NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 16 JUNI 1925 m Listige gasten. Vrijdagmiddag om streeks drie uur kwam te Caudvoort uit zee een groote zwerm bijen, die z'cli op een viertal strandstoelen vastzette. Het publiek nam in allerijl de vlucht. Oe strandstoelenman ondervond hier door natuurlijk groot nadeel. Voor zoover bekend is dit verschijn sel neg nimmer voorgekomen. Niemand dorst eenigen maatregel te némen, ter wijl hier geen ymkers zijn d'.e vakkun dige assistentie kunnen verleenen. 17oe eeuwsch ge nou w ta Iderghem bij Oude munten. Bij de afbraak van een Aalst, hebben de arbj-1ers onder een vloersteen een aarden pot gevonden met verscheidene kilogrammen zilveren munten uit de 17de eeuw De schat werd in handen van den burgemeester gesteld. Jeugdige overmoed. Gistermiddag wilde een lojarige jongen te 'sGraven- hage het eens probeeren op een motor fiets die daar tegen een woning stond, terwijl hij zoo goed als geen verstand van het mechanisme had, met het ge volg, dat hij eerst tegen een muur en vervolgens regelrecht het water in reed. De heer C. D. V. uit de Steijnlaan heeft, door gekleed te water te springen, den overmoedigen motorrijder gered. De motor werd later op het droge gebracht. De dood der visschen. Sinds 8 a 10 dagen heorscht een raadselachtige epi demie onder de visschen van het meer van Genève. Dagelijksch drijven tien duizenden doode visschen, van alle soor ten en alle grootten, te Genève aan. Tevergeefsch zoeken de ichthyologen naar de verklaring van dit verschijnsel. Het onderzoek van het water heeft uit gewezen, dat dit absoluut normaal is. Ook de hypothese van plotselinge koude onderstroomingen heeft men moeten laten varen. Het. meer van Genève is niet bijzonder vischrijk en men verontrust zich dus ten zeerste over deze fatale sterfte welke den omvang van ©en uitroeiing aan neemt. KERK EN SCHOOL, NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Haamstede, F. G. van Binsbergen, cand. te Doornspijk. Te Rhe- nen,'B. Tuinstra te Beesd. Bedankt: Voor Rotterdam, W. C. Posthumus Meijjes te Nijmegen. Voor Ee W. G. G. Beerekamp te Leeuwarden. Voor Roswinkel, D. W. C. van der Veèr te )Stadskanaal (O.), Voor Heemskerk, C. Ferguson te Durgerdam. Voor Putten, N. Warmolts te Wezep. GEREF. KERKEN. Be roepen: Te Aarlanderveen, W. H. Gispen, cand. te Scheveningen. Te Grijps- kerk (Gr.), J. H. Kroese te Leidschen- dam. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Ede, N. Bijdemast, te Rotterdam en W. Hendriksen té Am sterdam. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Cand. A. Derrksen H.Mzn. hoopt Zondag 19 Juli as. zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk van Pijnatkcr-Noot dorp, na des morgens bevestigd te zijn door Pi of. Dr. C-. Ch. Aaldcrs van Hil versum. Het afscheid ui T)s. J J. Stam* van de Ned. Herv. Gem. te Amsterdam is bepaald op 13 Sept. a.s. Zondag 20 September d.a.v. zal hij te Rotterdam intrede delen. Ambtsjubileum. Ds. C. Goote hoopt Woensdag 17 Juni a.s. een gedachtenisrede uit te spre- .ken met het oog op het feit, dat hij voor 25 jaar zich aan de Geref. Kerk van Oud- Beijcrland verbond. De a.s. jubilaris werd i.December 1895 te Zuid-Beijerland be-' vestigd en aanvaardde 17 Juni 1900 zijn ambt te Oud-Béijerland. Ruiling van predikanten. In „De Heraut" en en „De Reformatie" is met bijzondere instemming vermeld, dat de Kerkeraad van Velsen aan Ds. J. D. Boerkool