NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 1 SEPTEMBER 1925 Dag-Agenda. Dinsdag 1 Sept. 'sav. acht uur „Jc- ruël" le Groenesteeg 16 Bijbelbespr. Woensdag 9 Sept. 's av. acht uur. Hoogl. Kerk: „Het Locale Com. van de Unie „Een school m. d. Bijbel." Spr. Ds. F J. Jansen Schoonhoven, Herv. Pred. te Oegstgeest, en Ds. H. J. Kouwenhoven, Geref. Pred. Leiden. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Aug. tot en met Zondag 6 Sept. a.s. waargenomen door de apotheek v. den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tele foon 552. tiekwedstrijden plaats zouden hebben. Deze wedstrijden waren zoodanig in groepen verdeeld, dat ook de minder geoefenden een kans op een prijs zou den hebben. Door de zorgvuldige voor bereiding liepen deze wedstrijden al le vlot en op tijd af, zoodat om 10 uur wederom de terugtocht naar het gesticht kon plaats hebben. Na afloop van het middagmaal ont vingen de jongens nog fruit en eenige under e versnaperingen, welke gaven de feestelijke stemming onder hun nog verhoogde. Om 2 uur werd op het terrein bij het gesticht met de z.g. attractiewedstrij den aangevangen en werden achter eenvolgens de volgende nummers af gewerkt: Touwtrekken, Zakloopen, Tonkruien en het loopen van een Hin- dernisbaan. Vooral 't laatste nummer bracht eenige komische incidenten en het gelach der toeschouwers was dan ook niet van de lucht. Na afloop van deze wedstrijden trok men weder gestichtswaarts om den inwendigen mensch te versterken en om 6.30 uur werd aangevangen met het avondprogramma in het gymnas tieklokaal. De Minister van Justitie had zich vooraf op de hoogte laten stellen met Üe feestelijkheden van dezen dag en tot aller verrassing kwam Zijne Ex cellentie met familie circa 8 uur n.m. in het Gesticht aan, waar hij in het feestlokaal met een warm applaus werd ontvangen. De waarn. directeur, de heer A. J. Oostdam, heette Zijne Excellentie en Familie welkom en bracht in het kort naar voren hoe deze dag doorgebracht was, tevens maakte hij van deze gelegenheid ge bruik de ambtenaren, die tot het wel slagen van dezen dag medegewerkt hadden zijn dank te betuigen en richt te vervolgens weder het woord tot Zijn Excellentie, die ondanks zijn drukke bezigheden, het Gesticht in Leiden, waar Zijn Excellentie 15' jaar lang de predikantsplaats vervulde, niet verge ten was. Hij hoopte, dat Zijn Excellentie de zware taak, die hij op zich had geno- men, tot heil van den Nederlandschen Staat en tot eigen voldoening zal mo gen volbrengen. Door een daverend applaus toon-. jden alle aanwezigen het met deze woorden eens te zijn. I Na de prijsuitreiking nam Zijn Ex- cellentie, zichtbaar aangedaan, het woord en herinnerde aan de prettige Wijze waarop hij hier in het Gesticht mocht samenwerken met de ambte naren en ook dat hij steeds met ge noegen zijn taak als predikant hier waarnam. Hij richtte bet woord tot 'de verpleegden en Wees er op dat vele moeilijkheiden hen in het komende le ven wachtte en ook hoe zij zich daar door heen konden slaan. Hij wcnschte allen Gods zegen en hoopte binnenkort nog eens weder in het gesticht terug te komen. Na het zingen van het Wilhelmus en het Wien Neerland's Bloed werd het programma verder afgewerkt en na verloop van tijd nam Zijn Excellen tie en Familie afscheid. Na afloop der avondvoorstelling nam een der verpleegden het woord en dankte Directie en Ambtenaren voor d. prettigen dag dien zij mochten doorbrengen en besloot met een drie werf hoera als dank voor hetgeen hun geboden was. Dat dit hoera op krach tige wijze tot zijn recht kwam, be hoeft geen betoog N. V. Nederl. Fabr. van Verdumz. Levensmiddelen. In de gisteren te Leidah gehouden algemeene vergadering van aandeel- houders der N.V. Nederl. Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v.h. .W. Hoogstraten en Co. is het verslag over het boekjaar 1924-1925 uitge bracht. Daaraan is het volgende ont leend: Door het opruimen van voorraden het verkoopen van vaste goederen en effected voor zoover dit gewenscht en noodig geoordeeld werd zijn commis sarissen er in geslaagd, de totale schuld-positie met ruim f170.000 te verbeteren. Tevens waren de commis sarissen in de gelegenheid, alle crisis- en reorganisatieverliezen af te schrij ven. Dit bedrag ad f350.000 is ais volgt ontstaan: Verlies voorgaande ja ren f54.397; bedrijfsverlies 1924-1925 f34.782; afschrijving fabriek f230 954; idem voorraden f66.653; idem vaste eigendommen en effecten f6601 en re organisatiekosten f 8970, tot. f 402.360. Hiervan is afgegaan het reservefonds ad f52.360, blijft in totaal f350.000, wat in de balans alsnog tot uitdrukking korfit onder het hoofd: kapitaals-re constructie. Dat het afgeloopen jaar een bedrijfs-. verlies ad f 34.782 heeft gegeven, vindt mede zijn oorzaak in het feit, dat de fabriek niet op voldoende capaciteit heeft kunnen werken ingevolge voren- vermelde reorganisatiemaatregelèn. De balans vermeldt onder activa o.a. aandeelen in portefeuille f300.000; ka- pitaalrecoristructie f350.000; huizen te Alkmaar f22.000 (f48.000); effecten f4703 (f23.230), goederen f 184.063 f 391.182), fabriek met machines en in- dustrieelen invent, f200.000 f567.364!, aandeel kaasfabriek f 10.000 f 8750). debiteuren en wissels ter incasso f61.579 (f71.665). Onder passiva zijn vermeld aandeelen-kapitaal f 1 mil- lioen (onv.), deposito's en crediteuren f60.088 (f97.976), bankier f67.262 (f206.433). De winst- en verliesrekening ver meldt onkosten f 76.669, loonen f 61.714 salarissen f30.634 (v. j. 3 p. samen f234.950), provisie f 10.241, interest f 15.797 (f 19.532) waarvan moet wor den afgetrokken f1989 (f1856) voor huren, het eindcijfer bedraagt f 193.068 De bruto-winst bedraagt f 158.286 (f243.966) en het bedrijfsverlies f34.782 (f54.397). De balans en de winst- en verliesre kening werden goedgekeurd en beslo ten werd, over het afgeloopen boek jaar geen dividend uit te keeren. Prof. Lorentz. Op 11 December a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat prof. dr. H. A. Lo rentz. eerelid der Nederl. Chem. Ver- eeniging, tot doctor 'in de wis- en na tuurkunde werd bevorderd aan de universiteit .alhier. Kerkconcert. Dinsdagavond 8 September a.s. zal in de Pieterskerk alhier, een kerkcon cert gegeven worden door Mia Pelten- burg, sopraan; Louis van Tulder, te nor; en Hendrik Andriessen, orgel. In verschillende steden van ons land geven deze artisten Kerkconcer- ten, welke door het kunstlievend pu bliek in grooten getale worden bijge woond. De Haarlemsche pers roemde de uit voering en vond het een der belangrijk ste concerten dit jaar gegeven. De firma A. M. van Zwicht, Bree- straat 126 zal zich met den verkoop der toegangskaarten belasten. Afscheid zendeling N. E. Breeman. Men schrijft ons: Volgens aankondiging in de plaatse lijke bladen zou de heer N. E. Breeman uit Amsterdam, die als zendeling eerst daags naar Indië hoopt te vertrekken afscheid nemen van de stads-Evange1 lisati.e „Jeruël" Groenesteeg 16, voor welke hij tijdens zijn verblijf in het zendingshuis te Oegstgeest meermalen was voorgegaan in de Zondagavond- samenkomsten. Voor dit doel was hij thans dan ook overgekomen en nadat de samen komst op de gebruikelijke wijze was geopend, kreeg zendeling N. Bree man het woord. Voor deze spreekbeurt had