NIEUWE LEIDSCHÊ COURANT VAN DINSDAG 9 JUNI 1925 Land- en Tuinbouw. Invoer ven bloembollen in de V.S. In de „Handelsberichten" deelt de Directie van den landbouw mede: I De persdienst van het Departement 'van Landbouw te Washington heeft idezer dagen eenige mededeelingen, omtrent het standpunt, hetwelk de lAmerikaansche Regeering ten aanzien van den invoer van bloembollen in neemt, gepubliceerd, waaraan het vol gende is ontleend: De publicatie draagt tot titel „All foreign bulbs not to be excluded." (alle buitenlandsche bloembollen niet (uitgesloten) en begint als volgt: „Er schijnt een wijd verspreide mee- j ning te bestaan, dat het Departement j van Landbouw na dit jaar alle bol len wil uitsluiten. De grond voor deze «meening schijnt, naar het Departe ment van verschillende zijden is mee gedeeld, gezocht te moeten worden in beweringen van handelaren en an deren tegenover koopers, dat na dit jaar geen uitvoer van buitenlandsche bollen in de Vereenigde hiaten zal worden toegestaan. Het feit is, dat het Departement nimmer eenige beper king aan den invoer van tulpen, hya cinthen, crocussen, lelies en lelietjes van dalen heeft opgelegd en de in voer hiervan blijft, evenals in het ver leden, onbeperkt toegestaan. I Van alle andere bollen, namelijk I van de „beperkte" (restricted") bol len, heeft gelegenheid tot invoer be- staan ter voorziening in elke wezen lijke behoefte en zulks zal zoo blijven. Deze behoeften sluiten in invoer van nieuwe variëteiten van plantgoed met het doel zelf te gaan kweeken, als mede voor proefnemingen, onderwijs of wetenschappelijke doeleinden. Met andere woorden, in de mogelijkheid van invoer is ruim voorzien voor alle doeleinden, welke geacht kunnen wor den van algemeen belang te zijn en de beperkingen zijn slechts van toe passing op den invoer van zendingen voor onmiddellijken verkoop. Een wer kelijke. uitsluiting van eenige categorie Van bollen heeft daarom nimmer be staan en nimmer In de bedoeling ge legen." De belangrijke bollensoort, welke op grond van ernstige ziektegevaren aan de „lijst van beperkingen*' zal worden toegevoegd, te beginnen met 1926, i£ de narcis. Een aantal an dere bollen van minder belang zal alsdan eveneens op die lijst worden geplaatst. Deze andere bollen zijn reeds aan beperking onderworpen ge weest, maar twee jaar geleden is deze beperking opgeheven voor een pe riode van drie jaar, teneinde kweekers in de gelegenheid te stellen deze bol len te gaan kweeken om in de binnen- landsche behoeften te kunnen voor zien. Nadat verwezen is naar de bollen- conferentie van 30 October 1922, waar het buitengewoon groote risico dat aan den invoer van narcisbollen verbon- dep is, duidelijk naar voren is ge bracht, hetgeen tot het besluit om den invoer van narcisbollen te be perken, heetft geleid, wordt gezegd, dat de warm-water-behandeling, welke in Nederland en Engeland wordt toe gepast, het wel mogelijk maakt om het plantmateriaal zoodanig te ont smetten, dat de verliezen in de cul turen of bet veld gelimiteerd worden, maar dat deze behandeling niet voor komt een belangrijke overblijvende besmetting in den geproduceerden oogst. Bovendien kan de behandeling niet wonden toegepast op de groep van bollen, bestemd om in bloei te worden getrokken, (hetgeen met de in de Vereenigde Staten ingevoerde bollen fci hoofdzaak het geval is), om dat, naar het Departement door Ne- derlandsche autoriteiten is meege- zij het bloeivermogen der bollen ern stig schaadt en de behandelde bollen practïsch waardeloos maakt