c NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1925 Gemeentelijke Aankondigingen Stremming scheepvaartverkeer. B-urgeimeester en ..Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belang hebbenden, dat de scheepvaart door dei Oude Heerengracht op Dinsdag 18 Augustus a.s., in verband met het leg gen van een zisker in dat vaarwater, van des voormiddags 5 uur tot des namiddags 5 uur is gestremd. Leiden, 15 Augustus 1925. AUG. L. REIMERINGER ,Weth- Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. ren heel ander dorizij gaan geheel naar de Waldenzen-Valleien zelve, d.w.z. naar de moederkerken, die de gemeenschap van taal in alle jaren aan welwillendheid van on?e Waalsche voorouders in Hol land heeft toegewezen. Ze worden in ver schillende posten verdeeld: gepensionneer de predikanten en regenten, weduwen; onderhoud van de gebouwen middelbare scholennormaalschool, hospitalen, lagere scholen, ,,wijkscholen" genoemd. Elk jaar stuurt ons de Table Vaudoise, die na de herfstsynode gehouden wordt, vragen over al deze onderwerpen. Onze rol is voor de Valleien van groot nut. Van een anderen kant krijgen we een krachtige hulp uit Engeland en Amerika. Toch is de financieele toestand van de Kerken der .Waldenzen zeer moeilijk, trots de bescheidenheid der traktementen aan de predikanten toegekend; want de Wal- denzen-bevolking is uiterst onbemiddeld. Het is dus onmisbaar dat het buitenland met zijn hulp doorgaat. V;an de Subsidies, die door het comité, dat u dit verslag voorlegt, gestuurd wor den, is de helft bestemd voor de lagere scholen en een ander zeer aanzienlijk deel voor de andere onderwijsinrichtingen. Een groot aantal kinderen is in de on mogelijkheid een regelmatig onderwijs te ontvangen en vooral is de kennis van de Fransche taal en van den Bijbel, bij' de dorpsjeugd in de bergen zwaar aangetast. Daarom hebben in sommige dorpen en gehuchten, de raad en de families zjch vereenigd om op hunnne k'ostem sommige van die scholen, die onmisbaar geacht werden, in stand te houden. Men heeft voor dit doel Collecten ge houden in Italië, in de Wal€enzen-genoot- schappen in Amerika en van onzen kant hebben wij ten bate van deze vrije scho len alles gegeven wat we konden. Het is inderdaad onze traditioneele taak deze wijkscholen te ondersteunen, waarvan som mige door ons comité gesticht, en de mees ite gedurende zoovele jaren, volkomen bekostigd werden. Vroeger kwam deze last geheel op ons na 1913 en 1914 heeft de Staat steeds meer in deze kosten deelgenomen toen is onze taak' geworden speciale subsidies te zenden voor het onderwijs in de Fran jsche taal en van den Bijbel. Maar nu was de staat, die den geheelen last van deze scholen droeg, in haar recht geweest de zulken die hem niet noodzakelijk toesche nen, op te heffen. We moeten sommigs vrije scholen, die we noodig hebben, weer oprichten. Dit komt dus geheel overeen met onze subsidies en we zullen ons ge heel, wat deze vraag betreft, naar de wen- |schen van de Table Vadoise schikken, j Alles doet gelooven, dat de Waldenzen ihurïneoude tradities zullen weten te schik ken en naar den nieuwen staat van het modern onderwijs in Italië en naar de be hoeften, die aan hun streek eigen zijn, voor het grootste welzijn hunner Kerken. Ned. Ouderraad bij het 0. L. Onderwijs De heeren H. de Vries Mzn. en W. jNieuwhoff, voorzitter en secretaris^ van 'den Nederlandschen Ouderraad bij het openb. 