NIEUWE LEIDSCHË COÜRANT VAlvrzATBRPAG"6 "3ÜNngg3\ Gemeentelijke Aankondigingen EMEENTELIJKE VISCHVERKOÖPT Aan den gemeentelijken vischwinkel "ischmarkt 18, tel. 1225 is Zaterdag ond. Leiden, 5 Juni 1925. ïekenhuis te Utrecht te vervoeren. Zijn toestand is ernstig. Felle brand te Asten. Gistermorgen .voedde een felle brand te Asten bij Hel mond, waarbij de gloeilampenhandel van de firma Marso en de mandenfa briek van de firma Van Buul en Van Goch zijn afgebrand. Het vuur ontstond in het magazijn van den gloeilampen- handel, dat in een oogwenk in lichte laaie stond. De gebouwen zijn geheel uitgebrand, alleen de inventaris, de boe ,ken en de bescheiden konden inderhaast ,nog gered worden. Êen groote hoeveelheid gloeilampen, alsmede verpakkingsmateriaal. Daarna ongeveer 25.000 stuks, gingen verloren, sloeg het vuur over naar de manden fabriek van de firma Van Buul en Van Goch, welke ook afbrandde. De totale schade wordt geraamd op 25.000. De primitieve dorpsbrandweer was niet bij machte het vuur te blusschen. De oor zaak van den brand is onbekend. Schrijvers op jaarloon. Naar de Resb. verneemt ligt het in het voornemen om de salarisschalen voor de schrijvers op jaarloon te herzien. Zooals beken dis de kwestie wederom door de Bijzondere Commissie voor G. O. bij de Regeering te berde ge bracht.. UIT DE OMGEVING. SASSENHEXM. In de Woensdag gehouden vergadering van de lighaillenstichting werd besloten voor dén bouw van lighallen een muziek avond te orgamiseeren in het wandelpark „Rusthoff". De voorzitter der plaatselijke muziek- vereeniging deed in de vergadering toe zegging, dat aan dit concert, te hou den op Donderdag 18 Juni a.s., drie mu ziekkorpsen zullen deelnemen, in. totaal plm. 70 personen. De Commissie zal eenige dames aan zoeken voor den kaartenverkoop en ver trouwt, waar het hier het algemeen be lang betreft, dat deze kaarten vlot zullen worden verkocht. Als toegangsprijs is een minimum bedrag vastgesteld van 25 ent per persoon. Het belooft een mooie avond te worden. Het jaarlijksch onderzoek' van de verlofgangers der lichtingen 1912 en 1916 zal voor deze gemeente plaats hebben op Maandag 8 Juni a.s. te Noordwijk- Binnen. WOUBRUGGE. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 (Doopsbediening). en nam. 7.30 uur, Ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk'. Voorm. 10 uur (H. Avond maal) en nam. 7.30 uur (H. Avondmaal maal en Nabetrachting), Ds. J. Brouwer van Oude Wetering. Plet fanfarecorps alhier besloot in dezen zomer een viertal openlucht-uitvoe ringen ,te geven op verschillende gedeel ten van ons dorp. Donderdagavond heeft de eerste reeds plaats gehad en wel in den tuin van den burgemeester. In de eerste vergadering van het plaatselijk Comité ..Herdenking Jan de Bakker "1525—1925" zijn gekozen de hee- ren J. C. Baumann, voorzitter; Ds. Joh. Kijne, 2de voorzitter; ein O. O. van He- messen, secretaris-penningmeester. Het comité besloot een gedenksteen te plaatsen in den Noordrauur van het Herv. kerkgebouw, van rood marmer, met op schikt ter herinnering can genoemden mar- telar en bij de onthulling tevens een ge denkrede te doen houden en daartoe uit te noodigen den Wel Eerw. heer Ds. J. W. Gunst te Woerden en te doen hou den in het Ned. Herv. Kerkgebouw al hier, daar genoemde leeraar een bijzon dere studie heeft gemaakt van Pistorus én. dit in een zeer boeiend geschreven boek heeft samengesteld. Om in de kosten van den stélen enz. te voorzien, zullen eenige dames onze diorpsgenooten een lijst presenteeren. