Hoofdpijn NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1925 Dag-Agenda Zcnday 23 AuÖ- 'sniorg. tien uur Jeruël, Middelstgr. 3. Afscheidsaienst van J. Sevensma. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Aug. a.s. waar genomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. den Ouden Rijn werd het volgende meegedeeld: Tusschen de provincies Utrecht en Zuid-Holland zijn besprekingen gaande om te komen tot verbetering van den Ouden Rijn. Ontworpen i9 een verbetering waar bij de sluis te Bodegraven, de Haan- wijkersluis en de sluis aan den Hei- dam zullen vervallen, terwijl de sluis aan den Stadsdam vernieuwd zal wor den met een doorvaartwijdte van 7 5 Meter. De vaart zal omgelegd worden buiten Bodegraven, Woerden en Har- melen. De bruggen zullen zoo noodig ver wijd worden tot 8.5 Meter. De Rijn zal zoo noodig verbreed en berdiept wor den en van een oeververdediging wor den voorzien. De rekening en verantwoording 1924 wijst aan een ontvangst van f 22.913 70 een uitgave van f26.431.18 en sluit dus met een tekort van f3.517.48, hetwelk gedekt wordt uit de overgespaarde gel den der vorige jaren. Dit tekort hangt samen met de beurs. De rekening wordt goedgekeurd en de penningmeester gedechargeerd. Nadat de ambtshalve opheffing van eenige ingeschreven handelszaken heeft plaats gehad wordt de rondvraag gehouden en daarna gaat de Kamer te ruim 5 uur in huishoudelijke ver gadering over. Brand op het Oerrein der Gasfabriek. Hedenmorgen, even over half elf za gen voorbijgangers en werklieden, die er bezig waren, dat zich uit een hou ten gebouwtje van een ketelhuis tus schen de twee groote gashouders op het terrein van de gemeentelijke gas fabriek aan de overzijde van den Mare- singel naast het zwarte pad, dikke zwarte rookmassa's naar buiten ont wikkelden. Spoedig bleek, dat een voorraad teer of mastiek, welke daar was opgeslagen, had vlam gevat. Daar het gebouwtje juist op c]e wind zijde stond, en alles wat erin was op geslagen kurkdroog was, stond in minder dan geen tijd het interieur in iichtc laaie, terwijl het vuur met het ongenblik in hevigheid toenam. Op het geroep van „brand" door de werklieden die aan het kolenlosser waren, verschenen dadelijk twee hand spuiten van de gasfabriek met behulp waarvan men het vuur trachtte te be strijden. Men besefte dat spoedige hulp hier dubbele hulp beteekende, daar het brandende gebouwtje veel gevaar .opleverde voor de in de nabijheid staande gashouders. Ongelukkigerwijs echter had men niet. dadelijk de be schikking over geschikt water om tc spuiten, zoodat aanvankelijk slechts een zwarte drabberige massa de spui ten verliet. Na enkele minuten echter werd het beter, en bleek men gestadig ep het vuur te winnen. Teen na een minuut of zes de motorspuit van de gom een t ebrand weer arriveerde, viel er nog wel noodig werk te doen, waai het belendende ketelhuis aan de vuur- zijde inwendig aangetast, en het dal'; het. vlamvatten nabij bleek, maar wa ren de vlammen toch reeds door het personeel van de gasfabriek gedoof i De brand was dus nog zonder ern siïge gevolgen afgeloopen. Nader vernomen wij, dat de brand ontstond tengevolge van het springen van het pedglas bij de verwarming van teer. De brandende vloeistof zette het ge bouwtje in vlam, dat geheel afbrand de. Op de plaats des onheils waren de loco-burgemeester weth. Reimerin- ger en de gemeente-secretaris aanwe zig. De melkprijsverhooging. Gisterenavond vergaderden de melk veehouders, in verband met het afwij zen.! antwoord van den raelkhamtel. inzake dc aangevraagde melkprijs- verhooging. De opkomst was zeer groot. De Heer Noordman gaf in het kort weer het verloop van de onderhandelingen. Ook de I.e'dsche Melkhandel Keeft het verzoek afgewezen; daarom zou de Voorzitter graag de volge/uVe vra gen zien beantwoord door cfae verga dering'. le. of de vergadering bereid is me4 aliS mogelijke middelen ie gevraagde verhooging door te voeren. Alle aanwezigen ve/klaarden zich hiertoe bereid. 