De Hitte NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 27 JCTN1 1925 Dag-Agenda. Dinsdag 28 Juli 's av. acht uur „Je- uël" le Groenesteeg 1G. Bijbelhespr. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juli tot en met Zondag 2 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken van de h h A. J. Donk, Doezastraat 31, te lefoon 1313 en G. F. Rcyst, Steenstraat 35. teleloon 136. RECLAME. veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhafdt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. Glazen buisje 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 429^ (i Gld.) en het maximum tot 50 Zloty (25 Gld). Amundsen naar ons land. Naar de T e 1 e g r. meldt, is het de Hollandsche Concertdirectie, dr. G. de Koos, mogen gelukken, den beroemden poolreiziger Amundsen, voor hij in Oc tober naar Amerika vertrekt, waar hij over nieuwe poolreizen moet onder handelen, voor een korte tournee door Europa te contracteeren. Behalve ver schillende groote steden in Duitscl)- land en Frankrijk zal Amundsen ook Nederland bezoeken. Hij zal op Don derdag 24 September a.s. te Amster dam in het Concertgebouw (groote zaal) een lezing met lichtbeelden hou den over zijn jongste reis. Het departement van onderwijs. De Onderwijs Centrale omvattende de volgende bonden: Federatie van Ned. Onderw. Genootschap, Ver. van Hoofden van Scholen, Unie van Chr. Onderwijzers, Ver. voor M.U.L.O. Bond van Onderwijzeressen bij het Fröbel onderwijs en den Bond van Leeraren bij. het Nijverheidsonderwijs, heeft aan minister Colijn een telegram gezonden waarin zij ernstig aandringt in ver band met persberichten op handha ving van een afzonderlijk 'departement van onderwijs. Koninklijk Paleis. Het Koninklijk paleis aan 't Noord einde zal van 29 Juli tot nader bericht froor de publieke bezichtiging zijn open" gesteld. Handelmet Perzië. De Minister van Buitenlandsclie Za ken brengt ter algemeene kennis, dat de consul-generaal der Nederlanden in algemeenen dienst, mr. A. van de San- de Bakhuyzen, die onlangs van een 'dienstreis naér Perzië is teruggekeerd, voor belanghebbenden bij den handel op dat larid zal te spreken zijn: te Den Haag in een localiteit van bet Depart, van Buitenlandsclie Zaken, Plein 23, op Dinsdag den 28sten dezer, des voor- j middags van 10 tot 12 en des namid j (lags van 2 tot 4 uur. Dr. W. B. van Staveren f Te Soest is, 61 jaar oud, overleden dr. W. B. van Staveren, die gedurende (vele jaren als medicus te Botterdam is 'werkzaam geweest. Van de opening fvan de stichting Eudokia af tot zijn vertrek uit deze gemeente is de over- ledene daar buis-medicus geweest. Hij was er tevens belast met het onderwij; aan de zusters. Dr. van Staveren is ook op politiek terrein vele jaren werkzaam geweest Hij is lid geweest van de Provinciale Staten van Zuid-Holland en van den gemeenteraad heeft bij deel uitge 1 maakt van 1 September 1893 tot 1 Sep tember 1897, van 26 October 1898 tot September 1905 en van 18 November 1908 tot. September 1911, toen hij zicK niet meer herkiesbaar stelde. Dr. van Staveren was officier in de .orde van Oranje Nassau. Een merkwaardige grafsteen gevonden Tot dusverre diende een oude graf steen voor de openbare school te Schier monnikoog als stoepsteen. Wel was het bekend dat dit een grafsteen was, doch J bijzondere waarde werd er niet aan gehecht. Deze week werd echter de s:een gekeerd en bemerkte men het volgende merkwaardige opschrift op 'den steen: Anno 1658 den 4 Mart sterf Die eerbare Gertie Cornelis de Huisfrow van Petrus Marswal Tcnnemeister van Frieslant Confoimy en secretaris van de Heerlychheit Schijermunckoogh Out 27 jaren'en 41 weecken en Leyt alhier begraven met