Doorzittend W NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1925 Dag-Agenda. jeruël, Middelstegracht 3. Znodag- morgen Gemeenschap. Spr. K. v. Ro zendal, Sneek. Jeruël. Gnoenesieeg 16. Zondagmor gen tractaatverspreiding. Zondagavond half zeven. Spr. H. Brassee van Rijnsburg. Dinsdagavond acht uur, Jeruël, Groe üesteeg 16. Bijbelbespr. Donderdag 6 Augs. 's middags half drie, Theetuin „OudHortuszicht" 12 Zangvereenigingen en muziek der Chr. Muziekver. „Wiïbelmina", Rijns- ijbarg. Zaterdag 8 Aug. 's midtd. drie uur Zweminr. „De Zijl" Volkszwemwed strijden. A.s. Zondag 2 Augustus 1925 zal de dienst der Huisartsen worden waarge nomen door Dr. de Graaff, Janssens en v. Voorthuijsen. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Varékamp, telef. 1916. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 •tot en met Zondag 9 Augs. a.s. waar genomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tele foon 552. RECLAME. IrsT bij Wielrijders. IA tm een IS 5ch B ger bij Wielrijders, een door de zon verschroeide Huid, Schrijnen en Smetten,verzacht en geneest men met jp y g| Bij Apoth.en Drogisten zien van de wijze waarop de resul taten van een bepaald bedrijf over di verse jaren moesten worden vastge steld. De accountant gaf in een aan den Minister van Financiën gericht adres een uiteenzetting van dat ge schil, hetwelk op het volgende neer kwam Het is normaal, dat men de resul taten van een bedrijf jaarlijks vast- steld. Een volkomen nauwkeurigheid, kan daarbij niet bereikt worden aan- jgezien bij het einde van een jaar al tijd wel zaken loopende zijn, waar van men den uitslag ervan eerst na afloop kan kennen. Zoo valt met name nimmer te zeggen, naar welke waarde .men de voorraden op de balans moet brengen. Daarom wordt van die voor raden zoo goed mogelijk een schatting verricht. Wijkt later de verkoopsprijs van die schatting af, dan is het ver schil een winst of een verlies over de periode waarin die verkoop ge schiedde. Voor de toepassing van de wet on de oorlogswinstbelasting werd die wet voorheen niet in alle opzichten ge volgd, omdat de artikelen 99 en lOObis' medebrachten, dat met bedrijfsresul- - taten die hun oorsprong vonden voor 1 Januari 1919, een en andermaal ge handeld wordt alsof ze voor die datum aanwezig waren. 1 Nu was de belastinginspecteur vair oordeel dat deze gedragslijn ook ten «aanzien van de rijksinkomstenb'elasting gevolgd moest worden. Leverde een in één zeker jaar gekochte voorraad - bij den verkoop in het daarop vol gende jaar een verlies op, dan wilde ,'deze autoriteit dat verlies voor het in dat jaar beginnende belastingjaar ihi et als een verlies beschouwen, een Vmeeffiing waarmee de accountant zich 'niet kon vereenigen, aangezien voor de inkomstenbelasting naar zijn mee ning de algemeene regel uit de be drijfsleer gevolgd Aio est:' blijven, dat op een eenmaal behoorlijk tot stand gekomen balans niet behoort te wor den teruggekomen. k De heer Minister van Financiën heeft aan de belastingdirecteurs me degedeeld dat hij zich in dit geval -met de meening van de accountant vereenigde, waarbij de Minister nog overwoog, dat wel in zeer bijzondere gevallen van de resultaten van een eenmaal naar goed koopmansgebruik vastgestelde balans kan worden afge weken, doch dat zulk een geval zich hier niet voordeed. BUITENLAND. HET MIJNCONFLICT IN ENGELAND Een voorloopige regeling getroffen. De dreigende staking in de Engel- sclie kolennijverheid is op het laat ste oogenblik vermeden. De mijneigenaars hadden zich tot het laatste onverzettelijk getoond, ver moedelijk om zooveel mogelijk steun te