NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 27 AUGUSTUS 19251 Uit onze Indiën. De 6. G. en de Middenstand. Bij zijn rondgang langs de jaarbeurs- stands te Bandoeng, heeft de Gl G. ook fien bezoek gebracht aan de Midden- Standstentoonstelling. Tijdens dit bezoek hebben twee le iden van het bestuur, die aanwezig wa len om hem te ontvangen en rond te Heiden, een kort, maar belangwekkend gesprek met Z.E. gehad. I De G.G. informeerde met zeer veel belangstelling naar het succes der ver- Jeeniging, het aantal leden, de opkomst (op de vergaderingen, de kracht der activiteit en andere bijzonderheden. Waarom, zoo vroeg Z. E. richt u geen Bond van Middenstandsvereeni gingen op, zooals in Holland. Van dien bond in Holland ben ik vroeger advi- |seur geweest en thans nog eerelid. I Helaas moest hem worden geant- Iwoord, dat het nut en het bestaans recht van een bond wel werden inge- jzien, doch dat pogingen in die richting reeds gedaan, nog geen resultaat had den opgeleverd. De wensch werd hier aan vastgeknoopt, dat dit jaar een Mid 'denstandsbond in 't leven zou worden jgeroepen. Men ziet, aan belangstelling in het (leven en werken van den Middentsand ontbreekt het, zelfs bij het hoogste ge zag niet. Heemschut des Heidendoms. De artikelen over zijn Indische reis door den heer Elout in het Hdbl. ge schreven, en meer speciaal wat hij, over Bali opmerkte hebben heel wat pennen Jin beweging gebracht. Zoo zelfs, dat een Indisch blad de jvrees uitsprak, dat de wereld „gevér- iBaliseerd" zou worden. I De heer Elout vindt dat men van der j Baliërs godsdienst af moet blijven, aan gezien anders het hek van den dam jzou raken, en het volk uiteengescheuro worden. „Heemschut des heidendoms", spot ,1de Pr. Bode. „Als de Christenen in Franken- en jAngelenland der achtste en negende eeuw er zoo over gedacht hadden als thans deze journalist, dan wandelde hij nu, rhytmisch natuurlijk, priester Wodans, met een dierenvel om de schouders in het Haagsche Bosch. Maar de Bonifacussen en de Wille- brords zijn niet uitgestorven. En de Christenen van onzen tijd, be schouwen het heidendom niet als een kostbaar antiek, maar als een verfoei sel, dat zijn aanhangers houdt bened-n de hooge waarde van den menschi. En de Balinees, die zijn godsdienst verlaat, en wordt uitgestooten uit alle sociale gemeenschappen, en geen erf recht meer heeft? vraagt het blad |ten slotte. Ook het Christendom heeft grooter beswaren overwonnen." Bij dezo op merkingen van de Pr. Bode noteerde het Nws.: Heel wat gezonder taal, naar men ziet, heel wat beter kloppend, met his torie en werkelijkheid, dan het zieke lijk, half zacht, weemakend zich exta- sieeren over 't lieve, snoeperige, hon- neponnige Balische heidendom, gelijk de heer Elout doet, en waaraan mo menteel Jan-en-alleman zich in ont stellende onkunde schuldig maken j mèt dat zij verraad plegen aan eigen ras en eigen beschaving. Betere tijden. Uit het Blitarsche schreef men aan het Sb. Hdbl. van planterszijde: Het is merkwaardig hoe de gezichten der planters den laatsten tijd veran derd zijn. Vooral voor hen geldt het gezegde: „na regen komt zonneschijn' na de slechte tijden thans de betere. De prijzen van koffie en méér nog van den rubber, zijn dan ook gekomen op een buitengewoon hoog peil. Daar bij komt voor de koffieplanters nog het onverwacht voordeel, dat de zoo ge vreesde boeboekplaag, welke een paai jaren geleden 'de gansche cultuu-/ in derdaad bedreigde met ondergang, in dit jaar ten zeerste is verminderd. Hoe en waardoor, dat weet niemand. Het juist opvolgen van de instructies der proefstations heeft het beteugelen der kwaal natuurlijk in hooge mate ge holpen, doch aan een plotseling dus danige vermindering zullen, naar men mag vermoeden, ook nog wel andere onbekende