twe kinder* Tevens bevond zich het volgende rijm op den steen.: 'Hier duickr en luitlrt haar glans e?: bloeyend bloem Hoe los en bJossis 's leevens pronck en roem Oeertruida baerdt de snelle en felle doodt Ontzielt se .beyde ^en'eyt s'in moeders a schoot Dus keert j het stof tot stof, terwijl de ziel Ontruckt dees ongestuime tuimelwiel Sich baedt in lust en rust. O mensch gij dwaalt So ghy Uj stond: bij Nestors euw af- maelt. De Socialistische protesten. De Soc. Democraten hebben Vrijdag avond te '9GravenHage de laatsle ven de met zooveel ophef aangekondigde protetsvergaderingen gehouden. Als sprekers traden op de heer Ter Laan en Vliegen. De toon was tamelijk mat. Men begon le begrijpen, dat men bezig is zich zich belachelijk te maken. De toon was ook een weinig veran derd. Had de heer Schaper twee dagen tevoren gezegd dat er in geen geval een kabinet-Colijn mocht komen, thans tapte men uit een ander vaatje en sprak men voornamelijk over wat er gebeu ren zal als straks het kabinet-Colijn aan het werk is. Dat de roode heeren een weinig in angst zitten bleek duidelijk uit wat de heer Klerekooper betoogde. Voor den heer Colijn der reactie had hij wel respect. Want wat men ook mocht zeggen, Colijn is dan toch maar een kerel uit één stuk. Maar nu had hij gehoord, dat het pro gram van den heer Colijn veel meer de mocratisch zou zijn dan verwacht en.... door de S.D.A.P. gehoopt werd. Dat vond hij, voor de S.D.A.P. natuur lijk, verschrikkelijk. Dat in geen geval. Voor zulk een Colijn zou hij niet dan erachting kunnen hebben. Zoo wrongen de heeren zich in dui zend bochten, om hun figuur'althans een beetje te redden. En toen werden' de demonstranten', vv.o. ook uit Leiden bedankt. Er was wel iets veranderd en Colijn trekt zich van al dat kabaal niets aart, maar ze hadden dan toch maar netjes de hoog bevel gedemonstre'ercd en voor de roode leiders geapplaudiseerd. Ze hadden hun plicht gedaan en kon den weer gaan. BUITENLAND. WILLIAM BRYAN f (William Bryan, de vroegere can- didaat voor het presidentschap der [Ver .Staten,- op wien nog dezer dagen de algemelene aandacht was geves tigd, door de belangrijke rol die hij speelde in het vermaarde evolutiepro ces, is gisteren te Dayton (Tennessee) plotseling overleden. DE STRIJD IN MAROKKO. Abd-el-Krim wil onderhandelen. Naar Abd-el Krim aan den corres pondent van de „Times" heeft mede gedeeld, heeft hij geantwoord op de Fransche en Spaansche nota, waarin hem werd. te kennen gegeven, dat de vredesvoorwaarden, die beide regee ringen bereid zijn hem toe te staan, te zijner beschikking zijn. Zijn antwoord, idat door de regeerin gen te Parijs en Madrid wellicht van daag zal worden ontvangen, geeft te kennen, dat hij tot vredesonderhande lingen met Frankrijk en Spanje bereid is, mits deze landen hem te voren een plechtige verzekering geven omtrent de onafhankelijkheid van het Rifge bied. In een afzonderlijke boodschap vei\- langt Abd-el-Krim, dat de vredesonder handelingen te Tanger zullen worden gevoerd. Tndien Frankrijk en Spanje het met 'deze beide voorwaarden eens zijn, is hij bereid, de vijandelijkheden te Sta ken en onmiddellijk onderhandelingen omtrent een duurzamen vrede aan te vangen,. 