hij tot tekst gekozen Joh. 3:16. Naar aanlei ding hiervan wees hij de vergadering op de liefde Gods in Christus Jezus voor de menschen, terwijl hij fev.ens uitsprak, dat hij hoopt dit ook te mo gen verkondigen onder onze' bruine broeders en zusters. Hij spoorde de Vereeniging aan daarin ook niet te vertragen, maar kVachtig hiermede voort te gaan. Hierna nam de heer W. Nauta na mens de Vereeniging het woord, en wees er op dat daar op het zendings- veld zich wel vele moeilijkheden zou den voordoen, maar was verblijd te weten dat broeder Breeman in de kracht van zijn zender ging. En als herinnering aan de Vereeniging had hij het genoegen hem een boekwerkje ter hand te stellen. Waarna het zangkoor der evangeli satie hem een toepasselijk afscheids lied toezong'uit den liederenbundel: No. 244. Ten slotte werd hem door dev verg. staande Ps. 121:4 toegezongen Schaken. Zomerwedstrijd Leidsche Schaak club „Philidor." In dezen wedstrijd won VV. Segaar van W. H. v. d. Nat Jr; P. J. v. d. Zeeuw verloor van W. F. Snieder en Snieder de tweede partij van Van dei- Zeeuw. Van der Nat maakte remise met H. I .de Nie. Deze wedstrijden zijn bijna afgeloopen. W. H. v. d. Nat Jr. moet nog twee partijen spelen tegen G. Bosscha, H. I. de Nie één partij te gen Bosscha en één partij tegen W. F. Snieder. De heer C. P. de Blauw, die nog 9 partijen zou moeten spelen, zal waar schijnlijk wegens vergevorderd seizoen niet meer kunnen afspelen. De weth. van onderwijs, de heer J. B. Meijnen, zal morgenmiddag cctn spreekuur houden. Prof. dr. L. v.^tallie r.'i - !*:- noemd tot eerelid der u de Pharmacie. In een van de gebouwen van het Nieuwe Academische Ziekenhuis had hedenmorgen een stucadoor het onge luk van een stelling.te vallen. Hij kreeg gelukkig geen ernstig let sel, maar is toch ter observatie in het St. Elizabeths ziekenhuis opgenomen. BINNENLAND. Zondagsheiliging en sport. Het comité voor de land- en tuin- bouwfeesten te Purmerend had aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vergunning ge vraagd om gebruik te maken van het sportterrein der hoogere burgerschool, op Zondag 6 September, ten behoeve van sportdemonstraties. Minister De Visser was gewoon, aan dergelijke vergunningen de voorwaar de te verbinden, dat op Zondag eerst te 1 uur mocht worden aangevangen. Minister Rutgers heeft echter de ver gunning zonder meer geweigerd. Nederland en de Volkenbond. De Nederlandsehe delegatie naar de zesde Volkenbondsvergadering, welke op 7 September a.s. te Genève zal aan vangen, zal zijn samengesteld als volgt jhr. dr. J. Loudon, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister van de Koningin te Parijs, oud-minister van buitenlandsche zaken; prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga. hoogleeratr aan de Rijksuniversiteit te Leiden; mr. F. A. C. graif van Lvnden v. San- denburg, oud-commissaris der Konin gin in de provincie Utrecht, oud-lid van de Tweede Kamer, vertegenwoor digers; mr. J. Limburg, lid van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, de ken van de orde van Advocaten, oud lid van de Tweede Kamer, prof. mr. J P. A. Frangois, referendaris, chef der afdeeling 7o 1 kr.