Dag-Agenda. DINSDAG, li AUG. „Jerüël", Groe- nesteeg 16. 's Avonds 8 uur, Bijbelbespre king. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en tnet Zondag 16 Augustus a.s. waar genomen door de apotheken van de H'.H. D. J. V. Drie sum, Mare 76, Tel. 406. W. Pelle, K. Rapenburg 12. Tel. 594. in zake het verdrag geen belangrijke stappen zal doen, zonder eerst met (Nederland intensief van gedachten te wisselen, en dit wel op grond van die berichten, die behelzen dat België en (Nederland, vóór het aangaan van eenige politieke of economische over- leenkomst, zich van beide zijden over den stand der onderhandelingen en over de mogelijkheid van een gemeen schappelijk optreden op de hoogte zul ten stellen. Rijksinkomstenbelastlng. De Juli-aflevering van het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek bevat, naar aanleiding van de kortgeleden verschenen Statis tiek der verruiming van het gemeen telijk belastinggebied en der provin ciale financiën over 1922 en 1923 en kelei verhoudingscijfers betreffende het aantal aangeslageinen, het bedrag der inkomsten en het bedrag der Rijk's- finkomstenbëlasting in hoofdsom, ver deeld naar de hoegrootheid van de belastbare inkomens. Uit de cijfers over het belasting jaar 1922/1923 blijkt duidelijk dé voor dezé belasting geldende progressie', in verband waarmede nog geen 2°/ 0van alle aangeslagen en ruim 55 van de geheele belasting in hoofdsom moet betalen. Het grootst aantal belasting plichtigen is aangeslagen voor de la- gerei inkomens beneden f 2.000 en ruim 94% voor inkomens beneden f5.000. En wie zal dat betalen? De Nederl. federatieve bond van personeel in openbaren dienst heeft een adres gezonden aan de nieuwe regeering, waarin hijtracht aan te toonen dat verbetering van de po sitie van het overheidspersoneel nood zakelijk is. Adr. meent dat de regee ring niet beter kan toonen, met de mocratische voornemens bezield te zijn, dan door in de eerste plaat's het noodlijdende overheidspersoneel een bedrag in eens, groot een maand I salaris met teen minimum van f 100, uit te doeti betalen voor 1 October 1925. öm daarna met ingang van dei- 1 zen datum1 het bezoldigingsbesluit 1920 wee'r te doen invoeren, met inbegrip jvan artikel 40, op Welks intrekking de regeering volgens adr. terug moet komen. Tevelns is het noodzakelijk, aldus het adre's', dat de ten onrechte Op wachtgeld gestelde ambtenarenfessen/ geheel schadeloos worden gesteld en dat de 51-urige werkweek" vóór het bestellend personeel wordt terugge bracht tot den vróegeren diensttijd en de drie bestellmgen'dfenst wordt te ruggenomen. N.V.V. en S.D.AP.. ,Het Volk van Zaterdagavond beves tigt het dezer dagen door het ,V. D.- bureau verspreid ebricht omtrent de verkregen overeenstemming inzake de aan den dag getreden meeningsver- 'schilLen tusschen het N.V.V. en de S.D.A.P.. Tusschen de besturen dier beide or ganisaties is overeengekomen, dat op 19, 20 en 21 September in plaats van het N.VV.-congres, een gemeenschap pelijk congres zal worden gehouden te 's-Gravenhage, waar de volgende j inleidingen zullen worden gehouden f 1. De algemeene, politieke situatie en de positie der arbteidersklasse door J. ,W|. (Albarda, 2. Dei strijd tegen het milit(arisme I door K. ter Laan. i 3. De strijd voor de 48-urige werk- 1 week door S. de la Bella Jr. 4. De medezeggenschap en de be- 1 drijfsorganisatie door G. J. 'A'. Smit Jr. 5. Het onderwijsvraagstuk door A. 1 !H. Gerhard. 