PIJNEN INDEMAAG NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAM WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1925 Dag-Agenda. Woensdag 2 Sept. 'sav. 8 uur Jeruël vliddelstegr. 3. Samenk. Spr. v d. Horst. Zang. Zondag 6 Sept. 's morg. tien en 's av, zeven uur Samenk. Spr. den Adel van Beverwijk. Woensdag 9 Sept. 's av. acht uur. Hoogl. Kerk: „Het Locale Com. van de Unie „Een school m. d. Bijbel." Spr. Ds. F J. Jansen Schoonhoven, Herv. Pred. te Oegstgeest, en Ds. H. J. Kouwenhoven, Geref. Pred. Leiden. 11—20 September! Stadsgehoorzaal. „L.A.W.E.T." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Aug. tot en met Zondag 6 Sept. a.s. waargenomen door de apotheek v. den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tele- loon 552. plichtigen, die niet van een openbaar middel van vervoer gébruik behoeven te maken om de opkomstplaats te be reiken, zich op den voor de opkomst bepaalden dag vóór 8 uur vocrmid- idags aldaar moeten aanmelden. Zij, die wel van spoortrein, tram Stoomboot of ander openbaar middel van vervoer moeten gebruik maken, zijn verplicht de reis naar de plaats van opkomst vóór 8 uur voormiddags aan te vangen. Is, volgens de geldende dienstrege ling van het voor de reis aangewezen vervoermiddel vertrek naar de plaats van opkomst vóór 8 uur voormiddags niet mogelijk, dan begeeft de dienst plichtige zich met de eerste na dit uur vertrekkende gelegenheid daar heen. De dienstplichtigen, die buiten Ne derland verblijven melden zich den voor de opkomst bepaalden dag vóór 4 uur namiddags aan bij het korps of op de plaats van bestemming. Bij; de korpsen zal worden nagegaan, ;of de dienstplichtigen de reis naar !de plaats van opkomst tijdig hebben aangevangen en zich na afloop van !de reis onverwijld hebben aangemeld. De dienstplichtige^, die zonder gel dige reden niet tijdig aan de oproe ping voldoet, stelt zich bloot aan be straffing en daardoor aan de moge lijkheid om tot nadienen te worden verplicht. Prof. Mr. W. Zevenbergen. Prof. Mr. Willem Zevenbergen werd op 11 Juli 1884 te Puttershoek uit een voudige ouders geboren. Hij studeerde aan de Vrije Univer siteit en promoveerde er 21 Februari /1913 tot meester in de rechten op een proefschrift, getiteld: „Eenige beschou Lwingen over het strafrechtelijk schuld jhegrip." Daarna studeerde hij in Mun- tchen onder Prof. Behling.0 Hij aanvaardde het hoogleeraars- ambt aan de Vrije Universiteit te Am sterdam in de Faculteit 'der Rechtsge leerdheid op 23 Jan. 1920, met een inau gureele oratie over „Leemten in de wet" en doceerde er strafrecht, ency- clopaedie en Rechtsphilosophie. Zoo behoorde Prof. Zevenbergen tot 'de uitnemendste leerlingen der Vrije Universiteit, wiens wetenschappelijke gaven ook buiten onzen kring ton volle gewaardeerd, werden. Al het werk, dat van zijn hand verscheen, gaf blijk van zijn rijken aanleg en zijn philosQphischen zin. In verschillende tijschriften, o.mi. in Themis, Rechtsgeleerd Magazijn, Tijdschrift van' Strafrecht, Tijdschrift voor Wijsbegeerte, Stemmen des 'Tüds enz. publiceerde hij artikelen, die zeer de aandacht trokken en toonden, dat hier eën meester aan het woord was. Het vorige jaar verschenen van de Band van den thans ontslapene, een tweetal werken, waarmede hij als liet ware een aanvang maakte met het ge ven van studiemateriaal voor studee renden in de Rechtsgeleerdheid. Wij hebben hier op 'toog het Leerboek van het Nederlandsche Strafrecht, Dl. I, en de Formeele Encyclopaedic tier Rechtswetenschap, eerste stuk.. Beide werken ondervonden in gr oo ien kring algemeene belangstelling, al bestaat er ook verschil van meening omtrent eenige in eerstgenoemd werk 'uitgesproken principes ten aanzien van de doodstraf. In Prof. Zevenbergen verliest de Geref. wetenschap een man, die èn om zijn groote gaven, èn om zijn persoon algemeen geacht en geëerd werd. BUITENLAND. i DE FRANSCHE