7 HET ENGELSCHE MIJNCONFLICT. De voorbereidingen voor d|3 staking. Naar 'de secretaris der Mijnwerkers federatie, Cook, in een interview ver klaarde, is er geen wijziging ingetreden in den toestand. Wij treffen, zoo zeide hij, alle voor bereidende maatregelen voor de sta king, en ook'voor de steunverleening aan de mijnwerkers en hun gezinnen. iOp het oogenblik geloof ik niet dat er vooruitzicht bestaat op het afwen den van den strijd, tenzij de regeering al haar moed verzamelt en de eige naars er toe brengt hun opze'gging en hun voorstellen in te trekken. De mijnwerkers zetten hun verde- digingsp'osten uit. Eerst hebben ze, bij wijze van tac tische beweging tegenover de opzeg ging van het looncontract per '31 Juli door de eigenaars, de aanzegging gedaan, om op dien datum het werk heer te leggen, als geen .overeen-- komst mocht worden bereikt. Verder hebben zij zich kunnen ver zekeren van den steun der transport arbeiders in geval van stopzettting der mijnen. De speciale commissie, benoemd door den Algeméenen Raad van het Trades Union Congress voor de'be handeling der crisis in het mijnbe drijf, heeft vergaderd met de uitvoe rende comité's der transportarbeiders bonden, ter bespreking van de wijze, waar,op stèun zal worden verleend aan de mijnwerkers, wanneer op 31 Juli de staking uitbreekt.. Een resolutie werd aangenomen, waarin verklaard word;, dat de mijn werkers volkomen gerechtvaardigd zijn, de voorstellen der eigenaars niet te aanvaarden, en toegezegd werd, dat >n gevaljvan stopzetting der mijnen stappen zouden worden gedaan om het vervoer van steenkool te belet ten. Donderdagavond, den laatsten dag van den fatalen termijn, zal nog een vergadering van de verschillende vak- vereieïiigingsbesturen worden gehou den, teneinde zoo noodig de te nemen maatregelen vast "te stellen. Dinsdag zal te Parijs op een verga dering van de Mijnwerkersinternatio- hale besproken worden hoe men, i.r. geval van een stopzetting in Enge land, aan het internationale vervoer van steenkool de noodige beperkin gen kan opleggen. Een rijkssubsidie aan de mijnin dustrie? In vakvereenigingskringen schijnt de meening post te vatten, dat de regee- rïng bereid zou zijn, in een of an deren vorm een tijdelijke subsidie te verstrekken. De meening, dat de regeering tot deze politiek zou overgaan, is niet alleen toié te i&vchrijven aan het feit, dat men niet in staat is een anderen uitweg uit het vrijwel vastgeloopen conflict te vinden, doch' vindt tevens voedsel in de uitlating van den pre mier Baldwin over het verleenen van steun aan de in bénarde positie ver- keerende industrieën, waarover hij in zijn Lagerhuisrede over de werkloos heid gesprpken heeft. Smith, de president der mijnwer- kersfederalie^ zou het plan te berde hebben gebracht, de Engelsche mijn industrie tijdelijk uit de Duitsche her stellingsbetalingen te ondersteunen. Tegelijkertijd loopt het tamelijk hardnekkige gerucht dat door de re- geeringscommissie voor de ^mijnindus trie een subsidie voor den duur van circa drie maanden zal worden aan bevolen, ten einde deze industrie over de momenteel heerschende crisis heen te helpen. Het land van hongersnood en middel eeuwsche toestanden. Sokoljnikow, de volkscommissaris van financiën, hield op een zitting van het Wpetsik (Centrale Uitvoeren de Comité van de Oekrajine) een re devoering. iVolgens de verslagen in de bolsjewistische bladen komendaar in o.m. de volgende passages voor: „De resultaten van een heerschap pij van vijf jaar zijn van dien aard, dat wij moeten erkennen, dat lang niet alles bij ons gunstig is. iWjj hebben veel gedaan, maar wat v/at wij bereikt hebben kan alleen als een.fundament beschouwd worden, want wij zijn er niet in geslaagd het vQproorlogsche peil weer te bereiken. Behalve de objectieve omstandighe den, die den vooruitgang belemmer den, waren er ook fouten van ons 2elf. „Al onze fouten hebben een gemeen schappelijken karaktertrek: wij had den geen vertrouwen in de methoden van economische organisatie, die wij zelf hebben geproclameerd.. Vpel hebben wij geleden van onze achterüjkheid op landbouwgebied. Op dit gebied moeten wij energieke maat regelen