6., Dó algemeene, economische situ atie! en de positie der arbeidersklasse door R;. Stenhuis. De eerste zittting van hel' congres, die Zaterdagmiddag 1 uur aanvangt, zal gewijd zijn aan de huldiging van Tfbelstra. Des avonds is er een demonstratie ter huldiging van Troelstra, gevolgd door een meeting, waar Suze Groiene- weg en J. A. van Zutphen zullen spreken. Het fascisme in Nederland. Naar het Volk verneemt, is onder leiding van jhr. Godin De Beaufort, wonende op het kasteel Maarsbtergen te Maarsbergen, een veréeniging opge richt, genaamd De Eerste Nederl and- sche fascisten-organisatie. Daarbij heb ben zich aangesloten de afdeelingen Rotterdam, Den Haag, 'Amsterdam, Bussum Naarden, Alkmaar, Tilburg, Breda en Den Bosch van het verbond van actualisten. Jongelieden Christen Geheel onthouders. Dezer dagen werd te 's-Gravenhage gehouden de tiende algemeene ver NIEUWE Lt'lDSCHE gadering van den Jongelieden-Christein Geheelonthoudersbond. Na een ope ningswoord van den bondsvoorzitter B. v. d. Ham uit Arnhem, werd het jaarverslag uitgebracht. De bond heeft weder een maandblad gekregen en het financieel tekort werd omgezet in een tig saldo. Er zijn thans 12 afdeelin gen en één correspondentschap. Het i'eacntal steeg. In het afgeloopen jaar werd voor propaganda veel lectuur verspreid. 2 Epke Kramer hield een referaat over de innerlijke ontwikkeling van het afdeelingsleven. Het bestuur is thans als volgt sa mengesteld: Evert v. Nieuwenhuizen, Den Haag, voorz.; W. Boveri, Am sterdam, secr.; E. Kramer, 's-Herto- geifbosch, penningm.; A. Oudshoorn, Leiden, en Bertha Beens, Zwolle, al gemeene leden. Tot propagandist werd benoemd F. Sieverts, Amsterdam. Mond- en klauwzeer. iHet mond- en klauwzeer wint in Friesland gedurende den laatsten tijd niet alleten meer veld, maar neemt ook een steeds kwaadaardiger karak ter aan. Binnen een week zijn in 27, Friesche gemeenten 236 gevallen dier veeziekte geconstateerd. In de gemeente Hemelumer, Olde- phaert en Noordwolde stierven dien tengevolge in een tweetal boerderijen zevten van de béste fokk'alveren en twetel koeién. Het onrustbarend veldwinnen dier, thans meermalen door een doodelijk' verloop zich kenmerkende, veeziekte oefent op de melkproductie en den veehandel in Friesland eten zeer na- deeligen invloed uit. Zulks blijkt b.v. uit den weinigen kooplust, welke b.v. op de jongste Sneekér veemarkt tiot uiting kwam. Hét mond- en klauwzeer berokkent tegenwoordig in Friesland niet alleen aan de weiders van later voor |de slachtbank bestémde runderen, maar vooral aan de kleine veehouders, we gens stagnatie of enorme vermindering der melkproductie, gevoelige schade. Salarisgeruchten. Als men 't oor te luisteren legt in de kringen van ambtenaren en onder wijzers, dan is daar een belangrijke vraag: MHoe zal het 1 Jan. '26 gaan?" Men herinnert zich de kwestie: Het vorige kabinet heeft met 1 Jan. j.l. voor het loopende jaar de voorge nomen salaris-vermindering voor een deel van het corps niet ten volle door gezet, Maar met de boodschap er bij: Dat geldt maar voor één jaar, een jaar-van-gratie. Blijft dus alles zooals het is. dan wordt 1 Jan. 1926 de volle verminde ring doorgezet en dat komt dan niet weinigen andermaal op f 100, f 200 a f 300 vermindering, te staan. Nu komen echter geruchten. Het Hbl. schreef in den zin, als zou de Regeering vóór dien tijd de hand nog wel eens over het hart strijken en het deed, alsof het daar wel eenigen grond voor had. De N.R.Ct. nam het bericht over. En meldt een dag later: ,,De Morgen" - het R.K. Michaëlis- tische blad - vult het bericht van het Hbl., dat wij gisteravond hebben over genomen. aan met de mededeeling dat niet alleen over 1926 de bijslag gehand haafd blijft, doch dat- de thans geldende regeling veilig zal worden gesteld tegen een wijziging alleen bij ministerieel be sluit. Bovendien schijnt men, volgens blad. met reden te mogen verwachten, dat de herziening van het Bezoldigingsbesluit in ruimhartigen geest zal geschieden. Onze plicht in dezen, merkt Fr. Dgbl. hierbij