factoren hebben medege werkt. Bij aanvallen van andere dier lijke plagen vindt men ook vaak een periode van plotseling verdwijnen. Door zulk een latent verschijnsel mag men intusschen geenszins te opti mistisch worden en blijft oppassen toch wel steeds het wachtwoord. Men verwacht dit jaar zoowel in het Iiedirische en het Malangsche als in Banjoewangi een mimen koffie-oogst. (intusschen is het te hopen, dat de (thans ingetreden droogte nog niet be- 'teekent een definitieven Oostmoesson. Als er nu tot September geen regen 'meer valt, zal dit de kwaliteit van het product stellig schade doen en loopt ook de aanplant zelf kans zwaar aan getast te worden door de gewone Oost moessonkwaal: groene en witte luis, vooral op plaatsen met weinigscha duw, t Een windhoos in West-Tangerang. Naar wij' vernemen, aldus het Nws. te Batavia, van 27 Juli, is gisteravond omstreeks half zeven het Z.W. gedeelte van de onder-afdeeling Tangerang door een sterke windhoos getroffen. Door de gebrekkige communicatie was het vanmorgen nog niet mogelijk defi nitieve inlichtingen te verkrijgen, doch het schijnt dat vooral het plaatsje Tji- saoek, één halte voor Paroeng-Rand- jang aai> de spoorlijn naar Serang, on der het noodweer geleden heeft. Er moeten verscheidene Inlandsche wo ningen zijn ingestort, trwijl het halte gebouw ernstig beschadigd werdl De Inlandsche halte-chef bekwam zeer zware verwondingen. Medische hulp was in de buurt niet \/t krijgen. Tijdens het transport gaf hij den geest. Hoewel de schade aan het haltege bouw groot is, was de spoorlijn toch niet gestremd; wel was de telegraaf verbinding verbroken. Van bevoegde zijde gewerden ons nog de volgende nadere bijzonderhe den omtrent het ongeval te Tjisaoek. Gistermiddag tegen het vallen van de duisternis werd Tjisaoek bezocht door een geweldigen regenstorm; he vige windvlagen joegen de beangstigde inwoners van het dorpje in de huizen. Het was tijdens 'dit Weer, dat de laatste trein uit de richting Tanah Abang naar Paroeng-Pandjang arriveerde. Terwijl de inlandsche halte-chef naar buiten liep om zijn dienst te doen, werd het haltegebouwtje getroffen door een zware windvlaag, welke onder ge weldig geraas het zinken dak er af rukte. Vermoedelijk heeft de chef op dat moment willen schuilen onder de z.g. abri: het op zij ban de halte gebouwde afdak waaronder Inlandsche reizigers de aankomst van de treinen afwach ten doch juist toen hij zich daaron der bevond, stortte dit met luid ge kraak in. De consternatie, welke door dit alles veroorzaakt werd, was, zooals licht te hegrijpen vat, zeer groot Het was er stikdonker; de enkele petroleumlam pen welke het haltekantoortje op spaaifc zame wijze verlichtten, waren natuur lijk uitgewaaid. Roepende en schreeu wende, om het sterke geruisch van den regen en het geloei van den wind te overstemmen, constateerden de aanwé zige spoorbeambten nog eikaars tegen woordigheid; maar spoedig bleek, dat de chef werd vermist. Het bleek, dat de telegraaflijn ook beschadigd was, maar vanmorgen was de schade weer in zooverre hersteld, dat de dienst zonder veel hinder voort gang kon hebben. In de omgeving van de halte hebben te Tjisaoek ook nog verscheidene in landsche woningen door het weer ge leden, o.a. de dienstwoning van den chef. Verdere persoonlijke ongelukken werden echter niet gemeld. Uit hei Sociale Leven. Uit de Metaalindustrie. Naar bet Hdbl. verneemt, staat het nog niet vast, dat neutrale en confes sioneels ar>aiders-organisaties in de metaal-industrie, bereid zullen zijn met den Metaalbond in onderhande ling te treden over een oplossing van het Rotterdamsche conflict, als de mo derne bond niet aan de onderhandelin gen zou deelnemen. In de kringen der neutralen stelt men zich op het standpunt, dat ten aan zien van de staking