NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 11 JULI 1925 Dag-Agenda. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Timmermans, tel. 390. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli a.s. waarge nomen door de apotheken van de H.H. P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en Q. H. Blanken, Hoog ©woerd 171, telef. 502. Christelijke H3.S. Bij het op Donderdag 9 en iVrij- dag 10 Juli gehouden toelatingsexa men aan de Chr. H.R.S. alhier, zijn de volgende leerlingen geslaagd: .Voor de le klasse: R. Alt, iVV|. ,E verse, S. Henneman, J. Kasten, G. rv. d. Mark, ,W. Matthijs, O. Offrin- ga, T. Wijntjes, allen te Leiden; (M. Verkammen en J. v. d. .Vijver 'te Rijnsburg, W. van Limburg Stirum te No.ordwijk, C. Mioog te Koiudei- kerk, D. Rutgers te Yv'armond en [VVj. Dubbeldam te Katwijk. Voor de 2e klasse: W. F. 'Kar stens te Leiden. Voor de -le klasse: H. Buurman te Leiden. Voor de 5e klasse: G. Haantjes te - Valkenburg. Chr. Besturenbond. Wamens den Christelijken Besturen bond is aan den Raad dezer gemeente het volgende advies gericht: Geven met verschuldigde eerbied te kénnen; ondergeteekenden, J. B. Grotenhuis en J. Slegtenhor.st, resp. voorzitter en secretaris van den Chr. Besturenbond te Leiden, ten dezen domicilie kiezende ten huize van den secretaris, Koningr straat 16; dat zij hebben kennis genomen van het schrijven aan de vakorganisaties uit verschillende beroepen, betreffende het besluit, van B. en W..omtrent afvoering dezer vakken uit de crisissteunregeling dat liet hun bekend is, dat het besluit tot afvoering dezer groepen door he. lege van B. en W. in Mei genomen is, toen de werkloosheid aan het afnemen was; dat evenwel de laatste weken de werk loosheid weder is toegenomein, zoodat waar het gemiddeld aantal werkioozen bouwvakarbeiders in Mei 1925 106 be droeg, de eerste week van Juli 1925 168, en de tweede week 156 bouwvakarbei- ders werkloos waren. In de overeen komstige weken van 1924 bedroeg dat aantal rssp .124 en 124. Het wil ondergeteek'enden voorkomen .dat zoo goed als in 1924 in Juli van crisiswerkloosheid sprake was, thans, nu de werkloosheid-grooter is, het zeker het geëigende tijdstip niet is deze groe- pen van crisissieun uit te sluiten; weshalve zij Uwen Raad verzoeken het besluit'tot afvoering der verschil lende groepen, op te schorten, waardoor het mogelijk -wordt, dat de werklooze arbeiders uit deze groepen steun ont vangen. Woningbouw. In het begin des jaars hoeft de raad dezer gemeente aan de woningbouwver eeniging Ons Doel ten behoeive van den bouw van 29 beneden en 3J bovenwo ningen en 2 winkelwoningon op een ter rein beoosten de Heerenstraat, tusschen 3e Pieter de la Courtstraat en de Lelie straat, een 'grondvoorschot toegeklend I van f-44,600 en een bouwvoorschot van jf 120,900. neerkomende op f1950 per wo ning. De in de vorige maand gehouden, aanbesteding gaf als laagste inschrijver voor don bouw f135.000. Later is met den laagsten inschrijver overeengeko men dat de aannemingssom na aanbren ging van eenïge wijzigingen van onder geschikt, belang tot f132.680 werd terug gebracht. Wijl nu het bestuur van Ons Doel heeft te konnèn gegeven, geen bezwaar 'te hebben tegen verhooging van den gemiddelden huurprijs van 'f4 49 tot' f4.78 por week, stellen B. "en W. vopr het bouwvoorschot te verhoogon tot f137.000. W aarschuwing. Wij vestigen de aandacht onzer le zers op een publicatie van B. en W. in dit nummer, waarin de bewoners ;van straten en stegen, waarin een j tramlijn met electrische bovenleiding is aangelegd, gewezen worden op het