een verlof van anderhalf jaar heeft toegekend, om naar Johannesburg in Zuid-Afrika te gaan. Gedurende dien j tijd zal de Kerk van Velsen bediend w.or- den door een predikant uit Zuid-Afrika, die hier zijn studiën aan de Vrij© Uni- I versiteit zal voortzetten. Dc Kerk van Velsen bewijst hiermede oen grooten dienst aan den predikant van4 Johannesburg, en misschien ook wel aan 1 haar eigen predikant, die van nabij met 1 Zuid-Afrika en het Kerkelijk leven aldaar j kan kennismaken. In „De Bazuin" toont Prof. Bouwman van Kampen zich niet zoo enthousiast over zulk' een ruiling. Hij vraagt: Maar of* daarmede een dienst wordt b'e- wezen aan de gemeente Het komt ons |voor, dat zulk een ruiling volstrekt niet profijtelijk is voor de gemeente. Hoe zal een predikant, die in een ge heel ander milieu is opgevoed, die het 'karakter van ons volk* niet kent, zijn taal niet geheel verstaat, vooral in het eerste !jnar, een Nederlandsche Gemeente kunnen dienen Bestond het werk van een predikant 1 uitsluitend in de prediking, het bezwaar zou minder groot zijn. Al te veel wofdt bij j de beoordeeling van liet ambt van Die naar des Woords eenzijdig nadruk gelegd op de publieke prediking. Vooral in groo te gemeenten komt van het herderlijke iwerk, van huisbezoek en van het mede leven met de gemeente vaak weinig te- reent. En hoe zal een predikant uit een luncier land, die bovendien ook nog een groot deel van zijn tijd moet geven voor wetenschappelijke studie, kunnen voldoen aan de behoeften van de gemeente? Voor een predikant zelf moge zulk een .ruiling een aangename en goede zijde hebben. Zijn kennis van andere volken en toestanden .wordt daardoor uitgebreid. vVoor herstel of sterking der gezondheid is zij misschien voordeelig. Maar voor de gemeente kan dergelijke uitwisseling van predikanten niet voordeelig zijn. Om die reden zouden wij aanbevelen deze ruiling tot een enkel geval te beper ken. Het Jubileum der Friesche Geref. Zending. De Zending der Geref. Kerken in Fries land bestaat 25 jaar. Ter herdenking van dit jubileum zal een Zendingsdag" worden gehouden, terwijl de Kerken zullen wor den uitgenoodigd, zoif mogelijk Zondag 13 September a.s. het jubileum kerkelijk te herdenken. Be Amerik. Geref. Kerk. De Nederlandsch Gereformeerde Kerk' in Amerika, een der oudste Kerkgenoot schappen in Amerika, die uit de Oude wereld overkwamen, is 4 dezer te -Ahs- bury Park (N. J.), haar algemeene syno de aangevangen. Het aantal lidmaten be draagt 114.226. De eerste synode werd in 1794' gehou den. Dit is de 119de. Uit de verslagen blijkt, dat het aantal lidmaten toenam in het afgeloopen jaar met 2222 en het aan tal proponenten met 13 pet. De volgende synode zal in ,1926 te Holland (Michigan) worden gehouden. Examen Nuttige en fraaie handwerken De examens voor huis- en schoolonder wijs in de nuttige handwerken zullen voor het jaar 1925 aanvangen -14 Juli. Zij, die zich aan dit examen wenscht te onder- werpen, behoort zich vóór 27 Juni aan te melden bij den voorzitter, der examen commissie. De voorzitters der commissiën zijn: Voor de nuttige handwerken te Eind hoven: P. J. R. Mesker, Maastricht; Arn hem: Mej. J. H. van Omme, Arnhem; Rotterdam: 'mej. A. F. Houba, 's Graven- hage; Amsterdam: L. W. van Loon, A- mersfoort; Groningen: J. D. de Vries, Winschoten. Voor de fraaie handwerken: te Am sterdam: P. Wielenga, Utrecht. Uit onze Indiën. De O.I. mail. Het Alg. Ind. Dgbl. schrijft