bij „de Nieuwe Waterweg' en de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij de vier organisaties steeds hebben samengewerkt. Verschil van inzicht bestaat alleen over 't stand punt, dat moet worden ingenomen te genover de overwerkvergunningen in het algemeen, maar deze quaestie staat feitelijk buiten het Rotterdamsche con flict. Niet onwaarschijnlijk is het daar om, dat de neutrale en confessioneele organisaties, alvorens den Metaalbond te antwoorden, eerst nog met de mo dernen zullen confereerem Van de zijde der neutralen merkte men ons nog op, dat in het Rotterdam sche conflict de modernen den meesten invloed hebben en dat een oplossing buiten hen om op practische moeilijk heden zou stuiten. Vanwege den modernen bond wordt aan Het Volk meegedeeld dat, nadat oorspronkelijk een conferentie met der: rijksbemiddelaar op Vrijdag was vast gesteld, thans vanwege den bemidde laar bericht is ontvangen, dat bedoelde conferentie niet zal gehouden wordén. Naar wij vernemen beteekent dit niet, dat niet onderhandeld zal worden maar dat een poging zal worden ge daan om zonder den rijksbemiddelaar tot overeenstemming te komen. Chr. Nat. Vakverbond. Blijkens den kwartaalstaat is het le dental van het C.N.V. over het tweede kwartaal 1925 teruggeloopen van 50.721 tot 50.430, dus met 291 leden. Zeven or ganisaties, de Ambtenaren, Belasting ambtenaren, Fabrieksarbeiders, Grafi sche Arbeiders, Landarbeiders, Mijn werkers en Textielarbeiders, gingen sa men met 244 leden- vooruit Daartegenover gingen 12 organisa ties met 533 leden achteruit. De Hout bewerkers, Kantoor- en Handelsbedien den, Metaalbewerkers en Spoor- en Tramwegpersoneel verloren samen reeds 409 leden. ,.Het volgend kwartaal brengt, door de afschudding van het Posipersoneel, het ledental beneden de 50.000 schrijft de redacteur van „De Gids" „tenzij het den aangesloten organisa ties mocht' gelukken, samen het leden tal een 700 vooruit te brengen. Onmogelijk is dat niet. In elk geval moet, al daalt het ledental het volgend kwartaa beneden dè 50.000, weer zoo spoedig mogelijk de 50.000 zijn bereikt. Met minder mogen wij het zeker niet doen." GEMENGD NIEUWS. 'Ampère. De groote wiskunste naar Ampère .bevond zich op zekeren morgen in zijn werkkamer en dacht na over een moeilijk vraagstuk. Zijn berekeningen niet willende onderbre ken om met zijn gezin te ontbijten, liet hij zich een ei geven en zedde tot de dienstbode, dat hij \tzelf wel koken zou. Het meisje legde het ei op tafel, dicht bij den schoorsteen, waarop een comfoor met een keteltje kokend wa ter stond. Naast het ei legde zij een horloge en zeide: „laat u 'tniet lan ger dan vijf minuten koken?" Toen zij een weinig later in dö kamer terugkwam, stond de geleerde dicht bij het waterketeltje, het voor hoofd gefronsd, de oogen "strak ge vestigd op het ei, dat hij in de hand hield. Het horloge danste vroolijk in het keteltje. Een.hart geopereerd. iVol- gens een bericht uit Cambridge (Mas sachusetts) zouden chirurgen aldaar er in geslaagd zijn om een buitengewoon gevaarlijke operatie goed ten .uitvoer te brengen. Een meisje van 14 jaar leed aan een hartvliesontsteking. De haar be delende - doktoren hadden reeds alle hoop om haar te behpuden opgege ven. Enkele chirurgen besloten nu haar hart te openen en een krachtige antiseptie toe te passen. De operatie slaagde volkomen, wordt gemeld, en de patiënte is zeer aan de betere hand. Locomobiel gesprongen. Bij het aanzetten van een dorschma- chine is op een hoeve te Chapelle- Neuve (FrJ een locomobiel uit elkaar gesprongen. De stukkën vlogen hon derd meter ver. Drie personen wer den door brokstukken der machine ge dood, 'twee personen ernstig en vijf tien personen licht gewond. Haar laatste tocht. ;Uit Zermatt wordt aan de Duitsche bla den gemeld, dat op het .