NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 31 AUGUSTUS 1925 gemeentelijke vischvf.rkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18,. tel. 1225 is Dinsdag cerkrijghaar. SCHELVISCH 012—0.22 SCHOL 0.12—0.14—0.24 per pond Leiden, 31 Augustus 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. jemeentelijke Aankondigingen pen", voor meisjes van n14 jaar. Na de pauze om half twee hervatting van de volksspelen als volgt: „Ringrijden met paard en Tilbury", en „Tobbetje Steken", voor mannen van jó jaar en ouder, „Ringrijden" voor dames van 16 jaar en ouder, pp versierde rij wielen. „Ringrijden", voor mannen van 16 jaar en ouder. „Ruiter te paard", y. heeren van 16 jaar en ouder, „Touwtje trekken", voor dames van 16 jaar en ouder. „Muiltje loopen", voor dames van 16 jaar en ouder. „Ruiter in de ton", voo rmannen van 16 jaar en ouder. „Wed loop met hindernissen", voor mannen yan 16 jaar en ouder. Verder meldt het programma een rondgang door het dorp met muziek vs(p. de R. K. Muziekvereeniging „St. Mat thias" te Warmond en om 10,30 uur groot schitterend vuurwerk op de .Oost- haven. katwijk aan den rijn. Omtrent het op Donderdag 3 Sept. a.s. te houden feest, kunnen we het vol gende uit het programma mededeelen. In den voormiddag tractatie der kin deren ^van de Bewaarschool. Namiddag te half twee bijeenkomst der kinderen aan den Commandeursweg bij de school yan den heer Raadsveld. De kinderen verzamelen zich eerst, ieder bij hun eigen school. Dan opstelling van den stoet, welke begeleid wordt door de Harmonie Katwijk. Te volgen wegCommandeurslaan, Was senaarsche weg, Nieuwsteeg, Voorstraat tot den Molen, aldaar terug: Voorstraat, Groote Steeg, Achterweg, Voorstraat', v. Egmondstraat, Kerkstraat, Zeeweg, Cal- laoweg, Feestterrein. Na tractatie der kinderen beginnen de Verschillende spelen. Op het programma hetwelk tijdig ver- Spreid zal worden, staan deze nader aan geduid. Na afloop der spelen in optocht van het feestterrein gaande langs: Callao- weg, Zeeweg, Achterkerkweg, Noordwij- ikferweg, Voorstraat, Turfmarkt, alwaar de Stoet wordt ontbonden. De prijzen worden dan bij de verschil lende leiders aan huis afgehaald. Te 7 uur vocaal concert door twee zangvereenigirigen bij de Turfmarkt. Na lalfloop hiervan Gondelvaart door Sen Rijn, vanaf het veilingterrein der (Tuinbouwvereeniging K. en O. Na de Gondelvaart Instrumentaal con 'Cert in de muziektent door de Harmonie. Een aansporing aan de ingezetenen om 'te vlaggen zal wel overbodig zijn. Versiering met lampions, waarvopr ons (dorp zich met haar mooie hoomenrijen rich zoo bij uitstek leent, kan het feeste- fcjk aanzien veel verhoogen. Het ledental der Oranjevereeniging is ftvel vooruitgaande, doch velen behooren bog tot de achterblijvers. Wordt allen lid der Oranjevereeniging. 1 katwijk aan zee. j Afslag van haring op 29 Augustus '25. Prijzen per kantje: Volle haring (N.) 133,6534, volle haring (Zuid) 33,45; (Maatjes haring (Noord.) 24—24,25; id. (Zuid) 22,80—28,30, Yle haring 22,60 -22,95, Makreel 2127. noordwijk binnen. Den 27sten dezer werd in het ge louw voor Ghr. Belangen alhier door den üerkeraad van Noordwijk aan Zee de [Geref. I£erk geinstitueerd van Noordwijk Ds. Koers had daarvoor tot tekst ge- Kozen 1 Thess. 