NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 28 JULI 1925 Dag-Agenda. Dinsdag 28 Juli 'sav. acht uur „Je- ruël" 1© Groen©9teeg 16. Bijbelbespr. De avond- nacht- en Zondagsdienst ;der apotheken wordt van Maandag j27 Juli tot en met Zondag 2 Aug. a.s. j^Taargenomen door de apotheken van [de h.h. A. J. Donk, Doezastraat 31, te lefoon 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat '35, telefoon 136. door hem meegemaakte expeditie in Indië de Atjeh medaille en het eeretee- ken voor belangrijke krijgsverrjichtin- j gen. Mr. G. H. van Bolhuis f Te Utrecht is Zaterdag overleden, 84 jaar oud, de heer mr. G. H. van Bolhuis !oud president van het Hoog militair Ge rechtshof, ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, en comman deur in de Orde van Oranje Nassau. Het benoemingsrecht. Een eigenaardige kwestie wordt uit Nijmegen gemeld. In de laatste vergadering van den Raad van Arbeid te Nijmegen werd door een da* leden gevraagd of in de vacature van hoofd der af deeling comp tabiliteit reeds door het dagelijksch be stuur was v&orzien. De voorzitter deelde daarop mede, dat terzake eenige moei lijkheden waren gerezen, doordat de Verzekeringsraad had medegedeeld dat het departemnt van arbeid, enz. er op stond, dat, indien een geschikte candi- daat uit een door het Rijksbemiddelings bureau te verstrekken opgave ware aan te wijzen, deze moest worden benoemd. Het dagelijksch bestuur kon zich, uit hoofde van het aan den raad toekomen de zelfbestuur, hiermede niet vereeni gen en wenschte het hem krachtens art 52 der Radenwet gegeven benoemings recht aan zich te houden. Aldus was den Verzekeringsraad ook bericht. De raad sprak eenparig als zijn meening uit, dat dit de eenig juiste houding van het bestuur mocht zijn. Een herinnering. Gistermorgen werd in de vroegte na mens de Koningin-Moeder een krans gehangen op het graf van Ghristoffel Pullmann, den grenadier van de lijf compagnie in het regiment infanterie van den Prins van HessenDarmstadt, die den 27sten Juli 17877, bij de verde diging van het paleis te Soestdijk het leven liet. Kwitanties zonder zegel. Het komt vaak voor in deze streken, zoo meldt men uit Sliedrecht, dat per sonen worden beboet, die op kwitan ties boven f10 geen zegel hadden ge plakt, zulks om een dubbeltje uit te sparen. Dezer dagen kregen registratie ambtenaren eenige wissels van een vee houder uit Giessendam in handen, waar op geen zegel was geplakt. Deze waren afkomstig van Boerenbonden, graanhan 1 delaars, enz. Tegen hen zijn nu boeten geëischt, resp. f500, f600, f1000; fi500 en f1600. De ez-keizer naar Zandvoort. De ex-Keizer van Duitschland zal een veertien dagen te Zandvoort als gast van baron Von der Heydt komen vertoeven. Dit bericht zal voor de vele Duitsche j gasten die in dit dorp vertoeven, wel een welkome mededeeling zijn. Bij het vorige verblijf ten huize van baron Von cier Heydt was er al een groote belang stelling van Duitschers, die daar hun vacantie doorbrengen. Syndicalistische metaalbewerkers. In de Zondag te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer H. J. Smink gehouden jaarlijksche veergade- ring van de syndicalistische federatie van metaalbewerkers zijn, naar de Tel. meldt resoluties aangenomen tegen oor log en oorlogsvoorbereiding en tegen de overwerkvergunningen. Het Nederlandsch-Belgische verdrag. Naar gemeld wordt, heeft nieuwe Belgische regeering naar aanleiding van de ernstige critiek in Nederland op het ontwerp-verdrag tot herziening van het tractaat van 1839, aan de Nederland sche regeering medegedeeld dat zij be« reid is in de financieele bepalingen enkele wijzigingen aan te brengen, die ten deele tegemoetkomen aan de bezwa rèn van Nederlandsche zijde geuit- Een cTer belangrijkste concessies, in