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv, Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollee. Geref. Kerk, vnx. 9.30 en n.m. 6 uur, Ds. Meijering. Naar we vernemen, bestaan er plannen voor de oprichting van een Chr. Radio- vereeniging. Het doel hiervan zal zijn om te komen tot het aanschaffen van een radio-ont vangtoestel. Dit toestel zal alsdan ge plaatst worden in de consistoriekamer der Geref. Kerk. Gelukt het financiëel te slagen, dan zal op 30 Juni ook de rede van Minister Colijn kunnen worden opgevangen. Volgens betrouwbare inlichtingen zal binnenkort de Ned. Herv. Kerk zoowel van binnen als van buiten worden geres taureerd. Hen huis van Jac. Zuyderduin is bij verkoop eigendom geworden van A. Lammens voor f 7250. KOUDEKERK. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Voorm. 10 uur, Ds. Israël en nam. 6.30 uur, Ds, de Bruin van Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 7 uur, (Zomertijd), Ds. Haspers. NOORDWIJK BINNEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. VToorm. 10 uur, Ds. W. W. van Haaften, NOORDWIJK AAN ZEE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk, Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. J. Ver meulen. Geref. Kerk. Voorm'. 10 en nam. 5 uur, Ds. Feenstra van Scheveningen. RIJNSBURG. Bij het alhier gevestigde correspondent- ohap voor arbeidsbemiddeling waren in de afgeloopen week als werkzoekende in- eschreven 5 personen, n.l. 3 losse arbei ders, 1 metselaar en 1 broodbakker. WASSSNAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. A. A. Döpszelmann. School Zijdeweg, v.m. 10 uur, Ds. de Hertog van 's Gravenhage. Geref.* Kerk!. Voorm. 10 en nam. uur, Ds. v. d. Hèydën. HAZERSWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, Ds. Luu- ring. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, preeklezen. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, Ds. G. Tichelaar. Geref. Kerk. Voorm1. 10 en nam.' 6 uur, Ds. F. H. Woudstra. Zooals uit een advertentie in dit numi mer blijkt, hebben de hierin samenwer kende A. R. Kiesvereenigingen alhier en te Zoeterwoude tegen Woensdag 10 Juni a.s; een openbare vergadering uitgeschre ven in de Geref. Kerk, aanvangende des avonds te 7.30 uur. Als spreker hoopt op te treden Ds. van Lummel, Geref. Pred. te Zuidland met het onderwerp: „Er is maar een weg". Wij vertrouwen, dat zeer velen, zoo wel mannen als vrouwen, oud en jong, dezen gevierden. spreker zullen komen hoo ren._ Veel staat er bij de komende ver kiezing op het spel. Goede voorlichting is bovenal noodig. Dat velen Öan van deze gelegenheid gebruik maken moigen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dr. N. G. Veldhoen, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente alhier ontving een bé- roep naar Groningen. Land- en Tuinbouw. DE NED. TUINBOUW GEFILMD. Een mooie export. De reeds eerder aangekondigde plan nen, om hier te lande voor_rekening van de U. S; National Garden Associ ation en de- firma Duhbelday Page, uitgevers te New York, films van de bollenvelden, bloemententoonstellin gen, planten en tuinen e.d. beziens waardigheden te doen vervaardigen, werden in de afgeloopen maand, met succes uitgevoerd. Den eersten Mei arriveerden daartoe bier *e lande mr.. Leonard Barron, voorzitter van van de National Garden Association, verge zeld. van Col.' W. Clarke, directeur van een Britsch-Amerikaanscb Concern, benevens twee filmoperateurs. Door de hulp van de Alg. Ver. voor Bloembollenhandelaren, bet bestuur der Int. Voorjaarsbloemententoonstel ling, de Southern Railway Company, de Mij. „Zeeland", de Ned. Spoorwe gen, den Bond van Plantenhandeiaren de N.