NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1923 Dag-Agenda. Maandag 31 Aug. 's&v. acht uur. Tuin „Zomerzorg" Chr. Oranje Ver. Spr. Ds. G. H. Beekenkamp,, Muziek en Zang. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheker» wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Augustus a.s. waargenomen door d apotheken van de H.H. P. Dü CROIX, Rapenburg 9, telefoon S07 G. H. BLANKEN, Hoogewoerd 171. telefoon 502. Leidsche Chr. Oranjevereeniging. Wij ontvingen het programma van de feestelijke herdenking van den ver jaardag van H. M. de Koningin op a.s Maandag, door de Leidsche Chr. Oran jevereeniging. Deze herdenking zal, zooals wij reeds meldden, plaats hebben in den tuin van „Zomerzorg." Ds. G. H. Beekenkamp hoopt als feestredenaar op te treden. De Chr. Muziekvereen. „Polyhymnia' direct, de heer M. Kouprie en de Chr. Zangvereen. „Ledagoh", directeur de heer J. W. Snel Jr. zullen hunne mede werking verleen en. Jubideum J. M. van der Heijden. Het geheele personeel van het „fili aal Leiden" der „N. V. Amsterdamsche Naaimachinehandel v. h. ALewen- stein" was hedenmorgen in den winkel Haarlemmerstraat 141, tezamen geko men, om den jubileerenden incasseer der J. M. van der Heijden, die per auto van zijn woning werd gehaald, te ont vangen en geluk te wenschen met het feit, dat hij heden 25 jaar aan de firma verbonden, was. Eén der Directeuren, de heer H. van Hessen was daartoe uit Amsterdam overgekomen en voerde, toen de jubir laris was aangekomen, het eerst het woord hem feliciteerend namens de Directie, en het personeel van 't hoofd kantoor, en hem overhandigend 'n gou den horloge met inscriptie, als ge schenk van de Directeuren. Vervolgens sprak de chef van het fi liaal Leiden, de heer H. M. van den Bos, mede namens het Leidsche perso neel en bood den jubilaris een keurig bloemstuk aan. benevens een, bij het horloge passende ketting. Daarna werd nog gesproken door 2 zoons van den chef de heeren H. M. ,van den Bos Jr. en J. S. van den Bos* De oudste reiziger; de heer K. Muusse .voerde alsnog het woord namens de collega's. Ten slotte sprak de jubilaris zelf een kort woord van dank, waarna men nog eenigen tijd in feestelijke stemming ge zellig bijeen bleef. Opnieuw werd gevoeld de prettige samenwerking en het medeleven, dat er bij deze firma bestaat tusschen chef •en personeel, en bij het personeel on derling zooals dat reeds meermalen bij de daar niet zelden voorkomende jübi- lea is gebleken. Op het nationaal Muziekconcours te De Lier behaalde de Chr. Muziekver- eeniging Po'ybynmia gisteren de eerste prijs in de derde afdeeling. Dank zij de toewijding van den directeur, den heer M. Kouprie, komt Polyhymnia vol gend jaar in de 2de afdeeling uit. De collecte voor de Vereeniging voor Bijbelverspreiding heeft gisteren opgebracht f 171.61. Uit de woning van K. is heden nacht een rijwiel ontvreemd. Er waren geen sporen van braak, dus is men waarschijnlijk met een valsche sleutel naar binnen gekomen. Bij de politie is gedeponeerd een heerenrijwiel dat onbeheerd op- den openbaren wdg stond. Inlichtingen zijn te bekomen bij de polities BINNENLAND. DE DIENST DER POSTERIJEN EN TELEGRAFIE Voor hei eerst sinds 1916 een batig slot Naar men verneemt sluit de exploi tatierekening van de Posterijen en Te legrafie over 1924 voor het eerst sinds 1916 weder met een voordeelig saldo en wei van rond 15.600.000. Het winst cijfer van den postdienst met inbegrip vaji den post-chèque en girodienst be draagt f5,100 000, dat van de téiefonie rond f4.900.000, terwijl de telegrafie- dienst een nadeeiig saldo aanwijst van rond f 4.400000 Tot dit voorloopig saldo van f5.600.000 