Purol geneest en verfraait de Huid NIEUWE LEIDSCHÈ COURANT VAN MAANDAG 7 SEPTEMBTR T923 Dag-Agenda. I 413 Sept Musis Sacrum, Vaandel- 'tentoonstelling. Dinsdag 8 Sept. 'say. acht uur Je- -ruël, Groenesteeg 16. Bijbelbespreking Dinsdag 8 Sept. 's av. 8 uur, Pieters kerk. Kerk concert Woensdag 9 Sept. 's av. 8 uur Jeruël MiddelstegT. 3. Samenk. Spr. de beer Snoecks van Haarlem. Woensdag 9 Sept. 's av. acbt uur. 1 Hoogl! Kerk: „Het Locale Com. van de Unie ,.Een school m. d. Bijbel." Spr. Ds. F J. Jansen Schoonhoven, Herv. Pred. te Oegstgeest, en Ds. H. J. Kouwenhoven, Geref. Pred. Leiden. 11—20 September, Stadsgehoorzaal. ^L.A.W.E.T." Zaterdag 12 Sept. 'sav. 8 uur Jeruël hïiddelstegr. 3. Samenk. Spr. de heer J. Verweij van Zwolle. Lichtbeelden. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apothekers wordt van Maandag 7 tot e?i met Zondag 13 September a.s. waargenomen door de apotheken van «de h.h. A, J. Donk, Doezastraat 31, tel 1313 en G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136. De bestuurders, der traditie getrouw, verklaarden beiden aan het ongeval on schuldig te zijn, en de vereischte regels te hebben gevolgd. De politie mag het weer uitzoeken. Uit een tuinhuisje aan den Haagweg jas ten nadeele van J. V. een hoeveelheid 1 [kippenvoer gestolen. Zaterdagmiddag is een drietal per sonen aangehouden als verdacht van dief stal. Er werd een partijtje touw in hun -bezit gevonden, vermoedelijk afkomstig ,üit de fabrieken der fa. Hoos aan de :Zijl. De aangehoudenen zijn H. M., J. H. 'en H. G., allen uit Leiden, en werden ina gehoord te zijn op vrije voeten ge rateld. Op den Stationsweg brak Zaterdag imiddag een as van een der bij de zand- ijexpèditie in gebruik zijnde sleeperswagens Ijyan den heer v. d. B., uit Wassenaar. Het kostte veel moeite het ongemakke lijk te verplaatsen gevaarte van den weg te krijgen, maar door krachtig aanpak ken gelukte het toch in vrij korten tijd, zoodat na een kwartier het verkeer weer zijn gewonen gang kon gaan. BINNENLAND. De troonrede. Volgens de „N. Haagsche Crt." is gisteren in den Raad van Ministers de tekst van de Troonrede vastgesteld. r De opvolger van Mr. Fock. Naar de Telegr. van de meest be- voegde zijde verneemt, zijn de geruch ten, als zou tegelijk met de benoeming rvan den heer Weiter tot minister van Koloniën, reeds voorzien zijn in de ver svulling van den in het a.s. voorjaar ►vacant wordende gouverneur-gene- Iraaïszetel van Neder lands ch-In'dië, :yan eiken grond ontbloot. Tot dusver zijn geenerlei besprekin gen aangaande de benoeming van den [niéuwen gouverneur-generaal gevoerd De nieuwe legerorganisatie. e De heer Dresselhuys heeft de volgen de schriftelijke vragen tot den Minis ter van Oorlog gericht: Is de Minister bereid de redenen me lde te deelen, die hem er toe hebben geleid om het boekwerk, inhoudende de nieuwe oorlogorganisatie van het (leger, welke organisatie tot dusver j steeds voor het publiek bekend was. geheim te stellen, voor zoover men er de legersterkte uit zou kunnen opma ken, waardoor de sterkte en dé opzet van onze weermacht aan het openbaar joordeel worden onttrokken? i Is de Minister niet van meening, (dat zoodanige geheimhouding in strijd is met den geest van openbaarheid, waarvan in dezen tijd de nuttigheid is erkend en met het lidmaatschap van Nederland van den Volkenbond? Is de Minister niet alsnog bereid om mitsdien den nieuwen maatregel voor geheimhouding in te trekken, opdat, zooals tot dusver voor het volk inzicht aangaande de nieuwe plannen van ont j wikkeling en organisatie van ons le dger mogelijk blijft? Indien onverhoopt liet antwoord op