voor ver vroegen. Ttai slotte woïdt er nog op gewe zen, dat de invoer van bollen in de IVereenigde Staten thans veel groo- ter is dan vóór 1919, toen "die invoer in het geheel niet werd beperkt. Bij voorbeeld werden in het belastingjaar eindigende 30 Juni 1914, dus juist vóór den oorlog en op geenerlei wijze door dien oorlog'beïnvloed, ongeveer 178.000.000 bollen, knollen, en wor telstokken, gekweekt voor bloem of blad, ingevoerd, terwijl dat aantal voor het belastingjaar 1924, voor dezelfde klassen van planten, bijna 271CLOOCO bedroeg, waarvan i2.000.OCu behoor den tot de „beperkte oï zoogenaam de „uiigesioren" soorten, ingevoerd als plantgoed. Alle beperkingen van den invoer ten spijt, is 1924 het recoLd- jaar voor deze invoeren. In 1918, nei jaar, dat onmiddellijk vooraf ging, be droeg dc invoer aan boljen slechts lOö.üOO.COO. d i. veel minder dan de helft van 1921, maar oii0v ij iel J wer den in dit jaar de invoeren opgunstg beïnvloed door de oorlogsomstandig heden. Bovendien zal. op de basis van den invoer van 1924 en ondanks de beperkingen, welke aan den invoer van narcissen en sommige minder be langrijke bollen in 1926 waarschijn lijk de 200.000.000 stuks te boven gaan en het is zeer wel mogelijk, dat 1926 zelfs nog een grooteren in voer zal aanwijzen dan 1924. Deze schatting laat bovendien buiten be schouwing dé invoeren, welke op spe ciale vergunning zullen mogelijk zijn van de „beperkte" bollen voor plan» goed, welke veilig op 25 a 30.00CCOO mogen worden gesteld. GEMENGD NIEUWS, Moord en berooving in een vlieg machine. Kort geleden werd in de nabij heid van Oedenburg aan de Oosten rijksch Hongaarsche grens, het ver minkte lijk van een man gevonden, met papieren op naam van een zekeren Las ser uit Straatsburg. Thans is gebleken, dat de doode uit een vliegmachine om laag is geworpen. Hij vloog met een secretaris van Wee nen naar Boedapest en had een zakje met briljanten en 20.000 francs in baar bij, zich. Deze waarden zijn op het lijk niet gevonden. Bovendien is zijn bege leider zoowel als de bestuurder van het vliegtuig verdwenen. Bij het onderzoek werd vastgesteld, dat de doode gechloroformeerd is, alvo rens hij uit üe machine werd geworpen De moordenaar vertoefde acht dagen onder eigen naam te Belgrado en is thans verdwenen. llooye groentenprijzen. Aan de groen tenveiling te Dedt zijn deze week de tuinbouwproducten tegen hooge prijzen verhandeld. Op sommige dagen werd eerste soort bloemkool en komkommers verkocht tegen 40 ct. en meer -per stuk, een prijs, welke om dezen tijd van het jaar als buitengewoon hoog is te be schouwen. Nagenoeg de geheele veilingvoorraad werd naar Düiischland geëxporteerd. Zomertijd noch Zonnetijd. Nadat door de kervpogden en notabelen van de Ned. Herv., Gemeente te Siad Vollen hoven eerst besloten was de tijdsaanwij zing op de klok van den toren, evenals het vorige jaar niet in overeenstemming te brengen met den zomertijd, is door gemelde colleges thans nader goedge vonden deze klok noch den zomertijd, noch den zonnetijd te doen aanwijzen, waarschijnlijk om zoowel de voorstan ders als de tegenstanders van den zomertijd ter wille te zijn. Er is til. besloten om de klok van af heden tot 4 October a.s. st'.l te zetten. Gedurende dat tijdvak zal er dus in die gemeente geen openbare tijdsaanwijzing zijn. Het behoeft, geen betoog, dat dit den ingezetenen nog veel meer last on ongerief zal veroorzaken. Schaking. Door de politie te Utrecht is aangehouden en naar Nijmegen over gebracht de 23jarig smid