beeft in de eerste plaats bijgedragen de vermeerdering van inkomsten ten gevolge van uitbreiding van alle tak ken van dienst (Alleen het binnen- landscb telegramverkeer liep eenigs- zins terug). Daarnaast deed de bezui niging op de exploitatie-uitgaven haar invloed gelden om dit gunstig resul taat te bereiken. G. J. D. C. Goedhart Naar gemeld wordt is de heer G. J, D. C. Goedhart, directeur der Stenogra fische Inrichting van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal voornemens om wegens ziekte pensioen aan te vra gen met ingang van 1 Nov. a.s. De heer Goedhart, die ruim 50 dienst jaren heeft, was aanvankelijk voorne mens in dienst te blijven tot hij den 70-jarigen leeftijd bereikt had. Ook op ander gebied zal men den heer Goedhart gaan missen. In de coö peratieve beweging, nationaal en inter nationaal neemt hij een vooraanstaan de plaats in. Ook daar zal wel eerlang zijn plaats ledig komen te staan. Werkloosheidsverzekering. Naar gemeld wordt, stelt de Vereenl ging van gemeentelijke werkloosheids fondsen ter behandeling aan de orde de vraag: „Is het wenschelijk, en zoo ja, op welke wijze zou de werkloos heidsverzekering ingeschakeld kunnen worden in een algemeene regeling tot sociale verzekering." Christ. Geref. Jongelingsvereenigingen. Gisteren heeft te Utrecht de jaarlijk- sche bondsdag plaats gehad van de Christ Geref. Jongelingsvereenigingen in Nederland onder voorzitterschap van ds. A. M. Berkhof f, predikant te Amsterdam. t Vertegenwoordigd waren 46 vereeni- gingen. Uit het jaarverslag-bleek, dat in het afgeloopen jaar zes vereenigingen zijn toegetreden, zoodat het ledental thans 850 bedraagt. Omtrent de toestand van den bond en zijn af deelingen worden in het verslag gunstige mededeelingen gedana. De ontvangsten bedroegen f423, de uitgaven f411; De inkomsten en uitga ven van het bondsorgaan sloten met een bedrag van f3343.93 De verslagen werden goedgekeurd. Tot leden van het bondsbestuur wer den herkozen de heeren Ds. A. M Berkhof f, Ds. K H. v. d. Meiden en E van Dongen. Besloten werd den bondsdag vast te stellen op den tweeden Woensdag in Augustus. Aangenomen werd een voorstel, 1800 uit het Luctorfonds te bestemmen voor vergrooting van het bondsorgaan. Vervolgens hield Ds. G. Wisse uit Utrecht een referaat over: Tijdgeloof of zaligmakend geloof en geloofsver- zekerdheid. Geen extra-nitkeering. Eenige dagen geleden namen wij on der voorbehoud een bericht over uit „Het Volk" over een opdracht van de Regeering aan het'Departement tot het berekenen van de kosten van een extra uitkeering aan alle Rijksambtenaren. Naar hetzelfde blad nu meldt, heeft de minister van Waterstaat, de heer Bon- gaerdts, Maandag j.l. bij gelegenheid van een audiëntie aan het bestuur v^n den Ned. Fed. Bond van Pers. in Dp., Dienst op een desbetreffende vraag ge antwoord dat hem van een dergelijke opdracht aan het'departement van Fi nanciën niets bekend was. Rijksambfenaarpensioenen. Ten einde de reeds in functie zijnde ambtenaren tegemoet te komen in hun tengevolge der salarisvermindering ook verminderde pensioengrondslagen, bevat de Pensioenwet een overgangs bepaling, die inhoudt dat een ambte naar den pensioengrondslag van 30 Ju ni 1922 'kan behouden, indien hij vóór 1 September as. hiervan kennis geeft aan het college, waardoor hij werd be noemd. Hij ontvangt dan na 40-jarigen dienst als pensioen 2/3 van het gemiddelde sa laris, dat hij genoot over het tijdvak I Juli 1919 tot 30 Juni 1922. Nadeel is er aan het zenden van zulk een verklaring niet verbonden, omdat van de verschillende wijzen waarop la ter het pensioen van een ambtenaar be rekend wordt, die geldt, welke