5:12—15 en zette in een boeiende predicatie de taak' der .Gemeen te tegenover haar opzieners en die der (opzieners tegenover de Gemeente uiteen. Daarna had bevestiging der 4 gekozen bjuderlingen en 3 diakenen plaats. Na afloop .van den dienst deelde ouder- Jing Juch mede, dat, na vele moeilijk heden, de commissie er in geslaagd was, (een geschikt terrein te vinden in de Wil- 'helminastraat, waarop een tijdelijk! lo- Jkaal geplaatst kan worden. I Voprloopig mag de Gemeente te Noord- Hvijk aan Zee bhjVpn inwonen. I Den gekozen ambtsdragers werd Psalm «34:3 toegezongen. noordwijk aan zee. De collecte voor Borculo e.a., welke ïn de Ned. Hexv. Kerk alhier is gehou den, heeft opgebracht -de som van j£ 238,54V*. rijnsburo. De landbouwer J. v. E. werd Saterdag kan den Voorhouterweg al hier door een automobiel overreden. i Op medisch advies is de ongelukkige onmiddellijk naar een Ziekenhuis te Lei den overgebracht. wassenaar. Burgerlijke stand. Geboren: Alet- ta Wilhelmina Francina Maria, dochter vait J. P. van der. Holst en J. M. de Zwart. Jacob willem Pieter, zoon yan F. B. J. Karreman. en F. ,G'. M. van .Voorthuizen. Ondertrouwd: J. M. Voorduin en E. Tukker. H. L. yan der Hoeven en H. J. van .Wierven. M. G. Bouw en O. van Santen. D. Hermsen en H. J. Rozier Gehuwd: M. I. de Wit en O. W. Vis- zoeterwoudb. Tegen Dinsdag 1 September 1925, des voormiddags om 10 uur (N. X.) is een openbare vergadering van den Raad de zer gemeente belegd. De inzameling voor de ramp te Borculo heeft alhier opgebracht f 842,69. HAZERSWOUDE Burgerlijke stand. Bevallen: A. J. Bos, geb. v. d. Maat, zoon. A. M. Koo- te, geb. van Leeuwen, zoon. Overleden: Corns. Moerkerken, echtg. van M. Hulscher, 77 jaar. Gehuwd: L. van Wijk, 33 jaar en T. van der Berg, 32 jaar. ALKEMADE. Krachtens besluit van den Commissaris der Koningin in de Proyincie Zuid-Hol land zal deze gemeente voor de lichting 1926 twee'en twintig manschappen moeen leveren. Van degenen, die op 14 Augustus j.l. geloot hebben, zullen nu vermoedelijk moeten dienen de nos. 1 tot en met 35, uitgenomen natuurlijk degenen, die 0111 een of andere reden ^vrijstelling genieten OUDE WETERING. Bij de aanbesteding, welke op Donder dag 27 Augustus in hotel Van den Bosch gehouden is, van het bouwen van een ga rage voor rekening van den heer L. J. Beuk, is het metselwerk gegund aan J. van der Meij, het timmerwerk aan J. Zoiet Cz., het schilder- en loodgieters- werk aan E. Willems en het smidswerk' aan J. Schouten, allen alhier. ROELOFARENDSVEEN. Doör B. en W. is aan M. A. Otten verlof verleend voor den verkoop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank in het perceel B 496 (Café de Fransche Brug). BOSKOOP. De gemeenterekening, dienst 1924 sluit mét de volgende cijfers: Gewone dienst: Ontvangsten f 279.859,451/2 Kapitaaldienst: :v, Ontvangsten 148.393,55 Gewone dienst*j Uitgaven 257.853,93 Kapitaaldienst: Uitgaven 141.727,25,1/2' Gewone dienst Voordeelig saldo 22.005,501/2' Kapitaaldienst: Voordeelig saldo '6.6661,30'^* Ter gelegenheid van de feestelijk heden op 1 en 2 September ter gelegen heid van de verjaardag van H. M. de Koningin, zal de verordening op de win kelsluiting voor die dagen buiten wer king worden gestekl. Het aantal te leveren manschappen voor den dienstplicht 1926 bedraagt voor deze gemeente 23 stuks. De Chr. zangvereeniging „Hosanna" alhier behaalde op het concours te De Lier een derde prijs in de 3de afdeeling. Op de gehouden verkooping ten over staan van notaris Houtzagers alhier, zijn de perceelen toegewezen als volgt: Perceel 7, J.. Brouwer te Hazerswoude f 3300. Perc. 10, J. v. Klaveren Jacz., id. f 2860. Perceel 11, 12 en- ,13, C. Vuijk, alhier, f1400, perc. 1419 D. Loef, id. f 2786. Perc. 20 en 21, P. Lacfaz, id., f 950. Perc. 23; 24 en 25, J. v. d. Heij den te Waddinxveen f 1836, Perc. 26 en 27, K. den Hartog, id. f 1325. De overige perceelen zijn opgehouden. Door den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid is aan B. en W. dezer gemeente toestemming verleend tot over schrijving van de vergunning voor den kleinhandel in sterken drank van T. E. v. d. Stam, ten name van den heer W. Visbach, hotelhouder alhier. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Petrus Le- onardus, zoon van J. P. Snijders en J. E. Zegwaard. Mijnardus Cornelis, zoon van J. A. Apswoude en A- Deen. Johan nes, zoon van J. Appelman en C..C. v. d. Voort. OndertrouwdCornelis de Groot, 23 jaar en Rika Johanna Schuilenburg, 22 jaar. Hendrik Worm, 25 jaar en Aaltje Middelkoop, 21 jaar. Getrouwd: Jacobus Arnoldus Teeuwen 25 jaar en Antonia Gerarda Verhaar, 21 jaar. Hendrik van Leeuwen', 22 jaar en Johanna Megchelina Renting, 22 j. Dirk Piet, 23 jaar en Albertina van Veen 25 jaar. Jan Spaargaren, 25 jaar en Pe- tronella Rijken, 26 jaar. Overleden: Jan Kooij, 85 jaar, wedn. van M. A. Verploeg. Adriana Markus, 74 jaar, gehuwd met P. Kooij. WOUBRUGGE. Den Kerkéraad de rGeref. Kerk alhier besloot met het oog op de vacature, het aantal ouderlingen tijdelijk uit te brei den tot vier en stelde daarvoor een twee tal, n.l. d eheeren A. KroiQin en O. Ouds- hooqrn. Zondagmorgen werd tijdens de gods dienstoefening in de Geref. Kerk bekend gemaakt, dat cand. Sjnelik van Santpoort voor het beroep naar deze gemeente heeft bedankt. GEMENGD NIEUWS. Vrouw verbrand. Terwijl een, bij zekeren ter 1). te Deurningem bij Oldenzaal inwonende vrouw aan het strijken was, met een oucierwetsch strijkijzer, kreeg zij een flauwte, waar door zij op den grond viel. Het vuur uit het ijzer kwam in aanraking met haar kleeren, zoodat zij in brand ge raakte. Geneeskundige hulp mo,cht niet meer baten. Gevaarlijke helling. De befaamde helling van den Cauberg te Valkenburg, waar reeds meerdere ernstige ongelukken gebeurden, heeft weder bijna een' slachtoffer geëischt, meldt de „L. K." Twee jonge dames, leerling-verpleeg sters uit Amsterdam, maakten een fietstocht naar Maastricht en keerden terug langs den weg over den heuvel rug (Berg en TerblijtJ. In den Cau berg gekomen, bleken van een der fietsen de remmen defect te zijn en bij' de poging, om den Dahlemerweg 'in te rijden en zoo een mogelijke bot sing tegen de Grendelpoort te vermij den, is een der fietsters tegen het ijze ren hek van het monument op l:et Grendelplein gebotst, met het nood lottig gevolg, dat een der uitstekende scherpe punten een ernstige wonde aan de rechterzijde veroorzaakte. De fiets was totaal vernield. 'De jongedame werd in hotel-restau rant „Limburgia" binnengedragen, al waar haar collega een voorloopig ver band legde, Geneeskundige hulp was zeer spoedig ter plaatse. Geconstateerd werd een ernstige ribfractuur. De pa tiënte mocht zelfs niet naar haar hotel vervoerd worden. Opgegraven. Te Dalen zijn uit den bodem van het Drostendiep vier dolken opgegraven, nog voorzien van leeren foudraals. Ze worden onge veer 300 jaar oud geschat. G e v a a r 1 ij k e a u t o b u s. Dezer dagen maakte een familie, bestaande uit 8 personen uit J^ieuwveen en om liggende plaatsenj per autobus een reis naar 's Heerenberg in Gelderland. Ge komen even voorbij .Utrecht, werd een vrouwelijke passagier zóó onwel, dat na ruim een uur oponthoud, zij; nog niet tot bewustzijn was, meldt de >,D. Ct." Men reed kalm voort, tot eindei- lijk de plaats van bestemming werd bereikt, waar niet één, maar vier per sonen bewusteloos aankwamen. Een dokter en een verpleegster moesten hulp verleenen om de menschen we der tot bewustzijn te brengen, hét- welk na veel inspanning pn moeite is gelukt. Als vermoedelijke oorzaak