deze is een wijziging van de bepalingen in artikel IV van het verdrag, regelende de kwestie van de Schelde. Volgens het ontwerp-verdrag kan Nederland tot na- koming van de verplichting tot bevaar- baarmaking van de Schelde verplicht worden door België tot het doen van i de uitgaven. België is nu bereid deze "bepalingen zoodanig te wijzigen, dat, wahneer Nederland ten bate van Antwerpen verbeteringen in de Schelde moet aanbrengen, de kosten hiervan voor Nederland niet liooger zul len zijn. dan het bedrag, dat beide lan den in gemeenschappelijk overleg in het verdrag als een maximum zullen vastleggen. Mochten kosten van even- tueele werkzaamheden boven dit be drag uitgaan, dan zullen deze door de [Belgische regeering worden gedragen. Ook inzake de kosten van de aan te leggen kanalen is de Belgische regee ring bereid, een andere financieele rege ling te overwegen, die voor Nederland financieel minder bezwaarlijk is. Stremming van verkeer. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid Holland brengt ter ken nis. van belanghebbenden, dat wegens het uitvoeren van bestratingswerken op den Rijksweg van 'sGravenhage naar de Noord Hollandsche grens onder Was senaar het gedeelte van dien weg tus- sclien den Zijdeweg en de Laan van Oud Wassenaar voor het verkeer met rij- en voertuigen in de richting 'sGra venhage zal zijn afgesloten, zoolang als de werkzaamheden zullen duren, en dat het verkeer kan plaats hebben over de Laan van Oud Wassenaar (Stoeplaan) den Achterweg en den Zijdeweg naar de viaduct over genoemden Rijksweg. Nieuw theeland op Jvaa. Volgens het „Alg. Landb. Weekbl." is de Thee-Cultuur Mij. Sindang Panon met een kapitaal van f300.000 in oprich ting. De terreinen voor de onderneming liggen ongeveer 17 K.M. ten N.O. van Poerwakarta Rapporten van de N.V.D.M. en C Wa tering en den heer C. M. Hamaker Sr., super intendent van thee-ondernemin gen, spreken van het perspectief voor deze cultuur op genoemde gronden en de gunstige omstandigheden betreffen de werkvolk en transport. Georg. overleg in Onderwijszaken. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft Vrijdag aan zijn Departement geïnstalleerd de nieuw ingestelde bijzondere commissie voor georganiseerd overleg in onder wijszaken. In zijn rede wees hij er op, idat reeds lang behoefte werd gevoeld aan een Commissie, welker taak het was om hare aandacht te schenken aan en te adviseeren omtrent verschil lende onderwerpen, rakende de rechts positie van het onderwijzers corps. Het verheugde den Minister zeer dat thans in die behoefte is voorzien en vele ou de rwijzersorganisaties in de Commis sie vertegenwoordigd zijn. Na een korte opmerking te hebben gemaakt ever de werkzaamheden der commissie en de begrenzing dier werk zaamheden len opzichte van de taak van andere soortgelijke colleges als. de onderwijsraaij, besloot hij met 't uit spreken van den wensch, dat Üe be moeiingen der commissie zouden blij ken ten goede te komen aan het on derwijs, in het algemeen, en in het bij zonder zouden strekken in het belang van don onderwijsraad. De voorzitter, jhr. mr. dr. W. D. de Jonge, 's Ministers réde met een enkel woord beantwoordende, zeide liet op hoogen prijs te stellen, dat de Minis- ter, als een van zijn laatste regeerings- daden in zijn tegenwoordige functie, persoonlijk de commissie heeft willen installeeren. Hóe wel niet blind voorde zware taak, waarvoor de commissie zich ziet geplaatst, betwijfelt hij niet, 'dat de commissie, die taak in eensge zinde samenwerking volbrengende, be antwoorden zal aan het doel, waarvoor zij is in het leven geroepen. Verschil lende vertegenwoordigers der van de commissie deel uitmakende vereeni- gingen sloten zich hij deze woorden aan. BUITENLAND. HET MIJNCONFLICT