ontvangen, want zij legden bij de laatste besprekingen vooral hierop den nadruk, om de mijnen, waar het werk was stop gezet, weer in bedrijf te brengen. Eerst na 7 uren van onderhandelin gen is men eindelijk tot een. resultaat gekomen. ,Nog om 3 uur gistermiddag deelde Cook, de secretaris van den mijnwerkers bond, den wachtenden jour palisten mede, dat er nog geen resul taat was bereikt, en dat een verge lijk nog niet in het zicht was. Een uAir later aanvaardden de mijn eigenaars echter Baldwin's voorstel en spoedde deze zich naar het lagerhuis, om daarhet resultaat bekend te ma- •ken, dat met luide toejuichingen door "alle partijenwerd begroet. Baldwin werd bij do onderhandel in- 'gen voortdurend ter zijde gestaan door den minister van arbeid, sir Arthur •jSteel Maitland en den minister voor het mijnwezen, kolonel Lane Fox, ter wijl op het laatste oogenblik ook jWinston Churchill werd ontboden, die den geheel-en dag met de ambtenaren van zijn departement hard had ge werkt, om de financieele gevolgen van Baldwin's voorstellen te berekenen en de regee rings voor stellen in een defi nitieven vorm te zetten. .Volgens een raming zal de steun dien de regeering wil verleenen, voor het tijdvak, dat de commissie van on derzoek haar werkzaamheden zal ver richten, dus tot het a.s. voorjaar, de schatkist op 20 millioen pond ster ling komen te staan. Het resultaat werd eerst zoo laat bekend, dat duizenden mijrfwerkers in Schotland en .Wales reeds aanstalten hadden gemaakt, om .het werk neen- te leggen. De dagploegen, die om 3 uur boven waren gekomen, hadden al hun werktuigen reeds meegenomen in de vaste overtuiging, dat de Sta king gisteravond zou beginnen. De arbeidersleiders hebben dan ook terstond overal telegrammen heen ge zonden, om te melden, dat een rege ling getroffen was en de arbeidefiP aan het werk moesten blijven. De subsidie der regeering. Een officieele verklaring zegt, dat de hulp, die de regeering zal geven ,aan de mijnindustrie, den vorm zal dragen van een subsidie voor de loo- nen gedurende de 9 maanden, loo pende van 1Augustus 1925 tot 1 iMei 1926. Gedurende dezen tijd zullen de loo- neh uitbetaald worden op de basis van de 1924-o ver eenkomst, doch in •elke maand, waarin de loonen, be rekend volgens den erkenden verhou- dingsgrondslag tusschen loonen en winsten, lager zouden zijn dan de loo nen, betaalbaar volgens het mini mumpercentage, krachtens die overeen komst vastgesteld, zal het tekort wor den aangevuld door de schatkist. Baldwins verklaring in het Lagprhuis. Baldwin heeft gistermiddag in het lagerhuis bekend gemaakt, dat dei mijneigenaars zijn voorstellen hebben aangenomen en de aanzeggingen voor het ontslag der mijnwerkers voor 14 dagen hebben opgeschort, gedurende welken tijd besprekingen zullen plaats hebben over de wijze waarop tij dei- lijk tijdens het onderzoek naar den toestand van de mijnindustrie in haar geheel van staatswege steun kan wor den verleend. Indien een overeenkomst met be trekking tot dezen staatssteun tot stand komt, zal. deze tot het aanstaande voorjaar worden verleend, totdat het onderzoek afgeloopen zal zijn en de mijnwerkers zullen tot dien tijd hun arbeid op de oude voorwaarden voort zetten. Baldwin voegde hieraan toe, dat do executieve commissie der mij!nwerk'ers naar de kolendistricten telegrammen heeft gezonden om kennis te geven van de opschorting der ontslagaan zeggingen van de mijneigenaars en de arbeiders opdracht te geven aan het werk te blijven. Namens de arbeiderspartij werd aan een gevoel van groote verlichting ui ting gegeven door de verklaring, van den Premier teweeg