jVraag 2 ontkennend luiden mocht, is de minister dan niet bereid althans [die organisatie voor de leden der Ka mer verkrijgbaar of ter inzage sn be studeering te doen stellen, als noodza kelijk gegeven van beoordeeling van het legervraagstuk' (Corr. Bur:; Wijziging wet op de dividend-en Tanftemebelasting 1917. Ingediend is een wetsontwerp tot wij zïging van) de Wet op de Dividend- en Tantièmebelasting. De Nederlandsche belastingwetge ving gaat va,'n het beginsel uit, dat ten aanzien van.' lichamen, die ook buiten Nederland aan' belasting onderworpen ;ijn, dubbele 'belastingen zooveel mo- ;elijk moetem worden vermeden Te lien aanzie/a treft de Wet op de Divi dend- en Tantièmebelasting 1917 dan cok in de artt.. 27 tot en met 29 eeni- e voorzieningen, die -echter naar de leening van den Minister het begin- il niet genoeg recht doen _wedervaren RECLAME. Vooreerst ziet hij geen reden om aan lichamen, die in het buitenland wer ken, èen andere behandeling ten deel te doen vallen, Jdan. aan de lichamen, die in Indië aan belasting onderwor pen zijn. De laatstgenoemde krijgen op hun Nederlandsche belasting een vermindering tot op een derde, de eer ste slechts van de helft. Waar reeds het weigeren van vol len vrijdom een dubbele belasting tot gevolg heeft, acht de minister geen reden aanwezig om het Nederlandsen kapitaal, dat in het buitenland is be legd, anders te beschouwen dan bet in Indië belegde kapitaal. In het kort komt de wijziging dus hierop neer, dat voortaan zij, die ook in. het buitenland aan belasting zijn onderworpen, evenals die welke tevens in Indië worden belasti een verminde ring van twee derden, dus tot één der den van den aanslag krijgen. In de tweede plaats wordt er op ge wezen, dat art. 29, hetwelk aftrek toe staat ter zake van het bezit van aan- deelen op naam in Indische of buiten- landsche maatschappijen, als eisch voor dien aftrek stelt, dat de hier te lande gevestigde maatschappij ten min ste 9:10 gedeelten van het kapitaal dei- Indische of buitenlandsche maatsch. bezit. Het is gebleken, dat deze eisch van 9-10 gedeelten van het aandeelen kapitaal in de practijk te streng is; immers daardoor kunnen verschillen de hier te lande gevestigde lichamen, die een belangrijk deel van het aan deelenkapitaal van Indische of buiten landsche vennootschappen bezitten, welk aandeelenkapitaal echter minder dan 9-10 gedeelten van het aandeelen kapitaal bedraagt, geen aanspraak op reductie maken. De Minister acht dit niet billijk; hij is van meening, dat evenals art. 3, ook art. 29 van het be ginsel moét uitgaan, dat dubbele be lasting ten gevolge van aandeelenbe- zit, ongeacht de grootte van dit aan- deelenbezit, moet "voorden voorkomen. Burgemeesters en secretarissen. Zaterdagmiddag is in de raadszaal te 's-Gravenhage een vergadering ge houden van de Provinciale vereeni- ging van Burgemeesters en Secretaris sen in Zuid-Holland, onder voorzitter schap van mr dr. ^J. Wytema, burge meester van Rotterdam. Deze huldigde in zijn openingswoord het bestuurslid der vereeniging, den heer Jac. van Waning, burgemeester van Ouderkerk a. d. IJssel, die heden juist dertig jaar bestuurslid is ge weest (applaus) en den heer P. Lamai on van Heenvliet, gemeente-ontvanger van Rotterdam, secretaris-penning meester van de vereeniging, sinds 20 Augustus 1890. Referaten werden gehouden door de heeren J. Luyerink, burgemeester van Vlaardingen-Ambacht over „De over lading van den Raad", J. C. Baumann, burgemeester van Woubrugge, over „Art. 1401 Burgerl. Wetboek." welk referaat waarschijnlijk in druk zal verschijnen en Jac. v. Waning, burge meester van Ouderkerk