gevaar, verbonden aan het spannen ;van koorden, reclamedoeken, e.d. bo ven de onder spanning staande boven leiding, ook al is de vereischte vergun ning verleend. I Het aanbrengen en verwijderen van ,Üie voorwerpen kan onder bepaalde (Omstandigheden zelfs levensgevaarlijk zijn. i Vakschool voor Meisjes. Het diploma voor Huishoudkundi ge werd gisteren behaald door de da- jmes: H. A. Bakker uit Oegstgeesr, P. D. Hakkenberg, M. Huisman^ A.C. Kouwenhoven, M. M. J. Rees en G. Stapel uit Leiden, K. C. Westerbrink uit Alphen a. d. Rijn; dat voor Hulp in de huishouding door A. L. Bazuine. uit Leiden. Leidsche Orkest Vereeniging. Door de Leidsche Orkest Vereeniging zal, naar wij vernemen, op Donderdag, 16 dezer in „Zomerlust" een tuincon- cert. worden gegeven., Op verzoek zal als soliste weder op treden de sopraan-zangers Mevrouw M. BouwmeesterVeriheydt, uit den Haag. Uitgevoerd zullen worden o.m. „Le Déluge" van Saint-Sa^ns, Faust- Fantaisie van Gounod. Voorts werken van Massenet, Boieldieu, Poppy enz. Kon. Ned. Grofsmederij. Aan het bedrijf van de Kon. Ned. Grofsmederij alhier zal een belangrijke uitbreiding worden gegeven, door het in orde maken en in gebruik nemen van een nieuw fabrieksterrein, en den bouw van een nieuwe gieterij met ovengebouw enz. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal a.s. Donderdag het werk worden aanbesteed. De winkelier P. V. Hoogewoerd, vermist een bedrag van f 110, dat waar scbijnlijk is ontvreemd. Een onderzoek wondt ingesteld. Ten nadeele van S. is een dek zeil, dat men even bad laten liggen bij bet vracbtgoerengebouw der S.S. aan de Witte poort, ontvreemd. Gisteren slaagden twee leerlingen van de Chr. school voor U.L.O. aan Üe Hoogl. Kerkgr. hoofd de beer W. Vros voor het toelatingsexamen van de Chr. H.B.S. alhier, ii.l. H. Buurman voor de 4e klas en W. F. Karstens voor de 2e klas. Voor den Indiseben dienst zijn be stemd de heeren W. B. Hollmann en D. van Wijk, beiden alhier, als admi nistratief ambtenaar bij het BinnefT- landsch Bestuur. De heeren R. van Alpben en N. E. Breeman, beiden te Oegstgeest, zijn bestemd voor den Indiseben dienst als hulpprediker bij de Inlandsche Protes- tantsche Gemeenten. BINNENLAND. Koninklijk bezoek aan Haarlem. •Bij .gelegenheid van bet bezoek der koninklijke familie aan Haarlem op 28 Augustus a.s. zal o.m. een kerkconcert worden gegeven in de groote kerk, waaraan behalve de solisten ook een gemengd koor zal medewerken. Hier voor worden zangeressen en zangers uitgenoodigd zich' aan te melden. Prins Hendrik naar Wieringen. Met een drietal jachten kwam Prins Hendrik gistermorgen in de haven van Nieuwediep aan. Om ongeveer 10 uur vertrok bet gezelschap in zes auto's naar Ewijcksluis, om de Zuider zeewerken te bezichtigen. Deze tocht werd medegemaakt door den burgemeester van Helder, den heer W. Houwing, en den vice-admiraal E. Fock. Met een torpedoboot zal naar Terschelling worden vertrokken, waar men Zaterdagmorgen een robbenjacht zal houden. Zondagmiddag hoopt men, na een bezoek aan Volendam, weer in Amsterdam te arriveeren. Het neutraal Vakverbond. Naar „Het Volk" verneemt zou het Alg. Ned. Vakverbond (neutraal) giste ren een vergadering houden, waarin de viaag onder de oogen zou worden gezien, of, nu de Postbond zich heeft afgescheiden, het Verbond nog langer zal blijven bestaan. Salarieering spoorwegpersoneel. Naar'wij vernemen, vergaderde gis ter de Loonraad der Ned. Spoorwegen' opnieuw ter verdere vaststelling van de correcties op de bestaande loonre geling. De genomen beslissingen zullen nader gepubliceerd worden. Deze