NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 3 JULI 1Ö25 Dag-Agenda. Vi'.dag 3 Juli 'sav. 8 uur De Burcht A. A. Kiesvereen. Herdeukingssamen- 1: jmst. Verschillende sprekers. Maandag 6 Juli 'sav. 8 uur Groote Nutszaal Steenscli. „Leidsche kunst kring" „Voor Allen." Ledenverg. Inl. to. P. Harling van A'dam. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken wordt van Maan dag 29 Juni tot en met Zondag 5 Juli a s. waargenomen door de apotheken van de H.H. W. Pelle, K. Rapenburg 12, te). 59* en A. J. Donk, Doezastr. 31. tel. 1313. De geneeskundige dienst alher wordt waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. No. 390. vastgesteld. De Fransche en Engelsche jregeeringen hebhen haar goedkeuring aan deze overeenkomst gehecht. Be- jiprekingen zijn nu geopend om deze ;goedkeuring in een bepaalden vorm te 'gieten. BUITENLAND. SPANNING TUSSCHEN ENGELAND EN RUSLAND. Verklaringen van Chamberlain en Tsjitsjerin. In het lagerhuis heeft Chamberlain gisteren, in antwoord op een vraag van commandant Kenworthy, ver klaard, dat hij met de uitdrukking „een andere natie" onlangs bij de besprekingvan den toestand in China gebruikt, sovjet-Rusland heeft beh doeld. De Engelsche avondbladen wijden over het algemeen veel aandacht aan de jongste redevoering van .Tsjitsjerin die in het lagerhuis ook door Austén Chamberlain is aangehaald, die te vens verklaarde, dat de jongste uit latingen van de leden der regeering met betrekking tot sovjet-Rusland, gedaan zijn in het volle gevoel van de verantwoordelijkheid van hët'gè- heele kabinet. Een en ander wijst er op, dat die spanning in de betrekkingen vanGr.- Brïttaiinië met Rusland toeneemt, hoe' ,wel men in officieele kringen ont kent, dat men op het oogenblik een afbréken van de diplomatieke betrek kingen met Rusland verwacht. j, Tsjitsjerin heeft aan een vertegen woordiger van 'het Russisch telegraaf - gaentschap in een interview verklaard, dat de rede van den Britschen staats secretaris voor Indië, lord Birkenhead in zoo verre ongewoon is, dat daaruit Blijkt, dat een lid eener regeerinjg, die normale betrekkingen met sov jet-Rusland onderhoudt, naar het af breken der diplomatieke betrekkingen streeft en medewerkt aan de vestiging •van een onvriendelijke verhouding, waarvan de laatste consequentie slechts oorlog moet zijn. De geestverwanten van lord Bir kenhead zoeken naar een voorwend sel voor een conflict. En dkt, op een oogenblik, dat in Engeland een al- gémeene politieke spanning heeirscht en dat het land gebukt gaat onder ^en industrie-crisis en voortdurend© werkloosheid. EEN BELANRIJKE VERKLARING VAN SOKOLNIKOFF. De Russische schulden. Sokolnikoff, Volkscommissaris van financiën, heeft een belangrijke ver klaring afgelegd met betrekking tot de Russische voor-oorlogscbe schul den. In een rede voor de Financieel© 'Conferentie over de mogelijkheid van buitenlandsche credieten zeide hij: „Hoewel wij alle schulden geannu leerd h-ebben, gaan wij voort te zoe ken naar een mogelijke oplossing en regeling. .Wij zijn bereid te onder handelen. Wij zijn bereid zekere de- ,|finitiev© verplichtingen op ons te ne- !men, welke wij tevens bereid zijn na te komen, doch de voorwaarden van een regeling moeten in overeenstem ming zijn mét ónze financieele draag kracht en ons zekere voordeelen bie den. Totdus verre wilden onze scHuld- eischers ons dwingen de schulden te bétalen op voorwaarden die ons in slavernij zouden brepgen. Wij zijn nimmer berëid dergelijke voorwaar den te aanvaarden. De huidige inter- nationale toestand is niet zoo, dat Rusland gedwongen kan wor.den on waardige voorwaarden te aanvaarden die gedicteerd worden door de groote ■mogendheden zooals bij de Conferen ties van Genua en 's-Gravenhage. Rusland is bereid zich opofferingen