in een artikel over de mailverbinding met N ederland En de handel in N.ederland schijnt, evenals de handel in Batavia en Semarang volkomen ongevoelig te zijn voor het feit, dat er elke week slechts één mail verbinding Neder landïndië bestaat terwijl er tochten minste twéé mogelijk zijn. Wij hebben onlangs (Alg. Ind. Dgbl. van 9 Januari) uiteengezet, dat wanneer de wederzij dsche postadmi nistraties gebruik maken van de Brit- sclie mail, er elke 2>lk dag verbin ding zou zijn. in plaats van elke 7 da gen. Die mail zou te Batavia moeten sluiten 's Zaterdagsmiddags 1 uur, te Amsterdam Woensdagavond 12 uur. De Engelsche mail komt te Batavia menigmaal aan per sneldienst uit Sin gapore ('s Zondags), ook wel één of twee dagen later. Is dat niet een verbinding, waar bij de handel groote belangen heeft Iedereen zal antwoorden: natuurlijk. Maar nóch in Nederland, nóch op 'Java is er, naar ons bekend werd, ook maar één kamer van koophandel handelsvereeniging. handels- of ban kiersfirma geweest, die 'heeft gere- questreerd. Heel Batavia zit Dinsdag, 's morgens, 's middags en 's avonds „aan de mail", zooals Soerabaja en Semarang Maandags, en men schijnt er geen besef van te hebben, dat een andere verbinding drie dagen later, ook zéér goed mogelijk is. Aangezien hier niet met stelligheid kai\ worden gerekend op het door komen van couranten, die Woens- avonds te Amsterdam en Rotterdam worden aangeboden, met op het adres „per Engelsche mail, via Singapore (het lukt wel eens, maar het loopt meestal misj 'laten wij ons thans Ne derlandsche couranten zenden uit Londen. Bijvoorbeeld: de Insulinde, die 14 April, uit Marseille vertrokken is, bracht de Nederlandsche bladen mee tot en met het Ochtendblad van 12 April. De ochtend- en avondbladen van "14 en 15 'April (13 April was Paasch- maandagj werden voor ons uit Ne derland gezonden naar onzen corres pondent in Londen. De Indische mail in Londen sluit Donderdagsmorgens 11 uur, zoodat onze correspondent het Avondblad van Woensdag nog op tijd kon posten. Die bladen van 14 en 15 April waren Maandagmiddag j.l. 2 uur te Bandoeng in ons bezit terwijl de abonné's op Nederland sche dagbladen hier ter stede de nos. van die data eerst zullen ontvangen morgen 11a distributie van de mail, aangebracht per s.s. Prins der Ne derlanden. Wij vragen is het niet belache lijk, dat wij, die het hoogste buiten- landsche port betalen, dat de wereld kent, voor onze verbinding met het moederland 200 slecht bediend wor den? Handel, scheepvaart, bankwezen >ouden natuurlijk ook hun correspon denties, dpcumenten, wissels van de eerste 'drie werkdagen uit patria ver zonden hier drie tot vijf dagen eerder kunnen ontvangen, indien het depar tement van Waterstaat in Nederland niet zoo achter de dingen aanliep. Wij hebben nu verteld, hoe wij nieuws vroeger uit Nederland kun- nemkrijgen, niet om daarover te stof fen, want andere couranten kennen dien weg" ook. maar 0111 er op te wij zen dat het algemeen belang slecht wordt gediend door de tegenwoordige wijze 'van verbinding. Hoe wij onze tusschentijdsche cor respondentie naar Nederland regelen idat hoeft nu niet in de courant, maar het kost vook moeite en geld. (Wie er nieuwsgierig naar is, willen wij particulier wel inlichten. Uitdrukkelijk herinneren wij er nog eens aan, dat ons Indisch postbestuur in deze zaak vrij uitgaat. Het mail- contract, waarmee wij thans gezegend zijn, is. het