Kiespijn NIEUWE LEÏDSCHE COURANT VAN DONDERDAG TO JULI 1925 Dag-Agenda.i De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 'tot en met Zondag 19 Juli a.s. waarge nomen door de apotheken van de H.H. jP. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en ,G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502. der bij uitnemendheid, zag in het gebed 'niet het ornament, maar het fundament 1 van het gebouw der Zending;, daarom klinkt zijn vermaning: Houdt sterk' aan jin het gebed. Het is den Geref. Kerken wel eens gegaan als Paulus: in Wcttiosobo was het of God de deur gesloten had, doch in Solo gaf Hij een geopende deur. Maar />m die deuren open te houden ïs het jnoodig, dat wij sterk aanhouden in het »gebed. Immers wij weten, dat Rome in ;de Vorstenlanden voet aan wal heeft ge- izet en dat op Java de Mohammedaansche wereld in actie is gekomen. Zoo dreigen van allerlei kant geva ren voor ons Zen dings werk1. Het terrein is groot, onze kracht klein, ««nze arbeid gebrekkig, daarom moeten wij ons bewust zijn van onze onmacht, ook al hebben wij uitnemende zendelingen in 'Indië, met name Dr. van Andel en zijn vrouw, uitstekende zendingsartsen, een keurbende van Chr. Onderwijzers en onderwijzeressen, een uitgezocht korps van verplegers en verpleegsters. Op ons gebed zal God wonderen "doen in de Vorstenlanden, daarom moeten wij ,StS?k aanhouden in het gebed. Ook Christus, de grootste Zendeling die er ooit op aarde geweest is, zocht in het gebed kracht voor de taak, waar toe Hij geroepen was, te vervullen. Spr. eindigde met zijn hoorders de vraag te stellen: Bidt gij veel voor de pending; houdt gij sterk aan in het ge- Ibed 1 Spr. -liet zingen „Gebed des Heeren," ,vers 2 en 3; daarna sprak Ds. >W. Bouw m a n van Leiden het slotwoord. Wij hebben valdus spr. allereerst jdank te brengen aan God, die ons hier 'samenbracht en dit heerlijke zomerweer, 'schonk. Vervolgens dankte spreker de familie (Willink, voor haar bereidwilligheid, dit buitengoed aan de Zendingsdeputaten te Jwillen afstaan en wenschte freule .Willink, die aanwezig was, toe, dat de haar dezen middag toegezongen zegen bede Ps. 134:3 in vervulling mocht gaan; Mej. van 't Hof, die ook tot het wel slagen van dezen dag heeft medegewerkt jen de sprekers, die ieder op zijne wijze I de taak der zending bij vernieuwing heb- ben willen dienende breede schare; hel- pers en helpsters, die onder de leiding [van Dr. van Es, met zooveel plezier hun j .arbeid hebben verricht, alle broeders en (zusters, die hebben medegewerkt aan* het 1 welslagen van den bazar, die wel minstens if 100 heeft opgebracht; de bootslieden 1 van Rijnsburg, die altijd met hun boot trouw op post zijn; de Zendingscommissie van Rijnsburg, allerlei dames, die onder broeder Broekstra hebben medegewerkt hef. muziekkorps van Rijnsburg, dat weer getoond heeft voor zijn taak uitnemend berekend te ^ijn. Spr. eindigde met den wensch^ dat God het gesprokene mocht zegenen tot uitbreiding van zijn werk, inzonderheid te Solo, het heerlijke arbeidsveld van de vier classes van Zuid-Holland ten Noor- den. Nadat gezongen was Ps. 72:10 en 11, ging Ds. Broekstra in dankgebed voor. In de pauze en 11a de sluiting is een bazaar gehouden, die 135,7.1 V2 opbracht, welk bedrag geheel ten voprdeele van den zend ings ar beid komt. De drie gehouden collecten brachten r.esp. f 113,2£1/3, f 241,10 en f60,08 -op, alzoo te zamenj ruim f 400. De invloed van het warme weer heeft den bezoekers van den Zendingsdag vol- pp verkoeling doen zoeken bij den „IJs co", waarvan voor f 59 is verkocht. Hoevelen uit de stad en de omgeving zich per rijwiel naar „Oud Poelgeest" heb ben begeven, blijkt uit het feit, dat niet jninde/r dan 200 fietsen gestald, werden. AlJ/ës tezamen is het een we.geslaa.gde dag geweest, oie ook een niet onaan zienlijke bate in de Zendingskas heelt doen vloeien: men rekent op een over schot van i 500 a f 600. Prot„ Chr. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel. De afdeeling Leiden van den Prot. Chr. Bond van Spoor en .Tramwegper soneel, liield Dinsdagavond haar 9de Jaarvergadering in 't gebouw Pniël. De .vergadering had een feestelijk aan zien en was zeer druk bezocht. Ter afwisseling, zong een zangkoor met begeleiding van orgel en viool; tevens vergastte de echtgoote van een der leden de vergadering op een paar. prachtige solonummers. Dr. J. Riemens, Eere Voorzitter der af deeling, opende de vergadering met ge bed en hield een feestrede. Een hoofdbestuurslid, de lieer Land zaat, was mede aanwezig en hield een propagandarede. De afdeeling Voorbrug had een afge vaardigde gezonden. De Chr. Besturen bond was ook vertegenwoordigd en wel' -door den voorzitter en den secretaris, waarvan eerstgenoemde ook een rede hield. Uit het jaarverslag bleek, dat de afd. ,in ledental was vooruitgegaan. De L.AW.E.T. Öp Dinsdag 21 Juli a.s. des avonds te 8.30 uur zal in „In den vergulden Turk" 'de loting en verhuring der Stands voor de a.s. te houden „Lawef-Tentoonstel ling plaats vinden. Zooa#s bekend mag worden geacht., wordt de Tentoonstelling gehouden vanaf Vrijdag 11-19 September 1925, in alle zalen der Stadsgehoorzaal Prol. A. Th. Ssysener. Prof. A. Th. Seysener, professor aan het Groot Seminarie le Warmond heeft in het St. Elisabeths Gasthuis alhier een operatie ondergaan. Naar gemeld wordt, is zijn toestand ernstig. Dr. A. Korevaar. Dr. A. Korevaar, adviseer end inge nieur en privaat docent aan de Univer^ siteit alhier, is benoemd tot bibliotheca ris ,van de bibliotheek der Technische Hoogeschool te Delft. Dr. Korevaar werd in 1886 geboren, te Amsterdam. Hij volgde de H. .B S. alhier en studeerde van .1904 tot 1912 aan de Tèchnische Hoogeschool, in welk laatste jaar. hij het diploma van ^schei kundig .ingenieur behaalde. Op 1 Juni 1917 promoveerde hij tot doctc" in de technische wetenschap op een proef schrift getiteld: Studies over, het me chanisme yan hydrezen welke promotie geschiedde met lof. Van 1913 tot 1918 was hij assisten voor de mechanische technologie aan de Technische Hoogeschool en sinds 1919 is hij adviseerend ingenieur en pri vaatdocent aan de rijks universiteit al hier in de chemische technologie. Dr. Korevaar heeft een speciale studie gemaakt van het warmte-effect in hoog ovens, over welk onderwerp een boekje van zijn hand is verschenen, dat kort geleden in het Engelsch vertaald is. Hij heeft voorts artikelen in het Chemisch Weekblad geschreven. W. A. van Eesteren f In het Diaconessenhuis alhier is op 55-jarigen leeftijd overleden de heer W. A. van Resteren, tot voor kor ten tijd onder-inspecteur le klasse in het 4e, 6e, en 7e district der visscherij- inspectie, standplaats 'sGravenhage, eerst op wachtgeld gesteld, en sedert kort gepensionneerd. Voor de heer van Resteren in 1912 bij de visscherijinspec tie werd benoemd, was hij sinds 1897 werkzaam als inspecteur van politie al hier. Jeugdleven. Gisteravond heeft onder leiding van de Gereformeerde Oudervereeni- ging in de groote zaal van de Graan beurs de oprichting plaats gehad van een tweede jonge Ledenvergadering op Geref. Grondslag in een daartoe spe ciaal belegde samenkomst. Om verklaarbare reden was de op komst van ouders en ouderen miniem echter was de jeugd goed vertegen woordigd. Begonnen werd met het zingen van Ps. 68 14, waarna de voorzitter Col. 3117 voorlas en in gebed voorging en vervolgens de vergadering, speci aal de jongeren, die de nieuwe veree- niging zullen vormen, toesprak over: „Onze