C. v. V. en liet iSjarig- meisje M. R., wier opsporing door de Nijmeegsche politie werd ver zocht. v. V. wordt verdacht het meisje geschaakt te hebbén. Kind tusschen de rails. Uit Olst wordt aan het Overijsselsch Dagblad gemeld:, Toen de goederentrein van 4 uur Olst paseerde,, liep er een kind van 3 jaar tusschen de rails. Het kind werd omver geworpen en bleef tusschen de ralis lig gen. De machinist remde uit alle macht maar op twee wagens na is de heele trein over het kind heen gereden. Won der boven wonder bekwam het kind geen ander letsel, dan een schram aan haar arm. Verdronken. De 24jarige Urker vis scher J. L. wilde gaan z\.emmen i i de binnenhaven van Scheveningen. Zoodra hij te water sprong zonk hij. Het lijk is door den G. G. D. naar het politiebureau aan de Duinstraat gebracht. Het zeyenjarig zoontje van den arbei der R., is in het kanaal bij de turfstrooi fabriek te Klazienaveei verdronken. De fabrieksarbeider J. Drenth te Oud' pekela is in de aart geraakt geraakt en verdronken. D was gehuwd. Te Jubega (Pr. is het 13jarig meisje S. Jongsma, d^t fietsel wilde leeren, in de sloot geraakt en verdronken. Massamoord. Een afschuwelijke moord, die aan den massamoord te An gerstein herinnert,'is in het dorp Haa senberg bij Koburg gepleegd. De 39jarige mandenmaker Wilhelm Bruckner, vermoordde eerst in het na burige Lindenberg zijn vrouw en een uur later doodde hij met een bijl te Haasenberg zijn 66jarige moeder, zijn zwager, zijn zuster, alsmede vijf kinde ren van haar, van 2 tot 8 jaar oud. Ver volgens hing de moordenaar zich zelf op. De moord te Haasenberg werd ont dekt doordat de gendarmerie Bruckner in verband met den bovenvermelden moord op zijn vrouw zocht. Brucker was na den moord te Lindenberg met een rijwiel naar zijn woning te Haasen berg gereden. De gendarmerie vond het huis geslo teu en moest het met geweld openen. Men vond alle bewoners van het huis dood in hun bedden liggen. In de eene kamer lagen vijf, in de andere twee lijken en in de derde het lijk van den moordenaar zelf. Het motief voor de daad is nog niet geheel opgezolderd. Waarschijnlijk heeft men te doen met een wraakne ming. Bruckfier had geep gelukkig huwelijk met. zijn vrouw gehad, zood,at deze zich had willen laten scheiden. Zij vertrok naar Lindenberg; Bruck ner wilde haar bewegen terug te kee ren, hetgeen zij echter weigerde. Ook bij de andere familieleden was de moordenaar niet erg gezien, daar hij vaak twist zocht. Reeds vroeger had hij een aanslag op zijn zwager gepleegd, die echter mislukte. Noodlottige onvoorzichtigheid. Toen de rijwielhandelaar F. v. Kessel te Wa mei bezig was mét het schoonmaken van een revolver, ging -dit wapen plotse ling af en trof de kogel hem in den buik. In levensgevaarlijken toestand werd de man naar'het ziekenhuis te Ti el overgebracht. Onwillige muziekleer ar en. De beide muziekleer aren 'aan de Stedelijke Mu ziekschool te Maasltfcht, de heeren For geur'en Piel, beiden Belgen en in België woonachtig, bleven tot nu toe weiger achtig om zich volgens de bepalingen der ambtenarehVerorderiing daar ter stede metterwoon te vestigen. Daar de lessen er onder lijden, zal aan beide heeren waarschijnlijk Maandag a.s. in de Raadsvergadering, ongevraagd eer vol ontslag Worden verleend., UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Daar gebleken is, dat op verschillende huizen de nummer? ontbreken,, heeft de Burgemeester btepVald, dat vanaf 15 Juni een controle zal worden gehouden en dat tegen pérsDilën, wier perceelen niet