van het onheil moeten de vers tikkende gas sen van de benzine, welke binnen den wagen uitwerkten, worden aangere kend. Overreden. Bij de Bilt is gisteren de 22-jarige kappersbediende ,W. D. uit Utrecht, toen hij" op het achterbalcon van den motorwagen van de tram wilde springen, komen te vallen en daarbij onder üen voigwagen geraakt. Nadat het tramrijtuig was op gevijzeld, is de man, ernstig aan on derlichaam een öeenen verwond, "jaer ziekenauto naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Zijn tossend is be denkelijk. Drie huizen verbrand. -1 Za terdag heeft te Coevorden een fellé brand jfewoed, welke enorm veei scha de heeft aangericht. Het vuur wcjra het eerst ontdekt m het manufacturen- magazijn „T)e Bijenkorf", waar het ten gevolge van de groote hoeveelheid brandbare stoffen enorm viug om pich een greep, zoodat het perceel 111 min der dan geen tijd in lichte laaie stond en het vuur zich meedeelde aan het daarnaast gelegen café van den heer iMeyboom, terwijl tevens een sigaren magazijn vlam vatte. Het geheel had zulk een verrassend snel verloop, dat, ondanks de blusschingspogingen bin nen een uur al de genoemde perceelen volkomen vernietigd waren, terwijl te vens groote schade werd aangericht aan de, aan de noodzijde gelegen, wo ning van den heer Bulthuis, welke laat ste evenwel konden behouden worden. Vijftig kinderen ziek.. Ter 'gelegenheid van den verjaardag van de Koningin werd j.l. Vrijdag in het buurtschap Woold een kinderfeest ge houden. Dje jeugd kreieigfv er schillende houden. De jeugd kreeg verschillende 's Avonds werden niet minder dan 50 kinderen onwel. Bij hen waren de bé kende vergiftigingsverschijnselen te constateeren, o.a. braken. De medici, die een onderzoek hebben ingesteld, zijn tot de conclusie gekomen, dat de kaas vermoedelijk bacillen bevatte, welke de ziekte-vérschijnselen hebben veroorzaakt. De kaas wordt onder zocht door den keuringsdienst. De toestand van de kinderen was héden zoo, dat het meer en deel reeds weer beter is. Voor de anderen be staat geen levensgevaar. Kind doodgereden. Men meldt uit Uden aan het „Hgz." d.d. '27. Augustus: Gistermiddag werd door een luxe- lauto in Bits wijk tegenover hét kantoor der oliefabriek N. G. B. een meisje van 12 jaar, afkomstig van Ni stel rode, (overreden en op slag gedood. Het werd nog een eindje meegesleurd. Geés 'telijke en geneeskundige hulp waren weldra ter plaatse, maar te laat. De marechaussees stellen een on derzoek in. Het lijkje werd aldaar naar 't gasthuis vervoerd. Overreden. Op den Klever- parkweg te Haarlem is het 4-jarig dochtertje van den heer D., dat den weg wilde oversteken, door de tram uit Bloemendaal gegrepen. Met ver schillende diepe vleeschwonden en een verbrijzeld handje werd het meisje naar het St. Elisabeth Gasthuis overge bracht. Van kantoorjongen tot... Men kent het Amerikaansche recept: van kantoorjongen door eigen vlijt, doorzettingsvermogen en nog vele an dere deugden tot aanzienlijk zakenman hoofd van een groote onderneming, dievook weer vele kantoorjongens be zigt, die kans hebben 0111 door enz. Zelden hoort men echter, dat die aanzienlijke zakenlieden weer hard ach teruit hollen, zoo hard, dat^ze inplaats ,van opnieuw Dostzaerels te plakken als in het begin van hun loopbaan, zak jes moeten plakken of andere werk zaamheden moeten verrichten die men gemeenlijk in verband brengt met de pensions van vrouwe Justitia. Toch is djit dezer dagen gebeurd te Dayton in Ohio, waar een aanzien lijk zakenman president-commissaris van een fabriek, een spaarbank bin nenstapte en zich 5000 pond to.eëigen- de na