IN ENGELAND Bemiddeling der regeering. Baldwin heeft gister de commissie van het congres der vakvereenigingejn in gehoor ontvangen, welke volmacht heeft, om te onderhandelen met het door de regeering benoemde hof van onderzoek. Deze commissie drong er bij den eersten minister op aan, dat hij den mijneigenaars zou verzoeken, hun oor spronkelijke voorstellen in te trekken. De mijnwerkers zijn bereid om on der de bestaande voorwaarden aan het werk te blijven, zoolang de onderhan delingen duren. Baldwin verzekerde de commissie, dat hij alle pogingen in het werk wil stellen om leien gelukkige oplossing van het tegenwoordige conflict mogelijk'te maken. Vandaag wordt een kabinetsraaid gehouden, na afloop waarvan Baldwin de vertegenwoordigers der mijneige naars zal ontvangen, om de begonnen onderhandelingen voort te zetten. Over het algemeen is de opvatting dat de crisis bezworen zal worden, te meer daar de regeering, naar het schijnt, bereid is, voorloopig e:en sub sidie voor de mijnindustrie beschik baar te stellen. Algemeene staking in het Saargebied. Gisterochtend is in het Saargebied de aangekondigde groote mijnwerkers staking begonnen. Men rekent dat 74000 mijnwerkers aan deze staking deelnemen. Ook de metaalbe werkers op de rnijn- bijdrijven sloten zich bij dü staking aan, zoodat de geheele Saarindustriel volkomen stil ligt. Het conflict spruit voort uit de afwijzing van looneischen. DE ONTRUIMING VAN HET ROER GEBIED. De Duitsche bla'den, die herhaal delijk in twijfel hadden getrokken, of de Franscnc regeering bereid was, te seldorp en Duisburg te ontruimen, gelijk met het Roergebied ook Dus- constateeren thans met groote tevre denheid dat men ook met de ontrui ming van Dusspldorp begonnen is. Het grootste gedeelte van het te Dusseldorp gestationneerde artillerie regiment is reeds gistermorgen afge marcheerd. De ontruiming van Essen maakt eveneens groote vorderingen. Men neemt aan, dat de laatste! Fran sche troepen in den naoht van Dins dag op .Woensdag Essen ziillein ver laten. ENGELAND EN RUSLAND. Verklaringen van Chamberlain. In antwoord op een vraag van Tre- velian deelde minister "Chamberlain gisteren in Ihet Lagerhuis mede, dat hij de aandacht van Radowski heeft ge vestigd op het optreden van de sow- jet-regeering, waarover de Britsche re geering zich heeft te beklagen. Het zou echter niet wenscheiijk zijn, zeide de minister, over alle klachten van dien aard in bijzonderheden mededee ling te doen. Nadat Ken worthy de vraag had ge steld of het Huis voor het reces na dere inlichtingen kon verwachten, zei de minister dat Rusland zich niet houdt aan de bepalingen van het han delsverdrag, waarin wordt gezegd, dat de sowjet-regéering geen enkel vij andige beweging tegen het Britsche rijk in eenig deel van de wereld zal aanmoedigen of in de hand werkpn. Op andere vragen antwoordde de minister later nog, dat de! feiten waar het hier om gaat bekend zijn en dat hij hoopte, dat de leden geen nadere bijzonderheden zouden verlangen. Een lid vroeg of het waar was, dat leden der sowjet-regeering er zich openlijk op hebben beroemd, dat zij de belangen van het Britsche rijk onder mijnen, waarop i Chamberlain ant woordde: indien zij dit hebben gedaan, dan hebben zij te yroeg gejuicht. DE STRIJD IN MAROKKO. De oorzaken van hef conflict. In eèn artikel in de „Europaische Revue'", getitelS: y,De betekenis van den Rifoorlog vopWFran'fcfijk en voor Europa"', schrijft ^rof. Marcel Ray, een kenner van Nbord-Afeika o.m. het volgende: v:-olv-vo" -9bied Er zijn in hoofdzaak Wéè" oorzaken van den strijd dié- thans in Noord- Af rika gevoerd wordn a M-? a Deze Rifoorlog, is vooreerst een volksverhuizing, eéh'ïnva? van arme, maar oorlogszuchtige bergstammen in de door Arabieren bewoonde laag