a. d. IJssel over „willige burgemeesters, achter onwillige kiezers." De aftredende bestuursleden, de) heer P. Lamaison van Heenvliet en de heer P. Pruis, burgemeester van Vlaar dingen, werden met groote meerder heid van stemmen herkozen. Na afloop van de vergadering volgde een tramrit, aangeboden door het. ge meentebestuur van 's-Gravenhage-, waarbij o.m. een bezoek werd gebracht aan de bad- en zweminrichting in het Ziiiderpark. Indische leerstoelen te Utrecht. Het Staatsblad no. 365 bevat het K. besluit van den 25sten Augustus, tot aanwijzing overeenkomstig artikel 170 der hooger-onderwijswet van 't Fonds ten behoeve van de Indologische stu diën aan de Rijksuniversiteit te U- trecfit als bevoegd om bij de facultei ten der rechtsgeleerdheid en der lette ren en wijsbegeerte aan de Rijksuniver siteït te Utrecht bijzondere leerstoelen te vestigen, opdat door de daarvoor te benoemen hoogleeraren onderwijs ge geven worde in de navolgende vak ken:. I. Faculteit der rechtsgeleerd heid: a. het staatsrecht der Nederlandsche Koloniën en het administratief recht der Nederlandsche Koloniën; b. het adatrecht van Ne'derlandsch- Indië; c. het Nederlandsch-Indisch burger lijk recht, handelsrecht, strafrecht, burgerlijk procesrecht en strafproces recht; d. het huitenlandsch koloniaal recht e. de tropische staathuishoudkunde; II. Faculteit der letteren en wijsbe geerte: a. de volkenkunde-van Nederlandsch Indië en de Javaansche taal- en let terkunde; b. de Maleische taal- en letters-m ie; c. andere Indonesische talen have letterkunde; d. de kennis van den Islam en zijne instellingen; e. de geschiedenis van Nederlandsch Indië; f. de vergelijkende koloniale geschie den is; g. de archaeologie van Nederlandsch Indië. Mond- en klauwzeer. In verschillende plaatsen in Elzas- Lotharingen heerscht mond- en klauw zeer. In verband daarmee mogen tot nader order geen schpaen, runderen, geiten of varkens, bestemd voor die plaatsen worden ingevoerd, tenzij èan invoervergunning van. de bevoegde autoriteit kan worden overgelegd. Vee, bestemd voor de slachthuizen te Sint Maris aux Mines en Riheauville,. valt niet onder dit verbod. Hulp uit Indië. Aan het bestuur van den Kon. Nat. Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp !bij Ongelukken „Het Orapije Kruis" werden gisteren ten behoeve van de slachtoffers van de ramp te legrafisch 50.000 gulden overgemaakt door de Stichting „Het Smeroefonds" te Batavia, welke deel uitmaakt van de organisatie van den Bond. Zooals reéds vroeger werd medege deeld, had het bestuur van den bond volgens een getroffen overeenkomst, om bij een ramp in vader- of moeder land elkaar telegrafisch te berichten, of een geldinzameling noodig was, aan het Smeroefonds een telegram ge zonden, dat geldelijke hulp uit Neder- landsch-Indië zeer gewenscht moest geacht worden. Uit deze, waarschijnlijk eerste, bij drage blijkt, dat het bestuur van ge noemde stichting zich dadelijk, en met goeden uitslag, aan het werk gezet heeft, en dat ook in ons Indië groote deelneming met de slachtoffers van cle ramp bestaat. Jubileum Alg. Ned. Zuivel boud. In verband met het 25-jarig bestaan van den Alg. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.) op 20 October a.s. zal Woensdag a.s. te Scheveningen een feestelijke hijeen- komst dezer vereeniging worden ge houden die inzet te 2 uur n.m. in het gebouw op de Pier te Scheveningen met een bijeenkomst, waar o.m. de voorzitter van den F.N.Z. dr. F. E. Posthuma, de feestrede zal uitspreken, Deze bijeenkomst zal worden bijge woond door den Minister van Binnen- Iandsche Zaken en Landbouw. 