NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1925 TWEEDE BLAD, Op de Raadstribune. De Gemeenteraad was nog wel niet eheel compleet Maandag wat trou wens slechts bij uitzondering het geval maar een vacantiezitting zooals e vorige was het niet. Bijna de meeste etels waren bezet en de voorzitters- laats was weer door den burgemeester ïgenomen, die door meerdere leden rij hartelijk werd begroet. Onder de ingekomen stukken was itmaal een verblijdende mededeeling, ,1. dat de heer de Koster een belang- jke gift ter beschikking had gesteld ls eerste bijdrage voor een fonds ter arming van een wandelpark. B. en W. ïllen met twee door hen aan te wijzen eheerders dit fonds besturen. Geen onder dat deze mededeeling door den aad met een stemmig applaus werd 'groet. De ingekomen stukken namen overi- ens weinig tijd in beslag. Zelfs een ibsidie-aanvrage voor de opvoering in een Hollandsch tooneelstuk, waar- j B. en W. voorstelden afwijzend te ischikken, passeerde vrijwel zonder ispreking den voorzitterlijken hamer. Ook met de benoemingen liep het mk zij een vereenvoudigde wijze van emmen vlot van stapel, waarna 'n ftal agenda-punten zonder slag of oot of beter gezegd met hamerslag erden afgedaan. Maar toen was het dan ook met den t nu toe betrachten spoed gedaan. Een voorstel tot nadere regeling van jdragen voor inkoop van diensttijd gevolge de Pensioenwet 1922 bracht ?el wat tongen in beweging. De zaak waarom 't ging was deze. orspronkelijk hadden tijdelijke ambte aren geen reqht op pensioen. Later iranderde dit en werden de ambtena- >n in de gelegenheid gesteld diensten e vroeger niet in aanmerking kwa len voor pensioen in te koopen, van elke inkoopsom echter slechts een erde gedeelte door den ambtenaar be- ald behoefde te worden. De rest wam voor rekening van de gemeente Voor de betrokken ambtenaren betee end e dit een niet gering vcordeel en oor de gemeente een niet onbelang- jke vermeerdering van lasten Vandaar, dat teen de gelegenheid ge pend werd, inplaats van 25 pet. 50 pet. laten bijdragen, door B. en W. een oorstel in dien geest bij het G. O. aan- angig <verd gemaakt. Dit college ver enigde zich met het voorstel, maar renschte het beperkt te zien tot hen. ie niet voor 1 Juli 1925 een verzoek ot inkoop hadden gedaan. B. en W. namen dit voorstel over, ïaar wenschten een uitzondering te laken voor hen die reeds clen gemeen- edienst heb3}en verlaten. Het genot an de lagere bijdrage zou dus beperkt lijven tot hen die nog in dienst der emeente zijn., In den breede werd dit onderwerp lehandeld. De Sociaal-democraten stelden zich, ndanks de uitspraak van het G O. op et standpunt, dat geen premie voor ensioen moet worden bepaald, al wil- en e/ikele leden van deze fractie nog rel met een voorstel dat alleen, op de anvragers na 1 Juli 1925 betrekking ou hebben, meegaan. Andere leden achtten het onbillijk, m hen die reeds een aanvrage ïndien- len andere voorwaarden op te leg en en weer anderen konden zich met et voorstel van B. en W. vereenigen. Het resultaat van de breede bespre- ingen was, dat het voorstel, geameri- eerd zooals door het G. O. aangegeven 'erd aangenomen. Nadat de Raad geruimen tijd met ge- loten deuren had vergaderd. welk mderwerp in die geheime zitting aan le orde kwam, bleek uit niets werd en voorstel tot verbetering van het FEUILLETON. lei geheim vaa Co'de Feil. 5) Als uw man, mijn goede vriend An- (us, was blijven leven, zou mijn ge- leim met mij in het graf zijn gedaald; oaar gij zijt alleen in de wereld, gij hebt behoefte aan hulp en troost, die &lieen trouwe liefde kan schenken. Ik smeek u Hester, neem mij aanneem mij aan, liefste!" Er was een trilling van hartstochte lijke liefde in zijn stem, die haar zeer ontroerde en met groote verbazing ver vulde. „Ik wist niet, dat er iemand was, die van mij hield" zei zij