op, is onze ambtenaren enz. tot groote voorzichtigheid aan te manen. In geen enkel blad, dat geacht mag worden metregeeringskringenin verband te staan kwam nog iets dergelijks voor. Of wij het niet hopen? Van harte. En als bovendien nog sommige pijn lijke „plooien" kunnen worden gladge streken, 't zal ons een reden tot verheu ging zijn. Maar.... wees voorzichtig met illu- siën. Colijn doet het niet, of het moet kunnen, en daarin staan wij nog steeds aan zijn zij. Er worden met „geruchten" en „be richten" soms vreemde manoeuvres uit gehaaldGod zegene den arbeid van ons volk, dat zal zeker wel het voor naamste zijn in deze zaak. De Ministers. Van de nieuwe ministers is Weiter de jongste 45 jaar; dan volgen: Rutgers 48 jaar; Bongaerts 50 jaar; Lamboaij en v. Karnebeek 51 jaar; Kooien 54 jaar; Colijn 56 jaar; Scholdking 61 jaar. Land- en Tuinbouw. Duitsche invoerrechten op land- en tuinbouwproducten. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam heeft, met betrekking tot de dreigende verhooging van de Duit sche invoerrechten op land- en tuinbouw producten tot den minister van Buiten- landsche Zaken een adres gericht waarin zij verklaart: Het behoeft nauwelijks betoog van hoe groote beteekënis voor de Nederlandsche welvaart het verbouwen van deze artikelen wij danken daarbij aan groenten, aard appelen, fruit sinds lange jaren geweest is, en hoezeer. deze cultuur juist in de late CO*teA*3T VAN MAANDAG re jaren nog is toegenomen. Wat dit laatste betreft wjjzen wij in het bijzon der op kde geforceerde cultuur onder glas, die nergens op zoo intense wijze als in Ne derland tot ontwikkeling 'is gekomen. Ook in de omgeving van Rotterdam worden vele van deze land- en tuinbouwproducten verbouwd; meer dan eenige andere streek getuigt het Westland van de groote toe neming der geforceerde cultuur. Daarnaast vormt onze stad een centrum van handel in al deze producten, terwijl een zeer be langrijk deel van den export daarvan over Rotterdam plaats heeft. Het zal evenmin noodig zijn in bijzon derheden te treden over de gevolgen, die hooge invoerrechten in Duitschland voor deze artikelen zullen hebben. De gevolgen zullen uiteraard niet voor elk artikel gelijk zijn; maar, zou inderdaad tot heffing van de voorgestelde rechten worden besloten, dan zal aan deze export een zoo gevoelige slag worden toegebracht, dat daaruit een crisis in deze exportbedrijven zou voort komen, en de cultuur deels zou worden belemmerd, deels onmogelijk' gemaakt. Wat dit laatste beteekenen zou voor de Nederlandsche welvaart, wordt duidelijk, zoodra men bedenkt, dat juist voor deze cultuur Nederland,zoowel door de gesteld heid van den grond, als door zijn ligging, zich in het bijzonder leent, zoödat bij ver val van den export van deze producten naar ons achterland een van de nationale welvaartsbronnen ongebruikt zou blijven. Het is[ pns bekend dat de bepalingen van het „autonome tarief" niet het tarief weergeven, dat tenslotte zal moeten wor den geheven. Het is ons evenzeer bekend, dat de Nederlandsche regeering reeds op meer dan een punt de aandacht van de Duitsche regeering gevestigd heeft op de bijzonder nadeelige gevolgen voor Neder land, die uit de voorgestelde maatregelen zouden voortkomen. Wij weten ook, dat de Duitsche regee ring, tot nu toe blijk heeft gegeven het vrijgevige standpunt, dat Nederland ten opzichte van zijn handelspolitiek inneemt, te vaardeeren. Maar de ervaringen uit den laatsten tijd hebben in dit opzicht voor het vervolg ons vertrouwen geschokt. De richting in de handelspolitiek, die tegen woordig in Duitschland wordt aangege ven, waarvan wij o.a. ten aanzien van de uitzonderingstarieven op de spoorwegen reeds de nadeelen ondervinden, doet ons vreezen