werk van het „Opperbe stuur". LWij; zijn blij. dat de eerste raadsman van den Minister van Wa terstaat in deze zaken na 1 Juli een oud-Indischman van reputatie zal zijn. En indien de gouverneur-generaal ge volg geeft aan het verzoek van ons postbestuur, aan te dringen op wijzi ging van het mailcontract met 'cle Ne derlandsche stoomvaartmaatschappij-, en Wij zijp pvertuigd dat ir. Damme zal doeii wat hij kan, om die wijziging te bevorderen. Een moordaanslag. Te Sberabaja heeft een Menado- taees H., op den openbaren weg Plampitan, te Soerabaja, een moord aanslag gepleegd op den heer Bloem- hard, door op dezen uit een Lr ow ning achter elkaar vier schoten te lossen, evenwel zonder doel te treffen. iH., die dacht dat hij raak gescho ten had, sprong onmiddellijk na het laatste schot, in een toevallig in zijn nabijheid staande taxi, nummer L 7757, en giijg er mee aan den haal. Later bleek, dat hij via Kertosono naar Madioen was gereden, meldt het .Sper. Hbl. Intusschen had de politie te Soera baja van het gebeurde kennis gekre gen en zij was dadelijk met het onder zoek begonnen. Kertosono werd tele fonisch gewaarschuwd, en vandaar werd Madioen gewaarschuwd. De politie was dus overal op haar hoede, doch in Madioen schijnt men df waarschuwing uit Kertosono niet goed te hebben begrepen. Dit bleek, toen de auto uit Soerabaia daar bin nenreed; de politie denkende, dat ze den chauffeur moest hebben, arres teerde hem." Gelukkig zag ze kort daarop haar fout in, waarna de inmiddels in een karretje doorgereden heer H. achter na gezet en spoedig ingehaald werd. Enkele oogenblikken vóór zijn arres tatie trachtte hij zelfmoord te plegen, door zich met zijn browning in den mond te schieten. In deerniswaardi- gen toestand werd de ongelukkige door de politie naar het ziekenhuis te Madioen overgebracht, waar hij nog de kracht had een schriftelijke verklaring te teeltenen, dat hij te Soe rabaja den lieer B. vermoord had. Hieruit blijkt dus wel,' dat H. in de «verónderstejiing verkeerde, dat hij den heer ,B- inderdaad had getroffen. Uit het den heer B. afgenomen ver- Ihoor >s gebleken, dat wraak de oor zaak van den aanslag moet zijn ge weest. Ruim een weck geleden n.l. kregen H. en-B. hevige ruzie met elkaar, waarschijnlijk om een vrouw die spoedig in een duchtige kloppar tij ontaardde en waarbij H. het> glans rijk aflegde. H. dreigde toen zijn te genstander te zullen vermoorden. In hoeverre deze verklaring juist is. zal uit het verhoor van H. in dien deze behouden blijft jmoeten blijken. UIT DE OMGEVING, BOSKOOP. Gemeenteraad. (Slot). 13. Naaev voorstel van B. en W|. om te besluiten tot voorloopige vast stelling van de vergoeding, over 1923 aan de Besturen van Bijzondere La gere Scholen toekomende, ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. De heer Boe k r aa d vraagt of het tegenover de bijz. Scholen recht is, dat bij het vaststellen van de onder wijskosten per leerling aan de openb. School die voor alle scholen als maat staf dienen, van de onderwijskosten een bedrag van f300.wordt afgetrokken, dat voor locaalhuur wordt ontvangen. De Voorzitter zou het evenmin recht achten, om de zaalhuur van Gymnas- tiekver., Jeugdraad, Burgerwacht, Land storm, enz. te laten "drukken op de on derwijskosten van de O. L. School. Anders moeten we 't gymnastieklokaal niet meer beschikbaar stellen. Det heer Boekraad zou het laatste liever willen dan dat de gemeente zich, zöoals nu eigenlijk, op een onwettig standpunt stelt. Die kosten van f300 zijn nooit te bewijzen. De yoorzitter acht het vrij zeker, dat de kosten voor warmte en licht voor de huuders gemaakt, meer dan f300 be dragen. Goedgekeurd. 