het personeel met een pistool in bedwang te hebben gehouden. Fi- nancieele moeilijkheden hadden hem tot dezen ongewonen stap gebracht. Een nieuwe uitvinding. Een jonge Engelsche uitvinder, lui tenant Thomas Barrett, doet in „Peo ple" mededeelingen omtrent een door hem uitgevonden combinatie van lucht schip en vliegtuig, die in staat zou zijn, 300 personen en een groote hoeveel heid goederen te expedieeren. Daar door zou het wereldluchtverkeer van ongekende groote beteekenis kunnen worden en zoo buitengewoon goed koop, dat ook gewone reizigers er zon der bezwaar gebruik van zouden kun nen maken. Het „vliegschip" is een driedekker, geconstrueerd en zoowel van wielen voor de landing op het land als van een gondel voor bij neerkomen op het water voorzien. Voorts bezit het ver scheidene m^t gas gevulde ballons. Deze uitvinding is gepatenteerd in Amerika, Canada en Engeland. De uitvinder heeft de Engelsche re geering tot dusverre vergeefs aange boden, haar het patent af te staan, als deze hem voldoende oud oorlogs materiaal ter constructie van een proef-model voor tien jaar gepaten teerd afstaat. STADSNIEUWS. Leidsche Spaarbank. Bij de Leidsche Spaarbank is in de maand Augustus ingelegd f239.373 90 en terugbetaald f 170.882.99, terwijl 101 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 54 boekjes geheel werden uitbetaald. Het tegoed der 16460 inleggers be droeg einde Augustus f5.609.05289. Stedelijke Werkinrichting. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in den" loop der week opgenomen 196 volwassen personen en 6 kinderen. Totaal 202 personen. SCHAKEN. Zomerwedstrijd Leidsch sahaakgen. ie groep: W. Demmendal wint van W. H. v. d. Nat Jr. v. d. Nat en G. Bos scha afgebroken partij 2de groep. M. M. Segaar verliest van A. Th. Cahen. De tweede partij werd af gebroken. 3de groep: 'M. Bloem maakt remise met J. J. Swaan Jr. 4de groep: G. Schoppen wint van M. J. Dieben en van F. Nieuwold. Ph.S. de Laat de Kanter wint beide partijen van D. Barth. Een marktkoopman. E. P. uit Am sterdam deed bij de politie aangifte, dat z'n mooie nieuwe hoed, die hem nog wel 12 gulden gekost bad, gestolen was. Zaterdagavond had bij Zomer- zorg een aanrijding plaats tusschen 'n auto en een rijwiel. Het rijwiel werd licht beschadigd. Er wordt beweerd dat de auto te bard reed. Op een zoo druk punt is een groo te mate van voorzichtigheid noodigl Een zekere R. aangehouden we gens vermoedelijke diefstal ten nadeel van Mej. v. W. blijkt nog meer op z'n geweten te hebben. Als bode van een voetbal vereen iging verduisterde hij f32. Hedenmiddag, even over half 2, had op den Nieuwen Rijn een aan rijding plaats tusschen twee wielrijders, den gemeentewerkman G. en de 18- jarige juffrouw R., terwijl eerstge noemde uit de Hartesteeg kwam rij den. Het voorwiel van de fiets des ge meentewerkmans was geheel verbogen. Hij eischte schadevergoeding van de juffrouw, die volgens hem de schul dige was, bij welk oordeel de betrok kene zich echter niet bleek t$ willen neerleggen Proces-verbaal werd opgemaakt. Laatste Berichten. HET CONFLICT IN DE METAAL NIJVERHEID. Gisteren heeft de bondsraad van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond verga derd. Hoewel de bondsraad het in de conferentie met 'de Christelijks, Neu trale en Katholieke organisaties be reikt© resultaat, vastgelegd in 't reeds bekende zevental punten, niet bcvrdi- gend vond, althans niet wat betreft de vastgestelde werktijd van 53 uur per week, meent bij, dat nu de R K., de Christelijke en Neutrale Bonden de vastgestelde werktijdregeling hebber» aanvaard, zich bij de tot «*tand geko men werktijdregeling te moeten neer leggen. De Bondsraad meent n 1. de gevol gen van een in verdeeldheid gevoer- den strijd thans met kunnen aan vaarden. De il-ans - 1e werk tijdregeling w r..