kracht", waarin hij verschillen de verschijnselen in het georganiseer de jeugdleven van onzen tijd besprak en de taak schetste welke onze chris telijke jonge menschen later wacht, alsmede de richting, waarin zij zich reeds in hun organisatie moeten ont wikkelen. Was de leiding tot hiertoe in ban den van den heer C. Wassenaar, voor zitter van de reeds bestaande jonge- liedenvereeniging „Timotheus", welke vereeniging in de institueering van haar jongere zuster een belangrijk aan deel nam, nu ging deze over aan Ds. Bouwman als voorzitter der Gerefor meerde Oudervereeniging, 'die na de jongens te hebben toegesproken, overging tot de installatie van de lei ding, bestaande uit de heeren G. Bo ter, J. v. d. Horst, J. Vrij en J. Boter. Van de aanwezige jongens gaven er zich 28 op voor het lidmaatschap van de nieuwe vereeniging, wier statuten en huishoudelijk reglement vervolgens werden bekend gemaakt. Ds. Bouwman sprak het bestuur en de leden der nieuwe vereeniging toe; waarin hij werd gevolgd door den lei der van laatstgenoemde, den heer G. Boter. Een uit volle borst aangeheven va der!andsch lied onderbrak de rij der toespraken, terwijl de vrienden zich de aangeboden ververschingen in verband met de hooge temperatuur dubbel goed lieren smaken. Nog werden eenige mededeelingen gedaan van huishoudelijken aard, waarna tot slot gezongen werd Ps. 86 vs. 6 en Ds. Bouwman eindigde met dankgebed. De nieuwe vereeniging, die na een „referendum" onder de leden zelf haar naam zal ontvangen, zal vergaderen, evenals de reeds bestaande jongelieden vereeniging, des Zondagsmiddags van 1—2 uur in dë clubzaal v. den Burcht. Vanmorgen even voor half elf kwam een militair motorrijder in hét Noordeinde door een misverstand in aanraking met den platten trekwagen van een stationsbeambte, terwijl de mo tor tamelijk veel gang had. De motorrijder kwam te vallen, doch bleek er goed te zijn afgekomen. Al leen vertoonden zijn handen eenige ontvellingen. De motor was licht be schadigd. f Dezelfde, juffrouw, waarvan wij onlangs meldden dat zij een winkelier ster hier had opgelicht voor een hoe veelheid koek en andere '„luxe" eetwa ren, heeft nu, onder een anderen naam weer kans gezien den winkelier, ,W. de L. er tusschen te neeoen RECLAME. en Aangezichtspijn verdrijft men het beste door Sanapirin-Tabletten (Mijnhardt). Per glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 4128 Op den Heerensingel kwamen gis teravond half zeven, twee wielrijders, W. J. S. en J. C. B. met elkaar in bot sing, waarschijnlijk doordat beiden niet den juisten koers hielden. Het laat zich bij deze situatie denken dat gei den elkaar de schuld gaven, zonder erin te slagen elkander te overtuigen. Intusschen was B. er het slechtst aan toe, want zijn rijwiel beliep een mis vormd voorwiel. Persoonlijk letsel viel niet te constateeren. Voor het examen Nuttige^ Hand werken slaagde mej. H. H. S. Paats. al hier. Voor den Indischen 'dienst is be stemd de heer W. E. Hermans alhier, als controleur 2e klasse bij den post- telegraaf en telefoondienst. H. O. is gistermiddag met zijn rijwiel aangereden door een luxe auto, op den hoek van de Kraaierstraat en het Plantsoen. Volgens den aangere- dene hield tie autobestuurder (die onbekend bleef) niet voldoende rechts. De wielrijder kwam er zonder letsel af; zijn rijwiel echter werd nogal be schadigd. BINNENLAND. De kabinetscrisis. Dq Koningin heeft aan den heer H. Colijn, minister van financiën, op dracht gegeven tot samenstelling van een nieuw kabinet. De heer Colijn heeft verzocht, deze opdracht in beraad te mogen houden. Van het Hof. De Koningin en Prinses Juliana zijn gistermiddag kwart voor zes aan het Centraal-station te Utrecht uit Den Haag aangekomen. Een groote