1. o., werden Donderdag door den nieuwen minister van O., K. en W. in au diëntie ontvangen, ter voorloopige bespre king van -dedesiderata van dien raad bij bij besluit van de vergadering van den ledenraad op 4 April j.l. te Utrecht ge houden, opgesteld, en welke zijn: v a. uitbreiding en wettelijke regeling van de ouderbemoeiing inzake het openblaar j onderwijs (organisatie der oudercommis- j siën) b. opneming van gedelegeerden van den Ned. Ouderraad in den Onderwijs raad c. betere toepassing door onderschei dene gemeentebesturen van het K. B. van 31 Dec. idzo (oprichting en instandhou ding van 'omdercommissies;) d". voorkoming van opheffing van het arbeidsverbod voor kinderen beneden den leeftijd van 14 jaren. Deze wenschen zullen in een schrifte lijke memorie in de eerste helft van Sep tember. aan den Minister ter hand gesteld worden, waarna een nadere bespreking ter zake met het dagelijksch bestutu- van den Ned. Ouderraa 1 door den Minis ter i.t uitzicht is gesteld. UIT DE OMGEVING. WASSENAAR. In de gister gehouden vergadering van den gemeenteraad werd besloten de voor malige Christelijke school te huren tegen f 15 per week en te bestemmen tot tijde lijke Ulo-school. Voor aankoop van schoolbanken en inrichting van de open bare Ulo-school werd een bedrag van ten hoogste f 6.000 toegestaan. Besloten werd tot aankoop van een terrein aan de Drie Papegaaienstraat, groot 1500 M2 tegen f8. Op dit terrein 2al de nieuwe Ulo-school worden ge bouwd. Aangeboden werd de rekening der ge meente voor 1924. De gewone dienst sluit met een batig slot van f 147711.54, de k'a- pitaaldienst van f 132.5999.55. Art. 1 der Bouwverordening werd ge wijzigd in dien zin, dat voortaan zonder vergunning geen flat- of étagewoningen mogen worden gesticht. Een bedrag van f 1000 werd gevoteerd voor den nood in de geteisterde streken van ons land. Burgerlijke Stand. Geboren jGerarda Maria, dv^ P;. A. van der Spek en Th. J. Tolido Hendrik'a- dv. C. van Egmond en H. va.11 Veen; Jacob a Petro- nella Huberta, dochter van A. J. Beijers- bergen en H. Th. Rooyakkers; Grietje, dv. IJ. de Leeuw en G. FrieswijkGe- ardus Adrianus Nicölaas, zv. G. A. van der Drift en P. M. van der Velde; Hen- derijntje dv. T. Brak en M. van Dam; Cornells Johannes, zv. J. A. Ruijgrok en M. Wentink. Ondertrouwd: C. M. C. Kioderitsch en A. A. den Hollander. Gehuwd: C. van'Wijngaarden en H. H Mouw; L. Nielsen en O. Vroombbut; B. Klaare en J. P. Koolhoven; J. Schippers en A. de Jong. Kerkelijke berichten. Ned. Herv. Kerk (Dorp) Zondag v.m'. 10 uur Ds. Dönszelmann, nam. geen dienst. School Zijde weg Zondag vm'. 10 uur Ds. G. Mansvelt van Amsterdam. Geref. Kerk Zondag vm. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Heyden. OEGSTGEEST. Burg. Stand. Geboren: Pefru's Wilhel mus, zv. J. P. van Leijden en J. A. Hogervorst; Dirkje Hendrika, dv. V. Mulder en A. C. Uittenbogaard. Ondertrouwd: J. R. Veldhorst te Wisch en C. M. Servaas te Oegstgeest. LEIDERDORP. Woensdagavond maakte de Chr. Mu- ziekvereen. Dé vote" een wandeling door het dorp, onder leiding van. den heer J. Noordanus, directeur. Begunstigd door mooi weer, en voorafgegaan door de tamboers en tamboer-metter van het Mu ziekgezelschap „T. en D." uit Leiden, slaagde deze rondgang uitstekend. Aan belangstelling heeft het niet ontbroken. Uitslag loting Dienstplicht: J. J. dé Graaf 1, brd.A. Honders 2, brd.J. Colijn 3A. van den Bosch 4 A. C. van der Sijs 5, brd.; D. van der Kwaak 6; W. Oosterom 7 J. Rietveld 8, brd.; H. van Winkel, 9, brd.; W. van Tol 10; W. H. R. van Dam 11H. Hoogeboom 12; J. van Ingen Schenau f3; J. W. Haalmeijer 14; G^A. de Bruyne 15; L. Baas 16, brd,; A. de Roode 17; A. Oostefom 18C. Witteman 19Th. Nagtegaal 20, brd. Ned. Herv. G'em. voorm. 10 en nam. 6.30 -uur Ds. G. Tichelaar. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer J. Schelhaas, cand. aan de Vrije Universiteit. WOUBRUGGE. Door J. Zwetsloot is een aanvrage ingediend om vergunning tot 't plaat sen van een electro-motor van 4 P K. voor de bemaling van <len Piespolder, zulks ter vervanging van den ouden watermolen. Geboren: Johanna Margaretha. d. v. J. Westmaas en M. van Wijk; Petrus Marinus? z. v. B. van der Pouw Kraan en H. W. G. van der Post; Annegicn, d. van IC. de Jong en M. A. Domburg. Overleden: M. A. van Kuilenburg, Donderdag werd het grootste schip dat alhier op de scheepswerf gemaakt is, afgeleverd. Het was groot 525 ton en ge naamd „Goede Hoop". Het schip werd gebouwd voor rekening va.n den he?r W. de Waardt te Ouderkerk a. d. IJsel Ned. Herv. Kerk voorm. 