te getroosten." De voorloopige Russische begroo ting voor het komende jaar uiteen zettende, zeide Sokolnikoff voorts, dat deze 3560 millioen roebel zal bedra gen, dus ongeveer een billioen meer, dan het vorig. jaar. Hij schatte de inkomsten uit de directe en indirecte, belastingen op 1563 millioien roebel. Verwijzende naar de uitgaven zeide Sokolnikoff dat de Russische regee ring besloten heeft, de uitgaven voor de verdediging van het land te ver- hoogen. ^Dit geschiedt niet omdat wij oor logsgevaar vreezen, doch als goede eigenaren, wier eigendommen groeien, moeten wij de bewaking versterken". Tevens verklaarde Sokolnikoff dat de gouden tsernowitsch spoedig ge bruikt zal worden voor den handel met de Oostersche landen. Rusland heeft een passieve balans met Per- zië, Afghanistan en China. De regee ring wenscht gouden tsenowitsch te gebruiken in plaats van dollars en ponden. DE NIEUME BELGISCHE REGEERING. Een motie van vertrouwen aange nomen. Gistermiddag om half vier heeft de Belgische Kamer met 123 tegen 37. stemmen en 15 onthoudingen de motie .van hertrouwen in de nieuwe regeer ring aangenomen. Voor stemden de katholieke demor craten en de socialisten, tegen de ka tholieke conservatieven, de liberalen de frontpartij en de communisten. Enkele katholieke conservatieven onthielden zich. DE OORLOG IN MAROKKO. De vredesonderhandelingen afge broken De „Daily Mail" meldt dat de vre desonderhandelingen tusschen Abd el Krim en den Spaanschen specialen gemachtigde afgebroken zijn. In plaats van zijn eischen te mati gen, nam Abd el Krim een nog recal- citranter houding aan. Abd el Krim handhaafde zijn eisch betreffende het erkennen van eën on- afhankelijken Riff-staat, omvattende verscheidene stammen, wier gebied thans nog bezet is door de Spaansche troepen. Wat de Fransche zone be treft, verklaarde Krim zich tevreden gesteld te achten met de annexatie van de Ouerjxha-vallei. 't Kan verkcefem De kleindochter van wijlen Keizer Franz Joseph, Prinses Elizabeth Win- dischgreaetz, zal in het huwelijk tre den met den Socialistischen afgevaar digde Cezek Bomb lik. Dè verontwaardiging in het aristo cratische kamp' in Oostenrijk is groot Zij is 'lid geworden van de Sociaal- Dèmocratische Partij. KORTE BERICHTEN. In Duitsche parlementaire krin gen verluidt, dat de groote politieke debatten in den Rijksdag over het standpunt der partijen inzake de bui tenlandsche politiek de volgende week zullen aanvangen. De Duitsche Luchtraad is tegen 15 Juli bijeengeroepen om over de laatste nota inzake de beperking der Duitsche luchtvaart te beraadslagen. T- Volgens de „ïmpero" zal Musso- lini-.ook de portefeuille van financiën onder zich nemen. Hij heeft er dan vijf, n.l. buitenlaïidsche zaken, oorlog marine, economische zaken en finan- ciën. De Fransche sanaat heeft een motie van vertrouwen in de Marokko- politiek der regeering aangenomen. De Belgische metaalbewerkers van het centrüm hebben besloten, de staking voort te. zetten, en op een al gemeen e staking aan te sturen. De groote Europeesche mogend heden zouden reeds een China-con*- ferentie voorbereiden, welke terstond bijeen geroepen zou wórden, nadat China aan Amerika den wensch voor het houden'eener dergelijke conferën- tie zou hebben kenbaar gemaakt. Van Duitsch nationale zijde wordt nog steeds actie gevoerd tegen het veiligheidspact en vooral tegen minister Stresemann. Het groote de bat in den rijksdag zal vermoedelijk midden volgende week plaats hebben. De Italiaansche regeering heeft zich bezig gehouden met de daling van.de lire. KERK EN SCHOOL. Ds. M. Schuurman. Naar dé „Stand." verneemt, is ds M. Schuurman, predikant bij de Geref. Kerk van 's Gravephage-West, tot verder her stel van gezondheid, met vacantie gegaan. Ds .Schuurman moet de eerste .weken rust houden. Juibileum. Woensdag j;l. vierde Ds. A. Terpstra, Geref. pred. te Treebeek (N.