*ibondszakea van het aepartement van buitenlandsche za ken buitengewoon hoogleeraar aan de Handels Hoogesdiool te Rotterdam, plaatsvervangende vertegenwoordi gers. Naar wij vernemen, zal de minister van buitenlandsche zaken ter bijwo ning van do vergadering, zich voor korten tijd naa>' Genève begeven. Ijlen Engclscho opdracht. Hollandsche scheepswetven hebben in den laatsten tijd herhaaldelijk op drachten van Engelsche maatschap pijen ontvangen. Thans melden dc Engelsche bladen weer, dat Wilton's Scheepswerf op dracht heeft ontvangen voor repara tie van twee tankstoombooten, de Scot tish American en de Capsa. Het dek van de laatste boot, welke aan de An glo Saxon Petroleum Cy. toebehoort, zal eveneens gerepareerd worden. Uit de turtiiidustrie. Te Stadskanaal ligt van de le tot de 2e'schutsluis een groote menigte turfschepen, ongeveer 200, té wachten om te schutten. Het vertrouwen is dat er dus een flinke vraag naar brand stof te wachten is. Tot nu tue was de turfvaart in de Veenkoloniën gering alleen uit Valthermoncl werd de laatste maand nog al vrij veei ver scheept. Toch kon de prijs niet meer dan f36 a f40 per stobbe bagger wor den. Enkele Veenkoloniale fabrieken beginnen weer fabrieksturf te stoken, doch de prijzen dezer turfsoort ver heffen zich niet boven f40 af 45 per 50 kub. Meter, waarbij de verveners aanmerkelijk schade lijden Het 650-jarig bestaan van Amsterdam. Maandag 14 September zal de groo te dag zijn, bestemd voor openbare feestelijkheden, ter herdenking van het 650-jarig bestaan van Amsterdam, juister gezegd van den datum, toen in het beroemde privilegie van Floris V, haar naam voor de eerste maal in een nog bewaard charter werd vermeld. H. M. de Koningin zal gelijk reeds gemeld op dien dag een bezoek bren gen aan de historische tentoonstelling. In het Stadion worden historische spe len opgevoerd en des avonds zal het groote vuurwerk worden ontstoken, dat om bekende redenen op koningin nedag wordt uitgesteld. 's Avonds zal het Gemeentebestuur een gastmaal geven in de Groote Bur gerzaal van het voormalige Raadhuis op den Dam, het gebouw, dat sedert 1806 tot Koninklijk Paleis heeft ge-, diend. H. M. de Koningin heeft toestem ming willen verleenen om, bij deze bij zondere gelegenheid, dit feestmaal te houden in deze historische zaal, nog altijd een der fraaiste en indrukwek kendste van heel Europa. Uitnoodigingen zijn gericht aan de Regeering des lands en aan het gewest aan de burgemeesters van Rottèrdain en 's-Gravenhage, aan de tentoonstel lingscommissie en aan het Genoot schap „Amstelodamum" dat het initia tief heeft genomen voor de herdenking Frankeermachines. Door de daartoe door den Directeur- Generaal gemachtigde personen en fir ma's kan voortaan voor de frankee ring van hunne stukken worden ge bruik gemaakt van een frankeerma chine De door middel van zoodanige ma chine gefrankeerde stukken zijn voor zien van twee stempelafdrukken, waar van de eene, welke van helroode kleur is, bevat het woord „Nederland." de vermelding van het bedrag van het be taalde port alsmede het nummer van de frankeermachine en de andere aan geeft den datum van terpostbezorging De stempelafdrukken behooren te worden aangebracht op de omslagen, c.q. op de stukken zelve. Stempelaf drukken, welke zijn gesteld op losse stukken papier, alsmede onduidelijke stempelafdrukken moeten blijkens den afdruk van de dagteekeningsstempel zijn aangebracht op den dag van ter postbezorging. De door middel van een frankeerma chine gefrankeerde stukken moeten op de adreszijde zijn voorzien van een gedrukte aanwijzing, aangevende den naam en het adres van den gebruiker. Frankeering gedeeltelijk door mid del van een frankeermachine en ge deeltelijk door middel van frankeer zegels is geoorloofd. Door middel van een frankeermachi ne gefrankeerde stukken mogen niet in de brievenbussen worden geworpen, zij moeten door of vanwege den gebrui ker worden afgegeven aan een dooi den betrokken directeur aan te wijzen loket, c.q. bijkantoor. Stukken, welke gedeeltelijk door middel van een frankeermachine en gedeeltelijk door middel van frankeer