op zachten droe- vigen toon. „Ik kan het nauwelijks ge- looven." Als ik maar wist, hoe ik u mijn lief de kon bewijzen, dan zou ik het zeker floen", zei hij. „Ik heb niet gewacht, tot uw lot zou zijn beslist ik heb mij tot u gehaast om mij"aan u over te ge- Ven als uw vriend en beschermer, als Uw verloofde als gij wilt. Ik leg mijn loven aan uw voeten." Zijn gelaat was bleek en zijn lippen toefden van ontroering. Hester Blair kon nauwelijks de ge tuigenis van haar eigen ooren en oogen brandweer-materiaal z.h.s. aangeno men. Minder vlot ging het met liet' voor stel tot vernieuwing en verplaatsing van de Jan Vossenbrug. Door den heer Huurman werd hierbij een amendement ingediend, om de brug niet te verplaatsen, een voorstel dat zoowel verdediging als bestrijding vond. Waar hier niet een verkeersbe- lang in het geding was, achtten de hee- ren Huurman en Zuidema het niet vér- antwoord voor de verplaatsing van de brug en de daarmee gepaard gaande demping van de Volmolengracht een bedrag van f40000 beschikbaar te stel len. Andere leden echter verdedigden het voorstel van B. en W. dat dan ook nadat bedoeld amendement verworpen was, met algemeene stemmen aange nomen werd. Het tweede gedeelte van het voorstel uitdieping van den N. Rijn tusschen het Rijn-Schiekanaal en de Singelbrug werd door den heer Wilbrink krachtig bestreden. Hij achtte deze uitdieping voor het scheepvaartverkeer overbo.lig terwijl daardoor aan de omwonenden vrij zware lasten in den vorm van groo te uitgaven voor walbeschoeiing zou den worden opgelegd. Het resultaat van deze beschouwin gen was dat B. en W. het raadzaam achtten de voordracht aan te houden, teneinde gelegenheid te hebben deze kwestie nader te onderzoeken of te doen onderzoeken. En zoo werd dit punt dan voor de tweede maal van de agenda afgevoerd. Rij de rondvraag werden weinig be langrijke zaken aan de orde gesteld. De heer Coster gaf door het stellen van een vraag den voorzitter gelegenheid nogeens het verschil tusschen een mu- tie en een besluit duidelijk te maken. B en W. hoezeer ze ook met de wen- schen van den Raad rekening willen houden, denken er niet aan om alles wat in moties gevraagd wordt uit te voeren. Danlc zij het afvoeren van punt 19b kon een avondvergadering worden voorkomen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Vreeswijk', J. F. Roth te Almkerk. Te Steenwijk, J. C. Jörg te Delfzijl. Te Adorp, H. C. J. van Dee- len, cand. te Groningen. Te Hijlaard, J. L. Snethlage te Eenigenburg (N.-H.). Te Langweer (toez.), M. E. van der Veer, te Opende. Te Reitsum, H. J. de Wilde te Koudum. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Oldeboorri, cand. S. Oegema tle Grafhorst en cand. A. H. Piersma te Leeuwarden. Beroepen: Te Zegwaart, H. Knoop te Klooten. Te tBipuwer shaven, cand. A. Koning t? Nieuwerbrug a4- Rijn. To Raard. II. Brinkman te Harmeien. Te Zwartsluis, P. v. d. Sluis te Di k'shorn. Bedankt: Voor Driesum, J. H. Kroe ze te Leidschendam'. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Arnhem, A. M. Berlc- hoff te Amsterdam en G. Salomons te Amersfoort. Beroepen: Te Harlingen, L. HBeè kamp te R.ozenburg. Bedankt: Vobr Steenwijk, H. Hoo gendoorn te Bunschoten. GEREF. GEMEENTEN. T weetal: Te Vlaardingen, G. H. Ker sten te Ierseke en H. Kievit te Veenen- daal. EVANG. GEM. Bedankt: Voor' Ierseke, J. van Pe- tegem te Hilversum. Bevesügfng, Intrede, Afscheid. Ds. G. C. Schellenberg, pred. der Ned. Herv. Gem. te Eierland op Texel hoopt Zondag 4 Oct. 