-Holl. Tramweg Mij., de E.S.M., en de Kon. Luchtvaart Mij. en eige naars en beheerders van landgoede ren, die elk op hun beurttf hetzij door vrij vervoer, hetzij daadwerkelijk of financieel steunden, bleek bet moge lijk een reeks zeer geslaagde films sa men te stellen. Behalve de bollenvelden en de Bloe mententoonstelling te Heemstede, ver levendigd door 300 schoolkinderen in nationaal costuum, werden nog films gemaakt v. de Amsterdamsche grach ten, feesten en buitens in Zeeland en speciaal van de volgende kasteelen en buitens: Amerongen, ter Hooge (met Zeeuwscben dans), Angerenstein, Mid- dachten, Roosendaal, Twickel, Wei- dam en Waterland. Ten' slotte werd per vliegmachine en van den began en grond het tuin bouwbedrijf te Boskoop en Aalsmeer gefilmd. Reeds is uit. Londen, waar de films wei-den ontwikkeld, berich' ontvangen, dat de gemaakte opnamen alle buitengewoon geslaagd zijn, zoo dat met grond verwacht mag worden, dat deze in Amerika zoowel voor de bevordering van den bollen- en plan- ten-export, als voor het Amerikaan- sche toerisme bier te lande van groo te waarde zullen blijken te zijn. De heer Barron, redacteur van een hekend tuinbouwblad, verzamelde op zijn rondreis door Holland tevens ma teriaal voor zijn blad. Ter bevordering van den export, is do beer Barron bereid gevonden, bet initiatief te nemen tot een tentoonstel ling van Nedelandsche planten en bol len in de Botanical Gardens te New York en in het Central Park, waar ge lijktijdig bet monument voor New York's 300-jarig bestaan zal onthuld worden. Hierover wordt thans overleg met de Nederlandsche tuinbouworganisa ties gepleegd. Anti-Revolutionairen. Want wordt de ze strijd voortgezet, dan zal naar mijn bescheiden meening: De Naam des Heeren, voor wien bei de partijen toch diep buigen, steeds meer onteerd worden en zal er tevens in het kamp van den vijand een hoon gelach' opgaan over dezen verregaan- den Broedertwist. Laten wij Staatk. Geref. en Anti-Revol. als bet dan moet. naast elkander strijden, maar dan toch beide deze bedoeling hebben: De eere van onzen God en Koning, te bevorderen, tot Zijn verheerlijking en tot heil van ons gansche volk. Dank voor de plaatsing. Uw Dw. H. LAMBOOY. Met de strekking van dit schrijven kunnen wij ons volkomen vereenigen. Deze strijd tusschen zonen van het zelfde huis, die het iu de groote hoofd zaken eens zijn,, valt inderdaad te be treuren. Wij hebben ons daarom steeds van aanvallen op de Staatk. Geref. ont houden. Nu echter de A.R. partij, week !n week uit in vergaderingen en geschrif ten werd aangevallen en heel de strijd an de Staatk. Geref. zich op de A.R. partij scheen te ooncentreeren,, met bet gevolg dat hier en daar in onze gelederen verwarring werd gesticht, meenden we toch' niet te mogen zwij gen. Maar een genoegen is ons deze strijd niet. En niets zal ons liever zijn, dan dat de houding van de Staatk. Geref. ten opzichte van de A.R. partij van dien aard wordt, dat wij, zonder onze overtuiging geweld aan te doen, er bet zwijgen toe kunnen doen. Een broederstrijd in het gezicht van den vijand is een pijnlijke zaak en het blijft ons een onoplosbaar raadsel, hoe mannen die zeggen de A.R. lief te heb ben. en op haar „herstel" te hopen, kunnen optreden als de laatste maan den meermalen het geval was,, terwijl er toch aanleiding te over is om naast ons, den gemeenschappel ijken tegenstander te bekampen REDACTIE. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie, Nu met 't oog op de a.s. verkiezin gen er een machtige strijd staat te ontbranden tusschen ben die zich in het politieke leven buigen voor God; Woord, en hen die met des Heeren ordinantiën niet willen rekenen, daar zou ik u geachte Redactie, willen ver zoeken, geen letter meer op te wil len nemen, betreffende den armzaligen strijd welke er nu plaats vindt tus schen de Broeders en Zusters van één en hetzelfde buis, met name den strijd van ben- die zich aandienen als Staat -kundig Gereformeerden, tegenover ons RECHTSZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor openbare behandeling staan op de rol 103 zaken, voor niet-open- baar 4. J. v. L\, te Sassenheim, is ten laste gelegd op een drukken markt dag van den Apothekersdijk te zijn afgekomen met een motorrijtuig en daarbij geen signaal gegeven te heb ben. Beklaagde heeft het nog 6 Meter voor den hoek lui<&gegeven, beweert hij, doch het ambtseedig verbaal van de agenten Slot en Huijs, wat de laat ste ïitog komt bevestigen, blijft het ten laste gelegde verklaren, wat aan leiding was voor den Ambtenaar om f5 of 5 dagen te eischen. H. H., koopman te L e i d en, heeft op een hondenkar een geit vervoerd op onnoodige kwellende wijze. Het dier lag, volgens het verbaal, wat ver balisant G. Drogt kwam bevestigen, onder 2 zakken vodden en met den kop over den kant van den wagen.1. *Bieklaag<de vertelde, dat het alle maal gelogen was. Het dier lag op stroo tegen die zakken aan en op het schuine scherm van den wagen, wat juist makkelijk lag. Hij' had er bij zondere zorg voor gehad en het dier huppelde toen het van den wagen kwam, wat de Kantonrechter zich wel kon indenken. Eisch f 10 of 10 dagen. •M. v. di. V., te Leiden, is niet verschenen. Werklieden zijn te vroeg begonnen, wat, naar getuige 'A. Winkel, metselaar te Leiderdorp, ver telde, zonder voorkennis was geschied. De werklieden waren wat vroeg ge komen en hadden aangenomen wérk'. Eisch drie geldboeten van f4. Jac. Sch., bakker te W!ar mo nd, is ten laste gelegd het te vroeg af leveren van versch brood. Bekl. is niet verschenen, doch als getuige wordt gehoord L. J. v. Noort, die het broodje gehaald heeft. Of 'tverscli was, wist hij niet, hij: is op dat gebied een leek. Als ze hier'komen, zijn ze dat wel meer, zegt de Kantonrechter Getuige heeft er eerst den anderen dag gebruik van gemaakt en toen was 't niet versch meer. Eisch f4 of 4 da- 'gén. F. C. M„ te Gouda, heeft met JBrandse als chauffeur te "Leiden ge reden, zonder nummerbewijs. Eisch f 5 ot 5 dagen. Th. P. v. d. VI., te Sassenheim heeft te Sassenheim op de Oost-haven /gereden met een vrachtauto en geen signaal gegeven, wat hij bekende. Zijn auto maakte zoo'n herrie, dat deze alle signalen overstemde. De aange reden wagen had echter zelf veel meer en beter kunnen uithalen. Getuige v. ld. Wal en L'angeveld uit Sassenheiim hadden geen signalen gehoord, de eerste het ook niet zien geven, wat ook niet zou gaan, zegt de Kanton rechter. Fietsrijders of wandelaars, die 'gevaar konden loopen, waren er ech ter niet. Eisch f 5 of 5 dagen. J. "C. O., slager*te Leiden, zou arbeid hebben laten verrichten, te laat; en op geen arbeidslijst vermeld hebben de persoon, die dit had ge daan. De baas had geen tijd, waarom de knecht Yerbruggen, kwam vertel len, dat hij nog z'n loon stond te wach ten en toen maar het vleesch op eigen gezag had weggeruimd. Eisch f5 of 5 dagen. iM. tile J. te Katwijk, had een kreupelen hond gebruikt. Beklaagde, maakte ruim gebruik van de gelegen- heid, om te vertellen, welke honden met- en zonder stamboeknummer, en an wie en hoe duur hij koopen kon'. En dat ging met een vrij luid stemge luid gramofonisch maar door, terwijl de 'Ambtenaar zijn eisch van f 3 of 3 .dagen stelde, totdat de Rijksveldwach ter den man beduidde, dat hij er toch ieindelijk een punt achter te zetten had. O. v. d. N7 te Noord wijk, is ten laste gelegd, dat hij een schuur als woonhuis in gebruik genomen heeft. Bieklaagde zegt, dat het wel degelijk leen