zegels zijn gefrankeerd, moeten afzon derlijk worden aangeboden. De door middel van een frankeer machine gefrankeerde stukken wor den ten kantore van afze-nding niet voorzien van een afdruk van den dag teekeningsstempel. Hét Duitsche tarief en de tuinbouwers Men schrijft uit tuinbouwstreken aan de „Msb." Ingaande 1 October zullen de Duit scbe tarieven, waarover in Duitsch- land zooveel te doen is geweest en waarvoor in Nederland zoolang ge vreesd is in werking treden. Onze groenten-exporteurs zijn door de expe diteurs aan de grenzen ingelicht om trent grootte en strekking der Duit sche toltarieven. Ten aanzien van aardappeleu is het te heffen bedrag afhankelijk van den tijd, waarop zij worden ingevoerd: van 15 Febr. tot 15 Juli geldt als maximum tarief 4 R.M. per 100 K.g. Verschillende tuinbouwstreken zullen dus van dit hooge recht weinig last ondervndep, daar uitvoer van beteekenis eerst na 15 Juli aanvangt. Gedurende den ove rigen tijd bedraagt het invoerrecht 0.5 Mark per 100 K.g. Wat de, koolsoorten aangaat wordt het heele jaar een maximum-tarief van 4 Mark per 100 K.g. geheven, ter wijl bloemkool en rabarber belast wordt met 2 Mark per 100 K.g. Nederland behoort echter tot de meest begunstigde landen, zoodat wij deelen in de meest gunstige voorwaarden, die voor andere landen gelden. Voor gele, witte en roode kool is die clau sule echter van geen practische be teekenis, aangezien Nederland de eenige importeur van deze groenten is. We vernemen echter, dat thans van uit tuinbouw- en handelskringen on derhandelingen met de Duitsche re- geering worden aangeknoopt, teneinde faciliteiten of wijzigingen in sommige artikelen te verkrijgen. BUITENLAND. HET VEILIGHEIDSPACT. De juridische conferentie. Sir Cecil Hurst, Fromageot. Rolin en dr. Gaus, de Engelsch©, Fransche Belgische en Duitsehö juridische des kundigen hebben gisteren een infor meele bespreking gehouden. De eer- stb formeele bijeenkomst wordt van daag gehouden, als ook Pilotti, 'de Italiaansche deskundige aanwtefeig is. Volgens een bericht uit Londen kun nen de juridische deskundigen geen principieel e wijzigingen of veranderin gen van politieke beteekenis aanbren gen in het ontwerp voor t eft waar- borgverdrag. Hun taak is uitsluitend den tekst van het ontwerp zoo te redi- geeren, dat bij verdere behandeling door de politieke vertegenwoordigers der betrokken regeeringen misver standen zijn uitgesloten. Men verwacht, dat de juristen in vier dagen hiermede gereed zullen zrjjn en dat Stresemann dan terstond zal voorstellen een conferentie te Lau sanne te houden in de laatste week van September. Aan deze conferentie zullen behalve Chamberlain, Briand, Hymans en Stro semann, waarschijnlijk ook Baldwin, Painlevé, Vandervelde, en Luther deel nemen. Italië zal vermoedelijk niet ver tegenwoordigd zijn. De Evening Standard verleemt uit Parijs dat de Fransche regeering, in dien men inderdaad voor het eind van September tot- een overeenkomst in zake het waarborgverdrag geraakt, zal voorstellen een buitengewone zitting van den Volkenbond nog in Novem ber van dit jaar beleggen, waar Duitschland tot den Bond zou kun nen toetreden. In goed ingelichte kringen te Parijs verluidt zelfs dat Frankrijk bereid, zou Radio-Programma. Waf or vanavond te hooren i.:. 5.30 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.30 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concer onder leiding van Fr. Lupgens. 6.fRome,,425 M.) Concert. 6.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Éiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. £.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, .nieuwstijdingen. 