dat de Duitsche regeering haar open oog voor de waarde der handels betrekkingen, zooals die tot nu toe be stonden, verliest. En wij vreezen daarvan ook het effect voor de Nederlandsche land- en tuinbouwproducten. Onze Kamer dringt er met kracht bij de Nederlandsche regeering op aan dat zij trachten zal, zooveel haar dit mogelijk is, de Duitsche regeering te bewegen de lijn onzer, wederzijdsche handelspolitiek niet te Verlaten, en ondersteunt alle pogingen, die in dit opzicht reeds door de Nederland sche regeering worden aangewend. Zij vraagt dit in het bijzonder ook' ten aanzien van de land- en tuinbomvpproducten, waar van -de cultuur en de handel voor de Ne derlandsche welvaart van zoo groote be- teekenis zijn. Zij vertrouwt dat de Duitsche regeering, ook in haar eigen belang, haar houding in de handelspolitiek ten opzichte van ons land zal handhaven. BUITENLAND. DE GEVECHTEN IN SYRIë. Een sterke ^expeditie in voorbereiding. Te Beyroeth en in Damascus zijn tweehonderd gewonden aangekomen. Hieruit blijkt dat het treffen van ver leden week tusschen de Fransche troe pen en de Djebel Druse tamelijk ern stig is geweest. Ten gevolge van de aanhoudende hitte en het gebrek aan water, heeft de uitgezonden strafexpeditie te Izrah moeten kampeeren, terwijl de opera ties voorloopig zullen moeten worden beperkt. Twaalfhonderd man versterkingen, zijn in de afgeloopen week te 'Bey roeth aangekomen, waar onder 500 die oorspronkelijk voor Marokko wa ren bestemd. Te Soeëida is dpor de rebellen het gouvernementsgebouw in brand gesto ken, terwijl meerdere huizen van vreem delingen zijn geplunderd. 'Men gelooft, dat de citadel vol doende water en munitie bezit, om aan de belegering weerstand te kun nen bieden, totdat1 ontzet zal zijn op gedaagd. Bij hun jeers ten aanval verloren de rebellen zeventig m£*. Een telegram van generaal Sarrall. Op het Fransche ministerie van Bui- tenlandsche Zaken is een telegram van generaal Sarrail ontvangen, waa,rvan de tekst geheim is gehouden, maar dat toch vrij geruststellend schijnt te zijn geweest. Generaal Sarrail geeft toe, dat een Fransche colonne onder generaal Mi- lohaud, welke op. weg was om een post te ontzetten, in het bivak door de Drusen is overvallen en ernstige verliezen heeft geleden aan manschap pen, kanonnen en mitrailleurs. Hulp troepen werden onmiddellijk uitgezon den en het schijnt, dat de oproerige Drusén in de Streek van Soeeida tot stilstand zijn gebracht. De incidenten zijn van plaatselijken' 'aard, want in de rest van Syrië is het rustig. Het schijnt, dat het op treden van een escadron Spahis niet voldoende genoeg is geweest, daar dezen ter plaatse gerecruteerd waren en zich blijkbaar niet voldoende van hun plicht bewust waren. HET VLIEGRECORD VERBETERD. 4400 K.M. na 45 uur vliegen. De poging van de Fransche avia- teurs Drouhin en Landry om het we AUGUSTUS 1925 reld-duurrecord en afstandrecord te verbeteren is geslaagd. Het oude duurrecord bédroeg 37 uur 59 min. 10 sec. en het af stands record dat op naam stond van (de Amie rikanen Kelly en MacReady, 4Ó50 Km. Te middernacht van Zaterdag op Zondag hebben zij hun onderbroken vlucht om 2 uur 42 min. beëindigd, na 4400 K.M. te hebben afgelegd. Zij bleven in totaal 45 uur 11 Min. 59 sec. in de lucht. DE VERMEDEN ENGELSCHE MIJN STAKING. De opzeggingen ingetrokken. Alle Britsche mijneigenaars Jiebbën de opzegging der loonovereenkomst ingetrokken. Zooals men zich zal herinneren, werd op dén laatsten dag der vorige maand in overleg met de regeering overeengekomen, dat deze opzegging voorloopig voor den duur van veer tien dagen zou worden opgeschort. De Fransche bankbediendenstaking. Zaterdagmiddag is te Parijs het con gres van de Federation .Confederjée de la Finance (bankbediendenbonld; geopend. Ook afgevaardigden van de Katholieke en onafhankelijke vakver- leenigingen waren aanwezig. Besloten werd, geen order tot alge meene staking uit te vaardigen. Het congres zal evenwel een natio naal comité benoemen, dat opdracht heeft, de beweging in de provincio meer intensief te doen zijn. De besprekingen met de regeering duren voort. Men 'hoopt in den loop van deze week tot een schikking te komen. Een model-gevangenis. In verband met de groote belang stelling, door buitenlanders betoond voor het gevangeniswezen in Rus land zoo meldt de Roel heeft de sowjet-regeering besloten, een mo del-gevangenis in te richten, met ge huurde „gevangenen", waarin de toe- saritden in de gevangenis zoo nauw keurig mogelijk zullen worden voor gesteld en waarin men de geheele „ontwikkeling" van een gevangenis straf zal kunnen zien: van de arres tatie af tot aan de invrijheidstelling! (eventueel terechtstelling; tce. KORTE BERICHTEN. Te München—Gladbach 'dreigt een ernstig conflict in de textielindustrie. De Grieksche regeering heeft voor gesteld de exploitatie van den spoor weg GuevgheliSaloniki aan 'n-Fran sche maatschappij toe te vertrouwen. Painlevé is voornemens de eerste zittingen van de Volkenbondsvergade ring te Genève bij te wonen. De Duitsche Rijksraad heeft alle door den Rijksdag aangenomen belas tingwetten goedgekeurd. Aan den Saksischen ex-minister president dr. Zeigner is gratie verleend De „Intransigeant" verzekert, dat de Fransche regeering in het bezit is van inlichtingen nopens de gebeurte nissen in Syrië, doch ze achterhoudt. Het verlies der Franschen in Sy rië is voor sommige Fransche bladen aanleiding om verkoop van kolonies aan te raden. Het Hof van Cassatie te Parijs •oordeelt communisme en anarchisme als een en dezelfde zaak. Volgens de „Frankf. Ztg." zullen alle gekleurde troepen uit het Duitsche bezette gebied worden teruggetrokken. Bij de behandeling van het tarief wetsontwerp is het in den Duitschen rijksdag tot zulk een hevig tumult ge komen, dat, daar ten slotte ook het quorum ontbrak, de zitting moest ge schorst worden. GEMENGD NIEUWS. Zes kinderen verdronken. Uit Bou- lougne-sur-Mer werd Zaterdag geseind Vanmiddag waren 35 kinderen van een schoolkolonie uit Wattrelos bij Rou- baix op het strand van Hardelot aan het baden, toen plotseling een groote golf zestien hunner veraste en mee sleepte. Onmiddellijk begaven zich vier abbés te water en slaagden er in, tien der kinderen te redden. Twee uren la ter waren vijf lijken aangespoeld. Naar het lijk van het zesde kind wordt nog gezocht. Ernstig mijnongeval. Vrijdagavond omstreeks 6 uur heeft er op de mijn Maurits te Lutterade een instorting plaats gehad. Twee mijnwerkers wer den onder gesteente bedolven en kon den eerst te 10 uur worden bevrijd. Beiden waren intusschen overleden. Het zijn zekere Marx uit Born en W. Cramers uit Grevenbicht. De eerste was gehuwd en vader van 4 kinderen, de tweede ongehuwd. De mijnwerker Smeets uit Elsloo zat achter de steenen opgesloten. Hij werd slechts licht gewond. In 10 dagen tijds zijn nu op de Lim- burgsche staatsmijn 5 mijnwerkers ge dood. Auto in een sloot. Aan den Sloterweg in de Haarlemmermeer reed een auto, waarin twee dames en drie heeren ge zeten waren, met een 60 K.M. vaart de bermsloot in. Enkele inzittenden wer den zelfs door de kap uit het voertuig Radio-Programma. Wat er vanavond te hooien is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht 8.15 Hilversum, (1050 M.) Concert uit liet Kurhaus te Sdheveningen. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder-' broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. 1 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.05 Radio Paris, (1750 M.) Concert. Ita-J liaansche muziek. 