NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1925 bruik? Namelijk zoo, dat hij op alle aanslagen bijvoorbeeld vijf percent rente legt, die echter, als korting voor contante betaling worden afgetrokken, wanneer het aanslagbiljet binnen drie maanden na zijn datum is gequitteerd? Zoo doet men toch ook in zaken? Dan behoeft de een niet onbillijker te worden behandeld dan !de ander. Maar, wat den minister van finan ciën zelfs nog aangenamer 2ou zijn., men zou eens zien, hoeveel beter de belastingen al spoedig zouden gaan binnenkomen. En tevens gaf dit besparing van werk voor de ambtenaren. Dat is „bezuini ging" van beter allooi, dan wat thans nogal eens onder dien naam doorgaat. Een idee, dat zeker bij vkeel ambtena ren, evenals bij mij, nu en dan om den hoek kwam kijken. Maar dat een opmerking van een in specteur plotseling duidelijk voor mij belichtte. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Tè Gouderak, J. H. Gun ning E.Bzn. te Lage Vuursche. GEREF. KERKEN. Te Haamstede: E. J. v. Voorst te Kootwijk'. Te Zuid wol de (Dr.): D. B. IJ. v. d. Meulen te Oostermeer (Fr.) CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Woerden: J. A. Riek'el te Maarssen en G. Salomons te Amers foort. Te Broek .op Langendijk', A. Zwiep te Hillegom en J. P. Meijering te Nieuwpoort. Te Haiiingen, L. H. Beekamp te Rozenburg en H. C. Binée te Murmerwoude. Beroepen: Te Steenwijk, HHoo- gendoorn te Bunschoten. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. G. Do.ek'es heeft Zondag j.l. af scheid genomen van de Geref. Kerk' van Nieuwdorp met een predikatie over Job. i vs. 21b. Ds. Doek'es, die eervol emeritaat ver- k'reegg, schijnt- voornemens zich metter woon te Voorschoten te vestigen. Ds. W. J. Keiler heeft Zondag van de Ned. Herv. Gem. te Scherpenisse afscheid genomen wegens vertrek naar Nieuwkoop. Hij had tot tekst i Cor. 16 :2 t. en m. 24. Aan het eind der godsdienstoefening werd ds. Kèlleif. namens k'erkeraad en ge meente toegesproken door den consulent, ds. Verschoor uit Poortvliet, en ook ds. Date ma uit Tholen richtte wasrdeerende woorden tot hem. De gemeente zong den scheidenden lèeraar Psalm 121 :4 toe. Ambtsjubileum. Zondag herdacht Ds. B. C. Verhagen Azn., Neck Herv. predikant te Wateringen den dag waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaardde. De jubilaris werd in 1S99 candidaat en deed 12 Aug. 1900 zijn int rede. te Ever- dingen, welke gemeente hij 9 jaar diende. Van 19091914 arbeidde de jubilaris te Buiksloot, om daarna naar Angeren te vertrekken. Sinds 4 'Febn 1923 is Ds. Verhagen in zijn tegenwoordige gemeente werk zaam. Uit onze Indien. Tien tïagsn gevangenis-ervaring. In Juni werd te Batavia berecht de zaak van Raden Mas Tjondrokoesoe inzake een persdelict. Hij werd door den Raad van Justitie veroordeeld tot- f30 boete subsidiair 10 dagen hechte- nisstraf. Voor dien was hij nog niet veroordeeld geweest. Aangezien hij het betalen van boete beschouwde als een schuldbekentenis- van den opzet haat en minachting te zaaien tegen een groep van ingezet© nen (Indo-Europeanen >f% verkoos hij de hechtenis. 12 ©n dezer dagen, den 7den Juli werd hij, zoo schrijft de Java Bode1, uit de gevangenis te Tjipinang ont slagen. Gevraagd, hoe hij het daar had, kregen wij een tot nu toe nog niet gehoord antwoord: „Ik heb geen reden t ot klagen. De behandeling van de zijde der autoriteiten en beambten was correct. 