vlakten en steden, /die' het rijkste deel van Marokko vormen. De tweede oorzaak moét gezocht worden in de omstandigheid, dat Ma rokko verdeeld is in twee ongelijke zo nes, die onder het protectoraat van twee Europeesche naties staan, die on gelijk van macht zijn, en die op ge heel andere wijze haar arbeid van ko- loniseeren opvatten. De volkomen mislukkihg van de Spaansche kolonisatie heeft, meent Marcel Ray, den inval der Berbers uit het Rifge.bied in de Fransche zone materieel en moreel mogelijk ge maakt en de verkeerde grensafschei- ding der beide zones geeft aan deze onderneming, die anders een zuiver plaatselijke beteekenis zou hebben, eën algemeen karakter. De verdere ontwikkeling van dit conflict, hangl; z.i. in hoofdzaak af van het resultaat der diplomatieke on derhandelingen tusschen Parijs en Ma drid ènvan de publieke opinie in Frankrijk, die moeilijk aan hel denkbeeld kan wennen om thans weer menschenleyens en geld voor een mi litaire operatie te moeten offeren. De werkloosheid te Boedapest. In afwachting van een verbetering in den economischen toestand hebben de financieele instellingen besloten met de percsoneelsafvlociing op te houden. Op het oogenblik zijn 8000 bankbe- ambten zonder betrekking. Het aantal werkloozé bedienden bij de overige particuliere ondernemin gen bedraagt 1200 en dit aanjtal stijgt nog steeds. DE TOESTAND IN DE VER. STATEN Op het gebied van handel en nijver heid heerscht er op 't oogenblik in de Unie een zekere mate van slapte, die zich, zegt de N. R. Crt, trouwens in dezen tijd van het jaar gemeenlijk voordoet. Niettemin is de bedrijvigheid naar in een door het Londensche kan toor van de Guaranty Trustcompany ontvangen telegram wordt opgemerkt, toch bepaald, grooter dan een jaar ge leden. De efféetenkoersen, de goederen- prijzen en ook de geldkoersen zijn vast met een neiging tot verdere stij ging. De groei van de gewasen is over liet algemeen genomen gunstig te nee- men. In de fabrieksbedrijven was het aantal arbpiders in Juni 1.1 pet. klei ner dan in Mei; Het totaal van de uit betaalde loonen was 3.1 pet lager, ter wijl de loonen per hoofd ongeveer 2.1 pet. kleiner waren dan in de maand tevoren. De maisöogst, Üie op 3.095 mill'oen bushels geschat wordt is op dien grond slag op twee na de grootste in de ge schiedenis der Vereenigde Staten. De productie aan staalbloklcen was in Juni 3.207.056 ton, tegen 3,458.253 ton in Mei en 2.965.676 ton in Juni '24. Het. gemiddelde per dag was 123,348 ton, tegen resp. 133.010 en 82.627 ton. Het aantal wagonladingen in de week geëindigd 4 Juli bedroeg 864.452, tegen 757.904 verleden jaar om dezen tijd. Voor de eerste zes maanden ver toonde het aantal wagonladingen 'n nieuw record en was 5.1 pet. boven verleden jaar 1.2 pet. boven het vorige record, nu twee jaren geleden. Het aantal bouwcontracten was in Juni slechts 7 pet. beneden het record cijfer van April en 40 pet. hooger dan een jaar geleden. De export van ka toen was in Juni 217.786 balen tegen 330.967 in Mei en De uitvoer en de invoer in Juni wa ren met 326 millioen ongeveer in evenwicht. De totale uitvoer in het afgeloopen dienstjaar was 4.858 mil lioen; de invoer 3.825 millioen dollar. De uitvoer van goud heeft nu al zeven maanden achter elkaar den invoer van dit metaal overtroffen. KORTE BERICHTEN. Het communistische rijksdaglid Emil Eichhorn is te Berlijn overleden. Het tegen de Fransche communis ten Vaillant Couturier en Cachin uit gesproken vonnis (zes maanden ge vangenisstraf en 1000 b ancs boete) is door het Hof van Appèl bevestigd. Coolidge heeft verklaard, dat de Amerikaansche ontwapeningsconferen tie dit jaar waarschijnlijk niet meer. bijeen zal komen. Gistermiddag is een stoet van 6000 stakende boekdrukkers en metaal arbeiders