2e. of men dun beleid js om 0f kaas te maken, of *wel de melk aan de besturen af Ve stlaan, teneinde deze Paar elders te/ 'doen verplaatsen. Een groot# hoevefelheid melk werd direct beschikbaar gesteld Beslotp/n werd .om zich dadelijk in verbinding te stellen met de respectie velijke afnemers, opdat deze een per soonlijke regeling kunnen treffen met hun leveranciers. Eenige leden verklaarden zich be reid om de melk op straat te brengen. Vrijdag zouden de besturen nog maals bijeen komen om de zaken de finitief vast te stellen. De heer van Leeuwen merkte op, dat hij bereid was mede te werken aan deze actie, doch het griefde hem ter dege, dat altijd dezelfde personen hun tijd, geld, moeite en nu ook nog de risico van de actie moeten dragen. De achterblijvers genieten de voor- deelen zonder de minste moeite, ja dikwijls zelfs zonder lid te zijn van de organisatie. Voorzitter merkt op, dat dit in elke vereeniging het geval is. De pioniers offeren zich dikwijls ten koste van de lakschheid van anderen. Na een opwekkend woord van den voorzitter ging de vergadering uiteen Een nieuwe auto-brandspuit. Door B. en W. is bij den Gemeente raad een voorstel aanhangig gemaakt om over te gaan tot den aankoop van een automobiel-motorspuit met «en af neembare ladder met een stijghoogte van 1820 M. De kosten zijn geraamd op f16500. B. en W. merken ter toelichting op dat het blusschingsmateriaal thans bestaat uit een: a. automobiel-motor spuit, b. eén groote slechte door paar den te vervoeren stoombrandspuit, c. een kleine met petroleum te stoken stoombrandspuit en d. een kleine ver sleten stoombrandspuit, henevens twee reddingsladders. Doordat zich geen stalhouderij in de nabijheid van de bergplaats bevindt is de sub b. genoemde spuit pract.isch buiten werking gesteld, terwijl de süb d. genoemde versleten is. Dezen toestand achten B. en W. niet houdbaar. Een klein ongeval met de autospuit kan oorzaak zijn dat feite lijk geen blusschingsmateriaal aanwe zig is. Nu heeft in 1920 do Gemeenteraad besloten, een bedrag van f 20000 be schikbaar te stellen voor het aanschaf fen van een automobiel-reddingslad- der. Dit besluit is, mede uit zuinig heids-overwegingen, nog steeds niet uitgevoerd Waar nu blijkt, dat voor het gevo teerde bedrag niet slechts een goede auto-ladder doch een auto-spuit met ladder verkrijgbaar is, stellen B. en W. voor, in dien zin te besluiten, en de groote stoomspuit de kleine stoom spuit no. 2, de 3 nog aanwezige hand spuiten en één der reddingsladders op te ruimen. Tot uitbreiding van het vaste brand weerpersoneel of van de bestaande garage, zal in verband hiermede, niet behoeven te worden overgegaan. Benoemingen. B. en \V. stellen den gemeenteraad! voor, de tijdelijke aansteiling van de dames dr. S. Hofker en docta E. A. W. Broes van Dort tot Jearares in het Netierlandsch en het Duitsch aan do $i. B. S. met 5-jarigen cursus met 1 jaar te verlengen. Ter benoeming tot leeraar in de plant- en dierkunde aan de H.B). S!. bevelen B. en :W). aan' de lieeron: dr. J. A'. W;. Groeoewegen, leeraar aanl de R. H. Bi. S. te Breda, en C. F. Cam- mel, onderwijzer bij het I.o. te 's-Gra- venhage. Hub. Cuypers. De heer Hub. Cuypers, de bekend<5 'dirigent van „Sursum Corda" is