voor hem het voordeeligst was. Christelijke Nationale Werkmansbond. Gisteren is te Utrecht de 31e jaarlijk- sche vergadering begonnen van den Christelijk Nationalen Werkmansbond onder voorzitterschap van den heer P. J Nahuisen uit Utrecht. Uit het jaarverslag bleek, dat het le dental 11,64'. bedraagt (o.w 138 vrou- wer.verdej'il over 163 afdeelingen. De rekening van ontvangsten en uit gaven sluit met f15.109, met een saldo van f 2841. Het vermogen van den bond is tot f9818 gestegen. De begrooting werd vastgesteld tot een bedrag van f 11.700 aan ontvang sten en uitgaven. Uit het verslag van het fonds uitkee ring bij overlijden bleek dat het aantal deelnemers bedraagt 21.768 met een verzekerd kapitaal van f 1713.111. Het vermogen bedraagt f307.701. Het aan tal \yeduwen dat uitkeering genoot be draagt 401. In totaal is aan weduwen f84.988 uitgekeerd. Alle verslagen werden goedgekeurd. Besloten werd een telegram van hul de aan de Koningin te zenden. De heer Kruithof herinnerde eraan, dat de bond steeds naast het vakver bond heeft voortgeleefd Hij sprak de hoop uit dat daarin verandering zal komen. Vervolgens hield de heer Joh. van Meggelen uit Rotterdam een referaat over: De»Ned. Herv. kerk, de Chr. Nat. Werkmansbond en het opkomend ge slacht. Na uitvoerige besprekingen werd be sloten dit onderwerp in het bondsor gaan te behandelen en dat aan predi kanten, kerkeraadsleden en jongelings vereenigingen toe te zenden. Na afdoening van eenige huishoude lijke zaken werd de vergadering ver daagd. BUITENLAND. HET VEILIGHEIDSPACT De inhoud der Fransche nota. Gisteravond is het Fransche ant woord. op de Duitsche nota van 20 Juli over de kwestie der veiligheid, gepubliceerd. Ten aanzien van de bewering der Duitsche regeering, dat de overeen komst inzake het Rijnland en de vre desverdragen eventueel kunnen wor den gewijzigd, zegt het antwoord, dat het Convenant van den Volkenbond in de eerste plaats is gebaseerd op de nauwgezette Inachtneming van de bestaande verdragen en dat de daarin vervatte rechten der geallieerden niet mogen worden verzwakt. Het antwoord merkt met voldoening op dat de Duitsche regeering het slui ten van een veiligheidspact niet on dergeschikt maakt aan de wijziging van de bepalingen der vredesverdra gen. De geallieerden zijn ervan overtuigd, dat het lidmaatschap van den Vol kenbond Duitschland liet meest doel treffend middel aan de hand zou doen om zijn verlangens aan de orde te stellen. Het toetreden van Duitschland tot den Volkenbond is, gaat het ant woord verder, de eenige solide grond srag voor een wederkeerigen waarborg eh een Europeesche-overeenkomst. De notta zegt, dat de door Duitsch land opgesomde reserves wat betreft de voorgestelde arbitrageverdragen tus schen Duitschland, Frankrijk, België enz., hun doeltreffendheid zouden scha den, daar het doel der geallieerden is, het opnieuw nemen van zijn toe vlucht tot geweld onmogelijk te ma ken, weshalve gedwongen arbitrage (on ontbeerlijk is. Ten slotte heeft Frankrijk, evenals zijn bondgenooten, een open oog voor de moeilijkheden en het oponthoud, voortspruitend uit de wisseling van nota's over zulke delicate vraagstuk ken, en noodigt de Duitsche regeering daarom uit, in onderhandelingen te treden, die naar zij ernstig vertrouwt, het sluiten van een definitief verdrag tot resultaat zullen hebben. Een juridische conferentie. De Fransche ambassadeur te Ber lijn heeft Maandag j.l. tegelijk met de Fransche antwoordnota ook twee uit- noodigingen aan dr. Stresemann over handigd. Een dezer heeft betrekking op een conferentie van juridische deskundigen uit Engeland, Frankrijk, België en Duitschland. welke