14. Nader voorstel van B. en W. om te besluiten tot voorloopige vaststelling van de vergoeding over 1923, ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, toekomende aan het Bestuur der M.U. L.O.-School aan de Zijde. De heer v. d. Kleef is tegen dit voor stel. Op 29 Dec. is door B. en W. een voorstel om deze school op gelijken voet te behandelen als de M.U.L.O. aan de Rozenlaan, naar aanleiding van tegen kanting in den Raad, teruggenomen. Spr. stelt voor dit voorstel thans te be handelen en toe te kennen. De heer Houtdijk zou eerst het stand punt van B. en W- willen .vernemen. De heer Brand wil de behandeling van het voorstel uitstellen. De heer Mesman ondersteunt het voor stel van den heer y. Kleef, omdat het reeds zoo dikwijls Is besproken. Het spijl spr. dat indertijd de wensch yan net eene schoolbestuur voor die van het andere noodlottig is geworden. B. en ,W. hadden zich eigenlijk reeds voor. echte gelijkstelling .uitgesproken. Men moet niet alleen op de letter doch ook op den geest .van de wet letten. ,Weth. Guldemond zegt, nog steeds op het standpunt van de gelijkstelling te staan. Ook de R. K. School heeft even goed recht op deze vergoeding, gelet op het gehalte van het onderwijs. Het is echter wel vreemd, dat B. en W. inder tijd werden tegengewerkt door hen, die geacht worden het onderwijs te ver tegenwoordigen. Alleen wanneer er een nadere verklaring volgt, zouden B. en W. een terugkomen op het vorig raads besluit kunnen overwegen. De voorzitter meent dat er nu eigen lijk niets meer kan worden gedaan aan he* voorstel van B. en W. Zij handelden, indertijd uit billijkheidsoverwegingen, hoewel hun voorstel wettelijk aanvecht baar was. Men heeft gemeend zich daar tegen te moeten verzetten. Nu ga men niet weer veranderen. Het is daaren boven voor de laatste maal, dat de hui dige maatstaf wordt toegepast. Spr. heeft overigens geen bezwaar het voor stel, dadelijk te behandelen. De heer v. Kleef zou de zaak eerst nog eens in geheime vergadering willen be spreken. De heer Brand heeft inderdaad het voorstel van B. en W. gesteund, maar in dit geval kan hij de idee van den heer v. Kleef niet ondersteunen. Dit is overrompelen. De heer v. Kleef zegt, pas te zijn thuis gekomen en daarom niet eerder gelegen heid te hebben gehad. Besloten wordt met 3 st. vóór niet in geheime vergadering te gaan. De heer Verkade zou het geen blijk van zelfrespect achten wanneer de raad weer eens aanbood, wat door de belang hebbende partij een vorige maal werd geweigerd. De heer Nijhoff wil zich nu ook maar aan de wet houden. B. en W. hebben indertijd hun goeden wil getoond. De heer v. Kleef betoogt dat de onder wijswet op dezze punten zeer onbillijk is. Er zijn oude scholen, die eigenlijk geen M.U.L.O. geven, doch slechts het preacLcaat hebben, welke hooger wordt gesubsideerd dan deze sc-hool waar in werkelijkheid wel M.U.L.O. wordt ge geven. De Voorzitter vraagt waarom dan het bestuur van de School aan de Zijde- geen gebruik heeft gemaakt van de ge legenheid om de school te splitsen in een gewone en een kopschool. Men kan de schuld van een even- tueele onbillijkheid in dit geval niet op den raad schuiven. Het voorstel van B. en W. wordt met 2 stemmen tegen aangenomen. Tegen de heeren v. Kleef en Mesman. 