gebracht. De leider der liberalen, Lloyd Geor ge, sloot zich bijl de woorden der la- bour-'-afgevaardigden aan. Baldwin deelde nog mede, dat een witboek over deze kwestie zal worden uitgegeven en-dat voor de volgende week een nadere dag zal kunnen wor den vastgesteld, om over deze kwestie in het lagerhuis uitvoerig te debat teer en. HET ROERGEBIED ONTRUIMD. Alle Fransche troepen verdwenen. De Duitsche bladen noemen 31 Juli een historischen dag. Hedennacht om 12 uur eindigde n.l. de bezetting van het Ruhrgebied, welke op 16 Januari 1923 is begonnen. Reeds gisteravond om 8 uur was er geen enkele Fransche' soldaat meer in de Ruhrstreek aanwezig. De Fran schen hebben er van afgezien controle organen achter te laten. Nadat reeds Donderdagmiddag de commandeerende generaal der Ruhr- troepen, Guillaume, den burgemeester van Essen een afscheidsbezoek had gebracht, marcheerden gistermorgen vroeg de laatste troepen af. Ook de laatste in beslag genomen gebouwen zijn ontruimd. Gisterochtend hielden de Franschen voor het gebouw van het oppercom mando te Essen een laatste inspec tie, welke onder het spélen van d; •.Marseillaise, door generaal .Guillaume met zijn staf werd afgenomen. Daar na werd de laatste tricolore omlaag gehqald. Slechts weinige nieuwsgierigen wa ren aanyvezig; Duitsche politieagenten zorgden voor de orde. De troepen marcheerden in de rich ting van Dusseldorp en zullen hoofd zakelijk in de Palts worden overge bracht. Incidenten deden zich nergens voor. De voornaamste directe gevolgen der ontruiming zijn, dat de gemeente besturen thans weer volkomen vrij heid van handelen hebben en dat de veiligheidspolitie naar Essen kan te- rugkeeren. Luchtvaart en radio zijn eveneens niet «langer aan belemme ringen geboden. Morgen hebben te Essen vliegde- monstraties plaats. Over de feestelijke viering der ontruiming is nog niets bekend. i DE FRANSCHE SCHULD AAN ENGELAND. Fransche kabinetsraad. Caillaux heeft in den ministerraad verslag uitgebracht over den stand der te Londen gevoerde onderhande lingen over de Fransche schuld. Het Engelsche standpunt verschilt nog aanmerkelijk van het Fransche, maar toch is een eerste toenadering bereikt. De Fransche onderhandelaars zijn naar Parijs teruggekeerd, om den mi nister van financiën met het verloop der Londensche besprekingen in ken nis te stellen. Franscb-Britsch meeningsverschil. Het Britsche ministerie voor bui- tenlandsche zaken heeft een sommu- niqué uitgegeven, waarin gezegd wordt dat de berichten in de bladen, als zouden de onderhandelingen met de Fransche regeering over de schuld af gebroken zijn, onjuist zijn. Er zijn meeningsverschillen, doch' men verwacht, dat verdere bespre kingen zullen plaats hebben. Misnoegen te Parijs. De onverwachte terugkeer van de Fransche deskundigen uit Londen heeft te Parijs nogal eenig misnoegen gewekt. Aangezien de „Quai d'Orsai zwijgen blijft en men vooral aangewezen op de pessimistische berichten van de Londensche pers, hebben velen het opgevat, alsof de onderhandelingen vrijwel afgebroken zijn en het Fran sche voorstel en de Londensche ei- schen een groote klove vertoonen. In een Fransche officieuse mede- deeling wordt de uitlegging gegeven, dat de onderhandelaars naar Parijs zijn teruggekeerd om contact te nemen met de regéering en eventueel nieuwe] instructies te vragen welke uitleg na tuurlijk niets zegt. Evenzeer is het begrijpelijk, dat on derhandelingen van zulk een groot belang maar niet ineens kunnen sla gen. En het mag dan ook verwacht worden, dat van afbreken der onder handelingen niet hoeft gesproken te worden. De bankbediendenstaking