'a.s. afscheid te nemen .van zijn gemeente en Zondag 11 Oct. d.a.v. intrede te doen te Mark'elo, na bevestigd te zijn door Ds. E. van Meer van Wageningen. Ds. J. PI enge veld hoopt Zondag 30 Aug. a.s. van de Necl. Herv. .Gemeente te Schipluiden afscheid te nemen en Zon- gelooven dat zij, verlaten als zij zich beschouwde van iedereen dat zij, bedekt met schande en smaad, gevan gen, verstooten, belasterd dat zij zich de onbetaalbare schat van liefde van een goeden man zou zien aange boden. „Laat mij enkele oogenblikken na denken" zei zij en de twee zaten zwij gend bij elkaar. Zij wilde het zich indenken. Zij ken de al de vrienden van haar nlan zeer goed, maar zij had kapitein Douglas nooit veel gezien. Haar man scheen altijd zeer aan hem gehecht; zij waren steeds zeer vriend schappelijk en vertrouwelijk met el kaar. Kapitein Douglas was een uitste kend sportman, hij was een goed jager en er was niemand met wien baron Blair zoo graag uit visschen ging. Hij had een knap uiterlijk en was zeer gezien in gezelschapskringen. Hij woonde in de buurt van Ardros- san. Haar man had hem dikwijls be zocht en hij op zijn beurt hield meer dan eens verblijf op Colde Feil voor twee of drie dagen achtereen; maar nooit had hij eenige bijzondere aan dacht aan haar besteed. Hij was im mer hoffelijk geweest en beleefd en welopgevoed, maar zij had nooit het geringste teeken opgemerkt, dat hij dag 6 Sept. d.a.v. te Jutfaas intrede te doen. Ds. A. W. M. Odé van Hoog vliet zal als bevestiger optreden. Ds. W. van Gelder hoopt Zon dag 27 September intrede te doen bij de Geref. Kerk van Tiel, na bevestigd te zijn door Ds. G. Keizer van Rheden De Steeg. Ds. J. J. van Oosterzee hóópt Zondag 20 Sept. a.s. van de Ned. Herv. Gem. te Hien en Dodewaard afscheid te nemen (en Zondag 27 Sept. d.a'.v. te Bergentheimi (O;.) iiintrede te doen. Ala bevestiger zal optreden Ds. P. C. van Oosterzee van Ooy. Ambtsjubileum. Vandag is het 25 jaar geleden, dat Ds. iW. H. K! e 1 d e r, predikant te Chairloiisl c.a., de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. De jubilaris stond achtereenvolgens te Keinenoord, Warmond, en sinds 1908 op zijn tegenwoordige standplaats. B? vacature te Reitsum. Het predilcantstractement te Reitsum", dat sinds zes jaren f 3500 had bedragen, is door verhuring dqr pastorielanderijeni voor eenige maanden geklommen tot plu> f 6800, vrij van la'sten op de pastoralia. De Kerkeraad van Reitsum had met het oog op de a.s. vacature wegens het bedanken van Ds. C. A. Lingbeek', die als Tweede Kamerlid zich in Den Haag gaat vestigen, besloten nu reeds de stem gerechtigden bijeen te roepen tot eene vergadering, waarin het grootste deel der lidmaten aanwezig waren en waarin met op één na algemeene stemmen is besloten toezegging van beroep te doen aan Ds. H. J. de Wilde te Koudum'. Mooie giften. Een koperen echtpaar te Utrecht heeft blijkens het „Utr. Predikbbeurtenblad", verschillende schenkingen gedaan, 1000 gidden voor de slachtoffers van de storm ramp; f iooo voor de samenwerkende cor poraties; f 500 voor den terreinaankoop der Wilhelminakerk' (de te stichten Her vormde Kerk in het Wilhelminaparld- te Utrecht); f 500 voor de vereeniging Kin- derzorg in de prov. Utrecht; f 500 voor de de Ned. Herv. Diaconie te Utrecht; f 100 voor elke predikantswijk in dë Ned. Herv. Gemeente te Utrecht; f 200 voor de stads zending te Utrecht; en voorts belangrijke giften voor tractatie van weezen, ouden van dagen en blinden. Examens hoofdacts. De totaal-uitslag van de te Haarlem gehouden examens hoofdacte is: geëx. 137 man. candidaten, waarvan 69 geslaagd en 67 vr. candidaten, waarvan 31 slaag den. 14 candidaten trokken zich terug. Te veel van hei goodp. In het Chr. schoolblad „Onze Vaca ture" schrijft de redacteur K(euning) on der het opschrift: „Te veel van het goeds" een vergelijking tusschen de oude school en de nieuwe, over onzen tijd, en dien, van het vorige geslacht, dat nog niet zooveel sport noodig had, om gezond te blijven. De heer Iv. zegt verder: „Dankbaar zijn we voor onze mooie schoollokalen van nu, maarheel erg vinden we het, dat onze jeugd ze zoo zesr noodig heeft, omdat ze anders