16. Advies van B. en W. op een ver zoek van „Patrimonium's Woningstich ting" te Boskoop, om toekenning van een voorschot uit de gemeentekas voor :.ankoop van grond en voor den bofw van 26 woningen. Bij de behandeling van de voorwaar den waaraan de Bouwvereenigingen zijn gebonden, maakt de heer v. Kleef aanmerking cp een bepaling, die een paar woningen wil reserveeren voor g(emeentepersoneel, «en de heer Boek raad op een bepaling, die voorschrijft dat geen ambachtslieden die bij de uit voering van de bouwwerken zijn be trokken, in liet bestuur van de betref fende woningbouwvereenigingen mo gen zitten. De heer Nijhoff had, waar 'de bouw geschiedt, op kosten van de gemeen schap, liever gezien, dat maar de aller goedkoopste oplossing was gezocht, en dat alle vereenigingen, ook „St. Joseph" gebruik hadden gemaakt van het door de gemeente gereed gemaakte bouwter rein. Bij stemming wordt hierna de bepa ling betreffende het reserveeren van eenige woningen goedgekeurd. Na breede discussie wordt besloten de moeilijkheid betreffende het uitvoeren van bouw of onderbouwwerk door in het bestuur zitting hebbende arbeiders te ondervangen door invoeging van de clausule: „zonder toestemming van B. en W." Tevens wordt besloten het inrichten van winkelhuizen ten sterkste te onder werpen aan de goedkeuring van B. e. W. Goedgekeurd. 17. Advies van B. en W. op een ver zoek _van de Bouwvereeniging „St. Joseph" te Boskoop, om toekenning van een voorschot uit de gemeentekas voor aankoop van grond en bouw van 20 wo ningen. Goedgekeurd. - i Tegen de heer Nijhoff. .18. Advies van B. en W. op een ver zoek van de Bouwvereeniging „Onze Woning" te Boskoop om toekenning van een voorschot uit de gemeentekas wx>r aankoop van grond en voor den bouw van 20 woningen. Goedgekeurd^ 19. .Voorstel van B. en W. om te b'eM sluiten tot verkoop van bouwgrond aan Bouwvereenigingen. Tevens spreekt de raad, naar aa '.lei ding van door de heeren v. Kleef en Nijhoff gemaakte opmerkingen de wen- schelijkheid uit, dat de gemeente in het vervolg uitsluitend arbeiderswo ningbouw zal subsidieeren, met uit zondering van den heer Verkade, die vreest voor eentonigheid wanneer de woningen alle eender worden. Betref fende het voor Patrimonium te bouwen blok merkt de heer v. d. Wolf nog op, dat de daarin geprojecteerde woningen voor groote gezinnen niet als „niiddem standswoningen" behoeven te wordeij beschouwd. De Voorzitter, onderschrijft dit, ooli betreffende de andere vereenigingen. 20. Voorstel van B. en W. om te be sluiten machtiging te verleenen tot hefi aangaan van een annuiteitsleening, ten behoeve van den bouw van woningen door Bouwvereenigingen Goedgekeurd. Besloten wordt B. en W. te machti gen tot het sluiten van een leening van ten hoogste 5 pet. a pari. (Momem teel is 'de geldmarkt wat ruimer, maaf voor annuiteitsleeningen heeft dit nog niet veel beteekenis) 't Betreft meest! direct verhandelbare fondsen. B. en W. zullen nog eenigen tijd de zaak mogen afwachten, althans totdat Ged. Staten! cle plannen zullen hebben goedgekeurdj Rondvraag. De heer Boekraad betreurt het,- dat Zondag aan een hotel is geweigerd muziek te geven, waardoor een gezeri schap naar een andere plaats is gegaan. De Voorzitter zal steeds trachten te onderscheiden. De een zal meenen dal spr. niet ver genoeg, cle ander, dat