe zij stierf, van Peter van Alsingha De nummers van het muzikale g:deelte zullen nader aangekondigd worden. BOSKOOP. Voor het tijdvak van r Sept. 1925— 1 ^eP.t; r926 is benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool alhier de heer G. v. d. Veer, te 's Gravenhage. Bij den secretaris van de feestcom missie zijn 38 berichten uit verschillende plaa sen ingekomen, waarvan vier uit Duiischland, waar ballonnetjes zijn ge* daald. In verband met eenige gepleegde straatschenderijen in den nacht van \Voens_ dag op Donderdag, n.l. het stukslaan' van een naambord in de Dorpsstraat en het inwerpen'van een ruit van hotel Neuf verzoekt de burgemeester als hoofd der politie een ieder, die getuige is geweest van deze wandaden, zich bij de politie bekend te maken. De uitslag der gehouden etalages- wedstrijd is als volgt: ie pr. G. N. Berkhout, 2e. J. v. d. Kamp 3e pr. „De Deugtzame Wacr", Kerkstraat 4de pr. P. Vermeul, 5de pr. firma G. Hoogendoorn. 6e pr. A. Booij en 7de pr. J. W. v. d. Willik1. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: E Hoogerbrug en D. Boeze. Getrouwd: C. Jonge jan, 37 jaar en A. E. Heij, 34 jaar. GeborenCornélis Hendrik,zoon van J. M. Grootendorst en M. Trimp. Elisa beth Maria There sia, dochter van A. C, (Raateland en M. M. v. Ooi. Cornelia, tfiochter van C. v. Geuieren en J. de iBeum. Aafje Gretha, dochter van W. v. d. Willik en J. U. v. Es. Bastiaan Johan Willem, zoon van B. Roozeboom en A. C. J. J. de Kooter. Cornelia, doch ter van A. Fianen en M. E. Voorbij. Overleden: Sijtje Loef, wed. van A. v. Gemeren, 84 jaar. KATWIJK AAN ZEE. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Cornelis Gerardus, zoon van C. J. F. Braun en P. M. Alkemade. Reijri, zoon van B.' G. Lammens en J. F. Ouwe hand. Maria Wilhelmina, dochter van P. F. Otte en J. Kroezen. Leuntje, doch ter van Fl. Kuijt en G. van der Boon.^ Jannetje, dochter van H. de Jong en M. Hoek. Pieternella, dochtervan A. S. Schalkërs eh C. Varkevisser. Gijsber- "ttis, zoon van G. van der Perk en P. Bakkér. Ondertrouwd: Cornelis Sip en AV. Hus H. van Duijn en P. E. Wassenaar. Johs Korpelshoek en E. Vliegenthart. A. Haa; noot en A. Schaap. Getrouwd: A. Hasenoot en W. Vlie land. C van den Oever en W. van der Niet. Overleden: Johan Theodorus Drewes, 2 jaar, zoon van E. Drewes en M. C Krüger. Manus Ouwehand, 73 jaar, echt genoot van M. van Schie. Jan Pieler Rietkerk, 47 jaar zoon van W. Rietkerk en A. A. van Meijgaarde. WOUBRUGGE. De wederwaardigheden welke onze ^vroegere plaatsgenoot, de heer C. W. Luijendijk, burgemeester vaii Ameide, on dervond, zijn thans geheel ten zijnen gun ste geëindigd. De aangifte, welke de geneesheer, Dr. J. bij de Justitie had gedaan, is volgens den-kantonrechter geheel verjonnen; cje- ze geneesheer heeft nu enkele dagén ge leden Ameide verlaten» en rich elders :.OBV^a5k^" -

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2