\Veisshorn eén prnstig bergongeluk heeft plaats' gehad. Een gezelschap bestaande uit mevr Roll uit Frankfort a, M. en de heeren dr. Pfami en Trier hadden het (Weiss- horn bestegen. Bij de daling kwam het gezelschap in een lawine. Mevr. Roll, een beleend bergbestijgster werd gedood, terwijl dr. Pfann een dubbele schedelbreuk bekwam. De lieer Trier ontkwam op wonderlijke wijze aan den dood. Mevr. Eleonore RollHasenclever is een zeer. bekend, onverschrokken' bergbestijgster geweest. Zij zou juist uit Zermatt vertrekken, toen ze zich liet verleiden door het mooie weer jom nog één tochtje te maken. Deze toer heeft haar het leven gekost. Speculatie. Omtrent de te .Velsen gepleegde verduistering kan de Tel. nog liet volgende mededeelen: De gearresteerde kantoorbediende E D. was reeds 22 jaar aan 'de papier fabriek der fa. Van Gelder en Zonen werkzaam, waar hij als 14-jaï'ige jongen gekomen was. Hij genoot het volle vertrouwen der directie en verdiende een goed salaris. Hij was getrouwd, maar had geen kinderen. Men had den laatsten tijd echter vermoeden, dat het met D. niet in orde was. Verleden jaar wilde hij geen .vacantie nemen, daar hij toch geen geld had om op reis te gaan, zoo zeide hij. Ook dit jaar wilde D. geen vacantie nemeil, maar thans dwong men hem daartoe. In deze vacantie kwam het bedrog aan het licht. Naar men zegt, moet D. ,in totaal ruim f20.000 verduisterd hebben. Hij heeft een bekentenis afgelegd en zeide on gelukkig gespeculeerd te hebben. Za terdagmiddag is D. van Haarlem naar .Velsen overgebracht, voor verder on derzoek. Teil huize van D. en ook' ten huize van diens schoonvader wer den huiszoekingen gedaan. Jeugdige vechtersbazen. 'Een 10-jarige jongen te Ter Aar kreeg met een 11-jarig meisje van een ker misreiziger een woordenwisseling, die zoo hoog liep, dat de jongedame een groot knipmes trok en daarmede den knaap tamelijk ernstig aan den arm (verwondde. I K'ordatruster. In een vlaag van angst wilde een mannelijke pa tiënt in het ziekenhuis te Zwolle on verhoeds van de co:sic verdieping -naar de zijde van de Philcsofcnallea uiteen der geopende -vensters springen. Een verpleegster snelde hem na, g-e -p hie na, vast en gilde om hulp. Op het hulp geroep kwam van alle zijden persoi- neel toeloopen en kon de ongelukkige beneden worden opgevangen en bin nen gebracht. Het bleek, dat hij, dank zij het kordate optreden der zuster, behoudens enkele kleine schrammen, geen enkel letsel had opgedaan. Eindelijk terug. De heer K. Langendijk te Schagen had een jaar geleden een postduif laten vliegen, die thans in de oude til terug verscheen. Een zoo lange afwezigheid zal zekér zelden voorkomen. GroOite brand. Een Reuter- telegram uit Montreal meldt: Maan dagavond is hier een groote brand uitgebroken. Een blok flatwoningen en 20 andere huizen zijn in asch gelegd. De schade is nog niet te schatten. Tot dusver worden geen persoonlijke ongelukken gemeld. UIT DE OMGEVING. Gemeenteraad* BOSKOOP. 1 (Slot). V:~! 14. Advies van B. en .W. op een ver zoek van het R. K. Kerkbestuur, alhier om uit de gemeentekas gelden toie te staan welke noo;dig zijn voor de eerste inrich ting eenea: school voor uitgebreid lager onderwijs. Goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot verlenging van den' termijn', ge steld voor de ontruiming der onbewoon baar verklaarde woningen Ridderbuurt 26 en 27. Goedgekeurd. 16a. Aanbieding heeft plaats van de 'de gemeenterekening over 1924. .Wordt eveneens gesteld in handen van de bestaande raadscommissie. 15. Voorstel van B. en |W. om te be sluiten tot aankoop van een huis met schuurtje van den heer A. H. de Jong te 's Gravenhage. Goedgekeurd. 