zijn dan wij vroeger, daar zonder niet gezond lckn blijven. De behoefte aan opzettelijks sport voelden wij in onzen tijd niet zoo, omdat we zooveel buiten waren, en elk Hchaams deel bij onze spslen wel zïp. beurt kreeg. Men moet de jeugd in en buiten de school ook eens aan zichzelf durven over laten. Met al de maatregelen, in onzen tijd genomen, is men er nog niet. Het te laait naar bed gaan, het te vele studeeren, het te dikwijls gaan naar pretjes, het roept alles dm steeds weer andere maatregelen om het jonge leven te beschermen. Men neme eerst het verkeerde weg, dan zal men al heel wat bereiken. Doet men dat niet, dan brengt men met al zijn zorg de jeugd niet vooruit en worden onze kinderen niet flinker en - gezonder dan zij, die van al die dingen van tegenwoor dig niet wisten. Voorts is de sclirijver van oordeel, dat er van het kind, individueel gesproken, te veel nota wordt genomen. Ziellier hoe hij het bedoelt: Alles wat een kind zegt wordt belang rijk' gevonden en mitsdien vindt het zich zelf héél belangrijk. Het voelt zoo, dat hij al .wonder wait is en dat hij niets kan zeggen of doen, of een grootere reageert er op. Dit nu werkt ontzettend schadelijk. Het maakt onze kinderen oud voor hun tijd. Ze weten alles al, kunnen over alles por- eenige voorliefde voor haar koesterde. Wat haarzelf betrof, zij had nooit meer aandacht aan hem geschonken, dan aan iemand anders. En toch, thans in het uur van schande en donkerheid, kwam hij tot haar om zijn liefde en zijn leven aan haar voeten te leggen. Had een'vrouw ooit eerder een liefdes verklaring aangehoord in een gevange niscel? Als zij zich de lange maanden voor den geest haalde, die zij op Colde Fell had doorgebracht, dan was kapitein Douglas zeker een van de vaak terug- keerende figuren, daar. Hij was dik wijls op Colde Fell en at verscheidene malen met hen mee, maar zijn bezoe ken golden altijd haar man, nooit haar zelf. Zij herinnerde zich ook, hoe haar man altijd zeer vriendschappelijk over hem had gesproken; Archie Douglas was een van zijn meest intieme vrien den geweest. Hij had haar vriendschap nooit ge zocht. Als hij eens toevallig op Colde Fell was gekomen, wanneer haar man niet thuis was, was hij nooit bij haar gebleven, zooals sommige andere be zoekers wel deden. En toch was zij al dien tijd de eenige vrouw op de wereld voor hem geweest dcelen, hsbben ons niet mear noodig en gaan hun eigen weg. Dat doet schade aan het gezag. Dat maakt, dat onze kinderen ruw en onverschillig en onbeleefd en on uitstaanbaar pedant worden. Gij kimt de gevolgen van die te groote belangstelling in het kind merken aan allerlei dingen. De studie wordt verwaar loosd. De uithuizigheid neemt toe. De zucht naar het komen op de publieke markt des levens wordt hoe langer hoe grooter. Men is de kinderschoenen nog niet ont wassen, of men wil zijn naam al in de krant hebben. Men i-s ternauwernood 16 jaar of mien gaat al denken over de uit gave van een dichtbundel. Men is nog niet van school, of de kinderboeken wor den geminacht en men least de roimans van de ouderen. Men moet natuurlijk) een minnebrief schrijven aan 't lieve meis je uit de zesde klas. Ook andere invloeden werken hier, wa weten het wel. "Maar toch gelooven we, dat niet het minst door de onverantwoor delijke wijze, waarop mén het kind voor zijn psychologische studie misbruikt, zoo veel kwaads wcxrdt gesticht. Ook hier wordt! {he* kind niet genoeg aan zichzelf overgelaten". De financieele gelijkstelling. 't Heeft lang geduurd, zegt de „Kot- terd." voor het lieve beestje resoluut voor den dag kwam, maar nu is het er. „Het N.O.G. verklaart zich tegen de financieele gelijkstelling tusschen het O- penbaar en Bijzonder onderwijs, zooals die op het oogenblik' in de wet belichaamd is. Ondertusschen is 't wel aangenaam, zegt V. d. M. in „Onze Vacatures", dat we 't met die N.O.G.