ver gadering werd niet bijgewoond door de vertegenwoordigers der Ned. Vereen. Omtrent het gisteren in den loon raad gerezen conflict vernemen wij nader, dat dit. zijn oorzaak vond in het feit, dat met 7 tegen 6 stemmen be- s'oten werd, de loon én van de hoogere ambtenaren te verhoogen en de loo- nen vair het lager personeel te ver lagen. Voor dit voorstel stemden alle ver tegenwoordigers der directie, alsmede de vertegenwoordiger van den B.A.N.S. Er tegen stemden de vertegenwoor digers van den Neutralen Bond, van „St. Raphaël" van de Ned. Vereen, en van den Prot. Christ. Bond, benevens de voorzitter, mr. Kooien. Nederland en Duitschland. Uit Berlijn wordt aan het H an de ls blad gemeld: In verband met de bekende wrijving tusschen Nederland en Duitsohland naar aanleiding van de kunstmatige aftapping van het verkeer van Am sterdam en Rotterdam met Hamburg en Bremen door de zeer lage spoor wegtarieven in Duitschland schrijft de „Berl. Börsen Curier" aan het slot van een artikel: Wij vernemen, dat de reden van 't hardnekkig vasthouden van Neder land aan de toepassing van de Duit- sche tarieven voor de Nederlandsche havens in hoofdzaak is, dat Duitsche 'onderhandelaars, die verleden jaar in Den Haag waren, aan de Nederland sche regeering tamelijk vérgaande con cessies inzake de toekomstige toepas sing dezer tarieven hebben gedaan, zonder door den betrokken Duitschen minister 'daartoe te zijn gemachtigd, waarbij zij op goedkeuring achteraf rekenden. Het rijksverkeersministerie beeft la ter geweigerd deze toezeggingen te be krachtigen, RECLAME. Uit het Sociale Leven. Ned. Bond van Chr. Fabrieks. en Transportarbeiders. Bovengenoemde bond hield Don derdag en Vrijdag in het gebouw „De iEendracht" te Rotterdam haar alge meene vergadering. De bondsvoorzitter, de heer Wi [Strij bis Pz. van 's-Gravenhage, hield de openingsrede, 'waarin hij al lereerst de aanwezige bondsvrienden welkom heette. Gelukkig komen we onder gunsti ger omstandigheden samen dan twee jaren geleden, ook al kunnen we he laas nog niet gewagen van een blij- v end herstel van ons door de sterke depressie van voorgaande jaren zoo diepgeschokte economische leven. De moordende buitenlandsche valu- ta-concurrentie behoort voor onze Ne derlandsche industrie voor een groot deel tot het verleden en voorts on dervinden we de gunstige gevolgen ,van de vorderingen ten opzichte van de reorganiseering van het interna tionale geldwezen en van de toene mende koopkracht op de wereldmarkt. Voor wat ons eigen land betreft, mogen we met groote dankbaarheid vermelden, dat het inflatie-gevaar is verdwenen, zij het dan ook, dat dit harde maatregelen noodzakelijk maak te. De ellende van de waardevermin dering van liet geld is niet te om schrijven en daarom willen we met blijdschap gewagen bet feit, dat dit gevaar voor ons land geweken is, al moet met groote voorzichtigheid worden voortgewerkt. De tot dusverre gepubliceerde jaar verslagen van industrieele onderne mingen, alsmede die van de verschil lende Scheepvaart-Maatschappijen, wekken goede verwachtingen voorde toekomst, al moet vooral met betrek king tot de laatste worden toegegeven, dat we nog lang- niet zijn, waar we .wezen moeten. De verhouding van de beschikbare schéepsniimte tot den omvang van het göederenvervoer is nog altijd ongunstig. De verbetering van den algemee- nen toestand spreekt ook duidelijk uit de werkloosheidscijfers. De werkge legenheid vermeerderde, al blijft vooi ons kleine land de werkloosheid nog veel te groot. Kortóm, bij een vorig samenzijn ver geleken, hebben we reden tot dank. Ook