1 }Hij kreeg <een aparte cel, ver van de cellen waar de misdadigers zijn onder gebracht. Ook van de zoogenaamde politieke gevangenen en de inlandsche ambtenaren-afdeeling werd hij afgezen derd. Over het eten en de ligging had hij eveifmin te klagen, noch van plagerij en of pesterijen van de zijde der lagere beambten-der gevangenis. [Na expiratie van straf verzocht en verkreeg hij toestemming de 'gevange nis geheel in öogenschouw te nemen, en hij kon constateeren, dat er binnen de muren van Tjipinang heusch niet dei oiigewenschte toestanden heerschen welke zoo vaak in de iVJaleischè bladen door daar tijdelijk gedetineerde Inland sche journalisten werden gesignaleerd. Ziet welk een nut' zoo'n gevangenis straf toch kan afwerpen, zegt de Java- Bode. De Jaarbeurs te Bandoeng. Het Alg. Ind. Dgbl. vernam, dat de zesde N. I. Jaarbeurs in Totaal werd bezocht door 146,348 personen, tegen de vijfde in 1924, door 121,185. Het aantal Europeanen, dat de laat ste Jaarbeurs bezocht (hieronder ook Chineezenj was 56,616, veel meer dan verleden jaar, dat der Inlanders 89.732. Een wali opgestaan. Aan de Deli Ct.'wordt dato 13 Juli uit Cheribön geseind: De bevolking beweert, dat in de dessa Koeningan een wali -is opge staan, namelijk een vijf-jarig dochter tje van den oneervol ontslagen man tri der dessa Loemboeng., Voorts wordt beweerd, dat het kind, enkele dagen geleden plotseling wali gewor den, thans bovennatuurlijke macht be zit. De bevolking stroomt toe ten be hoeve van de consultatie; daaronder zijn vooraanstaande Inlanders zelfs uit de Vorstenlanden. Het blad teekent hierbij aan: V/ali beteekentMohamedaansche heilige, vriend van God; letterlijk: iemand, die - God -nabij is. In het bij zonder worden aldus genoemd de hei ligen aan wie in Ned.-Indië de invoe ring van den Islam in verschillende gewesten wordt toegeschreven. De volledige benaming is walioe'ilah. Ook levende personen worden in hun omgeving wel min of meer als heilige wonderdoeners geëerd, welk voorrecht hun meestal ook groote stoffelijke voor cleelen verschaft. S?a van der Sieur gehuldigd. Aneta meldt uit Magelang d.d. 13 Juli aan het Bat. Nbl.: Gisterochtend, had een huldigingsgods- diensloefening plaats ïu de overvolle Protestantsche kerk ter herdenking van den COsten verjaardag van Pa van der Sleur, die door de<n kerkeraad werd bin nengeleid cndër gewijdm zang en orgel bespeling. Pa van der Steur leidde den dienst en deed mededeeling, van de ervaringen uit "zijn leven en werken. Ds. Le,tteboer hield een schitterende toespraak, waarna overhandiging plaats vond van de bijdrage der gemeente. Des avonds was er feest in 't Oranje- NassaugeslichL waarop vele ingëzete- nerf, waaronder civiele en .militaire autoriteiten rnet hun dames, alsmede generaal Sachse aanwezig waren.. Resident van der Jagt hield een gloedvolle rede, waarin hij pa en moe van der. Sleur huldigde- Namens de vereeniging Oost en West, te Den. Haag bracht hij de hartelijke gelukwenschen over en deed dezen groet vergezeld gaan van een aanzienlijk bedrag, bëloopende f 6666 60 als bewijs dat ook' Nederland' met warme'sympathie Pa v. d. Sleur blijft gedenken, en dat ginds vele har ten sneller kloppen voor de leniging van de nooden van het Indisch kind. Daarna volgde een toespraak van den TWEEDE BLAD. DE STAAT ALS GELDSCHIETER. In het HdbPd. schrijftt de heer J. J. Bekaai', naar wij meenen inspecteur der directe belastingen: De lezer vergezelle ons naar 't loket van een belastingkantoor in een mid delgroot© plaats, waar de „vervolging" nog vrijwel op tijd gebeurt en het hart der belastingbetalers nog niet boos is. „Dus, we komen overeen, dat u een half jaar uitstel krijgt, met rentebeta ling", zegt de ontvanger. Den man, die deze overeenkomst met 'den fiscus aanging, was 'tniet meege- loopen. Hij had zijn zaak te Amster dam met verlies van de hand gedaan en moest hier opnieuw beginnen met een soort combinatie van hoenderpark en pension. Als zijn kippen