BANKBEDIENDEN- STAKING. l.De voorwaarden der directeuren ver- j. worpen. j Het vergelijk, dat-minister Durafour |Uad weten té verkrijgen van de bank- "directeuren txi de stakingsleiding, is door de stakers niet aanvaard. Met Ü571 tegen 1296 stemlnen Heb"- Ben de stakende bankbedienden de voorstellen der directeuren verworpen .'len tot voortzetting van de staking be- Dit besluit heeft grooteteleurstel- aan gebrek aan wederzijdsch vertrou wen, dat zich heeft ontwikkeld. De stakers vreezen vooral, dat zij niet voldoende zekerheid zullen heb ben, dat er niet langzamerhand, veel slachtoffers zullen vallen. Het is dan ook niet onwaarschijn lijk, dat een deel der stakers den arbeid zal hervatten, daar de patroons waar schuwen, dat zij: straffen zullen toe passen tegen de stakers, die weigeren hun voorwaarden te aanvaarden en hen als ontslagen zullen beschouwen. De voorwaarden zijn niet ruim; zij behelzen een maandelijksche verhoo ging van het salaris m!et 25 of 50 fr inplaats van de 100. die de stakers eischen, terwijl de directeuren weige ren salaris te betalen voor den tijd, dien het personeel'heeft gestaakt. HET VEILIGHEIDSPACT. De juridische conferentie. De eerste voltallige bijeenkomst der geallieerde en Duitsche juristen ter be handeling van de juridische en tech nische vraagstukken van het waarborg verdrag is gisteravond geKsuden, d~ar Pil'otti, de Italiaansche deskundige ver traging had gehad en pas vannvddag is aangekomen. Men verwacht, dat de besprekingen drie dagen zullen durén. Dr. WIRTH EN HET CENTRUM. Een democratische beweging. Op een vergadering van Het afdee- lingsbestuur der Katholieke arbeiders van Dusseldorp, is een motie aange nomen, waarin o.m. het navolgende wordtgezegd *Wij' betreuren de houding van de centrumfractie in den Rijksdag, dié voor een zoo oprecht politicus als dr. Wirth den door dezen gédanen stap noodzakelijk heeft gemaakt. Wij kunnen ons de houding van dr. Wirth verklaren, daar wij allen volkomen er van overtuigd zijn, dat de fractie heeft getoond, de nooden van Ket «ogenblik niet te beseffen. Ter behandeling van het ontstane conflict wordt de bijeenroeping van een buitengewoon congres van het centrum verlangd. In een onderhoud dat dr. Wirth mét vertegenwoordigers der „Germania", het hoofdorgaan van het Centrum, ge had heeft, heeft hij verklaard, dat hij zijn stap na rijkelijk overleg heeft ge nomen. Men moet dezen echter niet beschouwen als een uiting van berus ting, doch hij gaat vergezeld van den vasten wil. in het Centrum een be weging in het leven te roepen, die wordt gedragen dóór den ouden Cen trumsgeest en zich oriënteert naar ds normen der democratie. Wirth deelde nog mede, dat hij zal deelnemen aan het congres van het Centrum in Baden, waar hij' zijn stap nader zal motiveeren. Volgende .week vertrekt dr. Wirth naar Amerika, waar hij zal deelnemen aan een studiereis der inter-parlemen- taire unie. Hij zal zijn reis echter zoo veel mogelijk bekorten en hoopt einde October weer terug te zijn. DE ZEELIEDEN STAKING IN HET BRITSCHE RIJK. De schuld van het communisme. Het bestuur van den nationalen bond van matrozen en stokers, de organisa tie van Havelock Wilson, heeft een manifest uitgevaardigd, waarin ge zegd wordt, dat de bond bij de regeling met de reederijen, welke 3 Juli is ge sloten, bereikt heeft dat de loonen met niet minder dan 1 p. st. zouden wor den verminderd, terwijl de reeders aanvankelijk loonsverlaging hadden gewenscht. Het bedrag, dat nu van de loonen afgaat, is de toeslag, tiie het vorig jaar door de werkgevers is verleend in de verwachting, dat de toestand in hét scheepvaartbedrijf minider zou worden. Nu deze verwachting niet in vervulling was gegaan, achtte het be stuur van den bonti de vermindering gerechtvaardigd, en daar vervolgens de jaarvergadering waarop 75 pet. van de leden van den bond. vertegenwoor digd waren, de overeenkomst heeft he- krachtigti, is