woonhuis is met bollenberging boven en het vroeger wel 'njaar of vier al is bewoond. De 'Ambtenaar ihieeft over deze aangelegenheid van den Burgemeester van Noordwijk een isfchrijven gehad, dat een dergelijke verordening dit verbiedend, wel is aangenomen, doch nog niet afgekon digd, waarom de Ambtenaar schuldig verklaring zonder oplegging van straf /raagt. Datzelfde buitenkansje had ook A". J. Br. te Noordwijk, voor het zelfde feit gedagvaard, qp denzelfden grond. Hierna kwamen een aantal leer plichtwet overtredingen, waarvoor meest vrouwen verschenen, die nog al uiteenloopend zenuwachtig, beschei den en resoluut vrijmoedig waren. [Waar doktersbewijzen nog al wat kun nen doen, zegt de Kantonrechter voor vele gevallen vrijspraak toe. 1F. H. T., student in de medicijnen, geboren te Buitenzorg,had op een motorrijwiel gereden in het plantsoen te Leiden. Het was op den publie- ken weg voerde beklaagde aan. 't Was toch in 't plantsoen, dat uitslui tend voor wandelaars bestemd is, zegt de Kantonrechter. Eisch f2 of 2 da gen. 'O. H. 'A\, student in de rechten te Heiden, had iets bijna gelijks ge daan, doch met een gewoon rijwiel. De Ambtenaar zag daarin zoo weinig verschil, dat hij ook f2 of 2 dagen leischte voor dezen. A. C. Br., slager te Leiden, heeft op de Hooigracht op de klinkerbestra ting gereden, wat hij, pas in Leiden, uit Vreeswijk gekomen, niet wist. De ■eisch van fl of 1 dag, was bij zijn geringe verdienste nog te hoog, be weerde beklaagde. J. v. d. M., machinist te Leiden, had op dezelfde gracht, dezelfde over treding begaan en hoorde ook het zelfde f 1 of 1 dag tegen zich eischen. STADSNIEUWS. De oorzaak lag bij de wielrijdster jeelf die de straat nog wilde oversteken toen de auto reeds te dicht bij was. Zelf be kwam zij geen letsel, maar bet rijwiel werd geheel vernield. Gistermiddag is B. G. in de Koorn brugsteeg met zijn rijwiel bekneld ge raakt tusschen een stilstaande, en een achter hem aankomende wagen, ter wijl een derde passeerde. Van hert rijwiel werden eenige spaken uit het achterwiel gerukt, welke schade direct door den aanrijder werd vergoed. Apothekers assistentenexamen groep XV, opgeroepen 4 kandidaten. Afgewe zen 2. Geslaagd mej. M. C. van Lin schoten (Rotterdam) en mej. H. P. Baris (Schiedam) LONDEN, 6 Juni (V.D.) De „Ti mes"' meldt uit Riga: De toestand in China wordt in Rusland van steeds groot er belang geacht. De bladen en de comm. leiders zijn uitgelaten over de gebeurtenissen op den Balkan. Ma rokko en China, welke volgens hefQ liet bewijs zijn van het bestaan van een wijdverspreiden klasseoorlog, wei ke de beslissende communistische j overwinning inleidt. Zinovjef houdt overal lange redevoeringen, waarin hijj 'de buitenlandsche arbeiders opwekt tot onlusten. In de sovjet te Lenin-, 'grad verklaarde hij; De troebelen in China, de oorlog in Marokko, en de gebeurtenissen op den Balkan hebben! het noodig gemaakt, ernstige schik- kingen te treffen voor een nieuwe Worsteling met het kapitalisme. De Leidschc Winkelstand. Gistermorgen heeft de heer K. Lou wrier in perceel Zuidsingel 21 een naar de eischen des tijds inge richte Elec. Brood- beschuit- en koeki- bakkerij geopend. Door een nieuwe onderpui en ver timmering in den winkel heeft een en ander een schitterend aanzien gekre gen. Twee met koperen opstanden inge richte etalages voorzien van glazen platen waarop prima qualiteit brood soorten en een speciaal fabrikaat ca kes, trekken een ieders aandacht. Ook brengt de heer L. bruinbrood in den 'handel volgens systeem Alinson. De verbouwing is uitgevoerd door den aannemer D. van Lith alhier. De electrische verlichting werd uitge voerd door den heer M. J. Walle, 'Oude Rijn. De beschildering was in goede handen bij den heer M. Kool haas, Nieuws teeg. Naast bovengenoemd perceel is een 'aparte bakkerij, voorzien van een heeteluchtoven, aangebracht door den bouwkundige aannemer H. D. v. Os- nubrugge uit Leiderdorp, speciaal heeteluchtoven-bouwer. 