ten opzichte van onze organi satie hebben we reden tot blijdschap. In stoffelijk opzicht zijn we rijk ge zegend. De financieele positie van den bond is gimstig. Het bondsvermogen steeg van f 1|09.042.90 op 1 Januari 1923 tot fl49.368.43V2 op 1 Januari 1925; een vooruitgang dus van f 40.325.53V-'- iToch keerden we in deze beide ver- eenigingsjaren nog f27.408.83 uit aan stakingen. Dat we bij teruggang van bet leden tal en verminderde contributie-op brengst door de ingevoerde loonsver lagingen nog met zulk een. beduidend bedrag aan bondsbezit stegen, is mep de te danken aan ingevoerde bezui nigingen. Steeds bij vernieuwing werd bezuinigd op alles, waarop dit mo gelijk'was, zonder dat het werk schade leed. Belangrijke bedragen werden uitge keerd aan onze werklooze leden. Wijst dit eenerzij ds op veel armoede, ellendë en zorg, waarmede nog velen hebben, te worstelen, anderzijds mogen we er ions in verheugen, dat we mede moch ten helpen den nood dier gezinnen ,te lenigen. Niet minder dan f 351.001.01Vs, iwerd uit de werkloozenkas uitgekeerd terwijl bovendien groote bedragen via de afdeelingsbesturen in de groote steden werden uitgekeerd aan de uit- £et rokkenen door Maatschappelijk Hulpbetoon. Uit het Ziekenfonds werd in die twee jaren f 12.677.43 uitgekeerd. iHet ledental ,van den bond liep in de afgeloopen jaren beduidend te rug. iW|e daalden van 9376 op 1 Jan. 1923 tot 717S op 1 Jan. 1925. Gelukkig mogen we zeggen, dat thans in het eerste halfjaar van 1925 het ledenverlies niet alleen tot stil stand is gebracht, maar dat we zij het met enkele leden vooruit zijn gegaan. Dit moge profetie zijn Aan een betere toekomst en het §poie ons laan, om de duizenden ongeorgani seerde arbeiders warm te maken voor onze geestelijk-zedelijke en stoffelijk^ idealen. Helaas* dat de sociale kracht van liet Christendom nog te weinig open baar wordt. Er is en er .wordt name loos tegenover de arbeiders gezon digd, en düt kan niet straffeloos ge- jschieden. Er is een God die leeft, en op aarde vonnis geeft. Het Hoofdbestuur heeft roet lust, toewijding en onderlinge', s'abreriwler- lcing gestreefd naar het bereikbare en daarvoor geen offer te groot vge- ■aoht. O ngemo l i veer d e loons verl agingen werden, waar mogelijk, teruggewezen en hier en daar het pleit gevoerd voor loonsverhooging. Zoo werd b.v. in de Steenindustrie 5 pCt. verhoo ging verkregen. Eveneens werd geijverd voor de handhaving van den arbeidstijd en aangedrongen om in de bedrijven, waarin ongelimiteerde werktijden be staan (binnenbeurtvaart, chauffeursbe- dryfj toepassing van een behoorlijken arbeidsduur te verkrijgen. In genoem de bedrijven zijïi arbeidstijden van 80 en 90 uren per week geen zeldzaam heden. Meermalen kwamen de werkgevers met verslechteringen, waarvan wij de noodzaak niet zagen. Door slechte or ganisatie en/of andere factoren wer den de loons- en arbeidsvoorwaarden ten oi^gunste van de arbeiders dan to£h gewijzigd, terwijl later bleek, dat nog behoorlijke winsten waren ge maakt. Dit doet geen goed aan het vertrouwen in die werkgevers en ver trouwen is toch onmisbare voorwaar de voor goed overleg. Vervolgens herinnerde spr. aan het 25-jarig bestaan van de af deeling Rot terdam en, feliciteerde den bondspen- ningmeester met het feit, dat hij ge durende 25 jaren onafgebroken deel heeft uitgemaakt van het Rotter- damsch. afdeelingsbestuur, en straks daarvan 15 jaren als gesalarieerd be stuurder is .werkzaam geweest. Voorts heette spr. welkom de ver tegenwoordigers van het Chr. Nat. Vakverbond en de buitenlandsche af gevaardigden. Ten