de volgende week te Londen zullen bijeenkomen ten einde de 'juridische kwestie, die met het veiligheidspact samenhangt, infor- matorisch te bespreken. De Duitschp regeering heeft gister avond haar antwoord naar Parijs ge zonden. Zij bevestigt daarin de ont vangst van de nota (zonder daarop verder in te gaan, daar dit op de komende conferenties mondeling zal geschieden) en deelt mede de uitnoo- digingte aanvaarden. De conferentie begint waarschijnlijk reeds Maandag a.s. DE BESPREKINGEN TE LONDEN. Een Britsche kabinetsraad. Gistermiddag is een Britsche kabi netsraad gehouden, waarin Churchill de vorderingen der onderhandelingen:1 met Caillaux uiteenzette en om een verderen leiddraad verzocht voor de besprekingen in de naaste toekomst. Caillaux had den heelen morgen be raadslagend doorgebracht met de fi- nancieele deskundigen en bezocht 's middags Chamberlain, Montagu Nor man en Muckenna. Gisteravond ontmoette hij Churchill weer. Heden keert Caillaux naar Parijs terug. Churchill's laatste aanbod. Gisteravond om kwart voor acht legde Churchill in het Britsche mi nisterie van Financiën de verklaring af, dat de règeering hem gemachtigd heeft het volgende laatste aanbod te doen, in verband met de regeling der Fransch—Engelsche schuldenkwestie De Engelsche regeeringris in prin cipe bereid, 62 annuïteiten van elk 12.500.000 p. st. op basis van uit sluitende verantwoordelijkheid van Frankrijk aan te nemen, d.w.z. dat bij deze betalingen geen betalingen uit het Dawes-plan zijn inbegrepen en voorts onder beding, dat Frankrijk zich ver plicht, zijn andere crediteuren op de zelfde wijze te behandelen. Caillaux heeft zich bereid verklaard,, zonder zijn persoonlijke meening in dfezen te uiten, dit voorstel aan zijn regeering vover te brengen. DE OPSTAND IN SYRIë^ Fransche troepenconcentratie rond Damascus. De „Vossische Ztg." verneemt van een correspondent te Jeruzalem dat ge neraal Sarrail de geheele Hauran ont ruimt, om de aldus vrijkomende krachten rond Damascus te concen- treeren. Deze voorzorgsmaatregel is getrof fen, omdat de Franschen een'uitbrei ding van den opstand over geheel Sy rië vreezen. De Fransche versterkingen bedra gen tot nu toe 12.000 man. Volgens berichten, gister'op den Quai d'Orsay te Parijs ontvangen, heeft een aanval der Drusen opDa- mascus plaats gehad. Zooals gewoonlijk echter blijft.Sar- rail zwijgen over-de geleden verliezen. Dat niettemin de Fransche regee ring volkomen op de hoogte schijnt, blijkt uit het feit, dat gister te Toulon het gerucht ging, dat de Franschei groote kruiser „Paris" zoo spoedig mo gelijk naar Syrië zal worden gezon den. DE FRANSCHE BANKBEDIENDEN STAKING. De eischen der stakers. De vergadering der stakende bank bedienden heeft gisteren een r: solutie aangenomen, waarin de voorstellen der bankdirecties worden afgewezen en de volgende eischen worden gesteld: 1. Geen sancties tegen de stakers. 2. de stakingsdagen moeten zonder korting worden uitbetaald.' 3. salarisverhooging van 100 francs per maand. De stakers zullen een collecte in res taurants en fabrieken houden, waar voor de politievergunning reeds is ver kregen. Tevens zal van de georganiseerde arbeiders aan het eind van de maand een halve dag loon worden gevraagd, opdat het noodige geld "wordt verkre gen, om de staking tot het einde te kunnen doorzetten. De oplossing van het conflict schijnt thans dus verder verwijderd dan ooit. Hindenburg en de Letterkunde. Een Fransch journalist aan de Ex celsior verbonden, heeft onlangs Hin denburg mogen interviewen. Vooraf was echter met de omgeving van den rijkspresident overeengekomen, dat bij het onderhoud de politiek niet zou wor