goed aan den leg waren en er wat zomergasten kwamen, hoopte hij zijn oude belas tingschuld te kunnen aanzuiveren. Terwijl hij voor 't loket stond, had hij onder zijn dikke wenkbrauwen zij- delingsche blikken geworpen op een welvarenden heer, die een nieuw mo torrijtuig kwam aangeven. Toen de automobilist weg was, zei .de hoender fokker: „Die is beier af, die betaalt geen rente." „Hoe bedoelt u?" „Wel, die woont te Amsterdam; hij heeft hier alleen een zomerhuisje. Die wacht met betalen eenvoudig zoo lang, tot de deurwaarder met getuigen bij ham komt. Daarop kan je in Amster dam lang wachten, en wat betaal je dan? Dwangbevel kost een schijntje en al dien tijd heb je de rente van je geld gehad." Wat deze belastingschuldige zeide, stemt tot- nadenken. Ook, nu men de papieren 'der, belastingdeurwaarders, roet dien schrikaanjagenden raam „dwangbevelen", wat heeft vereenvou digd, waardoor de achterstand slechts eenige percenten minc.er zal kunnen worden. Hoe zit het met dat krediet, dat de Staat der Nederlanden aan sommigen geeft „Ieder Nederlander wordt geacht, de wet te kennen." Derhalve weten we, dat we van l Januari tot 1 Januari hij voorbeeld personeele belasting schul dig zijn, immers, we bewonen een huis. Evenzoo van 1 Mei tot 1 Mei inkom stenbelasting, immers: we hebben een inkomen. Die schuldplicht ontstaat door de wet. Een enkele maal gevoelt een belas tingschuldige dat wel en degelijk aan den- lijve. Bijvoorbeeld, wie ons rijk wil verlaten, moet vooraf betalen; er wordt dan snel een kohiertje klaargestoomd. Maar in den regel wordt er gewacht, 'tot het kohier na lange worsteling ge boren is en er daarop een aantal ter mijnen verstreken zijn. In de groote steden duurt het soms jaren. Vraagt nu een belastingschul dige uitstel, dau kau de ontvanger dat toestaan, doch hij moet daarbij (boven honderd gulden) rentebetaling vorde ren. Maar wacht de belastingschuldige kalm af en vraagt hij niets, danbe taalt hij ook niets, behalve misschien vervolgingskosten, die voor grootere bedragen beneden één procent blijven. Zoo is dit de conclusie: de eens staatsburger krijgt veel langer krediet dan de ander, en de een veel langer renteloos krediet dan de ander. Maar en slotte staan wij allei) bij den Staat in 't krijt. Voor grond- en personeele blasting kan men rekenen: gemiddeld -ngeveer zes maanden. Voor inkom- s enbelasting gemiddeld zeker éen jaar Laar zes percent berekend zou over de 122 millioen inkomstenbelasting- (1923- fai) alleen al zeven millioen interest verschuldigd zijn. Waarom maakt onze Staat van de zer. toestand nu niet het juiste ge- s. FEUILLETON. tlsi geheim van Colde Feil. 13) „Je weet wel, wat ik bedoel, lieve ling", antwoordde zij. „Baron Blair beeft bet mij verteld en, 0 Hester, ik ben zoo gelukkig, lieveling, wij zijn Blleri gered en door jou! Baron Blair beeft mij verteld, dat je hebt beloofd» Biet Kern te zullen trouwen!" „Zei hij dat?" riep ik uit. ..Ja. O HeMer! Het schijnt te mooi om paar te zijn, dat er zulk een schitte rend einde aan al onze zorgen zou ko men. Maar het verbaast mij niet, je Bent wel waard om de vrouw van een prins te zijn." „Tante Flora", vroeg ik in wanhoop, „houdt u van Baron Blair?" 