behoorlijk zijn genummerd, proces-verbaal zal worden opgemaakt. De Laag-Boskoopsche weg zal van 8 tot 20 Juni voor rij; en voertuigen gei- sloten worden. Volgens, aanschrijving van den Mi nister van Financiën, is aan verschillen de hier wonende personen mededeeling gedaan, dat zij Wegéns overtreding der Zegelwet'voor ditmaal gestraft worden met f 15 boete.;en betaling van f I voor het zegel. - Naar w>j vernemen, zal het kantoor der directe belastingen alhier met 1 Sep tember a.s. worden, overgedragen aan den nieuwen titularis, De Raad dezer gemeente zal op Vrij dag 12 dezer' rv.rrp 7 uur een openbare vergadering houden'. Burgèrlijke Stand. Geboren Willemina Dina, dochter van A. Ver sluis en B. v. d. Laan. Wilhelmina Cor nelia Maria, dochter van J. v. Lint en H. J. Steenbergen. Arnüldus Wilhelmus, zoon van ,J. Kleijn en A. M. Pannebak ker. Ondertrouwd: C. Meiderwijk en S. Paling. N. IU.»aait en. A_ Schouten. Getrouwd:. G. vu"Reewijk, 29 jaar en A. C. v. Lgeuweri, 26 jaar. Overleden: M. v. d. Bróek, echtgenoo'.e van R. Gears,,.79 jaar. WASSENAAR. Geboren: Wilhelmina Maria, d. v. J van* Rooijen en O. Th. van der Wie len; Ccrnelis Herman, z. v. G. Koop man en B. Sissingh; Elisabeth Alfon- sa, d. v. C. F. M. van Berkel en M. H. L. de Bont; Dirk AJnaham, 2. v. D. A. de Plooij en J. C Goedendorp; Maria; Jacoba Cornelia, d. v. P. J. de GreLf en H. Vogels; Hendrikus, z. v. L. A. Homan' en A. M. W. J. van der Meer. Overléden: E. M. van Noort, oud 33 jaar, echt gen. van W. van den Bar selaar; Ondertrouwd'; JH. van der Rots en A. E. Wierenga; J. P. Kortekaas en Th. Groenendijk; J. J. de Mooij en C. A. Knijnenburg'. KATWIJK. Geboren: Annigje Neeltje, d. v. G. J. de Jong en L. Burgerhout; Wilhelmina d. v. J. de Jong en M. Hasenoot; Cor nells, z. v. J. Harteveld en J. W. den Boer; Diedérik, Z. v. J. arfevliet en Tr. van Duin; Maria Antonia Wilhelmina d. v. Fr. Meijer en Th. M. Vreeburg; Willem Cornells, z. v. M. Jonker en A. Ruwaard. Getrouwd: P .van der Plas en J. Ouwehand. Ondertrouwd: C. Zandbergen en L. Verdoes. Overleden: Grietje van der Plas, oud lb lg. d. y. G. van der Plas en A. van der Plas; Clara van Gelder, oud 26 j. d. v. S. N. van Gelder en J. Cohen; Gerardus Martinus van Bemmel, oud 69 jr. echtgen. v. N. Kortekaas. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bevallen: M. Braskér geb Tetteroo, d.; M. van Wijk geb van Leeuwen, z; M. A. Idelenburg géb den Ouden, d.; G. Wig gemansen geb Ekkerman, z.; J. 3e Heij geb Mesman, z.; 6. Kalden geb. van den Broek, levenl. 3. Overleden: C- Sweris, weduwe van M. P. Krumpelipan, 69 jaal'. Gehuwd: Öosterman jm. 32 j en P. G. van den Ëérg jd. 21 jaar. Ingekomen van: Woerden, G. C. van Es, pannenbak kerskn'sMolenaarsbuurt 25; Wijm britaeradeel, C. .Blijleven, Noordeinde 88; Hazerswoude, A. den Braver, los werkman in een Lwoonschuit. Bodegra ven, H. Vlariep, veehoudersknecht. Rid clerbuurt 20. Vinkevéen—Waverveen, Th H.. H. J\Hhkmaer, ,los arbeider, Kortsteekterweg 21. 4 Vertrokkén naar: Moercapelle Ga. Kroon. Hazerswoude Ha. J. van der Poel, dienstbode Aals meer, J. N, Heemskerk, veehouder. Hoorn, Veemarkt .11, P. Weyling, Lei den, Wasstr, 37 Pa. J. van Veen, d'enst bode. Breukelen Nijenrode, H. Knop pers, dienstbode. Beverwijk, N. J. van Stokkum. Raalte, W. Harting, veeliou dér. Rotterdam, Korenbloemstr. 32, R. Rijzinga, timmermansknecht. Hazers woude, H. de Haan, veehoudersknecht. Gouda, Sp-eringstr. 