bij^ ■een brand te Baexem bij Roermond, v/aar liij tijdelijk vertoef dé, ',:rrauwer- nood aan den dood ontsnapt. Hij kon slechts arret groote moeite worden gered. Burgerlijke stand. Gehuwd: B. Broers, jm. en G. Sleg- tenhorst, jd; J. C. Stall eu, jm. en A. Th, A. J. Jansse, N. Houps, jm. en F. C. Lasonder; F. Th. AL Zilverenta.it, jr/i. en J. v. Oosten, jd; C. C. Berg, jm. en M. A. v. Ulden, jd; H. v. d. Zeeuw lm. en J. Wassink jd; B. Haarland, •jm. en M. v. Hoven, jd; G. J. Joris, jm. en M. v. Kuyeren, jd; P. A. Meershoek jm. en M. C. Kramp, jd; L. W. v. Lies hout, wedr. en H. W. Eermers, wed; M. v. d. Linden, j^n. en A. F. Kienjet, jd; J. Ranselaar, jta. en L. Meijjers, jd J. Hollebeek, jm? en A. v. Weizen, jd; J. C ,v. Schravendijk, jm. en G. Mom- bey; S. Pardon, jm. en J. M. Beekman; H. Sintem, jm. en M. M. Siera, jd. Te s-Gravenhage zijn geslaagd voor 't acte-esa;men Nijverheidsonder wijs Nv. de heer J. J. Lankhorst en N II de heer IA. van Weeren, beide alhier. BINNENLAND. De wel dadigheidspostzegels. Gelijk bekend, zullen ieder jaar in December vreldadiglieidspostzegels wor den uitgegeven. Verleden jaar is de meerdere opbrengst daarvan ten goede gekomen aan de Kinderbescherming Wij vernemen thans, dat op het De partement Aan Waterski:;t deze zaak voor de zegels vt ,ri t is gemaakt. Piet 7 na me dedeelde, nog geenszins vast staan, dit jaar deze meerdere opbrengst weder om te doen toekomen aan vereenigin- gen voor de kinderbescherming. Over wogen wordt n.l. of ditmaal niet an dere vereenigingen aan de beurt moe ten komen. Telegrammen uit Indië. De directeur-generaal der P. en T. maakt in de „St. Crt." bekend, dat van 15 dezer af telegrammen uit Ned. Oost- Indië naar Nederland mede worden verzonden over Amerika met radio- telegrafische overbrenging tusschen Java en San Francisco en tussclrm New York en Nederland. De verzen dings weg is op de ontvan gen berichten aangeduid als: Malabar- New YorkAmsterdam-Radio. Tweede Kamer. De ministers, die bij de jongste ver kiezingen tot Kamerlid waren be noemd, zullen hun geloofsbrieven niet inzenden. Aangezien volgens de Kieswet deze inzending moet plaats hebben binnen twee maanden na de benoemdverkia- ring, zal begin September de voorzit ter van het Centraal Stembureau in hun plaats opvolgers moeten aanwij zen. Een herinneringsrmne. Burgemeester De Muralt is van plan, zoo meldt ïv^an ons, een der ruines, ontstaan door de stormramp, te laten staan als een herinnering aan ramp, die Borculo op 10 Augustus ge troffen heeft. Fusfc De Besturen van den Bond van Christelijke Letterkundige Kringen in Nederland en van het Christelijk Let terkundig Verbond zijn tot overeen stemming gekomen met betrekking tot de fusievoorstellen, die zij aan de le den van beide vereenfgtogen zullen voorleggen. Winterdienst spoorwegen. De winterdiensti'egeling op de*Ne- derlandsche Spoorwegen zal 4 October in werking treden. BUITENLAND. HET GARANTIEVERDRAG. De Fransche nota. De nabbijheid van oorlogsschepen, die onmiddellijk sloepen met mattro- zen ter redding uitzonden om de dren kelingen op te pikken, voorkwam, dat meer levens verloren gingen. België heeft aan de Fransche regee ring te kennen gegeven, dat het 'de redactie van de Fransche nota betref fende het veiligheidspact goedkeurt. Mussolini deelde aan de Fransche gezant te Rome mede, dat de nota ItaL lië's instemming 'heeft. Deze gunstige antwoorden zijn gis teren aan clen Franschen gezant te Berlijn, De Margerie, medegedeeld, te gelijk met instructies voor de offici- óele overhandiging van het Fransche antwoord aan de Duitsche regeering. De Margerie