7.20 (Miinchen, 485 M.) Concert of lezing. 7.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende le zingen of concert. 7.30 Nii'". Politiebericht, weerberii i.t 7.45 Alle Engelsche stations. Muziek of lezingen. 8.10 NSF. Christelijke Radio-omroep. Zie programma hieronder. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken dopr nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 8.50 (Hamburg, 395 M.) Muziek. 8.50 (Münster, 410 M.) Concert of le zing. 1 8.50 (of 8.35) (Zürich, 515 M.) Concert of voordracht. 8.50 (Frankfort a. d. Main, 470 M.) Concert of voordracht. 9.05 Parijs (S.F.R.), 1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. Nederl. Christ. Radio-vereeniging Hedenavond te ongeveer acht uur zal door middel van den zender der NSF te Hilversum, golflengte 1050 M., het volgende programma worden uitge zonden. Als spreker zal optreden Ds. J. van der. Sluis, Geref. predikant te .Ouderkerk aan den IJssel. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd dopr mej. Abeleven, voor zang en de heer E. Andriessen voor piano, beiden uit Hilversum. Programma. 1. O, salutaris, van J. B. Faure, Zaiig en piano. 2. Panis Angelicus, van Cesar Frank. Zang en piano. 3. Oranje-rede van Ds. van der Sluis. 4. Prelude, Fuga in Es-mol, v. Bach. Piano-solo. 5. Wiegelied, van Max Reger. Zang en piano. 6. Vergebliches Stemchen, v. J. Brahms. Zang en piano. 7. Du bist die" Ruhe, van F. Sahubert Zang en piano. 8. Nocturne m B-dur, van Ohopin. Piano-solo. 9. Litanie, van F. Schubert. Zang en piano. 10. Als de ziele ruste, v. O. v. Rennes. Zang en piano. 11. Een liedje, van Gottfried Mann. zijn tot wijzigingen in art. 16 van het Statuut van den Volkenbond ten ©inde aan Duitschland's wenschen tegemoet te komen. DE ZEELIEDENSTAKING IN HET BRITSCHE RIJK. Verrot tegen de loonsverlaging. De zeelieden en-stokers van den Royal Mail Steamer „Orlanzo" (1'4900 ton), die a.s. Vrijdag van Slouthamp- ton naar Buenos Aires moest vertrek ken, weigerden gisteren aan t© mon steren op de loonsvoorwaarden, welke 1 pond sterling per maand lager zijd dan de- oude loonen. Hoewel de oudé bemanning gisteren te Southampton voor Jiet officieel© aanmonsteringsbu- reau verschelen, weigerden allen een parig de voorgelezen nieuw© voor stellen te aanvaarden. Het verzet tegen de loonsverlaging beperkt zich tot dusverre hoofdzake lijk tot het dek- en machineipersoneiel maar er bestaat groot gevaar voor uitbreiding. Een groot deel van de verleden Vrijdag aangemonsterde bemanning van den grootten White Star-liner, de „Majestic" die aanstaanden Vrijdag, naar New York molest vertrekken, heeft met 2A uur kennis gegeven van van opzegging van de dienst contrac ten. De „Union Castle"-hjner „Edinburg Castle" die Vrijdag naar Kaapstad ver trekken moest, zou pipboeren, vandaag een bemanning aan t© monsteren. Te Southampton liggen echter deze week niet Veel groofte booten op ver trek te wachten, maar hot blijkt thans, dat ook vele leden van den natio nal-en zeelieden- en stokershond, waar van de leider, HaveHock LWjlson, de loonsverlaging met de scheepseigena ren regelt, zich ook er tegen kanten. De loonsverlaging trad evenwel 1 Augustus al in werking en gedurende de geheele maand werden leden van den bond op de nieuw© conditie aan gemonsterd. Het verzet daartegen blijkt derhalve thans te zijn aan wakkesrd. In een besloten massa-vergadering te Southampton belegd door den Z e liedenbond, werd met algemeene stem men besloten onmiddellijk een acup te beginnen tegen de voorgestelde loonsverlaging van een pond sterling ge*

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2