1, J. M Doornik, leerling bankwerker. INGEZONDEN. (BuiUn verantwoordelijkheid der Reductie.) Uit een door ons van den heer v. K. te L. ontvangen schrijven blijkt ons, dat de geachte inzender van meening is, dat wij, toen wij de vorige week zijn zeer uit voerig schrijven eenigszins hebben bekort door de aangehaalde uitspraken van Prof. Slotemaker de Bruine en van Ds. Ker sten te resumeeren, zijn verweer hebben verminkt en dus verzwakt. Wij dqelen deze opvatting niet, en kun nen die niet doelen, omdatzulks een zeer unfaire handeling zou zijn. \Ve meenden te mogen resumeeren, om dat naar onze opvatting het schrijven daar door niet in bëte'ekeiiis verminderde en ook, omdat door ons nadrukkelijk was opgemerkt, dat hier inderdaad een ver schil van opvatting aanwezig is, wat dus niet meer in den breede bewezen behoef de te warden. Om eenter zelfs den schijn te vermijden dat hier aan verkeerde bedoelingen moet worden gedacht, laten wij bedoelde citaten hier alsnog volgen. Eerst dan Prof. Slotemaker de Bruine: „Ik betreur, dat wij die vrijheid van meeningsuiting op religieus gebied en vrij heid van drukpers gekregen hebben voor een belangrijk deel, onaer invloed van de Fransche revolutie en onder invloed van hen, met wie ik mij in geen enkel op zicht religieus geestverwant gevoelen kan nochtans wetisch ik de verkregen vrijheid te verdedigen als geestesgoed van. groo te waarde"; hij was bevreesd, dat wij op den duur op een andere lijn zouden over gaan. Die andere lijn is: ie. dat onze. wetten, waar zij het zede lijk terrein noemen, óf ook teven het gods dienstig terrein bedoelen óf veronderstel len; 2e. dat inperkingg van de geestesvrij heid die plaats heeft, met het oog op ae zeden, ook geschieden mag op religieus gebied. De vraag, of wij in die. rie^ing be ginnen te gaan, klemt voor mij te meer, omdat in dienzêlfden tijd 'n andere minis ter van ditzelfde Kabinet op een verwant gebied een dergelijke beslisring heeft ge nomen; ikdenk hier aan den minister van Justitie terzake van de Statutenwijzi ging van de Dageraadsvereeniging; het spreekt vanzelf, dat ik over dit onderwerp, dat nu niet aan d? orde is, niet spreken zal, maar ik noem het, omdat de Minister van Justitie o.a. deze argumentatie heeft gegeven ter adstructie zijner houding- „Dat arioo de vereeniging, beoogende een \anuit atheïstiich tan punt na ;e streven vr.,e en volledige ontwikkeling der menschelijke persoonlijkheid, die in God haar oorsprong vindende normen voor het leven terzijde stelt, en mitsdien in beginsel zich richt tegen de goede ze den". Wij hebben daar dezelfde constructie, dat iets, dat eigenlijk op de goéde zeden betrekking heeft, mag geacht worden be trekking te hebben op het religieuss, men lette op het woord, mitsdien: het komt mij voor, dat dëze opvatting juridisch onjuLt is, enz. enz:, doch ik wensch ter bestrij ding van het atheïsme n.et te grijpen naar - 'den sterken, arm, dpch roep om de zede lijke en geestelijke krachten in oris volk, de Kerken, do gezinnen en de scholen hebben hier een taakin elk geval, de Overheid moet blijven binnen de perken die onze' geschrevene wetten stellen". En dan Ds. Kersten: De weigering van de Koninklijke goed keuring der statuten van. de „Dageraad" heb ik met voldoening vernamen, de Re- geering mocht in deze niet anders han delen als ze deed, ik ben tot dat besluit gekomen, wellicht ge'.eid door andere mo tieven dan de Minister van Justitie; ik ben er toe gekomen, omdat ik oordeelde, dat dc overheid geroepen is, als Gods die naresse de ordinantiën Gods te hand haven, in Zijn Woord geboekstaafd, de consekwentie van deze hare