-verklaring zoo hart roerend ééns zijn. We zijn ook tegen de finanriëele gelijk stelling, zooals die op het oogenblik in de wet belichaamd is. Waarbij het openbaar onderwijs norm is. En het bijzonder onderwijs maar moet afwachten. Met zijn ongelukkige regeling van de driejaarlijksche arfrekening, waardoor de Bijzondere school altijd aan het kbrte eind 'trekt. Waarbij om maar wat te noemen de bijzondere school vervolgonderwijs kan geven 'als het openbaar onderwijs dat geven. Boventallige onderwijzers kan aanstel len als het openbaar onderwijs het doet. Vakonderwijzers, als het openbaar het doet. 1 Assistenten als het openbaar het dost. Belooningen en eereblijken als het openbaar het doet. Waarbij de eerste vraag niet is: wat heeft de Bijzondere school noodig, doch: „wat doet de Openbare". Waarbij de Bijzondere school geheel afhangt van de welwillendheid van een Gemeenteraad, welker gezindheid meest al afhankelijk is van het link's of rechts van dien raad. Inderdaad les extremes se touchent we zijn het met die motie wel eens, en we brengen het bovenstaande onder- daniglijk onder de aandacht der door het tweede deel der motie in het ieven te roepen commissie: „en verzoekt het H.B. een commissie te benoemen, die zal on derzoeken, wat het N.O.G. in dezen te doen heeft". Lieb' Vaterland, magst rullig sein Uit het Sociale Leven. Hes conflict in de Metaalindustrie. Gisteren hebben we melding gemaakt van het schrijven van den Metaalbond aan de Chr. Metaalbewerkersbond. Een gelijkluidend schrijven werd ook ver zonden. aan de R.K. organisatie. Aan den Alg. Ned. Metaalbewerkers- bond werd het volgende schrijven ge richt: Naar aanleiding van uw brief van 21 dezer deelen wij u vooreerst mede, dat wij geenszins beweerd hebben, dat de Vakvereengingen wettelijk ver plicht zouden zijn, in de -toepassing van een verleende algemeene overwerk vergunning te berusten. Het door ons ingenomen standpunt grondt zich op de volgende overweging Wanneer een werkgever op economi sche gronden het noodig acht, zijn ge- heele onderneming gedurende zekeren HOOFDSTUK XIV. Ik ben die ééne niet. „Ik begrijp het niet, kapitein Dou glas" zei Hester Blair eindelijk. „Ik geloof niet" antwoordde hij kalm „dat het er veel op aankomt, of u het begrijpt, Hester, als u het maar wilt aannemen. Ik hied u alles aan wat ik bezit ik vraag u om liefde." Zij deinsde huiverend achteruit. „Spreek niet tegen mij over liefde" zei zij, „over die vreeselijke liefde, die man nen voor vrouwen hebben. Uw vriend schap en genegenheid zal ik maar al te graag aannemen, maar liefde het woord alleen reeds jaagt mij schrik aan.' „Het kan niets anders zijn dan lief de, Hester" zei hij. „Het kan niet zijn" antwoordde zij snel, „ik weet niets van liefde en ik wensch het ook nooit te weten. Het schijnt mij toe, "dat onder dien naam allerlei wreedheden verscholen zijn en het is een afschuwelijke bespotting om van liefde te spreken tegen iemand, die misschien spoedig moet sterven." „Het is geen bespotting, Hester. Denk eens aan welk een troost het voor u moet zijn in de donkere uren van de terechtzitting om een vriend, een ge liefde naast u te hebben, om aan de wereld te laten zien dat hoe zij u ook AAN HET ZOEKLICHT. Leiden, 26 Augustus 1925 't Lijkt me een goede gedachte van H. M. de Koningin om haar verjaardag tot een weldadigheidsdag te maken. Wordt aan dien wensch gevolg ge geven, 'dan is het vanzelf ook een feest dag. Een feestdag in de eerste plaats voor hen die door den ontzettenden storm zoo wreed getroffen werden. Een feestdag niet minder voor ons volk. Want het d enken aan ande- rer leed voert als vanzelf tot het dan ken voor de vele voorrechten en zege ningen die God ons schenkt, niet het minst ook daarin dat we een Vor3tin hebben die in lief en leed met