17. Voorstel van ,B. en W. om onteige ning ten algemeene nutte aan te vragen van twee schuurtjes aan de Achterkade. In antwoord op den heer Houdijk1, die naar het verloop der onderhandelingen vroeg, deelt de Voorzitter mede, dat do heer Houtman na veel loven en bieden voor het schuurtje f 2700 bleef vragen. Daarmede durfden B. en W. niet bij den raad aankomen, al is de prijs niet zoo heel absurd, indien men het bedrag van de huurderving kapitaliseert. Er zou mis schien nogmaals over te praten zijn. Het is waar, dat Houtman zijn bedrijf bijna niet kan verplaatsen. De heer Houdijk heeft dezelfde in lichtingen. Spr. stelt voor het schuurtje voor het gevraagde bedrag te k'oopen. De Voorzitter vraagt namens B. en W. machtiging f 2500 te bieden. De heer Hofdijk kan zich daarmede vereenigen. De heer v. d. Wolf is niet voor toe geven. Spr. heeft het onderzocht en is tot de conclusie gekomen, dat het met de onmisbaarheid van het schuurtje voor het betrokken bedrijf wel losloopt. Maar men wil graag plukken van de gemeente. De Voorzitter geeft toe, dat de heer Houtman hierin niet de man zal zijn die een offer brengt, maar dat komt meer voor. Een proces is ook duur en duurt lang. De heer N ij h o f f stelt voOr, het pro ces te laten doorgaan. Wordt van verschillende zijden onder steund. Weth. G|ul die mfoinfd ,$vjjl de voor stellen combineeren, onderhandelen zoo wel als doortasten indien dit noodig is. De heer Noest had deze zaak liever in besloten vergadering besproken, om de velen, die op het geld van de gemeente speculeeren, niet in'de hand te werken'. De Voorzitter stemt hiermede tot op zekere hojogte in, maar jhet betreft hier een laatste instantie. Men mag ook wel eens weten, dat de raad durft door tasten. De vob'rstellen worden gecombineerd aangenomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verkoop van bouwgrond aan J. Se- pers e.a. Bij uitzondering willen B. en W. een strook' van 1 M. breed van oorspronkelijk f 3>75 P- vierk. M. aansluiten bij een perceel van f 3,65 om van deze grond af te komen. Aldus besloten. Besloten wordt van den heer N. Mesman de z.g. Boezemkade aan te koopen voor f2000. Tevens komt aan de orde een tus- schentijds ingediend voorstel van B. en LW|. om gebruik te maken van de bevoegdheid -der gemeente om }/l of P/s' te verhalen op het bedrag yan pen sioeninkoop der gemeenteambtenaren over de nog restende termijnen. De heer Noest ïs tegen iédere bijdrage door de ambtenaren. Met deze stem tegen worjdt het voor stel aangenomen. 19. .Voorstel tot herziening der Al gemeene Polutieverordening. Sommige voorgestelde veranderin gen zijn ontleend aan andere politie verordeningen, anderen betreffen eien redactiewijziging of zijn van formee- len aard, terwijl een bediudend aan tal komt te vervallen, daar de onder werpen welke zij bespreken reeds bij andere wetten of besluiten zijn gere geld. B. en ,WJ. stellen voor, art. 52 zóó te wijzigen dat ook voor enkele 'ge deelten van de Gouwe, b'.v. aohter de steilen voorbij de fabriek van 'Gebrs. N ij hof het zwemmen wordt toegestaan. Besloten wordt aan ÖB. en W. over te laten eenige plaatsen aan te wijzen en eenvoudig een goed model badkos tuum voor te schrijven. In verband met het autobusverkeer wordt voorgesteld te verbieden om zonder schriftelijke vergunning van en lWL met eenig .vervoermiddel op den openbaren weg een standplaats in te nemen. Goedgekeurd. tevens om het rooken en het zich bevinden met brandend rookma- teriaal in openbare middelen van ver voer, te verbieden. Goedgekeurd. iVoorts "dienen een reeks artikelen te worden gewijzigd met betrekking tot de regeling van de winkelsluiting, Het is verboden een winkel, inbe grepen barbiers- en kapperssalons voor het publiek geoepnd te hebben op Zon-, dagen, en op andere dagen voor v.m. 5 'uur en na 9 uur 'savonds. Met afwijking hiervan is het geoor loofd geopend