1 J 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. ■9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein Van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. geslingerd. Twee werden vrij ernstig 1 gewond, de anderen kwamen met denl schrik vrij. De anderen werden totaal j vernield. Boot omgeslagen. Tusschen 'teiland Wight en Husrt Castle is een boot met vacantiegangers omgeslagen. Drie par-1 sonen zijn verdronken. In de staatsgevangenis te San Fran cisco hebben de gevangenen, die we-, gens moord veroordeeld zijn, een or-; kesf gevormd van tien man. Auto omgekanteld. Een vrachtauto i van een Amsterdamsche firma, welkel bestuurd Werd door een leerling-chauf-' feur, die het stuur niet meer meester' was, kantelde op den Kruisweg te Haarlemmermeer om, waardoor de inzittenden min of meer ernstig ge wond werden. Zij werden naar een zieJ kenhuis te Haarlem overgebracht, ter wijl de vernielde auto later gedemon teerd en naar Amsterdam vervoerd le. Eten en niet betalen. In een restaurant op het Rembrandtplein te Amsterdam kwam gisteren een 51- jarig man, en bestelde een diner. Toen afgerekend moest worden, zeide hij, dat hij geen geld bij zich had. „Als de kellner de duiten wilde hebben, moest hij maar naar zijn zwager gaan, die het wel kon betalen". Later bleek, dat de zwager er niet aan dacht, zoodat de politie in het geval gemoeid werd. Ook bleek, dat de man op- dezelfde wijze reeds andere restau- rateurs en kellners had beet genomen. Een neger gelyncht. - Te Ex celsior Springs (Missouri) is Vrijdag een neger door een menigte van duizend personen gelyncht. Den vorigen avond was hij door de politie wegens aanran ding van een blank meisje gearresteerd. De menigte brak de deuren der ge vangenis open, sloeg de deur van de cel, waarin de neger zat, stuk, sleurde hem er uit en hing hem buiten de stad aan een eikenboom op. Vijftig gewa pende agenten, die uit de Kansas waren ontboden, kwamen juist een kwartier te laat aan, om de lynchpartij te kunnen beletten. Mars en Venus. - Het bezoek van het Amerikaansche vlooteskader aan Australië is onder wederzijdsche vriendschapsbetuigingen thans afgeloo pen Van Amerikaans chen kant is de har telijke ontvangst der Amerikaansche schepen, van Australische zijde het uit nemend gedrag van de manschappen der schepen geprezen, en ook melding gemaakt van het feit, dat het bezoek der Amerikaansche schepen tot het sluiten van een dozijn huwelijken en tal van verlovingen heeft geleid. O.a. is de 16-jarige nicht van een der Austra lische ministers verloofd geraakt met een jong Amerikaansch luitenant-ter-zee. Jong verdorven. - De politie te Rotterdam heeft een 16-jarigen kan toorbediende aangehouden, die eenige honderden guldens, die hij op postwis sels moest incasseeren voor zijn pa troon, een cassier in effecten, ten eigen bate had aangewend. Toen de jongen werd aangehouden, bleek, dat hij ook nog voor f 400 aan postzegels had ont vreemd. Verdronken. - Gistermiddag is te Lemmer door een visscher uit zee bin- nengerbracht het lijk van den 27-jarigen Willem Jansen, die Maandag bij het aanwenden van reddingspogingen voor zijn vader, die te water geraakt en eveneens verdronken is, op zee is ver dronken. Arme kleine. - Het 4-jarig doch tertje van den heer van Dam te Doe- tinchem, had het ongeluk een gebroken glazen buisje in te slikken. Het voor werp blééf steken in den slokdarm. Het kind werd terstond naar Arnhem overgebracht. Maar daar achtte men voor operatief ingrijpen de overkomst van prof. Burger uit Amsterdam nood zakelijk. Deze wist het buisje met veel moeite te verwijderen. De toestand der kleine is naar omstandigheden redelijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2