treffen. iWij' zeggen, dat wij bereid zijn ons naar het platteland te wenden (dat is de leus die den laatsten tijd door de bolsjewiki gelanceerd isj maar in werkelijkheid kunnen wij dat niet door voeren, want de belangen van de ste den dwingen ons soms te vergeten, welke taak wij' ons op het platteland voor oogen hebben gesteld. Gaan wij op dezen weg voort, dan zullen wij de steden en de industrie geen goe den dienst bewijzen. „Er kan van geen industrieielen voor uitgang sprake zijn, zoolang Rusland het land van den hongersnood en van Imiddeleeuwsche toestanden op land bouwgebied blijft.'" Russisch gezin door bandieten vermoord. In het Russische dorp Ratalinei heeft een vreeselijke misdaad plaats gehad. Tegen elf uur in den avond werd aan de deur geklopt van de boerderij van een zekeren Dimitriwitsj, die daar met zijn vrouw en zijn moeder woon de. Zijn zoon, leeraar aan het gym nasium te Rsjew, bracht met zijn ge zin enkele dagen hij zijn vader door en was op het oogenblik nog op de boerderij aanwezig. De zoon ging op het kloppen naar !de deur, doch nauwelijks had hij deze geopend, of hij kreeg met een zwaar voorwerp een slag op het hoofd, die hem den schedel verbrijzelde. Intussclien was zijn moeder ook naar de deur gesneld en zag in het duister eenige mannen staan. Deze vielen haar aan, bonden haar een doek voor de oogen en stopten haar een prop in den mond. Later verklaarde zij aan de po litie vluchtig eenige gemaskerde en ge wapende mannen te hebben gezien De vrouw van den leeraar werd door revolverschoten in het hoofd gewond, nadat de bandieten het huis waren binnengedrongen. Hetzelfde lot onderging de ander vrouw. T)e eigenaar van het huis had zich in een achterkamer verborgen doch hij werd door de roovers, die twee uur lang het hui9 doorzochten, rutd*kt en met revolverschoten I dood. Het kind van den leeraar en diens moeder zijn de eemige overle- enden van dit bloedbad. De misdaad werd den volgenden dag ontdekt door een buurman, die de deur open vond, en dichterbij komend liet lijk van den leeraar zag liggen. Men vermoedt, dat de bandieten veel geld dachten te vinden, daar de lee- aar den vorigen dag aan het station had opgegeven, dat hij een koffer met een groot bedrag aan geld verwachtte. Het onderzoek van de politie is tot dusverre zonder resultaat gebleven. KORTE BERICHTEN. Volgens een beschouwing in de .Daily Telegraph' 'legt Engeland groo te bezorgdheid aan den dag voor liet welslagen der Duitsch-Fransche on derhandelingen over de veiligheids kwestie. De Britsche regeering zou aan Parijs en te Berlijn wenken willen geven om gematigdheid en verzoe ningsgezindheid te betrachten. De Fransche troepen in Marokko Hebben eenige sucessen behaald. Het personeel van de nationale bank te Parijs is in staking gegaan. Men vreest, dat de staking zich zal uitbreiden. De Chineesche Kamer van Koop handel publiceert een tegenspraak van de aan haar toegeschreven beslissing tot het afkondigen van een boycot te gen Engeland en Japan. Philipp Scheidemann, de bekende sociaal-democraat en oud-rijkskanse lier, vierde gisteren zijn 60en verjaar dag. De typografenstaking bij de bla den in België is eenigszins aan het erminderen. Men verwacht, dat enke- provinciale bladen reeds vandaag weer zullen verschijnen. President Coolidge zal zijn sanc tie weigeren aan elke poging om de Tariefwet in het volgende Congres te herzien .Hij is van oordeel, dat men door wetswijziging een groote onzeker heid schept, hetgeen een ongunstigan invloed op het zakenleven moet heb ben. Het Fransche kabinet heeft be sloten, onmiddellijk maatregelen te treffen tegen de communistische pro paganda en de bepalingen uit de wet van 1881, waarbij het aansporen van' troepen tot rebellie strafbaar wordt ge steld, met alle gestrengheid toe te passen. Radio-Programma. Wat er vanavond ta hcoren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 6.NSF. Kinderuurtje, door Ant. van Dijk. 6.