te zijn op de Zater dagen, op den dag voorafgaande aan Hemelvaartsdag en Nieuwjaarsdag, van 27, November tot en met 6 De-I cember en van 17 tot en met 24 De cember, met uitzondering van Zonda gen, en gedurende de betaaldagen^ (laatste week van Juni.; Goedgekeurd, evenals een artikel .vól gens hetwelk ook 'de straatverkoop is verboden gedurende den tijd dat de winkels der ingezetenen gesloten moe|i ten zijn. - I j Vanuit den raad werd aangedron-, gen op maatregelen ter bescherming van de neringdoenden in de gemeente tegen kooplieden van buiten, waarte- genoveranderen o.w. weth. Guldemoné warscahuwden tegen al te sterk pro tectionisme. De voorstellen van B. en [W. wer« den meest ongewijzigd aangenomen. Breedvoerig werd gediscusseerd over de wenschelijkheid om bij overtreding van de bepalingen op de winkelslui ting ook den kooper strafbaar tp steR len. Met een verwijzing naar de Rotter damsche verordening die ook bindend is verklaard pleitte weth. Gulde- 111 o n d voor deze bepaling. iWieth. van Gelde ren en de heeren Brand en v. Kleef verklaarden er zich sterk tegen omdat zij belemmering van hef vreemdelingenverkeer vreesden. De heer Spruyt achtte'een der gelijke strafbepaling het logisch ge< •volg van de tot stand gekomen ver ordening. (De heer Groot endorse stoot zien nieiDij aan. Men bevestige zoo.vèel mogelijk de Zondagsrust van de winkeliers en hun personeél. De voorzit te r gevoelde persoon lijk veel voor de strafbaarstelling van den kooper, maar acht het met het. oog op .de vreemdelingen die de ver» ordening niet kennen, moieilijk te han- haven. De heer v. d. iWjolf steunde het, voorstel van den heer Spruyt nog met het argument dat de kooper den winkelier dikwijls in de verleiding brengt of lastig valt. Ten slotte werd het voorstel-Spruyt verworpen met ,76 stemmen. Tegen de heeren Brand, Nijhof, v. Kleef, Noest, Houdijk, Boekraad en van Gel- deren. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Overtreding Arbeidswet. Voor het Leidsche kantongerecht heeft gistermiddag terecht gestaan F. H. A. D. directeur der Leidsche Katoen maatschappij, terzake van 609 overtre dingen der Arbeidswet door 76 arbei ders gedurende de laatste dagen van Juni 9 uur per dag arbeid te laten ver richten. Enkele arbeiders, ais getuigen ge boord, bevestigden zulks. Den len Juli waren de arbeidsinspecteurs Langen en Knetsch op de fabriek gekomen en hadden bun gevraagd, of zij wel over werkten. Getuigen hadden daarop be vestigend geantwoord, evenals de ove rige arbeiders. De kantonrechter, mr. J. Klein, zou bet mooier gevonden bebben als de in specteurs de overtredingen zelf haddea geconstateerd in plaats van achteraf op de fabriek bij de arbeiders te komen informeeren, want het procesverbaal berust nu op wat de {inspecteurs heb ben hooren zeggen. De beklaagde verdedigde zich met te zeggen, dat het hier een politieke kwes tie geldt. Deze inspecteur is door zijn partijgenoot, mr. Aaïberse aan zijn baantje geholpen. Beklaagde staat be kend als een groot politiek tegenstan der van nrn Aalberse en nu is het bui tengewoon vreemd, dat juist op den dag der stemming, 1 Juli, de arbeids inspectie op zijn fabrieken een bezoek brengt. Nadat de inspecteur Knetsch de ver klaringen van zijn collega had beves tigd, zeide de waarnemend ambtenaar van het O. M. mr. M. 3. Vos, dat al zijn de overtredingen nietl geconstateerd en al hebben de inspecteurs procesverbaal opgemaakt naar aanleiding van wat zij hebben hooren zeggeen, de overtredin-, gen, van de arbeiders onder eede zij» gehoord1, zijn komen vast te staan. Itf aanmerking nemende het groote aan tal overtredingen, s&'l spr. een lichte straf vragen, namelijk 609 boeten van 50 cents of 30 dagi Uitspraak^ fear

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6