10 en nam. half acht Ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk voorm. 10 uur de Eerw. heer van den Marei van Koudekerk en 'savonds half acht preeklezen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Als regel neemt de aanvoer van aard appelen in de maand Augustus aan de veiling af. De massa aanvoer bestaat dan uit bloemkool en bospeen die voor namelijk' aangevoerd wordt op 3 dagen in de week'. Om deze reden zal de Tuin- bouwvereen. K. en O. vanaf Maandag a.s. drie maal per week gaan veilen in plaats van vijf maal. Ons overzicht van den handel in dezen week kan gunstig luiden. De prij zen der bospeen bleven vrijwel stationnair, vertoonden zelfs neiging naar hooger voor de goede kwaliteit terwijl de bloemkool- prijzen dezen week' buitengewoon waren en de f 40 zeer dicht naderden. Alleen de 3de kwaliteit die ingezouten wordt, brengt weinig op. De uitkomst is ook voor den tuinder die geen al te beste gewassen heeft, toch nog zeer goed, voor de goede gewassen best. Met de aardappelen loopt het steeds slechter. Niet alleen de vroege, doch ook de Eigenheimers gaan voor zeer lage prijzen. Gelukkig wordt dit product hier niet in zeer groote massa's geteeld. Kro ten zijn zeer goedkoop en ook de boonen zijn niet hoog xn prijs. Met de verbetering van den Wasse- naarschen weg wordt de laatste dagen goede vordering gemaakt. Hierbij werkt het weer ook' goed mede. Thans wordt ongeveer' 1000 M2 perdag afgewerkt. Waarschijnlijk komt het gedeelte ten zui den van Kat wijk-Rijn volgende week (als het tenminste goed weer blijft) klaar. Over ongeever 4 weken komt het ge deelte ten noorden van Katwijk-Rij11 aan de beurt. Thans is men met de voorberei dende werkzaamheden aan dit gedeelte bezig, doch nog lang niet gereed. Het zal een prachtverbetering worden. Ner gens in de omgeving ligt o'p zulk een afstand dan zoo'n prachtige verkeersweg Men moet het gezien hebben* om het te gelooven. Naar we vernemen, zal binnenkort worden begonnen met den bouw van de nieuwe cantine bij de Schietbanen. Op initiatief van* den heer Burge meester, ïs hier ter plaats? een comité gevormd om gelden in tezamelen voor de ramp in Oostelijk Gelderland. Een 15-tal dames en heeren zijn .daartoe ter vergadering uitgenoodigd op Maandag middag ter Gemeente-secretarie. SASSENHEIM. Burg. Stand. Geboren: Engelina Wil- helmina Maria, dv. J. Waasdorp en M. A. Noordemeer; BerendLna Johanna^ dv J. Th. van Schie en G. J. van Steijn; Hendrikus Wilhelmus, zv. Th. Elberse en A. Groenen. Ondertrouwd: Jacobus de Groot, 23 j. en Cornelia Margaretha Maria van de Kamp 24 j. 'Gevestigd. Th. van Leeuwen, Huokstraat 15 van Katwijk; Mej. G. J. Vonk, Hoofdstraat van Katwijk; Mej. J. O. M. Rotteveel Oude Haven 1 van Woërdeij; Mej. M. J. M. IJselmuiden, Hoofdstraat 13S van Weesp; M. J. Logher, geb. van Duin en gezin, Kerkelaan 34, van 's-Gravenhage. Naar wij vernemen is door den Bur gmeester dezer gemeente aan een 21-tal iinwoners een circulaire gezonden tot bij woning eener vergadering op Vrijdag avond ten Raadhuize alhier, ter zake oprichting van een comité voor leniging van den grooten nood in het Oosten van ons vaderland ten gevolge van den. ont- zettenden ramp. KATWIJK AAN ZEE. Mej. M. J. van Tuil alhier,slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Hoog- duitsche Taal L. O. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk Zondag vtn. half elf Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk' Zondag vm'. half elf en nm. half ajcht Ds. D. Drenth van Zuid- laren. GEMENGD NIEUWS. Eön schcfoljoingensparadij s Dit' paradijs ligt ergens in Suffolk, het Oostelijke graafschap, dat wel een beetje op Holland lijkt. De plaatselijke autoriteitefn hebben daar besloten om het probleem van het transport der schoolkinderen van en naar huis" zoo noemen zij het op te lossen door aan de kinde ren die te ver weg wonen om naar school te loiopèn, fietsen in bruikleen te geven. Voor het nette onderhoud wordt bovendien een toelage verstrekt de jongens hoeven dus niet met poi- reuze banden of rammelende spatbor den te rijden. Daartegenover zijn ze verplicht, de fietsen netjes te houden. Dit besluit is minder buitensporig dan fi'et lijkt. De fietsen worden al- leien gegeven aan kinderen die op grooten afstand van de plattelands- scholen wonen. In sommige streken wordt door de autoriteiten voor auto bussen of -motorlorries gezorgd, in Suffolk en in Rultand wordt nu een proef genomen met de fietsen. Door het verschaffen van vervoler middelen wordt het bovendien moge lijk om al te kleine scholen samen te voegen. Intusschen lijkt het voor de jon- -ai OiSuQizjofduo irooz joru Sou sueS .eling, die misschien wel tegen de nadoelen van het verre wonen op weegt. Maar natuurlijk wordt hier en daar geriiopperd over de kosten. Verontwaardigd chauffeur. Toen de Oostkapelle hen timmerman aanmerking maakte over het optre den van een chauffeur van een tou ringcar uit Vlissingen, die onvoor zichtig /reed, en daardoor een wagen en een rijtuig beschadigde, greep de chauffeur een emmer teer, dien de timmerman bij zich had en wierp hem over den man heen. Vechtpartij. Gisternacht te half twee heeft na afloop van de ker mis te Vaikenswaard, een vechtpartij plaats gehad. Zekere A. B. uit Vai kenswaard kreeg ruzie met den onge- huwden voerman H. Rutten uit Aalst. iB. trok eien mes en bracht daarmede zijn tegenstander een diepen steek in de borst toe. In zorgwekkenden toe stand is hij naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. De dader is'ge arresteerd. Overstroomingen in Korea. In Westelijk Korea hebben ten ge volge. van de hevige regens dc$ laat ste dagen hevige overstroomingen plaats gehad. Er zijn leeds meer dan twintig memschenlevens te betreuren. Het spoorwegverkeer is gedeeltelijk gestaakt. Negen ijzeren bruggen zijn bezweken. Oude ringen. ILTit Johannes burg wordt gemeld, dat de heer Ed ward Rossite-r een belangrijke oud heidkundige ontdekking heeft gedaan bij Inyanga, Zuid-Rhodesia. Hij vond daar nl. tien voet onder de oppervlakte Van den bodem een oude urn, be vattende vijf heel dikke koperen rin gen. Toen ze aan de lucht werd bloot gesteld, ging' de urn tot stof otver. De assistent-curator van het mu seum in Rhodesia meent, dat de rin gen zijn genomen van. dé b'eenen van doode slaven. De heer Rossiter schat hun ouderdom op 8000 a 10.000 jaar. IHet zijn de eenige door menschein gemaakte voorwerpen, die daar ooit in den grond zijn gevonden. Professor Dart, hcogleeraar in ana tomie aan de universiteit te. Witwa- tersrand, oordeelt ook, dat de vondst van groot belang is voor archaeologen. De stormen in Bohemen. Omtrent de stormen in Bobemcn wordt nog gemeld, dat (je storm, be halve in het gcb'ed van Praag, zeer Cel heelt gewoed in het Bohemerwoud de'streek van IJeimeritz, het Isardal en het gebied van Rumburg. Voorzoover bekend zijn er op het oogenblik zes dóoden t? betreuren, doch gevreesd wordt, dat dit aantal zal stijgen. Talrijke personen zijn ge wond door'instortende Iwhcn en voor werpen, die door den wind werden weggeslingerd. Bij Pilsen werden twee vrouwen door ,liet water meegesleurd. Beiden verdrenken. Te Leitmeritz verdronken twee boe ren, toen zij het vee uit de stallen wil den halen. Bij Praag werden twee lijken uit de Moldau opgehaald. Te Teichstadt bij