zal voor het einde der week een audiëntie aanvragen bij den Rijkskanselier en den minister van Bui tenlandsche Zaken terwijl hij zich ook met de leden van het corps diploma tique zal vherstaan, opdat het docu ment in tegenwoordigheid van de ver tegenwoordigers der ^geallieerde mor gendheden kan worden overhandigd. Bevestigd wordt, dat de publicatie van de nota zal kunnen plaats hebben den dag na de overhandiging, dus op Zaterdag of Zondag. DE FRANSCHE SCHULDEN. De reis van Caillaux. Caillaux, die a.s. Zondag naar Lon den vertrekt, heeft omtrent zijn reis eenige inlichtingen gegeven. Hij zal alleen vergezeld zijn vaneen inspecteur van financiën en geen de finitieve besprekingen houden over de kwestie van de onderlinge schulden. Er is dan ook nog niets bepaald om trent den terugkeer van de onderhan delende deskundigen naar Londen. Caillaux heeft verklaard te Londen xeenige dagen te zullen vertoeven en daar over verschillende financieele kwesties besprekingen te zullen voeren Alles zal echter slechts een voorloo- pig karakter hebben. Ook is er nog niets bepaald omtrent de besprekingen te Washington. De Fransche onderhandelaars daarvoor nog niet aangewezen. DE ONTPLOFFING BIJ NEWPORT 30 dooden, 300 gewonden. - Volgens detot dusverre uit Amerikai ontvangen berichten, werden aldaar bij de ontploffing aan boord van een plieizierboot 30 personen gedood en een honderdtal gewond, waarvan velen in levensgevaar verkeeren. Bovendien hebben 200 anderen lichte brandwon den opgeloopen. De „Mackinac" keerde terug van 'Newport naar Pawtucket, alwaar de 650 passagiers, die zich aan boord be vonden, woonden. Tot hen behoorden vele mannelijke en vrouwelijke werk lieden van een naaigarenfabriek. De boot had pas Newport verlaten en veer langzaam toen, terwijl vele passagiers het hoogste lied zongen, eensklaps een stoomketel sprong. Er ontstond een heviee naniek. aan RECLAME. bedaart spoedig door het gebruik van Hoofdpijntabletten Buisje 60 ct. Mijnhardft boord van het schip. Negentien 'pas sagiers werden op slag door de ont ploffing gedood, terwijl vele anderen over boord werden geslagen. Anderen beproefden den ontsnapten stoom te ontkomen door over boord te springen In de paniek dacht ieder slechts aan eigen redding. DE BANKBEDIENDENSTAKING TE PARIJS. De bemiddeling van den aartsbisschop. Dè aartsbisschop van Parijs, kardi maal Dubois, heeft aan de bankba» dienden, die een beroep op hem had den gedaan, geschreven, dat zij zoo. spoedig mogelijk de staking moesten beëindigen, daar deze in de huidigjei omstandigheden nadeelig was voor het vaderland. De aartsbisschop ontkende echter niet, dat de employe's een salaris motes ten genieten, dat voldoende was om in de behoeften van het dagelijksche leven te voorzien. Nieuwe eisch der stakers. Het stakende bankpersoneel heeft de onmogelijkheid er van ingezien om 'n bijeenroeping van het parlement te verkrijgen, ten einde ten gunste der stakers tusschenbeide te komen en heeft gisteren besloten den nieuwen buitengewonen eisch te stellen, dat alle banken onmiddellijk en geheel en al zouden worden opgevorderd, ten einde in het landsbelang de operaties voor de leening te verzekeren. Zij zul len den dienst onder leiding van den staat, maar buiten hun werkgevers om, heiwatten. Caillaux weigerde officieel kennis te nemen van een dergelijke resolutie. Pater A. M. Weiss f De bekende moraal-theoloog en apo logeet pater dr. Albert Alaria Weiss is in den ouderdom van 81 jaren te Frei burg overleden. Pater Weiss studeerde de Munchen in de theologie, waar hij in 1867 tot priester werd gewijd. Reeds spoedig vestigde