het niet mogelijk, daarop thans nog terug te komen.' Het bondsbestuur is echter van mee ning, dat de staking niet gericht is tegen de loonsverlaging, doch aange sticht is door communistische minder heden in verbinding met de I.W.W (Industrial Workers of the World),, waarvan het secretariaat in Amerika is gevestigd. Toen de vertegenwoordiger van de I.W.W. te Londen was aangekomen, is daar onmiddellijk de staking uitge broken en hetzelfde is geschied te Sout hampton, toen de vertegenwoordiger daar was aangekomen. Shinwell, een van dei leiders van de staking, die in het Labour-kabinet minister voor het mijnwezen is ge weest, heeft in een vergadering gezegd dat de zeelieden zich niet moeten la ten misleiden door Havelock Wilson en andere ongewenschte leiders. Hij betoogde, dat hetgeen tlians gebeurt slechts het begin is van de staking, die ongetwijfeld succes zal hebben. Leeuwenjacht in het groot. Een Transvaalsche hoer, Van der .Ven^toonde .d«zer_ dage .waardig^ 12CLAME. De meeste menschen hebben van tijd tot tijd last van maagpijn, zonder bepaald ernstig onge steld te zijn. Het meerendeel schenkt er echter slechts weinig aandacht aan en blijft zwijgend voortlijden, het feit over het hoofd ziende, dat pijn de eerste waarschuwing der Natuur is dat er iets aan de maag hapert. Om te voorkomen dat? dergelijke geringe pijnen zich tot meer ern stige aandoeningen ontwikkelen en chfonisch kunnen worden, is het noodzakelijk dat men een geneesmiddel vindt, waardoor de oorzaak van het lijden wordt weggenomen. De meest veelvuldig voorkomende oorzaak van maagpijn, is de gisting van het voedsel, tengevolge der aanwezigheid eener overmatige hoeveelheid zuur in de maag. Brengt men deze aciditeit ten einde, dan verdwijnt de aan- leidende oorzaak van het lijden vanzelf. Ge- bismureerd Magnesium is het geneesmiddel dat aanbevolen wordt, omdat het binnen eenige minuten het overmatig zuur onschadelijk maakt en de maagpijn tot bedaren brengt. Gebismu- reerd Magnesium is volstrekt geen nieuw ge neesmiddel, maar een middel dat het bewijs van zijn groot nut reeds vele jaren heeft ge leverd. Schenkt aandacht aan de eerste symp tomen van maagaandoening en gebruikt Ge- bismureerd Magnesium, verkrijgbaar in alle apotheken, zoodra gij de geringste pijn op merkt, Gebismureerd Magnesium, Dépöt Jacob Marisplein 23, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij: REYST KRAK. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gij het echte Gebismureerd Magnesium krijgt. 4886 afstammeling te zijn van een dapper voorgeslacht. Hij doodde niet minder dan vijf leeuwen en dat in een half uur Hij bad met een wagen en acht ezels den nacht doorgebracht bij' een rivier tje, een dagreis van Johannesburg ver wijderd. Tegen den morgen bemerkte hij, 'dat zijn ezels in het wilde op de vlucht waren geslagen en hij ontdekte een grooten leeuw, die zich op circa 200 Meter afstand aan een gedooden ezel' te goed deed. Een schot viel en de leeuw was dood. Onmiddellijk snel de toen het wijfje toe; dit kreeg op 9 Meter afstand een schot door den kop. De boer ging daarop zijn ezels zoeken. Na een half uur vond hij drie leeuwen, die een van de ezels oppeu zelden. Twee er van werden door den boer terstond dood geschoten, de der de werd wel gewond, maar slaagde er nog in zich in het gras te verbergen. Eenigen tijd later vond de boei* hem, dood. Het Russische wetboek van den arbeid De sovjet-regeering heeft een wet boek (van den arbeid opgesteld en aan genomen om de arbeidsvoorwaarden in de fabrieken te régelen. Over het geheel genomen, meldt de „Times" spreekt uit de nieuwe bepa lingen een strenge discipline voor de arbeiders, teneinde zonder verhooging der productiekosten, een grooteré op brengst te verkrijgen. Het nieuwe wetboek staat den arbei der toe overwerk te verrichten. De be taling daarvoor Bedraagt 1.5 a 2 maal het gewone loon. Dergelijk overwerk