menigte had zich voor het station verzameld, die de vorstelijke personen bij haar verschijnen op het bordes en het in stappen in de gereedstaande auto lui de toejuichte. Na enkele oogenblikken oponthoud, werd onder luid. gejuich en gewuif de reis naar Soestdijk voort gezet. Nederland en België. De correspondent van de „N. R. Ct." te Brussel meldt, dat de rapporteur voor de begrooting van buitenlan-dsche zaken, de heer Standaerd (kath. tiem. en flamingant) in zijn verslag betreurt dat België er niet voldoende naar streeft ook met Nederland zulke geluk kige betrekkingen te onderhouden als met Frankrijk en Engeland, die door liaar karakter en met den moreelen steun van regeéring en vertegenwoor digers in het buitenland het land kost bare diensten kunnen bewijzen. Opbrengst P.T. en T. De opbrengst over de maand Juni van het Staatsbedrijf van tie posterij en ,de telegrafie en de telefonie be droeg: Posterijen f3.815.122 (Juni vo rige jaar f3.697.268); telegrafie f513 030 (idem f485.351); telefonie f 1.032.790 (idem f993.415). Totaal opbrengst der drie dienstvak ken over 'de eerste 6 maanden van 1925 f 37.132,119 (idem 1924 f37.248 050) De Amsierdamsche tram. De verkeerstusschenpoozen op alle lijnen van de tram te Amsterdam zul len, naar de „Tel." meldt, met een lialve minuut verlengd worden. In hoofdzaak zal dit besluit geno men worden vanwege de vervoercijfers die zich nog steeds in dalende lijn be wegen. Een van de bij-overwegingen is dat hierdoor een aantal trambeamb ten van den electrischen dienst zal vrijkomen voor de geprojecteerde nieu we vier buslijnen. Er zijn in Amsterdam wel, tal van werklooze chauffeurs, doch de tram directie geeft er de voorkeur aan, de busbestuurders uit het eigen korps en voornamelijk uit de wagenbestuurders te recruteeren. De open gekomen tram- bestuurdersplaatsen worden dan weer aangevuld uit de conducteurs. Het feit, dat de verkeerstusschenpoo zen vergroot zullen worden, geeft, naar een zeer voorloopige schatting, een besparing van ongeveer één millioen wagenkilometers per jaar. Op de bu reaux van het hoofdkantoor worden de gewijzigde dienstroosters reeds samen gesteld. De heer Sineenk burgemeester? De „Arnh. Crt." weet „uit goede bron" te vertellen, dat de heer C. Sineenk" aangezocht zal worden voor de vervul ling van de burgemeesters-vacature in de gemeente Veenendaal. Dit bericht is, zegt de Standaard min of meer voorbarig. Hoogstens kan gezegd worden, dat er in de gemeente Veenendaal stem men opgaan, om den héér Smeenk tot burgemeester van Veenendaal be noemd te krijgen. Officieele stappen zijn daartoe echter no$ giet gedaap. Overigens is het wel juist, dat als tie heer Smeenk zich voor het ambt liet vinden, hij daartoe aangezocht zou moeten worden. Van een solliciteeren is hij den Arnhemschen Wethouder natuurlijk geen sprake. Het cadeaustelsel. In de gisteren te Assen gehouden vergadering van den Ne der lands chen Middenstandsbond werd ër door den heer v. d. Maesen op aangedrongen dat indien reclame wordt gemaakt voor producten van Nederlandschen bodem, dit geschiëdt op loyale wijze en niet door middel van het tot corruptie aan leiding gevende cadeau-stelsel. Na een breede bespreking van dit vraagstuk werd tie volgende motie aangenomen: De vergadering, enz. spreekt ten krachtigste haar afkeu ring uit over het zich steeds uitbrei dende cadeau-stelsel. overweegt, dat dit stelsel misleidend is voor het publiek en fnuikenid voor den reëelen handel; besluit met alle gepaste middelen den strijd tegen dit stelsel aan te bin den, waarbij bij deze de medewerking van de daarbij betrokken organisaties wordt ingeroepen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te O verschild: Th. A. Hoen van. Ommeren. Te Haslcerhorne, P. F. van Noort te Zalk. Bedankt: Voor Ee (bij Dokk'um), P. L. Kjehl te Hoorn. .GEREF. KERKEN. Drietal: Te Niezijli '(Gr.), W. Oos- terheert te Ter Apel, J. E. Reyenga te Ureterp en J. Scholten te Gauw. BeToepen: Te Heemstetfe, J. Ubels te- Varsseveld. Te Stadskanaal (Pekelder- weg), J. Attema, cand. te Ijlst. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Moercapelle, J. Over duin te Rotterdam. Ambtsjubileum. Ds. W. Kelder, Néd. Herv. pred. te Charlois, vroeger te Heinenoord en Warmond, hoopt 30 Aug. zijn* 25-jarige ambtsbediening te herdenken. Ds. A. Blanson Henkemans. Ds. A. Blanson Henkemans, pred. der Ned. Herv. Gem. te Hoogersmilde (Dr.) is benoemd tot predikant bij de Protes- tantsche Kerken in Ned. Oost-Indië. Alg. Synode Ned. Herv. Kerk. Gisteren is de eerste zitting van de Synode door den oudsten dienstdoenden predikant, Ds. D. Zoete, van •Lemmer ge opend. Tot president van de Algemeen.© Sy node jvrerd (benoemd de heer Dr. G. J. Wevland, pred. te Veere. Tot vice-presi dent de heer D. Zoete, pred. te Lem mer en tot secundus van den vice-presi dent de heer D. Eilerts de Haan, pred. te Heiloo. BUITENLAND. DE BELGISCHE SCHULD AAN AMERIKA. Wat te Versailles beloofd was. In verband met de debatten over. de begrooting der Openbare Schuld, heeft de Belgische Kamer zich gistermiddag pezig gehouden met de schuld, welker betaling door de Ver. Staten wordt ver langd. Hymans, die België bij de vredes onderhandelingen te Versailles verte genwoordigde, voérde hierbij het woord Het verzoek om terugbetaling, ze ide hij, heeft in België veel beroering ge wekt. België had te Versailles een voor keursrecht van 2 en een half milliard op de Duitsche betalingen gevraagd, be nevens kwijtschelding van zijn oorlogs schuld aan de geallieerden. Deze voor keursbehandeling was een van de rede nen, waarom België instemde met het verdrag van Versailles. y Hymans wees op den tegenstand dien hij moest overwinnen om de kwijt schelding der oorlogsschulden te ver krijgen. Wilson, Clemencau, en Lloyd -George gaven slechts toe, nadat de Bel gische gedelegeerden hadden verklaard dat zij naar Brussel zouden terugkeee- ren om het Belgische parlement te raad plegen. Het is natuurlijk juist, dat het ver drag door de parlementen moest wor den geratificeerd, maar wie had toen kunnen denken, dat de handteekening van Wilson zou worden verloochend0 Wij staan thans voor het ongenadige feit: De Ver. Staten hebben hel verdrag niet geratificeerd. Onze gevolmachtig den, die naar Washngton zullen ver trekken, zullen, daar ben ik zeker van, begrepen worden door het Amertkean- sche volk, wanneer zij een beroep 'doen op de gerechtigheid en de wereld? raai. (Levendige toejuichingen). De minister van. buitenlandscKe za ken, Vandervelde, dankte Hymans voor zijn uiteenzetting en zeide: Er bestaan moreele verplichtingen, waaraan een groot volk zich niet kan onttrekken zon der aan prestige in te boeten. (Luide toejuichingen op alle banken). De missie naar Washington. De Belgische missie naar Washing ton ter bespreking van het vraagstuk van de schuld aan de Ader. Staten vertrekt 30 Juli met de Olympic van 'Cher burg en komt dan 5 A^ugiütus Jn^Am^ikaj^ap- - Radio-Programma. Wat ar vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 3.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder leiding van Fr. Lupgens. 6.— (Rome, 425 M.) Concert. 6.35 FL Parijs (Èiffeltoren, 2650 M.[ Causerie, daarna concert. 7.'— 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Muziek. 7.20 2LO en 5XX, Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.NSF. Solistenconcert uit Studio. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) Concert. 8.35 (Brussel, 263 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1730 M.) Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.20 (Hamburg, 393 M.) Concert. 9.20 Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Green wich, weerbericht, nieuwstijdingen. HET MIJNCONFLICT IN ENGELAND De besluiten van het mijnwerkers- congxes. Na een zitting vjan twee .uren met gesloten deuren heeft gistermiddag het mijnwerkerscongres te .Scarbo rough een tweetal besluiten genomen, die waarschijnlijk de uitsluiting op 31 Juli van alle in het (mijnbedrijf werk zame arbeiders ten gevolge zullen hebben. Het congres besloot namelijk één stemmig, dat de mijnwerkers niet aan het door de regeeringscommissie in tte stellen onderzoek zullen deelne men en voorts, dat de federatie van mijnwerkers moet weigeren, met de mijneigenaars weder 'in rechtstreek sere onderhandelingen te treden, vóórdat de intrekking der thans gel dende loonovereenkomst ongedaan zal zijn gemaakt en de door de mijneige naars voorgestelde loonsverlagingen, zijn ingetrokken. Gedurende den nacht en gistervóór- middag is in den boezem van het congres verbitterd gestreden, daar de gematigde elementen de opvatting vertegenwoordigen, dat deze besluiten de mijnwerkers op het verlies van een groot deel der publieke sym pathie zullen komen te staan, indien het tot een op de spits drijven van conflict mocht komen. Klaarblijkelijk echter hebben bij de stemming de radicale elementen volledig succes ge had. Reeds gisteravond hebben de mijn eigenaars laten verklaren, dat zij er niet aan denken, hun loonvoorstellen of de opzegging der thans geldende loonovereenkomst in te trekken, zoo dat er momenteel geen vooruitzicht bestaat, dat de onderhandelingen zul len worden hervat. DE ONLUSTEN IN CHINA. Duitsche en Russische deskundigen'1 aan 't werk. In antwoord op een vraag heeft [Chamberlain in het Lagerhuis mee gedeeld dat de Engelsche regeering in overleg is getreden met ide an dere betrokken regeeringen omtrent het aan de Cliineesche regeering te geven antwoord. In den loop van deze 'besprekingen zijn van de Ver. .Sta ten en van andere staten .voorstellen ontvangen over de te volgen poli tiek en deze voorstellen 'zijn thans in overweging. Aan den minister van oorlog werd de vraag gesteld of het hem bekend was dat de Chineezen Duitsche schei kundigen hebben aangesteld voor het bereiden van giftige gassen en ook Russische militaire deskundigen in htm dienst hebben voor 't volvoeren van.hun plannen. De minister antwoordde dac hij in derdaad inlichtingen heeft ontvangen waaruit hem de juistheid van de®e geruchten is gebleken. De moordaanslag te Leuven Na een pleidooi van mr. Braun, Verdediger en van mrs. Borg inon en Hoornaert, civiele partij, heeft het hof van appèl te Brussel'gisteren uitspraak gedaan in de zaak van dei: Waal schen student Colback, vervolgd we* gens moordaanslag te JJeuvec tjjdeas het Groot- N edcrJanö sch Scudentea- congres in 1924 op den A; laming Bet ten .Valleys, De rechtbank behield het voorwaar delijk karakter van het eerste vonni« zooals het door de boetstraffelijke rechtbank te Leuven ui'gesproker, .werd. Het arrest zegt dat Colback des te schuldiger is, daar hjj zich niet in staat van wettige aaeltverdedi. ging bevond, vermits hij' de deur Hi ner .woning niet eens grendelde. Daarom blijft hij veroordeeld tol vier en een halve maand gevangenis straf; echter was het hof van appèl van oordeel dat bet derde van de verantwoordeiijkheid van .Volleys cp de helft client gebracht, zoodat do toegeteenae edxadevergoeding ihtutë vaa voerden tot tienduizend vijflv derd frank is varlarg?.. Dasxenu^geJi ivordt aan WHieys tea* vergoeding Voor vrersanbeky.auiiVd van. zevenduizend vjjfhondccd La.ik

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2