handeling roept m.i. de Regeering dan ook tot verder voortschrijden! -dan zij wel zegt voornemens te zijn. Naar het oordeel van Z. Exc. kan men iemand niet beletten zijn ongeloof te propageeren. Mét dat oor deel kan ik mij niet vereenigen. Ik moet erkennen, dat, voor wie den revolutionai ren staat aanvaard heeft, of wil men, zich er bij heeft neergelegd, in de consekwen tie, die ik trek, een vrijheidsberooving kan worden gevoeld, doch dan moet ik die vrijheidsberooving in beginsel ook reeds zien in> het onthouden van de Ko ninklijke goedkeuring; principieel gespro ken kan het niet anders, of, zoo op deze statuten de goedkeuring niet kan worden verleend, de Dageraad, die naar deze sta tuten handelt, in de uitoefening ervan moet worden verhinderd, m.a.w. dan moet ook het propageeren van het ongeloof worden verboden. Men mag niet uit het oog verliezen, dat de Christelijke vrijheid naar Calvinistische principe, alleen be staat in onderwerping aan het juk van Christus, m.a.Vv, aan. het Woord Gods. alle vrijheid, gezocht in afwerping van dat juk, is .geen Calvinistische vrijheid. Op het Staatkundige toegepast, is de vrijheid het ongeloof te propageeren, de ontkenning van het Godsbestaan Open lijk te verbreiden, geoordeeld. Is nu de Overheid van oordeel, dat zij haar goed keuring onthouden moest aan statuten, die het atheïsme voorstaan, dan Verhin deren zij ook de verbreiding dier schrik kelijke ongeloofstheorieën. Voor die ge volgtrekking treed ik niet terug, inte gendeel, ik dring bij de overheid er op aan, het daarheen te leiden. Zij is daar toe van God geroepen. Calvijn gaf in zijn Institutie de volgende bepaling: „de burgerlijke regeering dient niet alleen op dat de menschen mochten leven, maar ook, opdat er geen afgoderij, noch las tering tegen .Gods Naam, tegen Zijne waarheid, noch andere dergelijke schan dalen en ergernissen tegen de Religie in het openbaar zouden ontstaan en on der het volk gezaaid worden. Calvijn ver klaart zelfs uitdrukkelijk, dat hij „die bur gerlijke ordening goedkeurt, die daar naar trachi, dat' de ware Religie, die in Gods Wet begrepen is, niet openlijk door openbare goddeloosheden vrijelijk en on gestraft geschonden en verontreinigd wor de. Op deze en meerdere uitspraken uit Gods Woord, moet ik mij stellen ooi: tegen het propageeren van het ongeloof. Een verbod diene uit te gaan tegen d. verbreiding van Godtergende uitsprak: n als: „God is het grootste kwaad" gelijk nu vrij wordt rondgebazuind en openlijk, op allerlei, zelfs op de meest brute wij ze gepropageerd. De eere Gods word*, aangetast door het propageeren van hst ongeloof. Zal de schending der eere van onze Vorsten worden strafbaar gesteld en niet verhinderd de schrikkelijke kren king van Gods. eer? enz. Ik zag in de Wagenstraat te 's Gravenhage een man met een handkar, waarop eeri bord; dat met groote letters te lezen gaf het is schrikkelijk te zeggen): „God is het groot ste kwaad". Zal niet ieder, mijnheer de Voorzitter ill wiens ziel een 'weinig eerbied voor e liefde tot God woont, bij het vernemen' van zulke openlijke Godslastering, op schrikken? Zal niet ieder, die deze onT- geloofspropaganda ziet, of er van hoort, zich niet afvragen, hoe kan de Overheid dat dulden? Uit deze aanhalingen blijkt voldoende, dat er voor ons alle reden was om het toch al lijvige stuic van den heer v. K. eenigermate te bekorten. (Redactie). Lijst van vestiging en vertrek. Gevestigd. C. C. van Ark, ijzerwerker, Narjn- str. 35 J. P. de Laaf, boekbinder, Oranjegr. 