derf aangeroerd. Daardoor was de stof voor het pers- gesprek wel zeer beperkt en na eenig gekeuvel over de havens van Antwer pen en Hamburg i9 de interviewer toen in vredesnaam maar over de literatuur gaan praten. De romans van mevrouw Courths Mahler bleken de lievelingslectuur te zijn van den huidigen president der Duitsche republiek, „zooiets als onze Ohnefr" zegt de Fransche journalist met duidelijke ontsteltenis. Verder hoüdt hij van de verzen van den bekenden Detlev von Liliencron, in leven een Pruisisch luitenant met wien Hinden burg op de Academie geweest is. Van de Fransche literatuur kende hij' zeer weinig, maar Hugo en Barrès had hij toch gelezen, terwijl hij infor meerde naar een boek van de Monther- lantJ. Van zijn landgenooten leest hij nog Heinrich Mann, al is hij met diens denkbeelden niet eens, Wassermann, dien hij den grootsten huidigen Duit- schen romanschrijver vindt, zij het dan dat hij van Joodsche afkomst is en Waldemar Bonsels met zijn Indien- reise. De bevolking der wereld. In 1910 was de bevolking dergeheele wereld 1600 millioen zielen, in 1920: 1790 en in 1924: 1894 millioen. Stelt men de bevolking van 1910 op 100, dan was zij in 1920: 111 en in 1924 117. Opvallend is van 1910 tot 1924 het verschil in de toeneming van het aan tal inwoners in de verschillende we- relddeelen, welke toeneming zeker niet alleen het gevolg is van geboorte sur plus, doch die ook verband houdt met immigratie en emigratie Die bevol- kings-toeneming was voor Amerika het grootst (26 pet.) waarop volgt Azië, Oceanië, Afrika en ten slotte Europa (3 pet.) KORTE BERICHTEN Een groot Fransch offensief is ingezet aan het Branes-front in Ma rokko. Een monster-proces tegen 500 agrarische communisten zal binnen kort in Boelgarije worden gehouden. Congressen van de communisti sche en socialistische vakcentrales in Frannkrijk bespreken de kwestie van samensmelting of onderlinge samen werking. De voorzitter der Amerikaansche begrootingscommissie stelt met in stemming van president Coolidge voor tien millioen dollar op de legerbegroo- ting te bezuinigen. iWjrth zal in verband met zijn houding tegenover het Centrum een brochure uitgeven. Hindenburg zal dezer dagen een bezoek brengen aan Ludendorff. Het Belgische koningspaar ver trekt heden (Donderdag! naar Mar seille, waar zij naar Britsch-Indië zul len scheep gaan. UIT DE OMGEVING. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente op Dinsdag 25 Augustus 1925, des avonds half negen» Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.)Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concen onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NL F. Politiebe; i 11en 8.NSF. Concert uit de Studio. 8.20 (Londen en Daventry) Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.05 Parijs (S.F.R.1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 MConcert; 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). .Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. Tegenwoordig de heeren: Rietdijk, J. A. Bernard, W. Koot, H. 'Heenk, H. J, Visser, J. de Rijk en J. van Dam. Voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. Secretaris de heer W. L. Diemont. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen, goedgekeurd en onder dank zegging aan den secretaris, geteekend. De Voorzitter deelt mede, dat naar aanleiding van de gevoerde corresponden tie met Gedeputeerde Staten, dezer pro vincie, bepaald is, dat jaarlijks voor een bedrag van f 294 aandeelen N.W.S. moe ten worden aangekocht. Wat betreft de opmerking van Ged. Staten, dat op den dienst 1919 f 12000 aan kasgeld meer in uitgaaf werd ge bracht dan in ontvangst, is na onderzoek gebleken, dat in 1918 verzuimd was een kasgeldleening van f 12000 af te lossen, hoewel elke ka?geldleening ieder jaar moet worden afgelost. Die aflossing heeft toen echter plaats gehad in het jaar 1919. J Volgens de gegevens van den gemeente ontvanger hebben de^gewone ontvangsten over het jaar 1924 bedragen f64.470,93 en de gewone uitgaven f 61.827,34, zoo dat een goed slot is van f 2643,59. De ontvangsten van den kapitaaldienst bedroegen f 18.750,en de uitgaven f18.311,71, goed slot f438,29. Hoewel in de laatste jaren het goed slot grootere cijfers aanwèes, moet niet vergeten worden, dat verscheidene uit gaven uit de gewone middelen zijn be taald, o.a. aankoop van een motorbrand spuit voor een bedrag van f 3700, die eigenlijk op de buitengewone uitgaven hadden behooren te komen. Hoewel de rekening met de bescheiden nog niet geheel in orde is, meent de Voor zitter toch al reeds een commissie te moeten aanwijzen en verzoekt de heeren Koot, Heenk en De Rijk zitting te ne men in de commissie van onderzoek van de Gemeenterekening, dienst 1924. Deze heeren nemen hun benoeming aan. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken:: Een schrijven van Gedeputeerde Sta ten dezer provincie, d.d. 17 Juni 1925, inhoudende goedkeuring van een raads besluit, betreffende wijziging van de Qe- meentebegroorting, dienst 1924, tot een bedrag van f 35,14. Alsvoren, d.d. 13 Juli 1925, betreffen de wijziging van de Gemeentebegrooting dienst 1924, tot een bedrag van resp. f 297 f 178,15, f 26,26, f 15 en f617,88. Is ingekomen een afdruk ivan de vast gestelde begrooting van den Keurings dienst van Waren in het district Leiden, voor het dienstjaar 1926, waaruit blijkt, dat de gemeente Leimuiden een bedrag van f 256*95 moet betalen. Alsvoren, het jaarverslag over 1924, betreffende den Keuringsdienst van vee en vleesch in deze gemêente. Het verslag wordt ter inzage gelegd. Verder heeft de Raad der gemeente Zoeterwoude verzócht adhaesie re wil len betuigen aan hun besluit, waarin ver zocht wordt in het vervolg den Zomer tijd op te heffen. Dit verzoek zal worden gezonden aan de Tweede Kamer der Sta ten-,Generaal. De Voorzitter vraagt, of de Raad in deze adhaesie wil betuigen. Dit adres is niet in behandeling geweest in de ver gadering van Burgemeester en Wethou- houders. De heer Koot wil a ïhaesie betuigen. Ook meerdere leden ondersteunen zulks. De Raad besluit daarna zonder hoofde lijke stemming adhaesie te betuigen. Ingekomen is een verzoek van het Oranje-comité om een zeker bedrag per schoolgaand kind beschikbaar te stellen voor het te houden kinderfeest op 2 Sep tember a.s. Het adres is in behandeling geweest bij het College van B. en W. en het voorstel is pm een bedrag van 25 cent per leer ling beschikbaar te stellen. Ongeveer 450 kinderen zullen onthaald worden. De heer R i e t d ij k is in het algemeen een vijand van het verleenen van subsi dies. Zoo iets moet maar aan particulie ren worden overgelaten. Spr. zou het niet billijk vinden een subsidie te verleenen, daar sommige menschen tegen dit feest zijn. Wij moeten voor de gemeente zeer zui nig zijn en dit feest is ten voordeel van enkele personen. Sp»-. vindt het geen ge meentebelang. De menschen moeten h.r maar weer aan belasting opbrengen, e dit moet dikwijls met de tang gehaald worden. Het kan ook zeer goed zijn, dat de Commissie niet met leege handen zit eu, de verpachting van het 1 eestterrein vegl» geld opbrengt. Npguiaals, spreker vfli^ klaart zich ten sterkste tegen het verleg' nen van een s ubsidie. f De Voorzitter kan met de zie&J

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2