door de straten van Brussel getrokken. Rijkspresident von Hindenburg zal op 11 Augustus naar Munchen gaan, waar- hij den 12en officieel door de Beiersche regeering zal worden ontvangen. Volgens het „Prager Tageblatt" zal begin Augustus te Weenen een spoorwegconferentie plaats vinden, over de vaststelling der tarieven in het internationaal verkeer. De malaise in de Roermijnen wordt steeds grooter. Verschillende mijnen hebben opnieuw een aantal ar beiders den dienst opgezegd. De bekende leider van het bureau dei* medische constateeringen te Lour- des, dr. Marchant, is aldaar op 67- jarigen leeftijd overleden. GEMENGD NIEUWS. Arme kleine. Van de passagiersboot Groningen IV, van de GroningenLem mei'Stoombootmaatschappij, kapitein Schaafsma, gistermiddag van Amster dam in de Lemmer binnengekomen, is gistermorgen tusqchen Marken en Urk een vijfjarig meisje over boord geraakt en verdronken. De kleine was met haar moeder en broertje op reis van Amster dam naar Oosterzee. Alle pogingen zfjn aangewend om de kleine te redden, doch men heeft alleen het stoeltje, waarop ze had gezeten, kun nen opvisschen. Zijn kind gedood? In het gezin van den arbeider J. S., wonende Corver- straat te Rotterdam werd gistermorgen de hulp van een geneesheer ingeroepen voor een vijfjarig jongetje uit dat gezin. De dokter kon slechts den dood vaststel len,, doch daar de omstandigheden hem verdacht voorkwamen, stelde hij de po litie met het geval in kennis. Deze stel de een onderzoek in en uit 'de verhoo- ren, die zij aan de buren afnam, bleek, dat de vader het jongetje Zaterdagmid dag tegen den muur van een veranda gegooid had, waarop het knaapje be wusteloos was blijven liggen. 'sZondags is het ventje overleden. De vader is gearresteerd, doch hij ont kent cle daad bedreven te hebben. Het lijkje, dat voor de gerechtelijke- sectie in beslag genomen is, vertoont geen uiterlijke sporen van geweld; slechts enkele blauwe plekken zijn op het lichaam waargenomen. Luchtballon gedaald. Te Twikkelo (Ov.) is gisternacht een luchtballon ge daald, waarin twee Belgische lucht- vaarders waren gezeten. Zij waren Zon dag met nog vier andere ballons te Gent opgestegen. Duinbrand. Onder de gemeente Schoort is een oppervlakte van 5 HA., begroeid met heide en andere gewassen afgebrand Onachtzaamheid met- bran dende lucifers, sigaren of- sigaretten van wandelaars schijnt hiervan de oorzaak te zijn. Overreden en gedood. Maandagmid dag wilde de 75jarige L. de Maliebaan te Utrecht oversteken. Toen hij twee a drie meter op den rijweg was, zag hij plotseling in snelle vaart de vrachtauto van den aardappelhandelaar W. op hem afkomen. De oude man wilde terugkee- ren, doch de auto had hem reeds ge grepen. Zwaar gewond werd hij naar de rijksklinieken vervoerd, alwaar hij spoedig na aankomst overleed. De auto is door de politie in beslag ge nomen voor een deskundig onderzoek. Waarschijnlijk is het ongeval toe te schrijven aan het zeer vlug rijden van den chauffeur. Brutale diefstal: Te Zaandam zijn, vermoedelijk in den nacht van Zater dag op Zondag, 300 balen lijnzaadsclii! fers, uit de Oliefabrieken 't Hart en de. Zwaan der N.V. voorheen A. Honig ge stolen. Radio-Programma. Wat er .vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Ziirich, 515 M.) Concert. 5/20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.;(Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Eiffeltören, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.Londen en Daventry. Muziek". 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.10 NSF. Christelijke Radio-omroep. Zie programma hieronder. 8.20 (Londen en Daventry). Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuwstijdin gen. Nederl. Christ. Radio-vereeniging Hedenavond te ongeveer acht uur zal door middel van den zender der NSF te Hilversum, golflengte 1050 M., het volgende programma worden uitge zonden. Sprekerde heer Wi. F. C. Scheps van 's Gravenhage, propagandist van de Ge reformeerde vexeeniging voor Drankbe strijding. Onderwerp: „Na vijf en twin tig jaren". Medewerkster voor het muzikale ge deelte: Mej. W. Vermooten van Utrecht. Progamma derr te zingen liederen: 1. Ogni sabato avrete illume acceso, van Gordigiani. 2. Ombra mai iu, G. F. Handel. 3. Ich weiss dass mein Erlo'ser lebet, Aria uit: „Der Messias", van Handel.' 4. Er weide seine Herde. Aria uit: „Der Messias", van Handel. 5. Orgelmuziek. Aangenomen wordt, dat de dieven, die tenmintse met hun vieren moeier zijn geweest om de balen uit de fabriek te sjouwen, zich Zaterdag hebben laten insluiten De partij vertegenwoordigt een waar de van ongeveer f1500. Typhus gevallen te Praag. Gedurende de laatste dagen zijn te Praag verschel dene typhusgevallen voorgekomen. Vrijdag bedroeg het aantal aange- taste personen reeds 71. Door de warmte bevangen. De vijf tienjarige zoon van de wed. Offringa ti Nieuw Vennep voelde zich, waarschijr lijk door de warmte bevangen, plotse ling onwel. De onmiddellijk ontboder geneesheer kon slechts dan dood con- stateeren. UIT DE OMGÉVING. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad Vergadering \an hedenmorgen. Voorzitter ue burgemeester, de lieer j. v. d. Meulen. Aanwezig alle leden. Na opening met ainotsgebed en goed keuring van de notulen worden eenige ingekomen stukken bekendgemaakt, w.o. een mededeeling van den Minister van Arbeid, dat de Rijksuitkeering aan lia- zerswoude voor 1925 is vastgesteld op f 7162. Verder is ingekomen een adres van 59 boomkweekers, eerst onderteei-cenct door de heeren A. J. Pannebakker en j. Pels, waarin gevraagd wordt om van gemeentewege een brug te doen leggen in den Loetervveg. Gevraagd wordt een brug met betonnen onderbouw, en ijzeren bovenbouw met een doorvaartwijdte van 3 M. De brug zou moeten komen te lig gen 17_ M. ten Westen van den tuin van den heer T-. .Wezelenburg. Met het oog op den Korten tijd van voorbereiding waarover men voor deze vergadering ftad te beschikken, worde be sloten het adres in handen van B. eij W. te stellen. Vervolgens komt ter tafel een verzoek van den burgerwachtkring „Rijnland- Oost" om een subsidie voor te houden sdhiietwedstrijden. Deze steun is noodig geworden, doordat het rijk zich in dit opzicht ga'andeweg meer terugtrekt. B. en W. stellen voor, inplaats van f23 f 10 beschikbaar te stellen. De heer van Beek bepleit op verschil lende gronden een toestaan van het ge heele gevraagde bedrag. Het rijk kan. momenteel zijn inperken van yerscnillende subsidies motiveeren, maar vopr onze ge meente kan deze f 25 toch geen bezwaar zijn. Het verdient waardeering en aan moediging, dat een aantal jonge men- schen zich door de burgerwacht in dienst stellen van het gemeentebelang. De Voorzitter meent, dat de Ge meente niet meer dan het rijk tot steun aan de burgerwacht verplicht is, en geeft kt ovenyeging slechts f 10 te ge(en. De f.eer v. Beek handhaaft zijn voor stel, dat echter niet wordt ondersteund en düs niet in behandeling komt, waarmede het voorstel van B. en W. is aangenomen. Een verzoek van den heer Huisman om wijziging van zijn aanslag in de hondenbe lasting Wordt in gunstige overweging g. - nolnen en aan B. en W. ter afdoening gegeven. Aanbieding heeft vervolgens plaats van de gemeenterekening over 1924. Zoo a's het er thans voorstaat is,er een batig saldo van f 7570,97V2, dat voor 11 doei to dan ken.is aan het saldo der biiily igewónc r- - kening.die gunstig werd r<eïjv loeu door het voor d re-'aWri: vin d n gem ecrite toren

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2