te Parijs. De bankbediendenstaking te Parijs breidt zich nog steeds uit. Bij het Cré dit Lyonnais staakt thans 80 van het personeel. Met groote moeite wor den enkele diensten gaande gehou den. Een delegatie der stakende bedien den is door Caillaux ontvangen, die hun de belofte deed, persoonlijk bji de bankdirecties moeite te zullen doen opdat het conflict tot tevredenheid der partijen wordt bijgelegd. Gisteravond hebben de directies van het Crédit Lyonnais, van de Na tionale Credietbank en van het Comp- toir d'Escompte een onderhoud ge had met den minister van Financiën. .Voorts heeft nog liet personeel van twee andere groote banken tot sta king besloten. Verplichte arbeidersvacanties in Frankrijk. De Fransche minister van Arbeid heeft bij het Bureau der Kamer een voorstel betreffende de invoering van verplichte vacanties ingediend. De minister deelde te dezer zake in een interview het volgende mede: Ik heb het vaste voornemen, deze hervorming na grondige bespreking met de arbeiders en ondernemers door te voeren. Ik zou er met bijzonderefi nadruk op willen wijzen, dat zoowel ik persoonlijk als ook de gehëele re geering de Fransche arbeiders vanaf 1926 in bet genot van een welverdien de en regelmatige vacantie wenschen te stellen. De tol aan het Londensch verkeer. Het aantal straatongevallen te Lon den neemt op angstwekkende wijze toe. Terwijl in de eerste drie maanden van dat jaar 17.800 ongevallen plaats vonden, is dat getal voor het tweede kwartaal gestegen tot 25.300, en steekt daardoor zeer ongunstig af bij het kwartaalsgemiddelde van het vorige jaar, dat 20.700 ongevallen bracht. Particuliere automobielen hebben 60 personen gedood; auto-omnibussen 39; motorrijwielen 20; vrachtauto's 72 per! sonen. Daartegenover zijn de doodelijke on gelukken, die door met paarden be spannen voertuigen werden veroor zaakt, 16 in getal. Zeven personen wer den door fietsers gedood, zes door de tram en vijf door huurrijtuigen. KORTE BERICHTEN. Het verzoek om cassatie, door de advocaten van den dezer dagen wegens doodslag op den fascist Ma- quet veroordeelden Belgischen ex-of ficier De Main ingediend, is verwor pen. Het blijkt dat de Duitsch e rijks- dagleden zoo overwerkt zijn, dat da gelijks 7 a 8 leden wegens zwakte- aanvallen behandeld moeten worden. Het Spaansche kruitmagazijn te Larache en het munitiedepot van den Franschen post Ain Boeaissa zijn in de lucht gevlogen. De bezetting van den post wist zich door de belege raars heen te slaan. De regeeringscommissie van het Saargebied heeft de looneis chen van het spoorwegpersoneel verworpen. Griekenland acht het Boelgaar- sche antwoord op het protest naar aanleiding van de vermoording van een Griek op Boelgaarsch gebied on bevredigd. Het Japansche kabinet is af getreden in verband met meenings verschillen omtrent de belastingvoor stellen. .Volgens het Journal zou in Frank rijk de gerechtelijke vervolging van eenige communistische Kamerleden te wachten zijn. De zeeliedeinstaking in Australië UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. De in onze gemeente zoo rustig eai kalm voortbestaande Zondagsschool „De Hoop der Toekomst", zal den 8sten Augustus a.s. haar 5osten verjaardag beleven. Wij mogen dit jubileum wel als een „bijzonder" beschouwen, want welke sa menstelling houdt in onze Gemeente zoo lang stand Zien wij ook de eenvoudige en aange name wijze, waarop onze jeugd in ken nis gebracht wordt met het zoo onmis bare geestelijk voedsel, dan bemerken wij eerst, dat de fundeeri'ng niet op een losse zandgrond gebouwd is. Den 8sten Augustus 1875 werd door den heer en