hij] te ver gaat. Tenslotte moet spr. dat zelf uitmaken. Men kan niet zeggen, dat clei tegenwoordige burgemeester gepast ver] maak tegenwerkt. Maar ten opzicht©, van de heiliging van den Zondag zal; spr. zich strikt houden aan wat de! groote meerderheid van de bevolking wenscht. Het betrof met deze fietsclub geen enkele noodzakelijkheid. De heiliging van den Zondag ging in dit geval ver boven de wensch van eenige vreemdel- lingen. De heer Boekraad heeft gehoord, dat| ook een andere inrichting, die tot heden voor werkdagen muziekvergunning hadl deze vergunning ziet ingetrokken. De Voorzitter: U bedoelt het café De] Frankrijker? De heer Boekraad: Ja. De Voorzitter: De eigenaresse van dit café heeft toegestemd flat sinds er mu- :iek werd gemaakt, het kroegbezoek toenam. En spr. apfot het niet cle taak van den burgemeester» om het kroeg-i bezoek aan te moedigen. De heer Boekraad blijft bij zijn mee-j ning, dat niet te veel moet worden ge-i weigerd. De voorzitter: Noemt u een enkel ge val als u kunt. Alleen heeft men in „Neuf" eens getracht, op Zondag metj muziek te laten dansen en toen heeft! spr. eenvoudig de Zondagswet gehand haafd, Overigens heelt spr. in deze twee! en een half jaar nooit geweigerd. De héér Hou dijk. n tonstelling met1! den heer Broekraad, hoort wel eens te; veel muziek. Had het cle goedkeuring! van tien burgemeester, dat op een Zon-j dagavond over de Achterkade een kin-! deroptocht rnet muziek passeerde? j De voorzitter: Neen, zeker niet. j De heer V 'kade waarschuwt tegen! al te streng toezicht, anders wórdt' iedere jongen met een harmonica ..grijp' baar". De voorzitter zegt, vooral tegenover! plaatselijke vereenigingen steeds zeer] welwillend te staan 111 dit opzicht, maar] spr. krijgt aen laatsten tijd wel het ge voel alscf men denkt, dat alles mag. Dit! kon wel eens mis zijn. De heer Brand informeert "naar de: werken aan de Reijerskoopschenweg. Isd het wel zoo voorcléëlig, dat de gemeente' dit zelf doet? De voorzitter noemt enkele cijfers van! andere gevallen. Het betreft hier inder-i daad een voordeel voor de gemeente, mogelijk wel een van fiOOO.Het werk| staat onder leiding van den gemeente ambtenaar Loef, die in dit geval als aan nemer optreedt, en gedurende dien tijd geen salaris geniet. Beide partijen zijn) er mede gebaat. We moeten op de| kleintjes letten. De heer Nijhoff zegt zich slecht te- kunnen voorstellen, dat b.v. het werk: aan de Zuidkade door de gemeenten goedkooper is gedaan dan particulieren het zouden hebben kunnen deren. Verder verzoekt spr. een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid! om de z.g. steile brug wat minder on gelijk te maken. Er zijn er al heel wat' op den neus gevallen. Weth. Guldenmond meent, dat het; een brug van den polder is. Het gebrek: is niet zoo groot, maar het kan dat wel worden. Wat het werk aan de Zuidkade be- treft dit heeft waarschijnlijk den indrukj gewekt, fat het duur was, doordat v.:| even onderbroken is moeten worden. De heer Mesm«n geeft tenslotte in] overweging om de tijdelijk in gebruik] zijnde teermachine s Zondags niet meer op de begraafplaats te zetten, wat hij erg oneerbiedig vond. 't Kan moeilijk anders, antwoordt weth. Guldemond, maar 1 if slechte voor korten tijd. Nadat ook dc beer w. d. Wolf nog een opmerking gerreeki Ixeft wordt de vergadering, wat oj>enbare gedeelte betreft. tTMhfrm

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6