slotte wees spr. op onze taak in de toekomst, -waarbij het er om gaat de sociale verhoudingen te doen beantwoorden aan het recht .Gods. De strijd gaat tegen het eenzijdig vaststellen der arbeidsvoorwaarden, door één der partijen in het productie proces, waardoor deze aan de andere partij worden opgelegd. Die strijd is een moeilijke strijd. Laten we dien strijden in de*mogend- lieid des Heeren. Strijdt dien strijd, des rechts tot eer van Hem, Diië gerechtigheid wil. En hiermede verklaarde spr. deze algemeene vergadering voor geopend. Op' de vergadering waren aanwezig 76 afdeelingen, uitbrengen 154 stem men. Na de openingsrede van den voor zitter, kwamen de jaarverslagen aan de orde. De voorzitter huldigde den schei denden penningmeester, den heer J. Quispel, voor zijn gedurende 9 jaar met groote accuratesse! gevoerd bef- leid. Gok het beleid van de redactie van het orgaan werd, na eenige discussie, 'goedgekeurd. Namens de Chr. Internationale [werd de vergadering hierna toege- •sproken door den heer T rem mei, van Berlijn, voorzitter van <ïen Chr. Bond van Fabrieks- en Transportar beiders in Duitschland en lid van den Duitschen Rijksdag. De Duitsche organisatie bestaat dit jaar 25 jaar en spr. noodigde Hol land uit aan 'de viering van dit ju bileum deel te nemen. Hierna werden de aftredende hoofd bestuursleden de heeren VG Strij bis, !A'. Karsdorp, S. Veltman, L. Oos- terbos, en M:. de Zeeuw bij 'enkele candidaatstelling herkozen. Als redacteur van het orgaan werd de heer iWi, Strijbis bijj acclamatie herkozen. Een voorstel van het .hoofdbestuur om de pontributieregeling te wijzigen, [waardoor ze in de eerste 5 van de 12 klassen een weinig werd verlaagd, werd aangenomen. De heer Strijbis werd met 150 van de 156 stemmen tot Voorzitter her kozen. De besprekingen werden geschorst tot gistermorgen 9 uur, waarna de heer K. Kruithof om 5 uur de vergadering met dankzegging sloot. Den avonds werd in de groote zaal van „De Eendracht" een feestverga- dering gehouden, die gepresideerd Werd door den heer O. v. d. Vliet van Rotterdam. Onderwijl gezongen werd de zegen- béde uit Ps 134 kwam de jubileer en- de penningmeester van den bond, de heer J. Qujspel met zijn familie bin nen. Den jubilaris werden fraaie bloemstukekn aangeboden. De familie Quispel bood aan de jubileerende afd. Rotterdam eveneens een bloemstuk aan. In een waardeerende toespraak, wees de Bondsvoorzitter op het moei lijke verleden en den groei dien God in het heden geven wilde, om dank baar te releveeren het aandeel dat de jubilaris daarin heeft gehad. Spr. bood namens det collega's hoofdbestuurders den jubilaris een gouden horloge txipt inscriptie eu_ Radio -Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Berlijn, 505 M.) Concert. 5.20 (Zürich, 515 M.) Concert. 5.20 (Brussel, 265 M.) Concert. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Com^ft onder leiding van Fr. Lupgens. -6.(Rome, 425 M.) Concert. £.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 M.) Causerie, daarna concert. 7.— 2LO (Londen, 365 M.) en 5XX (Chelmsford, 1600 M.). Muziek. 7.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. S.io NSF. Lezing door L'. Schmidt over muziek. 8.20. 2LO en 5XX. Concert. 8.20 (Stuttgart, 445 M.) .Concert. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, onder broken door nieuws. 8.50 (Berlijn, 505 M.) Concert. 8.50 (plm.) S.F.R. (Parijs, 1750 M.) Concert. 8.50 (plm.) (Madrid, 392 M.) Concert. 9.20 (Hamburg, 395 M.) Concert. 9.20. Bremen, 330 M.) Concert. 9.20 Hannover, 296 M.) Concert. 9.20 (Rome, 425 M.) Concert. 