mag ook op de Zondagen en vacantiedagen verricht worden. In zulke gevallen mogen de werkgevers aan hun arbeiders een an deren vrijen dag óf dagen geven in plaats van overuren uit te betalen Een andere nieuwigheid is, dat /Ie vrouwen ook bij de nachtploegen mo gen tewerk gesteld worden. Voorts zijn. verscheidene'wijzigingen aangebracht in de bepalingen ten aan zien van het ontslaan van arbeiders. In de oude wet waren 7 gevallen, waarin tot ontslag kon worden over gegaan, in het nieuwe wetboek e'if. De nieuwe wet wordt niet van kracht dar nadat zij ook door de Oekraine, Wit-Rusland en andere sovjet-regee ringen is goedgekeurd, tiie nog amen dementen kunnen indienen. Het onbevoegd dragen van uniformen. Men herinnert zich wellicht, dat rijkspresident Ebert in 1921, onmiddel lijk na de vermoording van Erzbérgér, op grond van paragraaf 48 van de grondwet een verordening uitvaardig de, waardoor het onbevoegd dragen van militaire uniformen verbóden Werd Rijkspresident HindeiH'urg hééft deze verordening, eveneens op grond van paragraaf 48, met ingang van heden opgeheven. De „Vorwarts" is over deze ver ordening van Hindenburg buitenge woon verontwaardigd. Het blad vreest, dat de rechtsradicale organisaties, 'Stahlhelm, Wehrwolf e.d., zich thans onmiddellijk in de oude uniform van het keizerlijke leger zullen steken len noemt de verordening een gewéldige provocatie van alle republikeinen. KORTE BERICHTEN De voormalige leiders van het Duitsche Centrum, dr. Peter Spahn, is overleden. De volkenbondsraad zal heden bij den aanvang der zitting onmiddellijk de Mosoelkwestie in behandeling ne men. De commissie voor de grensrege ling in Ierland is bet niet eens kunnen worden. Onder voorzitterschap van oud minister Ruys de Beerëhbföuck is te Genève het internationale drankbestrij dingscongres begonnen. Te Boekarest zijn achttien letien van het bestuur der roode vakvereni gingen gearesteerd. Te Gent is opnieuw een staking onder de metaalbewerkers uitgebro ken. Het gevaar voor een spoorweg staking in Duitschland is voorloopig bezworen. De Duitsche Communistische Par tij heeft uit Moskou een brief ontvan gen, waarin opdracht wordt gegeven zich meer toe te leggen op het vero veren van de sympathie tier kleurloo- ze arbeidefsmassa's. KERK EN SCHOOL. Herhalingsoefeningen in September. Deputaten van de Gen. Synode der Geref. Kerken tot behartiging van de geestelijke belangen van onze militairen/ hebben besloten, om tijdens de herhalïngs oefeningen in September in de drukste garnizoenen een Dienaar des Woord-s tot hulp en bijstand van de plaatselijke kerke raden te zenden, indien zulks begeerd wordt, evenals verleden jaar. Twee kerkeraden spreken hun wensoh daartoe uitdie van Ede en Amersl- foort; waar zeer veel troepen samenko rnen, en vo;or wie, zooals men gevoielen zal, in. de eerste plaats des Zondags extra-diensten moeten worden ingesteld- en in de tweede plaats ook in de week veel buitengewone arbeid moet worden verricht. In Amersfoort hoopt namens den kèr- ireraad aldaar in dien tijd onder de mili tairen te^gaan werken Ds. H. Diemer. van Viifhuizen. Zijn adres is Militair Te huis. In Ede Ds. Dc- van Nes van den Haag; adres Mil. Tehuis. De Geref. militairen, die in deze gar- nizoenen onder de wapenen komen, kun nen zich aan die adressen vervoegen, indien ze steun en voprlichting noodig hebbben. Hun ouders of Kerker aden kunnen zich, zoo noodig, eveneens tot die adressen wenden. De Unie-collecte. De eerste lijst van de ,47ste jaar collec te voor de scholen met den Bijbel ver- méldt als de totaal opbrengst van 2$ Locale Comité's een bedrag van f 2939,40 Op deze lijst komen p.m. die volgende plaatsen voor: i Alphen aan den Rijn met GpudsOha Sluis f 296,05. Oude Wetering met Roe lof arendsv een f 147,57. Prof. Nolens. B. en W. van Amsterdam stellen aan den Raad voor, Dr. W. H. Nolens eer vol ontslag te verleenen als buitenge*- woon hoogleeraar aan de Gemeente-Uni versiteit. De tegenwoprdige Minister van Staat Mgr. Dr. W. H. Nolens is pp 13 Mei 1909 door den Amsterdamschen Raad be noemd to t buitengewoon hoogleeraar in ■de faculteit der Rechtsgeleerdheid om on derwijs te geven in «Je arbeidswetgeving. UIT DE OMGEVING. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdagmorgen. Voorzitter de burgemeester, <ie heer P. Wap. Met kennisgeving afwezig de heer P. van Leeuwen. Na opening en goedkeuring van de notulen worden eenige ingekomen stuk- kén bekendgemaakt. Aanbieding heeft plaats van de reke ning van het waterle id iiffibedrijfdie een batig saldoi van f 195 aanwijst, alsmede. van de balans en de verlies- en winstre kening behoorende bij de begrooting der bedrijven. Namens de oommissie uit den raad rapporteert de heer Wesselingh oyer de gemeenterekening, die dppr haar onder zocht werd. De commissie adviseert tot goedkeuring. 1 ij. I De rekening wordt daarna vastgesteld. Vervolgens heeft aanbieding plaats van de gemeentèbegroóting en van die yam het waterleidingbedrijf vopr 1926. De hoofdelijke omslag voor de gemeen telijke inkomstenbelasting zal dit jaar f 10.000 behoeven op te brengen. "Verle den jaar bedroeg het eindcijfer f .63.000 thans f 53.000. De fbegropting voor het waterleiding bedrijf vopr 1920 heeft een eindcijfer van f 10.937,61, met een winstcijfer van f 400,96. Tot leden van de commissie voor het nazien van de rekening en de begrooting worden benoemd de heeren Wesselingh, v .Bennekojm en A. v. Leeuwen. Ter behandeling komt hierna' het prae- advies van B. en W. pp het door den heer J. C. Stadhouder ingediende voor stel tot aanvulling van de politieverorde ning in dien zin, dat vanaf „Grenshoek" tot „Ik leer nog" aan den H. Rijndijk geen fabrieken of werkplaatsen zullenn mogen worden opgericht. B. en iW. rapporteeren, dat het «iopr den heer S. verlangde niet bij de politie-, doah bij een afzonderlijke verordening kan worden geregeld. Wil de raad ech ter het plaatsen van genoemde .bedrij ven verbieden, in een bepaald dorpst- gedeelte, dan moet er een plaats worden aangewezen, waar deze bedrijven wél mo gen wörden gevestigd. Het Leege Rak' zou als zóódanig kum- nen worden aangewezen. De heer Stadhouder verdedigt zijn voorstel nog nader, o.m. door te wijzen, op {hjet gevaar, dat' de fabrikanten hun fabrieken aan den H. Rijndijk' zouden ves tigen en zelf b'.v. in Leiderdorp gaan wonen, waar gedurig villatjes worden bij gebouwd. Ter illustratie noemt spr. eenige ge vallen, waarin de gemeente Zoeterwoude wel de lasten, maar slechts zeer ten' deele de vruchten der bedrijven genoot. De heer De Graaf voelt maar weinig voor dit voorstel. We moeten niet^alles Radio-Programma Wat vanavond to hooien :s. 5.30 (Berlijn, 505 M.) Concert 5.20 (Zürich, 515 M.) Concer 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.) Cr. ïcetH onder leiding van Fr. Lupgens 6.— (Rome, 425 M.) Concert. 6.20 (Frankfort, 47° M.) Lezingen enz 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 25;- M Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijd-eïn ar Big Ben, weerbericht, nieuwstijdi;:fren 7.2o (München, 485 M.) Concert o-, lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.), Verschillende le zingen of ooncert. 7.30 NiF. Politiebericht, weerHèri 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.15 NSF.'Uitzending uit het Kurhaus, 8.20 (Londen èn Daventry). Concert 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.), Concert, onder broken doer nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (pirn.) (Madrid, 392 M.) "Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) C0nce*F"«i le zing. 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Co.uOrt of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 ÏVU Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Coiiurt.' 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Conoert. 