46; E. Stoorvogel, Witte Sin- gei 101 J. P. Schrama en gezin, rei ziger, Schutterstraat 20 P. van de Merwe, scheepsteelcenaar, Heerensteeg 4 R. Leopold, Noordeinde 29 J. W. H. Slempkes, Rijn- en Schiekade 48 J. Faas, timmerman, N. Bees tenmarkt 23 S. E. v. d. Waatfs, dienstbode, K. Galgewater 7 - C. Vofik dienstbode, Heerensteeg 25 Jr AL van Eeske, verpleegster, Maredijk 1C1 A. Hedding. dienstbode, Maredijk 161 N. Horsman, dienstbode. Turf markt 4 A. van de Meeberg en ge zin, broodbakker, Utrechtsche Veer 11 N. Gans, bakker. Schutterstraat 2 W. van Dijk, klinker, Van Speijk- straat 11 J. ICeeieweer, meu.bejrpa- ker, Klooster 40 A. Bos, Korporaal .Marinier, Marine Kustwacht J. J. Bleys-Knijnenburg, Noordeinde 24 R. Knobliek, dienstbode. Nieuwstraat 36 M. van Egmond, dienstbode, Ha- venkade 5 L. Koch, dienstbode, H Rijndijk 1G M. de Jong, verpleegster Acad. Ziekenhuis. J. Bukker, dienst bode, Morschweg 34 Th. C. Leen- ders, drogistbed. Langebrug 36 F I. S. Baas, filiaalhouder, Breestr. 154 G. M. van Leeuwen, winkeljuffr. Hoogstraat 1-2. A. Colijn, diènstbc- de, Warmonderweg 45 J. van Vil- steren, bloernenkoojbnan. Latquieten- str. 9 J. M. Nijssen, winkeljuffrouw Vischmarkt 10 E.. Strothmeijer, dienstbode, Meidoorsstr. 3 J. C. v. Steenbergen—Bon, Pcubertstr. 23 C. J. Friedeman, He'ynsiusstraat 5 J. P. N. Gordijn, dienstbode, le Bin- nenvestgr. 4 P. H. Vintges, brood bakker, Haar 1.weg 47. Vertrekken. Mej, G. M. Frech, GendringenUlft, Lindenlaan 223 P. C. Idenburg, Am sterdam, Albert Cuypstraat 253b. Mej. M. Bonnema, Arnhem, Marktstr. G Mej. A. M. Kibco, Rotterdam, Zie kenhuis Coolsingel. Mej. W. G. v. Veggel, Den Haag, Lijnbaan 10 Mej. M. P. van Dijk, Hilversum, Waldeck laan 1 Mej. P. v. d. Lans, Boskoop, Dorpstraat 5 Mej. A. Kersseboom, Hazerswoude B 183 Mej. A. B. Knaap, Haarlemmermeer, Hoofdweg 389 P. de Ruyter, Den Haag, Kon. Marinesrtaat 15 H. Riebeek, Nijme gen, Diepenbroekstr. 24 J. A. Vale- wink, Amsterdam, Harmoniehof 36 H. E. Scbeffer, den Haag, Mesdagsti'. 72a J. Woerst, Rotterdam, Goud- sche str. 70a Mej. J. T. M. Brug man, Eindhoven, Liefdegesticht. M. L. Mol, Den Haag, Beukplein 2 J. Chr. Schneider, Amsterdam, Marnix- straat 290.— A. W. Hamming, Rot terdam, Schiedamsche weg 113h. A. Kok, Breda„ Tram singel 18 A. E. Smits, De Kaag, bij v. Vliet Mej. A. Groenen, Voorhout, P. Gijzenlaan bij de ouders. Adr. Bos, Dordrecht, N. Haven bij de ouders. Mej. C. J. v. d. B.erg, Noordwijk, Lijnbaanweg 17 D. Schouten, Rijssen, Istahóeve. J. Th. A. Vos, Amsterdam, Leidsche kade 18 Mej. A. Krantz, Remscheid, Duitschlandr Mej. W. Noll, Halber- stadt, Quedlingburgstr. 28 Raden Iman Soedjono, Den ÏHaag, Irisstr. 322 W. H. A. Stoll, Enschedé, Bil- derdijkstraat 38 Mr. J. L. Vosse- naar, N.-O. Indië. Mej. W. v. d. Pol, Utrecht, Bollenhofschestr. 172 Mej. E. v. Schravendijk, Den Haag, Zuid- wal 83 Mej. J. A. Lassche. Arnhem, Zw. de Landasstr. 20 Dr. G. G. Kloeke, Hamburg, Rothenbaumchaus- sée 36 W Helvensteijn, Schevenin gen, Rotterd. str. 47 J. v. Weenen, Schoonhoven, Koestraat 43 J. Scha- gen, Rotterdam, Stationsplein 20. J. Schingenga, Witmarsum, Gem. V- wachter. A. Rozier, Amsterdam, Vinkenstr. 741 W. Griffioen, Den Haag, Hildestr. 122 Mej. A. G. Muv- zert„ Den Haag, Spui 39 Mej. J. Braggaar, Delft, Rietveld 70 G B. Eibers, Den Haag, Keggestraat 76 Mej. M. Stoltee, Dusseldorf. H Melzl, Echt,, Domer bij P., Heijne Mej. H. Woisch, Hamborn (Dl.) Mej J. S. B. Bohl, Groningen, Verl. ILe reweg 14L

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6