haar volk meeleeft en die van dat meeleven ook nu weer zoo treffende blijken geeft. Een feestdag vooral ook voor onze Vorstin als zij in het rijkelijk vloeien van de giften een bewijs kan zien van het trekken van de nationale banden niet het minst bij ramp en tegenspoed ei: van de liefde die ons volk heeft voor ons Vorstenhuis. Laat dan op 31 Augustus, als wij ge denken de rijke weldaden Gods, de we! dadigheid van ons volk tot uiting ko men in milde offers. OBSERVATOR. tijd langer dan 48 uur te laten werken, is hij niet bevoegd daartoe zelfstandig over te gaan, doch is hij verplicht, daartoe vergunning te vragen aan den betrokken regeeringsambtenaar. Slechts indien de Regeering van oor deel is, dat de economische omstandig heden langer werken noodzakelijk ma ken, wordt de vergunning verleend. De Regeering houdt bij haar beoordeeling rekening met motieven van algemeen maatschappelijk belang, dus ook met de belangen van zoowel werknemers als werkgevers. Bovendien hebben de Vakvereenigin- gen ten allen tijde het recht, haar in zicht in de zaak aan de Regeering ken baar te maken. Indien nu de Regeering, na de zaak grondig bekeken te hebben van oordeel is, dat een vergunning verleend moet worden en dienovereenkomstig han delt, is het, naar de meening van den Metaalbond, ontoelaatbaar (niet op wet telijken, doch op practische en econo mische gronden), dat de Vakvereeni- gingen zich niettemin aan de beslis- sing van de Regeering niets gelegen laten liggen en weigeren aan de uit voering van de vergunning mede te werken. Zoodoende zouden de Vakvereenigin- gen, naar de meening van den Metaal bond, zich practisch wel degelijk boven de Regeering stellen. Voorts willen wij u het volgende iü herinnering brengen. Bij de besprekingen over het conflict te Rotterdam hebt u aan uw medewer king tot beëindiging van dat conflict de voorwaarde verbonden, dat de Me taalbond met de Vakvereenïgingen ter stond een regeling moest treffen, krach tens welke zoo spoedig mogelijk zou worden teruggekeerd tot de 48-urige werkweek. U hebt op die voorwaarde de bedreiging doen volgen, dat, indien de Metaalbond daarin niet toestemde, uwe organisatie tegen de uitvoering van iedere algemeene over werk vergun - ning dien strijd zou aanbinden en op 1 October a.s. overal zou weigaren haar leden langer dan 48 uur te laten wer ken, wat ook de beslissing van de re geering mocht zijn. Zooals u zich herinneren zult, ver klaarde de Metaalbond de oplossing van het conflict langs dezen weg on mogelijk. De Metaalbond acht geen enkel ver band tnsschen uwe voorwaarde en het conflict te Rotterdam aanwezig en i9 1 dan ook niet bereid, deze kwes- moge veroordeelen, er één is, die vol komen in uw onschuld gelooft, dat er één is, die u trouw is tot in den dood." U kunt mijn vriend en helper zijn, zonder mijn geliefde te wezen" zei zij zacht. Maar hij herhaalde: „Het moet liefde zijn, Hester, niets anders dan liefde!" „Wat beteekent liefde voor een vrouw die ligt onder de schaduw van den dood?" zei ze wanhopig. „Wees mijn vriend, dat is, waaraan ik behoefte heb." „Hester" zei hij zacht, „beloof mij één ding: als je wordt vrijgesproken zul je dan met mij trouwen?" Een zachte kreet kwam van haar lip pen, maar hij ging voort: „Luister naar mij, Hester, luister! Trouw mij geef mij het voorrecht ec het geluk om voor je te mogen zorgen, om je te mogen beschermen tegen alle verdriet en zorg. Ik zal je mede nemen naar 'n ander deel van de wereld, ver van de plaats waar je zoo wreed en onrechtvaardig bent behandeld. Ik zal je brengen ver weg naar vreemde lan den, waar het leven ^al zijn één lange droom, éen sprookje ik zal je zoo ge lukkig maken, dat je heel het sombere zwarte verleden vergeten zult. Beloof het mij, Hester?" Wordt vervólgd), j

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5