10.20 2LO en 5XX. Tijdsein van .Green wich, weerbericht, nieuwstijdingen. [namens den bond een dito ketting. Ook andere geschenken werden den jubilaris nog vereerd. Hierna werd een zeer gevarieerd programma afgewerkt. Tenslotte sprak de heer J. Qui spel een dank- en slotwoord, waar na het welgeslaagde feest op de ge bruikelijke wijze werd gesloten. Chr. Nat. Vakverbond. Te Nieuwdorp (Z.) werd een afdeeling van den Chr. Landarbeidersbond opge richt met 59 leden; te Oudehorn© een met 9 leden. Te Zwolle kwam een afdeeling van den Ned. Centralen Bound van Christ. Arbeiders in de Bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen met 10 leden' tot stand. De Ned. Chr. Textielarbeidersboiid „Unitas" schreef over. het eerste halfjaar, 1925 niet minder' dan 324 nieuwe leden, in. n.l. 257. mannelijke en 67 vrouwelijke. Enschedé leverde met 52 nieuwe le den het grootste aandeel. KERK EN SCHOOL. Jubileum. Heden herdenkt Ds. P. G. D a t e m a, em. pred. der Ned. Herv. Gemeente te Delf shaven den dag, waarop hij voor 50 jaren de bediening des Woords aanvaard de. Op verlangen van den jubilaris wordt aan de herdenking geen officieel karak ter, gegeven. Prof. Mr. W. Zevenbergen. Naar wij vernemen, is de toestand van Prof. Mr. W. Zevenbergen, die in Eu- dokia te Rotterdam verpleegd wordt, voor uitgaande. Het grootste gevaar is ge weken. Kerkelijke geschillen. De 137ste algemeene vergadering van de Presbyteriaansche kerk in Amerika te Columbus, Ohio; gehouden, heeft be sloten. dat geen candidaat tot het pre dikambt kan worden toegelaten, die niet verklaard heeft te geiopven in de Maagdelijke Geboorte. Er. was hiertegen nogal wat oppositie maar, de fundamentalisten wonnen het. in dezen. J Ook pyer andere puhten liepen de mee ningen nogal uiteen en zoo is er een commissie van 15 personen benoemd, die den geestelijken toestand van het kérk- genootschap naderi zal bestudeeren en_ op de synode van het volgend jaar, hier over rapport zal uitbrengen. BUITENLAND. DE ONLUSTEN IN CHINA. De Europeesche concessies bedreigd. De commandant der Chineesche ca detten te iWJiampoa in de buurt van Kanton, zoo wordt uit Hongkong ge pield, zou het plan koesteren tot een gelijktijdige overmeestering van. Sja- piien, het Europeesche kwartier te Kanton en van Kauloen, de Britsclie Iconcessie tegenover Hongkong niet Steun van Russische vliegmachines: (Hij beweert Sjamien binnen drie mi nuten te kunnen nemen, als hij 1000 pian ervoor opoffert. De Brr.sche militaire experts ver trouwen echter, dat de verdedigings werken van Sjamien voldoende zijn, pm eiken mogelijkein aanval van de huidige Chineesche strijdkrachten te weerstaan. Er loopen te Hongkong hardnek kige geruchten, dat door Chineesche soldaten reeds barricades tegenover [Sjamien zijn opgericht en dat aldaar pok loopgraven zijn gegraven in de richting van de Hongkong grens, doch van deze geruchten is geen be vestiging te verkrijgen. De militairs patrouilles zijn terug getrokken en d; bewaking is thans aan de politie over gelaten. Onder de winkeliers bestaat vrees, zoodat zij hun winkels 's avonds vroeg sluiten. De straten zijn 's avonds vol komen verlaten. Scheepvaart en 1 an- del zijn vrijwel lam gelegd. Hoewel de bedoeling was geweest, aan de Chineesche scheepseigenaren toe te staan, de rivierdiensien gedu rende nog één week voort te zetten, hebben de leiders van den boyco! van uit Kanton de bemanningen er toe gebracht, de passagiersbooten te verlaten. Aan dezen aandrang is rcet .slephts één .uitzondering voldaan, zpO|-.

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2