's Middags omstreeks half vijf zal het bestuur receptie houden in den foyer van het Kurhaus. Om 6 uur volgt een feestmaal in de Kurzaal, waaraan ongeveer 850 vertegenwoordigers van aangesloten fabrieken, uit bijna alle deelen des lands, benevens ruim 150 gasten, zullen aanzitten. BUITENLAND. DUITSCHLAND EN DE (GEALLI EERDEN. Een ministers-conferentie. Naar uit Genève gemeld wordt, heb ben Chamberlain, I .1. Vandervel- de en Scialoja ec-r; :ing gehou den, waarop beslet na afloop der juristenconferen1^onden een nieuwe conferentie te li oud en, waar toe ook Stresêmann zal worden, uit- genoodigd. De plaats, waar deze con ferentie zal bijeenkomen, is' nog niet vastgesteld. Volgens de „Vorwarts" hebben de geallieerde minister-presidenten te -Ge nève in het bijzonder de ontruiming van de Keulsche zóne besproken. Prin cipieel zouden zij overeengekomen zijn, deze zone binnen drie maanden te ont ruimen, daar een spoediger ontruiming op grond van militaire overwegingen niet mogelijk is. In het „Berliner Tageblatt" wordt de meening geopperd, dat, als het in verband met den 'politieken toestand in Duitschland niet mogelijk zal zijn, dat dit land tot den Volkenbond toe treedt eer het veiligheidspact onder teekend is, deze toetreding gelijktijdig met de onderteekening van het pact kan plaats hebben. Van Engelsche zijde zou een vingerwijzing in die rich ting gegeven zijn. DE VOLKENBONDSRAAD. Bescherming van vrouwen en kinderen Onder voorzitterschap van Painlevé behandelde de volkenbondsraad gis teren op de eerste plaats de kwestie van de minderheden in Litauen. Mello Franco, gedelegeerde van Bra zilië, bracht namens Litauen rapport uit. De geschillen betreffen klachten uit zekere kringen der bevolking over onregelmatigheden bij de uitvoering, van de agrarische hervorming. De rap porteur doet een beroep op de Li- tausche regeering pm te zorgen voor nakoming van haar verplichtingen. De Raad hield zich vervolgens bezig met het vraagstuk der bescherming van vrouwen en kinderen in het Na burige Oosten. Nadat de vertegen woordiger van. Engeland een rapport had voorgelezen, verklaarde Painlevé dat de Raad eenstemmig zijn goedkefu- ring hechtte aan. het rapport van^. Chamberlain, behelzende, dat dei Vol kenbond zijn medewerking aan het hulpwerk te Aleppo en te Konstanti- nopel blijft verleenen. DE STRIJD IN MAROKKO. Nleawp aanvallen. .Volgens een officieel bericht, te Ma drid gepubliceerd, hebben de rebel len op verschillende punten van heit front in het Wiesten een versterkten druk uitgeoefend. Naar de bedreigde punten zijn versterkingen gezonden. De vijand is teruggeslagen. De Spaansche verliezen zijn aanzienlijk doch in ver band met de hevigheid van het ge vecht niet te hoog. Dit Parijs wordt gemeld, dat de communistische delegatie,, o.w. Doriot gearresteerd is. Duitschland en Polen. De nationalistische bladen maken met grooten ophef melding van drie gevallen, waarin Poolsche soldaten ge durende de laatste dagen ovieir de grens op Pruisisch grondgebied zijn. geko- (men. In alle drie gevallen waren het steeds kleine cavaleriepptrouilles. De rentevoet in Duitschland. Een Wolff-bericht meldt, dat vol gens de „Frk. Ztg." de Rijks regee ring met de Posterijen, de spoorwegen en alle instellingen die betrokken zijn bij' Eet uitleenen van openbare gelden, is overeengekomen om de rentevoet die tot nu 9 pet. bedroeg, te ver lagen tot 7V^ pet/, voor leeningen op korten termijn en 8 pet. voor gelden voor langeren duur. De Belgische spoorwegen. De controlecommissie, ingesteld naar aanleiding van vermeende malversaties bij den publicitedtsdienst van het Bel gische departement van Spoorwegen, concludeert