Rumburg werden verscheidene huizen vernield. rutale aanranding. Te Lemmer is aangehouden en op last van den burgemeester - van Eemster- land gevankelijk naar Leeuwarden vervoerd en aldaar ter beschikking van den officier van Justitie gesteld de 30-jarige melkcontroleur 'B. V. van OoSterzee, verdacht 'van het op den openbaren weg te St. Nicolaasga aan randen en mishandelen van een aldaar passe'erend 17-jarig meisje, door haar van haar rijwiel af te trekken en onder weg liggende struiken duwen. (Hij dreigde haar met: „Als je niet stil bieint, dan te teek ik je met een mes dood", en voor haar mond te slaan, toen zij om hulp riep, waar bij zij bloedend werd verwond. Hij was in zijn vermoedelijk lage plannein gestoord dojor naderende fiet sers. Hongerkunstenaar Hoe zei, lid van de physiologische afdee- ling der universiteit van Chicago,' heeft ten behoeve van een weten schappelijke studie zich aan een 33 daagsche vasten onderworpen. De proef gelukte zonder dat Hoezei ook maar het geringste onbehagelijk gevoel had gehad. Hij verloor volgens de „Chicago Tribune" gedurende zijn hongerkuur 30 pond aan gewicht. Toen hij we derom ging eten, kwam hij in een week 20 pond aan. In de laatste 17 jaar heeft Hoezei voor wetenschappelijke doeleinden te zamen 300 dagen gevast. Zonderlinge straffen In de „Daily News" vertelt Donald Cox van sommige merkwaardige straffen, dié in. Engeland en Amerika wel eens zijn toegepast. Hij maakt daarbij geen melding van het geval, dat we onlangs mesdeelden en waarbij een Amerikaansche meis jes-student wegens te hard rijden met een auto tot strafwerk het uitschrij ven van wetboekartikelen was ver oordeeld. Maar hij vertelt o.a. van twee jongens in Zuid-Wales, die vuile woorden hadden gebruikt en nu ver oordeeld werden gedurende eenogen tijd iederen morgen ter rechtbank te komen en er een uur den Bijbel te lezen. In Amerika gaat men wel het verst met het s'.telsel „straf naar misdaad". Zoo moesten te Ohio twee jongens die ongepaste woorden op een schut ting hadden geschreven, onder tos. zicht der politie die woorden weglik ken. Zoo moesten twee negers in New- Orleans, beschuldigd van hazardspel met dobbelsteenen, over hun straf dob beien. De hoogste werper kreeg een week, de laagste twee maanden gei- vangenisstraf. En in Indianopolis zou besloten zijn om voortaan iederen chauffeur, die een ongeluk veroorzaakt, een uur lang met zijn doode slachtoffer in het lij kernhuis op te sluiten. Kippendief. Te Venlo heeft een hond zich door het graven van een ondergrondsche gang toegang tot een kippenren verschaft en daar 5 3 zware kuikens doodgebeten. Descha- de wordt op ruim flOO geschat. A-rmo kleine. Een 2-jarig dochtertje van den heer de Vr. te Vel- sen, wonende op een woonschip, lig gende in het Noordzoekanaal, zou op den wal naar vader uitzien. De kleine trapte met de voetjes op een electri schen kabel, die niet voldoende ge ïsoleerd was, en was dadelijk dood. Even later vond de moeder de kleine over den kabel liggen. Een auto verbrand. Toen de heer S. te Arcen met zijn luxe-auto rijdende was, bemerkte hij een ben zinedamp, welke uit den auto kwam. Bij 1e(en direct tot stilstand brengen, opende hij voor onderzoek de klep pen van de motorkasf. Onmiddellijk sloeig een vlam hoog* op; pogingen om te blusschen bleken vruchteloos. Naar achteren ziende, bemerkte de heer S., dat de- geheele benzinetank brandde. Blusschen was niec meer mogelijk, alleen een snelle' verwijdering voor kwam, dat ook zijn kleeren vlarnvattten De auto brandde totaal uit. De schade, welke ongeveer acht tienduizend beloopt, wordt door as surantie gedekt. Ernstig ongeluk. Gister wilde de 14-jarige J. ter Brinke in den IJsse! bij IJsselburg gaan zwemmen. Hij sprong in het water en kwam nfet zijn lichaam op een gebroken emmer te recht, waarbij hem