mevr. Gevers van Endegeest deze Zondagsschool gesticht. C Hierbij waren tegenwoordig de plaat selijke predikant der Ned. Herv. Gem., Ds. Ruitenschilt, Mevr. Timmermans-Veis Hein, Mevr. Scholten, Merv. Ten Bosch, Mej. C M Huge., en Mej. Hoogstraten. In 1888 werd als tijdelijk en in 1890 als vaste hulp benoemd Mej. N. van Zijd veld, en sedert een 20-tal jaren is als medehulp opgetreden Mej. M. van Griet- huijsen. De eenige overlevende vanaf de op richting zijn thans nog Mej. Huge en Mevr. ten Bosch, doch deze laatste is al sedert jaren niet meer in onze gemeente woonachtig. Mej. Huge werd bij de oprichting aan gesteld als Hoofd en is al die jaren, wij mogen, in den vollen zin des woiords, zeggen een onvermoeid arbeidster geweest in den Wijngaard des Heeren. Algemeen geacht en bemind om haren grooten eenvoud is mej. Huge, ondanks haar hoogen leeftijd, nog eiken Zondag op haar post, trouw bijgestaan door de da mes van Zijdveld en van Griethuysen, die haar den arbeid helpen verlichten. Het is steeds een harer hoogste ide alen geweest; de jeugd het pad der wijs heid en deugd te leeren kennen en boven al te brengen tot den weg der zaligheld. Deze taak is niet altijd een gemakke lijke, doch wanneer men haar hoorde of zag, zal men moeten erkennen, van hare leiding ging een hooge ernst en wijding uit, die weerklank vond in de harten der leerlingen. Vele jongere levens zijn door den dood van haar zijde weggerukt, welk leed bij haar een diepen indruk maakte, maar ook heeft zij het genoegen mogen sma ken een aantal goede vruchten harer air- beid, die zij met zoo grobite liefde vol bracht, te oogsten. Moge het dan ook en Voor de Zondag school en voor Mejuffr. Huge een waar lijk gouden jaarfeest worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Marinus, z. van G. M. Fissen en S. M. Gor.dijn; Hendrika Elisabeth Johanna, d. van J. ten Haken en M. van VUliet. Ondertrouwd: C. F. M. Piedk te Lei den en A. L. M. Creyghton te Oegst geest. Overleden: C. B. Oarthuijs, 77 jaar, echtgenoot van J. W. SchoOrel. KATWIJK AAN ZEE. Voor de eerste keer afslag van ha ring op 29 Juli. 1 partij 68 kantjes M.H. van f 25,30 31,75. 2 kantjes M f 23 per kantje. Afslag op 30 Juli: 30 kantjes N.H. f 32,25, 160 kantjes R.M. f 25,7525. Gistermorgen is alhier ter hoogte van den vuurtoren het lijk aangespoeld van een ongeveer 28-jarige vrouw, welke Zondagmiddag te Hoek van Holland bij het baden in zee is verdronken. 'Naar wij vernemen, was de ongéluk kige gehuwd en moeder van 3 kinderen. Door den heer Parlevliet is verlof aangevraagd voor de localiteit van per ceel Voorstraat 20, tot den verkoop van alcoholhoudende dranken anders 'dan ster ken/ drank. Door de vereeniging ,,strandevan gelisatie" wordt weer geregeld twee maal per weelc godsdienstoefeningen gehouden op het strand. Donderdagmiddag trad als eerste spreker op Ds. Voorsteegh, Ned. Herv. pred. al hier, welke zijn gehoor bepaalde bij de „Verwoesting van Jeruzalem." Daarna trad op Ds. Kouwenhoyen, Geref. pred. te Leiden, welke sprak over: „Iets zoe ken, wat verloren was geraakt". Vooral dezë ernstige rede van den grij zen predikant werd met stille aandacht gevolgd. Er .was als altü4, veel belang stelling. "V— Radio-Programma- Wat er vanavond te hooien Is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.(Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.Londen en Daventry. Muziek. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. .Waarschijnlijk door overvoeding stierf gistermiddag plotseling het paard van den melkslijter D. v. D. alhier. Zeer zeker een belangrijke schadepost. Door het bestuur der Coop. Ver- bruiksvereeniging „Helpt elkander" is in de bakkerij aangebracht een electrische tuimeldeegmachine en tevens een meel- zeefmachine, door welke de bloem geheel gezuiverd in de deegmachine komt. Beide machines voldoen aan cl: hoogste ei schen der hygiëne, welke voor de bereiding van brood te bereiken zijn. Tevens heeft men het voordeel, dat in minder tijd, meer brood kan worden gebakken. De Coop, bakkerij is de eerste in ons dorp, welke met deze machines werkt. Tevens is aan deze vereeniging; verbon den - een spaarbank voor hunne leden, welke een rent»: uitkeertvan 4V2 pet j Het kantoor voor deze spaarbank is el ken werkdag geopend van 91 2uur voor- middags. HILLEGOM. In „Flora" had de aanbesteding plaats van het wederopbouwen van het Bur- gerwoonhuis in de Hoogewerfstraat no. 4., dat op 2den Pinksterdag een prooi der vlammen werd, en toebehoorencl aan den heer J. A. van der Zanden. De uitslag was als volgt: C. J. Jansen f2983; Joh. Seijsener en Zn. f3350; Fir ma van der Jagt f3390; Gebroeders Rans dorp te Lisse f 4490. Exclusief schilderen i en electriciteit. Voor zoover met aange geven wonen de inschrijvers te Hille- I gom KATWIJK AAN DEN RIJN. De aanvoer van vroege aardappelen 1 gaat iederen dag minderen, terwijl die 1 van Eigenheimers toeneemt. In den loop der week was er flinke opleving te bespeuren, docli einde der week 1 kwam men weer op den prijs van vo rige week, een voor Yelen niet loonen-1 de. Met de bloemkool loopt het goed. In andere streken is de bloemkool bij na op, terwijl hier juist nu de massa I komt. Voor buitenland wordt flink ge waagd. De minderwaardige, de 3de soort wordt ingezouten. Op de gewas sen valt bij enkelen nog al, wat aan te merken. Met de prijzen voor dit pro duet loopt bet goed. Ook bospeen blijft gevraagd en de aanvoer is nog van beteekenis. Er is geen reden tot klagen De verplegingsartikelen van „Héf Groene Kruis" zijn beden vanuit bet magazijn Voorstraat overgebracht naar bet magazijn bij de ziekenbarak aan de Tol. Een aanwijzing voor diegenen die ze noodig mochten hebben. Plannen zijn in wording om *t Wees buis dienstig te maken voor openban BeBwaarschool. Dan zou daarna de oude bewaarschool kunnen worden af gebroken als zijnde een buitengewone „sta in den weg" voor bet aldaar druk ke verkeer. Ned. Herv. Kerk. v.m. 9.30 en n.m. 6uur Ds. Bollee (in bet zaaltje Kerk plein. Geref. Kerk. v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. K. van Veen van Scbellingwoude. WASSENAAR. Geboren: Cornelia Jacoba Petronella, d. v. J. G. Konings en Geertruida Emil- lie, d. v. R. G. W. Berends en A. M. E. Homan; Eernest Josephus, z. v. H. G. Hendriks en C. S. Blanken. Overleden: H. Duijndam. Ondertrouwd: L. Nielsen en C. Vroomhout. Gehuwd: J. H. Tèrheijden en J. vafl Haastrecht; P. W. M. v. d. Klaauw en J. P. -Hoogstraaten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Zondag-voorm 10 en nam. 2.30 uur Ds. Dönszelmann. nam. bediening H. Doop. School Zijdeweg. Zondagvoorm. 10 uur nog niet bekend. Geref. Kerk. Zondagvoorm. 10 ennm. 5 uur Ds. v. d. Heijden. Voor het M.U.L.O. examen diplo ma A is te 's-Gravenhage geslaagd A. v. d. H. alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteravond ging iemand met zijn auto een ritje maken op bet strand. 'tGing eerst goed, maar pl.m. 6 K.M van 'tdorp verwijderd, werd 't strann te zacht en kon de auto niet verder Met behulp van eenige paarden is de auto toen tot voor het dorp getrok ken ,tot de straat weer vast genoeg bleek te zijn en de auto op eigen kracht verder kon gaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2