-Br.), zijn vijf -en twintig jarig ambtsjubileum. I Juli rwerd hij te Veenwoudsterwal tot zijn stwerk ingeleid. Vervolgens stond hij te Terwispel en te Lochem, welke laatste gemeente hij in 1921 met Treebeék verwisselde. Ver. voor H. O. op Geref. grondslag. Aan de 45stè jaarvergadering van 'de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden Grondslag, die vandaag tis Zwolle gehouden wordt, ging gisteren vooraf de wetenschappelijke samenkomst van leerlingen en oud-leerlingen der Vrije Universiteit. Op deze bijeenkomst heeft Prof. Dr. A. A. van Schelven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit gesproken over het „Historisch onderzoek naar den levens stijl van het Calvinisme"Dr. H. R. Woltjer hield een referaat over: „De betekenis dec natuurwetten", Bijbelsche namen. In „De School met den Bijbel" schreef de heer G. Meima: Dezer dagen was ik in de gelegenheid van een vrij groot aantal jongelui, die blijkens de getuigenissen de Lagere School met vrucht hadden doorloopen, wat schriftelijk werk na te kijken over .da Bijbelsche Geschiedenis. Daar kwamen ook wat nlmen in voor. En die werden nog al eens fout geschreven, soms wpjn derlijk verhaspeld. Ziehier een rijtje van die foute spellin gen: Amelek, Odneël, Jerigo, Sameuel, Olt- hield, Jefte, Gidion, Safira, Epzan, Phnie el, Sukpth, Elie, Othneël, Otniël, Sam- gat, Midéanieten, Jiricho, Amelekkieten, Fhilistijnen, Samiël. Zoo op 't eerste mo;ment vraagt men. zich af: Is dat nu zoo erg? En dan is men wel eenigszins geneigd te zeggen; Wel neen. 't Is de hoofdzaak niet. En toch, als men die verhaspelde na men ziet staan en dan nog wel niet dooc de minste leerlingen, maar ook door hen die aan verder leeren denken, dan zegt ons dat wat. Het plaatst ons voor de vraag, of we er wel voldoende rekening mee houden, dat niet alle kinderen lee ren door hooren alleen, maar dat ver schillende leerlingen ook moeten zien. Een heel goede gewoonte is daarom, de namen, die in de vertelling voorkomen, even op het bord te schrijven. Dat moes ten we' eigenlijk nooit vergeten. En dan: Verwerken we de stof oök mét de kin deren? Laten we terugvertellen? Maken ze er schriftelijk werk over Zie, dat is voor het vastleggen van dè- stof ook van het hoogste belang en.dan taoeten. ze .de namen ook eens opschrijven. Wat de heer Meima zegt, merkt Ds. Schilder hierbij op, heeft niet alleen be lang voor de school," waar het bord wel in eereis, mitsgaders het krijt. Het mocht ook wel eens doordringen tot de Kerkeraden; Er is al zoo vaak. op gewezen, dat on ze catechisaties zich kenmerken door een haast volslagen gebrek aan leermiddelen en onze catechese door een schier nog volslagetner (ik wéét wel, dat het zoo niet goed gezegd is) gebrek aan belangstel ling voor leermiddelen. Maar een bord is toch wel erg goed koop. Hoeveel catechisatiekamers zonder, of liever, met een bord zouden er zijn? De aartsbisschop van York verklaarde in zijn diocesane conferentie verleden week, dat de taak der, kerk was, om de drie groote richtingen: Evangelisch, Li beraal en Katholiek, in eenheid samen te binden. „Deze drie richtingen representeeren permanente elementen in den godsdienst. Zij moeten niet slechts tezamen bestaan, zij moeten elkander doordringen (pene trate) in vitale en. organische eenheid".