— (Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, ,2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.NSF. Concert, onder leiding van Fr. Lupgens. 7.Londen en Daventry. Muziek. 7.20 (Londen en Daventry.) Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, v.cl;bsr:Git S.15 NSF. Aansluiting Kurhaus. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 (Londen en Daventry). Tijdsein van Greenwich, weerbericht, nieuws tij din-, KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Egmond a. d. Hoef, E. D. Spelberg, cand. te Amersfoort. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Nieuwlande, H. Lan ning te Siddeburen. Voor Gerkesklooster, Stroobos B, P. A. Brouwer te Paessens. Jubileum. Ds. B. Tichelman, Ned. Herv. pred. te^Scheveningen, hoopt 12 Aug. a.s. zijn 25-jarige ambtsvervulling te herdeneken. Op Zondag 13 September hoöpt Ds. Tichelman een gedachtenisrede uit te •preken. Kerk en verkiezingen. Dr. M. J. A. de Vrijer vraagt in zijn Kroniek' in „Stemmen voor Waarheid en Vrede'/, wat de uitslag der Kamerverkie zingen jt'e zeggen heeft voor de Amster- damsche Hervormde Gemeente: Het zal niemand verwonderen, dat wij in deze/kroniek met groote bezorgdheid wijzen op de cijfers der verkiezingen voor Amsterdam. De Christelijk Histoxischen iS duizend. De Hervormd Gereformeerde Staatspartij 4 duizend. De Anti Revolutio nairen, waar in Amsterdam vermoedelijk maar weinig Hervormdene toe behooren, 22 duizend. S. D. A. P. 113 duizend. V. D. 23 duizend. Liberalen 25 duizend. Niemand mag zeggen: wie niet Chr. Historisch of HeiV. Staatspartij stemt, leeft met de Amsterdamsche Hervormde .Gemeente niet mede. Maar dat deze cij fers een taal spreken, dat staat vast. Zou het niet mogelijk' zijn, dat mannen als Prof. Slotemaker de Bruine, Ds. Mans- velt, Mr. Dr. Schooh en de leiders der kerkelijke kiesvereenigingen als mannen van goede trouw, vervuld van liefde voor onze 'kerk', te zamen kwamen en zich af vroegen: wat heeft de politieke stem-i ming van 1 Juli 1925 te zeggen voor het leven der Amsterdamsche Hervormde ge meente Men moet dan van die stemmen eerst nog Sloterdijk', Watergraafsmeer, Tuindorp-Oostzaan, Buik'slöot in minde ring brengen, die niet tot het strikte Am- sterdam-kerkelijke behooren. Daarnaast konden de cijfers der Kerkbezoekers, der catechisanten, speciaal den z.g. intellectu eele Catechisanten worden vergeleken. Om dan want wij willen bouwen en niet breken te vragen: wat hebben -wij te doen? Ik hoorde een stem: „Gelukkig dat 1 Juli voorbij is. Maar gauw die benauwde droom vergeten". Maar.mogen mannen zoo spreken? De cijfers zijn ons toch gegeven om ze te over 4enkën. Rome maalde van het Tuindorp- Oóstïaan mét zijn duizenden bewoiners dit jaar een eigen parochie. Onze mannen tobben daar. De stad Amsterdam-West in 1925 (en 26 en 27?) nog zander Tempel en met één zielszorgen Als wij dan geen geld hebben voor meer predikers in Am sterdam, en de vraag rijst bij die cijférs: zijn, die'ook voor dat luttele groepje noo dig?, moet Ipsize methode veranderen T Meerorganisatie van hét pastorale werk! eri^def catechese van die randen 'der stad, Waarjde bevolking heen'stuwde? Minder onderjing^gekrakeel Ik heb nog niemand ontmoet/ die met mij uit vervaring over deze cijfers zulk een commissie begeerde. k Ik wacht.af. Maar qiia..November weer booze woorden onder de orthodoxen van Amsterdam vernemen, de honderd duizenden trekken zich daar blijkens den ien Juli volstrekt niets van aan. En art. 36 der Nederlandsche Geloofsbelijdenis is hun als egn runenspreuk1., De lezing daar- dan, variata of invariata, is hun onver schillig. Maar ons ligt het leven onzer Kerk op het hart. Zij moge in de wonderlijke variatie harer mogelijkheden en lcansén, in de merkwaardigheid harer levenskracht, dood verklaard honderdmaal en zie, ze leeft, nog voor heel ons volk met het ééne Evangelie ten zegen zijn". 