'Allen mogen met voldoening op werk terugzien. Vanmorgen vroeg is in de Spoorsloot achter café „Zomerzorg" het lijk gevon den van man, naar schatting 50 a jaren oud. De identiteit van het lijk kon tot heden nog niet worden vastgesteld. Het was gekleed in een zwart kam garen jas, broek en vest, blauw ge streept sporthemd, zwarte kousen, witte klompen, en witte on'derkleeren. Verder toont het lijk peper en zoutkleurig hoofdhaar, een ongeschoren stoppel baard en op het onderlichaam waar schijnlijk de lidteekenen van een operatie. Het hemd was gemerkt A. T. Het slachtoffer had een pakje bij zich bestaande uit eenige boterhammen, ge wikkeld in een courant van X Juni. Ook andere omstandigheden geven reden om aan te nemen dat het lijk er nog niet lang had gelegen. De Commissaris van politie zal om trent de identiteit van het lijk gaarne inlichtingen ontvangen. Od den hoek van de Haarlemmer straat en de Pelikaanstraat werd giste ren een mpisia, C. P. uid Oud Ade, aangereden door een luxe auto, bestuurd dooqr M. O., op het oogenblik dat deze de Pelikaanstraat wilde inrij den - ACADEMIE-NIEUWS. TELEGRAMMEN, 1 (Braacflooze dienst! Laatste Berichten. V\ Do Kon. Familie. De Kon. familie denkt 5 Juli a.s. uit Zwitserland terug; te keeren en zich dan eerst eenige weken naar den Rui genhoek te begeven, om tegen midden Augustus het paleis „Het Loo" weer te betrekken. Ernsilg ongeluk te Amsterdam. Heden in den vroegen morgen heeft in de broodbakkerij van gebrs. Pool. gevestigd Overtoom 449a een ketelont ploffing plaats gehad, Eenige bakkers werden gewond, van wie de bakker Trappenberg zeer ernstig. Laatstgé noemde is later aan de bekomen ver wondingen overleden. De oorzaak van de ontploffing is on bekend. Marktberichten. LEIDEN, 6 Juni 1925. Groentenvei- ling ,,Ons Belang." Bloemkool I 20 30.40, idem II 14—19.20. idem III 10—' 12, komkommers 19—27, sla I 4,50—I 5.60, sla II 1.80—3.10, peen 22—28, ra-: barber 2.102.40, radijs 1.703.90, uien 2.10—2.80. peterselie 1.60—1,90,'I selderie 2.20—2.30 per 100 stuks. Postelein 1.551.90, zuring 95105,' stoof sla 5085, spinazie 1.251.90 pef kist. Perziken per stuk 1421. Peulen 1825„ aardbeien 59—63, Doppers 23—28. aardappelen 21—27. LEIDEN, 6 Juni 1925. Eeierenvei- ling. Aanvoer 14506 stuks. Kipeieren' 7.258, eendeneieren 5.606.50 per 100 stuks. Handel vlug. LEIDEN. Turfmarkt van 1—6 Juni, 1925. Aanvoer 100.000. Prijs f78. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht In den morgen van 6 Juni 1925, medege-; deeld door het Kon. Ned. Meteorolor gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barorbeterst770.2 Hapa- randa. laagste Barometerst.: 747.41 Isafjord.] Verwachting tot den avond. v. 7 Junii Aanvankelijk matige tot zwakke wind nit oostelijke richtingen, laterj zwakke veranderlijke wind, helder tot' lichtbewolkt, droog weer, aanvanke- lijk zelfde temperatuur, later welji«*t koeler. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur te aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 1 uur 23.0 gr. C WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl." Voorm. 7 uur 19 gr. C. 's Middags 12 uur 20 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk. IVoorm. 7 uur 20 gr. C. 's Middags 12 uur 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 5 Juni.' 9.45

Nieuwe Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3