tot verwijzing van den di recteur-generaal naar het gerecht en het ontslaan van twee ambtenaren. De dienst, die door negentien em- ployées wordt gedreven, blijkt door één persoon te kunnen worden waar genomen. Volgens de „Nation Beige" bedroegen de bureaukosten een half millioen, het ambtenarensalaris 26000 franc 'sjaars. Het werkloosheidsvraagstuk. De „Morning Post" meldt, dat het Engelsche ministerie van arbeid on geveer 1200 jonge menschen tusschen 18 en 25 jaar zal uitkiezen, die be halve hun werkloozenuitkeering een maaltijd per dag krijgen en in twee centra, te Birmingham em| te Newcastle! zullen worden geplaatst waar zij al lerlei karweitjes zullen loeren verrich ten. JDe cursus, die bedoeld is om hen tot „handige menschen" te maken, zal zes maanden duren, zoodat er in een jaar 2500 zullen worden opgeleid. Voorts zullen er nog twee centra komen, waarin jonge mannen, die het voornemen hébben, naar de dominions te emigreeren, onderwijs', krijgen in landarbeid en vee teelt. Het is niet d bedoeling ze voor een bepaald vak op te leiden; mejn zal ze alleen leeren handig te zijn met 'gereedschappen, zoodat degenen, die nooit werk hebben gehad naar werk gevers kunnen gaan met althans eeni ge vaardigheid en kennis vóór de werk plaats. De kosten zullen volgens het mi nisterie niet zeer hoog zijn. KORTE BERICHTEN. Indien de Volkenhond inzake de Mosoelkwestie een besluit neemt dat niet met het Turksche standpunt over eenkomt, wordt gevreesd dat Turkije zal trachten Mosoel te bezetten. De Patriarch van Alexandrië is te Zurich op zijn thuisreis van de Ker- kenconferentie te Stockholm overleden Op den Broeken is gisteren de eer ste sneeuw gevallen. Een laag van on geveer 3 c.M. bedekte den top van den berg. Uit Nevers wordt gemeld, -dat de beroemde radium onderzoeker Becqu- rel, die indertijd den Nobelprijs heeft gekregen,1 als offer van zijn beroep ge storven is. Te Genève heeft het feit, dat de geallieerde ministers van buitenland sche zaken besloten hebben zelf Stro- semann tot een conferentie uit tenoo- digen een zeer gunstigen indruk ge maakt. Het bestuur van bet Frankfurter centrum heeft een verzoek ingediend om een buitengewonen algemeenen partijdag bij elkaar te roepen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen:Te Aalsmeer, H.~_.W. J. C. Hanselaar te Zevenbergen. 4 Aangenomen: Naar Hylaard,^Dr. J. L. Snethlage te Eenigenburg. GEREF. KERKEN. T W eetal: Te Bedum, H. de Bruijn te Nieuwendijlü en M. Uytenhoudt tejCoe- rvprden. t A a n g e n o men: Naar Z weeloio,caixd. v, Gr^bbinkbte Dieren. ^NaarAOudega'^StQ!^ Radio-programma. Wat ar vanavond t« hooreir Is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. £20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 6 NSF. (Hilversum, 1050 M.) Concert onder' leiding -van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 4z5 M.) Concert.. 6L29 (Frahkfcttt, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7,20 (Münchien, 485 M.) Concert of lezing^ 7.20 (Berlijn, 505 M.l Verschillende le zingen of concert 7.30. NSF. Politiebericht, weerbëricht. 7.45 Alle Engelsche stations. - Muziek o£ lezingen. 8n 5 NSF. Uitzending - uit - het Kurhaus. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Conoert. r' 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) "Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek'. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert of le zing. 1 11 8.50 (of 8.35) (Zürich, - 5x5 -M.-) -Concert of voordracht i 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470- M.) Concert cxf voordracht i y 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert £.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsenr van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. ,cand. W. E. Gerritsraai te Enumatil.- (Gr.) Bedankt: v. Kollumerpomp, Niéuw- lande, Rottevalle, Scheemda, Schojonoord en Zalk c.a., cand. W. E. Gerritsma' té Enumatil. Ds. P. Zandt Ds. P. Zandt te Delft heeft tegen 15-de zer wegens zijn verkiezing tot lid van de fxI.veede Kamer bij het provinciaal kerk bestuuur van Zuid-Holland eervol ontslag als predikant aangevraagd. Hij zal pip 13 dezer afscheid prediken in de Nieuwe Kérk te Delft. Emeritaat. Aan Ds. J. B use li Keizer, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Bedum, is. op zijn verzoek eervol emeritaat verleend met ingang van 15 November.' Vrouwen verkiesbaar. De Ned. Herv. Gemeente te Heterett veen (Sch.) heeft de vrouwelijke lidmaten voortaan ook' verkiesbaar verklaard vooar de betrekking van notabel en kerkvoiogjd. Bij bel wagen in Lissabon. Het Britsch en buitenlandsch Bijbel genootschap heeft op 't oogenbh'k, onder mr. R. 'Mareton, een bij bel wagen irr. Por tugal. Deze heeft thans over de eerste maand van de werkzaamheid gerappor teerd en blijkt goede resultaten bereikt te hebbben. Ook de autoriteiten bleken op vele plaatsen wélgezind. Gedurende de eerste maand werden verkocht 90 bijbels 535 testamenten, 4521 "bijbelgedeelten, to taal 5146 boeken. De wagen wordt goed Portugeesch door een muilezel getrokken. '7 UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Vergadering van Vrijdagavond. Voorzitter de .burgemeester, de haat E. Vernède. 7. Afwezig de heer W. A. A'. Baron Schim melpenninck v. d. Oye. Na opening en vaststelling van de'no tulen maakt de Voorzitter eenige inge komen stukken békend, w.o. bericht van de verhindering van den heer Baron Schimmelpenninck v. d. Oye. De nieuwe gemeentebode, de heer' C. v. Meurs Jr. dankt voor het in hém ge stelde vertrouwen. Een verzoek' van de N. V. ontginnings maatschappij _„Het Landschap Drenthe" om beschikbaarstelling van afval (com post) wordt aangehouden. De heer H. C. Lagerweg, winkelier, vraagt snoeiing van eenige bolomen voor zijn perceel. Zal onder dé bogen worden gezien. Aanbieding heeft plaats van de gemeen- /tebègrooting over 1926, die den leden zal worden thuisgezonden. Het adhaesie-verzoek van Zoeterwou- de aan haar Zomertijd-adres •willen B. en W. voor kennisgeving aannemen, om dat het momenteel niet veel indruk zal maken. Nadat een vraag van den heer Dijk man hieromtrent beantwoord is, wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. Van .'den directeur der Posterijen is de mededeeling ontvangen, dat het in de bedoeling ligt de postbestelling op Zondag op te heffen, wanneer B. en W. te kennen geven, dat zij dit wenschen. B. en iW. vragen nu hieromtrent de meening van den raad. Thans worden slechts die stukken op Zondag besteld, waarop den wensch daar toe staat aangegeven. Verdwijnt deze bestelling, dan zal er •gelegenheid worden gegeven op bepaalde 'uren aan het kantoor de stukken af te halen. De directeur van het postkantoor acht het mogelijk, dit uur te stellén op even na kerktijd, opdat de personen, die van den. Rijndijk moeten komen, ér geen extra reis voor behoeven te maken. De heer Eg gin ld is voor intrekking van de bestelling op Zondag,- uit een oogpunt van Zondagsheiliging, zoo wel als om de Zondagsrust van het per soneel te bevorderen. De heer Bxa ggaiar maakt bezwaar omdat hij vreest, dat menschen, die niet gepegeld oo-st ontvangen niet haat het kjaj&qoprzuiléol r. jgjajan qn dus mogelijk e-:n

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2