1 Gevaar voor de Mulo-school? In het Chr. Schoolblad „Onze Vacatu res" schrijft E. H. B. onder het opschrift; „Waar ligt de oorzaak?" Ik heb weder het genoegen gehad een weekje te mogen examineeren bij de Mulo examens. Voor zoover het de commissie betreft, waarvan ik deel uitmaakte, vie len de resultaten nu niet bepaald mee. Er waren onderdeelen, waarvoor dikwijls aan 4080 pCt. citer candidaten een on voldoend cijfer moest worden toegekend. Nu kunnen vpor de ongelukkige resul taten van examens velerlei oorzaken bo staan. Zoo kunnen de oorzaken gezocht worden bij de examinatorenbij de exami nandi; ook bij de „opleiders". En al zal waarschijnlijk het laatste woord over de quaestie nog wel niet gespro ken zijn, geloof ik toch, dat 'n zeer voor name betekenis moet toegekend worden aaaan de onrust, die er in de laatste jaren op het gebied van het onderwijs heeft geheerscht. De voortdurende reorganisatie, overplaat sing van leerlingen, detacheeringen van on derwijzers van de eene school naar de andere school, hebben vooral de Mulo- school het "kind van de rekening doen worden. Daarin moet verandering komen. Want anders gaat de Muloschool .ten ronde. En dat lot verdient ze allerminst. Daarvoor heeft ze haar bestaansrecht te duidelijk bewezen. Aldus de schrijver. Maar één vraagpunt zegt het Hbl., raakt hij niet aan: of er misschien iiaar de Muloschool ook te veel leerlingen gaan, die er, wat hun leerver mogen betreft, niet behooren. Het - zou in dezen tijd, nu ieder meent; alles te kun nen leeren, wel zonderling zijn, als de Mulo school voor dergelijke leerlingen bespaard bleef. UIT DE OMGEVING. ALPHEN a. d. RIJN. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 29 Juli des namiddags te 3.30 uur. Agenda; 1. Voorstel van B. en W. om op zijn verzoek met ingang van 1 September 1925 eervol ontslag te v2rleenen aan den geneeskundige P. Maats a StuLng als Gemeente-geneesheer en om met in gang van denzelfden datum als zooda nig te benoemen den geneeskundige W. van der Windt. 2. Voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een subsidie ad f 1500 aan het bestuur der vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose alhier. 3. Adres van de afd. Alphen aan den Rijn van het Centraal genootschap voor Hersfcellings- en vacantie-kolonies om subsidie uit de gemeentekas met voor stel van B. en W. 4. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener overeenkomst met de N. V. Ned. Thermo-Ghemische Fabrieken te Amsterdam. 5. Voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een crediet van f 1000 voor het opmaken van voorloopige plannen van slachthuisbouw. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van keurloon. 7. Voorstel van B en W. tot conversie van vijf 6 pet. en een van 5 en drie vierde pet geldleening en een 5 pet lee ning. 8. Voorstel van B. en W om aan het Algemeen Armbestuur af te lossen do aan de gemeente geleende som van 24 duizend gulden, zulks in verband met plannen van den verbouw van het wees huis aan den Öudshoornscben weg. 9. Voorstel van B. en W. tot aankoop van verschillende strooken grond aan de Hoofdstraat ter toevoeging aan de èU&at

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2