'k mag hem werkelijk heel graag",, ui wqordde zij. „Hij is heel knap en ar--' aardig en hij heeft mijn hart voor iLm-1 'gestolen, nu hij jou lief heeft." „tante Flora, weet u dat ik hem niet •La.; uitstaan. Ik heb een diepen afkeer van hem, van zijn manier van doen, fan zijn gelaat, van zijn lach ik zou alle? liever doen, dan met hem trou- r' zal nooitVvergeten, de ascligrau- be kleur, die haar gelaat innam. „Je gaat niet met hem trouwen. Hes- ter!" zei zij. O lieve, maar dat meen je toch niet? Hij vertelde mij, dat je zijn vrouw zou worden." „Hij sprak leugen", riep ik uit, „ik zal nooit zijn vrouw worden, tante Flora." Zij keek mij aan met oogen vol groot verdriet. „O,, lieve Hester", riep ze uit, ,.heb ik mij vergist? Maar neen, het is on mogelijk, hij heeft het mij zelf gezegd. Hij riep mij in de eetkamer en zei: ,';Tante Flora, ik ben de gelukkigste man van de wereld, Hester heeft be loofd mijn vrouw te worden." „Het is niet waar" riep ik weer. „Hij vroeg mij, maar ik liep weg. Ik gaf hem geen antwoord." Een schaduw van een glimlach gleed over het gelaat, van mijn tante. „Je liep weg? O, Hester!" zei zij, „dan nam hij natuurlijk je zwijgen op als toestemming, lieve." „Dat kon hij niet doen", zei ik, „dat was onmogelijk." „Ik ben bang, dat hij het wel deed, lieve. Hij was zoo blij en' gelukkig. Weet je zeker, dot je. niet van hem zou kunnen houden?" „Ik herinner mij, hoe mijn wangen brandden als vuur. Het lèek mij een schande, dat men zoo iets zelfs aan mii vroeg. „Geen man heeft het hécht tégen mij te spreken over trouwen", riep ik uit. „Ik ben nog maar zeventien. Ik heb er nog nooit over gedacht. Het is af schuwelijk, dat men er- zoo maar in eens met mij over begint te spreken." Tante Flora glimlachte. „Baron Blair had wel wat voorzich tiger kunnen zijn, zei ze, „maar hij was in volkomen ernst en hij is een door tastend man." „Heeft hij u werkelijk verteld" vroeg ik haar, „dat ik beloofd had met Tiem te zullen trouwen?' „Ja werkelijk, en ik was zoo blij het te hooren. Denk eens aan. Hester, wat een gemakkelijke wég het is om uit onze moeilijkheden te geraken." „Maar ik beloofde hem niets, ik bleef niet eens naar hem luisteren tan te", antwoordde ik, „ik weet, dat het lafhartig was, maar ik liep weg. Ik wilde er niets meer over hooren." .Dat hadt je nu juist niet moeten doen" zei -tante Flora, „je hadt moeten luisteren naar alles, wat hij je te zeg gen hacl en hem daarop je antwoord moeten geven. Nu is hij lieengegaan in de vaste overtuiging, dat je zijn vrouw zult worden." „Ik zal hem moeten ontnuchteren' zei ik. Tante Flora keek mij peinzend aan. voorzitter van het comité Oranje Nas sau, overste Smith,die de. gelukwen schen bracht namens de. militairen van allo landaarden te Magelang, en een enveloppe met 2200 gulden, bijeenge bracht door burgers en militairen te Magelang, overhandigde.' In een toespraak tot.de aanwezige 800 gestichtskinderen dankte Pa v. d." S. geroerd voer de hulde en de groote be langstelling. Hij deelde mede. dat al zijn wensclien vervuld kunnen worden. In totaal is opgehaald ruim f40.000; ver wacht wordt dat dit tot. f50.000 zal aan groeien. Onrast onder de Chineezen. Over de beweging onder, de Chinee zen op Java schrijft het Bat. Nbld.. De extremistische bladen zijn reeds cenigen tijd geleden begonnen mei open lijk hun verachting tegen de vreemde lingen in het algemeen, en tegen de Engelschen in 't bijzonder uit te spre ken, waarbij zij dik wij'3 gedreven door overmatige nationale gevoelens, over de schreef zijn gegaan. Al driester wordend heeft zich een Chineesch journalist, laten verleiden om in een Chineesch blad verschillende haatzaaiende schimpscheuten te richten tot büitehlandsche mogendheden en toeti vond de overheid het welletjes. De man fis dan ook ter verantwoording geroepen. Het is een redacteur van de Thien Sung Yit Pa, e'en Chineesch blad te Batavia verschijnend in Chineesche ka rakters, een orgaan, dat op uitgespro ken wijze de beginselen van de Kuo Min Tang aanhangt en propageert. De heer Ngoey Thian Yo dit is de naam van bedoelden journalist heeft zich laten verleiden in een serie artikelen openlijk aan te sporen tot