- De rede van den aartsbisschop was gericht o-p het kvveeken van onderlinge, verdraagzaamheid en eenheid. Voor de Anglo-Katholieken lag in 's aartsbisschops rede de toezegging van de officieele er kenning dezer richting, ook in de litur gie. Kinderzorg. Blijkens het 17der jaarverslag der Ver eeniging „Ivinderzorg" in de classis Zut- phen der Ned.Herv. Kérk over het jaar 1924, bedroegen de ontvangsten f23993,22 en de uitgaven f 22548,80. In plaats .van het batig saldo van f 1444,42 'is er. feitelijk een tekort, daar onder de inkomsten f 3040,31 rijkssub sidie over vorige jaren voorkomt Het aantal verpleegdagen over 1 regee- rings- en 197 voogdijkinderen bedroeg 37-9°7.; elk kind kostte gemiddeld per dag f0,63 (vorig jaar f 0,65). Behalve. 3 kinderen, in niet-eigeh ge stichten verpleegd, zijn allen in gezinnen geplaatst.- Uit onze Indiën. Leguanen en slangen als xattenver- delgers. De toenemende ratten en muizen plaag in den Oosthoek, zelfs in die mate dat de rijstoogst op enkele plaatsen daar door vernietigd werd, wordt door een inzender in het „Soer. H.bl." toege schreven aan het feit, dat thans door de inlanders veel jacht gemaakt wordt op de natuurlijke vijanden dezer scha delijke knaagdieren, n.l. de leguanen, waarvan de huid momenteel zeer veel geld opbrengt. De inzender deelde tevens mede, dat de eigenaar eener groote rijst- pellerij in Banjoewangi het dooden van deze dieren en ook van slangen op zijn perceel verbood, daar deze reptielen, zooals bekend, wellicht nog feller jacht maken op muizen en rat ten dan leguanen. In bovenbedoelde rij stpellerij wordt dan ook van deze ongewenschte gas ten bijna geen hinder ondervonden. Een ander inzender merkt thans op: De slang, die het felst op muizen jaagt, is de python, die de aanmerke lijke afmeting van 6 m. en meer kan krijgen, doch niet giftig is. Deze slangensoort schijnt over geheel Indië verbreid te zijn en nimmer den mensch aan te vallen. 1 Te Billiton staat men zelfs op be trekkelijk goeden voet met haar al thans men verleent haar de volle gast vrijheid in rijstpakhuizen. j .Waar een python zich gehuisvest heeft, vindt men nimmer een rat, en slangen worden in de uitgestrekte pakhuizen der Billiton Mij. nooit ge dood, zelfs, niét verjaagd. 1 Pythons en pakhuiskoelies hebben een soort compromis gesloten, soms zelfs* in die mate, dat het voor out siders inderdaad iets angstwekkends heeft. De slangen, waaronder er zijn van respectabele afmetingen, blijven bij de nadering van menschen kalm liggen op de slaapplaats, die zij zich uitgekozen hebben en eerst wanneeir zij door het omstapelen of transport der rijstzakken van het plekje worden verjaagd, schuiven zij bedaard weg, ,om zich tusschen andere balen rijst een knus plaatsje uit te kieziem. Een feit is liet, dat in rijstpakhuizen gelegen in de onmiddellijke nabijheid van die der Billiton Mij. en waarin de pythons worden geweerd „omdat men ze zoo griezelig vindt'-' let wel niet gevaarlijk wèl ratten, en zelfs in groot aantal, worden aangetroffen. Moordaanslag. i Wij lezen in het „A. I.D. de Pr. Bode", dat een gewezen luitenant kwartiermeester, na een vonnis we gens tekortkomingen in zijne admi nistratie te hebben ondergaan, zijne vrouw, die met haar twee kinderen bij eene familie te Bandoeng intrek had genomen, wilde trachten te be wegen, weer met hem samen te wor nen. j De vrouw wilde hier echter niet van weten, waarop hij een mes trok waarmede hij haar twee steken toe bracht, die echter slechts den arm troffen, dien zij tot afweer uitstak. Daarop benam hij zich zeiven het leven. GEMENGD NIEUWS. Cano omgeslagen. Gistermiddag om streeks vijf uur heeft te Nijmegen op de Waal een ernstig ongeluk plaats gehad. De ongeveer 20jarige student der R. K. Universiteit P. P., was in een cano aan het spelevaren met" de 22jarige mej. M. A. Vermoedelijk is de cano omgeslagen De twee inzittenden geraakten te water en verdronken. De machinist van e£n passeerende Fransche sleepboot riep om hulp, waar op personen van den kant in booten toeschoten. Toen men op de plaats van het ongeluk aankwam, was er van de drenkelingen niets meer te zien. Later zijn de