9.20 Hannover, 296 M.) Conoe®. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van .Greenwich, Weerbericht, nieuwstijdin gen. 10.35 Alle Engelsche stations. Mustek van een dame-fluitist. Fabrieken brengen dikwijls welvaiart in de gemeente, dus die moeten we niet De heer v. Bennekpm merk* pp, dat de heer St. sflechts heeft gesproken van fabrieken, die hinderlijk zijn voor de omgeving. De heerv .Wesselingh sluit zich aan bij den heer De Graaf. Naar spr. meent, is 'deze materie reeds voldoende geregeld bij de Hinderwet. Na eenige bespreking wordit overeen komstig het vpprstel- Stadhouder besloten met 2 stemmen, die van de beide wet houders, tegen. In' verband met de aanvrage van den heer J. P. v. d Stoel te Leiderdorp om tegemoetkoming in de aanlegkosten van een electrischen kabel langs de Vliet heb ben B. en W. nadere inlichtingen van den aanvrager en de lichtfabrieken te Leiden gevraagd en ontvangen. Hieruit blijkt o.m. dat de lichtfabrieken inderdaad voor een belangrijk deel in de kosten bijdragen zopals adressant aanvankelijk reeds had medegedeeld. Het te stichten transforma- torhuisje wordt eigendom van v. d. St., doch blijft ter beschikking van d'e Licht fabrieken. Bij de bespreking wordt noig opgemerkt dat de aanvrage niet op naam komt van den gebruiker der te bouwen woning, doch op die van den architect v. d. St., te Wassenaar, die haar namens de eige naresse heeft ingezonden. De heer Stadhouder handhaaft zijn voorstel van de vorige vergadering om f 200 te geven. (De heer de Gr. had voor gesteld 50 pet of f 600 .te geven). De heer No.ojrdman vindt dit be drag met het oog op de groote gemeente belangen die erbij betrokken zijn,, .te ge ring. Spr. stelt vopr f 500 te geven. De .Voorzitter meent, dat hierop wel iets is af te dingen. Het betreft geen gemeentebedrijf van Zoeterwoude. De voprdeelen zijn alle voor Leiden. iWeth. De Boer merkt op, dat de aanvrage tevens geldt voor twee anderen, de Gebr.s. v. Vhe£. Er wordt dus geen f 500 gevraagd voor één aanvrager. Wan neer er eenmaal een transformatorhuisje is, kost de verdere aanleg veel minder. De heer Starrenburg voelt het meest vojor het voorstel Stadhouder. De landheer wordt hier het meest be voor deeld (gelach). Het gaat niet om den persoon van den heer v. dl Stoel. Het voorstel-Stadhouder Wordt hierna met op 2 na algemeene stemmen aange nomen. Tegen de heeren Noordman en De Graaf. Ter tafel komt hierna het definitieve» voorstel inzake de vernieuwing van de brug Vliet weg- Straathof. De birughoofden zullen van beton wor den gemaakt, terwijl de houten leggers door ijzeren zullen worden vervangen. Na een geheime zitting worden be stek en teekéning goedgekeurd en tevens besloten het werk aan te besteden uitslui tend onder ingezetenen van Zoeterwoude. Voordat de rondvraag aan de orde wordt gesteld, beantwoordt de Voorzitter eenige in de vorige vergadering gestelde vragen. De Reynegommerstraat is afgesloten voor alle voertuigen, met uitzondering van tweewielers, Bij de rondvraag verzoekt de heer Starrenburg den raadsleden 'nexem plaar van de begrooting te verstrekken. Gjaat moeilijk, zegt de Voorzitter, Dan mpet zij overgeschreven worden. De prijs is anders f 5. Is veel te duur, heeft de heer S t ar re- burg van de Comm. der .Koningin ge hoord. Die zeide, dat een begrooting best vooï" f 1 kan worden gegeven. Spr. hééft geen tijd om altijd naar het gemeente huis te loppen. We verrooken wel voor meer geld aan sigaren, vindt spr. De Voorzitter merkt op, dat hét sigarengeld buiten de begrooting omgaat. Voor een gedrukte en ook voor een ge schreven begrooting zou speciaal een be drag op de begrooting moet worden uitge trokken. De heer D e Gr aai f yoelt wel iets voor de gedachte van den heer Starre veld. De Voorzitter verwacht er in de pracüjk niet veel van. T>e begrooting

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2