hel. plegen van gewelddadigheden, béoo- gend een pleidooi te houden voor de afschaffing van de ongelijke verdra gen. De artikelen zijn doorspekt met hatelijkheden aan het adres van Por tugal en Frankrijk in verband met het feit dat deze landen een deel van iM,acao in bezit hebben maar voor namelijk richt zich het -geschrijf van .Ngoey Thian Yo tegen Engeland en Japan. De mot in de cultures. Dr. Van der Goot uit Buitenzorg, die kort geleden in Malang vertoef de voor een onderzoek naar boven genoemde ziekte onder de aardappe len in het gebergte, is thans opnieuw in Malang op zijn tournée door Java, meldt het A. I. D. In Pengalengan en Garoet is een hevige veldaantasting geconstateerd, evenals in het Wonosobosche. Deze ziekte begint een nieuwe en zer ernstige bedreiging te vormen voor de culturen, daar ze in hevige mate de tabak, vooral de jonge plan tjes aantast. Dit echter alleen waai de ziekte van den aardappel wordt overgebracht, dus waar zij min of meer in de nabijheid is gelegen. Daajry iini Poedjon nagenoeg sporadisch tabak geplant wordt, behoeft hier bij de be strijding alleen, met aardappelen ra kening gehouden te worden. De veld aantasting daar ter plaatse is zeer ge ring; het 'gaat alleen om goedang- infectie, wat de bestrijding ten zeerste vergemakkelijkt. Toch zijn zeer scher pe maatregelen getroffen om de ziekte zooveel mogelijk tegen te gaan en uit breiding te voorkomen, opdat de weg voor deze gevaarlijke mot naar ta- bakslanden in het Oosten wordt af gesneden. Mchammedaansch Lyceum. De „Java Bode" veneemt van een Indisch nieuwsbureau Alpena", dat te Loeboek Sikaping" (Atjeh! op instigatie van een gewezen adjunct-landbouwcon sul. te Padang een Mohammedaansch lyceum werd opgericht, waaraap. een internaat is verbonden. (V/ij teekenein hierbij aan dat wij slechts een Loe boek Sikaping kennen en wel in de Padangsche bovenlanden.; „Ik zou wel eens willen weten, Hes ter" zei zij, „of het anders geweest zou zijn, als je^paar hem was blijven luis teren." „O, volstrekt niet!" riep ik met klem uit. „Hij bad zeker de edelmoedigste en beste plannen' ging zij voort. „Hij zei mij dat, als jij met hem trouwde, dan zou bij niet alleen je vader alles schen ken, wat deze hem schuldig was, maar, als een bruidsgeschenk aaji jou, zou hij hem Firmanse géven voor zijn le ven en bovendien hem een jaarrente uitbetalen van twee duizend gu'den." .Zei hij dat werkelijk?" vroeg ik in uiterste verbazing. „Ja. en hij zou het ook doen", ant woordde zij, „daarom voelde ik mij zoo blij en gelukkig. Ik dacht, dat het waar was. Ik wist niet, dat jij niet van hem hield. Wat is dat jammer. Wat zou mijn broeder gelukkig zijn geweest als er geen zware, vreeselijke schuld meer boven zijn hoofd hing on Fir- manse zijn eigendom was. Ik had o.ok wel kunnen denken, dat het te mooi was om waar te zijn", en tante Flora schreide bitter over de verstoring van al haar blijde verwachtingen. „Je moet hein zelf maar ontmoeten, Hester", zei ze, „als hij weer terugkomt", en ik stemde daarin toe. „Ik zou wel met hem trouwen, als AAN HET ZOEKLICHT. Leiden, 12 Augustus 1925. 'tis met de S.D.A.P. toch maar een lastig geval. De leiding van de S D.A.P. heeft uit gemaakt, dat de oplossing van.de Ka binetscrisis vierkant in strijd is met de democratische beginselen. En in naam van de democratie wer den dan ook protestmeetings belegd, die boewei ze leelijk mislukten en niet den minsten invloed hadden, toch de zuiver democratische gedachte heetten weer te gever-. Maar nu komt „Democratie", heV orgaan van de Democratische Partij, een organisatie van onvervalschte de mocraten het weer anders vertellen. - De heer Colijn, zoo redeneert dit blad, is de