lijken opgehaald. Dat van den jongeman werd naar het R. K., dat van het meisje naar het Protestantsche zie kenhuis vervoerd. Moordaanslag. In Noord Bakkum is een moordaanslag gepleegd op een bol- lenkweeker, die daar zijn bedrijf heeft. In verband hiermee is een man gearres teerd, die in een huis van den kweeker woonde, en wien dezer dagen de huur was opgezegd. De man, die alle schuld ontkent, moet met een geweer op den kweeker hebben geschoten; het is echter nog niet terug gevonden. Hij is naar het huis van be waring te# 'Alkmaar overgebracht. Door den trein gegrepenOp den over weg te Uithuizermeeden zijn gisteren middag door den trein van 2.38 naar Groningen wagens, die juist passeerden gegrepen waarbij het achterste voertuig geheel werd vernield en een paard ver wond. De voerman zelf kwam er goed af; hij kreeg slechts onbeduidende hoofdj wonden. Vliegongeluk. Gisteravond 10 uur is in de omgeving van Hameln een uit het Rijland komend vliegtuig der Junker werke tengevolge van een motordefect van een hoogte van ongeveer 650 Meter neergestort, waarbij het volkomen ver, nield werd." De bestuurder .Von Bogen werd met gebroken beenen en ribben weggedra gen, zijn metgezel bleef ongedeerd. Beide vliêgers hebben zich in den oor log onderscheiden en zijn daarvoor met de orde „pour le mérite" beloond. Stationsbrand. Te Luik is brand ont staan in een der stationsgebouwen. Met tien slangen op de waterleiding is het vuur gebluscht. De IHe klas wachtkamer benevens eenige dienstlokalen zijn geheel uitge brand. De schade wordt op 20.000 fres. geschat. Als oorzaak neemt men kort sluiting aan. Het galante Perzische Parlement. Volgens een bericht uit Londen heeft het Perizsch parlement een voorstel aan genomen, tot afschaffing van alle adel lijke titels, met uitzondering van de preadicaten van vrouwen. Ook de premier, die ambtshalve den titel van Sirdar krijgt heeft hier afstand van gedaan. Berooid van de reis. Bij de politie te Vlissingen heeft zich aangemeld J. C., opziezhter van 'n gemeentelijke woning stichting te Rotterdam, die in Mei on geveer f 5000 heeft verduisterd en sedert voortvluchtig was. Hij heeft in het buitenland het geld opgemaakt. Teneinde raad heeft hij zich thans bij de Vlissingache politie aangemeld, die hem ter beschikking van dez politie te Rotterdam zal stellen. Onderaardsche kano. In het veen van' den heer Dubbelboer bij Weerdinge (Drent,eï Asser Crt. meldt, bij het graven van turf op een diepte van ruim anderhalve meter een onge veer 5 meter lange kano gevonden. De jacht naar records. Volgens de Amerikaansche bladen is een water vliegtuig van de Amerikaansche marine acht en twintig uren achtereen in de lucht geweest. In totaal werden 3700 kilometers afgelegd. Het vliegtuig was geheel van metaal en voorzien van twee Packard motoren van 480 P.K. Vier piloten losten elkaar achter den stuurknuppal Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.30 NSF. (Hilversum, 1050 M.). Concert onder, leiding van Fr. Lupgens. 6.35 FL Parijs (Eiffeltoren, 2650 _M.) Causerie, daarna concert. 7.2LO (Londen, 365 M.) en 5 XX (Chelmsford, 1600 M.j. Muziek. 7.20 2LO en 5XX. Tijdsein van Big Ben, weerbericht, nieuwstijdingen. 7.30 NSF. Politiebericht, weerbericht. 8.15 NSF. Symphonie-concert uit het Kurhaus te Scheveningen. 9.05 SFR. (Radio-Paris, 1750. M.) Concert. 10,20. 