> de datum waar: in ning aflco; Het Kr es'.Uw. "4^ in «e.-naud daarmde opdracht van den Bondsraad metd en Metaalbond onderhandel in gen te openen over de wederinvoering na 1 October van de 48-urige werk week, zoo noodig met overgangsbepa lingen. In de heden Maandag te Schiedam en Rotterdam te houden stakersverga deringen zal de beslissing van den Bondsraad door het Hoofdbestuur ver dedigd en aanbevolen werden TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst,) NEW ORLEANS, 31 Aug. (V.D.) Een aardbeving van groote hevigheid is geregistreerd door de seismograaf van de Loyola Universiteit. LONDEN, 31 Aug (V D.) Volgens be richten uit Arabische bron zouden de Franschen groote verliezen geleden hebben in Syrië. De Franschen zouden volgens een bericht uit Bagdad over wegen Damacsus te ontruimen. PARIJS, 31 Aug. (V.D.) De Simpion ekpress is nabij de Jougo Slavische grens gederailleerd Er zijn geen siacüt offers. SOFIA, 31 Aug. (V.D.) Konisg Boris is lijdende aan een ernstige aanval van mfluenza BERLIJN, 31 Aug. (V.D.) Het be gin van de Leipziger Messe is zeer levendig. 121 volle extra-treinen zijn gearriveerd uit Nederland. Oostenrijk Zwitserland en Tsjecho-Slowakije. De vertegenwoordiger van den met va- cantie zijnden Rijkskanselier Minister Gessier, heeft aan het Messe-bestuur een begroetingstelegram gericht, waar in hij de hoop uitspreekt, dat de Messe tot een gezonde prijsregM'.ig zal bijdragen. NEW' YORK, 31 Aug. (V.Dj De gTocfe niijnwerkersstaking is aang> vangen, hoewel volgens 'x officieele sta kingsparool de arbeiders eerst heden ter middernacht 'twerk zoüden neer leggen. De mijnwerkersleiders hopen de sta- knig te kunnen rekken tot Decembet wanneer 't Congres bijeenkomt. Zij ho pen dat het Congres dan bemiddelend zal optreden. Bij 'de staking zijn on geveer 10.000 spoorwegarbeiders be trokken, die in ?t mijngebied werkzaam zijn. MARKTBERICHTEN. DELFT, 29 Aug. 1925. Kaasmarkt. Aanvoer 34 stapels komijne kaas. Pr 0.95—1,20 per K.g; 1 stapel zoete kaas 1.08 per kilo. AMSTERDAM, 31 Aug. 1925 Veem. Aangevoerd 385 vette koeien 1.22—1.32, 1.04—1.22, 0.86—1.04, 20 stieren 5.90— 1 06, 130 melk- en kalfkoeien 350550. 81 vette kalveren 11.10, 0.861, 55 nuchtere kalveren 1424. 177 schapen 4560, 712 vette varkens. Holl. 1ste kw. 1.08—1.10, 2e kw. 1.06—1.08, Overz. en Geldersche le kw. 1,091,10, 2de kw. 1.081.09 (Een slechte afloop). 48 paarden 150—345. In verband met den verjaardag dei Koningin geen noteering der Roller- damsche veemarkt. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht»In den morgen van 31 Aug. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te'De Bilt Hoogste Barometerst.: 773.2 Brest Laagste Barometerst.: 732.f Sedisfjord Verwachting tot den" avond v. 1 Sept. Zwakke tot matige westelijke tot zuidwestelijke wind, meest zwaarbe wolkt, waarschijnlijk eenige regen in bet noorden, in het zuiden weinig of geen regen, iets warmer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 cur h aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur 18 gr^ C. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting „De Zijl." iVoorm. 7 uur 18 gr. ,C. 's Middags 12 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk. Voorm. 7 uur 19 gr. O. 's Middags 12 uur 19 gr. ,G. LICHT OP VOOR FIETSERS e*. Maandag 31 Augustus 8.21 Djn. Esursnoteerihg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3