vertegenwoordiger van. een staatkundigen koers. Die koers behield bij de verkiezingen de overhand. En nu kan men hét prettig vinden of niet prettig, maar dit verandert niets aan het feit, dat de opdracht tot Kabinetsformatie precies klopt op den uitslag van 'den stembusstrijd. Zoo men ziet, het getuigenis van de „deskundigen" is niet eenparig. Maar ik houd 't vandaag maar met het blad van Prof. Heeres. OBSERVATOR. De school wordt reeds bezocht door, ■©en 50-tal leerlingen, die allen min stens de 2de klasse school hebben doorlcopenen den leeftijd van 18 jaren; riog niet hebben overschreden. Bovengenoemde school is geschoeid op de leest van de Kweekschool, met verplichtend godsdienst- (Islam! onder wijs. Het leerplan omvat behalve het bepaalde op de Gouvernem. Kweek scholen, ook nog onderwijs in inland sche talen, Engelsch, Arabisch, en eenige andere Aziati^the talen, verder economie, landbouwkunde etc. etc. Ook wordt practische landbouw on derwezen 'door het aanleggen van schooltuinen. De studie duurt voor degenen, die reeds ver in hun godsdienstkennis zijn, vier jaren, gemiddeld wordt de studie duur gesteld op zeven jaar. De godsdienstonderwijzers zullen worden gekozen uit de afgestudeerden van de Al Ashar Universiteit te Cairo, terwijl voor de schoolvakken onder wijzers zullen worden aangesteld, af komstig van dei Gouv. Kweekscholen. Deze onderwijsinrichting heeft in At; jeh de sympathie van vele hoofden, vooral door het''Skreven meer kennis van den Islam onder de bevolking te brengen en die te verdiepen. VERBINDINGEN DOOR DE LUCHT. Sir Sefton Brancker, de directeur van de burgerlijke luchtvaart in En geland, die onlangs een vliegtocht ge maakt heeft naar Britsch-Indië en terug om de mogelijkheid van 'nvlieg- dienst over land te onderzoeken, zal dezer dagen een soortgelijke luchtreis naar Kaapstad en terug maken. Ook ditmaal zal Alan Cobham het toestel besturen. Dit zal weer een de Haviliand zijn, doch ditmaal in stee van met de Siddeley Poema van 240 P.K. uitgerust met een motor Jaguar, van 385 P.K De reden hiervan is, dat sir H. V. Rjjneveld, die in 1920 van Londen naar Zuid-Afrika gevlogen is, op de Aft'ikaansche vliegvelden moeilijkhe den met het opstijgen heeft gehad, die hem tot het advies geleid hebben een zwaarderen molor te nemen. Dit zal de eerste maal zijn, dat deze vliegtocht ook in omgekeerde richting wordt beproefd. Gezien den aard van het land, biedt deze vlucht veel meer moeilijkheden dan de vlucht naar Üritsch Indië. ik maar van hem hield", zei ik lang zaam. „Ik zou alles willen doen, om mijn vader te redden; maar ik houd niet van hem. Van-het begin af niet." „Waarom niet?" drong tante Flora aan, „zeg mij, waarom houdt je niet van hem Hester?" Maar toen ik trachtte mijn gevoelens te ontleden, kon ik niets vinden, dan een instinctieven afkeer. Hij was knap, aardig en vriendelijk in zijn optreden; liij was intelligent en zeer belezen; hij praatte gezellig waarom hield .ik toch niet van hem? Ook nu, na al die jaren, weet ik niet, waarom ik van het begin af een afkeer van hem bad, be halve dat het bij instinct was. Ik had gehoopt, dat mijn vader nooit -'ets van dit aanbod had behoeden te weten, want ik dacht er niet over het aan te nemen. Maar tante Flora vertelde het hem en zond om mij. Ik zal nooit de vreugde vergeten op zijn Mef, oud ge laat en de hoop, die er straalde uit zijn oogtn. „O Hester", riep hij uit, „is 'twaar? Jo tante zegt, dat je niet wilt, maar je moet willen. Je zult mij redden van armoede en van een ouden dag in het armhuis." „Pat zou nooit uw lot goweest zijn, vader" riep ik uit, „ik kan voor u wer ken". (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5