2LO. en 5XX. Tijdsein van .Green wich, weerbericht, nieuwstijdingen. Aangereden. Gisteravond is op dén straatweg tusschen Naaldwijk en Iion- selersdijk de 26jarige werkman Schou ten uit Delft, die op een fiets reed, door de Westlandsche stoomtram angereden en ongeveer 20 meters meegesleurd. Ernstig verwond werd hij, na ia Naaldwijk vooHoopig te zijn verbonden, per auto naar Delft vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. De man was kostwinner van zijn moeder. Onder een auto. Dinsdagmiddag is te Deventer op de hoogte van de Brink? poortstraat en den verbindingsweg naar viaduct van het station een 9jarig doch tertje van den heer Ten Cate Hoedema- ker overreden door een auto van dr; S. uit Almen. Noch het meisje, noch ,;de.' automobilist heeft gelet op de teekens; en het waarschuwende geroep van dejv. verkeersagent ter plaatse. Het meisje, werd inwendig gekwetst opgenomen/enV naar het zekenhuis vervoerd waai* but aan de gevolgen is overleden. De justitie uit Zutphen heeft een oné: derzoek ter plaatse ingesteld. - ',l\ Verkiezingsvar ia. Zij was, vertelt cjêj Standaardeen vurig aanhangster van 1 haar partij. De dagen voor de verkie-"( zingen was haar mond er vol van. Wan neer propagandatochten gehouden werf! den, verscheen zij op het balconvah' haar grootstadsche bovenhuis. Eën) glans van vreugde lag dan op haar .ge-1 laat. En was zij twintig jaren jonger geweest, wie weet of zij er ook zelf. niet-: op uitgegaan was, desnoods met de kalk;,:; kwast des nachts de straten beschilderdf,j had. Vol was zij van haar candidaat*] Aan haar zou het niet liggen, wanneer haar partij de overwinning niet mocht behalen. Met ieder sprak zij er over. en"* zij maakte reclame voor haar candidaat: een man uit velen. Woensdag is zij naar het stemlokaal,, geweest. Vol trots keerde zij huiswaarts;; en vertelde het ihaar buren, hen nog maals opwekkend haar candidaat "tè;j stemmen. i Het hokje voor den naam van hj&ar candidaat was wat klein geweeit, ver* telde 7$. Dat hadden ze toch wét-w^fc grooter kunnen maken. Zij was baffg; geweest dat men haar roode puntje niet zien zou. Daarom had zij een rood krin getje om haar blokje getrokken en' jjo-! vendien nog een kruisje bij gezet. Men moest nu kunnen zien, dat haar carièli,* daat gestemd was. Met een vuurrood gezicht vernam'1 ze van haar buren, dat haar stem nu origéU dig was geworden. Dat kon zij niet' gé looven. Gistermorgen vertelde men, dat zij des nachts geen oog dicht gedaan heeft. UIT DE OMGEVING; KATWIJK AAN DEN RIJN. Woensdagavond gaf de Harmonie .Kat wijk' haar 3 de zomerconcert. Vanwege het mooie weer was er Veel belangstelling. De veilingvereeniging „Bloembol? lenteelt" is voornemens de veilingen- Vani bloembollen aanmerkelijk vroeger te doen aanvangen, dan vorige jaren. Er loopen geruchten, als zou de gestolen dogcart van den voerman P. v. d. G. weer terecht zijn en gevonden bij de Haagsche Schouw. Naar we vernemen is tot op heden van paard en dogcart nog niets terecht. De politie zet nog steeds haar, naspo,- ring voort. i LISSE. Bij den heer A. v. V. nabij het station is van Zondag op Maandag een geld kistje ontvreemd. Vermoedelijk had de - dader zich laten insluiten. Er zaten echter alleen assurantie- en andere papieren in, want het spaarpotje had toevallig een ander pfeatsje, hoewel het anders in het kistje geborgen werd. De kast is vlak naast de. bedstede, en toch hebben de bewoners niets van het brutale stukje gemerkt. Later werden door buren de papieren in de Leidsche vaart gevonden, .waar ook het kistje gevonden werd. Van de dader geen spoor te ontdek ken. Door aankoop is bakker van Manen eigenaar geworden van het pand, thans bewoond door den kruidenier Nonhe- bel. HAZERSWOUDE. De Kring Leiden van Meisjesver een. op Geref. Grondslag zal op 7 Tuil a.s. in de consistorie der Geref. Kerk alhier vergaderen. Door Oegstgeest zal worden ingeleid „Het nut van den Kring" en door Ha- zersyvoude en vrij onderwerp en een zangstukje. - ALKEMADE. Door de politie alhier zijn gedurende de maand Juni 32 processen-verbaal oin gemaakt. Burgerlijke stand, tcbotea: .VVanaadu», won van H. van 'tlla.ir

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2