de huik werd open gereten. In zorgwekkenklen toestand werd hij in het Ziekenhuis opgenomen penen komen, worde® dringend ver zocht, h un muziekinstrumenten met mu ziek mee te brendgen, teneinde belan- ap tree ue^JOAvepeui uotrun^ oj soojölo ontspanning van den troep bulten de diensturen. iVoor een uitstekende opberging dier goederen zal worden gezorgd. Hoewel uit den aard der zaak van het medebrengen van een rijwiel voor de betrokkenen eenige kosten zijn ver bonden, wordt zulks aangeraden, daar overwogen Wórdt, tochtjes in de om geving te organiseeren. Zegt het voort. Andere bladen worden verzocht dit bericht over te nemen. De ontspanningscommissie 4 R. I. Leiden, 15 Aug. 1925. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst,) PARIJS, 15 Aug. (V.DJ Even voor middernacht is de sneltrein van Am- Sterdam nabij de Gare du Nord op een stilstaanden trein uit Rijssel ge- loopen. Er zijn 2 dooden en 20 gewonden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. doch wij gelooven dat geen enkel slachtoffer behoort tot den trein uit Amsterdam. PARIJS, 15 Aug. (V.D., 'Het aantal dooden bij het spoorwegongeluk bij Parijs bedraagt gewonden 31, waar van 3 of 4 ernstig. LONDEN, 15 Aug. (V.D.;Tijdens de dichte .mist welke gisteravond bo ven 't Kanaal hing, heeft een aanva ring plaats" gehad tusschen 't stoom schip Acarius en*het vuurschip Oost- Goodway. Het vuurschip kreg ernstig schade boven de waterlinie. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 15 Augustus. Eierem eihng. Aanvoer 8932 stuks. Kipeieren f8.85 f 10, eendeneieren f/-5°^-5° P61" 100 st> Handel vlug. LEIDEN, 15 Augustus. Botermarkt. De prijzen waren als volgt: prima fabrïeks- boter f2.50, prima boerenboter f2.45 2.55, goede boerenboter f 2.302.40 alles per Kg. Aangevoerd 50/8 en 15/16 vaten, wegende 1215 Kg. Handel vlug. LEIDEN, 15 Augustus. Turfmarkt van 10 t. en m. '15 Aug. Lange turf geen aanoer. Prijzen f 6.507.50. LEIDEN, 15 Aug. 1925. Veiling Ons Belang. Perziken 5-29, bloemkool I 18.70—24.20. idem II 7.20—9.40, perter- selie 1.10—1.50, selderie 2—2.50, sla 1.H0 -2.50,' komkommers 6.108.50, rabar ber 0.70—1.50, peen 11—14.50, prei 3.60 4.50, meloenen 43—47, kroten 3.10 4.50, roode kool 15—17, savoye kool 12 19, pruimen 3.504.50 per 100 stuks. Heerenboonen 1617.50, snijboonen 11—22.50, dubbele 13—14, enkele 16— 17, pronk 6—7 50, wagenaars 5—6.50, tuinboonen 89.50, bramen 8485.50, tomaten A 26.4027.60, B 23.6025.40, C 24.20—24.50, CC 11.80—12. kriel 2.60 3.50, bommen 4.507.40* basterd 23 27, fijn basterd 4265, fijn 6175, uien 9.501050 per 100 kilo. Postelein 0.350.45, spinazie 11.20, stoofsla .0.25—0.35 per kist. KATWIJK, 14 Aug. 1925. Due of Yorö 0.801.10, Eigenheimersr 11.90, peen per 100 bos 7.6013.20, bloemkool per 100 19.80—28.30. Aanvoer: 625 x 25 k.g. groote aardappelen, 6950 bos peen, 17600 bloemkool. INGEZONDEN. intwoordelijkheid der Redaclie.) Muzikanten vóór! Dienstplichtigen van het 4de Regi ment Infanterie, die dit jaar voor her- halingsoefeningen onder dewa- Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 15 Aug. 1925, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 773.0 Malinhead Laagste Barometerst.: 754.9 Abisko. Verwachting tot den avond v. 16 Aug. Me'est matige noordelijke tot noord oostelijke wind, zwaarbewolkt tot be trokken, wéinig of geen neerslag, zslf- cle temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur i? aangegeven door den wijzer. luchttemperatuur. Hedenmiddag 12 uur 17 gr. C. watertemperatuur Zweminrichting „De Zijl." Voorm. 7 uur 20 gr. C. 'sMiddags 12 uur 20 5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk 'Voown. 7'uur 21 gr. C. 's Middags 12 uur 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c 2. Zaterdag 15 Augustus: 8.57 nam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3