hij de aandacht op zich door zijn gedegen wetenschappelijke werkon Na o.a. te Rome en te Weenen gear beid te hebben, kwam hij op vijftigja rigen leeftijd naar Freiburg als profes sor in de theologie. Zijn meestbekende werken, die hem een internationale vermaardheid be zorgden en in vele talen zijn overge zet zijn o.m. „Apologie des Christeo- tums", „Luther und Luthertum", „Li- beralismus und Christentum", „Kunst zu leben' 'enz. waarvan verscheiden tot standaardwerken geworden zijn. Met magister Weiss is een der ge leerdste en verdienstelijkste leden der Dominicaner-orde heengegaan. KORTE BERICHTEN De luipaard, die eenige dagen ge leden ontsnapte, is gistermorgen in het Bois de Boulogne te Parijs doodge schoten. Volgens het Berliner Tageblatt zou de Rijksraad de regeering voorge steld hebben de laatste noodverorde ningen thans ook op te heffen. Daar toe behooren o.a. die inzake prijsop drijving. Alle pogingen om een einde te maken aan het conflict in de bouw vakken te Berlijn zijn tevergeefs ge weest. De staking die reeds 7 weken duurt zal worden voortgezet. De typhusepidemie heeft zich thans ook tot Westfalën uitgebreid. Te Rheine zijn tot gisteravond reeds 60 gevallen aangegeven. Drie patiënten zijn reeds overleden. Gisterochtend is te Marburg een hulpmonteur, die een postbode ver moord had, onthoofd. Dit is de eerste terechtstelling die sinds 1864 te Mar burg heeft plaats gehad. De Engelsche mijnwerkers hebben besloten hun medewerking te verleenen aan de enquête der commissie naar de toestanden in de steenkoolnijverheid. Frankrijk zal te Genève het voor stel steunen om een buitengewone ver gadering van den volkenbond te doen1 beslissen over de toelating varï Duitschland. De voorzitter en de ondervoor zitter der Bulgaarsche Sobranja zijn te Parijs door Bulgaarsche commu nisten aangevallen. In de Belgische metaalnijverheid is de situatie weer verscherpt. De werk' gevers hebben momenteel" verdere re geer ingsbtem id d el ing afgewezen KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Drietal: Te Blankenham, A. Keers te Stitswerd, F. H. Plooy te Halle en J. C. Koningsberger te Blokzijl. Beroepen: Te Werkhoven, O. J. van Rootselaar te Bergschenhoek. Te Schcrpenisse, D. Los te Mijnsheerenland. Te Oudshoorn (Evang.) P. Zandt te Delft. f Bedankt: Voor Bleiswijk, G. C. Se- veriin te Scheliuinen. Voor Oterdum, O. Radio-Piogramma. Wat er vanavond te hoeren is. 5.20 (Berlijfi, 505 M Concert 5.20 (Ziirich. 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert 5.30 NS F (Hilversum, 1050 M.) Concert onder leiding van Fr. I.upgens. 6.(Rome, 425 M Concert 6.35 FL Parijs (Eiffel toren, 2050 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, Weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 N' -• Po'iket !r. e 8.NSF. Concert ui: de Studio. S.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 443 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 263 M Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. S.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.05 Parijs (S.F.R.1750 M., Concert. 9.20 (Hamburg, 393 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londep en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. j. Staal te Noord Scharwoude. Voor Arigiekerke, cand. A. Sonneveld te Pijn- acker. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te 'Oud-Vossemeer, J. Het- tinga te Wijckel en Iv. Veen te Oude en Nieuwe-Biltdijk. Te Scheemda, cand. W. E. Gerritsma te Enumatil en cand. W. J. Smidt te Uithuizen. Beroepen: Te Alteveer (bij Hoo- geveen) cand. C. Stam te IJsselstein. Bedankt: Voor .Westmaas, D. Ring- nalda Jr., te Leimuiden. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Herkingen, J. Fraan- je te Barneveld. Ds. P. Zandt. Het bericht, dat Ds. Zandt te Delft, de benoeming tot voorganger bij de Herv. Geref. Evangelisatie te Zwolle aangeno men heeft, wordt voorbarig genoemd. Ds. Zandt, die als zoodanig ook een beroep ontvangen heeft te Oudshoorn (Alphen a. d. Rijn), heeft beide beroepen nog in beraad gehouden. Ds. mr. J. F. Dijkstra. Onlangs hebben we gemeld, dat door Ds. Mr. J. F. Dijkstra, pred. bij de Ned. Herv. .Gem. te H.-I.-Ambacht, eervol emeritaat is aangevraagd. Er waren er, die niet konden begrijpen, hoe genoemd predikant, nog maar be trekkelijk kort in dienst, jn.l. gedurende twee jaren in gemelde Gemeente', reeds nu het ambt g'aat neerleggen. Ter verklaring hiervan kan de „Rott." meedeelen, dat de emeritaat saanvrage in verband staat met een medisch advies, inhoudende verandering van woonplaats voor zijn echtgenoote. Hij denkt tot her stel harergezondheid een tijdlang naar Zwitserland te gaan en onderwijl zich te wijden aan de afgebroken studie van het Kerkrecht. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. De uitslag van de loting der lichting der lichting 1926 is als volgt: 1. H. Olyerhoek. 2. J. C. van der Ploeg. 3. J. E. Turk. 4. J. J. van Dijk. 5. F. J. Warmendam. 6 G. P. Warmendam. 7. A. J. Schouten. 8. P. de Geus. 9. J. Byland. 10. J. H. Verhaar. 11. A. D. Rotteveel. 12! J. A. van Hameren. 13. J. N. Volwater. 14. J. A. Stryk. 15. J. H. Klein. 16. P. C. van Berkel. 17. W. van" Hameren. 18. N. A. M. Verhaar. 19. R. P. Bakker. 20 J. J. de Jeu. 21. J. L. van den Broek. 22. N. Haazebröek. 23, C. A. Roos. 24. J. Th. van der Meer. 25. M. van der Heden. 26. G. L. M. van der Hoorn. 27. C. J. Uljee. 28. P. W. Straat hof. 29. J. Th. Volwater. 30. Q. G. War merdam. 31. J. H. van den Wijngaard. 32. L. C. Castelijn. 33. J. P. de Jong. 34. J. P. H. van der 'Meer. 35. N. J. Turk. 36. J. J. W. de Jong. 37. J. W. van dein Haak. 38. H. C. Koek. 39. W. J. Rijns burger. 40. Th. J. Schrama. 4*. J- J* Zwirs. 42. N. Langhout. 43. G. P. Ver laan. 44. C. J. Disseldorp. 45. P. F. Meyer. 46. J. A. van Haastrecht. 47. C. J. van Klink., 48. J. G. S. van Zaal. 49. G. van Wieringen. 50. Th. N. Wee llink. 51. G. J. van der Meer. 52. Th. Bakker. 53. S. J. Borst. 54. P. van Beek 55. O. Clemens. 56. L. J, Olyerhoek. 57. L. P. van der Meer. $8. J. P. Jansen. 59. J. van der Star. 60. P. J. Straathof. Wanneer het contingent voor deze ge meente 20 manschappen zal bedragen, dan zullen de nos. 1—34, n*et uitzon dering van degenen, die om een of an dere reden vrijstelling hebben verkregen, moeten dienen. Voor het maken van de belonschoei ing langs den weg'te Oud-Ade is inge schreven door S. Strijk te Rijpwetering voor i 385 en door Joh. Jansen te Oud- Ade voor f 174,50. Het werk is aan den heer Tansen gegund. Tot klerk ten kantore van den Rijksontvanger alhier is benoemd de heer M. J. Biersteker te Nieuwe-Schans. Burgerlijke stand. Geboren, Jaco bus Theodorus, zoon van P. G. Huig- sloot en M. J. van der Meer. Jacoba Wilhelmina Maria, dochter van A. Loos en H. A. Huigsloot. Elisabeth Catha- rina, dochter van L. A. Mollers en A van Roon. Pieter Maria, zoon van P L. de Jeu en J. Schroo. Antonia Hen- drica, dochter van M. van Hameren er P. G. van der Klugt. Overleden: Adrianus Engel, 2 jaar. Ondertrouwd: Gerardus Fredericus Koot, jm. 32 jaar en Jacoba Maria Borst, jd. 28 jaar. KATWIJK a. d. RIJN. Burgerlijke stand. Gebaren: Helena Jc hanna Maria, dochter van N. H. Feu-

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2